I SCHOONHOVENSCHE COURANT I ten. Plaatselijk Nieuws. Binnenland. Kerknieuws Saklmunn Paschen. APRIL 1«0 VRIJDAG 18 APRIL 1930 Ml JAARGANG INGEZONDEN MEDEDEELING i 6 uur De. r, Di. Schim. uur to 7 uur de uur De. G. F uur De. F de 6.30 uur INGEZONDEN/ MEDEDECLI'NG uur, Da. A. van 7 uur Ito. j 7 uur Ito. 7 uur, Ds. pauze werd opgevoerd een INGEZONDEN MEDEDEELING. xnda 7.30 7 s uur 7 uur, Ds. xnidö 7 uur 0 uur Ds. De. J j Av. 7.30 F uur, De. r D®. Del- 7 uur, Ds 1 uur. Ds. 6.30 uur, na- 7 uur Ito. DE KWALITEITS5IGAAR DIT NUMMER BESTAAT UIT VIJF BLADEN. IN SUMATRA EN VORSTENLANDEN Ml n.m. 7 ebroek. Hu- b Avonds 7 Bediening H. alle aan veliïig: 1. Noteboom I. nds 7 uur teen Dienst. 7 uur, Da. uur, Dr. A. nieuwe Lid- r. A. Land- Avondmaal. •30 uur De. Gulden bij verlies van hand of voet. (bilden hij verlies van een anderen vinger. ris”. to Av. ge. F April, ’a a de Ned. to Av. 7 Zegeningen. 7 uur De. 7 uur, Ito. land. uur (Bevee- 1 to avond* 1 De. J. N. 3 uur, Da. Lidmaten; Bediening Avonds 7 «pen predi- L UT, L«B- ABONNÉ’Ö van OAAAGulden bij levenslange v V Vongeschiktheid. NED. HERV. KERK. Angenomen naar Gouda Ito. G. Elrfn- ga te ’a-Gravermande. ie uitgotrede- Geen Dienst, vonds 7 uur Het volgende nummer van de Sohoonhovensohe Cou rant verschijnt Woensdag 23 April. iur, Ito. Glas, idmaal. a. to Avonds ran Delft. b 6.30 uur □orinchem. to Avonds het verwant. j Avanda 7 ndidaat te Albiasserdam. Tot algemeen leider voor de elfde tien-jaarlijksche volks- G. KHIRCOL LFCTIE GLASGORDIJNEN Stalen Franco. Fa B. DE JON O, MEUBILEER ING Gouwe 89 - Gouda. Aparte Dames- en Kinderkleeding Hoeden - Stoffen VERLOVING VAN PRINSES JULIANA? Wederom kamen berichten uit Dudteah- land over een aanstaande verloving van Prinses Juliana, waarbij in het bijzon der de naam van Bring Wilhelm Ernst von ErbachiSohöriberg wordt ge noemd. De datum zou reeds bekend zijn, 30 April, de verjaardag der Prinses. Het zou in Duiitsche adellijke kringen de be doeling zijn de verloving te verhinde ren en wel op grond van het feit, diat de regeert ngscapaci telt van den Prins niet boven iederen twijfel verheven zou zijn. Prins von Erbach,Schönbegr is 26 jaar oud, studeerde te Hannover en is aan het Nederlandsohe Koningshuis Extra voordeellge Paaach- Aanbiedingen onds 6.30 n Utrecht. to 6.30 uur, ierdag 17 en der Wal, borst. Den dood zien wij niet als een vriend, integendeel, als een vijand. De zinnebeeldige voorstellingen die wij ons gemaakt hebben van den rusteloozen maaier met zijn onverbiddelijke zeis trekken niet aan. De geknakte korenaar, de Laaggehouden toorts, de uitgeloopen zandlooper; het doodshoofd met de ge kruiste beenderen, vertellen meer dan onder woorden te brengen is. Daarom komt ook het Paasohfeest met een totaal tegenovergestelde prediking. Het spreekt van een open graf, waarbij engelen. «ym bolên van onverderfelijk leven, de wacht houden; Wan een doode, die niet in het graf bleef, maar opstond uit den dood en onvergankelijk leven 'alt zijn triumf op den dood meebracht. Geen wonder dat, hoe men de oude verhalen van het Christelijk Paschen ook wil bezien, er een groote aantrekkingskracht vanuit gaat, om dat ze beantwoorden aan dat gene, wat leeft op den bodem Van al wat sterfelijk werd geboren. Niet bij het graf moeten wij dus stil blijven staan, treurende, verslagen, met een herinne ring en een zucht. We moeten over het graf heenizien in de overtuiging, dat wat geboren werd met een goddelijken aanleg in zich, niet ten prooi kan vallen aan verderfenis en dood. Ook die prediking ligt in de natuur Wat sterft draagt tenslotte vrucht. Wel sterft in den herfst weg, wilt, in het volle leven zijnde, een lust der oogen was. Maar na de lente kwam het voor jaar en de aarde werd weer verjongd tot nieuw leven. Daarom verstaan we op het Paschen niet slechts de boodschap: gedenk te sterven. Daartegenover klinkt de roepstem vin het leven: gedenk te leven. Het leven roept en wenkt, het stelt niet slechts voor vragen, maar het /geeft ook antwoord. Het komt niet al leen met rouw, maar ook met vreugde Het moge soms temeer slaan, het beurt toch ook «weder op Het moge soms tot doffe berusting aanleiding te over geven, aan de andere zijde wekt het op tot poe- den moed, tot arbeidslost en levens kracht. De duistere vragen van het kruis op Goeden Vrijdag werden beantwoord door de blijde zekerheid van den Ptiasch- morgen Niet de dood heeft het laatste woord, maar het leven. Naar die blijde klanken moeten we luisteren. Ze opvan gen. zooals de dorstige aarde opvangt de eerste droppels van den midden regen Niet alleen vooruit moeiten we zien, maar ook omhoog. Omhoog, waar,de bron vin ’t leven is, overtuigd, dat de zwarte dood wel kan wegrooven wat sterfelijk gebo ren is. maar dat wat uit het leven is ónmogelijk door den dood verslonden kan worden. Wie daarvan de zekerheid in rich heeft, die verstaat, dat Paschen deze boodschap heeft voor een wegster vende wiereld: „de dood is verslonden tot overwinning. Uit dien nacht rijst mor genrood, zoo rijst het Heven uit den dood.” en brand bij iar Lopik is aten, dat de uitrukken dat de heer ngelicht. Hei nnis gedaan, vist ing JGE-LAN- r, Ds. J Ad verten tien gels ƒ1.30; elkf Bj| ƒ0 Van 1 tot 6 re- ;e regel meer 0.K>. 8 maal plaatsing 8e maal 10 per regel. Tusschen den tekst drievoudige prijs. a. to Av. ia Schoon den Vrijdag). RK. vond» 7 uur to. G. P. van Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prijs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden ƒ1.25; p. post f 1.50. Met verzekering 15 cents meer. IN ELKE PRIJSLAOE EEN PRACHT-AANBIEDINO - Japonnen - Mantels Mantelcostumes Hoeden enz. enz. VEEL BELANGSTELLING VOOR KERKPLAATSEN. Te Barneveld bestond gisteren voor de publieke verhuring van zitplaateen ta de Ned. Herv. Kerk buitengewoon I veel animo, Toen (te verhuring wn ma- Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor OPLAAO CONTROLE waardoor dus onze adverteerderszich zeker heid kunnen verschaffen omtrent de pub Hei teitswaarde. actie gaan voeren om dit tarief aan merkelijk verlaagd te krijgen. Vooral de tarieven van het autoverkeer 25jn daar zeer hoog. EEN GOEDE UITVOERING VAN „ADVENDO”. Meerkerk. Dinsdagavond jl. gaf de Gem.’ Zangvereeniging „Advendo”, di recteur de heer A. v. d. Heiden, voor een goed bezette zaal, haar tweede winteruitvoering. Behalve de nummers voor gemengd koor, bevatte het programma nog een \ier-lal werken voor vrouwenkoor en dubbelkwartet. Het geheel getuigde van een ernstige studie, een juiste muzikale opvatting en goede voor dracht. Zeer in den smaak vielen „Bruidsvaart in Hardanger” en „Sneeuwklokje”. De nummers „Ge bed” en „Russisch Vesperkoor” werd door de dames goed gezongen, terwijl ook de beide dubbelkwartet-nummers keurig ten gehoore werden gebracht. Na.de pauze werd opgevoerd een blijspel in drie bedrijven, getiteld: „De sleutel van de sécrétaire In dit tooneels tuk waren decor en regie schitterend verzorgd. Ofschoon de rollen goed werden gespeeld, was het stuk niet zoo af als we van „Ad vendo” gewoon zijn. Hoogstwaar schijnlijk is de korte tijd van voor bereiding hiervan de oorzaak. Niet tegenstaande kregen we mooi spel te zien en werd er vaak hartelijk ge lachen. Een langdurig applaus bewees de tevredenheid van het publiek. Hierna volgde een gezellig bal, dat de dans- lustigen nog een poosje bijeenhield. Een woord van hulde komt nog toe aan de heeren Van Rossum en Van Lit, piano en viool, die dezen avond opluisterden. „Advendo” mag met trots op dezen welgeslaagden avond terugzien. Meerkerk. De handel1 in hooikaas blijft traag. Men besteedt 30 tot 34 gulden per 50 K G Vette varkens 34 tot 36 cent per half KG., naar gelang van gewicht en bestemming. Een drama op de walde. Molenaarsgraaf. Bij den veehouder C. de J. kalfde deze week des nadhta een koe in de weide. Toen d» veehouder ’s morgens im U land, kwam, vond hij het kalf dood in een sloot en de koe dood in ’t veld. Een treurige geschiede nis. Voor een dubbeltje spreken met Rotterdam. Nleuwerkerk a.d. IJssel. Door de di rectie van de Rijksttelefoon te op ver zoek van B. en W bepaald, dart ntet in gang van 1 Mei a.a. het gesprekkentarief met Rotterdam zal worden verlaagd tot 10 cent per gesprek. Het tarief voor ge sprekken met Rotterdam is thans 15 et. In de plaat» van dien heer M. van Wageningen, die bedankt heeft, dis tot voorzitter van. de P. 0. G. Nwuwerkerk ad IJssel-€apell« *d. Used der landbouw Onderlinge gekozen do heer C. via der EUk aihter. lijnen een wedstrijd tegen Dilettant spelen. We zijn wel benieuwd wat de oude garde er van terecht' zal’ brengen. Met hel oog op de geringe over schrijding van den 10 K.M. afstand en den gr ooien economischen samen hang dezer gemeente met Rotterdam is op verzoek van Burg, en Weth. van Krimpen a.d. Lek door het hoofd bestuur der Posterijen besloten tot invoering van het tien cents tarief in het telefoonverkeer tusschen die plaatsen met ingang van 1 Mei a.s. lot nu toe bedraagt dit tarief vijftien cent. Het Emma-bloempje zal in deze gemeente op Donderdag 24 April door meisjes worden verkocht. Dat velen ruim in hun beurs zullen tasten zal zeker wel toegewenscht mogen wor den, daar de gelden voor een zoo goed doel zijn. De Muziekvereeniging „Crescen do”, directeur de heer C. Horsman, zal 2en Pinksterdag aan het concours te .Bergambacht deelnemen. Daar tegen 1 Augustus a.s. het veertarief van het veer Krimpen a.d. IJssel—Capelle a.d. IJssel weder vast- Het drukke verkeer was oorzaak. dat al zeer spoedig aan beide zijden een groot aantal auto’s stond, waartusschen allerlei andere voertuigen. Toen om h> over 5 de werf Wilton uitging, waar ook tal van Vlaardimgers werken, was de drukte en de opstopping enorm. Enkele particuliere auto’s gingen via Kethel te rug. De Schiedamsche politie was wel dra ter plaatse, 4 man ongeveer tracht ten den ahaoe te regelen. Na veel vijven en zessen mocht de heer Holstein pas- seeren, maar toen weigerde nummer twee om te betalen. Er komt nog bij, dat een wagen met twee paarden bespan nen en geladen met twee tan beton vastliep tusschen den kant en den tol boom Een paal van Delfland die in den weg srtond, werd onder groote hoena’s door atrenten uitgegraven. Na acht uur zijn geen werigeringen meer voorgekomen, doch gingen ver schillende chauffeurs met groot geld betalen, teneinde vertraging te veroor zaken Tegen half negen was het ver keer weer normaal en kwamen geen weigeringen meer voor. De Schiedam- söhe politie regelde het verkeer en zoo werd de file opgelost. Het is een aandoénlijke gedachte, dat ieder jong leven, dat ter wereld komt, in zich draagt de kiem der ontbinding; ge doemd is eenmaal te sterven. Als w© in de lente het teere Loof zien aan de hoo rnen en heesters, verheugen we ons over dit wonderwerk der natuur. Eenige maanden later werpt de wind het ter aarde en wordt het vertreden of tezamen op hoopen geveegd om als mest te die nen voor het land. Als we het jonge dier zien, pas ter wereld gekomen, raken we toch een moment onder den indruk van dit wonderwork. Maar ook dat dier nil, groot geworden, moeten sterven, hetzij een eigen dood, hetzij onder eens men- schen hand. Als we staan aan de wieg van het jonge kind, treft ons niet zelden de volmaaktheid, waarin het groote op gesloten ligt in het kleine. Welnu, dal ndensohen leven moge, misschien tach tig jaar hier op aarde zijn, of, als hel zeer sterk isi, negentig jaar.... ook op dit leven is toepasselijk het oude: „Alle mensdhen moeten sterven, alle vleesoh als gras vergaan, al wat leeft moet eens verderven”. Zoo ligt op heel de schep ping het oordeel van den dood, het von nis: stof zijt ge en tot stof zult ge we- derkeeren. Dat te igoed beschouwd een ontzet- zettpnde waarheid,' hard als stail en on buigzaam als graniet We kunnen het vonnis niet afkoopen, ‘het oordeel niet ontgaan. Het vonnis wordt nog te vreese- lijker door het feit, dat we niet weten, wanneer het aan ons voltrokken zal wor den. Wij zijn geen moment zeker van hert, leven, dat we als .ons vast domein be schouwen. Het huis, waarin we leven, is tenslotte maar een huurhuis, we kun nen er uitgezet worden. De ondergrond van het teven is daarom geen blijd schap, maar droefenisDe bron, waaruit het leven welde, is niet zuiver, omdat de dood er zijn gal in gemengd heeft en leven en dood staan als twee allervijan- ddijkste machten tegenover elkander. Toch heeft de schepping geen vrede met het vonnis ,dat op haar gelegd werd. In alle dingen openbaart ze den onuit- roedbaren wil om te leven. Hak een boom om en laat them liggen, waar ge hem kaptet, dan zult ge in korten tijd rien, djat de omgehouden stam de laatste le venssappen nog gebruikt om enkele twijgjes en blaadjes voort te brengen. De bekende psalm van het oude Israël, die zingt van het hijgende hert, dat de jacht ontkomen, schreeuwt om het levende wa ter, getuigt van de groote gehechtheid van het dier aan het teven. Hoe gewond, ho© gejaagd, het teven te hem toch nog zoet. En wat zullen we zeggen van den mensch. Natuurlijk, in de menschenwe- Beld komt het voor, dat de last de® te vens zoo zwaar wordt, dat dezen druk den hang aan het leven overvrint. Maar dat blijven de abnormale gevallen. Nor maal is, 'dal een menschenkiind, hoe wel geboren om te sterven, aan het le ven hecht, het vasthoudt met alle kracht, die in hem te. Over het groote kerkhof., dat het lieven is, ruischt echter l niet alleen het; gedenk te sterven. Er is •\jiiog een andere boodschap aan de ster- vtaiden gebracht: de prediking van het lovm dal sterker is dan de dood dat heeniztet over ’t graf aan den gezichts einder van onsterfelijk leven: „Uit den nacht rijst het morgenrood, zoo rijst het leven uit den dood.” Dit is de prediking van bet Christelijk Paschen, dat nu weer tot ons komt. Maar niet alleen de Ohristelijke religie heeft de verkondiging van het sterfelijke en onoverwinnelijke leven. In bijna godsdiensten vinden we het geloof een teven na dit teven. Reeds de oude Germanen spraken en zongen van hun Walhalla, waar het alles heerlijkheid wezen zou. En zoo zouden we door kun nen gaan., steeds is stem tot den ter dood veroonxleelde gekomen: vreest niet, het teven lijdt schijnbaar de nederlaag, maar inderdiajad klimt de weg ter overwinning opwaarts uit den dood, hoe wonder- «P-reukig dit ook klinke. Niet gaarne zou de menschenwereld deze prediking missen, wiaaraan ze zoo vele eeuwen haar hert heeft opgebeurd H»t graf toch te de duisternis, die men niet kent, Wat in het graf met ons U<*««an «McihMt Mult m Itpa d» Oude munten. Albiasserdam. De dienaar Kwa- kernaat. wonende op de vijfde molen te Kinderdijk, die daar aan het graven was. haalde een zakje met oude zil veren munten op, waarvan de oudste dateert van het jaar 1677. De molens aldaar daleeren van het jaar 1740, zoodat de munten er reeds begraven lagen voordat de molens ge zet werden. Albiasserdam. Tot algemeen telling is aangewezen de heer Ross, secretaris dezer gemeente. Sterfte onder de koeien. Bleskensgraaf, Het ongunstige koude weer werkt zeer uaxteelig op het vee. Hier en in de omgeving zijn reeds vele koeien bezweken. Bij een veehouder stierven in 14 dagen tijd niet minder dan 3 koeien. Door deze gemeente zullen op de personeele belasting 25opcenten geheven worden. Goud er ak. Vergadering van den rand op Dinsdag 22 April as. Onderwerpen te behandelen o.m.: Vaststelling kohier Hondenbelasting 1930, gemeenschappe lijke regeling voor hert schoolarteendis- trict „Lek en IJssel” en het vermenrig- vuldigingscijfer G 1. B 1930-’31. Voor stel van den heer P. H. Vleggeert tot benoeming van een „lijdelijk” wethouder en een lid van de Plaatselijke Commis sie van toezicht op het Lager Onder wijs vacature P. H. Vleggeert. Aaribe- Mej. W. E. Okkerse. 2. M Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Vacature J- J- Boer. Aan beveling: 1. S. Verdoold, 2 Jan Hailing Azn. Krimpen a.d. Lek. De Boerenleen bank hield gisterenavond in het so ciëteitsgebouw haar jaarvergadering Er waren meer dan vijftig leden ter vergadering. Na een welkomstwoord van den voorzitter den heer P. v. d. Linden werden de notulen en het jaarverslag gelezen, hieruit bleek, dat de verémriging zich in bloei mag ver heugen er zijn nl. zestig leden en de vereeniging werd 15 Mei 1929 ge sticht. Uit het verslag van den kassier den haar Roubos bleek, dat er ontvangen was aan spaargelden f 70190.90. in loopende rekening f 28867.45. De uit gaven in loopende rekening waren f 76082 35 Uitgaven m voorschotten waren f 10500. De rentevoet bedraagt voor deze bank spaarbank drie-en- renite credit 314 pOt. en in debet 514 pCt Het aftredende bestuurslid de heer P. van der Linden werd herkozen en de heer T. Huijzer als lid van den raad van toezicht. Uit alles bleek, dat deze bank in een groote behoefte voorziet en dat het vereenigingsleven sloot zeer opgewekt is. Een veteranen elftal uit het vroe ger bestaande Vitesse, zal Zondagmid dag op De Zaag tusschen de krijt* DE BESTORMING VAN EEN TOL. Ditmaal tusschen Vlaardln- gen en Schiedam. Gtetarmi'ddiajg te 4.45 uur heeft een bestorming plaats gehad van den beken den tol aan de Vijf Sluizen tusschen Vlaardlingen en Schiedam. Van bedde zijden van den toi naderde tegelijk, vol gens afspraak, een tiental auto’s. Het eerst werd tolgeld gevraagd van den hear Holstein uit Vlaardimgen, die in de richting Rotterdam wilde passeer en. Hij weigerde te betalen, maar verklaarde wel terug te willen rijden, maar dat was tuurlijk ónmogelijk, want $e dijk te daar zeer smal'. De tolgaarder, bijgestaian door een Vlaardiingschen politieagent, de tolboom en verklaarde te kunnen wachten, deanooda tot twwlf uur de» B.4ehta. nda 7 De burgemeester heeft de gemeente raad in openbare vergadering bijeenge roepen tegen Woensdag 23 April as., des nam. twee uur. Op de agenda staat o.m. vermeld een wijziging der baheera- verordening on het Kcht-, water- en vleesclikeurinigsbedrijf en het aangaan van een gemeenschappelijke regeling- met Zevenhuizen voor de openbare scholen. De Geref Kerk aan de Kerklaan zal gedeeltelijk warden verbouwd. Het aantal zitplaatsen zal worden vergroot. Tijdens deze werkzaamheden zal hert ver- eenigmgsgebouw aan de Kerklaan als hulp-k»rk dienst doen. Reeuwijk. Door het R -K. patrionaat alhier te voor den tijd van drie jaar een stuk land in den polder Middelburg ge huurd, dat ingericht zal worden voor voetbalveld., opdat de R.-K. jongelui deze sport naar hartelust zullen kunnen beoefenen. Onder voorzitterschap van dokter J. Bate] aan heeft het Onderling Fonds voor Ziekenhuisverpteging alhier ten huize va®, de wed. B. A van Rietscho ten haar 6e algemeene vergadering ge- - __.r- - houden. Uit het jaarverslag van den gesteld moet worden door Ged. Sta- secretaris bleek, dal het ledental steeds ten wil men vanuit deze gemeente klimmende ie. Een 374-tal hoofden ri.T gezinnen of alleenstaande personen rijn ingeschreven als lid, met een totaal van 1690 verzekerden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ont vangsten waren f3459,93 en de uitgaven f 3294,29, alzoo een batig slot over 1929 van f 165,64. Bij de behandeling nn den beschrijvingsbrief voor de vergadering m de Federatie van vereenigingen voor Ziekeöhuisverpleging, welke gehouden zal worden op Zaterdag 26 April a.s te Utrecht, werd aan de te kiezen afge vaardigden vrij mandaat gegeven. Tot afgevaardiicrden werden gekozen de hoe ren J. Batelaan en E. J. Mignon en tot hunne plaatsvervangers de heeren A. P. de Klerck en J. Reer. Bij de verkiezing voor twee aftredende bestuursleden, de heeren J. Bateliaan en E. J. Mignón, wer den beiden bij acclamatie herkozen. Het voorstel van het bestuur om den bode f 200 salaris toe te kennen, werd na eenige discussie met 8 tegen 5 stemmen en 1 blanco aangenomen. De besprekingen over het al of niet aanhouden van een contract met het Van Itenson-Ziekenhuis inzake den prijs van het verpleeggeld, hebben tot het be sluit geleid, het contract met hert Van Iterson-aiekenhuis te verbreken. Als com missie belast met het nazien der gelde lijke administratie van den penning1- moester, werden door den voorzitter aangewezen de heeren J. van Roon, J. Th v. d Wee] en A. Schouten Wz. Na afhandeling van nog eenige huis houdelijke zaken de vereeniging betref fende, sloot de voorzitter met de gebrui kelijke dankbetuigingen deze 6e alge meene vergadering. Pap end recht. Tot correspondent der Arbeidsbemididelifng alhier is benoemd de heer K. van Dijk, ambtenaar ter ge- meente-seerriarie, zulks in de plaats van den heer C. Alblas. diie op rijn verzoek als zoodanig ontslag kreeg. Het bureau der aTbeidsbemiddeMing is voortaan, ten raiditftiriize gevestigd. Streefkerk. Bij de verpachting van grasgewas van drie kaden, behoorende aan den polder Streefkerk c.a., was de opbrengst f 88,50, vorig jaar f 100,20. Van de veehouders C. de Vries en B Spek stierf een beste koe Het vleesoh van de koe van De V werd voor con sumptie goedgekeurd.'terwijl de andere koe afgekeurd word. Het cadaver is tra der polttie-toeziichit begraven. No. 5723 NIEUWSBLAD VOOR ZUID HDLLAND EN UTRECHT maanden ƒ1.25; p. post f 1.50. Met verzekering 15 cents meer. Tolof. 20. Tol.-adree: Vannooton. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN HAVEN 25 Postrekening 18763 dit blad, in het bezit van ons Bericht van Inschrijving, zijn volgens de dnaiin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUW i II WBANK te Arbiednm. vhd mnn Gulden bij QAfï Gulden bij verlies 900 Gulden verlieB 1OO Gulden biJ verlies IVVV overlijden. JVV van hand of voet. 4-VV van een oog. 1VV van een duim. VV

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1