Een fcMÉtaclit, SPENENZALF. Bij W. PRINCE, Kipstraat 34-36-45, ROTTERDAM,»* ÏÉwlÉB-Krtels, WOON- WINKELHUIS DE HOFSTEDE Vakteekenschool een flinke Rijknecht, Een Boerenknecht, Een Boerenknecht, Een Boerenknecht Dienstbode, Vruchtboomen. Diverse Meubelen, 'tuil. UITVOERING Een BOERENKNECHT. Heeren Tuinders! Hoofdpijnpoeders. RIETTEEN te koop pk 90 lepeboomen, ZAAK Boomenverkooping Vervily der Nieewttijdiigii. Gelakte Kookkachels, rijk vernikkeld, met zichtbaar vuur, f 13,25. Salamander-Vulkachels f 4,50. CALORIFÈRES, Kolenbakken en Vulemmers, Geëmaill. Fornuizen, TEGELPLATEN met Eng.Tegelsfl,-. Petroleum-Kachels f 6,75. V'X: Aangevoerd 1204 stukken van 1/i K.G.,handelafloopendprys der gofi- f 1,60 4 f 1,70 en weiboter f 1,45 a f 1,50 per K.G. i 25-jarige Echtvereniging j Dankbetuiging. „Motorboot Krimpenerwaard", Remonstr. Geref. Gemeente Een ieder die recht en waarheid lief heeft. Schoonhovensche Dilettantenclub. „Het zedelijk bewustzijn", Na afloop BAL. EEN LEERAAR Een flink net DAGMEISJE. Melkinrichting „De Nijverheid", ROOMBOTER A. v. d. HOVEN, BROEIRAMEN te koop aangeboden. Gebr. DEKKER, „De Machinale Houtbewerking" Onder den invloed van het wederlijden velen aan Hoofdpijn P. DUHEN, Bergambacht. Verkoop bjj inschrijving te LEKKERKERK. Uit de hand te koop: Bergambacht. 2. Eene partij Bouwland, ZEERE SPENEN, In potjes van f 0,25 verkrijgbaar bij A. N. VAN ZESSEN, Schoonhoven. Geen beter Sint Nicolaas-Cadeau dan een GOED PORTRET. Atelier dagelijks geopend. Westhaven 28, Schoonhoven. WEI- en HOOILAND, ZEVENHUIZEN, Openbare Verkooping. Notaris ANEMA i. Een perceel WEILAND SCHELLUINEN, Een perceel HOOILAND, Bouwlandverhuring te JAARSVELD, LOPIK. publiek verkoopen, •Alblaaserwaard en YUfheeren- landen, 10 Nov. De handel in kaas is deze week redelyk vlug. de prys vermindert langzamerhand. Men besteedt thans in deze streken voor kaas f 35 4 f 42,60, zware partijtjes tot f44 per 50 KiJo. Boter met goede vraag vast in prys; goéboter f 0,87ft, weiboter f 0,75 per Vs Kilo. Amelde en Tienhoven, 10 Nov. Tot gemachtigden van het kies-college der Ned. Herv. Gera. alhier zyn herkozen de heeren C. Bouwmeester, F. van der Gryn, A.Spek en L. van der Zjiden en gekozen de heeren A. Vermaat en K, Verhoef. Tot notabelen zyn herkozen de heeren G. de Kiefte, G. den Oudsten en Jac. Verhey, terwyl de heer P. van Vliet werd benoemd in de vacature, ontstaan door het overlyden van den heer T. Swets. 'AmuierHtoI, 10 Nov. Tot eerste-secre- taris van de vereeniging „Broedertrouw" alhier, afdeeling van hel algemeen Neder- landsch werkliedenverbond, is benoemd de heer Jan Prins Az., zulks in de plaats van den heer C. L. Dubbeldam, die wegens ver trek naar Culetnborg ontslag had aange vraagd. •Arkel, 9 Nov. In de plaats van den heer C. van IJzeren, die tot kerkvoogd is benoemd, is tot notabel bjj de Ned. Herv. Gem. alhier gekozen de heer S. van Iperen. Alhier is een schietvereeniging opge richt, „Willem Teil" genaamd. Reeds 20 personen zyn als lid toegetreden. De Koninklyke goedkeuring op de statuten is aangevraagd. ••Benachop, 9 Nov. De Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht heefl tot bu i tenge woon-gef neen te- veld wach ter van Benschop benoemd H. den Ouden te IJsel- stein. De lotelingen uit deze gemeente A. Schakel en A. Schinkel zyn ingeljjfd by bet 11e regiment infanterie te Ede en J. W. Maayen by het 9e regiment infanterie te Utrecht. Laatstgenoemde is voor den dienst onge schikt bevonden en huiswaarts gezonden. De pinkvanrs van J. F. du Gier alhier, die, zoo reeds werd medegedeeld, spoorloos verdwenen was, is na een paar dagen zoeken teruggevonden en wei in een naby gelegen stuk land. Men heeft het ver gezocht, terwyl het dichtby te vinden was. •Berkenwoude, 9 Nov. In de Woens dag gehouden vergadering, van de ysclub Berkenwoude" deed de penningmeester rekening en verantwoording over het af- geioopen boekjaar. De ontvangsten bedroegen f 240,17, de uitgaven f 18,47"s, aldus een batig saldo van f 221,69i/s. Herkozen werden: tot bestuursleden de beeren M. C. Molenaar en W. Verwaal en tot commissaris de heer C. Verwaal en gekozen, in de plaats van den heer W. Groenendyk, die bedankt had, de heer K. Markus. Tol afgevaardigde naar de vergadering van den ijsbond „De Krimpenerwaard" werden herkozen de heeren M. van Dorp en M. de Jong Gz. Onder de aanwezige leden werden ver loot 100, 50 en 25 sigaren, welke respec tievelijk ten deel vielen aan de heeren L. Vink, M. de Jong Gz. en W. Kaat. •Dalem, 9 Nov. Maandag-avond j.l. had in de Ned. Herv. Kerk alhier een Neerbosch- samenkomst plaats. Ds. J. Schryver, predikant-directeur van de bekende weesinrichting, deed daarby eenige belangryke mededeel mgen aangaande deze stichting, terwyl het kinderkoor, be staande uit 28 weezen, onder leiding van den heer A. Sneep, op uitnemende wyze een tiental liederen ten beste gaf. Een en ander verschafte der talryk op gekomen schare, waaronder velen van Gorinchem, een recht aangenamen en leer- zamen avond, terwyl ook de opbrengst der collecte, ongeveer f 60, als boven ver wachting, de volle tevredenheid van belang hebbenden mocht wegdragen. •Giesendam, 9 Nov. Ook deze gemeente is thans in het bezit van een hoenderpark. Een naamlooze vennootschap, bestaande uit een viertal beéren, beeft op dit oogenblik omstreeks 60 jonge kippen en een twaalftal loopcenden. Het plan is, deze zaak nog meerdere uitbreiding te geven. Dat deze inrichting wel levensvatbaarheid zal hebben, blykt uit het feit, dat reeds werd gevraagd naar eieren, nog eer er kippen waren. Jaarsveld, 9 Nov. By de heden alhier gehouden publieke verkooping van rys-, teen- en rietgewassen wera besteed voor 8-jarig rasgewas f 17,50 f 20,— p. 1000 hont 4 15,-17,50 snij teen f 22 4 f 62 p. vim Jaarsv.sche maat; stikteen 30 48 ponteen „46 knootstovenstikteen f 7 k f 8 per vim Jaars- veldscbe maat. 't Rietgewas bracht 10 pCt. meer op dan vorig jaar. •Krimpen a/d Lek, 10 Nov. De heer D. Hage, hoofd der eerste openbare lagere school alhier, heeft, met ingang van 1 Fe bruari 1912, als zoodanig ontslag aange vraagd. De yzerwerker C. Schouten alhier, werkzaam op de werf van L. Smit 6e Zoon, 5eraakte dezer dagen met een hand tusschen e platen beklemd, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel zóó ernstig werd verwond, dat de man den arbeid moest staken. Dr.Terbhlts verleende geneeskundige hulp. §Langerutgewelde, 8 Nov. Onlangs werd gemeld dat de gemeenteraad alhier afwyzend had beschikt op een verzoek van de muziekvereeniging om in de openbare school een uitvoering te geven. Deze vereeniging moet nu voornemens zyn oin op eigen initiatief te Waarder een gebouw te stichten voor het houden van haar repetitie's en uitvoeringen. •Ouderkerk a/d IJsel, 8 Nov. In verband met het door de afdeeling „Scbut- tevaer" alhier ingediende adres aan den Minister van Waterstaat betreffende het grint baggeren op de rivieren, vermelden we te dezd'r plaatse wat we in het voor- loopig verslag op de begrooting van dat departement voor 1912 opgenomen vinden. „Opnieuw werd door eenige leden geklaagd over het nadeel, dat de schipperij onder vindt ten gevolge van de bepalingen om trent het baggeren van grint op de rivieren. Het terrein, waarop gebaggerd mag worden, wordt hoe Janger hoe kleiner. Ook werd bezwaar geopperd tegen de booge rétributie, welke blykens eene kennisgeving van den Minister van Waterstaat, voorkomende in de Staatscourant van 19 September j.l., in 1912 voor de vergunningen tot baggeren zujlen worden geheven. Men meende dat het bedryf die retributies niet kan dragen. Op verlaging werd aangedrongen. Eenige leden wezen hierbij op de om standigheid, dat bet thans in de Maas boven Roermond gebaggerde grint per spoor vervoerd wordt en drongen, ten einde de schippery gelegenheid te geven dit vervoer te bezorgen, aan op bespoediging van de verbetering der rivier boven Venlo". Het antwoord des Ministers wordt door vele daarby belanghebbende schippers belangstelling tegemoet gezien. •Oudewater, 9 Nov, Dinsdag-avond I.I. hield de afdeeling „Oudewater" van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw alhier een ledenvergadering, waarin werd besloten f 25 subsidie te verleenen aan de Heidemaat- schappy. Tevens besloot men in beginsel tot het houden van eene tentoonstelling in 1912, waarby het bestuur stappen zal doen een verloting aan te vragen. Na de vergadering hield de heer C. H. Claassen, rykslandbouwleeraar te Boskoop, eene lezing over: „Kan de landbouwer van tuingewassen en fruitteelt financieel voor deel trekken"? Spreker begon met het boerenbedryf te vergelyken met dat van den tuinder, gaf op zeer bevattelyke wyze aan hoe de boeren hier, door zich tevens op het tuindersbedryf toe te leggen, geldelyk voordeel konden behalen, vooral door het telen van vroege aardappels, aardbeien en rhabarber en be sloot zyn leerzame lezing met een beschou wing over de fruitteelt, daarby belangheb benden opwekkende, gebruik te maken ^an de hulp, die het Ryk op tuinbouwgebied geeft. Ten slotte gaf de spreker gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door enke len gebruik werd gemaakt. §H,illlg'6'Lsngerak, 8 Nov. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. alhier. Eenige bybels, bet hekken van het doop vont en de lezenaar van den voorzanger worden vermist. Een der bybele werd den volgenden morgen in een sloot teruggevonden. De politie stelt een onderzoek in. Ook moeten in den omtrek by verschil lende boeren het te veld staande gewas zyn ontvreemd. •Wijngaarden, 7 Nov. Onder vele blyken van belangstelling werd heden het stoffelyk overschot van den heer A.Korevaar, in leven voorzitter van den polder en tot voor kort wethouder dezer gemeente, ter aarde besteld. lp eenige welgekozen woorden herdacht de burgemeester den overledene als raadslid en i wethouder, ferwyl de heer G. J. vafa Tongeren een woord van hulde bracht aan de nagedachtenis van den ontslapen voorzitter van den polder. met^een speld in de volla zaal hooren vallen, en dit is wel het beste bewjjs dat de snaken genoten van de verhalen uit den tyd toen onze gemeente er heel anders uitzag dan nu. Wonderlyke menschen toch vroeger, zal menig meisje of knaap wel hebben gedacht by het hooren van de historische bjjzonderv heden, waarover de spreker de ouderen reeds vroeger had ingelicht. Leuk met die poorten en krygslustige inwoners, peinsden voorzeker meer dan één dappere jongen, en de verzuchting zal ook wel eens zyn geslaakt: 'k Wou dat 't nóg zoo was! Dat zoo'n avondje het nuttige met het aangename vereenigt, behoeft nauwelyks te worden gezegd. De commissie en ae spreker mogen tevreden zyn! f Zooais uit achterstaande adver tentie blykt, geeft de Schoonhovensche dilettnntenclub op Vrijdag 24 dezer weder een uitvoering ten bate van „kindervoeding en -kleeding". Moge én om het doel èn om de vereeni ging, die al zooveel genotvolle avonden schonk, een talryk publiek op dien avond bet Nutsgebouw vullen. Evenals elk jaar zullen ook nu weer lysten worden gepresenteerd voor toegangs- bewyzen. t Naar wjj vernemen is bet be kende duo Rotowsky, dat per trekschuit Europa doorreist en overal zyn kunst aan de menschen brengt, voornemens om bin nenkort ook te dezer stede een concert te geven. s De muzikale prestaties van dit echtpaar verwierven, waar hei optrad, een zeergroot succes. f Op de Woensdag gehouden vee markt werden aangevoerd 66 stuks. Prys melkvee fl40-f 190, graskalveren f 40—f 70. Handel vlug. t De rjjkspolitif beeft Woensdag avond aangehouden J. C. F. B. die nog eenige dagen gevangenisstraf moest onder gaan. De man is Donderdag-morgen overgebracht naar Rotterdam en ter beschikking gesteld van den officier van justitie aldaar. Affloop Tan publieke verkooplngen Tan onroerende goederen. De uitslag van de publieke verkooping, gehouden door den notaris H. A. Ballot te Molenaarsgraaf op 1 en 8 No vember 1911 van den korenmolen met woonhuis en bouwland te Braudwjjk, is, dat kooper is geworden de heer D. Bikker te Overslingeland, gemeente Noordeloos, voor f 10800. De uitslag van de Donderdag morgen ten overstaan van den notaris W. J. Heynders te Zevenhuizen, in „Het Schaakbord"'* te Gouda gehouden openbare verkooping van de bouwraanswoning „Rip- pingsboeve", gelegen in den polder „Prins- AJexander", 'aan den Wollefoppenweg, en een perceel weiland in den Zuidplaspolder, is als volgt: Per®. 1, 2, 3, 8 en 9, kooper de heer A. Vente Jz., voor f 36650. Perc. 4 en 5, koopers de heeren D. van der Spek en G. van den Dool, voor f 10500. Perc. 6 en 7, kooper de heer N. Walop, voor f 10200. Perc. 10, kooper de heer W. van der Weerdt q. q., voor f 6100. GEMENGD NIEUWS. Het roodvonk, dat te Gouds waard reeds sedert eenige maanden heerscht, heeft de laatste weken een zeer kwaadaardig karakter aangeqpmen. Het sterftecijfer dier ziekte is gestegen tot 30 pCt. In Zweelo heeft een pas opge richte dansclub van de kerkvoogden gedaan weten te krygen, dat zy de consistorie van de Ned. Herv. Kerk als danszaal raag ge bruiken 8TADNN1EV WH. Schoonhoven, ÏO Nov. f Woensdag werd onze ge meente bezocht door den generaal-majoor T. C. de Bordes, inspecteur der vesting artillerie, vergezeld van den kapitein D. J, Meyer, van den staf der artillerie, ten einde een inspectie te houden over de Instructie- Compagnie. f In de beden-middag gehou den zitting van den gemeenteraad is de gemeente-begrooting over het dienstjaar 1912 vastgesteld in ontvangsten op f 88.568,501/2, in uitgaven op f 89.709,38, nadeelig saldo van f 1140,87 i/g. De zitting was te vier uur geëindigd. 1 Op Woensdag 8 November waren tot dienstneming by de Instructie- Compagnie alhier opgeroepen 13 jongelingen. Van de 11 opgekoraenen konden 5 worden toflfeelaten tot een vrywillige verbintenis: de overige 6 werden geneeskundig onge schikt bevonden. t Mej. R. Besier, klerk der pos teryen en telegrafie, tweede klasse, wordt, met ingang van 1 December overgeplaatst van het post- en telegraafkantoor alhier naar Rotterdam (telegraafkantoor). t By acte van inzet en toewyzing, dato 1 en 8 November j.l. ten overstaan van den notaris D. Teyinck alhier gehouden van onroerende goederen onder de gemeente Bergambacht, werden toegewezen: de perceelen 1 en 2, zynde een bouwmans woning met erf en grond en een perceel bouwland, samen groot 98 areö en 83 cen tiaren, aan de beeren H.J. en M.Vermeulen, allen wonende te Leksmond, voor de som van f 3180; perceel 3, zynde een landbouwerswoning met schuur, erf, bouw- boomgaardland en dykgrond, aan de heeren J. C. Eikelenboom en P. tWtjj»dels, beiden alhier, voor de som van f den ver formeer ster-avond phou- van lidmaten der Gere- kerk B alhier zjjn herkozen: tot ouderlingen de heeren E. Noteboom en S. van den Oever en tot diaken de heer W. Ooms. Tot vierde onderling werd gekozen de heer C. Meyer. i+ Mej. J. FJ. Hoefnagel, thans ty- delyk onderwyzeres aan de Roomsch-Katho- lieke school te Hoogmade, is benoemd t,ot onderwijzeres aan de Roomsch-Katholieke school te Duistervoorde (by Apeldoorn). f De heer J. Versteeg te Lopik, leerling van de Ryksnormaallessen alhier, is Donderdag te Rotterdam geslaagd voor het examen vrye- en ordeoefeningen der gymnastiek. t De eerste kinderby een komst in dit seizoen van het departement „Schoon hoven" der maatschappy „Tot Nut van 't Algemeen" had Woensdag-avond in het Nutsgebouw plaats. De beer A. Dijkgraaf heeft er, bij mooie lichtbeelden, aan byna drie honderd kinde ren van oud-Schoonhoven verteld. Men kon, zoolang de byeenkomst duurde, INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer dg Redacteur, De onderhandelingen, welke gevoerd worden tusschen de „Reedery o/d Lek" en de „N. V. Stoombootdienst o/d Lek" zyn vrijwel algemeen bekend. Indien inderdaad beide maatschappijen één lichaam worden, ligt booger personen- en vrachttarief in de naaste toekomst. Waar is Schoonhoven'» belang? Moet zy den put dempen, als het kalf verdronken is? Een Belanghebbende. KELK. Eenigen tjjd geleden beklaagde een be langhebbende zich over de duurte van de melk en dreigde hy den melkver- koopers met staking van de melkconsumen- ten, of samenspanning der huismoeders. Intusschen is van dit dreigement tol nu toe niets gekomen. En gelukkig! Gelukkig, omdat, indien men zich hier ter stede inderdaad was gaan verzetten tegen een prysverhooging van melk, welke het natuuriyk gevolg is van verschillende abnormale omstandigheden, de verlei ding voorde malkhandelarenora de melk te vervalschen nog grooter zou worden, dan nu reeds het geval is. Zouden „de belanghebbenden" niet ver standiger doen eens na te gaan, of hetgeen als „melk" wordt 'verkocht, inderdaad „melk" is? Of de melkboerep. die van alle kanten „melk" in Schoonhoven afleveren, niet „al te zindelyk" zyn, etï misschien „vergeten" bet spoelwater uit emmers en kannen te gieten, alvorens melk er in te doen? Of andersom Of men hy het drinken van „melk" niet tegelyk wa( te „eten" krygt, in den vorm van koevuil, dat by het melken ih onzinde lijke stallen en met vuile handen in de melk terecht komt? Of de melk, die toch het meest door zieken, herstellenden en zuigelingen moet worden gedronken, wel afkomstig is van gezond Vee? Of ten huize van de leveranciers der melk geen lyders zyn aan besmettelyke ziekten, welke toch immers juist door melk zoo gemakkelyk worden verspreid? Men denke aan de typhus-epidemie van eenige jaren geleden!! Of de localen, waarin melk verkocht wordt, wel in een toéstand zyn, welke de noodige waarborgen geeft, dat dit zoo gezonde voedingsmiddel niet nadeelig voor de ge zondheid wordt? Dit alles na te gaan is heel wat beteren heel wat noodiger, dan te gaan „pingelen" op den prys der consumptiemelk. Heel wat noodiger, want in Schoon hoven bestaat tot nu toe hoege naamd geen toezicht op al deze dingen, welke zoowel uit een geldelük als uit een gezondheidskundig oogpunt beschouwd, toch zoo dringend noodig zyn. Wel kan men in sommige Gémeente-ver- ordeningen enkele artikelen hierover aan treffen, doch deze zyn geheel onvol doende, en het moet gezegd worden er wordt ook de hand niet aan gehouden! En toch is er voo{ de noodige contróle politie genoeg in Schoonhoven! Wie van onze Gemeenteraadsleden zal by het bespreken der Gemeen te-begrooting voor 1912 deze zaak een^aanpakken, en tot een goed eind brengey? Hiermede zal hy tal van belanghebbenden aan zich verplichten. Ook een „belanghebbende". Schoonhoven, 9 Nov. 1911. Gemeenteraad t«ü Ondewater op Maandag 6 November 1911, 's namiddags 2Vi uur. Voorzitter burgemeester A. L. Wichers. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering en leest het gebed, daarna de notulen der vorige vergadering, die worden goedgekeurd. Ingekomen: Missive van Gedeputeerde Staten, waarby goedgekeurd terug het kohier van school gelden 3e kwartaal: verzoek van P. Bouters te Gouda, execu teur-testamentair in den hoedel van de Wed. Vermey alhier, om ontheffing van den hoofdelyken omslag. Adressant wordt 2 maanden afschryving verleend ten bedrage van f7,31; missive van Gedeputeerde Staten, waarby goedgekeurd terug het besluit aangaande ae verordening op het beheer van het waterleidingsbedrijf; dankbetuiging van den heer H. F. van Beek, directeur der gasfabriek, voor zyne benoeming tot directeur en van den heer J. H. de Roode voor diens benoeming als' boekhouder der waterleiding; verzoek van mej. L. Kleinendorst, onder wyzeres aan de openbare lagere school, om ontslag tegen 15 Januari 1912. De voorzitter stelt voor om adressanle, met ingang van 15 Januari 1912, eervol ontslag te verleenen. Aangenomen. Aan de orde is: Voortzetting der bespreking over het leveren van water der waterleiding. Burg. en Weth. hebben, in overleg met de commissie van bystand, art. 11 der ver ordening overwogen en zyn tot de conclusie gekomen water te leveren by classificatie en abonnement als volgt: vöor wouibgen m. een huurw. v. f 50 en daar ben. f 5,20 - 51 t.enm.f 75 - 6,25 - 76 - 100 - 7,50 -101 - 125 - 10,- - 126 - 150 - 12,50 -161 - 175 15,— -176 - 200 - 17,50 - 201 - 225 - 20,- - 226 - 250 - 22,50 -251 en daarboven - 25,— met een jaarlykscb minimum-bedrag over eenkomende met de huurwaarde der per ceelen volgens de wet tot herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen van den 2. Mei 1897 (Staatsblad no. 124), gewyzigd door die van 11 Januari 1904 (Staatsblad no. 5), alsmede van gebou wen of gedeelten van gebouwen hiet onder de bepalingen dier wet vallende of volgens die wet niet belastbaar, welke door de directie zullen worden geschat, berekend tegen f 0,15 per M*. Gedeelten van een M8. worden voor een geheel gerekend. De minimum-huurwaarde waar naar de abonnementsprys wordt berekend bedraagt f 50. Levering van water voor neringen, industrióele doeleinden, gebouwen voorden openbaren dienst bestemd, scholen, wees- en armhuizen, fabrieksgebouwen, werkplaat sen, pakhuizen en andere hier niet genoemde perceelen, ter beoordeeling der Directie, ge schiedt uitsluitend over een watermeter. De voorzitter vraagt wie hierover het woord verlangt. De heer W. J. van der Meer vraagt of voor werkinrichtingen, pakhuizen enz. tegen meterpercenlage 10 ct. per Ms. niet weinig is. De voorzitter zegt dat dit al by een vorig artikel is vastgesteld. De heer VV. J. van der Meer merkt op, dat by 300 Ms. watergebruik en een M3. is heel wat voor f 20 wordt verbruikt. Te Bodegraven betaalt men 25 ct. boven den maatstaf. De voorzitter oordeelt, dat men bet water niet duur moid maken. De heer J. J. van Aelst vindt dat men het water moet gebruiken en wenscht, dat inrichtingen voor eetwaren en vruchten in de eerste plaats aan contróle onderhevig moeten zyn. De voorzitter zegt dat pakhuizen byzaak zyn en dat inen het niet te duur maakt als het waterverbruik daarvoor op 10 ct. per Ms. wordt gesteld. De heer W. J. van der Meer vindt het te gering. De heer G. L. Geuting merkt op, dat het waterverbruik per M3. hooger is, dan het water voor pakhuizen, de meterhuur gere kend naar 10 pCt. der huurwaarde. Gestichten krygen een Meter, industriéele- en pakhuizen 10 ct. per M3. De beer J. J. van Aelst zegt, dat water voor groote inrichtingen tegen een zekeren prijs berekend zou kunnen worden. De voorzitter merkt op dat niet te doen. Men krygt dan allerlei berekeningen, wat zeer moeilyk is. De beer J. J. van Aelst zegt dat, waar werkplaatsen aan woonhuizen zyn verbonden, men zou krygen abonnement en een Meter. De verbruiker zou dan weer de abonnements kraan kunnen gaan gebruiken. Men zou hun dan per Meter kunnen laten betalen en dat in mindering brengen voor hetgeen zyn huis is aangeslagen. De voorzitter merkt op dat men dan in administratieve rompslomp komt. De lieer J. J. van Aelst vindt het heel eenvoudig. De heeren W. J. van der Meer en J. J. van Aelst zouden een hoeveelheid willen stellen, om misbruik van kranen te voorkomen. De voorzitter merkt op dat men die kra nen kan afsluiten als niet aan de voor waarden wordt voldaan. De heer M. J. de Lint wil, om de zaak zuiver te houden, twee Meters hebben en het voor een jaar probeeren. De heer W. J. van der Meer vraagt wat men onder openbare gebouwen verstaat. Is daar de pastorie ook onder begrepen? De voorzitter zegt, kerken en scholen en oordeelt dat het beter is de zaak eerst aan te kyken, waarbij dan de Raad zicb het recht voorbehoude de veronlening te wy- zigen. De beer M. J. de Lint zou aanraden eens een jaar aan te zien wat de kerken ver bruiken, daar er by de schoonmaak ruim met water wordt omgesprongen. De voorzitter wil het ook het eerste jaar eens aanzien en dan zien hoe ver men komt. De heer M. J. de Lint stelt nu voor om art. 11 voor een jaar van kracht te verkla ren en dan te herzien. De heer G. L. Geuting wil het tot 1 Januari 1914 van kracht verklaren. De heer W. J. van der Meer vindt dat wab te lang. De voorzitter wyzigt de redactie van het voorstel van den heer M. J. de Lint in dier voege, dat art. 11 uiteriyk van kracht biyft tot 1 Januari 1914. Het voorstel van den heer M. J. de Lint wordt aangenomen. Daarna worden art. 15 over de kranen, art. 21 over buisleiding en art. 22 over bin nenleiding aangenomen. De voorzitter brengt na de geheele ver ordening in stemming, die met algetneene stemmen wordt aangenomen. De voorzitter zegt, dat Burg. en Weth. gemeend hebben een enkele verandering te moeten maken in de verordening der kaas markt, n.l. in dier voege dat geen kaas mag worden verkocht binnen de kom der ge meente van af 6 uur 's morgens tot den aanvang der kaasmarkt. By overtreding der verordening f 25 boete. De voorzitter vraagt wie daarover het woord verlangt. De heer M. J. de Lint vraagt of die kom wel goed is na te gaan en of het niet ge- wensebt zou zyn, dat het gemeentebestuur bordjes plaatst waar de kom der 'gemeente begint. De voorzitter is er niet voor omdat men dan, by de reeds bestaande, zooveel bor den krygt. De beer M. J. de Lint zegt, dat men aan den anderen kant beter weet, waar men is en stelt voor borden te plaatsen, waar de kom is. De voorzitter staat den heer M. J. de Lint toe daarop aan het einde der agenda terug te komen. De heer J. J. van Aelst vraagt wie met het toezicht daaromtrent zyn belast. De voorzitter zegt dat dat onder de poli tieverordening valt. De wyziging wordt goedgekeurd. Hierna worden eenige comptabiliteitebe- sluiten vastgesteld. De voorzitter zegt aan het einde der agenda te zyn en geeft de heer M. J. de Lint het woord omtrent zyn voorstel over het plaatsen van borden. De heer M. J. de Lint wenscht op de ry wegen aan het begin van de kom der ge meente borden te plaatsen met het opschrift: „Kom der gemeente". De heer G. L. Geuting oordeelt dat ge heel overbodig. De heer M. J. de Lint merktJop dat men bet in alle plaatsen boven UtrécnVóok vindt. De heer G. L. Geuting wenscht er dan veel publiciteit aan te geven. Het voorstel van den heer M. J. de Lint om de kom der gemeente door borden ken baar te maken wordt aangenomen. De voorzitter vraagt nu wie nog iets heeft in het raidden te brengen. De heer W. J. van der Meer vraagt wat het rondgaan van den opzichter der water leiding beteekende. Dat was den meesten menschen niet duidelyk, daar ze geen circu laire hadden ontvangen. De voorzitter zegt, dat het een voorloopige opname van de maat der huizen was. De heer W. J. van der Meer is bang dat dat tegenkanting zal geven. De voorzitter zegt, dat men de menschen toch niet als kindertjes kan behandelen. De heer A. Buys weet beslist dat er niet veel tegenkanting is. De voorzitter merkt nog op dat men de lengte.der buizen moest weten. De heer W. J. van der Meer vraagt welke buizen. De voorzitter zegt de buizen die 1/g Meter in huis worden gelegd en sluit de verga dering. K. H. de PritU zond, evenalw- II. M. de Koningin en H. M. de Koningitt- Moeder, een gift (groot f 40) aan Ds. i. G. Lekkerkerker, Ned. Herv. predikant te Garderen, voor het op te richten gedenk- teeken van Joannes Anaslasius Veluanus. Als biyvend aandenken heeft Z. K. H.aan de gemeente Schiermonnikoog voor zyn verbiyf aldaar den burgemeester overhan digd een artistiek bewerkte ambtsketen van gedreven zilver, waarvan de aanhech tingsplaatsen der dubbele ry schakels bedekt zyn met schilden, waarop het wapen van Schiermonnikoog, een Schiermonnik met rozenkrans. De penning vertoont aan de eene zyde het nieuwe rykswapen en aan de andere bet gemeentewapen. ••JaaraTeldy 10 Nov. De miliciens der lichting 1911 dézer gemeente, H. J. Brokking, P. denXuyi en B. Lubbers, zyn allen ingedeeld byhet 11e reg. infanterie te Ede. ••Lopik, 10 $i>v. De miliciens der lichting 1911 dezer gemeente, I. Kuyf en A. van Hienen zyn ingedeeld by het 11e reg. infanterie te Ede. ••Papekop, 9 Nov. Onze dorpsgenoot van W. ontving dezer dagen de verbiydende mededeeling, dat hein een erfenis van 8000 francs was ten deel gevallen*. Daar hy zicb evenwel niet kan voorstellen, wie hem zoo mildelfyk zou hebben bedacht en de mededeeling bovendien was vervat in een gedrukt stuk, vermoedt hü met een nieuw soort van Spaansche schatgravery te doen te hebben, d. w.z. met oplichterswerk. Wellicht hebben nog meerderen bericht van een erfenis van 3000 francs oótvangen. •Polsbroek, 9 Nov. Heden-avond is tot eerste-penningmeesler van de Pois- broekerdatnsche ysclub gekozen, in de plaats van den heer M. van Zuyieu, die als zoo danig bedankt bad, de tweede-penning meester, de heer A. van Eist te Polsbroek. Tot tweede-penningmeester is gekozen dè heer A. Schouten te Benschop. •8toIw|)k, 9 Nov. Maandag j.l. verga derde alhier de fok-en contróle-vereenigrag „De tjjdpeest", welke vereeniging werd op gericht in het begin van 1908 niet 15 leden, die te zamen 299 koeien onder contróle brachten. De melk van al deze koeien werd geregeld om de 3 weken op vetgehalte onderzocht. Het aantal leden klom tot 20 en het aan tal koeien tot 389. By hun toeineden verbonden de leden zich tot 28 Februari 1912, en daar nu die tyd zachtkens aan nadert, moest er worden overwogen, of de vereeniging na die 4 proef jaren al of niet zou biyven Bestaan. Door 18 leden werd besloten, de bestaande vereeniging in stand te houden, doch tevens de fokvereeniging en de melk-contróle financieel op zicti.zelf te Inten werken, zoo dat zy, die meer gevoelen voor de melk- contróle dan voor het fokken, van de eerste §ebroik kunnen maken, zonder de zwaagw-fcw ere kosten van het laatste op zich te voelen drukken. Alhoewel dezen zomer de stier „Bertns", die ter dekking stond voor de vereeniging, tengevolge van het mond- en klauwzeer is gestorven, bleek toch de moed niet verloren, daar door 12 van de 18 leden besloten werd, Haar een nnderen stier met bewyzen van afstamming om te zien, die de plaats van den overleden „Bertus" kan innemen. •Streefkerk, 10 Nov. Gister-avond hield het fanfarekorps „Oefening kweekt Kunst" alhier zyne gewone jaarvergadering in liet bondscafé van den heer J. Meerkerk. Uit liet financieel verslag bleek dat er eeu batig saldo was van f 34,95. De vereeniging, die thans" 22 werkende leden telt en nog eenige instrumenten wil aanschaffen, ten einde zich meer uit te breiden, heeft plan om ia het laatst def maand een uitvoering te geven. rechtzaken. Het gerechtshof te 'a-Graven- hage heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak van S. van G., te Slikkerveer, die aldaar als werkvrouw werkzaamheden ver richtende, zich aan diefstal van een blouse zou hebben schuldig gemaakt en deswege 4ot 3 weken gevangenisstraf was veroordeeld door de rechtbank te Dordrecht. In deze eischto het O. M. bevestiging; beklaagde beweerde onschuldig te zyn. Het O. M. eischte bevestiging van J. J., stroohandelaar te Nieuwerkerk a/d IJsel. tot één maand gevangenisstraf veroordeeld door de rechtbank te Rotterdam. Hy zou iemand met een strekel (landbouwwerktuig) hebben geslagen. Het O. M. vroeg beves tiging. Beki. ontkende het hem ten laste gelemie. t Uitspraken over 14 dagen. BURGERLIJKE STAND. Schoonhoven. Van 7—10 Nov. Getrouwd: T. J. van Geelen en T. Dekker. Benschop. Van 1—31 Oct. Geboren: Adrianus Wilhelmis, z. van A. Boere en A. M. van Kats. Hendrik, z. van J. P. Rietveld en M. van Roest. Hendrina Antonia, d. van C. Kipver en A. H, Verburg, Overleden: A. van Ieperen, oud 75 j., weduwnaar van H. Voormolen. A. van Vliet, oud 68 j., echtgenoot van C. Verburg, weduwnaar van M. Kool. A. Burger, oud 6 ra. J. M. van Denderen, oud 61 j., echt- genoote van D. Baars. goedkoopste prijzen ln nieuwste systemen, TIJ It RL vindt men de grootste keuze en goedkoopste prUzen in VIJLRLGl LATKl K.ilAARDEN, in alle fabrikaten, volgens de nieuwste systemen, TUBBENE- en JAARSNIA-tiaaraen. met groeten voet f 20,-- Zwart geëmailleerde met uitneembaren Emmer en nikkel- monteeringf ®,50. F|Jn gelakte vlerkante f 0,75. W Groote De nog voorhanden Geslagen FORNUIZEN, met koper- of nikkel-monteering, f 6,50. f 18,-. GEGOTEN FORNUIZEN, merk „GODIN". flO,— keuze GAS- en PETROLEUMLAMPEN en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. PROMENADE- cn KINDERWAGENS zullen worden opgeruimd tot Fabrieksprijzen, Bergambacht. Van 1 Oct.—1 Nov. Geboren: Pietje, d. van D. J. v. d. Berg en A. Romyn. Leonardus, z. van J. Bak en M. Roaenboom. Cornelia, d. van W. Koolwyk en G. Anker. Wilhelmina, d. van T. den Ouden en A. van Alphen. Elizabeth, d. van M. Noorlander en P. Schilt. Getrouwd: P. de Jong, oud 24 j. (won. te Ammerstol) en C. Boer, oud 22 j. A. Stuurman, oud 52 j., weduwnaar van M. v. d. Wolf, en A. Huisman, oud 48 j.— D. A. Oskam, oud 24 j. (won. te Lekkerkerk) en A. Blanken, oud 25 j. Overleden: N. Verburg, oud 65 j., echtgeuoote van C. T. Potu(jt. Een levenloos aangegeven kind van J. v. Buren en H. Verkerk. B. den Toom, oud 40 j., echtgenoot van A. Noorlander. Bleskensgraaf e.a. Van 1—31 Oct. Geboren: Jaqna Johanna,-d. van W. A. Baan en A. Boera. Johanna Helena, d. van J. de Qrés en B. J. Langeler. Klazina, d. van W. Romeyn en H. Korporaal. Aaltje Dina, d. vah J. W. Mouthaan én A. D. v. d. Horst. Getrouwd: A. Tukker, oud 21 j. en A. Bongers, oud 24 j. D. Beuzekom, oud 30 j. en J. Wemmers, oud 32 j. P. J. Burggraaf, oud 21 j. en A. van Helden, oud 27 j. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van J van Muylwyk en T. Verhe(j. Gondrlsan. Van 1—31 Oct. Geboren: Gerrit, z. van A. Vonk en A. Vonk. Elizabeth Christina Geer- truida, d. van J. H. Kanji en A. van Donk. Overleden: A. van Vuuren, oud 4 m. Hoog-Blokland. Van 5 Oct.—5 Nov. Geboren: Aartje Berendina, d. van O. van Lent en A. den Braven. Neeltje Jacoba, d. van J. Slob Dzn. en A. van 't Hart. Le«rbrwek. Van 1—31 Oct. Overleden: M. Broere, oud 70 j. Meerkerk. Van 1—31 Oct. Geboren: Hannes, z. van A. van Ringele - steyn en H. Maasland. Cornelia, z. van J. J. van der Gryn en P. Baas. Herma- nus, z. van H. Blokland en E. den Braven. Dirk, z. van W. van den Heuvel en D. Vink. Overledsn: J. Speyer, oud 62 j. Nieuwlandt Vin 1—81 Oct. Geboren: Geertje, d. van A.Zeiderveld en C. de Gans. Jannigje Cornelia, d. van T. Haag en M. Slob. Nteuw-Lekkerland. Van 1 Oct.-l Nov. Geboren: Willem, z. van G. de Bie. en K. Keesmaat. Cornelia, d. van E. Kalle en C. Geense. Hendrik Willem, r. van J. Bongers erf J. v. d. Spui. Dina Hen- drika, d. van L. Verschoor en N. van As. Adriaan, z. van C. van Nainen en K. de Lange. Getrouwd: G. Neven, oud 25 j. (won. te Lekkerkerk) en M. de Groot, oud 28j. J. C. de Jong, oud 21 j. en M. Stam, o«d 23 j. Overleden: A. Verboom, oud 2 w. A- Groen, oud 61 j., echtgenoot van H. Lopik. C, den Ouden, oud 65 j. P. C, den Ouden, oud 2 m. A. 'Stam, oud 76 j., echtgenoot van K. Voorsluys. Een levenloos aangegeven kind van T. de Groot en A. Boon. Pwlsbroek. Van 1—31 Oot. Geboren: Aliram, z. van W. M. Boerkoel en W. Loramcrs. Antonius Gerardus, z. van A. van Scliaik en T. Sluis. Overleden: W. J. Zuidbroek,oud 70j., weduwnaar van E. Jaarsveld. J. van den Wyngaard, oud 63 j., echtgenoot van G. Dekker. Stolwijk. Van 1-31 Oct. Geboren: Johannes, z. van J. Verburg en T. Wingelaar. Neeltje Klazina, d. van D. Deelen en N. de Vry. Huibertus, z. van A. Graveland en J. van Zeideren. Hendrik, z. van C. van Dam en C, Noordergraaf. Lijntje Gerrigje, d. van L. deVriesenA.de Groot. Overleden: D. Amersfoort, oud 72 j., echtgenoote van A. Verdoold. VltmcherlJ-Berlehte n. De hoofdafdeeling Zoetwater- visscherij van de Nederlandsche Heide- maatschappy zal op 9 December te Zwolle een algemeene vergadering houden. Op de agenda komt onder meer voor: rapport van de commissie, belast met het onderzoek: reigers en aalscholvers; rapport betreffende de schade door de kuilen in de Zuiderzee aan de zoetwatervisschery toe gebracht; mededeeling betreffende deresul' talen van het onderzoek naar de niogelykheid van oprichting eener coöperatieve crediet- bank voor do visschery; mededeeling be treffende de oprichting van een visschery proefstation. •Ammerstol, 10 Nov. Van Zaterdag 4 Jot on met 10 dezer was alhier geen zalmaanvoer. j •Kralingen, 10 Nov. Deze week wer den ter markt aangevoerd 11 Zomerzalmen, prys f 0,20 k f 0,80en4 Winterzalmen f"0" k f 4,25 per 5 ons. •Tienhoven, 10 Nov. Sedert Dinsdag wordt op „De Koekoek" met de groote zalm- zegen gevischt, tot heden echter zonder iets te vangen. Marktberichten. Gouda, 9 Nov. Kaas, le qual. f 41,— k 1 44—, 2e qual. f 37,— a f40,—; zwaardere t 40,— a f 44,—; Noord-Hollandsche f a f Aangevoerd 98 partyen. Handel •Meerkerk, 10 Nov. Op de heden ge houden jaarmarkt waren aangevoerd 240 stuks vee. De handel was vlug. Men be steedde hooge prijzen. Rotterdam, 7 Nov. Aangevoerd 33 paarden, 1651 magere en 869 vette runderen, 173 vette, 192 nuchtere en 503 graskalveren. schapen of lammeren, varkens. Melkkoeien f 150 a f 295, kalf koeien f 150 a f 300, stieren f 130 a f 300, pinken f 95 a f 140, graskalveren f 35 a f 75, vaarzen f 125 a f 160, alles mager veebiggen f 7,50 a f 12,—; slachtpaarden f 50 a f 170. Koeien en ossen 36 tot 43 ct., stieren tot 35 ct., kalveren 47Va tot 57Vs ct. per Va kilo. Schoonhoven, 8 Nov. Boter le qual. 75 ct., 2e qual. 70 cL per half kilo. Kaas f 85 4 f 40, per 50 kilo. Vette kalveren 30 4 35 ct. per Va kilo. Vette varkens 24 4 26 ct. per Va kilo. Biggen f 7 4 f 11 per stuk. Aardappelen, gele, f 3,— per H.L. (poters) f 1,80 per H.L. Keren f 7,per 1Q0 stuks. Woerden, 8 Nov. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 309 partjjen. Prys van Goudsche le soort f41,—a f 44,— 2e soort f 37,— a f40,—, id. zwaardere f 41,— a f 46, dito gestempelde f 44,— per 50 kilo. Handel vry vlug. Op de vee- en varkensmarkt waren heden de pryzen van schapen f 14 a f 20, zeugen f varkens f 14 4 f 15, biggen f 6 a f 8 per stuk. Den 18. November a.s. 1 j onze geliefde Ouders HUIBREGT LEENTFAAR, Postbode en ANTJE ANNA VERSCHOOR hunne te herdenken. Hunne dankbare Kinderen f en Behuwdkinderen. ij Ouderkerk a/d IJssel, 11 November J9i 1- Getrouwd: A. KOOL Jzn. M. LEKKERKERKER Td., die, mede namens wederzydsche Familie, hun harteljjken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, bjj hun HuWelyk ondervonden. Barwoutswaarder, 9 j, ,m Benschop, Heden behaagde het den Heere van leven en dood, plotseling, tot onze diepe droefheid, van ons weg te nemen onzen innig geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heef ADAM DE JONG Jobs., in den ouderdom van byna 75 jaar. Wed. A.'DE JONG- vAJf Duvnen, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Stolwijk, 7 Nov. 1911. Ondergeteekenden betuigen hunnen harte- Hjkeir dank voor de Vele blyken van belangstelling, zoowel van hier als elders, ondervonden by hun 50-jarig Huwclyksfeest op 8 November j.l. c. Kooiman. M. KOOIMAN Hoogendoobn. Willige-Langerak, 10 November 1911. Ondergeteekenden®betuigen hiermede hun nen hartelyken dank voor de vele binken van belangstelling, by hun 40-jarig Huwelyks- feest ondervonden. A.LEXMOND en Echtgenoote. Polsbroek, 10 Nov. 1911. De ondergeteekende betuigt hiermede zyn oprechten dank voor de blijken van belang stelling, ondervonden by de herdenking zyner Veertig-jarige dienstvervulling als Water molenaar. P. G. HOOGENDOORN. Langerak, 10 Sept. 1911. By akte op den 15. October 1911, ten overstaan van den te Lekkerkerk resideerenden Notaris A. J. DE MOOIJ verleden, op het ontwerp, waarvan de Koninklyke bewilliging is ver leend bjj besluit van den 4. October 1911, no. 45, is opgericht de Naamlooze Vennoot schap': gevestigd te LEKKERKERK. De akte van oprichting is in haar geheel met de Koninklyke bewilliging geplaatst in het by voegsel tot de Nederlandsche Staats courant van 7 November 1911, no. 261. te Sehoonhoven. GODSDIENSTOEFENING op Zendag 12 November 1011, 'svoorm. HWs ure, onder leiding van Dr. A. VAN ITERSON, Pred. Herv. Gem. te Dordrecht. GODSDIENSTOEFENING op Zondag den 12. November 1911, 's morgens 10 uur, onder leiding van D9. G. J. SCHRAFFORD KOOPS, Predikant der Ned. Herv. Gemeente te Sliedrecht. De ondergeteekende roept by deze ge tuigen, die in den avond van den 5. Juli 1911 gezien hebben het relletje in de Haven straat, op om van het vonnis van A. VAN PUTTEN en zyn Vrouw in hooger beroej te gaan. N.B. Het Was op den avofu toen de Logementhouder Koehoorn in een kennelyken 9taat werd tehuis gebracht door nacht-agenten Stalenburg en Noorlander. Die getuigen wil vervoege zich by G. HOL. Havenstraat No. 94, Schoonhoven. op VrUdag 24 Nov. 1911, 's avonds 8 uur, in het NUTSGEBOUW, ten bate van „Kindervoeding en -kleeding". Opgevoerd wordt: Spel van de moraal in 4 bed ry vendoor Albert van Maasdijk. N.B» Prys d«f fyaatsert f O»®®- Plaatsbespreking op den dag der Uit voering van *s middags 12 uur precies (loting) tot 2 uur, 4 f 0,15. te Haastrecht bij Gouda. GEVRAAGD: in LIJN- en VAKTEEKENEN, tegen een vergoeding van f 1,25 per lesuur (2 leB- avondenieder van 2l/a uur). Stukken in te zenden vóór 15 Novem ber a.s. by den Heer W. J. VAN DAM te Haastbecht. WORDT GEVBAAGD: bekend met het lepel vak, of een flinke JONGEN by F. PLUUT, Singel 94, Schoonhoven. De Coöperatieve Vereeniging „DE TIJD GEEST", Graanmalery'en Lynkoekenfabriek te Moordrecht, vraagt tegen 20 Nov. a.s., voor de wintermaanden, liefst met het graanvak bekend. Sollicitanten kunnen zich vervoegen by den Heer J. GOES te Moordrecht. Gevraagd tegen <25 November P. G., met alle boerenwerk bekend, by A. VERDUIN, NieuwéRkebk a/d IJssel. Zoo spoedig mogeiyk gevraagd goed kunnende melkèn. Adres J. GOES Landbouwer, Moordrecht. Gevraagd I P. G., goed kunnende melken en met boeren werk bekend. Aan te melden in persoon by Z. TUIJTEL, Alblasserdam. GEVRAAGD: P. G. of G. G. Goed kunnende melken, by P. VAN EIJK, Landbouwer, Haastrecht. Gevraagd tegen St. Katryn of 1 Januari een flinke P. G., die goe4 kan melken. Adres F. KERSEBOOM, Stein bjj Gouda. GEVRAAGD: Brieven fr., onder No. 27, aan 't Bureau van dit Blad. SCHOONHOVENSCHE HAVEN 51. De-pfj)» der i 1» per K«G. f 1,70. Zendingen door geheel Nederland. Aanbevelend, J. NI EN HU IS Voorhanden flinke parlyen zware, onberispelyk gekweekte VRUCHTBOOMEN, rechte stammen, zwaar gewas, voorna- raelyk in boomgaard-soorten, als: hoogstara-Goudrenet, Bellefleur, Ster appel, Pom-Adam, Landsberger, Armgoord, GiesewildemanMaagdepeer, Oomskind, Tondante de Charneu, N.-H. Suikerpeer, enz. enz.; alsmede halfstam-Pyramide, Leiboom, in verschillende soorten en maat. Jj^* Beschrijvende Catalogus gratis op aanvraag verkrijgbaar. Boomkweekery „KWEEKLUST", Groot- A miners, ny Schoonhoven. Am. Gr., ie soort 4 f 75,— per 100 stuks. Lerke 4 f «5,— per 100 stuks. Luchtklosjes 4 f 1,— per 100 stuks. Monsters te zien en te bevragen by Hoofdweg, Nieuwerkerk a/d IJsel en aan ie Langerulgeweide. Voorziet Uom dit te bèstrydenvan Deze genezen in eon half uur de felste hoofdpjjn. In doosjes van SO Gt. Verkrygbaar by A.N. vau ZESSEN te Schoonhoven, en bjj: K. LOOPIK te Bhandwijk; C. VAN ZESSEN te Brandwijk; L. DE HAAS te Molenaars graaf; A. R. v. d. BERG te Stolwijk; J. STÜRM te Lekkerkerk; A. VAN WALSUM te Ouderkerk a/d IJsel, Drogist; B. HOFLAND te Vlist; Z. DE VOGEL te Capelle a/d IJsel; A.RIET VELD te Nieuwpoort; C. G. v. d. BERG te Bergambacht; G. VONK te Oud-Al- blas en A. MOURIK te Molenaarsgraaf. - l>ö - van in 4 havelingen en gecombineerd De boomen zjjn tegen vertoon van een door Notaris DE MOOIJ te Lekkerkerk af te geven toegangsbewijs te bezichtigen op 22, 28 en 24 November 1911. De inschryvingsbiljetten moeten inge. leverd worden uiteriyk 29 November aanstaande, om 2 uur, ten Kantore van genoemden Notaris, alwaar alsdan de opening plaats heeft. Voorwaarden liggen ter inzage bjj ge noemden Notaris, die nadere inlichtingen geeft. 1. Een voor weinige jaren gebouwd, wel doortimmerd, tot alle doeleinden geschikt met STALLING, TUIN en ERF, staande en gelegen aan den Breedenweg te gelegen in de Hofstee aldaar, groot 13 Aren, 70 Centiaren. Twee derden van de waarde kan als eerste hypotheek op liet huis gevestigd blyven tegen een rente van 4 'sjaars. Inlichtingen te bekomen by Notaris MAHLSTEDE te Ilergambacht. wonden enz. genezen spoedig door het gebruik van A. RIETVELD, A. R. v. d. BERG, L. DE HAAS, A. J. J. CEELEN, W. DEN BESTEN, JAC. STÜRM, Drogist, P. MOURIK, W. VAN REES, B. ZWIJNENBURG, Wed. ZWIJNENBURG, J. VAN MIDDELKOOP, Z. DE VOGEL, Nieuwpoort. Stolwijk. Molenaarsgraaf. Sliedrecht. Id. Lekkerkerk. Groot-Ammers. BICHkeiiHgraaf. Langerak. Id. Lopik. Capelle a/d IJnel. Dan moet ge zijn 1»U O Om teleurstellingen te voorkomen is het wenscbelijk tydig hestellingen te doen in déze korte en donkere dagen. Wegens verge vorderden leeftijd UIT DE HAND TE KOOP: Een van oufls bekende, meer dan een halve eeuw bestaan hebbende, ryk.burger bestaan opleverende in Kruidenier»waren en Granen, annex Café met Vergunning, in de provincie Zuid-Holland, langs den Ryn. Bewijzen van omzet voorhanden. Zeer geschikt voor buitenlieden. Brieven fr.onder letters A E, aan VAN F.MMERIK's Advertentie-Bureau, Schoonhoven. De Notaris N. F. CAMBIEB VAN NOOT EN te Gouda zal Donderdag 7 Decem ber 1911 by inzet en Don derdag 14 December d.a.v. by afslag en combinatietelkens de9 voor middags te 11 uur, in het Hötel „DE ZALM", aan de Markt te Gouda, PUBLIEK VERKOOPEN: „Justlna-Hoeve", bestaande uit: BOUWMANSWONING en verdere Betimmeringen, benevens diverse perceelen ERF, WEG en WATER, liggende in den Zuidplaspolder, tusschen de 2e en 3e Tocht, binnen de Gemeente naby het dorp, ter grootte van 24 HECTAREN, 85 AREN. Verhuurd de Landerjjen tot 1 Nov. 1912 en de Betimmeringen met Erf tot 1 Mei 1913. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van den voornoemden Notaris, aan het Houtmansplantsoen te Gouda, waar tua- schenden inzeten afslag verhoogingen worden aangenomen tegen 10 vergoeding, en waar het huurcontract, de kaart en verdere titels ter inzage zyn. -v te Streefkerk, zal op Maan- dagen 27 November en 4 r_ December 1911, des voorm. lï uur, in DE DOELEN te Go rinchem in het openbaar veilen en verkoopen genaamd: „de Noteboomskamp", gelegen naby den Nolweg, op Kwakernaafc, onder groot 1 Hectare 23 Aren SO Cen tiaren. op Kwakernaak onder Schelluinen, groot 1 Hectare 18 Aren 99 Cen tiaren. Breeder bjj biljet omschreven. De perceelen zyn le aanvaarden by de betaling der kooppenningen op 15 Janu ari 1912. Nadere informatiën zyn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris ANEMA. DE JAARLIJKSCHE -en- zullen plaats hebben in het RECHTHUIS, op Donderdag 7 December 1911, des v.m. 11 uur. De notities worden 14 dagen vóór de verkooping verspreid. H. C. KOOI, Notaris, Lopik. J* Notaris li. C. KOOI te Lopik zal op Donderdag 23 November a.s., des v.m. 9l/a uur ten huize van JAN SCHINKEL te Lopik, Boveneind, en des middags 12Vs uur ten huize van CORNELlS VAN SOOLINGEN te Lopik-Kapel om contant geld: als: KASTEN, TAFELS, STOELEN, BED DEN, SCHILDERIJEN, GLAS- en AARDE WERK, enz. enz.

Schoonhovensche Courant | 1911 | | pagina 4