Een limnansHt Een Zllversmldsknecht SohoontiBvensche Melkinrichting „DE MEID", Dnrprilnliler oi Wéb Een flinke Dienst Een flinke DiensMe, DIENSTBODE. Een ili Ier, flinke Dienstbode Boerendienstbode Bekendmaking. SCHOUW, Correspondent. Schildersknechts Schildersknecht, Een Smidsknecht, flinke Bediende, Een Slagersleerling STOKER Een Pakhuisknecht. Huishoudster, Eene Dienstbode, Vervolg der Nieuwstijdingen. Advertentiën. 25-jarige Echtvereeniging IZ'/rjarige Echtvereeniging :K: Schoonhovensche Courant STOLWIJK. Een Schildersknecht Heeren Bakkers! HAVEN 51. Klachten en loftuitingen. Iste kwal. fijn gepasteuriseerde Roomboter per K.G. f 1,50. J. NIENHUIS. 'Alblauerdaui, 3 Juni. De huisviyt- tcntoonstelling, gehouden in „Utile Dulci" alhier, is door 1018 personen bezocht. Donderdag, toen de toegang vry was, was de toeloop zóó groot, aat de politie de belangstellenden groepsgewijze in- en uit moest laten. 'Alblaaserwaard en Vgrheeren- landen, 4 Juni. Het teenschilleu is hier thans afgeloopen. Ook het schillen van bet voor witte hoepels bestemde hout is al een heel eind op streek. *t Is uitstekend wéér Seweest voor dit werk; zoowel de teen als et hout is dit jaar zeer blank opgedroogd. De pr«s van het stoelenhout is ongekend hoog. De witte teen begint ook te trekken, waarop de te wachten ruime fruitoogst wel van invloëd zal zjjn. Do grauwe hoepels, vooral groot soort, zijn vry goed verkocht; ook dkarvoor wordt een hetere prys Vér- waeht. 'HerkcuHoudc, 31 Mei. In de heden gehouden Vergadering van stemgerechtigde itttelanden van den polder „Bontenwonde" Wfrd tot voorzitter herkozen inet 236 stein- mèn de heer C. M„ de Jong alhier. Vastgesteld werd de rekening over 1911, we&e in ontvangst f 2923,63, in uitgaaf f 2717,28 bedraagt, en alzoo sluit mebeen batig saldo van f 196,35. De begrooting voor 1912 beloopt in ont vangst en uitgaaf f 2720,60. 'Gouderak, 2 Juni. By de op 29 Mei alhier gehouden verkiezing van twee heem raden voor den polder „Middelblok en Veerstalblok" werden herkozen de heeren J. van der Vliet en M. van Dana. Als lid van den raad van toezicht van deCoöperatiave Boerenleenbank voor Goude- rak Werd herkozen de heer J. J. Runke alhier, tot bestuurslid de heer G. Breeaijk en tol kassier de heer A. Gautier. De rekening en de balans werden goedge keurd. De winst bedraagt f 122,87. De rentevoet voor spaargelden werd vast gesteld op 31/* pCt., die voor voorschotten op 4V* pCt. De Bank blykt in een wezenlijke behoefte te voorzien en wordt ook als spaarbank meer en meer bekend. 'Haastrecht, 4 Juni. De Ilollandsche herdershond „Radjah", eigenaar do heer A. de Groot alhier, behaalde op de Zondag j.l. gehouden Internationale Hondententoon stelling te 's-Gravenhage een tweeden pry's. Als een bewys dat op het gebied van hondenrassen de concurrentie groot is kan dienen, dat het aantal inzendingen van verschillende rassen 645 bedroeg. Hekendorp, 3 Juni. In de laatstge houden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder Groot-flekendorp is vastgesteld de rekening over 1911, met een batig saldo van f 723,091/2. De omslag voor 1912 werd vastgesteld op f 2 per H.A., tegen f 1 in het vorig jaar. In de laatstgehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder Oukoop c. a. is vastgesteld de rekening over 1911, met een batig saldo van f285,92. De omslag voor 1912 werd bepaald op f 3,50 per H.A., evenals in 1911. Verder werd besloten dit jaar een wijk plaats in den dyk te doen maken naby de woning van W. Kok. Hoornaar, 31 Mei. Woensdagavond vergaderde in het café van den heer P. Timmer alhier de afdeeling „Noordeloos en Hoornaar" van het Alg. Ned. Werklieden- Verbond. De voorzitter opende de vergadering en verzocht den secretaris de notulen der vorige vergadering te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Daarna bracht de penningmeester verslag uit over den toestand der kas, waaruit bleek dat er aanwezig was f 423,73. Twee nieuwe leden werden aangenomen. Besloten werd nog aan het lid Vurens te Noordeloos een gratificatie van f 20 te ver- leenen wegens langdurige ziekte. De pryzen der gratis-verloting vielen ten deel aan de heeren L. Baron, D. Harthoorn, A. de Vries en W. van Kleef. De bestuursverkiezing werd aangehouden tot een volgende vergadering, wegens de geringe opkomst der leden. ^Jaarsveld, 4 Juni. Bij de alhier ge houden verkiezing van een heemraad en 4 hoofdingelanden der waterschappen „Ba- tuwe c. a." onder deze gemeente zyn met algemeene stemmen herkozen: tot heemraad de heer P. J. Vermeulen alhier en tot hoofd ingelanden de heeren W. A. den Hartogh en T. Kars te Lopik, Jhr. A. F. K. Gras- winckel te Bussum en W. C. M. van Eeten te Utrecht. "Krimpen a/d I<ek, 4 Juni. De muziekvereeniging „Crescendo" alhier heeft besloten om aan het in Augustus te Ouder kerk a/d IJsel te houden c<pcours deel te nemen. Zaterdag had alhier de grasverpachting plaats van de drinkwaterleiding Krimpen a/d Lek, Krimpen a/d IJsel en Lekkerkerk. Ingekomen waren twee inschryvings- bilietten: één van P. van Liraborgh te Lekkerkerk voor f 26 en één van F. J. Mynlieff alhier voor f 40. Aan den hoog st en inschrijver is het gras gegund. De knecht van den graanhandelaar J. de Jager alhier, die voer bracht by een klant aan den Lekkerkerkscben tiendweg, zette zyn paard aan een heg vast. Van koeien, welke juist dien weg moesten pas- seeren, schynt het paard geschrokken te zynhet begon achteruit te loopen, met het gevolg, dat het met kar en al in de diepe wetering terecht kwam. Met behulp van eenige omstanders radcbt men er na veel moeite in slagen kar en paard weer op het droge te brengen. Gelukkig was juist de laatste zak voer uit den wagen genotpen, zoodat de schade niét zeer gi-oot was. Zy bleef beperkt tot het nat worden van ledige zakken en een nat pak van den koetsier. ^Krimpen a/d IJsel, 3 Juni. Voor de vacante betrekking van onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de openbare lagere school alhier heeft zich geen enkele sollici tant aangemeld. Krimpen a/d IJsel, 1 Juni. De heer W. C. Maarleveld, önderwyzer alhier, koml voor op drie voordrachten ter benoeming van een önderwyzer aan Rotterdamsche scholen voor gewoon lager onderwys 3e klasse, en wel als 110. 3 voor school 110. 8, als no. 2 voor school no. 79 en als no. 1 voor school no. 38. - Langeruigewelde, 29 Mei. In de laatstgehouden vergadering van stemgerech tigde ingelanden van dep polder Ruigeweide is vastgesteld de rekening over 1911, met een batig slot van f395,30. De omslag voor 1912 wend bepaald op f 1,60 per H. A., tegen f 2 in 1911. Stemgerechtigde ingelanden van den polder Langeweide hebben vastgesteld de rekening over 1911, met een batig saldo van f 4169,68. De omslag voor 1912 werd bepaald Op f 4 per H.A., tegen f5 in 1911. Op voorstel van het bestuur werd besloten, de machinerieën van het oude stoomgemaal te verkoopen aan Arie Rijsdijk te Hendrik- Ido-Ambacht, voor f 670. 'Lekkerkerk, 4 Juni. De bouwman H. Kapteyn had Zaterdag-middag een slech ten dag. By het korte j>nweder, dat boven onze gemeente woedde, werden twee zijner koeien gedood. Gelukkig dekt de ver zekering eenigszink de schade. Lekkerkerk, 3 Juni. De heer C.Smit, hoofd der school voor meer uitgebreid lager onderwys alhier, is in gelyke be trekking benoemd te Njikerk (Gelderland). De Harmortie-vereeniging„ Wilhelmina" alhier, directeur de heer Joh. v. d. Woude, heeft Zaterdag met algemeene steramen be sloten om aan de uitnoodiging van het bestuur van het concours te Ouderkerk a/d IJsel gehoor te geven en deel te nemen aan het concours op Donderdag 22 Augustus. „Wilhelmina" zal spelen in de afdeeling „Uitmuntendheid". Lopik, 3 Juni. Mejuffrouw R. den Beujom de Haas alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de school voor Christelyk volksonderwijs te Ter-Aar. 'Meerkerk, 2 Juni. Heden speelde de Meerkerksche voetbalvereeniging op het gewone terrein een wedstryd tegen een Padvinderscombinatie uit Gorinchem. Eerst genoemde club won toet 6—1. Er was veel publiek aanwezig. §MiddeIk*op, 13 Juni. De koopman Rennes van Vianen had nog drie schaapjes in zyn wagen. Na het noodige loven en bieden wist hy de beestjes echter aan den man te brengen. Terwyl kooper en verkooper in contant geld afrekenden, kwam het paar<| met den gelukkig ledigen wagen in de breede wetet- ring terecht. •Met vereende krachten werd eerst het paard o)j hèt droge gebracht. Daarna ging men zyn krachten afin den wagen beproe ven. Door de meer dan groote spierkracht, die bet groot aantal trekkers ontwikkelde, brak het touw, en al de hulpvaardige lieden kwamen in een licht te bevroeden positie te liggen. Men gaf echter den moed niet op, en na herhaalde pogingen gelukte het eindelyk ook den wagen op het droge te krijgen. Moordrecht, 3 Juni. Ten huize van den heer Joh. de Wilde werd Vrytlagavond een vergadering gehouden van de jeden der afdeeling „Moordrecht" van de Zuid- Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis". Nadat de voorzitter de heer P. W. Mari de vergadering had geopend, werden de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en goedgekeurd. De penningmeester deed hierna rekening en verantwoording over 1911, welke reke ning door twee leden was nagezien eli accoord bevonden. De secretaris verkreeg vervolgens weer het woord om verslag uit te brengen over den toestand der vereeniging. Het aantal leden bedraagt 234. Van de verplegings- artikelen en de drie ligballen werd weer een druk gebruik gemaakt. De heeren P. W. Mari, J. C. Ketel en C. H. N. de Nooyer, die aan de beurt van aftreding waren, werden tot bestuursleden herkozen. Na het uitloten van 25 aandeelen a f 1 en het bespreken van de vraag, hoe in het gebrek aan woningen in deze gemeente eenigszins voorzien zou kunnen worden, sloot de voorzitter onder dankzegging aan de leden de vergadering. 'Nieuwerkerk a/d IJsel, 3 Juni. De heer D. Vis alhier is in de laatstge houden gemeenteraadsvergadering gekozen alfHid van het» burgerlijk armbestuur. De heer P. Koolhaas had zijn benoeming niet aangenomen. 'Nleuw-Lekkerland, 3 Juni. Zater dag overleed te Hasselt ten huize van zyn zoon de beer D. C. Kraay, in leven hoofd der bijzondere school alhier. De overledene was geboren den 9den Juli 1841. Hij ja werkzaam geweest als önder wyzer te Utrecht, daarna als hoofd eener byzondere school te Alblasserdam. te Doorn spijk en van 2 December 1886 tot 31 Decem ber 1908 alhier. Ook in andere betrekkingen, o.a. als secretaris van de vereeniging „Hulp in Nood", was hy nuttig werkzaam. Tijdens zyn 22-jarig verblijf alhier heeft hij de achting van velen verworven. 'Oudewater, 4 Juni. Voor het plaatsen van twee gasmotoren, elk van 10 E. P.K., in den toren der waterleiding is door Gedeputeerde Staten aan Burg. en Weths. dezer gemeente vergunning verleend. r- Oudewater, 3 Juni. In de Zaterdag gehouden vergadering van de Oudewatersche Zwemvereeniging werd de rekening over 1911 vastgesteld met een nadeelig saldo van f 22. De begrooting voor 1912 werd vast gesteld in ontvangsten en uitgaven op f88. Tot leden van het bestuur werden her kozen de heeren Dr. Thier, M. J. de Lint, A. W. F. de Ruwe, A. Kasbergen en P. van der Heeden. Besloten werd dames gelegenheid te geven zich als lid aan te melden. Mr. C. J. Hoek alhier is bestemd voor den dienst in Nederlandsch-Indiëom te worden geplaatst in rechterlijke betrek king daar te lande. Papekop, 29 Mei. De heer Schwartze, die onlangs slaagde voor het examen tele grafist S.S., is als zoodanig aan het station alhieT "in dienst getreden. Wegens ziekte van den heer Gerraeraad, klerk-telegrafist aan het station alhier, is tijdelyk als zoodanig in dienst getredeh de heer Winter, van Gouda. 'StolwUk, 3 Juni. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder „'t Reiersche", gehouden op Vrijdag 31 Mei, werd de rekening en verantwoor ding over 1911 goedgekeurd. De ontvang sten hadden bedragen f2782,99, de uitgaven f 2593,53'/sbatig saldo alzoo f 189,45'/g. De begrooting over 1912 werd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op f 2863,67; de omslag per H.A. op f 4. Streefkerk, 3 Juni. De heer As. de Jon$ Wzn. is benoemd tot brandmeester bij het vrijwillig brandweerkorps, in de plaats van den heer J. W. Spek, die als zoodanig had bedankt. Het fanfarekorps „De Oranje vaan" zal deelnemen aan het concours te Ouderkerk a/d IJsel 22 Augustus a.s. 'Zevenhuizen, 2 Juni. Komende van Gouda, voer Maandagavond een motorjacht met een gezelschap Rotterdammers, door het Kanaal. Daar er geen wind was, kon er niet gezeild worden, waarom de motor in beweging werd gesteld. De rijksveld wachter v. E. maakte echtor proces-verbaal op, omdat het Zuiderkanaal niet met motor beweging bevaren mag worden. De melkryder D. J. B. kwam Dinsdag met zyn kar, bespannen met twee hitten, van Rotterdam. Onderweg, by Nieuwer- kerk, werd één zyner hitten onwel. Hy stalde het dier en reed met één hit huis waarts. Toen hy 's avonds ging kyken, was het achtergelaten dier dood. UE6HTNZAHEK. In de Maandag gehouden zit ting van den Raad van Beroep (Ongevallen- Verzekering) te Dordrecht werd uitspraak gedaan in de volgende zaken: Leendert Jacobus Goudswaard te Alblas serdam is in Januari 1912 door een ongeval getroffen, waarby de linkerhand werd ge kneusd en waarvoor door het bestuur aer Ryksverzekeringsbank schadeloosstelling werd toegekend tot 29 Januari 1912. Den 16den Maart d.a'.v. verzocht hij aan het bestuur verdere schadeloosstelling, welke hem by beslissing van 4 April j.l. met werd toegekend. De vader van den getroffene, Teunis Gouds waard, kwam voor zyn minderjarigen zoon in beroep en vorderde geneeskundige ba- handeling en uitkeering eener rente ad 70 pCt. van het dagloon, op grond dat de ge troffene nog ongeschikt is om te werken. De Raad oordeelde dat, op grond der ge neeskundige rapporten, de getroffene op 29 Januari 1912 geheel geschikt was tot werken en ontzegde mitsdien de gestelde vordering. Jan Oomsen te Rotlerdam ontvangt sedert 11 November 1904, terzake van een hem overkomen ongeval, tengevolge waarvan hy anderhalf lid van den linkerwijsvinger mist, eene rente naar 10 pCt. invaliditeit. By een door het bestuur der Ryksver zekeringsbank opgedragen ónderzoek bleek, dat getroffene zich aan het letsel in die mate heeft aangepast, dat van invaliditeit geeu sprake meer i^.,op grond waarvan het Bank bestuur de rente heeft herzien en de uitkeering op 16 FeHrilari 1912 heeft geëin digd. Oomsen kwath hiertegen in beroep en vorderde voortzetting der uitkeering op grond, dat in zyn toestand geenerlei ver betering is gekomen. De Raad ontzegde de vordering, omdat getroffene bij verschillende werkgevers met een normaal werkman gelyk stond en dus kan geacht worden geheel tot werken ge schikt te zyn geweest. Aan Daniel HeyUgers te Dordrecht is door het bestuur der Ryksverzekeringsbank een rente toegekend naar 35 pCt. van zyn 1 dagloon.4 De risico dragende maatschappy, de Cen trale Werkgevers Risico-bank te Amsterdam, vorderde bij klaagschrift te verstaan dat de chronische ontsteking van het rechterknie gewricht van den getroffene niet het gevolg is van het ongeval, hetwelk Heyligers in 1909 is overkomen. Op grond dat de ter terechtzitting opge roepen deskundigen beiden van meening waren, dat de ontsteking van bet kniege wricht een gevolg van het overkomen onge val kan zyn, bevestigde de Raad de beslissing van het bankbestuur en ontzegde mitsdien de vordering. Behandeld werden.de volgende Zaken: de firma A. Vingerling, te Gouda; S. Vinger ling, te Gouda; Willem Pieter Suwyn, te Gorinchem; Cent Vuyk, te Krimpen a/d IJsel en Gerardus Johannes Josephus Janssen, te IJsclmonde. Allen tegen het bestuur der Ryksver zekeringsbank. In deze zaken zal 17 Juui a.s. uitspraak worden gedaan. In de Vrydpg gehouden zit ting van de Arrondissements-Rechlbank te Dordrecht was wegens mishandeling ge dagvaard de 28-jarige stoker Teunis den B., wonende te Kinderdijk. Uit de behandeling der zaak bleek, dat beklaagde met een ander persdon in den avond van 5 April j.l. zich begeven had in een café aan den Riedyk te Dordrecht, waar zich toen bevonden Sysje van Aalst, huis vrouw van W. A. Buitenhek, en Alida Boogaard. Na een korle poos kreeg beklaagde, die beschonken was, ongenoegen en schold Alida uit voor „etter". Re beide vrouwen ver lieten daarna het café, zonder dat er iets buitengewoons voortiel. Zeer laat in den avond echter, toen beide vrouwen op den Riedyk wandelden, ont moetten zij wederom beklaagde in gezelschap van een paar zyner'kameraden. Beklaagde wilde toen Alida een klap geven, waarop getuige, vrouw Builenhek, tusschenbeide kwam en van beklaagde een slag op het achterhoofd kreeg met een hard voorwerp, waarop zy direct iets lauwwarms langs haar nek voelde vloeien, en terstond daarna weer een slag ontving op haar bovenarm en toen wederom iets lauwwarms voelde vloeien. Op dat oogenblik kwam de tapper Vetten tusschenbeide, die beklaagde aangreep, hem tegen den muur van de gasfabriek aan drukte en zoolang vasthield, tot een politie agent hem overnam en naar het politie bureau overbracht. Vrouw Buitenhek had een gesneden wonde op het hoofd en aan haar bovenarm bekomen, die veel bloedverlies hadden ver oorzaakt, welke woQden door Dr. Jong op het politiebureau werden verbonden. Beklaagde was niet verschenen. Het O.M. requiroerde 2 maanden ge vangenisstraf. KERKNIEUWS. Tot predikant by de Ne dl Her v. Gem. te Leerdam is beroepen Ds. F. Kijften- "belt te Ter-Aa, die ook een beroep heeft ontvangen by de Ned. Herv. Gem. te Hendrik- Ido-Ambacht. Ter illustratie van hetgeen er in de gemoederen te Boskoftp omgaat Sedert Ds. Tuinstra tot de orthodoxen is overge* gaan, volgt hier een afschrift van eeó briefkaart, ontvangen door den heer K. Van Kleef Wz., ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente, „Myn Heer Klaas van Kleef Ik zou myn tocht schaamtnen als Ik zoo een ouderling was niet zoo een roodde dikke kop te zitten. Want u doet anders niet als uw neus vryven en om te kykken maar daar is niks meer an te doen als dit dat jij vooral en P. Boer dat is er net een als jij oor maar de Kerk gaat U vast uit der ken je gerust "öp an want zoo een mens zoo gy zyt djp is goed in de beest- tentuin Wij zyn er' nou mooi in en na Nieuwjaar beetgaar ,gr >n nou zal wy eens kyken want menscbg die aan geen opper wezen gloof daar heb wij niks an dat zijn beestten nog minder $Js een beest. Ver weet ik niets meer maar dat u wat knapper moet draggén in de Kerk U moet goed luisteren dat was heel wat beetter a's met Een Grootte roodde kop te zitten maar nou is zoo na dat u met Nieuwe jaar wel daar uit zal gaan want dan zijn wy baas. Myn (onleesbaar) is zoo gans daal u zyt nou weet je genong." Onderteekening ontbreekt. (Bovenstaand afschrift is letterlyk over genomen.) GieBen-Oudekerk, 3 Juni. Mejuffrouw de wed. D. de Jong—Tukker alhier heeft f 500 geschonken voor een orgel in de Ned. Herv. Kerk van Giesen-Oudekerk en Peursum. Hei- en Ifoeieop, 31 Mei. De heer J. J. van Baarsel, beroepen predikant bij de Ned^ Herv. Gem. "alhier, promoveerde gisteren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht cum lande tot doctor in de Heilige God geleerdheid op een academisch proefschrift, getiteld: „William Perkins. Eene bijdrage tot de kennis der religieuse ontwikkeling in Engeland ten tyde van Koningin Elisabeth". 'Krimpen a/d Lek, 4 Juni. De diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier is verblijd met een gift van f 100. Krimpen a/d Lek, 3 Juni. Ds. E. Wientjes, die 24 October 1909 zijn Intrede deed by de Gereformeerde Kerk alhier, nam Zondagavond afscheid van deze gemeente wegens vertrek naar Barneveld. Iiy had tot tekst 1 Corinthe 15 58. Aan het einde werd hjj toegesproken door ouderling Groeneveld, een afgevaardigde uit Lekker kerk en den consulent Ds. J. C. Voigt, van Ouderkerk a/d IJsel, die de gemeente verzocht den scheidenden leeraar toe te zingen Psalm 84 vs. 6 en 121 vs. 4. Nieuwerkerk a/d IJsel, 2 Juni. Men schryft aan „De Rotterdammer": De Gereformeerde Kerk van Nieuwerkerk a/d IJsel doorleefde Vrydag een dag van groote blijdschap. Door haar leeraar Ds. G. Dalhnyzen werd de eerste steen gelegd van de in aanbouw zynde kerk. Voordat deze plechtigheid plaats had, sprak Ds. Dalhnyzen de saamgekome- nen toe. Z.Eerw. herinnerde hoe, nu byna 23 jaren geleden, de Gereformeerden te dezer plaatse uit de Ned. Herv. Kerk werden gezet en dat zy, onder leiding van hun thans eme ritus predikant Ds. J. C. de Mol MQncourt, in de Christelijke school, die juist klaar, doch nog niet in gebruik genomen was, hun eerste godsdienstoefening hielden. En van dien tyd af tot op heden vergaderde de Gerefor- 'meerde Kerk in de school. Reeds sinds jaren, zeide spreker, werd echter behoefte gevoeld aan een kerkgebouw, doch het hoopake was klein en de finan- ciëele draagkracht gering. Men derfde er vaak niet over spreken, daar het een on mogelijkheid scheen. Sinds 1907 werd met ernst de hand aan den ploeg geslagen. In eigen kring werd met blijdschap geofferd en vele zusterkerken hebben krachtig ge holpen. De Hepre heeft ons gezegend, zoo dat voor onze kerk deze steen, evenals vroeger Samuëls gedenksteen een' „Eben Haëzer" is. Z.Eerw. wekte de gemeente op, voorts van den Heere hafe verwachting te hebben en zich ernstig te onderzoeken, of al haar leden reeds als levende steenen waren ingevoegd in den geestelijken tempel. Na de bouwlieden te hebben toegesproken en hun te hebben toegewenscht, dat ze in afhankelijkheid van den Heere dezen hun arbeid zouden verrichten en zonder onge lukken mochten voltooien, legde Z.Eerw. den eersten steen, waarna hy den verderen bouw in den gebede den Heere aanbeval. Na het zingen van Psalm 81 1 was de plechtigheid gesloten. Ottolaud, 3 Juni. Ds. J. G. Woelderink alhier heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Mijdrecht. Ouderkerk a/d IJmcI, 3 Juni. De collecte voor de Zending, vorige week Zondag in de Hervormde Kerk gehomlen, bracht f 223,40 op, er was een gilt van f 100 onder en drie giften van f 10. UEMENGD NIEUWS. Vyf groote stoomvaartmaat schappijen te Amsterdam hebben de gages van haar Europeesche matrozen, stokers en tremmers met ingang van 1 October a.s. met f 3 per maand verhoogd. Burg. en Weths. va n 's-G raven- liagc stellen aan den Raad voor, bet Haagsche bosch met veertig electriscbe gloeilampen te laleu verlichten. De raad der geineento Ede heeft besloten, ter voorkoming van ont siering van bet natuurschoon in de politie verordening oen artikel op te nemen, waarbij verboden wordt op van den open baren weg zichtbare wjjze op of boven de daken, tegen de voor-, zij- of achterkanten van gebouwen of op open plaatsen, al dan niet tot gebouwen behoorende, reclame borden of andere voorwerpen, bestemd of gebezigd voor reclame, aan te brengen, te plaatsen, te bevestigen, of te hebben. Burg. en Weths. kunnen hiervan ont heffing verleenenl Zaterdagavond is, naar de „D. Ct." meldt, de gemeente-veldwachter De H. van Bolnes' door een 29-jarigen ijzerwerker De P. aangevallen, die hem een diepe snede van oor tot oor toebracht en hem 3 pezen*van zjjn oor doorsneed. De H. had nog de kracht den dader een schot achterna te zenden, maar zakte toen ineen. Voorloopig verbonden, is hij naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. Zyn toestand is bevredigend. De P. is aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld. Inzake het ongeval op de Lek, waarby een dekknecjit van de stoomboot „Concordia" het leven verloor, wordt uit Culemborg nog het volgende gemeld: Toen Vrijdagmiddag de stoomboot „Con cordia V", komende van Rotterdam, hier zou aanleggen naast de „Concordia IV", die reeds aan den steiger lag, viel, by het ophalen van de balustrade, op onver klaarbare wijze de 25-jarige dekknecht Léendert van der Neut te water en ver dween enkele oogenblikken later in de diepte. Alle pogingen tot redding waren vruchteloos. De ongelukkige zou Zaterdag te Rotter dam in ondertrouw zjjn opgenomen. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 4 Jont. t In de Woensdag 5 dezer, des namiddags te twee uur, te houden zitting van den Raad dezer gemeente komen de volgende onderwerpen in behandeling: Pontonbruggen voor de motorboot. Uitbreidingsplan. Rekening over 1911 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Benoeming van een wethouder. Bezwaarschriften in zake den hoofdeljjken omslag. Kohier van de schoolgelden voor school no. t. f Naar wjj vernemen heeft de heer G. Bouwmeester met ingang van 1 Juli eervol ontslag gevraagd als havenmeester alhier. f De bjj het 4de regiment infan terie te Gouda en by het 9de regiment infanterie te Utrecht ingedeelde lotelingen W. Fafié (lotingsno. 21) en A. J. Rejjnen (Iotingsno. 4), zijn heden door Gedeputeerde Staten dezer provincie ongeschikt bevonden voor den militairen dienst. t Vrydag-avond had het bestuur van het Nutsdepartement alhier een aantal vereenigingen bijeengeroepen met het doel oin besprekingen te houden omtrent de wjjze, waarop een aetie ter verkrijging van een sportterrein het best kan worden gevoerd. Besloten werd dat elke vereeniging eenige personen zal afvaardigen naar een Vrijdag a.s. te houden vergadering, waarin een definitief comité voor het beoogde doel* zal worden benoemd. f In de Maandagavond gehouden algemeene vergadering van de afdeeling „Schoonhoven" van „Volksonderwijs" werd onder meer de beschrijvingsbrief behandeld en benoemd tot afgevaardigde naar de al gemeene vergadering, die op 7 Juli te Baarn wordt gehouden, de heer W. C. van der Kop en tot diens plaatsvervanger de heer J. F. van Sierenberg de Boer. Op verzoek van de afdeeling „Schoonhoven en Omstreken" van den Bond van Neder- landsche Onderwjjzers werd besloten om de vragenlijsten voor het Congres van Kinderbescherming te beantwoorden in samenwerking met de afdeelingen van den Bond en het Nederlandsch Onderwijzers- Genootschap, aan welke afdeeling de Bonds- afdeeling hetzelfde verzoek heeft gericht. t Mej. T. Vermen alhier komt als no. 2 voor op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de tweede open bare lagere school te Zuidzjjde (gemeente Nieuw-Beierland). f De heer J. van der Velden, leer- ling der Rijksnormaallessen alhier, is heden te Utrecht geslaagd voor de acte luger onderwjjn. t Het kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier heeft Vrjjdagavou<J, ter beroe ping van oen predikant in de vacature, welke door het aanstaand vertrek van Ds. J. M. Conradi dntstaat, het volgende zestal op gemaakt: Ds. L. R. Aalbers te Lopik, Ds. J. A. van Boven te Barneveld, Ds. D. M. Boonstra te Montfoort, Ds. J. P. Buiskool te Kethel, Ds. D. J. Lazonder te Giesen-Nieuwkerk en Ds. J. C. C. Trillaard te Aalburg. (Reeds in een gedeelte der oplaag van het vorig nomraer opgenomen.) t In de Donderdagavond te Gouda gehouden bestuursvergadering van den Goudschen voetbalbond werd de wedstrjjd „Yoorwaarts I"—„K. F. C." vastgesteld op Zondag 9 Juni, op een der terreinen aldaar. tZoudag had te Gouda dejaar- Ijjksche algemeene vergadering plaats van den Gondschen voetbalbond. Uit het jaarverslag van d"en secretaris- penningmeester, den heer J. M. Hardeman, bleek onder meer, dat do militaire voetbal vereeniging „Wilhelmina" alhier als lid had bedankt, terwjjl met „Voorwaarts" alhier een kwestie is ontstaan, die oorzaak is dat deze vereeniging nog niet wenscht uit te komen, zoodat volgens haar meening de uitreiking van de kampioensmedaille aan de „K. F. C." te Kralingen kan plaats hebben. Aangezien zulks evenwel onmogcljjk is, zal dit-later gebeuren. „T. O. P." wenschte dat de algemeene vergadering zich uitsprak over de kwestie met „Voorwaarts", waarover in het verslag te weinig was gezegd. „Excelsior" was van raeening dat „Voor waarts" te zwaar was gestraft. Na een langdurige discussie diende „T. O. P." de volgende motie in: „De algemeene vergadering, gehoord de besprekingen over de kwestie ipet „Voor waarts", spreekt haar afkeuring uit over de handelwijze van het „G. V. B."-hestuur en gaat over tot de orde van den dag." Met 15 tegen 4 stemmen en 3 in blanco werd de motie verworpen. f De werkzaamheden ten behoeve van den aanleg der spoorljjn van Gouda naar Schoonhoven vorderen naar wenscli. Van den steiger af naar de I jjn aan den Hem zjjn de rails voor den zandaanvoer (waar mee men over 2 3 weken denkt te beginnen) voor een groot gedeelte reeds gelegd. Met het bestraten van de Herastoep is men thans bezig. Het benoodigde materiaal, als locomo tieven, elevators enz., wordt de volgende week aangevoerd. t De volontair G. t. B. van de In structie-Compagnie, die zich zonder verlof van zjjn korps had verwjjderd en bjj zjjn terugkeer op 30 Mei j.l. door de politie alhier werd gearresteerd, zal deswege voor den krjjgsraad moeten terecht staan. Den 5. Juni wordt hy daartoe overge bracht naar 's-Gravenhage. INGEZONDE N. Huilen verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactiet In verband met de wjjze, waarop hier offlciëele stukken (niet) gepubliceerd worden is het niet ongewenscht de aandacht door middel van uw blad te vestigen op onder staand gedeelte uit het Raadsverslag van de gemeente's-Hertogenbosch, voorkomende in de Nieuwe Rotterdamsche Courant van 31 Mei '12 Avondblad D.: „Bij de behandeling eener ontwerp-ver- ordening tol wjiziging van de regeling der jaarwedde van de agenten ran politie kwam de heer Van Sasse van Ysselt er tegen op, dat het ontwerp uitsluitend aan de raads leden is verstrekt. Doordat de pers er geen kennis van droeg misten de raadsleden de voorlichting van belanghebbenden." Dankend voor de plaatsruimte, Uw Dw. A. DIJKGRAAF. 0— Mijnheer de RedacteurI Onze kleine gemeente is in het bezit van een goed den tjjd aanwijzend uurwerk. Doch, zeer tot spjjt van vele inwoners, kan men piet meer op de wijzerplaten zien hoe laat het is; boomen, die het eigendom zjjn van de kerk, beletten dat. Het is te hopen dat door bevoegden hierin spoedig verbetering wordt gebracht. U dankend voor de plaatsing, X. Berkenwoude, 3 Juni 1912. Het Koninklijk bezoek aan Parjja. H. M. de Koningin en Z. K. H.. Prins Hendrik vertrokken Zaterdagmorgen per trein van Het Loo naar Parjjs, ten einde het reeds lang te voren aangekondigde bezoek aan Frankryks hoofdstad te brengen. De burgemeesters van Amsterdam en 's-Gravephage, Jhr. Mr. Dr. A. Röell en Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, de Am- sterdamsche wethouder de heer F. A. Delprat en het Amsterdamsche raadslid Prof. Mr. D. P. D. Fabius, zoomede de Haagsche wethouders J. C. Jansen en Dr. C. Lely hebben, in verband met het Koninklijk bezoek, eenige dagen in Parjjs vertoefd. Ook onze Minister van Buiten- landsche Zaken, Jhr. Mr. R. de Mareesvan Swinderen, was derwaarts vertrokken. Het Fransche volk heeft onze Koningin, zoo in Parjjs als aan de stations, welke Zjj op Haar reis passeerde, allerhartelijkst toe gejuicht. In één der toespraken, welke de Koningin heeft gehouden, legde Zjj er den nadruk op van Fransche afkomst te zjjn. De gemakkelijkheid waarmee de Koningin zich van de Fransche taal bediende, en haar zuivere uitspraak wekten alom be wondering. Alle Parjjsche bladen schreven ter gelegen heid van het hoog bezoek hoofdartikelen, waarin Koningin Wilhelmina van harte welkom werd geheeten. Ook de politieke beteekenis van het feit werd natuurljjk in bet licht gesteld. Deze beschouwingen kwamen vrjjwel geheel neer op de beteekenis van Nederlands onafhankelijke onzijdigheid voor het politieke evenwicht van Europa. Natuurlijk 'was aan het bezoek veel officieels verbonden, als galadiners, recepties, feestmaaltijden enz. Een tocht van het Koninklijk Echtpaar naar het Ministerie van Buitenlandsche Zaken werd door de Parjjsche bevolking tot een waren zegetocht ge maakt. Een daad van piëteit was het neerleggen door de Koningin van een krans bjj het standbeeld van Admiraal Gaspard de Coligny, iederen Nederlander uit de geschiedenis wel bekend. Toen de Koningin de krans uit de hkhden van Jhr. Van Geen overnam, sprak zjj met luide stem: „Gaspard de Coligny, aamiral de France, machtig strjjder voor de heilige zaak van God, voorvader van het Huis van Oranje, ik leg deze nederige hulde aan de voeten van uw standbeeld neer." Een luid gejnich der menigte barstte daarop los. De krans was versierd met breede oranjelinten, waarop de spreuk: „Je Maintiendrai" en de zinspreuk van De Coligny: „Je les esprouverai". t President Fallières heeft aan de Koningin een kostbaar iuweelenkistje vereerd. Maandagmiddag te drie uur had het vertrek van het station te Versailles naar Holland plaats. Het afscheid was zeer hartelijk. H. M. werd door president Fallières naar het salonrjjtuig geleid en gaf bjj Haar vertrek aan den president de verzekering van haar groote ingenomenheid met dit bezoek en de ondervonden harte lijkheid te kennen. Ook Prins Hendrik nam harteljjk van bet echtpaar Fallières afscheid. Op de doorreis door België stopte de trein te Laeken, waar Koning Albert en Koningin Elisabeth plaats namen in het salonrytuig van Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik, met wie ze tot Esscben meereden. Laat in den nacht, omstreëks één uur, arrivoerde het Koninkljjk Echtpaar op Het Loo. H. M. heeft aan den ondervoorzitter van den Parjjschen gemeenteraad 10.000 francs doen toekomen voor de armen van Parjjs. De verkiezingen in België zjjn geëindigd inet een overwinning der katho lieken. De clericale meerderheid is aan- raerkelyk versterkt, gelyk uit de volgende cgfcni Dljjkt: De vroegere Kamer telde 86 katholieken, 44 liberalen, 35 socialisten, 1 christen democraat, dat is dus 6 stemmen meerder heid op de vereeniade oppositiepartijen. Te rekenen naar ae ons bekende uitslagen, dat wil zeggen: 15 slembureaux niet mee gerekend, zal de nieuwe Kamer als volgt samengesteld zyn: 101 katholieken, 44 libe ralen, 39 socialisten, 2 christen-democraten, dat is dus een meerderheid van 15 stemmen voor de katholieken. Alle Ministers zjjn herkozen, waaronder De Woeste, de leden van de rechterzijde en Schollaert, de vroegere Minister-president. In verschillende steden, vooral te Brussel en te Luik, gingen de verkiezingen gepaard met opstootjes, relletjes en gevechten. Uit Luik wordt d.d. 3 Juni gemeld dat de Sendarines een socialistisch vergaderlokaal, at geheel geplunderd werd, ontruimden. De politie loste vele schotener vielen drie dooden en vjjftien gewonden. De betoogers lieten de trams ontsporen en wierpen ruiten in. Alle st/aten in het midden der stad werden door gendarmes afgezet. Er werden vele menscben opgebracht. In Brussel hadaeo betoogingen plaats voor katholieke gebouwen, waarbjj relletjes ont stonden. De gendarmes voerden charges uit. Er zjjn ook daar veel menscben opge bracht. Binnenkort hoopt de Regeering gereed te komen met de samenstelling eener Staatscommissie voor de Vlootverdediging Als voorzitter dezer commissie zal op treden onze Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. Th. Heemskerk. Bjj de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot aanvulling en verhooging van het 10e hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1912, teneinde daarop te brengen een post Subsidie aan de Centrale Commissie voor bet Plan 1913, samengesteld op initiatief van de Maatschappy van .Nijverheid, f 110.000. Zaterdag werd in het gebouw van het Bureau voor den Industrieelên Eigendom te 's-Gravenhage de üctrooiraad geïnstalleerd door den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, den heer A.S. Talma, die vergezeld was van den secretaris generaal van zyn departement mr. Versteeg en den chef vap de afdeeling Handel, refe rendaris mr. Evewnn. De Minister sprak een installatierede uit. Tot bjjwoning der plechtigheid waren uit- genoodigd de hoofden der bjj de Octrooiwet betrokken departementen, zynde de Minis ters van Justitie, Koloniën en Buitenlandsche zaken met hun secretarissen-generaal, de presidenten, de vertegenwoordigers van het openbaar ministerie en de griffiers van de drie rechtscollegiën, bjj welke de Octrooi zaken behandeld werden; de directeur en de ambtenaren van den Octrooiraad; de leden en buitengewone leden van den Raad en de leden der subcommissie voor het octrooi-vraagstuk uit de commissie voorde Handelspolitiek. - De Minister van Oorlog heeft ter kennis van het leger gebracht, dat de invoering van de grjjs-groene uniform bin nen enkele maanden kan worden tegemoet gezien en dat aan de vrijwillig dienende onderofficieren, onder wie niet begrepen die van de vesting-artillerie, pontonniers, torpe- disten, pantserfort-artillerie en admiinstra- tietroepen, zal worden vergund, na de vast stelling der modellen zich in de nieuwe uni form te kleeden en de tegenwoordige af te dragen over een tjjdvak van tenminste drie jaar. Da directeur der .Rykspost- spaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarboekjes van de maand Mei, waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogeljjk ter verificatie en rentebjjschrjjving bjj hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Pos teryen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewjjs van ontvang. Te Laren (Noord -Holland) is Zondagmorgen, tjjdens een wandeling, plot seling overleden Mr. H. J. Kist, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en oud procureur-generaal bjj het gerechtshof le Amsterdam. Gedurende een zestal jaren (van 18811887) is Mr. Kist ook lid geweest van de Tweede Kamer. In 1891 werd hjj gekozen tot lid van de Eerste Kamer. Dr. C. F. J. Blooker, oud-lid van de Tweede Kamer en oud-wethouder van Amsterdam, is Maandagmiddag na een langdurige ziekte te Voorburg overleden. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van den Alg. Ned. Politiebond zal op 11 Juni a.s. in het Kurhaus teSche- veningen door dien bond een feest-verga- dering worden gehouden, waarin de heer Jac. van Waning, burgemeester van Ouder kerk a/d IJsel en hoofdredacteur van „De Politiegids", de herdenkingsrede zal uit spreken Aan deze vergadering zal door hooge autoriteiten en vertegenwoordigers van andere politie-vereenigingen worden deel genomen. Denzelfden dag wordt in het Kurhaus een (éérste) tentoonstelling geopend van politiebenoodigdheden, welke zeer belang wekkend belooft te worden. Een gemeenschappelijke mialtjjd en een concert van het muziekkorps der Haagsche Politie-vereeniging zullen den feestdag besluiten. De tentoonstelling zal geopend bljjven tot 13 Juni a.s. Van de meer dan 4300 leden zullen zeker honderden zich opmaken, om dit grootsche politiffeest mee te maken. De Bond van Gemeenteveld- wachters in Nederland houdt zün vjjfde algemeene vergadering op Woensdag 3 Juli te Arnhem. Bergambacht, 3 Juni. Zaterdagmiddag kwain een zware automobiel uit de richting Lekkerkerk deze gemeente binnenrnden. Halverwege den Hoek, waar de Lekdijk wordt opgehoogd, zakte de auto in den verschen grond. Niet dan met groote moeite werd de auto, die zeer begon over te hellen, door een menigte menschen uit de klei geheschen, waarna de reis kon worden voort gezet. 'Krimpen a/d Lek, 4 Juni. De heer Louwerse, rijksveldwachter alhier, is bevorderd tot brigadier-titulair. Wanneer men in deze dagen een wandeling maakt in den omtrek onzer gemeente, dan wordt in de buurt „Scbuagt" iet oor getroffen door een eigenaardig jeluid. Het wordt voortgebracht door de milderden aalscholvers, welke in het ge boomte rondom de eendenkooi van den heer K. G. Smit alhier hun kolonie hebben ge vestigd. Is men den stillen plas genaderd, dan ziet men één van de grootste broed plaatsen dezer vogels in geheel Nederland, wellicht in geheel Europa. Tientallen nesten zjjn op de boomen, of liever op de over blijfselen daarvan, neergelegd. Het prachtig groene bladerdak, dat men nu overal elders aanschouwt, zoekt men hier tevergeefs. De takken zfin geheel kaal en, evenals de stammen, bedekt met een dikke laag uit werpselen van de vischeters, zoodat ze een vuilwitte kleur hebben gekregen. Onder de nesten op den grond eveneens een opeenhooping van mest, nog vermeerderd met groote hoeveelheden overblijfselen van visschen, welke de oude vogels bjj het voeren hunner jongen hebben laten vallen. Want wat eenmaal gevallen is, wordt niet meer opgeraapt: de groote plas en de na- bjjzjjnde rivieren en wateren zullen nieuwen voorraad leveren. Wat men ook heeft beproefd, de kolonie wordt steeds grooter. Nestelden de vogels vroeger alleen aan de noordzjjdo van de „kooi", thans wordt het groote water geheel door de broedplaatsen omgeven. Geen enkele eend is nu op het spiegelend wa tervlak te zien; slechts een enkele „schol levaar" drjjft op den wjjden plas en verdwjjnt nu en dan naar de diepte, om zeer vaak met een goeden buit weer boven te komen. Het eerste broedsel is nu op de nesten .e vinden, en hoe ongeloofeljjk het ook moge sclijjnen, het levert den eigenaar voordeel op. De aalscholver is, voordat by het nest heeft verlaten, eetbaar. Eiken Vrijdag wor den dan ook de jongen bij honderden uit het nest gestooten. Op den grond staat iemand gereed om de gevallen vogels te dooden, wat snel moet geschieden, daar ze anders in het nabjjzjjnde water verdwijnen en niet meer te vangen zyn. De dieren worden gevild, om daarna naar Rotterdam te worden vervoerd, waar menigeen met kleine beurs zich Zaterdags aan de Oostpoort van „bout" voorziet. Krimpen a/d IJael, 3 Juni. De voor dracht voor een önderwyzer aan de open bare lagere schóól alhier luidt als volgt: 1. J. A. Bodingius, Wemeldinge; 2. M. A. Tuinder, Nieuw-Lensen; 3. A. Berkhey, St. Annnland. Tot bestuursleden van de Vereeniging tot Bevordering van trouw Schoolbezoek zyn herkozen de heeren: B. Koker, C. v.d. Giessen, C. Fannevis en G. A. Visser. In de ontstane vacatures werden gekozen de heeren Vogelezang de Jong, S. de Deugd H. Noordegraaf. HalenaarNKraiif, 1 Juni. De milicien- verlofgangers A. Brouwer Az. alhier is dit jaar vrijgesteld van de verplichting om op te komen voor de herhalingsoefeningen, wegens zyn onmisbaarheid voor het gezin, waartoe hy behoort. HeeuwiJk, 3 Juni. Op den Reeuwyk- schen plas had Zondag j.l. de onderlinge Roei- en Zeilwedstrijd plaats van de Roei- 1 Zeilvereeniging „Gouda". Het wedstrijd-comité bestond uit de hee ren: J. Reyers, voorzitter;,Mr. F. H. Kra nenburg, commissaris afdeeling roeien; W. Zuidam, commissaris afdeeling zeilen; D. W. VVesterbaan van Haansbergen, baancom missaris en J. Oltnan, secretaris. Commissarissen van tijdopname waren de heeren: Dr. J. H. Bakker NiemeyeY en Dr. P. J. A. Levedag. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: Eerste Ronde, Zeilen met voorgift: eerste prys „Zwaluw", stuurman H. P. van Reedt Dortland: tweede prys „Vos 10", stuurman T. B. Granpré Molière; derde prys „Water kip", stuurman W. van Ryn van Alkeraade. Tweede Ronde, Zeilen met voorgifteer ste prys „Viking", stuurman J. Schilt; tweede prijs „Elizabeth", stuurman M. A. Bakker; derde prys „Rio", stuurman P. J. Endenburg. Voor de beide ronden was de afstand circa 5000 meter. Cano-Roeien, afstand 200 meter, met keer punt: eerste prijs Mr. F. H. Kranenburg, in 1 min. 46 seconden; tweede prys B. J. M. Leis >n 1 min. 47 sec. Wherry-Roeien, door dames bestuurd, af stand circa 500 meter: eerste prys C. van Eijk en B. J. M. Leis met de dames Zuidam en De Boer, in 6 min. 64/5 sec.; tweede prys W. van Ryn van Alkemade en H. Eijssen Jr., met de dames C. Ejjssen en Jo Visser, in 6 min. 82/5 sec. De pryzen bestonden uit kunstvoorwerpen, die onmiddellijk na afloop van den wed strijd door den heer J. Reijers, voorzitter der vereeniging, met een toepasselijk woord werden uitgereikt, na vooraf dank gebracht te hebben aan de heeren tijdopnemers en aan den heer W. L. Immink, die belange loos voor deze gelegenheid het clubgebouw met planten en bloemen had versierd. Dr. A. C. Geitel, directeur der Kaarsen fabriek te Gouda, dankte den voorzitter voor heigeen de vereeniging door het hou den van deze wedstrijden wederom in het belang van de watersport had gedaan. By den tuinder Van Pruisen in de afdeeling Middelberg is een fiets gestob Waddingavecn, 3 Juni. In de op 28 Mei gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de N. V. Waddings- veensche Kurkwaryifabriek, v/h L. Ver meulen Co. alhier, zyn goedgekeurd de balans- en winst- en verliesrekening per 31 December 1911. Dividend-bewys no. 2 is tegen 1 Juli a.s. betaalbaar gesteld met f 70 ten kantore der heeren Hoffman Sc Co. te Gouda of ten kantore der vennootschap. Tot commissaris is benoemd de heer H. Knuttel te Gouda. 0— Correspondentie. Een ingezonden stuk uit Lekkerkerk (on- gefrankeerd in ons bezit gekomen) is voor plaatsing ongeschikt. Redactie. BURtiEBLIJKE HTAND. Mchoonlioven. Van 31 Mei4 Juni. Geboren: Johannes Josephus, z. van L. J. van Liempt en M- C. Houtermans. Oudewater. Van 25 Mei—-1 Juni. Geboren: Ernestus Marinus, z. van J. B. Starenborg en Th. van Ruiten. Getrouwd: H. Deyns en M. Dijns. Vlurheril-Berlchtcn. 'Kinderdijk, 3 Juni. Dat er soms met den hengel wel een vischje te be machtigen is, weet ieder. Doch dat men er kilo's visch mede vangt, komt niet zoo vaak voor. Zondag-morgen ving C. Markenstejjn uit Alblasserdam aan den Elshout alhier met den hengel ruim 8 K.G. bliek. Marktberichten. Bodegraven, 4 Juni. Kaas. Aangevoerd 392 wagens, te zamen 19057 stuks, wegende pl.m. 114342 kilo; le soort Goudsche f 30,— a f 32,50, zwaardere f 35,—; 2e soort f 26,50 a f 28,50; Derby-kaas le soort f Edammerkaas le soort f Handel matig. Ulorinchein, 3 Juni. Aangevoerd 180 runderen, 44 nuchtere kalveren, 24 vette varkens en 231 biggen, 0 schapen en lammeren. Pryzen zware kalfkoeien f 200 a f 320, kalfvaarzen f 155 a f 245, melkkoeien f 160 a f 240, U/s-jurige osseii f 70 'a f 125. guiste Vaarzen 1 110 a f 150, pinkefa f 30 a f 120, Vaskalveren f a f nuchtere kalveren f 13 a f 18, vetté varkens 30 a 30Vï ct. per V» kilo, biggen f9 k f 18 per stuk. Ondewater, 3 Jupi. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 108 partyen, wegende pl.m. 27680 kilogr. Prijzen waren voor le soort van f 32,— tot f 32,50zwaardere f tot f voor 2e soort van f 26,— tot f 29,Handel matig. Rotte rdaua, 3 Juni. Aangevoerd paarden,magere- en 117 vette run deren, 261. vette, 0 nuchtere en graskal veren, 528 schapen of lammeren, 1195 var kens, biggen, bokken of geiten. Runderen 37 tot 45 ct.vette kalveren 50 tot 55 ct.; schapen 25 tot 31 ct.: lammeren f 15 tot f 18 p. st.; varkens 28 tot 30 ct. en lichte varkens voor export 23è24ct. per 1/8 kilo. Rotterdam, 3 Juhi. Binnenlandsche granen. Prys: Tarwe per 100 K.G. f 11, tot f 11,50. Haver per 100 K.G. van f 9,80 tot f 10,25. Den lOden Juni 1912 1 t 5nze geliefde Ouders JOHANNES CORNELIS EI KELEN BOOM MARIA VERKAIK te herdepken. Dat zy nog vele jaren gespaard 1 mogen blijven, is de wensch van Hunné dankbare Kinderen, S5 S. EI KELEN BOOM eh P. EIK^ENBOOM. Schoonhoven, 4 Juni 1912. Oude Singel 126« ■Qp IS Dec. 189# 13 Juni 1912. Ö<p Den 13. Juni 1. s. hopen onze geliefde Ouders JACOB NEELEMAN en NEELTJE KNOOP den dag hunner te berdenken. Hunne dankbare Kinderen, PETRONELLA JOHANNA. ARIE JACOB. JOHANNA JACOBA. JACOB JACOBUS. Den Haag, 1 Juni 1912. Z.-O. Bianenaingel 9. Heden overleed, na een geduldig lijden van ongeveer vier weken, myn innig geliefde Echtgenoote en der kin deren zorgzame Moeder JANNIDJE VAN DONK, in den ouderdom van byna 36 jaren, my nalatende 9 kinderen, meest nog te jong om dit zware verlies te beseffen. A. DEN UIJL. Nieuwerkerk a/d IJsel, 3 Juni 1912. Voor de vele bljjkeh van belangstelling ondervonden bij de herdenking van ons 25-jarig Huwelijksfeestbetuigen wy bij deze onzen harteljjketf'dank. L. DE LANGEN. A. C. DE LANGEN—Both. Bergambacht, 27 Mei 1912. ingevolge art. 22 der Keur. Het BESTUUR van den polder StolwUk maakt bekend, dat op 8 Juni a.s. 8UHOUW zal worden gedreven over de bruggen, bruggenhoofden, vlieten en wete ringen en over de bepoting en beplanting der wegen. Het Bestuur voornoemd, G. GR A VELA ND, Voorzitter. H. A. SCHIPPER, Secretaris. Zy, die in de gelegenheid zyn om voor de oorsproukeiyke berichten en zoo mogelijk ook raadsverslagen te verstrekken uit AlblaHnerdaui en Bergambacht, gelieven zich te wenden tot de uitgevers 8. A W. N. VAN NOOTEN, Schoonhoven. VERGADERING van de Coëp. Brand verzekering „STOLWIJK en O." op Vrij dag 7 Juni a.«., 's avonds 7 unr, bij de Wed. ZUIDERVLIET. Agenda: 1. Teekenen van het ledenregister. 2. Bestuursverkiezing. 3. Wat verder ter tafel komt. Ieder lid trachtte de vereeniging te versterken door werving van leden en die mee te brengen ter vergadering. VOOR DIRECT GEVRAAGD: Adres L. UITEN BROEKTimmerman te Ouderkerk a/d IJssBfc,'a/d Groenendijk. -- VERLAAT U OP TERSTOND GEVRAAGD: bij W. MACDANIËL, Mr. Timmerman te Bergambacht. gevraagd bij de Firma W- F. DE JONG Groenendaai 120, Gouda. Terstond gevraagd een bekwaam G. G. of P.G.die de leiding der zaak geheel op zich kan nomen vrij van sterken drank met kost en inwoning en vast werk, bij de Firma N. v. u. HOEVEN te Moercapelle. GEVRAAGD: of flink HALFWAS by H. v. RIEMSDIJK, Nieuwpoort. GEVRAAGD: by F. VERKERK, Schoonhoven. TERSTOND GEVRAAGD: bekend met hoefbeslag en boerenwerk, by G. DE JONG, Mr. Smid, Alblasserdam. Gevraagd tegen 15 Juni a.s. of eerder een niet beneden de 16 jaar, tegen flink loon, by H. RENEMAN te Ouoewater. GEVRAAGD: of HALFWAS by L. KLEIJN, Bergambacht. Aan eene fabriek te Schoonhoven wordt en flinke gevraagd, tegen een nader overeen te komen salaris. Leeftyd 2® jaar. Brieven fr. met volledige inlichtingen hoelang en waar werkzaam geweest en ge tuigschriften worden, 'onder no. 11, inge wacht aan het Bureau van dit Blad. TERSTOND GEVRAAGD: Adres J. v. d. IIAM, Groot-Ammebs. Een burgerd., 33 j., zeekt tegen 1 Juli plaats als by een klein burgergezin, van G. G. ofP. G. Hoog loon niet vereisebt. Br. fr., onder no. 10, aan liet Bureau van dit Blad. Wegens sterfgeval terstond gevraagd: van g. g. voorzien, in een klein gezin, be kend met de zuivelbereiding. Br. fr., onder lett. B, a./h. HULPPOSTKANTOOR Giessendam, DttgelIjkM vcrsch verkrijgbaar Hoevele menschen booren wy iederen dag zich beklagen over bun slechte gezondheid, zoowel onder hen die ons vreemd z(jn, als onder hen met wie wij van naby omgaan. Bestaat er dan geen middel voor hun kwaal Welzeker doet het dit, maar een noodlottige aarzeling houdt hen tegen nog> een proef te nemen, terwyl zy er dikwfjls reeds zoo vele vruchteloos bobben genomen. Aan die ongelukkigen die zich aanhoudend en terecht beklagen over hun treurig lol, houden wy de loftuitingen en de tevreden heid voor van ben die den goeden inval hebben gehad de Pink Pillen te beproeven en daardooF spoedig van hun lyaen zyn verlost, zooals dit nltyd gebeurt wanneer men zich bedient van dat zoo werkdadig geneesmiddel. Bij een oude Dame wordt met ■gr—Aug. voor de huiselyke bezig heden 0» gezellig verkeer een gevraagd. Liefst middelbaren leeftyd. Brieven franco, onder no. 7, Bureau van dit Blad. Slagroomp. liter f 1,10. Zoetemelk0,08. Ziektekicmvrye molk p. tl. 0,08. p. i/ï fl 0,04. Roomkarnemelk p. fl. 0,05. j Taptemelk I Roomkarnemelk per fl. f O.OO. i/s 0,30. 1/4 0,15. liter 0,03. 0,04. Mejuffr. J. G. Bouqüenom. Mejuffrouw J. G. Bouquenon, geboren Ravius, wonende te 's-Gravenhage, Korte Groenewegje 79, heeft ons het volgende geschreven „Sedert langen tijd was myn gezotidlteid zeer afgenomen; ik bad er niet voldoende op gelet en zoo kwam ereendag.dat ik,geheel verzwakt en volkomen bloedarm, in zulk een toestand verkeerde dat ik bet byna onmoge lijk achtte er verandering in te brengen. Myn leven was dan ook ondragelijk voor mij geworden. Ik was zoo zwak dat ik niet meer kon werken. Ik was uitgeput en meermalen bleef ik geheele dagen in een soort van ver- dooving. Ik ben meerdere malen vele dagen te bed moéten bleven. Ik at slechts aeer 'Weinig, doordat myn maag als 't ware ge sloten was en ik kon dientengevolge niet op krachten komen. Na vele versterkende cn andere middelen gebruikt te hebben, Was ik nog even ver en rk wist niet meer wat te doen. Gelukkig is mij toen het gebruik der Pink Pillen aangeraden en bjj deze heb ik heil gevonden. Zoodra ik de Pink Pillen heb genomen, heb ik mij bete* ge voeld en door vol te honden, hebben z(j ray krachten en gezondheid weergegeven." De Pink Pillen zyn verkrijgbaar 4 f 1,75 de doos en k f 9 de 6 doozen aan bet Gene- raal-Depót der Pink Pillen, van Eeghenlun 22-huis, le Arasterdam; mede verkrijgbaar by A. N. VAN ZESSEN te Schoonhoven, by JAC. STÜRM, Drogist te Lekkerkerk en alle goede Apotheken en Drogisteryen. TERSTOND GEVRAAGD: by W. BROER, Lekkerkerk, Opperduit. Terstond gevraagd, wegens huwelijk der t^enwoordige, een by T. VERHEUL Bz., D 79, Papendrecht. Zoo spoedig mogelijk gevraagd: P. G., v.g. g. v. Adres Mevrouw VERWEW, Schenkweg 96, Den Haao. Hel Aug. wordt gevraagd een nette, flinke DIENSTBODE, P.O. en v. g. g. v. Adres: Mevr. VAN KEK FM, Voorstraat, Amelde. Aanbevelend Te Amsterdam gevraagd tegen ^hjli: P. G., van g. g. voorzien, goed kunnende koken en netjes werken, klein gezin. Adres Mevr. R., 64 Hoogeweg, Amsterdam. gevraagd tegen 1 Juli a.s. Adres P. KOETSIERWaddinxvee».

Schoonhovensche Courant | 1912 | | pagina 2