De Adriance-Buckeye Grasmaaimachine I Een limnansknnclit, J. ZIELSTRA, Blatchford's Kalverenmeel. prima Koek- en Banketsoorten zware iep Takkenbossen, VflN ZESSBN's Jaclitwater. SCHOUW. Schildersknechts Een Smidsknecht, STOKER Een Slagersleerling flinke Dienstbode J. 6. KERGER, BH Metselaars. Timmerlieden Ol Schildersknecht, Melkbezorgers. Boerenknecht, W. STIJNIS voorheen W. VERWEN Handel In LAHDB0UVVGRET0I6ER. Gij kunt het weten! HOOFD-ACENT. Spaarkas van Koningsbrugge, Dienstbode. Huishondster, G. A. VI VEEN, Een Hondenkar Boerenwagen Kvalsterpoeder. Varkenspoeder. Hoofdpijnpoeders. Is J. BEZEMER, Haar steun. Vervolg der Nieuwstijdingen. Advertentiën. SCHOUW. Doctor DE WILDE, Arts voor Huid-en Geslachtsziekten enz., Westhaven 58, GOUDA. Een Schildersknecht Gedipl. Hoefsmid, HAASTRECHT. SPAARKASBRIEFJES, LEERLING Stoom- eo andere Werktuigen, JALOEZIEËN. Tilbury gevraagd. Westhaven 2, bij de Gouwe, GOUDA. Spenenzalf. De felste hoofdpijn geneest binnen het uur A. N. v. ZESSEN, Schoonhoven. Laat uw ORGEL Schoonmaken en Stemmen door FRED. F. SCHNEPPER, IMPORT. EXPORT. Te koop voor billijken prijs: nog te veld staand HOOI, TE KOOP: Het middel bij uitnemendheid A. N. VAN ZESSEN, Schoonhoven. De directeur van het postkan toor te Zutphen, F. von H., is na een onderhoud met den inspecteur der poste rijen en telegrafie in voorloopige bewaring gesteld, als verdacht van verduistering. De verduistering loopt pver ongeveer f 2500, welke de directeur bekend heeft voor zichzelf gebruikt te hebben en niet meer kon aanzuiveren. Door tal van ingezetenen van Papendrecht wordt aan de verdedigers in de Papendrechtsche zaak, Mr. W. Dicke te Dordrecht en Prof. Mr. G. A. van Hamel te Amsterdam en den heer J. van Elk te Dordrecht, een huldeblijk aangeboden voor hetgeen zij in deze zaak hebben gedaan. Mr. Dicks ontvangt een blauw kristallen kaartencoupe, in zilver gevat, uitgevoerd in empire-styf. Aan den rand zgn zes medail lons aangebracht met toepasselyke emble mata, een opdracht (herinnering aan de Papendrechtsche Strafzaak 1907—1911), de namen der plaatsen waar de zaak heeft gediend (Dordrecht—Den Haag; Den Bosch- Arnhem), het wapen van Papendrecht en het monogram W. D. Prof. Van Hamel en den heer Van Elk wordt ieder een compleet scbrijfgarnituur vereerd, uitgevoerd in zilver, eveneens in empire-styi. Het bestaat uit: een inktpot, vloeirol, cachet, vouwbeen met ivoren lem met, zilveren schaar, papiermes, radeermesje, pen- en potloodhouder. Elk garnituur is gesloten in een Marokkyn étui, waarop een zilveren plaat met toepasselyke emblemata en inscriptie. De cadeaux *ön geleverd door de firma J. B. H. van Ryswyk Wz. te Dordrecht. Op eigenaardige wyze beeft men te Katwyk de monding van den Rjjn, die geheel verzand was, weer op diepte ge bracht. By hoog water heeft men het ge deelte tusschen buiten- en binnensluizen vol zeewater laten loopen, by ebbe de buiten sluizen geopend en het gemaal laten pompen, zoodat een zeer sterke strooining zeewaarts ontstond. Deze nam al het zand mee en de garnalenvisschers konden weer uitvaren. Uit geheel Zuid-Beveland komen berichten, dat Zaterdagmiddag de storm er danig heeft huisgehouden. Overal zyn boomen uit den grond gerukt en huizen en telefoondraden beschadigd. Hier en daar werden koeien door het hemelvuur gedood. Te Ierseke sloeg een scheepje om, wa,ar- door schipper en knecht te water geraakten. Slechts met moeite konden zy gered worden. Met veel moeite gelukte het by den schipper, die bewusteloos boven wera ge bracht, de levènsgeesten weer op te wekken. Terwyl zy bezig was een koe te melken op de Stadsweide te Harderwijk, is de weduwe R. Smit tydens een hevig onweder, dat zich boven die gemeente ont lastte, door den bliksem getroffen en onmid dellijk gedood. Zy laat 7 kinderen achter, waarvan er 5 nog te jong om in hun onder houd te kunnen voorzien. Een zevental agenten van politie te Utrecht heeft, samen in de lotery spelende, op V» lot de f 50.000 getrokken. Groote vreugde heerschfe er natuurlyk in het clubje, aat voor net eerst zyn geluk beproefde en reeds dadelyk Fortuna's gunst deelachtig werd. Twee hofsteden in den Grooten IJpolder (gemeente Sloten), met ruim 119 J H.A. bouwland, j.l. Vrijdag in 34 perceelen geveild, zfin in b<H gekomen op f 359,190, d.i. gemiddeld ongeveer f 3000 per H.A. Aan den hoogen Rijndijk onder Zoeterwoude (Z.-H.) is Vrydag door onbe kende oorzaak een groote uitslaande brand ontstaan in de houtzagery en timmerfabriek van den heer Van Rhyn aldaar. Behalve de verbouwing zyn groote hoeveelheden hout verbrand. De branpspuiten uit Zoeterwoude en Leiderdorp waren niet tegen dezen brand opgewassen; de brandweer uit Leiden, door den burgemeester van Zoeterwoude gerequireerd, rukte om 2 uur uit en heeft weten te verhinderen, dat de belendende perceelen een prooi der vlammen werden. Verzekering dekt de schade. Sluwe oplichters hebben Vrij dagavond te Amsterdam door een vanouds bekende truc de vertrouwenskwestie met de wederzydsche portefeuille een goeden slag geslagen. Niet minder dan f 3600 werd' buit gemaakt van een goedgeloovigen Ier- schen handelsreiziger, zekeren M. Deze M. had te Brussel de twee oplichters, Engelsche jongens, ontmoet. Daar hadden de Engelschen gemerkt, dat M. een vry aar dig bedrag als reisgeld bij zich had. M. ging van Brussel naar Amsterdam en nam zyn intrek in een groot hotel daar ter stede. Vry dagmiddag werd hy plots verrast door de kornet van z(jn Engelsche vrienden. Dezen toonden van hun kanl groote vreugde, den ouden reismakker weer te vinden. Zy gaven voor dat zy voor zaken in Amsterdam gekomen waren. Wyl zy echter nog even een bezook moesten afleggen, en zy een goedgevulde portefeuille by zich droegen, verzochten zy M. die portefeuille, welke 2009 pond (f 21-000) waarschijnlijk aan v valsche bankbiljetten be,vatte, even voor hen te bewaren. M. was zeer getroffen door dit blijk van vertrouwen. Teruggekomen, verzochten zy de porte feuille terug. Zy deden toen een geloof waardig verhaal van een groote zaak, die zy gingen afsluiten, doch waarvoor zy juist f 3000 te kort kwamen. Reden waarom zy M. verzochten hun dit geld even af te staan, 't Was alleen maar noodig, dat zy het bedrag lieten zien. M., die in edelmoedigheid voor de beide spitsboeven niet onder wilde doen, bood hun op zyn beurt zyn portefeuille aan. M. zou op hen wachten in het café van het hotel, terwyl de beide Engelschen wat zyn vertrouwen nog grooter maakte hun reistaschje en een overjas achterlieten. M. zou op het oogenblik nog wachten, ware het niet dat na verloop van een uur de zaak hem verdacht voorkwam. Hy waar schuwde de politie, die aanstonds begreep, hoe de vork in den steel zat. Het achtergelaten taschje bleek niets te bevatten en van bordpapier vervaardigd, terwyl de achtergelaten overjas eveneens een twyfelachtige waarde bleek te vertegen woordigen. De bestolen Ier was wanhopig over zijn verlies. H(j heeft op het oogenblik zelfs geen geld om zyn hotel te betalen en staat zonder een penning op zak in Amsterdam. Hy zal zich voortaan wel wachten, het ver trouwen van Engelsche vrienden op zulk een loyale wyze te beantwoorden. De beide oplichters zyn waarschynlyk ieder een anderen kant opgegaaD, nadat de buit verdeeld was. De politie stelt een scherp onderzoek in. Een eigenaardig geval doet zich, naar „Het Volk" meldt, op het oogen blik voor in de gemeente Koog aan de Zaan. Zy heeft namelyk op het oogenblik geen enkelen kiezer. Toen op 20 April een lid van de afdeelmg der S. D. A. P. inzage van de kiezerslijst verlangde (die, volgens de Kieswet, den 22sfen Maart had moeten zyn vastgesteld), was deze er nog niet. De kiezerslyst is nu opgemaakt door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland. In de afkondiging, die te Koog a/d Zaan aangeplakt is, staat dat „het gemeentebestuur van Koog a/d Zaan niet ïeeft gezorgd voor tydige vaststelling der kiezerslyst". Het duurt nog wel een maand, vóór die geldig p»l zijn. Het gemeeutebestuur heeft aan den ge meente-secretaris den wenk gegeven, zyn ontslag te vragen; met ingang van 1 Juli is hem dat eervol verleend. Wy hebben niet gehoord, zegt „Het Volk", of het ge meentebestuur zelf ook een zoodanigen wenk heeft gekregen. Het „Handelsblad" meldt dat de burge meester in deze zaak vry uitgaat. Hy ver toefde wegens gezondheidsredenen een paar maanden buitenslands. -John D. Rockefeller is nogal- tyd de ryksle man ter wereld, ten minste voorzoover dat bekend kan zyn. Nu zyn weer eenige nieuwe bijzonderheden over het fortuin van Rockefeller bekend geworden, die ongetwyfeld de minder-for- tuinlyken zullen interesseeren. Rockefeller, de groote man van de Stan dard Oil, zou thans een vermogen bezitten van 21/2 milliard gulden. Dat is slechts by benadering, want het fortuin is eiken dag aan fluctuaties onderhevig. De voornaamste bron van inkomsten van Rockefeller zyn de aandeelen in de Standard Oil, die hem meer dan honderd millioen gulden in een jaar opleveren. Hy heeft ook nog in komsten uit andere eigendommen. In totaal bedraagt zyn jaarlyksch inkomen zoowat 150 millioen gulden. Na de paniek in 1907 steeg het inkomen van Rockefeller in één jaar roet 27'/s mil-' lioen pond. In 1865 bezat Rockefeller zyn eerste 12000 gulden. Tien jaar later was dit kapitaal tot 12 millioen gulden gestegen en in 1899 bedroeg het 500 millioen. Daarna nam het fortuin met buitengewone snelheid toe. Rockefeller heeft tot nu toe 450 millioen gulden voor liefdadige doeleinden gegeven en men hoopt, dat hy op dien weg zal voortgaan. Deze cyfers zyn ontleend aan Ameri- kaanscbe bladen, 't Is eigeulyk onnoodig dit te vermelden. De Amerikaansche bladen ma ken veel ophef van een merkwaardige redding, die aan één der Niagara-vallen is volbracht. Zekere Henry Smith viel niet ver boven- strooms van den val in de rivier; de snelle stroom sleurde hem mee en hij werd als een machteloos lichaam naar den rand van den val gesleept. Een paar mannen, die iets verder stroom afwaarts aan den oever toefden, zagen het ongeval. Zy begaven zich te water, waarbn de voorman door no. 2 by de beenen werd vastgehouden, deze weer door no. 3 en no. 3 eindelyk door een paar mannen, die aan den kant waren gebleven. De voorman kon er nog juist in slagen den drenkeling te grypen. Zonder ongeval werden toéfl alle vier op den oever gebaald. De plek, waar de reduing volbracht werd, ligt slechts enkele schreden van den boven rand van den val. De heer P. van der Lindf n: Daar ben ik tegen. Alle ambachtslieden betalen be lasting, ook voor de waterleiding. Ik vind het aus billijk, dat ook zy kunnen in schrijven, als er voor die waterleiding wat moet worden gebouwd.Hf zou bet werk pubjjok willen aanbestegfem Def voorzitter: De cfoimniasie"stelt het voor in het belang der gemeente. Men gelooft, dat het werk by aanbesteding duurder zal zyn. De heer P. H. van Wynen: We dienen toch een som vast te stellen, die we niet overschryden. De voorzitter: We komen met die som toch niet toe, want er komen nog kosten van overdracht enz. by. De heer P. H. van Wjjnen: Toch vind ook ik de handelwyze niet goed, afgezien van de voor- of nadeelen. Waarom de andere ambachtslieden niet in de gelegen heid gesteld in te schryven? De heer M. Boogaerdt: Staat heeft dat werk graag. De piyzen der bouwproducten zyn erg omhoog gegaan. In de commissie was ik eerst de meening van Van der Linden en Van Wfrnen toegedaan, doch na de bespreking moest ik toestemmen, dat het in het belang der gemeente is, als Slaat het huis bouwt. Broere en zyn vader, beiden bouwkundigen, hebben het bestek nagegaan en goedgekeurd. Als Staat de woning bouwt, wil Broere het dagelyksch opzicht op zich nemen. De heer P. H. van Wynen: Zou hy dat anders niet willen dpen? De heer P. van der.-.-Linden: Dat zou wel onbiliyk wezen. De heer M. Boogaerdt: Als het buis solide gebouwd moet wprden, zal het, wan neer het door een ander volgens het bestek van Staat wordt uitgevoerd, meer kosten. De heer J. Dra pers: We hebben den grond aangekocht en zyn nu van Staat af. Ik zou den bouw van het huis ook publiek willen aanbesteden. De heer G. Albers: Dat zal volgens mij de juiste weg zyn. De heer P. H. van Wynen: Kunnen we het werk niet aaqbesteden onder de ambachtslieden der dris gemeenten De voorzitter: De zaak is nu genoeg besproken. Ik gevoel ook veel voor het idee van publieke aanbesteding van Van der Linden. Het voorstel-Van der Linden wordt aangenomen met 5 stemmen voor en 1 blanco (de heer M. Boogaerdt.) Na de gebruikelyke rondvraag wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraad van KRIMPEN A/D LEK. Zitting van Zaterdag 8 Juni 1912, des morgens 10 uur op het Gemeentehuis. Aanwezig alle leden, behalve de heer K. G. Smit, die zonder kennisgeving afwezig is. Voorzitter-secretaris de heer A. L. van Haaften, burgemeester. De voorzittdr opent de vergadering en leest de notulen der vorige byeenkomst, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken 1. Van den heer J. C. M. v. d. Linden de mededeeling, dat hy zyn benoeming tot leeraar aan den cursus voor voortgezet onderwys aanneemt. 2. Van Gedeputeerde Staten de goedkeu ring van liet raadsbesluit betreffende de subsidie aan bet burgerlyk armbestuur. 3. Van dezelfden een goedgekeurd besluit tot af- en overschryving. 4. Van de heeren F. J. Mynlief en P. C. Boogaerdt de mededeeling, dal zy hun reep. benoeming tot liden plaatsvervangend lid ^van de commissie van beheer der water leiding aannemen. Al deze stukken worden voof kennisge ving aangenomen. Een kleine af- en overschryving om de rekening sluitende te maken, wordt goed gekeurd. Aan de orde wordt gesteld een schryven van de commissie voor de waterleiding over den aankoop van grond 4 f 1000, ten behoeve van een directeurswoning. De heer P. van der Linden: Zouden we die woning niet kunnen zetten buiten den dyk? De heer M. Boogaerdt: Dat zou f10500 kosten en ik zou er niet voor z(jn, grond te brengen in dien put aan den dyk. Mis schien kon door dat zware gewicht de boel wel gaan zakken; het staat nu goed. Spreker gelooft verder dat de raad den grond moet koopen en Staat het huis moet laten bouwen. Dat zal bet goedkoopste zyn. De heer D. Dog t erom: Er is door Staat voor dien grond met woning een begrooling overgelegd, groot f 6500. Zou het niet wat goedï [ooper kunnen De genpemde som is toch wel wat veel. De heer G. Albers: Is daar in de buurt geen andere grond te koop? De voorzitter: De polder van Krimpen a/d Lek vroeg ook f 1000. We vonden dat, minder geschikt. De heer M. Boogaerdt: We moeten rekening houden met de toekomst. Deze directeur heeft "één kind. Als hy een betere betrekking kau krygen, vertrekt hy. Komt er dan een directeur inet een grooter gezin, dan moet daarvoor ook meerdere ruimte zyn. De commissie heeft het bet best ge oordeeld een huis te bouwen. We konden er een koopen, doch dat was veel te klein. De heer P. v. d. Linden: Dat heb ik ook gezegd. De heer D. Dogterom: Als wy nu dien grond apart koopen, wordt dan dat buis niet duurder? Ik vind ook dat het huis op den grond van den polder veel vryer zou staan. Hier bouwt men tusschen twee muren in, daar niet. De voorzitter: Staat heeft opgegeven f 1000 voor deu grond en f 5150 voor den bouw van het huis. Doch we moeten nu eerst den aankoop van den grond behandelen straks komt het huis aan de orde. De heer D. Dogterom: Kunnen we geen grond krygen, die goedkooper is? De voorzitter: Dus u zou willen voor stellen, dat nog eens te probeeren. Ik raad aan daarop niet in te gaan; daarvan is het eind verloren. De heer P. H. van Wynen: Van Vliet heeft daar ook nog grond. Als by dien verkoopen wilde, zou hy hem wei-aanbieden. De voorzitter: Ik sluit de discussie en breng het voorstel in stemming. Het wordt aangenomen met algemeene stemmen. Aan de orde wordt gesteld het voorstel der commissie om aan de firma Joh. Staat Zoon op te dragen het huis te bouwen voor f 5150 en geen aanbesteding te houden. STADNIIE U W8. Nchoonhoven, II Juni. t Wegens uitbreiding der organi- satie van de Instructie-Compagnie met 3 onderofficieren en vermindering van het aan tal korporaals met 3, werden met ingang van 15 Juni a. s. overgeplaatst bij de Instruclie- Compagoie alhier: de sergeant le klasse J. E. A. Valentyn van ht^le regiment veiling- artillerie, de sergeant v. d. Valk van het 3e regiment en de sergeant le klasse H.P. BossersVan het 4e regiment vesting-artillerie. Op denzelfden datum worden de korpo raals 11. T. Goldberg en J. Baljet van dt Instructie-Compagnie overgeplaatst res- pectievelyk by het 3e regiment vesting-artil lerie te Gorinchem elf bet le regiment vesting-artillerie te Utrecht. f De heeren P. A. M. Vinck alhier en H. Zanen, van Aramerslol, leerlingen bij de RyksnonnaalleSsen alhier, zyn bij het heden te Utrecht gehouden examen geslaagd voor de akteiloger onderwys. f De heer J. Versteeg te Lopik, leerling van de Rijksnormaallessen alhier, is Vrijdag te Utrecht geslaagd voor het "Htste- examen lager onderwys. (Reeds in een gedeelte der oplaag van het vorig noramer opgenomen.) t De oefeyingsbatterij van het 2e regiment veldartillerie (garnizoensplaats Den Haag), ter sterkte van 60 man en onder commando van den kapitein Van Es, zal op haar terugtocht van de legerplaats te Olde broek naar Den Haag Woensdagnacht ii Schoonhoven overnachten, en wordt by de burgery ingekwartierd. De troep^ zal veqqzoedelyk Woensdag- raiddag om twee uux, bier aankomen en Donderdagmorgen te '7. uur vertrokken. t Het muziekkorps van de In structie-Compagnie zal Woensdag-avond van 8—9 uur een tnarsch met muziek door de stad maken. t Zondagavond waren eenige jongens in de Doelen aan het voetballen, toen de 12-jarige P. F. v. D. een oogen- blikje- rust wenschte te benutten om een eint^je rond te rijden op de fiets van een anderen jongen. Nanweiyks in de School straat zijnde, raakte hy het stuur kwyt en verdween met flets en al in de Zevender. Na bijna kopje onder te zyn geweost, kon hij er zelf nog uitkruipen. Een der omstanders bracht de fiets op het droge. De zoraerzitting van de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland wordt geopend met een vergadering op Dinsdag 2 Juli a. s., des voormiddags ten 11 ure. Gedeputeerde Staten hebben aan Provin ciale Staten overgelqcd de rekening wegens de provinciale inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1910. Ve inkomsten bedragen f 2.461.479,90, de uitgaven f 2.353.283,78, zoodat het dienstjaar 191,0 een batig slot oplevert vun 1 108.496,11. Voorts hebben zy aangeboden de olttwerp-begrooting der provinciale inkomsten en uitgaveu voor het dienstjaar 1913. Volgens deze wordt, ter beslryding der uitgaven voor gemeld jaar, gevorderd de heffing- van 14"9 opcenten op de hoofdsom van de grondbelasting ge bouwde en ongebouwde eigendommen, en van ilVe opcenten op die der personeele belasting dienst 1913. De inkomsten en uit gaven worden beide geraamd op f2.469.986,29, het waarschynlyk batig saldo mitsdien op nihil. Voorgesteld wordt o.m. afwijzend te be schikken op, het verzoek van de Zuid-Hol- landscbe vereeniging „Het Groene Kruis" om subsidie-verhooging ten behoeve harer wijkverpleging, zoomede op het verzoek der gemeente Ameide om subsidie voor verbetering der Jos- en laadplaats aldaar. Verder wordt voorgesteld de byzondere reglementen van de polders Klein-IIekendorp en Nieuw-Lekkerland te wyzigen. De ryksveldwachter Leeuwen burg, thans te Jaarsveld gestationneerd, wordt 15 Juli a.s. overgeplaatst naar Lekkerkerk. 'Albli 'dracht hoofdakte aan school no. 2 alhier, hoofd de heer D. Fritfma, is glplaa tst de heer K Staal, onderwijze? aan school no. 3 voor m. tl. 1. o. alhier. Er hadden zich na herhaalde oproeping slechts 3 sollicitanten aangemeld. De keuringsraad heeft van de in deze femeente ingeschrevenen voor de lichting 913 ongeschikt verklaard voor den mili tairen dienst: A. van Asperen, C. Bas, F. van Buuren, C. Bouman, C. Goudswaard Mz., rdain, 10 Juni. Op de voor voor onderwyzer met verplichte K. Dubbeldam, H. Hoek, J. Kamerling, J. Beeuakker, M. J. den Oudsten, S. van Stra ten en H. Verwey. Alblasserdam, 10 Juni. Door de af- deeling ,-AlbJasserdam" der Gereformeerde Vereeniging tot Drankbestrijding is aan de jongelingen, dtaUotef-dagen root de keuring moesten komeu ten gemeentehui ie alhier, bericht dat zij ververschingen kouden be komen, zulke om te voorkomen, dat zy anders sterken drank zouden gaan gebruiken. Uit het jaarverslag van de rekening van de polders, gelegen in deze gemeente, blykt, dat de ontvangsten voor den polder „Alblasserdam" hebben bedragen f 624 301/» de uitgaven f 50t,t0"», alzoo een batig saldo van f 123,29; polder „Blokweer"; ont vangsten f 811,62'h, uitgaven f 697,72, saldo f 113,30>/s; polder „Kortland": ontvangsten f 956,45'/», uitgaven f 816,48»/», saldo f 139,97 en „Vinkenpolder": ontvangsten f 869,12"» tgaven f 815,58'/», saldo f 53,54. De begrooting over 1912 der respectieve polders werden vastgesteld op f 610,16, f 881,91, f 912,29 en f 1016,56, en de om- Blagen respectievelyk op f 0,70, f 1,80, f4,80 en f 4,30 per H.A. 'Ainelde, 10 Juni. Van de 18 inge schrevenen dezer gemeente voor de nationale militie, lichting 1913, moesten er 16 ver schonen voor den keuringsraad. Eén hunner, M. ue Kiefte, is voor den dienst ongeschikt bevonden. De op 7 dezer alhier publiek ver pachte hooilanden brachten f 1355 op, tegen f 954 in het vorig jaar, toen veel door muizen beschadigd was. Vyf kersenboom- gaarden deden f 1644, tegen f 1129 In 1911 De pachtsommen van heide producten yn dus niet onbelangrijk hooger, doch bier staat tegenover dat ae koopers meer waar hebben voor hun geld dan in 1911. Te hopen is dut de weersgesteldheid hun gunstig moge zyn. 'Arkel, 1,1 Juni. Mejuffrouw N. A. van Iperen alhier is benoemd tot tydelijk onderwyzeres aan de openbare school te Heukelum. Bergambacht, 10 Juni. By de door notaris J. P. Mahlstede alhier op Donder dagavond gehouden verpachting van het grasgewas, toebehoorende aan verschillende eigenaren, was de totale opbrengst f 968. "Berbenwoiide, 10 Juni. De heerC. Molenaar alhier is met ingang van 16 Juni a.s. benoemd tot postbode te dezer plaatse. Gieseu-Nieuwkerk, 10 Juni. De verkiezing van een lit) van den gemeente raad (vacature—A. Slob) zal plaats hebben op Vrijdag 14 Juni a.s. r 'Giesen-Oudekerk, 11 Juni. Op het hulpgeschrei van eenige kinderen begaf zich Vrydagavond de ruim 70-jarige Klaas BI. naar den kant van de Giesen, waar hy een zesjarig knaapje vond, dryvende in bet zoo diepe water. Het mocht hem gelukken den jeugdigen drenkeling op het droge te brengen. "Groot-A ra uiers, 10 Juni. Op de laatst vastgestelde lyst van personen, die ingevolge de betrekkelijke vérordening tot den dienst by de brandspuiten zyu verplicht, komen 359 personen voor, verdeeld als volgt: 1 opperbrandmeester, 7 brandmeesters, 7 trompvoerders, 24 slangleiders, 12 wekkers, 4 werktuigkundigen, 3 zakdragers, 7 fakkel dragers en 294 pompers. 'Haastrecht, 11 Juni. By den land bouwer Br. in Rozendaal werd Zaterdag een stier zóó wild, dat hij zich mei geweh op Br. wierp, wieus sleutelbeen brak. Slechts mei uiterste krachtsinspanning wist hy het woedende dier te bedwingen. Geneeskundige hulp bleek .voor den heer Br.driugend uoodig. 'Krimpen a/d Lek, 11 Juni. Maan dagmiddag heeft de zandzuiger „H. A. M. IV", gebouwd op de werf yan L. Sra'ii& Zoon te Kinderdijk voor rekening dér Haagsche Aannemers-Maatschappij, op de Lek proef gestoomd. Alle verrichte werkzaamheden slaagden naar wensch. Het schip, dat be stemd is voor Nederlandsch-Indië, is lang 68 M., breed 9.40 M. en hol 3.95 M. De machines ontwikkelen een kracht van 700 I. P. K. Gezogen kan worden tot een diepte van 12 meter. Krimpen a/d Lek, 10 Juni. Vry dagavond gaf de gymnastiek vereeniging „Sparta", directeur de heer A. Boon, op he land van den heer A. Scheer een openlucht uitvoering. Tot slot werd een marsch door de gemeente gemaakt. Er was zeer veel belangstelling. "Krimpen a/d IJsel, 11 Juni. In Vrydagavond gehouden vergadering van de afdeeling „Volksonderwys" is tot afgevaar digde naar de algemeene vergadering te Baarn benoemd de secretaris Z. de Jong, en tot diens plaatsvervanger de t- - Pannevis Jr. Krimpen a/d IJgel, 10 Juni. Voor de betrekking van ouderwyzer roet ver plichte hoofdacte aan de openbare lagere school alhier heeft zich geen enkele solli citant aangemeld. "Meerkerk, 10 Juni. Aan de j.l Zondag gehoudeu serie-wedstrijdenuitge schreven door de Meerkerksche Voetbal vereeniging, namen de volgende vereenigin- gin deel: „Sparta", „Vitesse", „G. F. C." „Forluna", „'t Derde", alle van Gorinchem, en „Wilhelmina" van Leerdam. De pryzen, door de M. V. V. beschikbaar gesteld, werden als volgt behaald: le prys, zilveren lauwerkrans, door „Sparta", Gorin chem 2e prys,- zilveren medaille, door „'t Derde", Gorinchem; 8e prys, bronzen medaille, door „Fortune", Gorinchem. Een groot aantal belangstellenden woonde de wedstryden by. De ingeschrevenen voor de lichting 1913 A. Brakel, M. van Genderen en C. v. d. Heuvel alhier zyn heden door den Keurings raad ongeschikt, bevonden voor den dienst. 'Nlenwerkerk a/d IJsel, 10 Juni, Terwyi het driejarig zoonte van J. M. alhier bezig was een papieren scheepje in het water te laten varen, geraakte hy in het kanaal. Gelukkig werd het ongeval door een buurvrouw opgemerkt. Zonder zich te bedenken begaf zy zich te water en het mocht haar gelukken den knaap van een wissen dood te redden. Nleuwerkerk u/d IJsel, 10 Juni. Doordat het dier achteruit liep, geraakte paard en wagen van den winkelier P. de J. to water. Met groote moeite mocht men er in slagen alles weer op het droge te brengenzoodat het ongeval met verlies van eenige kruidenierswaren afliep. "J^leuwpoort, 10 Juni. Wegens ver trek uit de gemeente is aan den telegram besteller A. Bot, overeenkomstig zijn verzoek, eervol ontslag verleend. In zyn plaats is benoemd P. J. Heijboer alhier. Aan den verlofganger dezer gemeente van de lichting 1907, no. 1, Jacob Baron, behoorende tot de genietroepen te Utrecht, is overeenkomstig het door hem gedane verzoek toegestaan, om in plaats van op 25 Juni a.s. eerst in 1913 voor herhalings oefeningen onder de wapenen te mogen komen. 'Ouderkerk a/d IJsel, 10 Juni. De nieuw opgerichte afdeeling van „Volks onderwys" neemt gestadig in ledental toe. Er rjjn reeds ongeveer 70 ingozetenen toe getreden. Oude water, 11 Juni. Maandagnamiddag had op een hofstede even buiten deze ge- meente een droevig ongeval plaats. Terwyl het eenig kindje der familie M., on geveer een jaar oud, in een kinderwagen n het zoogenaamde boenhok stond, ging de wagen, waarschynlyk doordat de kleine niet stil lag, aan bet rollen en kwam in de by bet hok aanwerige sloot tereeht. De moeder, die het ongeval zag, sprong dadelyk haar kind na, terwjjl een paar vrouwen zich mede te water begaven. Op baar gegil schoot een man toe, die de vrouwen redde, doch van het ongeval met het kind niets afwist. Toen men later de kleine uit het water haalde, waren de levensgeesten reeds geweken. *R«euwUk, 10 Juni. De Reeuwfiksche drieling is wederom ter aprake gekomen by het aanbrengen van een gedenksteen in hun woning, ter herinnering aan het feit, dat het aardige trio op 4 Maart j.l. den eersten steen heeft gelegd. Het doet iemand goed, die drie meisjes zoo flink te zien opgroeien, al was het alleen maar om met een zekeren trots te kunnen zeggen: Dat is ónze drieling. By de dezer dagen gehouden aanbe steding van het bouwen eener woning, ten behoeve van den beer A. de Jong alhier, waren inschrijvers: voor het timmerwerk: J. van Vliet te Waddingsveen voor f 1563, J. Kuilenburg te Reeuwyk voor f 1552 en A. Bontenbal te Reeuwyk voor f 1495; voor het metselwerk: W. r. d. Lecq te Reeuwyk voor f 1685, C. van Wingerden te Reeuwyk voor f 1695 en C. Bontenbal te Reeuwyk voor f 1529. Aau de laagste inscbryvers-isi Mbt work gegund. De heer C. Bontenbal alhier is aan nemer geworden van de bestrating^ van een weg, gelegen in den Zuidplaspolder 'en lang 355U M., tegen f 1,22s per strekkenden meter. Vllst, lf Juni. Zaterdag kwam het Kjarig dochtertje van den melkryder H. Timmer alhier, terwyl bet een melkkan in de band hield, te vallen. Het kind werd deerlyk verwond. De dokter moest de scherven uit baar hand verwyderen. 'Zevenhuizen, 10 Juni. Donderdag avond vergaderde de afdeeling „Zevenhuizen" van „Volksonderwys". Er waren 19 leden tegenwoordig. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren A. Miedema en A. Kuy'sten. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Baarn werd gekozen de heer K. A. J. Klerks. Daarna werd de beschryvingsbrief behan deld. By vele voorstellen kreeg de afge vaardigde vry mandaat. Een sulky, waarvoor een jong paard was gespannen, geraakte Vrydagavond, toen twee zoons van den heer P. bet dier in het Zuideinde zouden leeren, in het kanaal. Om het paard voor verdrinken te behoeden, sprongen de jongens ook te water. Met veel moeite wisten zy, met de hulp van een derden jongen, de leidsels te grypen, het paard naar den anderen kant van het kanaal te krygen, den buikriem door te snyden en zoo het dier te redden. De sulky werd ook uit bet kanaal getrokken. Zaterdag j.l. hield de raad dezer ge meente een vergadering, waarin alle leden tegenwoordig waren. Na het voorlezen van eenige ingekomen stukken, behelzende af- en overschry vingen, werd tot onderwyzeres aan school no. 2 benoemd mejuffrouw F. W. de Jong, reeds tydelyk aldaar werkznam. Het salaris van den gemeenteveldwhter werd met f 50 verhoogd en alzoo gebracht op f 600. Besloten werd aan de polders geen^ ver gunning te verleenen om de branaklpis der gemeente te gebruiken, daar zy niet vol doende huur wijlen betalen. Voorts werd aan mejuffrouw P. van Beek, benoemd tot onderwyzeres aan school C te Vlaardingen, op haar verzoek eervol ont slag verleend als onderwyzeres aan school no. 1 alhier. Hierna ging de raad over in geheime zitting, om eenige reclames tegen den hoof- deiyken omslag te behandelen. Aan de Rotte zal een kerkelyke school vorryzen op een stuk grond, in erfpacht afeestaan door den Prins Alexanderpolder, Het vervaardigep van bestek en teekening is opgedragen aan den heer P. van den Broek alhier. RECHT8ZA KEN. In de Maandag gehouden zit ting van de rechtbank te Rotterdam heeft het Openbaar Ministerie conclusie genomen in de volgende zaak: Eischeresse, de afdeeling Gouda en Om streken der Hollandscbe Maatschappij van Landbouw, verdedigde het standpunt dat het waarborgfonds, gevormd ten behoeve der ou 1 September 1909 door genoemde afdeeling te Gouda gehouden landbouw tentoonstelling, moest worden aangespro ken, zoodra de kosten dier tentoonstel ling baar inkomsten (daarby gerekend de door de afdeeling beschikbaar gestelde f2000) te boven gingen. Gedaagde, de gemeente Gouda, die in dat fonds voor f 1750 had deelgenomen, was echter van meening, dat het waarborgfonds eerst dan kon worden aangesproken, wan neer de kas der afdeeling geheel was uit geput. Het O. M. was van meening, dat het door de afdeeling aan de gemeente Gouda gedaan verzoek tot deelneming in het waarborgfonds aldus moest worden opge vat: de .afdeeling kan voor de tentoon stelling niet meer dan f 20000 uitgeven; indien het nadeeljg slot meer bedraagt, wilt ge ons dan te hulp komen? Op die vraag hadden Burg. en Weths. toestemmend geantwoord. Of wellicht Burg. en Weths. wellicht verder g;yn gegaan dan de raad wenschte, is een kwestie die hier geheel builen staat. Het O. M. oordeelde dus dat het waar borgfonds geheel aan de tentoonstelling verbonden was; dat, waar deze ook na de bijdrage der afdeeling een tekort opleverde, bet fonds te hulp moest komen. De con clusie strekte derhalve tot toewijzing van de vordering, behalve wat betreft de uit voerbaarheid bij voorraad. De rechtbank zal 28 dezer uitspraak doen. KERKNIEUWS. In de te Amsterdam gehouden Algemeene Vergadering der Remonstrant- scne Broederschap is o. a. met algemeene stemmen besloten, dat ook voortaan vrouwen verkiesbaar zullen zyn in de besturen der gemeente. In verscheidene gemeenten was dit reeds het gevalmaar thans is het als algemeene bepaling in bet reglement der Broederschap 'opgenomen. Ds. A. Ewoldt te Oosterzee heeft kennisgeving ontvangen van het pro vinciaal kerkbestuur van Friesland, dat hy ontslagen is als predikant by de Ned. llerv. Kerk. 'Alblasserdam, 10 Juni. In de maand Mei hebben de diverse collecten in de Gere formeerde Kerk alhier opgebracht de soiu ran 505,84, wuarv?n f87,38 voor de armen en f 245,93 van de Pinkstercollecten. Berken*» oude, 10 Juni. De heer W. G. Boon, candidaat te Leiden, heeft toezeg ging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. alhier. Giosen-Oudekerk, 10 Juni. De vry- willige bijdragen van de ingezetenen uit ons dorp en uit Peursum voor het plaatsen van een orgel in de Ned. Herv. Kerk hebben ruim f 1700 opgebracht. Lekkerkerk, 10 Juni. Ds. A. Schippers te llaasdyk heeft voor het beroep naar de GeWrfbrmeerde Kerk alhier bedankt. 8POBT. Elders in dit blad hebben wij reeds opgenomen den uitslag van den wed strijd, Zondag te Gouda gespeeld door de vereenigingen „K. F. C." uit Kralingen en „Voorwaarts" uit Schoonhoven. Wy willen hier nog even mededeelen, dat „Voorwaarts" met 5 invallers speelde. Blykens het ver slag van den wedstrjjd in het „Dagbl. v. Gouda" speelde de verliezende party tot het laatste oogenblik met vuur. „K. F.C." heeft 7.yn laatste overwinning niet cadeau gekre gen, ai liet het zich aanvankelijk wel aan zien dat dit gebeuren zou. V lsscbiery- Berichten. "Krimpen a/d Lek, 11 Juni. Van 3 tot en met 10 Juni werden ter markt aangevoerd 2 zalmen, welke verkocht werden voor f 1 fi f 1,06 de halve K.G. BURGERLIJKE STAND. Schoonhoven. Van. 7—11 Juni. Overleden: A. Patjjn, ond 54 j., hu genoot van P. Soaadorp. Alblasserdnna. Van 28 Mei-4 Juni. Geboren: Maria, d. van K. Boon en B. Boon. Getrouwd: C. van Haewyk, oud 23 j. en A. C. d. Haspel, oud 23 j. Oudewater. Van 1—8 Juni. Geborsn: Jan, z. van M. Bestebroer en A. Prasse. Anna Gysberta, d. van H. Rykelykhuizen en A. v. d. Hoogen. Tymen, z. van T. J. Brouwer de Koning en M. Hoo- gendoosp. Getrouwd: H. W. B. Michgelsen en M. Muis. Ovsrlsden: M. de Ruiter, oud 3 w. Marktberichten. Bodegraven, 11 Juni. Kaas. Aangevoerd 294 wagens, te zamen 14284 stukB, wegende pl.in. 85170 kilo; le soort Goudsche f30,50 a f 33,zwaardere f 36,2e soort f27, a f 29,— Derby-kaas le soort f 32,—,* Edammerkaas le soort f 30. Handel matig. Gorinchem, 10 Juni. Aangevoerd 179 nmderen, 28 nuchtere kalveren, 24 vette varkens en 966 biggen, 0 schapen en 80 lammeren. Prijzen zware kalfkoeien f 220 a f 300, kalfvaarzen f 180 a f 230, melkkoeien f 180 ,a f 240, Vh-jarige ossen f a f guis(t) vaarzen 1 100 a f 140, pinken f a f graslialveren f a f nuchtere kalveren f 15 a f 22, vette varkens 28 30 ct. per kilo, biggen f 8 4 f 17 per stuk. Oudewater, 10 Juni. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 93 partyen, wegende pl.m. 23930 kilogr. Pryzen waren voor le soort van f 30,— tot f 33,— zwaardere f33,— totf— voor 2e soort van f 26,tot f 29,Handel Botterdam, 10 Juni. Aangevoerd paarden, magere- en 110 vette run- dereé','1876" Vette, nuchtere en graskai- veren, 462 schapen ef lammeren, 1033 var kens, biggen, bokken of geiten. RumKer$B,,36 tot 44 ct.; vette kalveren 50 tot 55 "ct.schapen 25 tot 30 ct.lammerén' f 15 tot f 19 p. st.; varkens 28 tot 29'/» ct. en lichte varkens voor export 23 4 24 ct. per 1/2 kilo. Botterdam, 10 Juni. Binnenlandsche granen. Prys: Tarwe per 100 K.G. f 11,— tot f 11,50. Haver per 100 K.G. van f 7,75 tot f 10,—.. BE IS| ZUIVER Hiermédë VémTféh wtf ffetr TretfHtfèn plicht kennis te gevèn van net overlyden van onze geliefde oudste Dochter PAULINA PIETEBNELLA in den jeugdigen leeftyd van byna 18 jaren. J. J. OSKAM. M. OSKAM- Van deb Bas. Bergambacht, 8 Juni 1912. Voor de vele bewyzen «van deelneming, ondervonden by het overlyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer A. DE JONG Wzn. betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, M. DE JONG—Taselaar. IJsselmonde, Juni 1912. SCHOUT en HEEMRADEN van den Polder Bergambacht zullen op den 14. en 15. Juni a.8. SCHOUWEN het banwerk der besteede Poldervlieten met de Rhee- wetering en op den 31. en 22. Juni a.s. alle Dwarsweteringen eu Slootenin de Polderkeur begrepen. Bergambacht, 8 Juni 1912. De Schout, A. VAN DEB 8TBAATEN. Het BESTUUR van den polder Haag- en Laag-Bilwijk brengt tor kennis van belanghebbenden, dat de SCHOUW zal worden gevoerd op Zaterdag den 22. Juni 1913. Het Bestuur voornoemd, A. v. MEIJEREN, waarn.-Voorz. A. DE GROOT, Secr. Maaskade 113, ROTTERDAM. SPREEKUREN alle werkdagen 13—3 en 7—8, uitgezonderd Zaterdag-avond. Tandarts, Spreekuren: Voortaan -alle werkdagen van t uur. 14, 15 EN 16 JUNI 1912. O DE BEKENDE is dit jaar wederom op de Haaatrecht- ache KermlH. r Entréeprfjzen10 Cent. Kinderen be neden 12 jaar 5 Cent. Rittenboekjes van 12 kaartjes f 0,45; deze gelden echter niet voor entree. Beleefd aanbevelend Wed. J. SCHILDMEIJER. Een vuHte Metaelanr, P. G.gevraagd door CHR. MOHR te Ouderkerk a/d IJssel. Een flink huis en tuin beschikbaar. TERSTOND GEVRAAGD: tegen boog loon, by L. fc. GROENEVELD, Aannemer, Krimpen a/n Lek. TERSTOND GEVRAAGD: voor vast werk. Adres G. A. VIVEEN, Schoonhoven. gevraagd, tegen hoog loon, aan het te bouwen HEERENHUIS a/d GrnafFlorl»- weg te GOUDA. TERSTOND GÈVRAAGDY voor langen tyd werk, by K. MARKUS, "r. Timmerman te Berkenwoude. VOOR DIRECT GEVRAAGD; Adres L. UITENBROEK, Timmerman te OpDEKgERk a/d IJssel, a/d GrQenèndyk. Terstond gevraagd een bekwaam G. G. of P. G., die de leiding der zaak geheel op zich kan nemenvry van sterken drank met kost en inwoning en vast werkby de Firma N. v. d. HOEVEN te Moircapelle. gevraagd by de Firma W. F. DE JONG, Groenendaal 120, Gouda. GEVRAAGD: of flink HALFWAS by H. v. RIEMSDIJK, Niepwpoobt. TERSTOND GEVRAAGD: bekend met hoefbeslag en boerenwèrki bij G. DE JONG, Mr. Smid, Alblasserdam. gevraagd; zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. CENTRALE GUANO- FABRIEKEN, Krai.ingscüe Veer. Aan eene fabriek te Schoonhoven wordt een flinke gevraagdtegen een nader overeen te komen salaris. Leeftyd 20 jaar. Brieven fr. met volledige inlichtingen hoelang en waar werkzaam geweest en ge tuigschriften worden, onder no. 11, inge wacht aan het Bureau van dit Blad. Terstond gevraagd aan een Melkinrichting te 's-Gravenhage flinke Aanvangsloon f 9,25 per weekbenevens provisie. Waarborg kunnende storten strekt tot aanbeveling. Br. fr., K 136, a/d ARCHIPEL BOEK HANDEL, Bankastraat 2a, 's-Gravenhage. Tegeu Kerstmis a.s. gevraagd eeu goed melken vereischte en met boerenwerk bekend; loon f 325,— per jaar. Brieven franco, onder No. 12, aan den heer M. C. MOLENAAR te Bkrkenwoudk. is door mijn voorganger bij ondervinding de beste gebleken. In 1876 leverde hij de eerste en heeft jaren lang daarna «r zeer veie verkocht. Op aanbeveling van anderen is hij op aanbiedingen van andere Maaimachines ingegaan, doch is weer teruggekomen op de ADRIANCE-BUCKEYE, omdat dit de eenvoudigste en sterkste Machine is wdkc er bestRRt Ook ondergeteekende zal deze Machine blijven leveren en beveelt zich daartoe beleefd aan, alsook voor alle andere LANDBOUWWERKTUIGEN. Gy kunt het zelf wel weten of ook gy door de algemeene kwaal van onze dagen aangetast z|jt. De zenuwzwakte is „de" kwaal van onzen tijd. Slape loosheid; gedurige vermoeidheid; gebrek aan eetlust; hoofdpijn,die op vaste tyden wederkeert; suizen in het hoofd; suizen in de ooren; angst, zenuw achtigheid en prikkelbaarheid zijn alles verschynselen van zwakke zenuwen. Die zenuwzwakte maakt uw leven verdrietig en ongelukkig. Wanneer gy die kwaal niet vrucht p»ilt bestryden, neemt dan des morgens, dadelijk na uw ontbot en des middags een uur vóór den maaltjjd, één eetlepel 8 A NG UI NONE. Gy zult er al heel spoedig de goede gevolgen van ondervinden. 8»agaftnose kost f 1,50 de flacon van 300 gram; 6 fl. 8,— 12 fl. f 15,—. VAN DAM «fc Uo., Den Haag. Wacht u Teer namaak! Verkrijgbaar by de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Setaoon- heven by A. N. van ZESSEN, te Gouda bij ANTON COOPS, Wydstraat. Gevraagd werkzame, Ijverige Personen met zeer veel vryen tijd en bereid onder zich Agenten aan te stellen voor den verkoop van 3 Premie Obligattëu met uittoting op de Ned. Staatslotery of i/^ en '/ao z.g. tegen hooge provisie. Brieven to richten aan het Hoofdkantoor der BOTTEBDAM, PLANTAGEWEG 86. GEVRAAGD: ol HALFWA8 by L. KLEIJN, Bergamhaciit. Terstond gevraagd, wegens huwelyk der tegenwoordige, een by T. VERHEUL Bz., D 79, Papendrecht. Gevraagd tegen half Juli een Tevens kan er nog een geplaatst worden in de KweckerU. Adres A. v. d. HOVEN, Boomkweeker, Groot-A MMEns. Wegens sterfgeval zoo spoedig mogelyk gevraagd in een klein gezin een P.G., Uit den boerenstandliefst tussohdn 40 en 60 jaar. Fr. b'f., onder lett. E, aan het POSTKANTOOR te Ambid* a/d Luk. KRIMPEN A/D IJSSEL, Fabriek van is het beste adres voor het repareeren of veranderen van Stoommachines en Motoren, Dryfwerken, Werktuigen en Machines voor:' Land- en Scheepsbouw, Drukkeryen, Bakkeryen, Steenfabrieken, Maalderijen enz. enz. DageltjkB kostelooz te ontbieden. avenstraat No. 80, Nehoonhoven, lever i herstelt alle soorten TE KOOP AANGEBODEN: en een HOND80 c.M.' boogby T. VONK te Ntreef kerk. TE KOOP: Een nog in goeden staat zijnde in Kruidenierswagen. Aan hetzelfde adres een goede, gebruikte Br. fr., onder no. 8, Bureau van dit Blad. Onfeilbaar middel tegen zeere spenen. Verbetert de gezondheid e« de melk der koeiafl. Is eën bloedzuiverend middel en voér* komt beslist varkensziekte. PM" De resultaten worden gega randeerd. door In doosjes van f 0,35 verkryg- baar by K. Loopik, te Brandwijk C. v. Zessen, L. de Haas, Molenaarsgraaf. A. B. v. d. Berg, Stolwijk. J. Ntttrra, Lekkerkerk. A. v. H nlsum, Ouderkerk a/d IJ. R. Hofland, Vlist. Z. de Vogel, Capelle a/d IJsel. A. Rietveld, Nieuwpoort. G. v. «1. BergliBergambacht. G. Vonk, Oud-Alblas. A. Monrik, Molenaarsgraaf. By de booge Lyukoekpryzen voor aanstaanden Winter is het zeer geraden proeven te nemen met het BLATCHFORD's KALVEBENMEEL, voor dat men Lyn- koeken koopt: 1 /g Kilo van DIT Kalverenmeel geeft zeker meer melk daags en houdt de beesten in betere conditie dan op 1 Kilo Lijnkoek of 1 Kilo Lynmeél; het half Kilo BLATCHFORD's KALVERKNMEEL kqst maar 9 Cent en geeft dit een extra voordeel daags van gemiddeld 15 Cent op ieder beest. Daarom neme een ieder tydig proevende uitkomsten zullen verrassend zijn -en het voeren veel goedkooper dan met Lynkoek of Lyumeel. De Importeurs: JOHAN KOOPMANS C°., Amsterdam. Markt 7, GOUDA en Valerlusstr. 133, DEN HAAG. HET BESTE ADRES VOOR v./h. J. R. H. VAN W1LLENSWAARD, SCHOONHOVEN. Vele vrouwen in alle klassen der m&at- schappy zyn op de Pink Pillen verzot. Er is geen andere uitlegging voor deze voor liefde dan het goed dat de Pink Pillen alle dagen hebben gedaan en nog doen aan al die vrouwen. Zy moge een groote dame, een werkster of een lioerin zyn, de vrouw heeft behoefte aan een geneesmiddel om haar zwak lichaamsgestel te ondersteu nen. Zeer weinig vrouwen hebben een gestel dat krachtig genoeg is om het zonder deze versterkende geneeswyze te kunnen doen. De versterkende en herstel lende geneeswijzen zyn talryk en indien de algemeene voorkeur aan de Pink Pillen te beurt valt, is dit, naar hel oordeel der vrouwen, omdat de Pink Pillen het best aan hare behoeften voldoen, dat wil zeggen haar het best van hare kwalen verlossen. Zie hier de getuigenis, die ons gezonden is door Mejuffrouw Middelkoop, geboren Veenendaal, wonende Korte Roozendaal 5, te Utrecht. JVU Mejuffr. Middelkoop. „Ik maak u myn compliment over uwe Pink Pillen," schryft zij, „zy hebben my een volkomen genezing bezorgd. Sedert langen tyd was ik zwak en bloedarm. Ik zag er slecht uit en leed aanhoudend. Wanneer ik geen schele hoofdpjjnen had, had ik maag krampen, en wanneer de maagkrampen my met rust lieten, had ik verblindingen en duizelingen. Ik was zeer vermoeid en rustte des nachts niet uit. Daar alle middelen, die ik gebruikt had, niet in staat waren geweest mijn toestand te terbeteren, besloot ik de Pink Pillen te nem$n, hopende dat zy voor inij zouden doen wat zy reeds voor zoovele andere zieken hadden gedaan. Uwe uitmuntende pillen hebben spoedig al myne kwalen doen verdwynen en mij een vol maakten gezondheidstoestand doen weer vinden." 1 Gy moet niet wanhopen uw zwakte, uw 'bloedarmoede, uw slechten gezondheidstoe stand te genezen, indien gy de Pink Pillen niet beproefd hebt. De Pink Pillen zyn verkrygbaar 4 f 1,75 de doos en 4 ƒ9 de 6 doozon aan het Gene- raal-Depót der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam; mede verkrygbaar by A. N. VAN ZESSEN te Schoonhoven, by JAC. STÜRM, Drogist te Lekkerkerk en in alle goede Apotheken en Drogisterijen. 7 a 8000 pond om zoodf-a het droog gemaakt is zoo van het land in ontvangst te nemen. Te bevra gen by J. BOON, Elaliout a/d Kinderdyk. Ongeveer 4 duizend ook by gedeelten. Gemakkelyk te vervoefen. Te bevragen bij F. LAFEBEB, Tuinier, KarnemelkslootGeuda om levend lioofdonrein te ver delgen, root» te verdry ven en den haargroei te bevarderén Verkrygbaar in flacons van 150 gram A f 0.35 by G. VONK, Oud-Alblas. Z. de VOGEL, Capelle a/d IJsel. C. van ZESSEN, Brandwijk. K. LOOPIK, Brandwijk. L. de HAAS, Molenaarsgraaf. J. v. MIDDELKOOP, Lopik. C. v. KLAAREN, Cabauw. W. BROUWER, Meerkerk. J. den OUTER, Nieuwerkerk a/d IJ. A. MOURIK, Molenaarsgraaf. G. van ZESSEN, Langerak. M. BOGERD, Leerdam. C. G. v. d. BERG, Bergambacut. K. IIOOGENBOEZEM, Opperduit. A. RIETVELD, Nieuwpoort. E. DE JONG, Nieuw-Lekkerland. A. NATZIJL, Stolwijk. A. VINK, Ottoland. J. DEKKER, Ottoland. J. L.K.ROUW, Kinderdijk.

Schoonhovensche Courant | 1912 | | pagina 2