BUITENLAND. BINNENLAND. GEMENGDE BERICHTEN. mumm. ADVERTENTIËN. SMIDSKNECHT. FLINKE MEID, teu Ou* vaderlandwel goed werkenwanneer men in dat kleine landje een* begon, met eene geheel verouderde traditie te breken. Of wij ooit zoo iets te wachten hebben? Wij vreezen van niet, maar wilden het toch zeggen. Te Munchen werd dezer dagen eeu con gres van oud-katholieken gehouden, waaraan eeu aantal professoren, geestelijken en |leeken deelnamen. Na de onfeilbaarheidsverklaring van den Paus inzonderheid, hebben zich vele katholieken tegen de richting, welke de katho lieke kerk thans neemt, verzet, en zijn opge komen tegen de nieuwe leerstukken, welke die kerk in den laatsten tijd heeft aangenomen. Zij willen zich daaraau niet onderwerpen, maar zich houden aan het oude katholieke geloof, zooals het sedert eeuwen bestaat. Di zittingen van bet congres werden door ongeveer 6000 perso nen bijgewoond. Verschillende spreken traden op, en daar onder de bekende pater Hyacinthe en onzen landgenoot van Thiel, pastoor bij de Bisschoppelijke Clerezij. In Frankrijk doen de vrienden van Na poleon weer van zich spreken, en zoeken het volk op allerlei wijzen voor den ex-keizer te winnen. «Parys, schrijft de Indépendance, wordt overstroomd met brochures, waarin de oppositie onder 't keizerrijk de schuld van den oorlog krijgt, en een gerucht zegt, dat Napo leon eene groote som aan eenige agenten heeft rondgedeeld, die daarmede een regement zon den moeten koopen, 't welk bestemd zou zijn om de ministers der republiek gevangen te nemen. Een ander blad meldtDe ex-keizer neemt hypotheek op zijne eigendommen en leent asDzienlylce sommen. De ex-keizerin is naar Spanje vertrokken om geld voorgeschoten te krijgeu op de aanzienlijke eigendommenwelke zij in dat land bezit. Men kan veilig aanne men, dat de sommen, die de man van Sédan thans zoekt machtig te worden, niet zullen strekken om hospitalen en ondersteuningsfondsen te stichten ten behoeve van de gewonden van den oorlog. Voor de Bonapartistische samen zwering is er, naar het schijnt, veel geld noodig." De minister Lambrecht noemde deze praatjes flfet ernstig. Alzoo blijkt, dat er toch wel iets van aan is. Men bericht, dat in den nacht van 24 Sept. brand is ontstaan in een steenkolenmijn te Hornu (België), waarbij 30 personen het leven hebben verloren. SCHOONHOVEN, 30 Sept. Uit de in de openbare raadsver- r* ring van Dinsdag 11. overgelegde rekening r gemeente over 1870 is gebleken, dat de ontvangsten hebben bedragen f 80,206,77, ter wijl de uitgaven beliepen f 29,865,88, slui tende alzoo met een batig slot van f 841,44. In diezelfde vergadering werd den raad aangeboden de begrooting voor het jaar 1872, en wel in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 29,135,141/,. Uit de onvoorziene pit- gaven ter somma van 3,966,6478 moeten worden bestreden de kosten van het burgerlijk armbestuur voor de som van 8600. Vóór de invoering der nieuwe armenwet beliepen de kosten voor het armbestuur f 2600 /2900 per jaar. Den 11 Ootober zal alhier eene barddraverij plaats hebben, en wel des morgens van paarden «die nooit een prijs hebben ge wonnen" en des namiddags van paarden «van zessen klaar." Omtrent de belangrijke prijzen, welke bij die gelegenheid zullen worden uitge loofd, verwyzen wij onze lezers naar achter staande advertentie der regelingscommissie, die geene moeite ontziet om dit volksfeest goed te doen slagen. Naar wij vernemen heeft de ge meenteraad aan deze zaak eene subsidie ver leend van f 50. Donderdag-avond heeft het be stuur van het Schoonhovensche comité van het Roode Kruis eene vergadering gehouden. Daarin ia o, a. besloten aan een minvermogend inge zeten dezer gemeentewien onlangs het onge luk trof, dat zijn been moest worden afgezet, een houten been ten gebruike af te staan. Deze poging van het Roode Kruis ora ook een in valide, die niet juist door den oorlog een zij ner lichaamsdeelen verloor, te ondersteunen, ver dient zeker de meeste belangstelling. De gemeenteraad heeft besloten de gemeentegronden bekend onder den naam van «Lange Wal, Droge Gracht en Singel" publiek te verhuren. Gedurende den aanstaanden winter zal het in deze gemeente weêr niemand ontbreken aan gelegenheid om gratis datgene te leeren of te onderhouden, waaraan men be hoefte gevoelt. Dit valt al dadelijk in het oog als men bedenkt, dat reeds morgen de lessen op de Zondagsschool zullen aanvangen, terwijl Maandag-avond de school voor Volwassenen en Dinsdag-avond de Herhalingsschool weder zal ge opend worden. Het is te wenschen, dat velen van die goede gelegenheden een dank aar ge bruik zullen maken. Ook verwacht men, dat a. 8. Vrijdag weer een aantal liefhebbers van lezen zich zullen aanmelden om gratis flinke boekwerken ter lezing te ontvangen. Waarlijk, onze kleine gemeente mag trotscb zijn op zóó veel inrichtingen ter bevordering van ontwikke ling en beschaving. Z. M. heeft benoemd tot bewaar der der hypotheken enz. te Hoorn, den heer A. van Eek, thans in die betrekking te Go- rinchem. Ter vervulling der vacatures van onderwijzer aan de Burgerschool voor jon gen* in iie Zusterstraat en van onderwijzer aan de Armenscliool op den Havendijk, te Gorin- cheuizijn door burgemeester en wethouders aldaar de volgende nominaliën opgemaakt: voor eerstgenoemde school de heeren J. F. Malta, hulponderwijzer aan eene der burgerscholen te Rotterdam, J. M. Elshout en J. M.*Eos, onderwijzers aan bijzondere scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs te Kralingen en te Hardinxveld; terwijl de drie hoogst genomi neerden voor de nrmenschool zijn de heeren van Hemert, te Schiedam, van der Have, te Alblasserdaiu en van Rossente Schiedam, al len hulponderwijzers. Te Bodegraveii is tot hoofdon derwijzer in de Meije benoemd de heer W. Meyer van Scheveningen. Nog werd besloten om een gedeelte van het nieuwe raadhuis in te richten tot eene school voor meer uitgebreid lager onderwijs. De Arrondissements-Rechtbank te Botterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen Dr. G. H. L. V. De rechtbank heeft den beklaagde schuldig verklaard aan de hem ten laste gelegde feiten, en veroordeeld tot eene gevangenisstraf van vier maanden, in eenzame opsluiting te ondergaan, eene geldboete van f 25 en in de kosten, des Doods bij lijfsdwang op hem te verhalen. Naar wij vernemenis de veroordeelde van dit vonnis iu hooger be roep gekomen. Door de Utrechtsche Brandwaar borg-Maatschappij is, naar wij vernemenaan de brandweer te Ammerstol eene premie van f 15 uitgereikt, als belooning voor den ijver, betoond bij den brahd, welke op 19 Sept. 11. in die gemeeüte plaat* bad. Als een bewijs, hoe hevig de pokken te Leksmond woeden, kan dienen, dat by den kleermaker J. Schoorel aldaar al de klnderön, ten getale van 16B, aan die vree sdij ke ziekte zijn bezweken. Van 22 tot en met 29 Sept. zijn te Görinchem aangetast 8, hersteld 10 en overleden 5 poklijders. Sedert 4 Aprfl tot en met 29 September "bedraagt het getal aan getasten 817, herstelden 201 en overledenen 106, terwijl nog 10 personen onder behande ling bleven. Donderdag-avond werd de reeks der leesvergaderingen voor dezen winter van het gezelschap «Winterlezingen" te Berg-Aiybacht geopend door eene voordracht van den heer P. Blok aldaar. In een goed uitgewerkt opstel ver klaarde hij de lichtgasbereiding uit steenkolen, waarbij hij, ter verduidelijking, net uitgevoerde teekeningen te aanschouwen gaf. Ondanks het zeer oncunstige weder was de opkomst der le den zeer voldoende. Een meisje van 28 jaren, als win keldochter te Gorrln in betrekking zijnde, is Zondag hare femi e te Delfsliav, i gaan bezoe ken en des avonds teruggekeerd, doch niet we der naar hare woning. Het schijnt dat zij den weg naar Reeuwijk is ingeslagen althans een paar dagen daarna heeft men haar lijk in het water gevi ndru. Men ?egt dat emige jaren vroeger eene oudere zuster ook dooi verdrin king eeu einde uuu naar levtu gemaakt heeft. Met genoegen verneemt irten, dat de heer L. L. Henrichs, hulponderwijzer aan de tusschenschool te Görinchem, van Rijks wege benoemd is tot onderwijzer iu de gevan genis aldaar. ln de vergadering van den Gemeenteraad te Görinchem, van gisteren (Vrij dagavond is mededeeling gedaan dat is inge komen eene missive van heeren Ged. Staten, inhoudende bezwaren tegen de regeling van het tractement van den te U-nnunui ouderwijzer aan de Armenschool en is dientengevolge een nader voorstel aan de orde gesteld. In die zelfde ver gadering is besloten de benoeming van twee onderwijzers aan de Burger- en Armenschool tot eene volgende vergadering uit te stellen. Zijn wij wel onderricht, dan strekt genoemd voorstel om het tractement met f 59 te ver- hoogen en alzoo te brengen op 790. Nog slechts korten tijd waren de gemeentm Lopik, Jaarsveld en Willige-Lan- gerak van de besmettelijke longziekte bevrijd of op nieuw deed zich een geval voor, bij den veehouder Jacob Schep. Niet lang daarna werd die ziekte ook weder in de beide andere ge meenten geconstateerd, zoodat volgens advies van den veearts C. S. vau Klaveren zijn onteigend, geslacht en met de huiden publiek verkocht: te Lopik bij den veehouder M. van Kats in de afgeloopen week 2 en deze week weder 2 runderen, alsmede bij G. Boere 2te W. Lan- gerak bij den veehouder M. Mulder 2 runde ren; te Jaarsveld bij den veehouder Jac. Schep in de afgeloopen en deze week 4 runderen terwijl bij P. van der Vlist aldaar 1 rund is onteigend, afgemaakt en begraven. «Zal dat afmaken," vraagt onze correspon dent, «de longziekte werendie sedert bijna 40 jaren in deze landstreek heeft gewoed?" Uit Haastrecht meldt meu ons: «Alhier is door de Maatschappij «Tot Nut van 't Algemeen" eene Volksleesbibliotheek opge richt. Wij brengen daarvoor hulde aan het bestuur en wenschen, dat ieder, die daartoe in de gelegenheid is, eenige boekwerken tot uit breiding dezer nuttige instelling afzondere." Zaterdag 11., omstreeks 6 ure des morgens, vonden de buren in den Zuidplaspolder, onder Nieuwerkerk a/d IJsel, liet lijk van een 76- jarigen grijsaard in zijne woning, vermoedelijk op eene gruwelijke wijze op zijn bed vermoord. Het gerecht van Rotterdam heeft eene lijkschouwing gedaan, waaruit gebleken is, d.it de man op ge welddadige wijze is omgebra -lit. De dader is tot heden onbekend. In de omstreken van Gorincheiu zijn de arbeiders al druk bezig met het rooien der beetwortels. Sommige vette stukken bouwland beloven veel, daar de beetwortels op dat land buitengewoon groot en dik zijn, Twee stukken bouwland van den heer J. Beuzekom te Scbel- luinen, die het verhuurd heeft tegen f 350 de hectare, kunner. naar berekening meer opbren gen dan de beste hennepakkers; vandaar dat men in de volgende jaren niet veel hennep meer zal bouwen. De Raad der gemeente Schellui- nen heeft tot Gemeente-Ontvanger benoemd den hebr D. de Knijper Dzte Sch lluinen. Op Dinsdag 11. zij n doqr den vee houder A. Oskam CHz. te Berg-Ambacht en diens zoon C. Oskam ieder eene vaarkoe ge leverd aan den veekooper A. van der Wal te Streefkerk, respectievelijk voor de som van 200 en f 280. Dergelijke prijzen worden voorvaar- koeien zelden bedongen. Van tijd tot tijd wordt te Görin chem de botermarkt door politie-agenten afge zet en de aanwezige stukken boter nagewogen. Ook Maandag had dit weder plaats en werden bij die gelegenheid zelfs vier vrouwen naar het stadhuis "bracht om daatyggens te licht be vonden stukken de gewon^pKte te betalen. Had men reeds, voorbarig, me degedeeld, dat de kermis te Ameide ditmaal niet gehouden zou worden, nu kan men met zekerheid melden, dat in de raadsvergadering van 25 September met vijf tegen twee stem men besloten is, om de kermis, met het oog op de tijdsomstandigheden en de pokkenepidemie, die in de onmiddellijke nabijheid dier gemeente zulke hevige verwoestingen aanricht, niet te doen doorgaan. Dit besluit bewijst, dat de raad meer acht sloeg op de wezenlijke, dan op de schijnbelangen der gemeente. Terwijl wij over tuigd zijn, dat op weinige uitzonderingen na alle inwoners het noodzakelijke van dit besluit zullen inzien en het daarom eerbiedigen, wen schen wij tevens, dat het overal elders, waar gelijke omstandigheden gelijke maatregelen noo dig maken, tot een voorbeeld moge strekken en navolging vinden zal, in het waarachtig belang der ingezetenen. Te Utreohtis voor het garnizoen aanbesteed de levering van 80,000 kilogram men ligstroo, dat aangenomen is door A. Maas land te Gropt-Ammers, voor 29.30 de 1000 kilogrammen. Het Nieuws-en Advertentieblad van Gorinqhem, melding makende van de aldaar 11. Zaterdag gehouden paardenmarkt, zegt dat «vele paarden door de Franeche handelaars voor hooge prijzen opgekocht werden." Zonderling! Wegens de gelijktijdig gehouden Tielsche paar denmarkt en de afwezigheid van alle Fransche handelaars, was de handel juist zeer gedrukt. KEKXMEUWS. De Kerkeraad te Meppel, die buiten medewerking der gemeente aan een pre dikant (Dr. A. J. Oort alhier) toezegging van beroep gedaan had, heeft bij een deurwaarders- exploit van kerkvoogden en notabelen de aan zegging ontvangen, dat zij de vroeger toegestane subsidie van 600 ten behoeve van een derden predikant intrekken. Het classicaal bestoar van Meppel heeft in de klachten tegen den kerkeraad dier gemeente den kerkeraad in het gelijk gesteld, omdat er geen termen zijn om dien kerkeraad te nood zaken het kiescollege geregeld en in werking te hebben vóór het einde van de zes maanden n* 8 Mei 1871, en de kerkeraad dus hande lende blijft, totdat het reglement voor het kies college in werking zal zijn gekomen. Te Gonda hebjjen 645 leden van de Herv. Gem. zich verklaard voor de bestaande orde omtrent het benoemen van diakeuen, ou derlingen en predikanten, terwijl 203 stemmen zijn uitgebracht voor een kiescollege; 62 zijn buiten stemming gebleven. Zondag 15 October zal in de voormiddag-godsdienstoefening bij de Herv. gem. te Ondewater de bevestiging plaats hebben van den beroepen»» predikant Ds. J. van Heerde, en wel door den consulent, bs. H. Bax, te Waar der. Des namiddags zal Ds. van Heerde zijne intreêrede houden, Ds. P. J. Bom ij n nam Zondag 11. afscheid van de gemeente Meerkerk, en sprak naar Pbilipp. 127. Te Jaarsveld is beroepen Ds. 8. Kalma te Lpsdorp (pr. Groningen). Beroepen te Lopik Ds. A. H. de Klerck te Garderen. Woensdag 11. zijn te Leksmond tot leden van het kiescollege der Herv. Gem. herkozende hh. J. WinkJ. Bikker en H. Veen; terwijl er herstemming moet zijn tusschen de hh. C. de Jong Cz. en A. W. van der Pouw. Ds. K. W. Hulstijn, te Vreeswijk, heeft voor het beroep naar St. Annaland be dankt. Te Görinchem is tot predikant beroepen Ds. P C. van der Horst te Zeven huizen. Ds. W. J. Oudegeëst te Schellui- nen zal 14 October zijn 50-jarige evangelie bediening herdenken. Bij het vergelijkend examen voor de 'mrger- school te Görinchem, had Vrijdag nog het volgende incident plaatsEen der heeren examinatoren vraagde naar 't verschil tnsschen gift en gave, waarop geant woord werd dat het eerste iets stoffelijks, het andere iets onstoffelijks aanduidde. De bode van het stad huis, hierbij tegenwoordignam de vrijmoedigheid hierop aan te merken dat naar zijne meening gift en gave eenerlei was, want nog kortelings had hij Dominé Hofstede hooren zeggen, dat volgens Jaoobos «•alle goede gaven en alle volmaakte giften van boven komen." Dat deze aanmerking voor een oogenblik den ernst van t exii men deed verdwijnen eu voor algemeene hilariteit plaats maakte, behoeft wel nauwelijks ge zegd te worden. Dezer dagen heeft de persoon van P. K. te Jaarsveld pogingen aangewend om zich door ophanging van het leven te berooven. Geluk kig werd dit door V. ontdekt en daardoor het plan verijdeld. V oor eenige dagen werd door den bouw man F. de Pater, te Goudriaan, terwijl hij met zijn knecht en meid te middernacht naar de weide ging om eene zieke koe drank in te geven, een natuurver schijnsel opgemerkt in de gedaante van een vuurbol. Terwijl bet hen al meer en meer naderdegeraakte de knecht door den schrik buiten kennis, terwijl ook de meid hare tegenwoordigheid van geest verloor. Gelukkig verdween het spoedig in eene andere richting. Waarde Redacteur! Ge zijt nog al voor de verlichting, is 't niet Ooh, doe me dan 't genoegen en gun me een paar re gels iu uw krant, om mijn verontwaardiging uit te drukken over de duisternis, die in de laatste avonden in onze goede stad beerseht. Haast zal Egypte zijn renommée verliezen, en zal ;Schoonhovensohe duister nis" een spreekwijs worden. Waarom worden toch de lantaarns, als het donker is, niet aangestoken? Omdat de maan moet schij nen, en ze maar halsstarrig achter de wolken weg- kruipt? Als ik Rijks-veldwachter was, zou ik lust hebben om tegen de maan, die haar' plicht niet doet, proces-verbaal op te maken 1 Maar helaas! nu schiet mij niets anders over, dan mij tot U te wen den, Mijne Heeren van het Stadhuis! die over het licht gebiedt, ik bedoel natuurlijk alléén over het ^ailicht, en u onderdanig, zeker ook uit naam van velen mijner stadgenooten, te verzoeken, ons niet al léén te verlichten met uw versland, maar op donkere avonden ook met de noodige gasvlammetjes. t.t. Q. BEUMDin. Nederl. Werk. 8chuld. Dito dito. Dito dito. Loten Rotterdam. Spanje, Obligatiën. Dito Buitenl. 1867.. Portugal, Oblig. 1863.. Dito 1856-1863. Dito 1867 Rusland, Obl. Hope 1798 en 1816. Dito Hope, 5de Serie. Dito dito 6de Serie. Obl.-leening 1864 1000. Dito 1866 f 1000. Dito 1860 9de leen. Dito 1867 Dito 1869. Aand. 1864 5 pet. Rs. 100. Dito dito 1866 Oostenr., Obl. pap. Mei-Nov. Dito dito Febr.-Aog. Dito in zilver, Jan.-JnlL Dito dito April-Oct. Aand. 5 pet. fl. 500 i860. Dito fl. 100 1864. Italië Cert. en insch Turkije, Oblig. Alg. Sch Egypte Oblig. pd. st 100 leen. 1868. N. Amerika, Oblig. V. St. 1882. Dito dito 1885. Brazil Oblig. 1865 Gr. Ross. spoorw. 5 pet aand. Russ. spoorw. (Jelez) Russ. roti Tiflis 1000. ttuss. spoorw. Jelez-Orel 1868.. Dito Kursk Charkowr Dito Charkotf-Azow pd. st. 100. Dito Moskou-Smolenks 1869. Aand. Oostenr. nat. bank. Ulin, Centr. spoorw. cert. Aand. dito constr. oblig. Dito dito Debentures Oblig. St. Paul Pac. Ie sectie. Dito dito 2e sectie. Dito dito 1869. Óuid-Ital. Spoorw. Oblig. !9 Sept. 53t 84 86 70* 2441 239* 47{ 48 56* 561 496* 136 54» 44 771 96| 97A 911 218 87\l 87* 87* 87* 117* 69* 70* 90 BW,KLIJkF, STAND. GEMEENTE SCHOONHOVEN. Ingeschreven van den 22. tot den 29. September 1871. Overleden: C. P. van Geelen, oud 7 maanden.— D. Hollebeek, oud 4 maanden. B. Ravenstem, oud 73 jaren, echtoenoote van W. Tiggers. H. Beek- buijzen, oud 4* jaar. De Directeur van het Postkantoor te Schoonhoven bericht, dat onderstaande brieven, verzonden m de maand Julij, wegens onduidelijkheid van adreseen of onbekendheid van personen, niet aan de geadresseer den konden worden bezorgd: Verzonden geweest naar Engeland. Joseph Meijers, te Londen. De Directeur, NAHUIJS. HAKXTBBRIGHTEN, Schoonhoven. 27 September. Weiboter 69 61 et. per half kilo; kaas J 26,00 28,00 per 50 kilo; vette talveren en vette varkens 20 26 et. per half kilo; aardappelen 3 4beste roode f 2,50en beste poters f 1,50 per hectoliter. Prijs van de hennep 1600 a 16,25 per50kilo, niet aangevoerd; heuasf zaad' J 8. Gouda, 27 Sept. Kaas. Op de heden alhier go- houden kaasmarkt waren aangevoerd 150 p»rt']«i. welke ving van de hand gingen; pnjs: 26,50 a 30,00, zwaarder gewicht a f 32 naar qual. Er warm eenige Duitsche kooplieden aanwezig, doch er werd '^lepLGwboter f 1,50a 1,60,weiboter f\20*1,30. Vette varkens 26 29 et., biggen yoor Engeland, SI 23* et. per half kilo, magere dito fl *18, vetie schapen 24 32. Botterdam, 25 en 26 Sept. Prijzen van het vee: Runderen 1ste qual. 75 et., 2de qual. 56 ct.; kalveren 1ste qual. 96 et., 2de qual. 75 ct.; «chapen 80 weivarkens 48 tot 65 et., voor Londen 4o tot 48 ot., alles per kilo. Boter, 1ste qual./73, 2de qual./70, Sde qual./68. Tarwe. Jarige, puikeVlaamscheenZeeuwsche/12,60 13,20, mindere alsmede Flakkeesohe en Overtoaaseche 11,50 12,25,* mindere f 10,00 10,28, geringe ƒ10,75 *11,25, Nieuwe, beste V laamaohe, Zeeuwadte, 13.00 13,40, Flakkeesohe en Overmaassche 12,00 12,90, mindere en blauwe 10,50 11,80» nieuwe Zomertarwe/10,50 k 12,00.- Rogge. JerigeT}»». sohe en Zeeuwsche 8,10 1 8,80, Orennaauehe e» Noord-Brabantsche ƒ7,5018,50, nieuwe 8,25 2 9,50. Voorspoedig bevallen van een Meisje L. M. IN 'T VELD - EXALTO. HOORNAAR, 24 Sept. 1871. (fl«5) Zalmviasoherij te AmmerstoL Aan den afslag geweest van 25 tot 30 Sept. 38 zal men, nieuwe zalm van f 2,00 tot f 2,60, en oude alm van /1,50 gemiddeld per half kilo. Voor de vele bewijzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden van onze geliefde Moe der en Behuwdmoeder MAROARETHA KENT- HENICH, weduwe den Weledelen ZeerGel. Heer Dr. WOLFF, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, F. H. A. WOLFF. GOUDA, 29 Sept. 1871. (2184) Aan alle autoriteiten, oud-leerlingen, vrien den en bekenden, zqe binnen als buiten deze Gemeente, breng ik mijn iunigen dank voor de bewijzen van vriendschap en deelneming, die ik iu zoo ruime mate mocht ondervinden bij de feestviering van 17 September jl. G. H. WESTBROEK. SCHOONHOVEN, 30 Sept. 1871. (2117) Wordt verlangd een Smidsknecht, die eeoigen tijd bij bet vak geweest is, tegen koet en in woningen loon naar bekwaamheid. Adres: H. A. MONTIJN, MrA Smid te Ameide. (2123) 60 A 70 Quid. Huur per jaar. Op een dorp bij Qouda vraagt men tegen No vember of eerder een van Pr. Godsd, en voorzie» van goede getui gen. Adres: franko, onder letter Pv aan S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. (2188) Wordt tegen billijken prijs, voor één maand, ter leen gevraagd een TEEFJE» dat tegen den S. October a. s. moet werpen, om te dienen al* minne voor een Hondje van teeder geslacht. Brieven franco, onder letter H, bij den Boekhan delaar van SC HAGEN te AMauerdam. (2122)

Schoonhovensche Courant | 1871 | | pagina 2