SCHOONHOVENSCHE COURANT A iSROOR’s MOSTERD Binnenland. Plaatselijk Nieuws. iken. Spuor’s gestampte.'Muisjes Len ISchoonhovenaar aan 't woord. Cellulose-lakkan VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1WQ No. 5772 62e JAARGANG AUGUSTUS 1930 NIEUWSHAD VOOR ZUID HOLIAND EN UTRECHT HAVEN 25 Postrekening i370ö INGEZONDEN MEDEDEELINQ. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. van ET BEZUIDEN* SpOOT Szwitsursvhe Kaas DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. exit «oen gebruik i®. of een raadslid heeft dan een an- Keuringsdienst ht over ihot 2e oor kemmiagoving Radio-centrals. Glessen-Nlsuwkerk. De heer "W <v d. Merijdon te Giessendam heeft circulairos laten bezorgen bij de ingezetenen dezer gemeente pn te Peur&um om te komen tot oprichting eener Radio-Centrale. Er moeten minstens 20 deelnemers zijn, al vorens de i nrichting tot staand kan ko men len commissaris snog in overwo- ridie te verstrek- Proef tuin te Go an afwijzend be- 4-NIEUWKERK. en raad der gr ille leden Voor de burgemeester, oorz. met gebed, lezen en va.st.go- WaomJL. I "Waarom huil je zoo? Omdat ze niet met me spélen wil. En waarom wil ze niet met je spelen? Omdat ik huil. S. w. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN ramhout van der len moord op me- Lvenhage. conclu- ocaat-generaal bij S. E. J. M. van n de oassatiemid- or den raadsman Geen der aange- d door den advo- geacht. 6 Augustus arrest i op, of er geen i om op het ge~ r aanmerking te dat de gemeento- hem een hak te ebruikt om daar- king aangaande hg. De Voorzitter ing omtrent deze 3 agenda toego- reods eon over- »tand vermoodo- idene vragen ko oien, welke door .He beantwoord Een gift van de Konlngin-Moedsr. Capells a.d. IJssel Het Comité van Beheer voor het Vereen. Gebouw der Christelijke Jongemannen -Vereeniging Pned. 12 la, heeft wan de Koningin- Mneder f 50 ten geschenke gekregen voor het 'houden van den bazar Bezoek aan „Samenwerking**. Glessen-Nlsuwkerk. Enkele leden 'het vee-voedorbureaiu te Rotterdam, de heer Vaandrager, voorzitter van den Bond van Melkveehouders, de heer Huisman en nog anderen, braah'en de zer dagen een bezoek aan de Coop, landbouw vereen ..Samenwerking” alhier en teven® aan de Varkensmesterij, uit gaande van de Coöperatie Over de tal richting enz. was men vol lof. Na af loop werd een lunch aangeboden in hot Verenigingsgebouw, waanaian ook de burgemeester dezer gemeente deelnam. Eenige personen hielden nog een rede voering est een verslag Gorinchem, aan- ier school voor derwijs Aango- omtrent nog niet ■dt besloten voor leg geen boslis- Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor OPLAAG CONTROLE waardoor dus onze adverteerders zich zeker heid kunnen verschaffen omtrent de publici teitswaarde. Voor do Zending. Meerkerk. Maandagmiddag 18 Aug. zullen van 2 tot 5 uur in de Kerkekamer der Ned. Herv. Kerk door de oudste meisjes der Zondagsschool handwerkjes enz. worden verkocht ten bate der Zen- dign. Alle voorwerpen zijn door de leer lingen der Zondagsschool vervaardigd Ook zal er gelegenheid zijn een kopje thee te gebruiken. De kinderen, die erg hun best hebben gedaan, hopen op veel belangstelling. Loplk. Tot voorzitter van het Water schap Willige-Langerak, Cabauw en Zuid-Zevender en Vijf hoeven is door Ge deputeerde Staten benoemd met ingang van 12 Augustus, de heer H. Hakkesteegt te Willige-Langerak. Loplk. De heer H F. wan Haarlem, ambtenaar ter secretarie, i® benoemd tot cx'mmios-gemecmte-cmtvanger van Need» Moordrecht De ooaowaare, die dezen zomer op het neet in den tuin van het hiukppostkmtoor bobben gebroed, zijn vertrokken, met fijt jongen. De autobussen van de 0. N. 0. M., dienst Gouda via deze gemeente naar Rotterdam, -hebben lijdelijk standplaats genomen aan het Veeretal. De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk zal de schuur, staande achter de kerk, doen «loopen. Er zal op dezelfde worden genomen, ipr. de beraadsla- verechillende le st hebben. leent, dat de zaak andeld Spr. deelt grootendeels hei Den Boer willen voor een jaar de i bereid tot inden ting in de 2o klas je belasting in de en B. en W. 25 vermogensbelas- •aad voor hen vrij im zoo noodig op- fondsbelasting. den zonder hoof- momen. Rondvraag. agt wie moet lot tier bouwverordo- ntwoordt, dat dit -ente-optichter is. dat er in Amei- Bij het maken rvoor is nooit ge ar verordening, ans een aanvraag igediend, en niet- •eods bij hom ge- ijzen op de voor- ir heeft spr. go- l te brengen, als deld wil zien. Hij er de vraag, hoe den gehandeld, rklaart zich be- oogen to zien en lering haar op en. it er nog op, dat m tusschen den ook ten opzichte i doen. merkt In verband i nog op, dat te slordig wordt nan B. en W. i. 1 aan de verbet»- rordl gewerkt, itwoordt bevestl* Verschnnt Maandag, Womsdng en Vrjjdag. Prijs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 3 mnnnden ƒ1.25; p. poet f 1.50. Met verzekering 15 cents meer. het college van i een enkele ad- in de bogrooting /oldaan ake do verhu- dommen. De wo- openbare school wegen» vertiui- raning. Hierover iprekingen. Ten eerst oens een g te gaan bren- ik te overtuigen, riet. ten dit perceel aangezien de heeft geweigerd en Van de to ko aankondiging thans hunkeren naar arbeid, wederom aan den slag zouden kunnen gaan Al zou de werkloosheid in onze maatschap pij op zich zelf dus niet door den maat regel verminderen, toch zou deze kwaal heel wat lichter te dragen worden, omdat wij er hét tegennatuurlijke van thans aan zouden ontnemen.” Tot voover de Arnh. Courant. Het denkbeeld van den Schoonhove naar, bekoort door frischheid van op vatting en door de origineele wijze, om het lastige vraagstuk te bezien. Nu de werkloosheid niet meer is een tijdelijke ongesteldheid van de maatschappij, maar meer en meer blijkt te zijn een chronische ziekte, nu is het ook noodig, dal het vraagstuk bezien wordt als zoo danig en het zoeken naar verbetering en genezing moet dus niet langer geschie den met de gedachte voor iets tijdelijks, iets voorbijgaands, een middel te vinden, maar men moet een nieuwe samenstelling zoeken, waarin arbeid mogelijk is voor allen. Onlangs schreven we te dezer plaatse, een korte beschouwing over de werkloos heid, die over bijna de geheele wereld op heaugstigende wijze toeneemt. In het jongste nummer van de Haagsche Post vonden we o ver datzelide onderwerp een artiKél van een ongenoeinden Schoonho venaar, wiens denkbeelden over deze plaag ten zeerste waard zijn te overwe- gen, omdat die uitmunten door een rus tigen, helderen betoogtrant, omdat er uit blijkt, dat ae schrijver het onderwerp goed en zaakkundig heeft overdacht en omdat hetgeen hij er over zegt, een ori gineele kijk geeft op het lastige vraag stuk. We zullen van bedoeld artikel hier een kort uittreksel geven. De schrijver zegt, dat in vroegere ja- ren werkloosheid inderdaad een ramp was voor dengene, die er 'door getroffen werd, omdat 't toen beteekende armoede, •Uende, honger, tot zelfs den honger dood toe. Nu is dat veranderd, omdat de werkloozen een deel krijgen van hetgeen anderen verdienen, die nog aan den ar beid - zijn gebleven in den vorm van werkloosheidsuitkeeringen. Door dezeuit- keeringen worden de werkloozen in slaat gesteld te leven op een^Wijze. die nog veel beter is dan in vroeger tijd de niet-werk- löoze arbeiders konden verwerven. Sedert het midden der vorige eeuw is de wel vaart voor den arbeidenden stand voort durend en aanmerkelijk verbeterd en die vooruitgang blijft voortgaan. De schrij ver in de Haagsche Post vraagt dan of we nu niet zachtjes aan genaderd zijn tot een tijdstip, waarop de productie vol doende is, zoddat er geen sprake meer kan zijn van nood van tekort aan het een of ander, maar alleen aan verschaffing van arbeid aan allen, zoodat er niet een aantal menschen is, dat wèl en een ander aantal dat niet werkt. De Schoon hovenaar komt dan tót de volgende uit spraken: de werkloosheid zal verminde ren, doordat het verbruik toeneemt, met dien verstande echter, dat werkloosheid zal verminderen, doordat het verbruik toeneemt, emt dien verstande echter, dat zal blijven voorkomen, nu eens wat meer, dan oens wat minder Door dat de techniek zal blijven voort schrijden, zullen er voor de productie steeds minder menschen en minder werk tijd noodig zijn en daarmede evenredig zou de werktijd onder alle voor den ar- heid geschikte werkkrachten verdeeld dienen te worden. In de toekomst verwacht de schrijver dat de tarief-bepalingen in de verschil lende landen, die in- en uitvoer nu be lemmeren, zullen verminderen of geheel verdwijnen en ook dat zal dan bijdragen tot de mogelijkheid om een goede verdee- ling te verkrijgen voor allen, die werken kunnen. Dit is de korte samenvatting van het economisch meer doorwrochte artikel, dat voorkomt in de Haagsche .Post van 0 Augustus. Het artikel schijnt bij de Arn- hemsche Courant een even groote instem ming te hebben gevonden, als bij ons. want in haar nummer van 11 Augustus geeft genoemd blad een artikel, waarin het met andere woorden vrijwel geheel hetzelfde betoogt, als de niet-genoemde, maar wel-bekende Schoonhovenaar deed. De Arnhemsche Courant schrijft o.a.: „Op het oogenblik loopen millioenen mannen in de kracht van hun leven werkloos rond. Hun wilskracht verslapt, hun werklust verdwijnt. Daartegenover zijn er millioenen 60-70-jarigen, die dag aan dag moeten arbeiden, omdat het spook van den onverzorgden ouden dag hun tegen grijnst. Zou het oogenblik niet naderen, waar op het zaak zal zijn ons eens aan het cij feren te zetten, uit te rekenen, hoeveel het onderhoud der nog volkomen valide werkloozen ons kost en hoeevel ouden van dagen waaronder er velen zijn, die snakken naar een rustigen, ouden dag wij hiervoor een pensioen kunnen geven, waarvan zij onbezorgd kunnen leven? Wie weet, hoeveel plaatsen er dan vrij zouden komen, welke ingenomen zouden kunnen worden door jonger krachten voor wie thans een leven van leegloopen is weggelegd. Natuurlijk zou de uitvoering van dit denkbeeld in de praktijk verre van een voudig zijn. Het zou b.v. noodig kunnen blijken, voor zekeren arbeid een verbod uit te vaardigen om dezen boven zeke ren leeftijd te verrichten. Maar moeilijk heden zijn er om overwonnen te wor den en het tegenwoordige werkloosheids vraagstuk is ook verre van eenvoudig. Daar kan de heer MacDonald een woordje over meespreken I Een voordeel van deze verschuiving der werkloosheid zou zijn, dat velen, die recht hebben op een rustigen, ouden dag, deze zouden kunnen krijgen en velen, die INGEZONDEN MEDEDEKL1MG. JAN VANDERLAND MARKT 2 GOUDA ton om de ge- ingijaar .1901 in dasöe der fotnds- Speelplaats. Gilessen-Ni&uwkerk. Alhier circuleert een. lijst tor verkrijging van. handtoeko ningin. om den Rliad' to verzoeken een afgesloten speelplaat® voor de kinderen der Openbare lagere School aan te leggen. Gouda. Een rijwiel, dat de heer Z. G. geplaatst had voor de R.-K. Kerk in de Van Oldenbarneveltstraat bleek bij zijn terugkomst te zijn verdwenen. Goudscha pljpan op de Goudsche markt Gouda. Het was gisteren stil op de Goudsche markt. Niet alleen de vacantie- stemming was daar do oorzaak van, want de zomermaanden brengen dikwijls tallooze vreemdelingen naar de vermaar de stad van kaas en pijpen. Doch deze vreemdelingen laten zich thana niet zien, nu het dag op dag regent. De regen was oorzaak, dat voor de an ders zoo drukke markt, slechts een paar armzalige kraampjes geplaatst waren, terwijl daarnaast tusschen de buien door, nog een enkele koopman bij een open koffer probeerde z'n waren te slijten, die telkens, wanneer een nieuwe bui zich ontlastte, haastig z’n waardevollo bullen bijeenraapte en de koffer sloot Niettemin had een ondernemend ta baksfabrikant (Firma J. C. Dorias) be kend gemaakt, dat elke Goudsche man op Advertentiën: Van 1 tot 6 re gels ƒ1.80: elke regel meer ƒ0.20. Bij 8 maal plaatsing 8e maal 0.10 ner regel. Tusacher den tekst drievoudige prjjs. plaat» weer een nieuwe gebouwd wor den die gedeeltelijk aan de gemeente ve luid zal worden voor het G. E. B. De gemeente betaalt een huur van f 0,50 per week. De nieuwe cursus in de beginselen der Framfiohe taal sail 1 October aan vangen. De lichtpunten van G E B voor de straatverlichting, staande in het OosL eindo benedendijks, worden thans aan den dijk geplaatst. Bovendien worden de houten palen door igrtmietpalon venvan- «wi. Ouderkerk a.d. IJssel. Dat onze schut ters van de schiet vereend ging .Joubert” tot zelfs in het buitenland een goeden naam 'hebben, bleek deze week door een uitnoodiging tot deelneming aan een schietwedstrijd te Keulen De heer J. de Rek. omderwijcaer aap de Ghr School I. slaagde Woensdag te 's-Gravenhage voor het examen hoofd akte. Oudewater. Voor het examen Fransahe Handeteconrcs^^ „Memuriua” slaogde de heer D J. van Doornen Jr. Papendrecht. Mej Adri Visser Hdr. i» benoemd tot tijdelijk typiste ter gw- meente-secretarie. Dezer dagen werden met goed ge volg te water 'gelaten aan een der hel lingen der NV Soheepebouwwerf ,,’t Hui® de Merwede” twee- kraan pon tons. afmetingen 24 x 7.50 x 114 M., bestemd voor buitenlandsdhe rekening. Tot lid van het bestuur der afd. Dordrecht en omstreken van den Ned. Bond van Gemeen te-ambtenaren, werd benoemd de heer K. van Dijk, ambte naar ter secretarie. Auto-botsing. Waddinxveen Aan de Dorpsstraat had een aanrijding plaats tusschen twee auto’s, welk» respectievelijk werden be stuurd door den bakker V. van hier en den koopman B uit Boskoop Do bakker reed met een flinke snelheid door de Dorpsstraait. Met diezelfde snelheid reed B. op een kleinen afstand adlitar hem. Zonder hiertoe een toeken te geven reed de eerste bestuurder naar links van den weg, om bij de bakkerij de ga rage in te rijden. Voordat B. zijn auto tot stilstand kon brengen, reed hij tegen den voor hem rijdende auto op. wat ten gevolge had, dat van deze auto de voor- spateahermen inéén werden gedrukt, ter wijl van de voorrijdende a/uto de ach terzijde licht werd beschadigd. De po litie heeft zich met het geval bemoeid. De heer V Iheeft zich bereid verklaard de schade te betalen. Aan de eieren veiling waren aan geveerd 4769 knp- en een partij eend- eieren De prijzen waren respectievelijk f 5,50—<6,20 en 5,50, allee per 100 stuk» Een in nood geslacht kalf van den landbouwer B. is door den keurings dienst voor de consumptie afgekeurd en op de (gebruikelijko wijze onder toezicht vernaetigd. Do houtbewerker H kwam in de meubel fabriek van de firma Kempkes, terwijl hij een erf.uk hout op de vlakbank bewerkte, met zijn hand in den beitel te recht De dokter moest den grootan wond hechten. Voorloopt g zal H geen werk zaamheden kunnen verrichten. De aardappeloogst In gevaar. Bergambacht. Wegens den aanhouden den regen en het soms zoele Auguetue- weder, begint ook hier veel kwaad in de aardappelen te komen. In de eigenhei mers ia dit het ergste, doch ook in het lóóf van de latere soorten begint het kwaad zich reeds te vertoonen. wat een misgewas tengevolge kan hebben. Auto ta water. Bergambacht. De graanhandelaars knecht G. D. M., van de firma G. van W., die zich wilde oefenen in het bestu ren van een auto, wm daarbij zeer on- de Goudsche markt van 14 Augustus met een Goudsche pijp zou loopen. Do firma maakte daartoe van een auto gebruik, waarin aan weerszijden van elk portier een man stond, die een echte Goudsche steenen pijp volstopte met de onvolprezen tabak en baar aan eiken manneljjken belangstellende aanbood. Onder den belangstellenden bevond zich echter ook een struiache boeren vrouw, die zich verstoute een pijp te vragen. „Zoo moedertje, rook je ook?” klonk het. „Nein, ike neit, maor m’n vent is ziek, en-ie komt eiken Donderdaag op de Goudsche merkt, en nou mot ik een palp voor hum hebben.” „Nou, je krijgt hem, maar ’t was me toch altijd nog een kwartje waard, als je hem zelf opsteekt” Daar komt een vader, blijkbaar een vreemdeling, met vacantie hier. Hij heeft even tevoren aan de rech terzijde van den auto een goed gevulde pijp ontvangen, doch haar in z’n binnen zak opgeborgen. Nu zal hij het aan de andere zijde probeeren en het lukt ook. „Pa,” zegt een joggie, dat aan z’n hand loopt, „heb je er nou twee?" „Stil jongen,” zegt vader, blijkbaar ge ërgerd. Maar het kind is nog niet tevre den. „Pa, pa," klinkt het weer, „heb je er nou twéé?” Vader af met z’n zoon. De koopman lacht. Haastrecht. Donderdagavond ontlast te zich een zwaar onweder met geweldi gen regenval boven deze gemeente. Het duurde gelukkig niet lang, maar bij vele inwoners liep het water de woningen binnen. Bij den schilder C. G Aorta, waar een straatput verstopt was, stroom de de schilderswinkel onder en moest het water in letterlijken zin de deur uitge hoosd worden. Ongelukken kwamen, zoover bekend, niet voor. In de Woensdagavond gehouden vergadering van het bestuur van de Buurtvereeniging „De Eendracht", geves tigd op de Kleine Haven, is besloten de straat met de as. feestelijkheden niet te versieren, omdat de straat In een roo’n slechten toestand verkeert, dat het niet geraden is, het verkeer daar te bevorde ren. Mocht de straat nog in een beteren toestand gebracht worden,, zoodat onge lukken niet behoeven voor te komen, dan zal het bestuur de leden alsnog voorstel len de versiering op de gewone wijze aan te brengen. Mooi resultaat. Hekendorp. Op het concours te Kethel behaalde de Zangvereniging ,rZang en Vriendschap in de afd. Uitmuntemdlheid een len prijs met 314 punten. Hoen koop. De rekening dezer gemeente over ’t dienstjaar 1920 wijst de volgende cijfeis aan: Inkomsten f 16 486,48uit gaven f 14-382,96 batig slot f 2103,52. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Meerkerk. In het naburige Middelkoop was Donderdagmorgen door den storm een telefoondraad vernield, die over de draden van 't electr. licht was gevallen. De gehuwde arbeider B. van der Giessen, oud 25 jaar, en aldaar woonachtig, wilde den draad verwijderen, met het noodlottig gevolg, dat hij door den. stroom onmid- dellijk werd gedood. De handel in kaas was deze week matig. Men besteedde voor le kwal, met Rijksmerk f 4245, voor 2e kwal, f 88 41, extra zware tot f 48 en voor onge stempelde f 3640 de 50 K G. Vette var kens gelden 28 tot 31 cent per half K.G., naar gelang gewicht en bestemming. HOOGE GASTEN. De Vorst en Vorstin van Waldeck-Pyr- mont, die met hun zoon Wilhelm thans de gasten zijn van H. M. de Koningin- Moeder, arriveerden gisteren voor een bezoek op Het Loo. DE WIERINGERMEERPOLDER. In den Wieringermeerpolder zulleft ten behoeve van het personeel, dat te werk zal worden gesteld voor de ontwa tering van de reeds drooggevallen ge bieden dit jaar, behalve vijf barakken, nog 50 Landarbeiderawoningen gebouwd worden. In elk der barakken kunnen 100 tijde lijke werkkrachten worden gehuisvest. Naarmate de drooglegging vordert, zul len nieuwe woningen worden bijgebouwd en wel het volgend jaar 800 en in 1932 nog 150. De arbeiderswoningen worden zoodanig ingericht, dat zij behalve voor het gezin nog plaats bieden aan 6 tij delijk in den polder te werk gestelde ar beiders. Zeer binnenkort zullen de 500 arbeiders, die huisvesting zullen vinden in de barakken, worden opgeroepen. Zij zullen betrokken worden uit de gemeen ten van ons land, waar veel werkloos heid onder de landarbeiders heerscht. De plaatsing van alle blijvende on tijdelijke werkkrachten zal geschieden door de ar beidsbeurzen. Ook een aantal boerenzoons zal voor plaatsing in aanmerking ko men. GEDWONGEN, DUITSCHERS TE WORDEN. Het Tweede Kamerlid Ketelaar heeft den Minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd: 1 Is het den Minister bekend, dat in de laatste weken aan Nederlanders, die werkzaam zijn aan de mijn Alstaden, toe- behoorende aan het Hibernia-Concern te Hern, de eisch gesteld wordt, zich als Duitscher te laten naturaliseeren, daar zij anders op korten termijn i Sep tember 1930 zullen ontslagen worden0 2. Is de Minister bereid, indien hem deze zaak tot heden niet bekend is. ten spoedigste een onderzoek daarnaar in te stellen? 3. Is de Minister bereid krachtige po gingen aan te wenden om alsnog te voor komen. dat, om broodsgebrek te ontgaan Nederlanders, die anders daartoe niet bereid zijn, gedwongen worden, zich als Duitscher te laten naturaliseeren? LE6ER-MAN0EUVRES. De manoeuvres der eerste divisie zul len in September niet gehouden worden in de omgeving van Ede en Harskamp, maar vermoedelijk in de omgeving van Venlo, aangezien de ïeger-autoriteiten het gewenscht achten, niet in een streek, waar kinderverlamming en mond- en klauwzeer heerschen, oefeningen in groot verband te houden. ABONNÉ’8 van dit blad, in het bezit van ons Bericht van Inschrijving, z|jn volgen# de doniin vaetgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Q A A A Gulden by levenslange IflAA Gulden by QOO Gulden by verliea Qflfl Gulden by verliea Iflfl Gulden by verlies AA Gulden bij verlies van téVVVongeschiktheid. IVVV overlijden. OW van hand of voet. mW van een oog. 1 Vv van een duim. VV een anderen vinger. fortuinlijk, daar de auto in Bovenberg te water ging. De beide inzittenden kwamen er goed af. De auto is spoedig weer bo ven gebracht. Op de eierenveiling van de Pluim- veevereeniging „V. Z. 0. D.” alhier wa ren aangevoerd 1500 kippeneieren. Be steed werd van f 5.30 tot f 6.25 de 100 stuks Een 5-jarig kind van den heer G. de L. geraakte spelende met een karre tje te water. De moeder, die het ongeval bemerkte, mocht het gelukken haar kind nog bijtijds te redden. Voor deelname aan het Openlucht spel tijdens het Oranjefeest hébben zich thans 60 personen opgegeven. Bergambacht. De Minister van Defen sie heeft aan den militieplichtige A. Blanken uitstel van herhalingsoefening verleend tot 12 Februari 1931. Uit den Raad. Boskoop. In de Raadsvergadering van Dinsdag zijn de heeren Brand en Noest opnieuw gekozen tto lid der raadscom missie voor onderzoek van de begroo- tingen en rekeningen. Zij verklaarden echter, deze herbenoeming niet aan te ne men, omdat verleden jaar het werk van deze commissie door de beide meerder- heidsgroepen in het water was gewor pen. Volgens den heer Noest beschouwde de wethouder van publieke werken, de heer E. Guldemond, het rapport van de commissie als een soort motie van wan trouwen. De voorzitter kon zich levendig inden- ken, dat de wethouder toen goed van zich had afgebeten, want het oordeel van de commissie was onbarmhartig. Naar de heer Brand verklaarde, was zijn grief gericht tegen het feit, dat de twee meerderheidsgroopen in een verga dering, welke in een schoollokaal is ge houden, besluiten ten aanzien van een te volgen gedragslijn hebben genomen. In deze vergadering was de wethouder van publieke werken aanwezig, die naar aan leiding van de critiek der raadscommis sie later bij de begrootingsdebatten „met zijn portefeuille rammelde”. Maar de wethouder wist, wat de meerderheid van den raad in deze zou doen. Besloten werd, de over vorige jaren wegens kinderbijslag overwerk ver-u schuldigde pensioensbijdragen niet op ambtenaren en werklieden te verhalen. I’elef 20. Tel.-adres- Vannooton

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1