L looo Binnenland. ken ntediagen Plaatselijk Nieuws. jopingen. FEUILLETON. volking. Stand. Een Noodlottig Schot Een vervelend artikeltje. woewiDAQ Auourrvt im Mo. B774 Ms JAARGANG AUGUSTUS mo Tol.-adres Vannvoten HAVEN 26 20 INGEZONDEN MEDEDEELIN8. •ffj die die een H Oskam f649. ceel er 24 ge- ndrikje, d. van A. (Wordt vervolgd.) ig van de aanbe- iw van het Wijk- 3 Kruis alhier, is met erf te Groote Ooms alhier voor Ijes bouwland te Ooms alhier voor irtje bouwland te F. van Holten te ,r gevangenisstraf, de logementhoud- ■n gummislang eon loofd toegebracht, s meermalen met ting had bedreigd. niets op, waarna anjkrogging geslo- peroeelen, geveild Streefkerk, voor A. Ooms, werden zul bouwland te van Holten to A. Stoppelenburg ronder f 8885; WO, id. f 4010; G. i, id., f 8950, id. N aar het Engelsch va» FLORENCE WARDEN. Men I in vnn (HIM Berfi’ht ir de maand Juli, srtorn, van Bar- van Lekkerkerk; Idinxveen; E. To- I. H. B. Speck- H. Wilks, van Soest, van Delft; in Dordrecht; G. Vnn 1 tot 6 re- •6gel meer/0.20 toing 8e insnl Tusschen den de Swart f 8650; ’wed. J. Neven if f 8719,50; A. met erf en per- eer L. Bouter ai- turm f 1920; fir- f 1226; M. Nobel der Graaf f 2$>0; 6. der Graaf f 175; [oogstraten f 183. r, naar Ammers- aar Bleiswijk; M. igraaf; H. J. Bel, naar Pijnacker; iwkoop; J. Stout, Rozendaal, naar Spekman, naar lu en gezin, naar Vernchni.t Maandag, Wotnadng •n Vrijdag. Prijs bij vooruitheia- ling voor Schoonhoven j er 8 jniiMiideri ƒ1.25; p poer Met verzekering 15 cents meer. rap en J. A. Baas. en W. Bont. O1; IV*-1" M a o I u u f SpU«»ert.rln9«rtorliK).n ia stad» ISO jaar onovertroffen het berte tnidd/A M Bullrlch-Zout Tabletten fl. 0,28 en fl. 1,-30. Steohte echt in verpakking met het portret van den ultvlnde». Monster» gratia en franco v. d. vertegenwoordiger I. di Bruli. Imiiirdanooit, Llnnaausparkwig 18 kunnen dus alleen hopen on een spoedige komst van den beteren tijd, we kunnen waakzaam en werkzaam blijven en zor gen dat wij ons zelf niets te herwijten rullen hebben wanneer de slechte tijd mocht blijven duren. niet verlangend en wilde ze bleef N GULPEN”. astricht heeft den maamd „de schrik oging tot doodslag genisstraf veroor- Dat is mijn zaak wat er nu gebeu ren moet, antwoordde Sir Morecambe bedaard. Ik geloof dat ik eerder jou zou kunnen vnagen wat -er gebeuren zal? Waar is je vrouw? Raggett' blies hoog van den toren. Gaat U niets aan waar mijn vrouw i«, zei hij kwaadaardig, bemoei U mot Uw eigen zakenl Nu, waar is dim de politie? zei Sir Morecambe spottend, je bent toch zeker naar de politie geweest? Dat zal nog wel gebeuren, gromde Raggett, nijdig dat de baronet niet be paald in een handelbare stemming bleek te zijn en wanhopig, omdat Hatty de identiteit van Crane, den chauffeur van de Potts-Palmers had verraden, zoodat uit dat geheim geeh geld meer was te slaan. Als ik jou was zou ik me maar haasten, antwoordde Sir Morecambe luchtig, ik ben niet van plan om altijd in deze buurt te blijven. Raggett beheerschte zich; hij kwam dichter naar den baronet toe en trachtte het gesprek een verzoenende wending te geven. Kijk eens aan, mijnheer Crane, of boe U U noemt, ik zal U maar met rust laten. Zoo, je komt wel laat om tot een dergelijk besluit te komen, hetgeen jullie beiden bezworen hebt bij het gerechtelijk onderzoek! niet alleen lichamelijk maar vooral zede lijk doen lijden en haar tegelijkertijd de oogen geopend. Ze vroeg zich af of dit nu het huwe lijksleven was, waar ze altijd naar ver langd had, gebonden te zijn aan een man die haar lippen bloedend had geslagen en haar gedwongen had getuige te zijn van zijn pogingen tot afpersing. Hoe meer zij over alles nadacht, hoe dieper haar wroeging werd, dat zij ooit naar Bill Raggett geluisterd *had. Toen zij Sir Morecambe fluitend hoor de aankomen, herinnerde zij zich haar bekentenis aan Minnie Potts-Palmers en ze wilde hem waarschuwen dat zijn iden titeit bij zijn patroon bekend was, om op die manier een beetje goed te maken wat zij misdreven had. Ze bleef hulpeloos voor hem staan en fluisterde: Wacht een oogenblik alsublieft, ik moest eigenijlk niet tegen U praten, ik ben bang dat U niet luisteren wilt, maar de jongedame die jongedame met haar zijden japon kwam in het portiershuisje bij me en bette mijn ge zicht juist toen mijn man me geslagen had en zij -r- zij wilde weten wie U was en ik heb het haar verteld. Heb je het haar verteld? Heb Je mijn waren naam gezegd? vroeg Sir Mo recambe onthutst. Ja, ik weet dat ik het niet had moe ten doen, maar ze was zoo vriendelijk tegen me en ze dwong me er haast toe enmijn man is zoo onhebbelijk ge weest het spijt mij, vreeselijk. Dit was de eerste maal, dat Sir More cambe met Hatty zelf sprak en tot zijn verbazing merkte hij dat er niets wraak zuchtigs, niets kwaadaardigs in haar toon of in haar uitdrukking wu. Hij kwam tot de conclusie dat dit geen slechte gemeene vrouw was. die samen spande met Raggett, maar een domme, willooze, volgzame vrouw, die gem&kke- Weer een kerkdiefstal. Moercapelle. Voor de zooveelste maal ia in den nacht van Maandag op Dins dag in gebroken in de Ned. Herv. Kerk. De Zendingsbusjes zijn geledigd. I" vermoedt, dat er een aardig bedrag zat, daar het bijna weer tijd was ze te ledigen. op minder dan 4 ïhool te Benschop kind nog niet viel m leeftijd, schrij- n uitvoerige moti- nde beslissing, dat Lopik ten onrechte f vergoeding heeft wat moest ik anders doen? Zeg niets meer tegen me, laat me..laat me gaan. Want hij had haar bij den arm gegre pen en probeerde haar tegen te houden; plotseling was er een nieuwe hoop in hem opgekomen; hij dacht er aan wat er gebeuren kon als die man en vrouw on- eenigheid met elkaar kregen. Kom, zei hij', jij bent niet de vrouw, die een man, die niemand kwaad heeft gedaan, ten gronde wil richten en hem aan de galg helpen, nietwaar Hatty? Ze hield op met snikken en keek hem aan, terwijl ze over haar geheele lichaam trilde. U moet zoo niet spreken en me niet zulke dingen vragen; ik kan U niet ant woorden, ik durf het niet en het ion Hierdoor had tijding plaats. De die juist daar ter plaatse waren, stelden een onderzoek in». en al dadelijk bleek, dat hier wat te doen was voor de poli tie. Ten eerste werd tegen den chauffeur proces-verbaal opgemaakt omdat er geen hoorn aanwezig was in de bus, ten twee de miste de chauffeur de wegenkaart en ten derde volgde proces-verbaal voor het in gevaar brengen van de veiligheid. Voorts werd proces-verbaal opgemaakt tegen den ondernemer. Ten slotte werd den chauffeur het verdere rijden met de bus verboden, waarna de passagiers met een luxe auto verder werden vervoerd. Alblasserdam. De heer A. P. de Lan ge heeft aan den heer Puper het bouwen van een heeteluchtoven opgedragen. Op de gehouden vakwedstrijd van bakkers te 's-Gravenhage is aan bakker A. P. de L. alhier het zilveren medaille verleend voor zijn inzending beschuit Verpachting grasgewas. Bergambacht. De verpachting van het grasgewas van den hoogen boezem van den polder Bergambacht, heeft slechts opgebracht f 212. Vorig jaar was dezelf de oppervlakte verpacht voor f 579. Do vrouw van den heer W. J. R. gleed op het erf uit, waarbij zij zoo on gelukkig terecht kwam, dat zij een arm brak. De geneesheer heeft den arm ge zet. Koninginnedag. Noordeloos. Er bestaan plannen om op Koninginnedag een feest te organi- seeyen, uitgaande van de Wilhelminaver- eeniging. Voor het houden van een schoolfeestje heeft de gemeenteraad een bedrag van f 0,50 per leerling voor elke school beschikbaar gesteld. Wegens ernstige ongesteldheid is aan den heer A. de Kuiper, als ontvan ger dezer gemeente een ziekte-verlof ver leend. De werkzaamheden worden door den secretaris waargenomen. De gemeenteraad heeft besloten de kamers, bestemd voor raadkamer en se cretarie, van den nieuwen eigenaar van het pand te huren. Voorloopig wordt van den bouw van een nieuw gemeentehuis af gezien. Noordeloos. In verband met de nieu we financieels regeling tusschen rijk en gemeenten heeft de gemeenteraad de na volgende besluiten genomen: Indeeling 8o klasse voor de Personeele belasting; op die belasting 50 opcenten te heffen en de gemeente voor de fondsbelasting in te doelen in de Se klasse. Kinderverlamming. Reeuw Ijk. Het achtste geval van kin derverlamming is in deze gemeente ge constateerd bij een 4-jarig kind van den landbouwer Van Geest in Oud-Reeuwijk. WlndhondsnrssnsR. Rssuwljk. Zondag zijn te Scheveningen groote windhondqprennen gehouden. De N. Rott. Grt. schreef, dat, nu Schevenin gen niet achterblijft bij verschillende groote buitenlandsche badplaatsen. Wij kunnen thans melden, dat ook in onze naaste omgeving deze bijzondere attractie den 27en Augustus te zien zal zijn. In Reeuwijk zullen dan n.l. ’s avonds 6 uur windhondenrennen gehouden worden, eveneens vlakke baan en hondenrennen Slledrecht. De heer H. Hakkenes slaag de te ’s-Gravenhage voor het examen Duitsch L o. Viansn. De heer H. P. A. Willems is te Utrecht geslaagd voor de hoofdacte. Plotselinge dood. IJsselsteln. Zaterdagavond omstreeks half zes bleef de echtgenoote van N. van N. in de R.-K. Kerk plotseling dood. De oorzaak is vermoedelijk hartverlamming. Bergambacht De heer W. de Jong heeft de benoeming tot brandmeester aan de brandspuit in Benedenberg aangeno men, zoodat thans de bemanning aan spuit weder voltallig is. Alhier wordt voor le soort kaas be steed van f 4651 en voor 2e soort van f 40—45 de 50 K.G. Vette varkens gelden tot f 33,50 per 50 K.G. De heer P. Stuurman heeft het bou wen van een woning aan den Kerkweg in deze gemeente opgedragen aan den timmerman C. de Jong. -B. en W. hebben aan de Oranje- Nassau Vereeniging toestemming ver leend om bij het te houden Oranjefeest gebruik te maken van de aan de ge meente toebehoorende houten eerepoort. Mej. A. Verveer, onderwijzeres aan de 2e Openbare Lagere School aan den Hoogendijk, is benoemd aan een zelfde School te Kortgene. Berkenwoude. Maandagmiddag is de 5-jarige Lijntje Verhoeve van de zolder trap gevallen en heeft zich zoodanig aan het hoofd verwond, dat de hulp van Dr. 'ran Kamp (tijdelijk te Bergambacht) is ingeroepen. Deze heeft de wond gehecht. KonlnginnefsesL Boskoop. Bij het Koninginnefeest op Woensdag 3 September gaat wegens om standigheden de historische optocht, voor stellende „De intocht van koning Wil lem I", niet door. Thans is besloten om een Allegorischen en Reclame-optocht te houden. Des avonds zullen concerten worden gegeven en het raadhuis, de kerktoren en de molen van den heer Abbenbroek feestelijk verlicht worden. Het feest wordt met een vuurwerk be sloten. Giesssn-Nieuwksrk. De heer J. de Visser is te Rotterdam geslaagd voor de de hoofdacte 1. o. Electr iciteit voor Papekop Hekendorp Gouda. B. en W. stellen op advies van de directie der gemeente-lichtfabrie- keij en de commissie van bijstand den Raad voor te besluiten: a. lot het verleenen van machtiging aan de gemeente Oudewater tot het leve ren vao electrischen stroom aan de ge meenten Papekop en Hekendorp, door wijziging van de met die gemeente afge sloten overeenkomst tot stroomlevering; b. tot uitbreiding van het kabinet der gemeente-lichtfabrieken voor de electrifi- catie van de gemeente Papekop en voor de sluiting van den ring Gouda, Reeu wijk,, Bodegraven, Woerden, Waarder, Papekop, Oudewater, Haastrecht, Gouda, waarvan de kosten zijn begroot respectie velijk op f 9800 en f 12300. B. en W. vragen den Raad een cre el iet van f 9880,80 voor de inrichting van de werkplaatsen in de nieuwe gebouwen op het Stadserf. Kinderverlamming. Krimpen a.d. IJssel. Alhier is een geval van kinderverlamming geconsta teerd bij de jeugdige P. Buis, oud 14 maanden. Het patiëntje is naar de ba rakken te Gouda overgebracht. Lekkerkerk. De heer G. G. Roos, bur gemeester, zal op 15 Nov. te Amsterdam voor de Vereeniging van Liberalen Leden van Gemeentebesturen optreden als een der prae-adviseurs over: „De taak van Justus. Vouter, b. van G. Roest. irrenburg, oud 27 j. G. Bot, oud Vonden, oud 31 j. itus. van T. G. Mou- lale. is, oud 7 j. Z j., weduwe van B. r-< Zaterdagavond werd onder de too- hen der muziek, gegeven door het fan farecorps „Amicitia” ingehaald Pater Van ten Berg, die Zondag 10 Augustus de £i Priesterwijding heeft ontvangen. Zondag heeft hij in de Parochiekerk van H. Nicolaas te IJsselstein zijn eerste Plechtige Heilige Mis opgedragen, nadat hij door een aantal bruidjes was inge- j haald. I De veiligheid op den weg In gevaar. AMlIasserdam. Terwijl J. de J. met paard en wagen uit Kinderdijk kwam, vanaf het lekveer, passeerde een auto bus van Broere van Groot-Ammers, zon der eenig signaal te geven. bijna een aan- rijksveldwachters, de Overheid ten opzichte van het Voor bereiden^ Lager Onderwijs”. Op den Kerkweg zijn ten Noorden en ten Zuiden van de School met den Bijbel waarschuwingsborden geplaatst voor motor- en auto-bestuurders, om langzaam te rijden. Den heer L. Hoogstraten Is de le- vering en het stellen van’ de verschillen de electrische motoren enz. opgedragen, noodig geworden door de verbouwing en uitbreiding van de maalderij van de Ver eeniging „Eendracht maakt macht”. Lekkerkerk. De heer G. v. d. Voet heeft te ’s-Gravenhage het diploma Duitsch 1. o. behaald. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. --1- We zetten het zelf als waarschuwing hierboven dat het artikeltje dat we hier gaan plaatsen een tikje vervelend i& omdat het veel cijfers moet bevatten, die gewoonlijk een opstel eenigszins taai maken. Maar het onderwerp dat we hier willen behandelen, is opgebouwd uit cij fers, bestaat uit louter cijfers en het is nuttig voor onze lezers om er kennis van te nemen. Een handelaar verkoopt van zijn pro duct, maar hij moei ook zelf allerlei za ken voor zijn bedrijf koop en. Zoo is het ook met den staat, wij verkoopen aan het buitenland, dat is onze uitvoer en we koopen van het buitenland, dat is onze invoer. Evenals de koopman moeten we lorgen dat hetgeen we verkoopen meer ii, dan hetgeen we koopen. Als het an dersom is, als onze invoer hooier is dan onz® uitvoer, dan zijn we aid een fa brikant, bijvoorbeeld als een sigarenfa brikant, die voor f 10.000 tabak heeft gekocht, maar slechts voor f 90ü0 siga ren heeft geleverd. Zoo is het op het oogenblik helaas met onzen handel gesteld. Eigenlijk nog een beetje ongunstiger, want onze uitvoer steeg wel, maar de waarde daalde. Om dus bij het boven aangehaalde voorbeeld te blijven, is het met ons land als met een sigarenfafnkant die een vorig jaar 50.000 sigaren heeft verkocht voor f 5000 en dit jaar 60.000 voor t 4000 met de zelfde grondstofien. In het eerste halfjaar van 1930 steeg de uitvoer van aardappelen van 213ia millioen K.G. tot 244 millioen K.G., maar de waarde daalde van 7.35 millioen gul den tot 5.43 millioen. De uitvoer van pootaardappelen steeg van 9,76 millioen K.G. tot 14.62 millioen K.G., de waarde daalde van f 583 000 tot f 513.000. Aan boter werd uitgevoerd 21,68 mil lioen K.G. tegen 24.19 millioen in de eerste helft van het vorig jaar. De waar de verminderde van f 43.08 millioen tot f 33.26 millioen. De kaasuitvoer liep te rug van 45.2 millioen K.G. tot 44 mil lioen, de waarde van f 36.5 millioen tot f 32.8 millioen. We zullen nu het opnoemen van ver dere cijfers maar staken en alleen ver melden dat ook bij aardappelmeel, dex trine, gesuikerde condens van ondermelk, versche eieren, spek, gezouten varkens- vleesch, rund- en kalfsvleesch, paarden, groene erwten en bruine boonen de toe stand even ongunstig veranderd fs. Tegenover deze dalingen in waarde staan slechts enkele betere cijfers De uityoer-waarde van melk- en kalfkoeien fokvee en varkens steeg, maar toch kan men zeggen dat bijna onze geheele uit voer een bedenkelijka vermindering in waarde vertoont. Wat kunnen we hiertegen doen? Het wanhopige is, dat we er niets te- ?sn vermogen. Het is de ongunst der lijden die ons deze poets speelt. We .1 w— Advertentiën gels ƒ1.80; elke i egel meer Bij 8 maal plaatsing 8e f 0.10 per regel. Tummc'.,», tekst drievoudige prijs. iding, krijgt Van i beroep bij God. ift den Raad van en. eed de vraag rij- sitter, of voor rgoeding voor ver- e nog beneden den rijn. t plaats gehad en ad van P. van den m leeftijd (7 jaar) eeft. dit kind moet dus a en gaat weer in, rplichtigen leeftijd NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT SCHOONHOVENSCHE COURANT S. A W. N VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN HAVEN 26 P'-lrJUbm t van In.rbryvinjt, xjjn .olgan* da dm, in .a-tg.xielde bapftlingan wg.n ongevallen venekerd v.atf bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK le Schiedam van Gulden bt onn Gohlen bjj verlie. OAA Gulden b«| verliet erk/k dulden bQ verliet Gulden bij verliee’van overleden. JW van hand of voet. vnn een oog. 1W van een duim. VV een anderen vinger. ABtiNNÉ’rt vnn dit blad, In het bezit Gulden hij leven*langp V VV ongeschiktheid. I Om blad is aan^tsloten bij hst Burtau voor OPLAAG CONTRÓLE vaar door das onze adverteerders zich zeker heid kannen verschaffen omtrent de pablici teitswaarde. niets geven. O, laat me gaan, laat me alstublief gaan! Ze was heelemaal buiten zichzelf van wroeging en vrees voor Bill Raggett. Ze scheen zoo bang dat hij zou komen. Hatty, zei hij langzaam en ernstig, als je dan niets voor mij doen kan, zou je me dan niet in één ding willen hel pen? O, neen, neen, ik kan niets meer doen, vraag het me niet, ik kan het niet. Ja, maar dat kan je wel doen, ge loof ik. Ken je juffrouw Pamela Her rick? De dame die zooveel van U houdt^ Alle sentimenteel© snaren in haar ge moed waren weer aangeraakt. Ja, ik zou graag willen dat ze wist waar ik was en wat ik doe. Wil je haar schrijven en het haar vertellen? Prinses Juliana gaat kampeeren. Prinses Juliana zal van Donderdag 2t Augustus af gedurende een week met eonige vriendinnen bij het Aardhuis kampeeren. TUBERCULOSEBESTRIJDING. Internationaal congres van 1932 in Nederland. Te Oslo is van 12 tot 16 Augustus de zevende internationale tuberculoseconfe- rentie gehouden. Eenmaal ju de twee ja- ren vereenigingen zich op deze zeer druk bezochte congressen de afgevaardigden van de centrale vereenigingen tot bestrij ding der tuberculose van alle landen, die bij de internationale vereeniging zijn aan gesloten, de afgevaardigden van regee- ringen en de verdere leden der vereeni ging. Het congres heeft besloten dat de vol gende conferentie in 1932 in Nederland zal worden gehouden. Als voorzitter dier conferentie werd prof. Nolen aangewe zen. Nederland kan op de komst van honderden congressisten rekenen. Haar vertellen dat U hier bent? Neen, want hier kan ik niet meer blijven; jij hebt me dat onmogelijk ge maakt. 0, het spijt me zoo. Nu, laten we daar maar niet meer over spreken. Schrijf haar dat ik hier geweest ben en dat ik van plan ben haar op te zoeken? Durft U dat? Het is mij precies gelijk of ik hier of daarginds gearresteerd word en ik zou haar nog graag willen zien. Hatty huilde nu zonder ophouden bn Sir Morecambe, die er zeker van was, dat hij op een of andere manier nog wel de waarheid uit haar zou krijgen als hij maar op de juiste manier met haar wist om te springen, ging vriendelijk voort: Zeg haar dat ze naar me uit zal zien, want dat het niet meer zoo lang zal duren dat ik bij haar kom.. nog een verzoek len voor een kind, den leerplichtigen ij kan er dus niet »men. zonder stemming men het besluit i Van den Akker Raggett maakte een ongeduldige hand beweging. Ik heb alleen maar gezworen, dat ik iets gezien had of geloofde gezien ie hebben! Sir Morecambe, die geen zin had om verder met dep schavuit te redeneeren, probeerde hem voorbij te loopen, maar Raggett stak vlug zijn hand uit en pakte hem bij de mouw. Dat was meer dan Sir Morecambe ver dragen kon. Houd je handen thuis, schooier. Hij draaide zich zoo plotseling om dat Raggett, die niet op deze beweging ver dacht was, voorover op zijn gezicht viel en vloekend en mopperend krabbelde hij overeind. Het deed Sir Morecambe bepaald ge noegen dat hij hem onwillens zoo afge- straft had en hij liep door naar Game Court, terwijl hij zachtjes een deuntje fluitte. Toen hij het hekken naderde, zag hij de deur van de portierswoning open staan en Hatty naar buiten komen. Hij was heelemaal naar een gesprek met haar langs haar heenloopen, maar voor hem staan. De arme vrouw had het de laatste paar uur zwaar met zich te verant woorden gehad. Het was niets nieuws voor haar dat haar schavuit van een man nog steeds moeite deed om Sir Mo recambe te brandschatten, maar nu zij uit eigen ervaring de manier had leeren kennen, waarop hij het deed, walgde zij ervan. Hatty had zich nog treen oogenblik zelf wijs gemaakt dat Bill Raggett sterke ge voelens van liefde voor haar koesterde, maar zij had gehoopt dat rij op den duur toch tenminste een vriendelijke behan deling van hem zou ondervinden. Maar de klap, die hij haar dien avond gegeven had en die haar nof pijn deed, had hij lijk te leiden was en die gehandeld had onder den overheerschenden invloed van een sterker en slecht karakter. Zool antwoordde hij op niet on vriendelijke toon dan heb je het on mogelijk voor me gemaakt om naar Gar» ne Court terug te gaan. Hatty kreunde. O, ik wilde dat ik het niet gezegd had, maar ik dacht er niet bij en de naam ontviel me voor ik het wist. Zoo, zei hij droog. Ik begrijp anders niet waarom je daar nu opeens zoo’n spijt van hebt, terwijl je me al zoo veel kwaad berokkend hebt. Hij hoorde Hatty zacht snikkén in de duisternis en hij bukte zich om in haar gezicht te kijken, maar Hatty was ver legen en angstig en maakte aanstalten om heen te gaan. Hij hield haar tegen en zei vriénde lijk: Je weet toch zeker, dat je me een heeleboel kwaad gedaan hebt? Als antwoord barstte Hatty in tranen uit. Ze trachtte zich te beheerschen en fluiserde: O, zegt U dat toch niet, stil toch, Gouden huwelijksfeest IJsselsteln. Zaterdagavond werd den echtelieden WalreeVan Leeuwpp, dien dag hun gouden huwelijksfoÈst her dachten, door het fanfare-corps „Amici tia” een serenade gebracht. Doordat de vrachtbode M. v. V. voor een wielrijder moest uithalen, kwam hij met zijn voertuig in de sloot terecht. De auto werd zoo zwaar beschadigd, dat hij totaal onbruikbaar was. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Voortzetting dsr feesten. Zevenhuizen. Het concours-comité, dat dat de festiviteiten door het ongunstige weer heeft moeten staken, heeft besloten deze a.s. Zaterdag, des n.m. voort te zet ten. Welwillende medewerking verleenen „Jong Apollo”, „Zevenhuizen’s Mannen koor” en „De kleine Trompetter”, die een gezamenlijk concert op het feestterrein geven. Na afloop wordt een schitterend vuurwerk ontstoken. Een vinger afgekneld. Zevenhuizen. Terwijl de landbouwer G. Tuinzaad in het Noordeinde met een hooiknijper bezig was, liep opeens het paard weg, waardoor één van T.’s vin gers zoodanig in de knel kwam, dat hij op dokters advies naar het academisch ziekenhuis te Leiden moest, waar de vin ger is afgezet. Een aanrtyding mei gevolgen. Waddinxveen. Op den Kerkweg had een aanrijding plaats tusschen twee rijwielen, bestuurd door eeiï zoontje van S. en den heer V. Het jongetje werd zoodanig getroffen, dat het met zijn hoofd tegen de straabviel en ver volgens in den Kerkwegvaart terecht kwam. Door toegeschoten helpers wisten zij het kind op het droge te brengen. Bij het uitspoelen van de wasch viel de vrouw van Z., achter haar woning te water. Gelukkig werden eenige buren door haar hulpgeroep opmerkzaam en konden haar tydig redden. Onvoordeeligc dag. Waddinxveen. De koopman J. R. uit Gouda, was zoo ongelukkig met een wagen met galanteriëen, doordat zijn paard schrok aan het Noordeinde te water te rijden. Mensch en 'dier werden gered, maar een groote partij koopwaren ging verloren of 1 was waardeloos geworden. ugustus. JUXAKJW, U.-- Aria, d. van H. Berg. Johan- U J. Janmaat en

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1