I 4 kte (O mode 'OOR men Binnenland. Plaatselijk Nieuws irveor FEUILLETO N. loven i Ster IEDER i Goederen a rente op Een Noodlottig Schot IBI.HO. 75 d TRECHT i1 ilswilder I MisbruiA can de Schelde. men” wit «n v»t MAANDAG M JULI 1MO No. «M. •2a JAARGANG JULI 1830 en ’s av. 7 «8 INGEZONDEN MEDEDEELIN6. uur en van ge- K. L. M. een be- (Wordt rsrrolgfl.) ■brlkaten EHT MUMMER JCSTAAT UIT TWEE BLADEN. uur en lorp. 'ren zijn bereiden, R BIJ! een ze N&ar het En.g«<lseh van FLORENCE WARDEN. Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor OPLAAO CONTROLE waardoor dus onze adverteerders zich zeker heid kunnen verschaf jen omtrent de pub lid- teitswaarde. C. avonds HOOFDSTUK X Een kletspraatje. Ivieaen. ABONNÉ’8 i OAAACtulden l0ven*ln.nge VVV on gesol) i k th ei d oensdag ■uitbet *- i per 8 IJK), cents meer. UFORT. I iTER- I i 7.15 uur, tori. en ?s av. De Krim. r en ’s av. I uur, n.m. iskerk. n.m. 2.30 s heer Ko- ien zijn. wat Uw :l onze lijk en uur en ’a Bediening Hatty’s oogen. Ach, die uitzet van mij heeft niet veel te be teek enen en wat een woning In Europa terug. is Van Dijk met de te Plymouth aangekomen. q ’s avonds zij ihet voornemen dlumfden aankondigen en dlat, waar hert, genoemde blad reeds op 19 Juli is verschenen, nog vin geen enkelen maatregel der Belgische regie ring is gebleken, om de dwaze plannen te beletten. Aan onze regeering moet dat o.i. te meer aanleiding geven om te toornen dat zij er niet van gediend is, en demon- stratie’s als de hier bedoelde niet wensoht toe te laten. eikundig I Jtterdam. van Gulden by verlies van een anderen vinger. Arkel. Mej. G. A. Gaikhorst slaagde te Rotterdam voor het Mulo-diploma B. Alphen a.d. Rijn. Het faillissement van den heer H Naber is opgeheven. Berkenwoude Vrijdagmiddag te een zoontje van A Suiker op het plein der Geref. School ouder het spelen zoo ern stig gevallen dat de hal) van Dr L. J. Zielstra van Bergambacht, moest wor den ingeroepeu Deze heeft de wond, die het kind aan het hoofd heef1 opge- loopen, gehecht en verbonden Paard verdronken. Bergambacht. De bouwman A. de G., die een paard wilde wegbrengen naar Gouda, bleek niet vast op zijn beenen te staan en kwam op den weg te vallen, waarbij het paard los raakte en in een moddersloot te water ging. Toen het dier eindelijk op het droge was gebracht, leef de het nog, doch gaf na eeni'ge oogen- blikken den geest. Het cadaver is ter keuring overgébracht naar de noodslacht- plaats. uIGE-LAN- .vonds 6.30 Rotterdam, uur en ’s t. r en *s av. widen, van I. uur en ls Een afscheid. Nleuw-Lekkerland. Mevrouw M. B. VerkaikFaas., tijdelijk onderwijzerea aan de 1e openbare school, welke betrek king zij vanaf 10 Maart heeft bekleed, heeft Vrijdagmiddag1 afscheid genomen van personeel en leerlingen. Het 'hoofd der schoool xle heer A. D. Scholten, heeft haar in hartelijke bewoordingen dank gezegd voor hetgeen *ij in ’t be lang van de school heeft gedaan. Een der kinderen overhandigde haar namens alle leerlingen een fraai, marmeren fan- Dan aal ik met je trouwen, zei hij haastig en met zooveel afkeer, dat Hatty zag hoeveel moeite het hem kostte om dat te zeggen. boed zoo, zei ze rustig, ate jij hier dan vandaan gaat, gaat je vrouw met je mee. Baggert, keek haar met een bijna mede- lijwekkendien blik aan. Goed, zei hij schor. betreft, als er maar twee liefhebbende harten zijn, dan is die er gauw genoeg,' uur en te bruyère. r en ’s av. Verschynt Maandag, Woenedi en Vrgaag. Prds by voort..’ ling: voor Schoonhoven maanden ƒ1.25; n. post Met verzekering 15 centc Hoewel Pamela niet verbaasd hoefde te zijn over hot resultaat van het ge rechtelijk onderzoek, was ze toch bijna even erg geschrokken als wanneer zij vooruit niets van de bijzondorheden ge weten had. Ze vond het een verschrik kelijke gedachte, dat Morecambe, de man dlien zij als een held vereerd hiid, als een moordenaar gebrandmerkt stond en nu, omdat hij op haar aandringen zich' schuil hield, ook nog voor een laf aard gehouden werd, Ze begon spoedig in te zien dat er ge vaar voor haar was. Morton de chauf feur was een schrandere, eerzuchtige jongeman, d'ie in bet geheim wat hij ontdekt, had, een middel zag om zijn voordeel mee te doen. De auto van de Herricks- was natuur lijk in de streek bekend en de wagen was herkend op den weg naar Manches ter Sir Morecambe echter zag er zoo volkomen als en echte chauffeur uit, dlit niemand hem opgemerkt 'had.. Twee van de bedienden had Pamela in vertrouwen moeten nemen, in de eer ste plaats Medwin, haar kamenier. Van dit meisje had zij niets te vreezen, het was een eerlijk, aanhankelijk kind, met veel verstand, Maar met Morton was het een ander geval, Hij 'had aan zijn OAA Gulden bij verlies favV van een oog. INCIDENT IN DE PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Zooals gemeld, heeft in de jongste zit ting van de Prov. Staten van Zuid-Hol- land een incident plaats gehad, naar aan leiding van de voorlezing door den heer Schaper, lid van Ged. Staten, van een brief van den heer Braat aan Ged. Sta ten, waarin de schrijver zich een onge paste uitdrukking veroorloofd had. De heer Braat heeft zich thans met een brief gewend tot alle leden der Prov. <1AA Gulden bij verlies Jvv van hand of voet. Hekelingen ter bespreking met de plaat- lelijke autoriteiten van het provinciale wegenplan en dat zij, zonder van deze autoriteiten afscheid te nemen, zijn weg gereden, waardoor spr. zich beleedigd achtte. Dit is volgens den heer Braat de aanleiding geweest tot zijn brief. Hij be klaagt er zich over, dat Ged. Staten na dat hij zijn spijt betuigd had over de onbehoorlijke uitdrukking, die „uit zijn pen geglipt” was, geen motiveering gege ven hebben van hun houding tegenover de plaatselijke autoriteiten te Hekelingen en hem en op een naderen brief dienaan gaande hebben geantwoord, dat zij geen aanleiding kunnen vinden otti met hem over deze aangelegenheid te correspon- deeren. De heer Braat meent, dat een onpartij dige commissie deze zaak behoort te on derzoeken en hoopt, dat de aangelegen heid „spoedig en langs z.g. vredelieven- den weg toch nog tot een goed einde ge bracht zal kunnen worden.” DE PLECHTIGHEID OP JAN MAYEN. Vrijdag is de politiekruiser „Nautilus” op Jan Mayenland aangekomen. Om 11 uur heeft men den steen op het graf van Outgert Jacobszoon en zijn zes Holland- sche makker, die daar in April 1634, bij een poging tot overwintering, zijn omge komen, onthuld. De commandant van de „Nautilus”, ka- pitèin-luitenant ter zee H. J. van der Stad, en de heer J. Sibinga Mulder, oud- directeur van den landbouw in Neder- landsch-Indië, die als vertegenwoordiger van het Koninklijk Aardrijkskundig Ge nootschap de reis haar Jan Mayenland meemaakt, hebben bij de plechtigheid het woord gevoerd. WIJZIGING BIJ DE R1JKSPOST- SPAARBANK. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging der wet op de Rijkspostspaarbank. Behoudens aanvulling van enkele leem ten en herstel van in de practijk geble ken onjuistheden, wordt o.m. beoogd een verhooging van het rentegevend maxi mum der inlagen. Dit bedraagt thans f 1200. Voor den huidiuen tijd moet dit bedrag te laag worden geacht, o.m. ten gevolge van de waardedaling van het geld. Voorgesteld wordt, het maximum thans op f 2500 te brengen. Voorts wil het ontwerp de mogelijkheid openen om de rentevergoeding voor in lagen te gelegener tijd op 3 pGt. te bren gen. DE GASKAMER TE UTRECHT. Geen reden tot ongerustheid. Op de vragen van het Tweede Kamer lid Dr. Van der Waerden betrefende den voorgenomen bouw van een Gaskamer te Utrecht, heeft de Minister van Defensie geantwoord, dat voor eenige onrust van de zijde der burgerij in verband met dit voornemen geen enkele grond bestaat. De plaats voor een Gaskamer moet vol doen aan twee eischen. Ten eerste moet hinder voor omwonenden practisch uit gesloten zijn, met het oog waarop de Gas kamer op ten minste 50 Meter afstand van de bewoonde gebouwen dient te wor- De reis van de Koningin en de Prin ses. Zaterdag zijn de Koningin en Prinses Juliana te Oslo aangekomen/ waar zij aan het station ontvangen wer den door den Koning en den Kroonprins. De Koningin en de Prinses hebben haar intrek genomen in het Grand Hotel en zouden hedenmorgen met den gewonen trein naar Kopenhagen vertrekken. DE HULDIGING VAN VAN DIJK. Minister Reymer zal hedenmiddag de huldiging van den Nederlandschen Oce- aan-vheger Evert van Dijk op het lucht vaartterrein Schiphol bijwonen. De Minis ter zal tevens aanzitten aan den maal tijd, welke vanavond in het Garlton-hotel te Amsterdam zal gegeven worden. Voorts zullen ook aanzitten de Ameri- kaansche gezant, de heer S. J. Diekema, en de Nederlandsche gezant te Washing ton Mr. Dr. J. H. van Royen. Jammer is het, dat men niet eerder op de hoogte is geweest van het feit, dat Kingsford Smith en de twee andere le den van de expeditie Saul en Stannage ook reeds onderweg zijn naar Europa en in den loop van de week zullen aanko men. Want het ware zeker een nog veel feestelijker inkomste geworden, indien de geheele bemanning van de Southern Gross tezamen te .Amsterdam had kun nen worden gehuldigd. Waarschijnlijk zal straks ook hun een warme ontvangst ten deel vallen. kennis van het geheim van zijn jonge meesteres direct het recht ontleend om zich een zekere vwtrouwélijkheid in den omgang met ihaar te veroorlooven, die haar hoogst onaangenaam was en hear buitengewoon prikkelde. En hij kon hiaar soms met een brutalen, bewonde renden blik aankijkendie haar ver- sahrikte. In de eerste plaats hoopte hij op ver meerdering van zijn toch al royaal sa laris, vooral omdat hij op zioh genomen had het paard van Sir Morecambe on gemerkt naar de Grange te 'brengen. Maar Morton’s eerzucht ging verder: hij was oen.knappe jongen, die een goede opvoeding had gehad en goede manieren bezat. Als Sir Morecambe weer opdook zou hij gearresteerd worden en zou hij. Morton, dan geen kans hebben bij 'de erfgename? Hij leek immers zoo spre kend op den baronet! Hij moest daar eens goed over na denken en deze dwaze verliefde eerzucht liet hem niet met rust. Pamela, die voor niemand anders ge dachten had dam voor Morecambe, merk te eerst niets van de venmderde houding van d'en chauffeur op, maar den da? na 'het onderzoek reed hij Haar naar de Hall voor een bezoek aan Lady Crake en toen begon hij over Sir Morecambe te praten. Zou ik U mogen vragen of U al bericht gehad hebt, juffrouw Pamela? vroeg hij en zij merkte direct een soort bescheiden familiariteit in zijn stem, die er nog nooit eerder in te bespeuren was geweest. Neen, ik 'heb nog niete gehoord, antwoordde Pamela op koelen toon. Na een poosje begon Morton weer: U neemt het me niet kwalijk dat ik er over spreek, juffrouw, maar ik was wo benieuwd’ of alles goed gegaan 14 Nu, dat heb je me verteld. En weet je wel, dat je daarvoor in de gevangenis kan komen? Ze aarzelde. Dat geloof ik niet, zei ae ik ge loof dat juffrouw Herrick, die vreeselijk rijk is, wel een heel knappe ad/vocaat kan vinden, die vertellen zou dat je me gedwongen hebt te spreken, zooals ik deed. Ik heb er eens heel goed over na- gedlajcht, zie je. Er was een groote mate van waarheid' in dit simpele betoog en Ragget begon het benauwd te krijgen. Hij was absoluut niet van plan geweest met Hatty te trouwen of nog iets van zich te laten hooien als hij eenmaal weg was. Hij zou haar natuurlijk wel in den waan hebben gelaten, dat hij terug zou komen, maar nu kwam ihdj toch wel tot de overtuiging, dat hij niet zoo gemak- kelijkl van haar af zou komen. Als. zie onhandelbaar was, zou het niet bepaald' plezierig voor hem zijn, want er was thans een bewijsstuk in handen van de politie .dat nog wel eens ter tafel zou kunnen worden gebracht. De revolver die hij aan zijn zuster gegeven had om Sir Morecambe angst aen te jagen, had een vriend uit Portsmouth hem verschaft en die kon herkend worden aan een teeken op den loop. Hoe moest hij in vredes naam van Hatty afkomen? Dat zou je toch niet willen doen, Hatty? vroeg hij, terwijl hij haar feeder aankeek. Hij haatte deze vrouw, d e niet met zich liet sollen, zooals hij gedacht had te kunnen doen en wier viechachtige Een week geleden wezen wij er op, dat d» houding der Belgen tegenover Nedjemland wel wat te wenschen laat en dat bij sommigen van hen nog altijd de hoop leeft, dat te eeniger tijd de gelegen heid gunstig zal zijn, om een deel onzer zuidelijke provincies te annxeeren, d.w.z. bij België te trekken. Dat dit doel inderdaad nog wordt na- gestreefdi, te gebleken. Het weekblad der Belgische nationalisten „Vlaanderen” weet namelijk mede te doelen, dat de annexionisten zich weer eens een pro paganda-tochtje op de Weeter-Sohelde hebben voorgenomen. Wij zeggen „weer een®”, want zooals men weet is het niet de eerste maal d'at de Belgen zulke tochten in ons lend on dernemen. Drie jaar geleden ihad een dergelijk bezoek plaats; do hoeren plakten toen eenige propaganda-pamflotje® op de sluis van Temeuaen. Het daar daarop .voeren zij opnieuw de Schelde af. Bijna was het toen tot een botsing gekomen met eenige Nederlandsche jongeliü, die, ge prikkeld door de actie eter Belgen, even eens waren uitgevaren, maar gelukkig de ..tegenpartij” niet ontmoetten. Zonder dat toéval zouden misschien ernstige in cidenten niet zijn, uitgebleven. Ook op het vasteland van Limburg en vanuit de lucht hebben de annexionisten. al eens propaganda-poigiingen gedaan Daartegen is toen opigotredfen. Maar op de Sdhelde voefeu zij zich beter thui&, blijkbaar omdat Belgische schepen op die rivier vrije doortocht hebben. Dat wil echter niet zeggen d’at onze reeeering het recht zou missen om maat regelen te nemen tegfen een dergelijk on gepast optreden. Bij het bijna tot stand gekomen Bel gisch!Nederlandseh verdrag zou dat recht bedenkelijk in de knel zijn gekomen en zou tot op zekere hoogte de Schelde voor ons een gebied van rechteloosheid zijn geworden. In de Kamers is op ihet gevaarlijke van dien toestand gewezen, hoofdzakelijk met het oog op smokkelischepen, oor logsvaartuigen, munitieschepen, enz., enz., maar het blijkt tihains, wat er nog meer uit had kunnen volglen. 1 Nu het tractaat er niet is gekomen, streeft België nog altijd naar een nieuwe overeenkomst, maar onze regeering heeft nog de volte bevoegdheid om in te grij pen, als men op de Schelde een betoo- ging wil houden, tegen onze souvereini- teit. Gevaar zien wij allerminst in de actie der armekionisten en als wij dit schrij ven. is noig niet bekend, of er iets van terecht is gekomen, maar dat laatste is ook geen hoofdzaak. Erg genoeg is, dat Staten, waarin hij meedeelt, dat Ged I den ontworpen, engten tweede moet de Staten zonder den heer Schaper op 28 l ligging uit ^oefeningsoogpunt zoo gunstig Februari een bezoek hebben gebracht aan j mogelijk zijn, voor wat betreft den af- stand tot de kazernementen. De ligging van de te Utrecht ontworpen Gaskamer voldoet aan beide eischen. Indien, zooals in het onderhavige ge val, de voorgenomen bouw van een Gas kamer desondanks eenige onrust bij de omwonenden verwekt, betreurt de Minis ter dat uiteraard ten zeerste. Aangezien die onrust echter uitsluitend het gevolg is van onjuiste voorstellingen, welke men zich dienaangaande maakt, kan de Mi nister daarin geen aanleiding vinden, om wijziging te brengen in zijn plannen, om dat daarmede de belangen van den dienst in ernstige mate zouden worden ge schaad. F. G. van Keekann, W. M. J. Golthaff, H. J. Bastmeijea-, N. Mooij. G, A. de Gr- ?iff en J. W. Donker, de drie Luitei- ge. emden voor diploma B. De kinderverlamming. Gouda. Gedurende een week heeft aich these geen enkel nieuw geval van kin derverlamming voorgedaan.. Er bestaat alle hoop, dat de uitbreiding der stekte tot staan is gekomen. Twm ribben gebroken. Gouda. Bij 'het afladen van kermis wagens op het siationsemplacement te de 52-jarige rangeerder C. Hoosbeek van een wagen op een steotblok gevallen waarbij hij twee ribben brak.'-' Arbeidsbemiddeling^ Gouda. Bij het bureau der intercom munale arbeidsbemiddeling waren vol gens de laatste opgave de volgende werk zoekenden ingeschreven: 8 garneerden, 3 glazuurden, 3 aardewerken, 2 pijp- makers, 12 plateelschilders, B letterzet ten, 4 grondwerken, 3 stucadoon, 2 op perlieden, 6 meubelmaken, 8 sigaren sorteerders, 2 houtbewerkers, 2 electri- ciens, 2 beitsen, 2 stoken, 2 broodbak kers, 2 chauffeurs, 15 pakhuisknechts, 1 suikerwerken, 28 sigarenmakers (8 ged.) 2 plakkers, 4 schippersknechts, 4 kan toorbedienden, 8 koetsiers, 4 boekhou den, 59 transport- en fabrieksarbeiden, benevens van verschillende beroepen .elk 1 persoon. Gouda. Het faillissement van den heer J. J. Mul, handelende onder de firma Koord- en Touwhandel „Gouda”, is op geheven wegens gebrek aan actief. Krimpen a.d. IJssel. De heer G. Blom, onderwijzer aan de U.L.O.-school, te ge slaagd voor de akte handelakonnte L. O. Lekksrksrk. Mej. G. N. Eerland te te Rotterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Moordrecht. Bij den landbouwer Boe kwiam een 5-jarig zoontje met zijn handje in aanraking met een electrteche machine, waardoor hem. drie vingers werden afgesneden. Het kind' te in het Van Itanson Ziekenhuis te Gouda opge nomen. wm ik zou U nog wel een» iote kun nen vertellen. Pamela schrok. Mij iets vertellen? herhaalde ze —Ja, juffrouw, een! vriend wi mij. die een betrekking heeft dn een bekende garage in Londen schreef me ik heb zijn brief vanmorgen ontvangen dat 'biij mijn naam gezien had in den pet van een jongeman, die daar juist een betrek king gekregen had, ik dacht dat het Sir Morecambe geweest kon zijn. Nu was Pamela’s belangstelling op gewekt Heeft hij nog iete anders verteld'? vroeg 74 zoo rustig mogelijk., hoewel ze zich bewust was dat 'haar stem trilde. Ja, hij zei dat de jongeman direct aangenomen was door een rijke Ameri- kaanssche familie, die Potts-Palmer heet, om met hen naar Hampshire te gaan, Pamela zei niete. Ze twijfelde er niet aan of 'het ver haal was waar. Het was werkelijk een schitterend idee van Morecambe. Morton ging na een poosje voort: Mijn vnend schreef me dat het een groote man wm van ongeveer mijn ge stalte en hij vroeg me of hij een vriend van me was en mijn pet bij vergissing had' opgezet Ik heb hem natuurlijk niet geantwoord, maar ik dacht dat als U Sir Morecambe wilde schrijven’ dat gemak kelijk door middel van mijn vriend kon gebeuren en ik zou het erg graag voor Sir Morecambe .en vooral voor U doen. Hij wa* zoo spraakzaam, dat Pamela nogal koel antwoordde: Ik dank je wel. maar ik kan na tuurlijk niet zeggen of het werkelijk Sir Morecambe was. Ik denk dat ik wel gauw bericht van hem ad krijgen. Ernstigs aanrijding. Bergambacht. Het 6-jarig zoontje van dien heer J. D. v. d. B., dat uit school kwiam, werd' op 'bet dorp aangereden door een motorrijwiel, waarbij het ventje een gapende wond aan zijn hoofd bekwam en zijp beentje inwendig scheurde. Het jongetje is, na alhier te zijn onderzocht, vervoerd naar 'de Wijkverpleging te Gouda. Aan d§n heer L. J. Zielstra, ge meen te-arte, is verlof verleend om zich van 1 tot 22' Augustus buiten de meente op te thouden. De schiet oefeningen, van den bij- zondhren vrijwilliigen landstorm zullen Donderdagavond we$er aanivungen en iedere week worden gehouden onder leiding van den heer M. den Haan, op de speelplaats bij de Bijz. School. De Gemengde Zangvereniging Nut en Genoegen, directeur de heer G. Ro- mijn., behaalde op het concouns te Baarn in de eere-afdeelinig een 2en prijs. Vlekziekte. Bleskensgraaf. Hier en in de omgeving komen vele gevallen van vlekziekte on der de virkens voor. Gorlnchem. Voor het Mulo-diploma slaagden te Rotterdam de leerlingen N. AdvertentiënVan 1 tot 0 re gels 1.80; elke regel meer ƒ0.20. Bij 8 maal plaatsing 8e maal 0,10 per regel. Tuwchen den tekat drievoudige pry«, oogen en 'koude dikke handen hém gruwel waren. l Ze aarzelde, - Ik zal niemand kwaad doen, die me behoorlijk behandelt, antwoordde ze voorzichtig. Geloof je dan, dat ik je niet goed behandel, Hatty? Dat kan ik niet bepaald zeggen en daarom Bill trouw met nte voor je weggaat, dan zal ik weten dat je een man van je woord bept. Tot die ontdekking zul je heusch toch wel komen, maar ik ben niet van kplan me op een dergelijke manier te la- ten dwingen. Ik dsucht dat je veel te veel dame was, om zoo 'direct te willen trou wen. 'boe moet je je uitzet klaar krijgen en hoe moet ik zorgen dat we een hoorlijke woning hebben. Er was een wantrouwend lachje in NIEUWSBLAD VOOR ZUIDflOLIANO EN UTRECHT I SCH00NH0VEN5CHE COURANT I J Tnlef,20. Tel.-adrw: Vannoolen, 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN HAVEN 25 F«>lrek»ninj 18708 J vnn dit bind, (n het bedt vnn one Bericht van Inecbr(jvlng, lijn volgent dn dnaiin vnetgraudde bepalingen legen ongevallen venekerd voor bedra.eu, gewaarborgd door de NIKUWE HAVBANK te Schiedam, ui IftnfJ Gulden by *1(^0 Gulden bij verliet öulll'n hij verliee 1AA Gulden b() verben -r. IVVV overlijden. .JVV van hand of voel. 4,VV van een oog. IvU van een'duim. OU nietwaar? Dit was een schioone tirade uit van de vele dubbel tjosromans. d'ie verslonden nad. Raggett bromde iets. Daar héb ik niet zooveel verstand van, zei hij. In ieder gevniï vind ik dat we zoo’n ernstige stap niet holder debolder moeten doen. Hatty glimlachte weer. Als je zooveel tijd' wilt winnen voor je met me trouwen wilt, zei ze droog, dan geloof ik dat je het mieechien lie ver uit zoudt willen maken tusechen ons. Hij keek ihaar schuin aan. Nu, en wat dan? Dan, antwoordde ze met een be slisten stern, zou ik naar juffrouw Herrick gaan. Raggett beefde ow zijn heele 'lichaam. Zaterdagmorgen „Statendam” te Fiyiuuum aaugexomen. Mevrouw Van Dijk was met den passa- gierstender naar het schip, dat op de reede lag, uitgevaren en haalde haar man van boord af Het was een treffend weer zien tusschen de echtgenooten. Met den Oceaan-expres zetten beiden de reis naar Londen voort. Naar Van Dijk mededeelde, staan eventueels plannen inzake een nieuwe wereldreis of Oceaanvlucht nog niet vast. Hij gaat eerst eenige weken uitrusten, waarna hij zich in de eerste plaats op nieuw zal wijden aan het werk voor de

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1