M'. W. THOPiBECKE, feg H0UTVERK00PIH6, PLANKEN, SPOORBOEKJES ERFHUIS. Aanbesteding. MOMIHHUT. puik BROOD te bekomen, VAN VLOTEN VAN DER ELST, DE TENTOONSTELLING te Amsterdam. ADVERTENTIËN. Langeruigeweide Zomerdienst, SLIEDRECUT, 9 Melkkoetjerr, L. H. SERRÉ, DIENSTBODE, A. HOOIJK.AAS DF, VRIJZINNIGE CENTRALE KIE8YEREENIGING in het Hoofddistrict GOUDA Kassiers en Commissionairs in Effecten, DORDRECHT. Kantoor: Steegoversloot bij de Voorstraat. Door hot hortoor van don po»- i riot rolitfeVt goeiicht wordt, térwijl ook -dor Biiodrecht nel tot dekking ran do koe. in andere atedoA tttdu mot stoom rij,ion ton, veroorzaakt door do ztiobting ran een zqador ongelukken te reroorzaken. Hij rer- stoomgemaal, oene goldleoning worden gegaan Tan f40.000 tegen «ene Wh te van 4 pot. a Te Breda Woensdag ten behoeve van de gerhizoenabakkerij de aan besteding plaats van 125 HL. jarige roode en 375 HL. jarige witte tarwe. Hiervoor waren ingekomen 8 inschrijvingsbiljetten. Minste inschrijvers van de goedgekeurde monsters waren voor de roode tarwe de heer W. Van den Kieboom te Oosterhout, ad f9.13 per HL., en voor de witte de heer M. De Gier te Gorinchem ad f 10,25 per HL. De Kamer van koophandel en fabrieken en eenige handelaren te Utrecht hebben het initiatief genomen tot het bou wen van een korenbeurs aldaar. —•Naar wy vernemen, sullen wel dra doelmatiger plaksegels In gebruik wor den gesteldvan deselfde kleur als de tegen woordige centspostzegels en iets korter en breeder dan het bestaande modeldus in nagenoeg zuiver vierkanten vorm. Den 23. Augustus a. s. sal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. G. m Betlink als hoofdonderwijzer aan de 1ste openbare school te Berg-Arabacht geplaatst werd. Zondag-avond is te Hannover op 53-iarigen leeftijd overleden de heer J. P. Nonhebei Jzn., pred. te Dordreoht. Te Delft zal een nieuwe groote fabriek worden opgericht, en wel een olie- fabriek, zooals er in Nederland nog geen bestaat. Het kapitaal zou voor een groot deel door Franschen worden geleverd. W. B., veehouder te Waddinx- veen, beklaagd van het niet afzonderen van besmet vee en het niet aangeven van besmettelijke ziekte, is door de Arr. Recht bank te Rottordam veroordeeld tot 4 boeten van f 10 of 1 dag gev. voor iedere boete, benevens verbeurdverklaring van het in beslag genomen vee. C. W. v. H. en J. d. K. te Bles- kensgraaf zjjn ter zake het maken van nachtelijk burengerucht door de Rechtbank te Dordrecht vrijgesproken. Uit de verhooren, die de drie to Sneek wegens het uitgeven van valsche bankbiljetten aangehouden personen hebben ondergaan, meent men vrij zeker te weten, dat zich thans in ons land oene geheele bende valsche munters ophoudt, wier hoofd kantoor naar alle waarschynlykheid te Amsterdam gevestigd is. Nader meldt men: De personen, by Sneek in hechtenis genomen, wegens het uitgeven van valsche biljetten van de Ne- derlandsche Bank, bevinden zich in de cellulaire gevangenis te Amsterdam en schjjnen zich te hebben verpraat; ten minste de justitie verkreeg de overtuiging, dat de bankbiljetten waren gemaakt door iemand, die te Amsterdam domicilie heeft. Na verschillende huiszoekingen wilden ze overgaan tot de aanhouding van den ver dachte, maar even te voren was de vogel gevlogen. Zijn moeder en broeder werden in verzekerde bewaring genomen, maar later weer ontslagen. Van hen schynt men de wetenschap te hebben gekregen, dat de verdachte naar Parijs was vertrokken, ja zelfs waar hij zich aldaar ophield. De in- speoteur, de recherche Diederiks en de tijdelyk bij dezen tak van dienst ingedeelde politie-inspecteur Vreedc begaven zich op last dor justitie naar Parijs, en moeten hun doel volkomen hebben bereikt, terwijl tevens nog een aanhouding is geschied van oen persoon, bij het maken der biljetten betrokken. Verder wordt nog gemold: Met behulp van de Franscho politie is het aan den Amsterdamschen inspecteur van recherche Diederiks en den inspecteur van politie Vreede gelukt om te Charonne te arresteeren zekeren graveur Benjamin Sal- zeda, 35 jaar oud. De beschuldigde heeft aallos volledig bekend. Verschillende waar- "den, gekocht van de opbrengst der uitge geven valsche biljetten, werden bij hem gevonden. De rechercheur Diederiks werd gister avond van Paryê te Amsterdam terugver wacht met den maker der valsche bank biljetten. Alvorens te vluchten had deze gelijk verklapt werd toestellen en ver schillende voorwerpen, die als overtuigings stukken konden gelden, 's nachts, vermoe delijk met behulp van een schuitje, in de doorvaart geworpen tusschen Spui en Singel. Een en ander werd Dinsdagnacht van wege de justitie daar opgehaald. Tot het lichten van een zwaar voorwerp miste men toen eohter do noodige werktuigen. Den vol genden avond werd ook dit overtuigings- stuk te voorschyn gebracht. Het graB vermindert in de Tielerwaard zoozeer, dat sommige veehou ders reeds genoodzaakt zijn om hun hooi land aan te spreken. Bovendien zal de hooioogst wel grootendeels mislukken, aan gezien de groeityd van het gras voörbjj is. By een der bataljons te Ara sterdam in garnizoen heeft men,-in navol ging van het regiment grenadiers en jagers en enkele andere regimenten infanterie, de proef genomen om de korporaals en man schappen de soep en het middageten van steenen borden te doen nuttigen. Daartoe wordt het eten in zeer doelmatige gamellen naar de kamers gebracht, en onder toezicht aan de manschappen toegediend. Het eetketeltje, behoorende tot de uit rusting, blyft echter bestaan, om in kamden, op bivouak enz. te worden gebruikt.' GOUDA5 Juni. Do heden gehouden zitting van den gemeenteraad werd door den voorzitter geopend met do mededeoling, dat de heer H. J. Wester zich bereid heeft verklaard do f25.000, by don gemeente ontvanger gedeponeerd voor zekerheid van de nakoming der verplichtingen van den concessionaris der Goudsche waterleiding, den heer Oudschans Dentzgedeponeerd te laten ten behoeve van de Goudsche water leidingmaatschappij. In deze zitting kwam van de IJsel-stoom- trainwegmaatschappij een verzoek in betr. het berjjden van de lijn Gouda—Oudewater ehz. binnen de Goudsche Singelgraohten. Volgens de concessie moet dit geschieden met paarden en mag derhalve niet plaats hebben met Btoom, welke bepaling volgens den conoezsiouaris echter voor zjjn belang nadeelig is en door het algemeen belang koekt daarom wyziging daarvan. Het adros is gesteld in handen van B. en W. om be richt en raad. Verder kwam in een adres van eenige Goudsche kerkbesturen, die den Raad ver zochten de kermis eenigszins te willen in korten, opdat althans des Zondags voortaan geen kermis moer plaats hebbe. Vooral achten adressanten dit wenschelyk met het oog op de Zondagsrust. Ook omtrent dit adres zullen B. en W. later hun rapport uitbrengen. Onder presidium van den schoolop ziener Dr. D. Terpstra, werd 11. Zaterdag alhier de zomervergadering gehouden der onderwijzersvereeniging in het arrondisse ment Gouda. Behalve de talrijk opgekomen leden, waren ook de heeren Mr. A. M. De Cock, districts-schoolopziener en Dr. A. M. Mensingoud-schoolopziener, beiden van Rotterdam, ter vergadering opgekomen. Door den heer O. G. Veenstra van Wad- dinXveen werd op eene zeer duideljjke wijze de beweging der aarde om de zon, der maan om de zon, zon- en maaneklipsen enz. ver klaard en door een eigenhandig vervaar digd toestel aanschouwelijk gemaakt. Tot ondervoorzitter werd gekozen de heer J. Verboon van Krimpen a/d IJzel, tot be stuurslid de heer D. A. Kip van Ouderkerk a/d IJsel, respectievelijk in plaats der af tredende, niet herkiosbare heeren A. Van Noord wijk van Ammerstol, en J. Kieviet de Jonge van Oudewater. Al de leden-schaarden zich, na afloop der vergadering aan den gezelligen disch. Ds. J. Van den Berg te Andijk heeft het beroep als predikant'bij de Herv. ge meente alhier aangenomen. •GOUDA, 8Juni. De gezondheids-com missie alhier heeft, blijkens haar heden verschenen verslaghare bjjzondere aan dacht gewijd aan de waterververBching in deze gemeente. Zjj heeft aan het collegie van B. en W. een rapport ingediendhan delende a. over de verbeteringen, aan te brengen in de waterververschingb. over de wen- schelijkheid der demping van alle overbo dige slooten en zijlenen c. over de wen- sehelijkheid om over te gaan tot invoering van een bepaald stelsel tot afvoer van faecale stoffen. Gedurende 1882 is uit de tonnen ge zuiverd drinkwater gebruikt 4250000 Liter, d.i. 134800 Liter minder dan ten vorigenjare. •GORINCHEM, 6 Juni. Ter vervanging van wijlen den heer Joost De Kuijper Dz. is alhier tot heemraad van den polder' den Banne van Gorinchem en Kwakênaat met algemeene stemmen gekozen de heer Jan Beuzekom te Soheliuinen. •GORINCHEM, 7 Juni. Het waterschap „do Overwaard" bestaat uit 27 polders en is volgens de nieuwe gaarderboeken 12374.73 H.A. groot. De paardenmarktwelke gehouden wordt op den eersten dag der Beusichem- sohe hengstenmarkt, zal dit jaar alhier ge houden worden,op Maandag den 18. dezer. •BENSCHOP, 6 Juni. Voor de Ned. Herv. gomeente was het heden een dag van spanning en tevens van bljjde tijding. Ds. Wiersma van Maria Horebeeke (België) onderwierp zich aan het colloguium dootum en slaagde. Vrijdag a. s. verwacht men Z.Eerw. in ons midden en de aanbieding van het beroep. •BERG-AMBACHT 8 Juni. Binnen de jongste 8 dagen zijn alhier 3 kinderen aan de gevolgen der mazelen overleden. GIE8EN-NIEUWKERK, 6 Juni. Spoe dig zal een aanvang worden gemaakt met de begrinding van de zoogenaamde Kerk steeg en Nieuwesteeg tot, aan den Noorder- Kanaaldijk. Bjj Z. M. besluit van den 22. Mei 1883 No. 25, is concessie verleend tot tolheffing. •GOUDRIAAN, 6 Juni. Van Zondag- op Maandag-nacht heeft men hier weer huisgehouden. In den tuin van de Pastorie heeft men een tuinhuisje van stoelen en tafel beroofd om ze over den weg en in 't water te werpen. Ook werden in dien nacht stoepen afgebroken. GOUDERAK, 7 Juni. Ds. A. J. Loois te Aalsmeer heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. •HAASTRECHT, 6 Juni. Maandag heeft de eerste-steenligging van het nieuwe stoom gemaal voor den polder Stein plaats gehad. Des avonds vereenigde zich het bestuur met den aannemer en den architect aan een maal tijd ten huize van de wed. Blanken te Haastrecht. De rekening van den polder Groot- keulevaart over 1882 bedraagt in ontvangst f7140,11 en in uitgaaf f7045,05, derhalve met een batig saldo van f95,06. •HOORNAAR, 7 Juni. Sedert de vorige week is de prijs der kaas nagenoeg onver anderd gebleven. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken vry algemeon f 27,50 k f 28,50 en voor eenigszins zwaar dere, meer belegen kaas tot f 30 per 50 KG. besteed. De adressen uit de gemeenten Noor- delooB, Hoornaar en Hoog-Bloklanddoor de voornaamste ingezetenen onderteekond, om den heer Van Dam van Noordeloos te Gorinchem tot haren Burgemeester benoemd te zien, hebben niet gebaat. Heden is hier de tijding ontvangen, dat Z. M. den heer Mr. A. A. Küller tot Burgemeester dier drie gemeenten benoemd heeft. KRIMPEN a/d LEK, 8 Juni. Alhier is tot predikant beroepen Ds. J. H. Gesel schap Wz. te Dus8eu. •LEKKERKERK8 Juni. Op den 5den dezer werd by den scheepsbouwmeester T. Van Duijvendijk met goed gevolg te water gelaten het op zeilage gebouwde ijzeren rijn- schip genaamd „Albatros", gebouwd voor rekening van den heer I. C. Geuntjos en dadelijk daarna de kiel gelegd voor een dergelijk rjjnsohip genaamd „St. Siraion", te bouwen voor rekening van den heer A. Hamersteijnbeide Beliepen zjjn ook be stemd voor de vaart op Zeeland en België. Door do opkoopers wordt thans hier en in de omstreken voor de kaas f30,00 k f31,50 per 50 KG besteed. In den sohouwburgtent van den heer W. Hart is in de vorige week brand ont staan door het ontsteken van Bengaalsch vuur, waardoor eenige schade aan het decoratief is ontstaan. LEXMOND, 7 Juni. Gedurende de af- geloopen Meimaand zijn alhier 252 zalmon gevangen, wegende te samen minstens 2000 kilogram. NIEUW-LEKKERLAND, 7 Juni. Ds. J. W. H. Kolkman heeft voor het beroep naar Wissekorkeen naar Groote Lindt bedankt. •NOORDELOOS, 8 Juni. Het besmet telijk mondzeer, waarvan wij voor eenigen tijd melding maakten, heeft zich alhier niet uitgebreid en is slechts bjj ééne plaats gebleven. OTTOLAND, 6 Juni. Bij de laatst ge houden verkiezing van een Heemraad van den polder Laagblokland, is met eenparige stemmen herkozen de heer M. Slingerland. •PEURSUM, 7 Juni. De familie Koop man, sedert onheuglijke jaren bezitters van het bekende Pinkeveer, zal dit ponte-veer doen vervangen door eene groote brug over de Giesen. Nu de concessie tot het leggen en heffen van tolgeld verleend is, heeft men dadelijk met de uitvoering van het plan een begin gemaakt en hoopt men nog dit jaar vóór November de brug voor het pu bliek te openen. REEUWIJK, 7 Juni. Naar men ver neemt heeft het hoofd der school te Sluipwjjk, de heer M. G. Emeis, tegen 1 Aug. a. s. eervol ontslag gevraagd uit zijne betrekking. VREESWIJK, 7 Juni. Ds. J. G. Brui ning is beroepei^^^^^^aim^^ De Eerste Kamer hervatte Maandag-avond haar zittingen. Van de wetsontwerpen laatstelijk door de Tweede Kamer ingezon den werden in de vergadering van Don derdag niet minder dan 23 aangenomen. Een voorstel totwerwerping van de onteige ningswet voor het Merwede-kanaal werd afgestemd. De overige voordrachten zouden Vrijdag in bohandeling komen. in. Verleden Zondag-avond zou de electrische verlichting voor het eerst op het tentoon' stellingsterrein ontstoken zijn en zou er avond-concert wezen. Dat plan is evenwel niet doorgegaan. Waarom weet ik niet. Waarschjjnljjk was men met de verlichting nog niet klaarge komen. Aan alles schijnttot nog toe althans iets te haperen. Jammer genoegwant het bezoek lijdt daar zóér onder en de inzenders diensvol gens niet minder. Zaken heeft nog bijna geen hunner gedaan. Allen hopen nu maar op de dingendie komen zullen dat wil zoggenop de diagendie nog niet klaar zjjn en op wat mooi weêr. Inmiddels hebben een zeker aantal con cessionarissen zich niet bepaald tot hopen alleenmaar zjjn zij zoo vry geweest den laatsten termijn van de betaling hunner plaatsruimte, welke den eersten dezer ver vallen is de termijn wel te verstaan niet te betalen. De Nieuwe Rotterdammer vertelde eenige dagen geleden dat. die betaling door het meerendeelik meen zelfs dat zij zeiden door bijna alle inzenders, geweigerd was. Dit is niet juist. Zie hier de zaak De weigering is geschied door de koffie- en restauratiohouders en door hendie plaatsruimte gehuurd hebben in de werk- galarjjdus uitsluitend door concessiona rissen. Want evenmin als restaurateurs in zenders zijn kunnen zij die in de werk- galarij staandaartoe gerekend worden. Dóór toch is hot geen eigenljjk gezegde Tentoonstelling, maar eenvoudig een Bazar van snuisteryendie er deels alleen verkochtdeels tevens ook vervaardigd worden. De restaurateurs grondden hunne weige ring op de bepaling, voorkomende in het contract, door he£ uitvoerend comité met hen geslotendat de Tentoonstelling den len Mei geheel gereed zou zijn en het terrein uiterljjk den len Juni 's avonds verlicht en eerst tegen middernacht geslo ten zou worden. Hieraan is niet voldaanen die niet vol doening beweren zijberokkent hun een aanzienlijke schade. De huurders van plaatsruimte in de werk- galarij brengen dezelfde grieven te berde. Zy voegen er zelfs nog een andere bij. In hun contract, zeggen zij, is uitdruk kelijk vermelddat in het hoofdgebouw niets zal mogen worden verkocht en tevens dadelijk geleverd. Niettegenstaande deze bepaling verkoopen toch honderden inzen ders al wat het publiek maar van hen koo- pen wil en laten zij dit dadelijk modene- men. Hierdoor beweren zy en niet ton onrechte dat hun een concurrentie wordt aangedaan, waarop zij niet gerekend hadden. De weigerachtigen eischen nu van de uitvoerende commissie nog schadevergoeding op den koop toe. Zy hebben hun zaak in handen van oen advocaat gegeven en waar schijnlijk zal er dus een proces uit voort vloeien. Uw „groote zuster", de Nieuwe Rotter dammer, had de klok wel hooren luiden, maar niet onderzocht waar do brand was uitgebroken en wat in brand stond, want van de eigenlijk gezegde inzenders heeft er geen enkele betaling geweigerd. Trouwens, als men tweemaal op één dag uitkomt heeft men ook waarlijk geen tijd alles zoo haarfijn na te pluizen. De inzenderszeide ik straks, wachten ook op een beetje mooi weêr. Ik en duizenden met mjj dito dito. Mooi weêr is stellig een belangrijke factor voor oen druk bezoek. Maar ik mag toch wel lijden dat wij geen bizonder warmen zomer krijgen; 't zal anders in het hoofd gebouw niet om uit te houden zijn van de hitte. Het geheele gebouw is gedekt met glas en wordt dusals de zon er op braudt, bijna herschapen in een trekkast. Waaraan men b|j den bouw ook gedacht heeft ventilatie schynt men totaal vergeten te hebben. In Juli en Augustus zal de atmosphoer, vooral als er zich den ganschen dag een groote menschenraassa in beweegter stel lig alles behalve verkwikkend zjjn. Langzaam nadert de voltooiing van de talryko, nog ten achter zijnde onderdeelen. De voorgevel met de beide torens van het hoofdgebouw is thans gereed. Zooals gy reeds weten zult, is die voor gevel in zeer grilligen Oosterschon stijl op getrokken en rusten de torens op een viertal groote olifanten. Ik had over die olifanten reeds weken en maanden te voren zooveel gehoord en gelezen, dat ik zeer benieuwd ze te zien. Toen mij dit eindeljjk vergund was, ontsnapte mjj eohter de kreet: Zijn ze dit nu! Is dat nu alles! Zy vielen m|j tegenen erg tegen ook. Niettemin kan ik aan het ensemble van den verblindend witten voorgevel met zijn draperieën van roode Indische stof een woord van lof niet onthouden. Het hoofdgebouw maakt, als men er vóór staat, een zeer aangenamen indruk. Alleen begrijp ik niet, hoe men er aan gekomen is om dien Oosterschen bouwtrant te doen voorafgaan van een paar geheel geharnaste Westersche krijgers te paard. Deftig flankeeren deze links en rechts den hoofdingang. Hoe zjj daar verzeild zjjn is my een onoplosbaar raadsel. „Als men er vóór staat" zeg ik, ziet het gebouw er flink uit. De zij- en achter gevels daarentegen, met hun bjj afwisseling rood en wit geschilderde planken, geven volmaakt den indruk van een kermistent; het allerminst doen Zij denken aan het hoofdgebouw eener internationale tentoon stelling. De herhaalde vergrootingen, welke het gebouw tijdens de oprichting heeft moeten ondergaan, verhoogen de sierlijk heid der Ijjnen er van ook geenszins. Doch, laat ons over die te elfder ure nog nood zakelijk geworden uitbreidingen niet klagen. Zjj bewijzen de béven verwachting ge klommen sympathie, welke de onderneming allerwege heeft opgewekt. Verledon Dinsdag heeft de opening plaats gehad der tentoonstelling van retrospectieve kunst, welke in eenige zalen van het Rijks Museum wordt gehouden. De Minister van Binnenlandsche Zaken was voor die plech tigheid herwaarts gekomen en bezichtigde de zeldzaam schoone verzameling met de meeste aandacht. Later hoop ik er ook eens met u rond te wandelen. Afloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. •—In openbaren verkoop, 4 Juni 1883 door Notaris W. J. Fortuijn Droog- leever te Gouda gehouden, zijn verkocht: Een pakhuis en erf met bovenhuis, in het St. Anthonieklooster te Gouda, wijk G, No. 123, aan den heer M. Wildschut, voor f1350. En een huis, pakhuis en erf in de Speldemakerssteeg te Gouda, wijk G, No. 50 en 51, voor f980, aan den heer F. J. Sparnaaij. BEURSBERICHTEN. pC. 7 Juni. Nederl. Werk. Schuld. Dito dito Dito dito Dito dito 1878 Loten Rotterdam. Loten Amsterdam f 100. Spanje. Buitenl. Perp. Portugal, Oblig Rush, Obl. Hope 1798. Dito 6e Serie. 1855. Dito Obligatiel. 1864 A f1000. 5 Dito 1866 Af 1000. 5 Dito 1860 100 p. st. 4j Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. Dito Obligatieleen. 1872. Dito 1873. Dito 1875. Dito 1877. Dito 1880. Dito Aand. 1864 5pC. Rs. 100. Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 Dito Feb.-Aug. 5 Dito zilverJan.-Juli. 5 Dito Apr.-Oct. 5 Dito Aand. 4pC. fl. 250, 1854. Dito 5pC. fl. 500,1860. Dito fl. 100, 1864. Turkije. Alg. Sch. 1865 gereg. 5 65 n 78 101T», 101/, 100 113} 60} 53,\ 97 g 77 96', 96r', 651 76 ®6 fg 86} 78} 9i|i 69 132} 66 65 t* 65H 66} 113 140} 19» Ui 73} 94 Dito 1869 6 Egypte Oblig. 18764 Dito Spoorwegl. 1876. .5 N. Amerika Oblig. 1876 .4} Dito 1877 4 117} Brazilië Oblig. 1865. 5 100T«, Peru Oblig. 1870 6 14 Dito 1872 5 10} Gr. Rubs. Spw. 5pC. aandeel. 123} Russ. Spoorw. Jelez Griasi. .5 83} Dito Poti Tiflis h f 1000. 5 871 Dito KurskCharkow. 5 88 Dito Zuid-West Spoorw.-aand. 5 57} Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 52T'B Theiss-loten4 92} Antwerpsche loton. 1874. 3 95} Aand. Turkije met lot. 1870. 3 12T*, MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 6 Juni. Boter: le qual. 60 ct., 2de qual. 54 ct. per half kilogras kaas f28 A 30, vette varkens 23 A 24 ct., jonge biggen f 6 A 9, overloopers f 12 A 16, schapen f32 a 34, jonge lammeren f9 A 14, vette kalveren 26 A 28 ets. per half kilo, nuchtere dito f 10 A 14 per stukaardappelen Kleingeel f8,00, Zeeuwsche Jammen f7,00, Wolkammers f6,00, Roode f5,00, Poters f4,50 per Hectoliter. Hennep niet aangevoerd. Hennepzaad f10 A 11. Eieren f 4,00 per 100 stuks. Gouda, 7 Juni. Kaas. Ie qual. f30A 33, 2e qual. f27 A 29, Noordhollandsehe f32,00 A 34,00. Aangevoerd 120 partijou. Handel vlug. Boter: goeboter f 1,30A 1,40, wei- dito f 1,05 A 1,20 per kilo. Vette varkens 24 A 26 ct. per half kilo. Biggen voor Engeland 21 A 23 ot. -per half kilo. Magere biggen f 0,95 a 1,40 per woek. Vette schapen f 32 A 45. Weilammeren f 12 A 22. Nuchtere kalveren f 8 A 12. Fok- kalveron f 12 A 16. Gorinchem, 4 Juni. Ristarwe f9,25 a 9,50, roode dito f8,50 A 8,75, witte dito f8,75 A 9,75. Inl. rogge f6,75 A 7,00. Gerst f5,50 A 6,00. Haver f3,50 A 4,25. Paardenboonen f 7,50 A 8,00. De aanvoer van vee was heden ruim, hoewel de handel in de beste kalfkoeien minder vlug was als de vorige week. late soort Kalfkoeien f225 f330. 2o soort f 170 f 220. Kalfvaarzen f 160 f250. Melkkooien f170 - f240. Vaar- koeien f 140 f 185. Twoejarige Vaarzen f 110 f 150. Tweejarige Ossen f 120 f160. Tweejarige Stieren f 110 f160. Pinken f50 f105. Nuohtore kalveren f7 f 16. Vette varkens 26 29 ct. het kilo. Goeboter f0,65 f0,80. Weiboter f 0,55 f 0,65. Eieren f 0,90 f 1,10 per 26 stuks. Rotterdam, 4 en 5 Juni. Aan gev. 11 paar den, 1 veulen, 1157 runderen, 173 vette en graskalvcrcn, 34 mioit'oe kalveren, 212 schapen of lammeren, 407 varkens, 263 biggen en 1 bok of geit. Runderen: 1ste qual. 92 ct., 2de qüal. 72 ct., 3de qual. 52 ct.; Kalveren: 1ste qual. f 1,10, 2de qual. f0,90; Schapen f 0,95, alles per kilo. WeivarkenB 52 tot 58 ets. per kilo. Boter: 1ste qual. f58, 2dé qual. f54, 3de qual. f 48, per kilo 60 A 80 ct. Tarwe. Vlaamscl\e, Zeeuwsche, Flakk. en Overm. f8,80 A 9,30, middelbare f8,00 A 8,70, mindere f 7,00 A 7,80. Rogge. Vlaamsche, Zeewsche en Overm. f 7,00 a 7,40, mindere f 6,00 A 6,80. Gerst. Zeeuwsche, Flakk. en Overm. Winter f5,00 A 5,80, dito Zomer f 4,80 A5,50. Haver, f 4,00 A 4,60, mindere f 2,80 A 3,90. Paardenboonen. f7,30 7,70, mindere f 7,20. Hennepzaad, f8,50 A 9,50. Bodegraven5 Juni. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas, 174 wa gens, te zamen 8462 stuks, wegende 42,310 kilo, prijs le sqort Goudsche f29 A 32,00) 2e soort f26,50 A 28, hieronder 7 wagens Derby-kaas, prjjs le soort f 30 a 32, 2e soort f27 A 29. 6 wagens Edammerkaas, prjjs f 30 A 34. Handel vlug. Boter. Aangevoerd 13 halve kilo, prjjs 50 ct. per halve^kilo. Vee. Aan gevoerd 4 schapen, 220 lammeren tot f 10 a 17,50, 2 varkons, 52 biggen tot f6 A 11, 2 kalveren a f14. Handel matig, die in biggen vlug. Gemengd Nieuws. De kostbare voorwerpen in de verschillende afdeelingen van het ten toonstellingsgebouw schijnen nog altijd de begeerlijkheid van sommige bezoekers op te wekken. Vooral de Japansche afdeo- ïing moest het in de afgeloopen week ont gelden, waar in één nacht voor een waarde van ruim vier honderd gulden gestolen werd, en wel meerendeels uit goed gesloten kasten. Deze afdeeling wordt nu ook des nachts bewaakt. Dinsdag-morgen omstreeks 4 uren brak te Krimpen a/d Lek een hevige brand uit in de schoppenmakenj van D. De Ridder, die met het daartegen gebouwde woonhuis geheel is uitgebrand. •-rDoorde Arnhemsche schroef- boot „Karei Hertog van Gelder" werd gisteren bjj Tienhoven a/d Lek een zandaak toebehoorende aan De B. te Ameidein den grond gevaren. Persoonlijke ongeluk ken vielen daarbij niet voor. Door de politie te Leiden is proces-verbaal opgemaakt tegen eene 15- jarige dienstbode, die ten nadeele van hare juffrouw een zjjden mantel en broche heeft ontvreemd. Dob morgens te 7 uren in haar dienst gekomen zijnde liep zij reeds 2 uren daarna weg met de genoemde voorwerpen. Te Jutfaas stortte Zaterdag op de steenfabriek van den heer Van Asch van Wijk een met steenen gevulde oven om. Een der werklieden werd er onder bedolven. Hoewel er met spoed naar hem werd ge zocht, was de man niet meer te redden. De nedervallende steenen hadden hem den nek en de ruggegraat gebroken. Een zijner medearbeiders werd aan armen en beenen gekwetst. De eerste kersen 309 mand jes zijn door de Ned. Stoombootreederjj uit Duitschland naar Engeland vervoerd. De patentwet heeft een zon-, derlinge wijze van classificeeren. Men herinnert zich, dat boekdrukkers als mole naars aangeslagen zjjn en hun protest daar tegen niets gebaat heeft; thans blijkt het weer dat likdoorsmjders aangeslagen worden alsveeartsen Te Vlaardingen heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Twee knaap jes, één van 7 en één van 4 jaren, gingen een boodschap doen. Eenigen tijd daarna kwam het jongste terug, en toen zijne moeder hem vroeg waar de oudste was, antwoordde hij: „die ligt in het water." Men kan zich den schrik der ouders voor stellen. Onmiddellijk ging men naar de haven, waar het knaapje, volgens het zeg gen van den kleine, in het water was ge vallen, en al spoedig kon men de treurige waarheid vernemen, toen het knaapje met dreggen levenloos werd opgehaald. Het is bijna onbegrjjpelijk, dat niemand dit onge val gezien heeft, daar er op dien tijd hon- derde menschen op de havens tegenwoordig moeton geweest zijn. Men vermoedt, dat het jongentje aanstonds gezonken is, en dat toen de kleinste zonder iets te zeggen naar huis is geloopen. Te IJ8o 1 stein ontstond Zater dag-morgen ongeveer te zes uren brand boven de bakkerij van W. Both. Te half acht uren was men het vuur meester de bakkerij is uitgebrand; het huis van den bewoner en de naaste perceelen zijn behouden gobleven. De brand is ontstaan in de spaanders. Dezer dagen overleed te Luik zekere vrouw D., vroeger vischvrouw. Zij had eenige jaren geleden haar bedrjjf op gegeven en leefde van haar rente in twee armoedig gemeubileerde kamers. Men vond ongeveer 250.000 frs. aan waarde in zilver (een aantal fondsen waren in kousen ver borgen), en in de matras vond men nog 40 obligaties van de Luiksche bank, elk van 1000 frs. De erfgenamen der over ledene zijn meest verre bloedverwanten, die best het geld kunnen gebruiken. De uitgaven alleen van den Hertog van Edinburgh als officieel verte genwoordiger van Engeland bjj de kronings feesten te Moskau, bedroegen 6000 p. st. (f 72.000). Daarvan werd een derde aan de reiskosten, een dorde aan woninghuur en een derde aan fooien, illuminatie-kosten enz. besteed. Het eerste schip met aardbe ziën is van Aalsmeer naar Amsterdam ver- trokkon. Als een Btaaltje van de hooge prijzen, die Amerika tegenwoordig voor ons vee besteedt, meldt men, dat door den heer J. Man te Deemster aan een Amerikaansche firma 14 achtweeksche kalveren en 6 één jarige koeien verkocht zijn voor de kolos sale som van f 3300. naams te fabrikanten Te Tilburg heeft een der voor in bukskins en wollen stoffen de werkzaamheden in zjjn fabriek moeten stakenwaardoor voor 't oogenblik vele werklieden zonder werk zijn. Het pas sief moet ruim 2 ton bedragen. Het gesticht Bronbeek ïb mot een geschenk vereerddat zijn weerga wel nergens zal vinden. Het kunstgewrocht be staat uit eene kast meer dan 1M'. groot, waarin acht scheepjeB zjjn geëtaleerdals vjjf in verschillende richtingen bjj den wind en drie van den wind zjjnde 2 fregatten 2 barken, 2 brikken 1 schoenerbrik en 1 schoenerenkele daarvan zeilende met on der-, boven-, bram- en bovenbram-lyzels. Deze scheepjesdie te zamen geen kilo gram wegenzijn in de fijnste details af gewerkt en geheel volgens de regels der kunst gebouwd. Dekwerk, masten en raas bestaan uit fijn ivoor en "het touwwerk uit geslagen zjjde. Ook de mau aan 'troer en die op den uitkyk zjjn niet vergeten en dienen wel degelijk een goed oog in 'tzeil te houden, omdat allen met denzelfden wind zeilen en dus nauwkeurig acht moeten geven dat er behoorlijk voor'gezorgd wordeelk ander in dit betrekkelijk klein bestek te kunnen passeeren. Reeds meermalen o. a. op de in 1879 te Amsterdam gehouden na tionale tentoonstelling was men in de gele genheid dergelijke scheepjes, in snipperuren vervaardigddoor den heer H. G. Cramer te Arnhem, te bewonderenmaar de bouw meester heeft ditmaal zie*zeiven overtroffen. 'tZal een bly vond stuif in het Museum van Bronbeek zjjnen al» zoodanig wordt het ook door den generaal Smits beschouwd die het eene eereplaats wenscht te geven onder de andere kunstschatten daar ver zameld. Te Heteren i* door eèn gezel schap van 40 personen voor 4 dagen eene stoomboot afgehuurd om de tentoonstelling te Amsterdam te bezoeken. De stoomboot zal hun tevens tot logement dienen. Tegen het begin van Juli zal te Hamburg een internationale tentoonstel ling van paarden en vee worden gehouden, die de belangstelling van het publiek in de hoogste mate zal verdienen. Zoo is er wellicht in langen tijd geen gelegenheid geboden, waar de schoonste, de beste, de nuttigste paardenrasseri in zoo talrijke exem plaren waren vereenigd, als te Hamburg ter aanstaande tentoonstelling het geval zal zijn. Duitschland, Oostenrijk, Hongarije, Hoorwegen en Engeland hebben nu reeds zooveel toegezegd, dat op die wijze alleen een verzameling paarden zal bijeengebracht worden, die het schoonste en kostbaarste zal bevatten, 't welk flrze voor de paarden fokkerij zoo vermaarde landen opleveren. Buitendien zullen ook uit sndere landen zeldzame paarden worden aangc »«rd: bij voorbeeld een Arabische hengst van zuiver ras; een van gekruist ras Amerikaansch en Arabisch, die uit Schotland komt, en een hengst die 1000 pond sterling of f12000 moest opbrengen. Onder het beste, dat Pruisen, Mecklenburg, Oostenrijk en Hon garije zullen leveren, behoort vooral ge rangschikt te worden hetgeen uit do staats- stoeterij er zal worden ingezonden. Vreeselijke stormen hebben Vrijdag-avond over een gedeelte der Ver eenigde Staten gewoed. De stad Racine (Wisconsin) is in het bij zonder geteisterd. Omstreeks half zeven zagen de inwoners twee lageinktzwarte wolken de een uit het Noorden de ander uit het Zuid-Westen komendesnel tegen elkander indrijven. Toen deze elkander raakten hoorde men eene ontploffing als die van een kanon. De zwarte massa draaide bliksemsnel in de lucht rond en naderde in den vorm van een trechter de aardealles opzuigende wat zjj ontmoette, zoodat weldra allerlei stukken steen, ijzer en hout met vreeselijke snelheid in de lucht als om een sjfil wentelden. De meeste menschen vlucht ten in de kelders, doch uiet allen gelukte dit. Velen werden weggeslingerd en verdwe nen zelfs een geheel huis waarin zich vijf personen bevonden werd door den cycloon meegenomen. Toen de storm bedaard was telde men twaalf doodeneen zegtigtal doo- d el ijk gewonden en een vijftigtal meer of min gekwetsten. In Juli denkt men den spoor weg op den Drachenfels te openen. De baan gaat langs de oostelijke helling van don berg, deels rechtuit, deels in zig-zag. De wagens van den trein worden niet aan elkaar verbonden bij het rijden, zoodat elke wagon op zich zelf tot staan kan gebracht worden, indien er een ongeluk gebeurt. De machines, verticale stoomwerktuigen evenals bjj den Rigi-spoorweg, worden achter don trein geplaatst, zoodat deze opgestuwd wordt. Het volksfeest te Moskau heeft niet geheel zonder ongelukken mogen afloopen. Bjj het uitreiken van de mandjes met proviand zijn vijf menschen doodge- drongen. Overigens heeft het feest in goedo orde plaats gehad. Do uitdeeling van de mandjes duurde twoo uren. Er werden 480.000 litersbier gedronkon. Twoo duizend menschen hielden zich bozig met het uit- deelen van de spijzen en dranken. Kort vóór Pinksteren liet eon rjjke boor in Breitonthal, in Duitschland, een zieken os slachten on stukhakken. Weldra vielen als do eerste offers de persoon, die den os had geslacht, en de man, die hem daarbij had geholpen. Velo personen, die van het vleesch hadden gegoten, werden ziek. Ook do boer, die bjj het slachten had geholpen, stierf aan bloedvergiftiging, j De ingewanden van den os waren met den mest op het land gekomen. Drie varkens vraten die op, met dit gevolg, dat 1 er van spoedig dood was en de 2 andere hevig ziek werden. Een hond en een vos werden op het land dood aangetroffen. Men onderstelt, dat de os aan miltvuur heeft geloden. Dat het zoeken van kievits eieren aan Tessel een aardig voordeeltje oplevert, kan niet ontkend worden. Dit jaar zjjn p. m. 20.000 stuks verzonden, voornamelijk naar Amsterdam. Gomiddeld ontvingen de zoekers 16 ct. por stuk, zoodat zo te zamen ontvingen f3200. Het zjjn voornamelijk jongens, die zich met het zoeken van bedoelde eieren bezighouden. In een hotel van den oersten rang te Coblenz logeerde dezer dagen eene llellandsche familie. Op reis had dezo konnis gemaakt met oen oogonschijnlijk net heer en deze wist het zoo aan te leggen dat hy in hetzelfde hotel een kamer be kwam naast die der familie. In den nacht omstreeks 2 uren vernam eene dame der Hollandsche familie een verdacht geraas aan haar deur en op den gang. Op haar roepen „een dief" werd ook haar echtge noot wakker, die onmiddelljjk de huistele- graaf in werking stelde. Do bedienden doorzochten het huis en vonden ook den dief, die een goedgevulde cassette der Hol landsche familie reeds onder een trap had verborgen. De dief was niemand anders dan de genoemde vreemde heer. Niets anders is mogelijk dan dat de dief in de kamer der familie is binnengeslopen en zich onder het ledikant heeft schuil gehouden. Men vond hem ook in het bezit van ver schillende horloges, die waarschijnlijk ook van diefstallen afkomstig zijn. Hij werd gebonden en wachtte in die aangename positie tot den morgen de komst der politie af, welke hem spoedig een ander verbljjf bezorgde. De Parijsche gemeenteraad heeft betreffende den bouw van een spoor weg binnen de stad tot voorwaarde gesteld dat bjj deze werkzaamheden slechts voor een tiende deel vreemde arbeiders en be ambten mogen gebruikt worden. Vaste be trekkingen bjj den spoorweg zullen ook slechts Franschen kunnen verkrjjgen. j Te Hoogwoud is in de Herv. kerk een oude doopvontwelkevolgens de overleveringzou gediend hebben bij den voorgenomen doop van den Frieschen koning Radboud (omstreeks 714). Deze doopvont, die meermalen door lief hebbers van oudhe den werd bezocht, heeft thans veel van hare aantrekkelijkheid verloren; men heeft haar namelijk geverfd. Zondag-middag bemerkte een heer te Brussel aan de Leuvensche poort, dat de sleep van hot kleed van eene dame vuur had gevat, ongetwijfeld door het in aanraking komen met een brandende sigaar, die door een wandelaar op den grond was geworpen. In een ommezien stond de dame in lichtelaaie vlam; de heer Blaagde er in het vuur te blusschen, dooh kreeg hevige brandwonden aan de handen. Ook de dame kwam er niet zonder letsel af. De wijste en voorzichtigste gemeenteraad iB ongetwijfeld die van Met- zerlen, kantod Solothurn in Zwitserland. Het volgende staaltje bewijst dit. Geljjk bekend is, verstrekt de regeering aan de armen in dat kanton pootaardappelen. Om nu te beletten, dat de armen de aardappelen opeten, heeft de wijze gemeenteraad na rjjpe overweging besloten hen (n.l. de aardappelen) eerst met petroleum te be gieten, waarvan het gevolg zal zjjn dat ze in den grond verrotten, zonder vrucht te geven. In een tuin te Gloucester in Engeland heeft men de lijken van een achttal kloine kinderen onderden grond gevonden. De bewoner van het huis, zekere Rees, en zjjn vrouw, een baker van beroep, zijn in hechtenis genomen. Men deed de ontdek king tengevolge van klachten der buren over een onaangenamen reuk in den tuin. Een man had den tuin van zijne vrouw omgespit en bezaaid en beplant. Op een nog ledig bed had de manom zijne vrouw eene verrassing te bereidensalade gezaaid. Den volgenden dag pootte de vrouw op dezelfde plek boonenwaarvan zij wist dat haar man nog al hield. lederen dag begaven de man en de vrouw zich afzonderlijk naar den tuin, om het bed te wieden. De vrouw zag de salade voor on kruid aanen plukte die zorgvuldig uit. Hetzelfde deed de man met de boonen. Op die wjjze kreeg do man geen salade en de vrouw geen boonen. Deze geschiedenis zien we schier alle dagen plaatshebben, niet inden moestuin, maar in den opvoedingstuinwanneer vader en moeder, zonder gemeenschappelijk over leg met het oog op hunne kinderen arbei den en de eene uitrukt hetgeen de andere heeft gezaaid. Oogsttijd. Behalve in No vember en December wordt gedurende het geheele jaar in de wereld de oogst binnen gehaald: in Januari in Australië, Nieuw- Zeeland, Chili en de Argentjjnsche Repu bliek, in Februari in Indië en in Maart is men in de noordeljjke streken van Azië in den oogst; in April oogsten Mexico, Egypte, Perzië, Syrië, in Mei Woordelijk Klein-Azië, China, Japan, Tunis, Algerië, Marokko en Texas. In Juni is de oogsttijd van Cali- fornië, Spanje, Italië, Portugal, Griekenland, het Zuiden van Frankrijk; in Juli voor de overige streken van Frankrijk, Oostenrjjk- Hongarije, Zuid-Rusland en grootendeels ook in de Vereenigde Staten. In Duitsch land, België, Nederland, Denemarken, New- York volgt men in Augustus, in Schotland, Zweden, Noorwegen, Canada en Rusland (behalve het Zuiden en Noorden) in Sep tember; in het Noorden van Rusland en Finmarken loopt do oogst pas in Ootober af. STADSNIEUWS. Schoonhoven8 Juni. Togen gisteren waren opge roepen 16 volontairs; 14 kwamen, waarvan 4 geneeskundig werden afgekeurd zoodat de Instructie-Compagnie met 10 volontairs is vermeerderd. A. s. Dinsdag vertrekt de Instructie-Com pagnie te ongeveer half olf uren van hier per boot naar Utrechtom verder per trein van 4 uur van daar naar hot kamp op de Oldebroeksche heide te gaan. Da'Ar de heer J. E. De Man voor de benoeming tot lid der pl. commissie van toezicht op het onderwijs heeft bedankt, is heden door den Gemeenteraad als zoo danig benoemd de hoer B. H. L. Van Olst. De heeren H. T. Van den Braak, W. N. Van Nooton en Mr. D. Van Oosten Slin- geland hebben de benoeming aangenomen. De heor W. Romans van Schaik, gemeente-secretaris, heeft zijn pen sioen aangevraagd. Bjj de aanbesteding van g e- moentewerken alhier op dd. 6 Juni 11., werd het minst ingeschreven als volgt: le perceel een houten kast met glas om het uurwerk in den toren, A. Klip Jr. f 58,752e perceel het verwen van het telegraafkantoor, H. Schreuder f 127,50; 3e perceel: het verven van de Bewaarschool, K. Oprei f121; 4e perceelhet verven enz. van do gebouwtjes op do algemeene begraafplaats, K. Oprei f54; 5e perceel: de Veerpoort verven enz., K. Oprei f66; 6e perceel: het Veerhuis verven, P. Pince van der Aa f45; 7e per ceel: houten duiker aan het einde van de Lopikerstraat, A. Van Dam f63,50; 8e perceel: Raadhuis behangen epz.H. Schreuder f140. Zaterdag-middag had alhier een allertreurigst ongeluk plaats. Van de jongelingen der Instructiê-Compagnie, die, onder geleide, van de bad- en zwemplaats gebruik maakten, zonk de jongeling v. d. H. die in het zwembassin aan het zwemmen was, waarschijnlijk door kramp bevangen, plotseling in de diepte weg. Daar geen der aanwezigen geoefende zwemmers bleken te zijn, geen enkel reddingsmiddel bjj de hand was en de drenkeling met op de plaats, waar men hem het laatst gezien had, scheen gezonken te zjjn, duurde het geruimen tijd eer men hem met behulp van een inmiddels aangebrachte roeiboot enz. boven bracht. Zeer spoedig toege snelde geneeskundige hulp bleek vergeefs te zijn. Door drie geneeskundigen werd gedurende ruim twee uren al het mogelijke beproefd om de levensgeesten weder op te wekken, doch het mocht, helaas niet baten. De deelneming in dit on^oval was alge meen en sprak zich ook duidelijk uit, toen 11. Dinsdag op zjjn 16en veijaardag het stoffelijk overschot van den ongelukkig omgekomen jongeling ter aarde werd be steld. Drie kransen: e$n V|jt den luit. Vosmaer, een van de vrieteKr van den overledene en een van de overige jongelui der Instructie-Compagnie, dekten de Ijjk- baar, welke werd voorafgegaan door de muziek van het 2e Reg. Vesting-artillerie uit Amsterdam, kapelmeester Keerweer. On beschrijfelijk schoon en aandoenlijk klonken de plechtige tonen van de Marohe funèbre van Beethoven en van Chopin over de met deelnemende toeschouwers gevulde straten en onder het frissche groene loof op den doodenakker. Aan de groeve werd door den kapitein Van Mansvelt en den len luit. Vosmaer een hartelijk en deelnemend woord gesproken. Het verdient vermelding, dat het denk beeld om de plechtigheid der begrafenis door treurmuziek te verhoogen, is uitge gaan van de onder-officieren, korporaals en jongelingen der Instructie-Compagnie en dat zjj, terwijl de muziek geheel belang loos werd gegeven, de kosten aan reis- en verblijf verbonden, dgor vrijwillige bijdragen geheel onderling hebben bijeengebracht. Het blijkt, dat in den laatsten winter in het bad- en zwembassin alhier na merkelijke diepten zijn ontstaan. Toen 11. Mm'»; de jongelingen der Instructie- Kompagnie van het badbassin weder gebruik maaktenzonk een der jongelingen in een der kuilen weg. De daarbij tegenwoordig zijnde luitenant Bieschel, een geoefend zwemmer, bedacht zich geen oogenblik, sprong geheel gekleed te water, en mocht de voldoening smaken hem te redden. Bjj de dankbaarheid van den geredde voegt een openlijk woord van erkentelijkheid en hulde aan den heer Bieschel voor zjjne flinke en menschlievende daad. Het doet ons genoegen te vernemen, dat door de genie het bassin thans wordt on derzocht en in orde gebrachten wij mogen niet twijfelen of reddingsmiddelen zullen voortaan in voldoend aantal aanwezig wor den gesteld. Van degenen, die zich voor het Herhalings-onderwijs hadden aangemeld, zjjn 27 jongelieden toegelaten. Dat zoo velen, wegens te geringe ontwikkeling, moesten worden afgewezen, mogo een spoor slag zijn voor anderen, om in het vervolg met meer lust en ijver van de dagschool gebruik te maken en zoodoende er naar te streven om later ook met vrucht aan het Herhalings-onderwijs te kunnen deelnemen. Naar wij vernemen zullen voortaan aan de leerlingen, die het lager onderwijs op de dagschool ten einde toe behoorlijk hebben gevolgd en die daardoor voor het Herhalings- onderwijs in aanmerking kunnen komen, getuigschriften worden uitgereikt. Vervolg der Nieuwstijdingen. Het was gisteren voor de ge meenten Lopik Jaarsveld en Willige-Lan- gerak een ware feestdag, waarvan wij in ons volgend nummer een uitvoerig verslag hopen te geven. De pas gehuwde burgemeester, de heer 8. I. Cambier van Nootenen zijne echtgenoote deden hunnen intocht in die ge meenten. In een rijtuig met vier paarden bespannen vergezeld van de wethouders en voor en achter geëscorteerd door eon eerewacht van 116 ingezetenen, allen op rijk versierde paarden gezetenreed het jonge paar de drie genoemde gemeenten geheel door en werd alom met ingeno menheid begroet. Op vorscheideno punten waren oerebogen opgericht en uit aller woningen wapperde de driekleur. Des avonds werd op het dorp te Lopik een waarlijk schitterend feest ter hunner eer gegeven. De muziok van Coeaen uit Utrecht, welke ook bij den optocht geadsisteerd had, gaf een concert; de gemeente was op ver schillende punten smaakvol geïllumineerd en ten slotte werd een bijzonder fraai vuurwerk van den bekenden pyrotechnicus Ruijsch uit Utrecht afgestoken. Het weder, dat in den avond minder gunstig dreigde te worden, werkte mede tot welslagen van het feest. Eene groote menigte was daarvan getuige en allerwege heerschto een vroolijke, pret tige stemmingdie tot laat duurde, zonder dat de orde een oogenblik werd gestoord. Ofschoon wij, zooals wy hierboven schreven, later een meer gedetailleerd verslag wen- schen op te nemen, mogen wij niet nalaten reeds nii een woord van hulde to brengen aan de feestcommissie, die bare niet gemak kelijke taak met een tact en een goeden smaak heeft vorvuld, die waaróoering ver dient. De nalatenschap van Prinses Marianne wordt op 40 millioen gulden geschat. •AMMERSTOL,~8 Juni. In de afgeloo pen week werden alhier aan de markt ver kocht 329 zalmen, wegende van 7 tot 27 halve kilo's; prjjs van f 0,80 tot f 1,05 por half kilo. 65 elftenprjjs por stuk f 0,50 tot f 0,70. KRALINGEN, 8 Juni. In do afgeloopen week werden alhier aan de markt verkocht 2375 zalmen; Prjjs der groote zalm f0,90 tot f 1,05. Prijs der kleine zalm f 0,75 tot f 0,90, 1 Burgerlijke Stand. - Gem. Schoonhoven. Van 1 tot 8 Juni 1883. Geboren: Henderjjotje Mnri», ouder. I. Heijkoop en fl. Van der An. - Johanna Hermina, ouder* A. Van Ulsen en W. J. Bruins. Melis 0#rnelis, ouders J. Heerens en G. Velthujjzen. Ondertrouwd: J. D. Zumbuohl en J. Gaillard. Overleden: J.J. Oprei, oud 10 dagen.— L. Van der Heide, oud 15 jaren. - H. Van der Hek, oud 10 dagen. Getrouwd: M. HEIJBOER, van Tienhoven, en J. SLOB, van Groot-Ammers, die, mede namens wederzjjdsche betrekkin gen, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bjj hun Huwelijk ondervonden. Groot-Ammers, 8 Junij 1883. Bevallen van eene Dochter W. J. BRUINS, geliefde Echtgenoote van 6 A. VAN ULSEN. Schoonhoven, 4 Juni 1883. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, ons jongste Kindje, slechts 10 dagen oud. A. VAN DER HEK. G. VAN DER HEK - SATON. Schoonhoven, 5 Juni 1883. De Ondergeteekenden betuigen bij deze, ook namens hunne Kinderen en Behuwd- kinderen, hun oprechten dank voor de be langstelling, by gelegenheid van hun veertig jarig Huwelijksfeest op 3 Juni ondervonden, en voornamelijk aan den Heer C. W. VAN DER KOP (Firma GROENEVELD VAN DER KOP Co.), voor wiens kantoor ik ruim 47 jaren onafgebroken mocht werk zaam zijn. JAN STERK. JOHANNA STERK - VAN DUUREN. Schoonhoven, 8 Juni 1883. Voor de vele en hartelyke bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en bjj het overljjden myner geliefde Echtgenoote onder vonden, betuig ik, ook namens wederzijd- sche familie, mijnen innigen dank. Jb. BRUIJN. Schoonhoven. door C. B. VAN BAAREN te Schoonho ven, op Vry dag 15 Juni 1883, 's mor gens 9 ure, te voor de Herberg van L. DE BRUINvan eene groote party BADDING8, SCHOEIJINGPALEN BEUGBOOMSN, GORDINGEN ena. Morgen. vMr de verkooping te zien. Tot het beweiden van KOEIEN of PAAR DEN wordt de gelegenheid aangeboden op land, gelegen in STOLWIJK, nabij het dorp. Te bearngen b.J C. VERHOOG te Stolvgk. k 5 Cents, voorhanden by S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. /rrrvfi p. K. BOS, Notaris te Papen- iWT* drecht, is voornemens, op Don- tUyiBffe derdag 21 Jnni 1883, te beginnen des vóórmiddags te 9 uren, te op de Hofstede gemerkt Wjjk C, No. 3, bewoond door- en ten verzoeke van ARIE VLOT Dz., in het openbaar, om-kentant geld, te verkoopen: 4 PINKEN, 5 KUISKALVEREN, BOE RENWAGEN SPEELWAGEN, KAR em TUIGEN. Voorts eene party Bouw- en Melkgereedschappen bestaande inKarn met toebehooren, Room- tonnen, Wringtobbe, koperen Kannen, Em mers, Zeuningen, Zeissen, Vorken, Rjjven, Hekken, Horden, Boomen, Slieten, Staken en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. GECOMMITTEERDEN van het Water schap „de gecombineerde Uiterwaarden onder Jaarsveld" zullen op Donderdag 21 Juni 1883, des voormiddagsten 10 uur, in het RAADHUI8 te Jaarsveld, aan besteden Het bekleeden met BAZALT van een gedeelte van den oever der waard, toebehoorende aan den Heer Mr. H. ROIJAARDS van SCHERPENZEEL. Inlichtingen zijn te bekomen bjj den Heer VAN DER VOORT te Jaarsveld, die daags vóór de aanbesteding, des voormiddags ten 10 uur, aanwjjzing in loco zal doen. aan het geëerde publiek van SCHOON HOVEN en Omstreken. Ondergeteekende zal op verecrend ver zoek nog eenigen tjjd werkzaam zijn te Schoonhoven. Om echter een ieder beter in de gelegenheid te stellen een goed portret te laten maken, zijn de prjjzen aan merkelijk verlaagd. U ontvangt nu 6 por tretten voor 1 Gulden (zegge een gulden), in plaats van f 1,60. Het Atelier zal met het oog op de drukte, die natuurljjk door den verminderden prijs volgen moet, vroeger geopend zjjn dan gewoonljjk: des Zondags van 8 tot 6 uur, des Maandags van 8 tot 3 uur. Hoogachtend Photograaf Utrecht en Den Haag. A. VAN KLEEF te Nlenw- jp land, bjj Gorinohem, verlangt spoedig een Tegen primo Augnstns wordt te Delft gevraagd eeue die flink en net kan werkenals Meid alleen. Loon f SO,— enftO,— waschgeld. Adres franco, onder letter W, of in per soon, aan het Bureau der Schoonhovenaohe Courant. Van af heden bjj den Onder- geteekende tegen verminderde prijzen (dagelijks verseh). Voorhaven B, No. 9. heeft voor de Verkiezing van een Lid voor de TWEEDE KAMER der STATEN GENERAAL, welke zal plaats hebben op Dinsdag 1* Jnnl 1883, tusschen 9—5 uur, tot haren Candidaat gekozen: Advocaat en Procureur bij den Hoogen Raad te s Gravenhage, on beveelt genoemden Heer aan alle Kiezers dringend aan. Dc Mgemeenc Secretaris Mr. KRABBE te Alfen a/d Rijn. De Klesvereeniglng „Burgerplicht" te Gouda. J. A. ROEST van LIMBURG, President. J. M. NOOTHOVEN van GOOR, Vice-Prcs. J. POST van der BURG. C. C. H. PRINCE. H. JAGER, Secr.-Penn. Do Klesvereeniglng „Burgerplicht" te Alfen, Bodegraven en Omstreken. B. ERKELEN3, te Alfen, Pres. J. HERREWIJN Jz., te Aarlandervecn Vice-Prcs. Ds. van OORDE, te Zwammerdam. K. DOUWES DEKKER, te Bodegraven. Mr. C. KRABBE, te Alfen, Secr.-Penningm. Dc Algemeene Voorzitter, J. A. ROEST van LIMBURG te Gouda. De Klesvereeniglng „Woerden" te Woerden. H. VAN LOON VAN ITERSON, President. A. KNIJFF Hz., Penningm. H. VAN DER LIB. H. W. BA ELBE. Mr. G. H. FUHRI SNETLAGE, Secretaris. De Klesvereeniglng „Vaderland en Oranje" te Ondewater. A. C. VAN AELST, Pres. M. J. J. NIELSEN, Penn. A. van AELST. J. A. VRIESMAN. J. BOER, Secretaris. Belasten zich met: Inwisseling «lle .«rv.u™ tegen de hoegete prjj»e en ooknnrewto ven Coupon. Hnol.nd 1860, 1877, 1864/66, 1872, 1876, 1869, 1862, 1867/69, welke met Juli, October en November aanstaande vervallen. Verstrekken geld in blanco en tegen onderpand. Ontvangen geld in bewaring tegen vergoeding van rente, verschillend naarmate den tijd van opvrage. Belasten rich met den Inkoop en Verkoop van alle binnen- en buitenlandsohe Effecten. Inoa8Seeren Rile binnenlandsche en buitenlandscho wissels, tegen zeer matig tarief.

Schoonhovensche Courant | 1883 | | pagina 2