EEH DAGMEISJE net pension gezocht Bakkersknecht Schildersknecht Jongmensch Dagmeisje Meisje Bovenhuis. Wat geeft de Radio? Kerk en School. Stadsnieuws. Weerbericht. Telegrammen. Gemengd Nieuws. ingezonden Stukken Predikbeurten. Sportnieuws. Marktberichten. Advertentiën. Cornelia Barrioia oskam. Cornelia enrrioie oskam 50-jarig Huwelijksfeest St. Ludwlna Deelnemers Gevraagd: Tgrstond gevraagd: Een halfwas Terstond gevraagd; Een halfwas DeKuiaam schilder sa tilnH Haituas, Gevraagd Gevraagd tegen I October: BEURQ06D: let Burger-Buitenmeisje Te huurs EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOCLAND EN UTRECHT, Schoonhonwollt Courant MAANDAG S SEPTEMBER 19» Dinsdag 9 September. Hilversum. A.V.R.O. 89.46 Gramofoon; 10—10.15 Morgenwijding; 10.8012 Haarlemsche Orkestvereeniging, 12.15 —2 A.V.R.O.-Orkeat en Vroolijke Lied- jee; 22.80 Lezing voor Damea; 84 Solistenconoert; 44.80 Gramofoon; 4.30—5.80 Kinderuurtje; 5.806 Gra mofoon; 07.15 Omroep-Qrkeet, 7.15 7.45 Radio-Volksuniversiteit. De heer Sem Dresden over: Het lied bij Schu bert, Schumann en Brahms; 89.15 Harmonie-Orkest en Mannenkoor; 9.15 uur Spikes Hughes en zijn Band; 10 uur Persberichten; 10.1511 Hughes en zijn Band; 1112 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 89.15 Gramofoon; 11.8012 Godsdienstig halfuurtje; 12 1.30 K.R.O.-Trio; 1.802 Gramo foon; 28 Vrouwenuurtje; 50 Gra mofoon; 00.15 uur Nieuwsberichten in het Esperanto; 0.160.80 uur Gramofoon; 0.407 uur De heer F. J. van der Sloot over den a,s. Engel- Bchen cursus; 77.80 Pater H. de Greeve S.J. over: Dokter en Publiek; 7.30—8 Landbouwhalfuurtje; 811 K.R.O.-Orkest;*9.30 uur Nieuwsberich ten; 1112 Grampfoon. Woensdag 10 September. Hilversum. V.A.R.A- 8 uhr Orgelconcert; 9 uur Gramofoon; V.P.R.O. 1010.15 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Aleida Roelofsen draagt voor „De Deerne" uit „Het feest der gedachte nis"; 10.30 uur Ziekenuurtje; 11.80 uur Gramofoon; 12.15 uur V.A.R.A.Or- kest; 1.45 uur Gramofoon; 2.80 uur Optreden van Jean Janssens, 'Zang;' 8.80 uur Maak het zelf; 4.30 uur Vraag halfuurtje voor kinderen; 5.15 uur V.A. R.A.-Orkest en Orgelspel; 7 uur Lite rair halfuurtje; 8 uur „Geef ons Ar beid", "Werkloozentragedie in 5 bedrij ven. p Huizen, N.C.R.V. 8.159.80 Concert; 10.8011 Ziekendienst; 11—11.80 Gramofoon; 11.3012.30 Harmonium bespeling; 12.80—2 Concert; 22.45 Concert; 2.45—8.15 Lezen van Christ Lectuur; 8.154.15 Vervolg Concert; 4.155 Gramofoon; 50 Kinderuur tje; 00.30 Gramofoon; 0.907 Knip pen en Stof versieren; 77.30 De heer H. J. van Engeland over: Gevaren van electriciteit; 7.80—8 De heer H. S. van Houten te Assen over: Junge Kröft; 8—11 Christelijk Radio-Orkest; 10 uur Persberichten. bracht een massa publiek op de been. Het avondfeest trok zeer veel belang stelling. Lekkerkerk. De nog jeugdige vereen. Zwembad „Schuagt" is voornemens om Zaterdag a.s. bij gunstig weer als pro paganda een waterfeest te organiaeeren. Zij wil dan polo- en zwemwedstrijden houden, popduiken, estafettewedstrijd enz. Def1 zwemclubs uit VlaaTdingen en Schoonhoven zullen hun medewerking verleenen. Voor de wedstrijden, zullen verschillende prijzen beschikbaar gesteld worden. Woensdag a.s. zal in het raadhuis een idtting gehouden worden voor het betalen van dijkgeld. Op de veiling van de veilingvereeni- ging „Lekkerkerk en Omstreken" be droeg de aanvoer van eieren 1821 stuks, welke van I 0,10 tot f 7 per 100 op brachten. Voor jonge heneieren werd be steed f 4 tot f 4,50. Kaas 4043 ct. en boter 80 ot. per pond; snijboonen 18«17 cent; princesseboonen 2021 cent,; ren tegevers 1£17 cent, alles per K.G.; an dijvie 2—h8 cent per bos komkommers 57 cent per stuk bloemkool 8 cent, kroten 2 cent^per bos; aardappelen 40 een» per KG.: appelen 10—20 cent en peren 1120 cent per K.G. N Koninginneteelt. Meerkerk. De 50e verjaardag van de Koningin is Woensdag in zeer opge wekte stemming herdacht. De kom der gemeente was versierd met eerebogen, vlaggen, wimpels en bloemen en 's avonds verlicht. Op den vooravond van het feeet gaven de Muzlekvereenlging „Euphonia" en de Gem. Zangvereeniging „A.D.V.E.N. D.O." onde/ groote belangstelling een goed geslaagd concert Woensdagmorgen te 7 uur klonk van af den torentrans het Wilhelmus, ten bes te gegeven door eenige leden van „Eupho nia". De voormiddag'werd bijna geheel ge wijd aan de schoolkinderen. Na trakta tie, en zeer aardig uitgevoerde wedstrijden ging het in optocht, voorafgegaan door muizek, door de iom der gemeente. Het moer officieel© gedeelte van het feest werd omstreeks elf uur door den eere-voorzitter, burgemeester Slob. ge opend. Daartoe uitgenoodigd door het be stuur der „Wilhelmina Vereeniging" schetste spr. in een enthousiastische re de, wat het Oranjehuis gedurende vier eeuwen voor Nederland is geweest. In het bijzonder werd gewezen op de groo te beteekenis der régeering van Koningin Wilhelmina en de liefde van het Neder- landsche volk voor het Oranjehuis. Spr. eindigde met den wensch, dat de Lands vrouwe nog tele jaren gespaard blijven Blijve steeds ons symbool: „God, Oranje en Nederland!" Deze rede werd met luid applaus be groet, waarop de grooto menigte, verza meld op het Plein, rondom de tent, het oude Wilhelmus aanhief. Des namiddags was er voor de ver schillende volksspelen veel belangstel- line. Om 2 uur begon Het wedloopen voor meisjes boven 14 jaar, om kustvoorwer- pen. De uitslag was: le prijs M M. Slob, 2e prij§ A. van der Ham, 3e prijs M. van Tricht, 4e prijs M. Terlouw, 5e prijs T. den Braven. Ringrijden door paren met versierde twee-wielige rijtuigen. Deelnemers 19 paren, le prijs f 25 F. Kool met mej. Jenny Vermom; 2e prijs f 10 B. Boo gaard met jnej. fioogoard; 8t priji f C. Boogaard met me). I. ran Ringelen- eteijn; 4e prijs f 2.60 D. van den Heuvel met me). O. van IJzeren; trooetprijs A. Verripe met mej. G. van Iperen. Touw^- of Tontrekken voor jongens: le prijs J. Bor, 2e prijs F. Bot, 8e prije J. van den Heuvel, 4e prijs J. van Spijer, Hindernisloopen voor jongens^ 1% prijs M. van der Ham, 2e prijs J. Bikker, 8e prijs F. Bot, 4e prijs J. Bouthoorn, öe prijs L. van Iperen. Popzoenen voor jongens: le prijs M. van der Ham, 2e prijs D. de Stiohter, 8e prijs J. Bikker, 4e prijs F. Bot Blaastrappen voor jongens en meisjes: le prijs G. Jongkind^ 2e prijs W. den Braven, Sb prijs Annie van Iperen, 4e prijs W. van Iperen, 5e prijs M. van Tricht. Ringrijden voor jongens en meisjes met rijwielen, 18 deelnemers: le prijs mej. M. van Tricht, 2e prijs mej. M. Bor, 3e prijs A. Hyïkema, 4e prijs mej. G. Mo lenaar, 5e prijs G. van Meteren. De prijzen voor versierde rijtuigen vielen ten deed aan: le prijs Jac. Boom met mej. M. Slob, 2e prijs F. Kool met mej. J. Vervoorn, 3e prijs C. Bogaard met mej. L. van RingelenSteijn, 4è prijs G. van den Heuvel met mej. Van den Heuvel. Tot slot volgden des avonds een con cert en openlucht bioscoop. Meerkerk heeft het Koninginnefeest op waardige wijze gevierd. Het bestuur der Wilhel mina Vereeniging komt een Voord van lof toe. De handel In kaas was de vdHge week traag. Men besteedde voor: le kw. met Rijksme^Jc f 4143, 2e kwal. f 88— 40, en voor ongestempelde f 8539 de 50 K.G. Vette varkens gelden 42 cent per half K.G.; «outers 39 tot 40 cent. Oranjefeest Nieuw-Lekkerland. De door de ver eeniging „Trouw aan Oranje" te Kinder dijk georganiseerde feestelijkheden kun nen als zeer goed geslaagd worden be schouwd. Vrijdagavond zijn deze ingezet met eet marsch van -de muziekvereeniging „Ex celsior" van Alblasserd&m door Elehout naar het feestterrein, waar het dames koor „Liederenkrans", onder leiding van den heer L. Boschma, een uitvoering gaf, welke zeer in den smaak viel van het tal rijke publiek. Er werd door de dames dan ook keurig gezqngen. Hierop Volgde eerst pen concert, vervolgens een lampion-op- tocht, waaraan zeer veel kinderen en ook eenige grooteren deelnamen en tot slot de vertooning van eenige films. Na af loop daarvan volgde nog «en gezellig sa menzijn in de consumptietent. Des Zaterdags werden de feestelijkhe den voortgezet, des morgens met het ont haal van schoolkinderen, des middags met het t hou den van spelen voor volwas senen en kiiideren, des avonds met con cert en bioscoopvoorstelling. Geen wan klank is den geheelen dag vernomen. Bij den landbouwer C M. stierf een koe. Het vleesch is voor de consumptie afgekeurd en onder! politietoezicht be graven. Nleuwqrkerk a.d. Uttel. Aan de hoe ren C. van Leeuwen en Zoon alhier is opgedragen het maken van een gewa pend betonbrug over de Broeksloot in de Laan van Nieuw Oesteinde te Voorburg, met bijkomende werken, voor rekening van „Gemeentewerken" aldaar. Genoem de fa. was op vier na de laagste in- 8chrijfster, met de som van f 58.700. Koninginnefeest, Noordeloos. Woensdag zal alhier het Koninginnefeest worden gevierd. Het wordt geopend met een boottocht des voormiddags, terwijl n.m. i uur een ringrijderij voor tweewielige rijtuigen wordt gehouden. Van 85 uur spelen voor schoolkinderen; 5.80 uur ringrijderij voor rijwielen; 7 uur eenige volksspelen. Hierna volgt een concert te geven door do Muziekvereeniging „Volharding" en tot slot zal een openlucht bioscoopvoorstel ling worden gegeven. Hel- en Boeleop. Het aantal leerlin gen der bijzondere school bedroeg op 1 September 57, dat der Openbare Lagere School 55. De militiepllohtigen Peter Uittenbo- gerd en Lammert de Jong, van de lich ting 1980, zullen op 8 October a.e. wor den ingelijfd bij het 0e Regiment Infante rie 2e ploeg, garnizoen Breda. Met het rooien van aardappelen ie hier thana een begin gemaakt. De voornaamste soorten, hier verbouwd, zijn Bravo's en Beverlingen. De opbrengst valt over het algemeen niet tegen, al ie het beschot lang niet zoo groot als het vorige jaar. Neemt 't mond- en klauwzeer op de meeste dorpen af, hier blijft het nog steeds toenemen. Het aantal aangiften is thans reeds tot 30 gevallen gestegen. Een viertal veehouders hebben voor de tweede keer reeds aangifte gedaan. Van den veehouder G. de J. alhier is een der beste melkkoeien, als vierde slachtoffer, aan deze ziekte bezweken. Schoolartsendlensi Ouderkerk a.d. IJssel. Het bestuur der Christelijko Scholen ia voorloopig toege treden tot den 'schoolartsendienst onder de uitdrukkelijke bepaling, dat de ouders eerst hun toestemming moeten verleenen voor dat hun kinderen aan een onder zoek worden onderworpen. De oudarü zijn dus vrij, een» eventueel onderzoek al of niet te doen plaats heb ben. Raadsvergadering. Papondrecht. De gemeenteraad verga dert op Donderdag 11 September, des vo,ormiddaga te 10 uur, ter^behandeling der volgende onderwerpen: 1. Notulen. 2. Mededeeling vaa stukken en zoo noo- dig besluiten daarover. 8. Beëediging van den benoemden Ge meente-ontvanger. 4. Aanbieding rekening Burgerlijk Armbestuur, dienst 1929. 5. Aanbieding be dr ij fs rekening en, dienst 1929. 0. Aanbieding ontwerp-gemeentebs- grooting voor het dienstjaar 1931, met daarbij behoorende bedrijfsbegrootingen. 7. Benoeming leden commissie van on derzoek voor rekeningen en begrodtin- gen. 6. Eervol ontslag en benoeming amb tenaar van den Burgerlijken Stand. 9. Eervol ontslag en benoeming ge meente-geneesheer. 10. Salaris-regeling gemeente-genees- heeren. 11. Toelage teekenaar gemeente-archi tect. 12. Crediet woningbouw. Vrijdag arriveerden per stoomboot in onze gemeente de deelnemers aan het 5de Internationale Luchtvaartcongreu in Den Haag, ongeveer ten getale van 250 personen, van verschillende nationaliteit Het gezelschap werd aan het veer ont vangen door het college van B. en W. en door den burgemeester toegesproken. Daarna maakte het, in vier groepen in- gedeeld, onder leiding van den heer H. Adolph Burgerhout een rondwandeling door de fabriek Ariolanda. Per speciale boot vertrokken de congressisten weder naar Rotterdam, De heer P. van den Oever werd he den benoem^ tot scheepsbouwkundig leeraar aan het avondonderwijs „Patri monium" te Dordrecht. v Concert Peursum. Zaterdagavond 18 Septem ber om 8.30 uur, hoopt het Dameskoor „Giessenkobr" het concert dat onlangk was uitgesteld wegens ziekte, te geven aan 't Pinkeveer. Polsbroek. De familie Speksnijder aan den Polsbroekerdam heeft onderhands aanbesteed het bouwen van een woon huis met schuur op een terrein bij hun hofstede op Noord Polsbroek. Het met selwerk is opgedragen aan den heer J. Teeuw, het timmerwerk aan den heer Johe. Schinkel, terwijl toet de uitvoering van smids- en loodgieterawerk ie belast de heer L. L. Horde. Enrstlge val. Vlanen. Bij den kJuw van een woning aan de Lindelaan ie de arbeider De L. van 'n ruim 8 M hooge stelling gevallen. In zijn val sleepte hij een gereedschaps kist mede, waardoor hij een diepe won de aan het hoofd bekwam, terwijl een rugspier werd gekwetst. Nadat Dr. Bonk de eerste hnlp had verleend, werd de jongen naar de woning zijner oudere vervoerd. MEISJE VERDRONKEN. Waddinxvean. Vrijdagmiddag was het 18-jarig dochtertje van den landbouwer Haarman op het erf van de boerderij aan den Bloemendaalschen weg aan het fiet sen. De vader, die op het erf aan het werk was, miste na een korten tijd rijn kind Hij ging eens kijken en terwijl hij achter de hooib^jg heen liep, zag hij zijn kind voorover in de sloot liggen. Na het kind op den wal te hebben gehaald, paste hij de kunstmatige ademhaling toe, doch de levensgeesten werden niet opgewekt. Inmiddels kwam de dokter ter plaatse en kon niet anders dan den dood con st ateèren. Waddinxvean. Vanwege het bestuur van den Voorofschen polder zal op Don derdag 28 dezer schouw worden gedre ven in het bijzonder over bruggen, sloo- ten enz. Zevenhulzen. Tegen drie personen uit Rotterdam heeft de veldwachter proces verbaal opgelhaakt wegens visschen in de Rotte. Het vischtuig is in'beslag ge nomen. Toen drie maanden geleden het consultatiebureau voor zuigelingen werd geopend, waren op de eerste zitting aan wezig zeven moeders met hun kinderen. Thans is dit aantal tot acht en twintig gestegen. Amelde.' Alhier heerschen in hevige mate de pokken en diphtorie onder de kippen. De heer L. Weeda, die bij daft heer G. C. Terlouw bezig was met een wie oord de wal op te knappen, sloeg met den oord zoo hevig in zijn linkerhand, dat hij direct het werk moest staken en zich onder behandeling stellen van dok ter L. A. Donker, die de groote wond heeft verbonden. Auto In brand. Haastrecht. Woensdagmorgen geraak te de auto van de monteurs van het elec- tnsch net in brand, doordat een der monteurs een pot kokende isolatie, waai;- ^aan een stukje smeulend houtskool zat, in de bak zette, waarin houtwal lag. Met emmers water gelukte het echter spoedig om erger te voorkomen. Een zoon van den heer L. Steen berg werd aangereden door een auto, waarbij hij een arm brak. Haastrecht. Alhier is opgericht een R.-K. begrafenisvereeniging, waardoor ook vaste dragers aangesteld zullen wor den. Dinsdag zal tijdens de feestelijkhe den de G. Z. C. uit Gouda een zwem- demonstratie geven. Woensdagmiddag is de ah to van de Phoenixbierbrouwerij door een kraan wagen van Hulleman uit Gouda gelicht. De schade aan auto en huis viel mee. Alle buurtverenigingen zijn druk in de weer met de toebereidselen voor het a.s. feest. Het belooft weer heel wat te worden, vooral met de nieuwe boezem verlichting. Het werk voor de verkabeling en de aansluitingen van het electrisch net is zoodanig gevorderd, dat Dinsdag voor hef grootste gedeelte het bovengrondeche net stroomloos zal zijn en Woensdag ge heel. Een incident op de A.T.LO. Lopik. Donderdagavond, den laats ten avond van de A.T.ÏL.O,, heeft zich op het tentoonstellingsterrein een incidentje voorgedaan, waaromtrent sterk overdre ven geruchten de ronde doen. Omstreeks half negen was het in de consumptietent, waar zeer veel publiek bijeen was, wat onrustig. De politie werd hierop attent gemaakt en toen zij zich in de tent vertoonde keerde onmiddellijk de rust terug. Nauwelijks hadden echter de politie mannen zich weer verwijderd, of één der bezoekers nam een stoel op en wierp dien naar de groote trom van het orkest. Het instrument werd daardoor bescha digd. Direct werd opnieuw de politie gewaarschuwd en dadelijk bij haar ver schijnen herstelde de rust zich opnieuw. Te tien uur werd de tentoonstelling ge sloten. Deze sluiting is in volmaakte or de geschied. Het publiek verliet rustig de tenten en het terrein en er is verder niets voorgevallen. Eerst» plechtige H. Mie van Pater Alfred de Lange. Haastrecht. Zondag heeft Pater Alfred de Lknge van de orde der Passionisten voor de Parochie zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. In plechtigen stoet van bruidjes, met een keur van witte bloemen dn misdienaars in roode toog, werd Z. Eerw. van zijn woning afgehaald eh naar de Kerk geleid. De belangstel ling voor deze hulde aan den jeugdigen friester was buitengewoon groot. Bij zijn Mis werd de Pater geassisteerd door den pastoor der Parochie als Presb. as- eist en de Patere Passionisten Clemens en Edmundue uit het klooster alhier als diaken en sub-diaken. De Pastoor hield een hartelijke toespraak. Het zangkoor zong de Miasa Lauda Sion van Cuyperi, een 4-stemmige Fautum Ergo van Witt en na de Mis de Prieatercantate Hulde aan het Preisterschap, van Haagh. Een plechtig Lof met assistentie besloot deze voor de Katholieken van Haastrecht zoo heugelijken dag. Vermelden we nog dat de buurtvereeniging Het Oosten voor de ouderlijke woning van den jeugdigen Priester een mooie eerepoort had ge plaatst en dat uit alle Katholieke wo ningen de vlag was uitgestoken. Afscheid D. Dolleman. Peursum. Zondagavond nam Ds Dol leman afscheid van deze gemeente, met een predikatie naar aanleiding van 1 Pe trus 1 vers 24 en 25 „Want alle vleesch is als gras en alle heerlijkheid der men- schen is als een bloem van het gras. Het gras is verdord en zijne bloem is geval len, maar het woord des Heeren blijft in der eeuwigheid en dat is het woord dat onder u verkondigd ie". De scheiden de leeraar sprak ten eerste over het on vergankelijke woord, gesteld tegenover den mensch en ten tweede, het onvergan kelijke woord verkondigd aan den mensch. Na afloop der predikatie sprak ouder ling Van Houweling eenige woorden van dankbaarheid namens kerkeraad en ge- nfeente. Verder voerden nog met woord namens de Classis Ds. Van de Weg, van Otto- land, namens de genabuurde kerken Ds. Los van- Giessendam, en namens de kerk vsn Noordeloos, ouderling Bos. Ten slotte zong de gemeente den schei denden leeraar toe Psalm 134 vers 8. Het kerkgebouw was geheel gevuld. VOOR DE FEESTDAGEN. Grafie lof In ds lotarQ. Schoonhoven viert van 10 tot en met 18 September feest en een der uitingen van feestvreugde «al rijn een gratis lote rij, georganiseerd door de Winkelierever- eeniging „Schoonhoven Vooruit". In alle bij deze vereeniging aangesloten winkels en bedrijven zullen gratis boni worden uitgereikt aan hen, die voor 50 cent besteden; due voor één gulden twee bons, voor f l.öd drie bons enz. Tien van deze bons kunnen van 17 September tot 20 September ln den boek handel van den heer Timmer worden in gewisseld tegen een lot op een loterij, waaraan de volgende prijzen zijn verbon den: een prijs van f 25, drie prijzen van f 10 en vier prijzen van f 5. Die bedragen worden niet uitgereikt in geld, maar in bons van één gulden, de eerst prijswinner krijgt dus 25 bons van f 1 en voor die bons kunnen de winners inkoopen doen in een1 der winkels, aange sloten bij de Vereeniging „Schoonhoven Vooruit". Hiertoe behooren ook wij, en wie duf tusschen 10 en 19 September op ons bu reau een abonnement neemt op de Schoonhovensche Courant, advertentiën of drukwerk opgeeft, ontvangt voor elke 50 cent, die hij besteedt, een bon. Het ie nu due de tijd, om zulks to doen! DE FEESTWEEK. De Commissie ter voorbereiding van dè FeestWeek verzoekt ons mede te dea len, dat de heeren F. A. Tepe, Jacq. Does burg en W. Kerremans de commissie zul len vormen voor de uitspraak van ver sierde auto's, motorrijwielen en tilbury's; welke wedstrijd aanvangt Woensdagmid dag half drie, en van de Gondelvaart op Vrijdagavond. CONCERT „T.A.V.E.N.U.". Voor het Concert, dat „T.A.V.Ë.N.ÏÏ." Woensdagavond van 7.30—9.30 uur zal geven, is het volgende programma vast gesteld: 1. Colonel Booty (Mareoh), Kenneth J. AUori Naar waarneming in den morgen van 8 September. Hoogste barometerstand 772.0 Iq Ingö, laagste barometerstand 752.8 te Hamburg Verwaohting tot Dinsdagavond: Matige tot zwakke, later wellicht iets toe nemende Westelijke tot Zuid-Westelijke of Zuidelijke wind; afwisselende bewol king; aanvankelijk weinig of geen regen; later toenemende regonkans; weinig ver andering in temperatuur. Waterstand: Keulen, 0 September, v.m. 2.07^M. of 8 c.M. lager dan den vorigen dag. 2. Am. Meerestrande (Concert-Wals), Max. Fischer. 3. Dans La Bruyère (Ouverture), A. Covaert. 4. Marsch Populair, Joh. Wierts. Pauze. 5. Paris-Bruxelles, L. Purnotte. 0. Dageraad in 't Geuldal (Humoristische Fantaisie) M J. H. Kessels. 7. Potpourri Populaire (No. 8, F. Renaud. 8. De Trouwe Huzaar, Heinrich Frantzen DÈ VEERPONT AANGEVAREN. Zaterdagmorgen omstreeks 6 uur is de veerpont, terwijl ze aan deze zijde der rivier aan den wal lag, aangevaren door de motorboot „Disponibel", van St. An- naland. De motorboot, die de rivier op voer, raakte de pont in de zij, waardoor deze eenigszins is ingedrukt. De schok was zoo hevig, dal een kajuitdeur van de pont eiMoor uit de hangen werd ge licht en een paar meter verder op het dek neerviel. De veerkneéht Kooy, die in de machi nekamer stond, "Mei tegen den motor en daarna tegen den wand, waardoor hij een arm leelijk bezeerde én een kleine ontvelling aan een been opliep. De aan varing heeft geen noemenswaardige stagnatie in den dienst veroorzaakt, De schade aan de pont zal ongetwij feld voot rekening van den aanvaarder komen. Vermoedelijk zal de pont voor de reparatie naar een werf moeten. Gevonden voorwerpen. Omtrent de onderstaande gevonden voorwerpen zijn inlichtingen to bekomen aan het bureau van politie: Twee Rijwielbelaatingmerken. Een Ceintuur. Een Kindertaechje. Een Heerenrijwiel. HARDVOCHTIGE AUTOMOBILISTEN. NIEUWENDIJK, 8 SepL Zaterdag avond omstreeks tien uur is te Sleeu- wyk (N.-B.) de gehuwde 60-jarige C. A. den Hollander door een luxe auto aangereden. Met een- zware beenfractuur is de man in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Gorcum overge bracht De vier inzittende heeren van den luxen auto verleenden geen hulp en reden in snelle vaart door. MOORD TE LONNEKER. ENSCHEDE, 8 Sept. Hedennacht omstreeks half twaalf hadop den Buurserweg onder de gemeente Lon neker een twist plaats tusschen twee groepjes jongens. Daarbij is de twin tig-jarige Breeman uit Lonneker, wever van beroep ,met een unes i$ den hals gestoken. Hij werd zoo ernstig getrofi'on. dat de dood spoedig intrad. De vermoedelijke dader, de 17-jari- ge weversknecht Otto, eveneens te Lonneker woonachtig is denzelfden nacht door de politie van zijn bed gelicht i Hij wordt ter beschikking van de justitie gesteld. Het lijk is in beslag genomen. AUTO DOOR EEN TRAM GEKRAAKT. NAARDEN, 8 Sept Hedenmorgen te kwart over zeven verliet de vracht rijder Vonk uit Bussum met zijn vrachtautd het erf van een stalhoude rij de Comeniuslaan alhier. Hij werd door de Gooische tram. die van het station Bussum kwam. gegrepen. De vrachtauto werd tus schen de tram en een boom gekraakt Vonk werd van onder de puinhoopen van ziyn wagen te voorschijn ge haald en met een ernstigebeenfrac tuur naar de Majella stichting ver voerd. DOOR MESSTEKEN GEDOOD. DE URNE, 8 Sept. Zondagavond, omstreeks elf uur is zékere Kejjzers alhier vader van vier kinderen door eenige personen overvallen, die hem met een mes bewerkten. K. w^rd zoo ernstig gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest wor den vehvoerd, waar hem de laatste sacramenten werden toegediend. Te drie uur hedennacht is het slacht- ofler tengevolge van de opgeloopen verwondingen overleden. Twee van de vermoedelijke daders zijn in arrest gesteld.' ERNSTIGE AANRANDING. ROERMOND. 8 Sept Zondagavond te half negen is mej. E. S. op den weg van Roermond naar Heythuizen door een onbekend gebleven persoon, die het dialect van de streek sprak, van haar rijwiel getrokken. Zij heeft den man daarop haar geld gegeven en is met achterlating van haar fiets gevlucht. Zij kwam echte rte vallen en werd ingehaald. De man greep haar vast en sleepte haar in het woud, waar de onverlaat, toen zij om hulp begon te schreeuwen haar den keel dicht- neep waardoor zij haar bewustzyn verloor. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTHECHT» ontipviuc' MAANDAG 6 «EPTEMBEIÏ 1990 w Mi, »ch' Me.J S. kwam echter spoedig weer I de man sloeg haar toen met een scherp voorwerp oh het hoofd, waar door zij opnieuw bewusteloos werd. Toen zij ongeveer een uur later weer bijkwam was de aanvaller ver dwenen. 'Met moeite heeft mej. S, zich naar het dichtstbijzijnde huis gesleept. Het bloed strpomde uit de wond, die van ernstigen aard is. drie kinderex in een KELDEI1 BEDOLVEN. MAASTRICHT. 8 Sept. Een drie tal kinderen speelde in een kelder van een algebroken huis te Slenaken De kelder stortte plotseling in, waar door de drie kinderen onder de steenen terecht kwamen. Een in de nabijheid werkende metselaarsleer- ling N. G.. wist twee kinderen met moeite te redden. Het derde kjjid het 7-jarig zoontje van de wed. Vinken kon echter 'eerst na geruimen tijd dood onder het gesteente worden weg gehaald. 13 HUIZEN VERBRAND. PARUS. 8 Sept. In een dorp in het departement Monliers heeft een brand 43 huizen in de asch gelegd. Meertdan honderd personen zijn dak loos. De brandweer kon niets uitrich- teumndat de eenige brandspuit, die hettiorp bezat, tengevolge van het vuur niet té bereiken was. VERDUISTERINGEN DOOR BANK DIRECTEUR. Aan het bijkantoor van de Rotter- damsche bankvereeniging te Uithoorn zijn eenige 'malvelrsaties aan 't licht gekomen. Bij een dezer dagen vanwege het hoofdkantoor gehouden controle moet gebleken zijn, dat de directeur* de J van Z. gedurende negen jaar kans heeft gezien belangrijke som men te verauisteren tot een totaal bedrag van f UOQ a f 120.000. Ook de schoonvader van Van Z., de heer van G.. die eveneens te Uithoorn woon achtig is, is het slachtoffer geworden van deze falsificaties en voor een be drag van ongeveer f 10.000 benadeeld. Gebleken is, dat de heer van Z. tal van valsche credietaanvragen bij 't hoofdkantoor heeft ingediend, waar bij de handteekeningen van dé aan vragers zoowel als van de borgen door hem warén vervalscht. Men vindt 't echter onbegrijpelijk, dal dit jaren lang heeft kunnen plaats hei> ben zonder dat zij werden ontdekt temeer daar het algemeen bekend was dat van Z. een zeer royaal leven leid de. De eenige verklaring hiervoor is misschien te vinden in het feit, dat bij bij het hoofdkantoor zeer goed stond aangeschreven en het opbe- perkte vertrouwen van de hoofddirec tie genoot. Door de wijze waarop de verduiste ringen hebben plaats gehad, zijn de ftotterdamsche Bankvereeniging en de heer van G. de eenige benadeelden. Van Z. is ln bewaring gesteld; hij heeft een volledige bekentenis afge legd. Op de hoogte. Toen 'de weduwe van R. landbouwster te Eindhoven uitging, legde zij den gleutel van het huis onder het deksel van een melk kan voor de deur peer. Hiervan heeft iemand gebruik gemaakt om het huis binnen te dringen en alle gouden sie raden mede te nemqn. Oude vrouw verbrand. Zaterdag wilde in de Tuinstraat te Groningen de 85-jarige vrouw van S. koffiezetten waartoe zij een op den grond staand ;stel aanstak. Haar kleeren zijn bij in brand geraakt Voorbijgan- zagen kort daarna vlammen in 3e woning. Toen men binnendrong, bleek de vrouw reeds overleden te zjjn. Het lichaam was voor de helft verkoold. De 79-jarige man, die. toen het ongeluk gebeurde, nog te bed lag. kreeg geen letsel. Er was een klein binnenbrandje ontstaan, dat de brandweer spoedig bedwongen had. Galant Te Zaandam heeft de politie een jongeman aangehouden die met een paar dames uit Amster dam op de kermis een danshuis had bezocht en de gelegenheid, dat dezen een dansje maakten, had benut om er met de handtaschjes van door te gaan, waarin zich te zamen ongeveer veertig gulden bevond. DE RAMP TE SAN DOMINGO. De ramp te San Domingo blijkt van veel grooteren omvang to zijn, dan aan vankelijk gedacht werd. Zaterdagmorgen berichtten vliegers van de Amerikaan- sche marine, die een bezoek aan de ge teisterde stad hebben gebracht, dat vol gens mededeeling van president Trujillo het aantal doodon toen reeds circa 2000 bedroeg en dat 'der gewonden 0000. Sindsdien werden aldoor nog lijken uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Men schat thans, dat niet minder dan 4000 personen in de stad om het leven rijn gekomen en dit aantal cal misschien wel tot 5000 stijgen. Van de 10.000 huizen zijn er slechts 4(X) staande gebleven. De hoofdstad lijkt op een slachtveld. Het ziekenhuis is, er liggen 400 zwaargewonden in, zoo over vol, dat een ander groot hulpziekenhuia is ingericht. Er riAi 300 dooden en ge wonden in het distriot Elslgibe en 107' dooien te Francesoa, waar een tehuis voor moeders in elkaar gestort is, waar door ongeveer 50 jonge moeders en pas geboren kinderen onder de puinhoopen te recht kwamen. De schade wordt reeds op 30 millioen dollar geschat. De hulpvcrleenlnii. Groote troepenafdeelingen zijn bezig ast de opruimingewerken en het be- Raaubaar maken van dé itraten, welke arbeid eenige maanden in beslag cal ne men. Bijna alle groote openbare gebouwen waaronder het paleis van den president, het parlementsgebouw der justitie, rijn verwoest. Vele gewonden zijn slechts half gu- kleed en geheel blootgesteld aan het ru- 9 weer. Onder de getroffenen begint groote ellende te heerschen, want of- fichoón dokters, verpleegsters, medische hulpmiddelen, tenten en ook levensmid delen per vliegtuig en per stoomschip van Haiti, Porto Rico en Havana wor den aangevoerd, geschiedt het reddings werk toch pijnlijk langzaam, daar het wordt bemoeilijkt door de vernieling der bruggen en de Mokkeering der straten en wegen met de overblijfselen van de inge storte huizen en omgewaaide boomen. In verband met het gevaar van epide mieën hebben de autoriteiten naar ver nomen wordt bevolen, dat de lijken der omgekomenen in massa moeten worden verbrand. Van de verwoestingen op het platte land is nog niets bekend. Op zijn breeden weg in Noord-Westelijke richting naar de ^ee, heeft de orkaan groote verwoestin gen aangericht, doeh, terwijl het verlies aan menachenlevens in de dunbevolkte districten gering moet worden geacht, is de schade, toegebracht aan oogsten en boerderijen, daarentegen zonder twijfel zeer groot. EEN BUIDE GEBEURTENIS. Aan het Belgische hof. Zondag heeft Prinses Astrid van België het leven geschonken aan een zoontje. Haar gemaal, prins Leopold die het te Dixmuiden opgerichte mo nument ter eere van generaal baron Jacques de Dixmuiden zou inwijden, kreeg om één uur in het buitenver blijf te Ostende telefonisch bericht zich onverwijld naar het kasteel Stuy- venberg te begeven, waar zijn ge malin zich bevond. Moeder en kind maken het teer goed. HEVIGE iPETROLEUM-ONTPLOFFING Zeven personen gedood. Zaterdag heeft in de olie-inatallatie's van de Curacaosche Petroleum Industrie te Willemstad een ontzettende ontplof fing plaats gehad. Door bet geweld van de explosie werden Zeven personen op slag gedood. Drie personen werden zwaar gewond opgenomen en twintig anderen liepen lichte verwondingen op. Onder de dooden en gewonden bevindt zich geen Hollandsch personeel der maatschappij. Bij het vernemen van de ramp heeft gouverneur Van Slobbe een dien avond ten Gouvarnementshuize te geven bal afgelast. t> HET GOUDSCHIP. De befgingswerkzaamheden van 't wrak van de „Egypt" worden be gunstigd door fraai weer en schieten snel op. Duikers zün doorgedrongen in de hut van den kapitein, waar zij diens koffer hebben gevonden. Ook hebben zij een bezoek gebracht aan de restauratiezaal, waar zij het zil verwerk gereed hebben gezet om op te halen. Wanneer het mooie weer aanhoudt gullen de duikers spoedig kunnen doordringen tot het ruim, waar de goeden baren en de post zakken geborgen zijn, zoodat binnen kort waarschijnlijk een groote waar de zal kunnen worden geborgen. Protest Mjjnheer de Redacteur. In Uw veelgelezen blad van Zater dag 23 Augustus staat een bericht onder het plaatselijk nieuws van Mo lenaarsgraaf: Dat en W. verboden hebben concert te geven door Mu ziek- en Zangvereenigingen mitsdien het om zeven uur is afgeloopen. Als voorzitter van ae Muziek ver- Graafstroom'» Fanfare ge pen. De schrjjver noemt het een ge fantaseerd bericht maar dit is abso luut onwaar, althans het is niet door mij gefantaseerd. JMocM het evenwel toch een gefantaseerd bericht blijven dan is het gefantaseerd door de be gunstigers van de muziekvereeniging. Nu is weliswaar de vergunning waarop 'flestijds mjjn berichtje be trekking had toch verkregen, maar ik 'vermoed, dat door de betreffende autoriteiten bijzondere maatregelen zijn gesteld. Met zekerheid kan ik evenwel hieromtrent niets zeggen. De briefschrijver gaat er nog toe over mij van politieke neigingen te beschuldigen. Dit is absoluut oniuist. Al zou ik aan U politieke berichtjes doorgeven dan zouden dergelijke be richtjes door U toch niet worden ge plaatst, omdat dit de neutraliteit van ons blad zou schenden. Dat voelt U toch zéker ook wel levendig. Intuséchen voel ik me ten zeerste vereerd, dat de briefschrijver zoo'n hoogen dunk van mij heeft, dat hij mii in staat acht met een pnnoozel krantenberichtje een heele Vereeni ging tegen den grond te kunnen slaan voelde Ik mij verplicht, daar een on derzoek naar in te ptellen. Het is mij namelijk gebleken, dat de burgemees ter niets van de zaak af weet en de wethouders niet over deze zaken bo boslissen. Dus. dat het niets anders ia als een gefantaseerd berichf. De Muziekvereeniging Graafstroom'» Fan fare voélt met dit beridht zijn hoogstaande eer aangetast. Wan neer zoo n verbod moest worden in gevoerd, beteekende dit een groo te vernedering voor de vereeniging. Ik geloof, dat Uw verslaggever eenig- zins politiek is .aangelegd en zijn best doet om neutrale vereenigingen ten nde te werken. In Uw belang acht en sirieuser correspondent ge boden. Achtend: T. SLOTBOOM. Voorz. der Muziekvereeniging Graafstroom's Fanïare. Molenaarsgraaf, SepL 1930. N We hebben onzen correspondent te Molenaarsgraaf inlichtingen hierover gevraagd en hü schrijft ons o.a.: Ik ontving Uw schrijver dd. 30 dezer. De schrijver van de ingesloten brief kan misschien gelük hebben, want ik heb na die tijd het gerucht weer hooren tegenspreken. Ik had destijds bet bericht ook opgevangen. Eerst hoorde ik het van neutrale zijde. Het is niét mijn gewoonte om het eerste het beste berichtje te publicéeren en daarom heb ik ook niet direct het be richt aan U doorgegeven. Maar toen ik van een. der begunstigers der mu ziekvereeniging hetzelfde bericht hoor de bevestigen, begon het voor mij ook vaster vorm aan te nemen. De daar opvolgende avond was ik toevallig bij een der leden van üe vereeniging. waar ik weer hetzelfde bericht hoor- d<j. Eerst toen heb ik met een gerust CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Woensdag 10 September, avonds 0.30 uur (nieuwe tijd), Ds. J. A. Riekel, van Sliedrecht. NIEUWPOORT. Donderdag 11 Septem ber, 's avonds 7 uur, De. P, de Groot, van Amersfoort. 50 Meter rugelag (dames): 1. B. Ber- kouwer 55,8 sec.; 2. A. Kruyt 69 seo.j 3. G. Monteban 1 min. 1 seo. Popduiken (heeren): 1. M. v. d. DBergh 20,1 sec.; 2 A. Bruggeman 30 sec.: 3. F. Heerens 30,8 sec.; 4. J. C. Ouweneel 35,8 sec.; 5. A. Korevaar 42,4 sec. Popduiken (dames): 1. D. G. van Sie- renberg de Boer 85 seo. AMSTERDAM, 8 Sept. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 587 vette koeien, le kwal 110120, 2e kwal. 100108, 8e kwal. 8490, mindere soor ten 7074; 122 melk- en kalfkoeien f 250—875; BI vette kalveren Ie kwal 88—94, 2e kwal 84-38, 8e kwal. 78— 84; 01 nuchtere kalveren f 13—18; 87 schapen f 8040; 700 varkens, vleesch- varkens (90110 K.G.) 7980, zware varkens 70—78, vette varkens 74»—75; 117 paarden f 100—220. GORINCHEM, 8 Sept. (Telefonisch). Op de veemarkt waren heden aange voerd: 282 runderen, 7 nuohtere kalve ren, 241 overloopers, 10 varkens, 702 biggen. Prijzen: Zware kalfkoeien f 825 425, kalf vaarzen f 175800. guiste vaarzen f 140200, stieren f x20—-200, graskalveren f 4000, nuchtere fokkalve ren f 1820, drachtige varkens f 140— 180, natte eeugen f 7090, overloopers f 80-40, biggen f 15-25. Handel matig. Eieren f 57 per 100 stuks. OUDEWATER, 8 September. (Telefo nisch). Kaasmarkt van heden. Aanvoer 118 partijen, 6810 stuks, 20550 K.G. Prij zen: le soort met rijksmerk f 4140, 2e sooyt met rijksmprk f 80—89, Bonder rijksmerk f 34—39. Handel flauw. ROTTERDAM, 8 Sept. (Draadloos), Aardappelmarkt. Brielsche eigenheimer» f 8—3.40, Zeeuwsche blauwen f 8.0O-» 4.80, Zeeuwsche eigenheimers f 2.50—4 3; Zeeuwsche bonten f 8.00—4.80; Eer stelingen f 2.50—3, blauwe eigenheimers f 3-3.25, Westl. (zand) 8—9, WestL (kleine ronde) 5—0. ROTTERDAM, 8 SepL (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 445 vette runderen, 199 vette kalveren, 1085 schapen of lammeren, 1039 varkens. Koeien le kw. 57 «100, 2e kw. 52-55, 3e kwal. 8743; kalveren le kwal. 72 77H, 2e kwal 05—078e kwal. 55— 57Schapen f 80—42; lammeren f 83— 87; zuiglammeren f 27—81; varkens le kwal. 82K, 2e kwal 82, 8e kwal. 31X; Overzicht: Koeien slepende handel, zelfde prijzen van vorige week, vette kalveren vlotte handdl, lagere prijzen; schajjën en lammeren willige handel, la gere prijzen; varkens stroeve handel, prijzen iets la£er. GROOT-AMMERS, 0 Sept Aan de kaasmarkt alhier waren Zaterdag aange voerd 44 partijen, met te zamen 1380 stuks kazen, wegende 9000 K.G. Prijzen: met Rijksmerk le soort f 4148, i^em 2e soort f 3089. Handel flauw. UTRECHT, 0 Sept. Veemarkt. Aange voerd 2325 stuks. De prijzen waren als volgt: Stieren 40—58 cent kalfvaarzen f 170-800, pinken f 100—180, melkkoei en f 270400, kalfkoeien f 280-430, va^ rekoeien f 170-320, slachtkoeien le srt 51—57 cent 2e soort 46—50 oent, 8e srt 4145 cent; magere kalveren f 5080, nuchtere kalveren f 14—20, magere var kens f 8058, rammen f 2280, biggen f 24-31, magere schapen f 29—41, lam meren f 22—80. h'art het bericht aan U doorgegeven. Het wil er by mij dia niet in. dat 't bericht geheel uit de lucht is gegre? VOETBAL DE WEDSTRIJD VAN „SPORTCLUB" TER GELEGENHEID VAN DE FEEST WEEK. Een wedstrijd tegen het Qoudsche „Olympla". Schoonhoven. A.s. Donderdagavond om 0 uur zal „Sportclub I" een vriendsohap- pelijken wedstrijd spelen tegen het hier zoo gunstig bekend staande „Olympia I" van Gouda. Deze wedstrijd wordt gespeeld ter gelegenheid van de alhier georgani seerde Feestweek en als prijzen voor da zen wedstrijd zijn beschikbaar gesteld een groote plaquette, aangeboden door den heer 0. Vreedenburgh, en een zilveren medaille, aangeboden door de Wlnkeliors- Vereeniging. Het belooft zeer zeker een goeden wedstrijd te wOTden. Ito prijzen zullen na afloop in de bovenzaal van den heer Oskam worden uitgereikt, terwijl te vens afscheid zal worden genomen van den trainer Koonings, die gedurende de zomermaanden de spelers van „Sport club" heeft geoefend. Tevens zal door het bestuur van „Sportclub" getracht wor den een en ander met muziek op te luis teren, zoodat het een zeer gezellig avondje kan worden. BELG1E—HOLLAND. Het Nederlandsen Elftal, dat op 14 September te Brussel tegen België zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (H.F.G.); achter: Vermetten (H.B.S., aanvoerder), Van Kol (Ajax); midden: Kools (N.A.Q.), d. WÜdt (V.U.G.) ,Van Heel (Feijenoord) voor: Landaal (A.G.O.V.V.), Tap (A.D.O.), Van Reenen (Ajax), Strijbosch (Ajax) en Van der Heijden (Wageningen). Reserves: De Boer (Ajax), De Bruin (H.D.V.S.) en Van Keeteren (H.B.S.). ZWEMWEDSTRIJDEN S. Z. P. C. De Schoonhovensche Zwem- en Polo club hield tZaterdagmiddag de onderlin ge kampioenswedstrijden. De belangstel ling was niet bijzonder groot. Daaren tegen was de deelname bevredigend en ook het weer werkte mee, zoodat de wed strijden een goed verloop hadden. We laten hier de uitslagen volgen. 50 Meter vrije slag jongens (beneden 10 jaar): 1. A. Bruggeman, 42.4 seo.; 2. W. J. van Sierenberg de Boer, 433 e«o.: 8. B. Ouweneel 47,0 seo. Na afloop hiervan werd een water- polowedstrijd gespeeld tusschen een „G. Z. C."-combinatie (Gouda) en „8. Z. P 6 F Tin hier. Na een geanimeerd partijtje mocht het de Schoonhovensche jongens gelukken hun tegenstanders een zeer sterk zevental met een «40 nederlaag huistoe te zenden. 100 Meter vrije slag (heeren): 1. J. Scheer 1 min. 15,2 sec.; 2. J. G. Ouwe neel 1 min. 20$ sec.; 8. D. v. d, Oever 1 min. 213 sec., 4. M. v. d. Bergh 1 min. 21.0 sec. 50 Meter vrije slag (meisjes, onder 10 jaar): 1. T. Scheer 52.2 sec.; 2. 1. v. d. Oever 52,3 sec.; 3. A. Scheer 53.4; 4.-S. in >t Veld 57.4. 50 Meter vrije slag (dames): 1. D. G. van Sierenberg dé Boer 44.5 sec.; 2. B. Berkouwer 45.5 sec.; 3. A. Kruyt 40.2. 50 Meter schoolslag (jongens, onder 16 jaar); 1. W. van Sierenberg de Boer 53 sec.2. A. Bruggeman 55,4 sec.; 8. B. Ouweneel 58,0 sec. 100 Meter schoolslag (heeren): 1. M. v. d. Bergh 1 min. 37,4 sec.-, 2. A. Hee rens, 1 min. 38 sec.;,8. A. Bruggeman 1 min. 38 sec.; 4. J. G. Ouweneel 1 min. 42.3 sec.; P. R Heerens 1 min. 46,3 seo.; 6. F. Heerens 1 min. 51.4 sec.; 7. P. van Heumen 1 min. 57,9 seo. 50 Meter schoolslag (meisjes, onder 10 jaar): 1. A. Scheer 51,2 sec.; 2. I. v. d. Oever 53,4 sec.; 8. T. Scheer 1 min. 2,4 sec 50 Meter schoolslag (dames): 1. D. G. vsn Sierenberg d® Boer 40,2 sec.; 2. G. Monleban 56,4 sec. 50 Meter rugslag (jongens, onder 10 jaar): 1. A. Bruggeman, 50,2 sec. 50 Meter rugslag (heeren): 1. J. Scheer 47 sec.; 2. F. Heerens 47,0 sec.; 3. J. C. Ouwenéel 53,0 sec. 50 Meter rugslag (meisjes, onder j.0 jaar): 1. A. Scheer, 54 iec,; 3, T. Lamoré 1 min. 4,jMw. Heden overleed onze geliefde Vader,' Behuwd" en Grootvader, Joha. den Boatan in den ouderdom van 74 jaren. Uit aller naam, Kinderen Johs en Bestin. Streefkerk, 6 Sept. 1930. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Stads en \cademisch Ziekenhuis te Utrecht, na een geduldig ge dragen lijden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster Tante, Kleindochter en Verloofde in den ouderdara van ruim 22 jaar. A. OSKAM W.Pz. D. W. OSKAM-Macdanihl en Kindéren. O. y. d. BfcRQ Aa. C. v. d. BERO-r d. Wal. L. r. d. HEUVEL. Bergambacht. 7 Sept. 1930. Heden overleed tot onze diepe droefheid In het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht, onze geliefde Vrien din ln den ouderdom van ruim 22 jaar. A H KOK. N. M. KOK Q H. v. d BERQ. N BLANKEN. Bergambacht, 7 Sept. 1930. flan allen die ont hnnne belang stelling betoonden bij om betuigen wij onzen hartelijken dank. M. J. STEKELENRURQ. M. J. STEKELENBURQ- Okhuijxen. fehoonhoven, Lopikerstraat 65. Wagens ongesteldheid van Dr. CORNEUS zal totj nader aankondiging, het coneultatie- bureau gesloten zijn. aan de Ringrijderij op Woensdag a.s. yvorden verzocht 's middags 2 uur aanwezig te zijn op de Haven W.-Z., tegenovö het' Stadhuis, alwaar men wordlvoor- zien van een volgnummer. Aanvang van den wedstrijd half 3. DE COMMISSIE. Er biedt zich aan Een bekwaam Maubelmaker rae prima getuigen vooriicn. Br. aan J. H. DE JONO, 21, Bergambacht. omtrek Station. /Br. met inl. en prijsopgave onder no. 2160, bureau van dit blad. Een flinke bij JOH. BEZEMER, Haven Schoonhoven. bij B. KOK, Bergambacht. ol vergevorderd Leerling bij J. DE VRIES, Schilder, Hornaar Qevraagdi P. O., bij voldoends gaachiktkald voor den gehaelen winter, bij J. B. DE ZWART, Maarkerk. Een nat tar opleiding In het laboratorium AMILCO N V. - SCHOONHOVEN Een flink \n de Ned. tterv. Pastorie yin Wllliga-Langerak. Aanmelden bij H.C. LANKHORST, Schilder, Willige-Langerak. tegen 1 Oct a.a.i Aanmelden voorloopig: Voorhaven 33 Schoonhoven Gevraagds Een keurig pet niet beneden 16 jaar, voor dag en nacht, in gezin met één kindje, op bovenhui» te Gouda. Brlaven onder No. 2140, bureau v. d. blad. Biadt zich aam 34 jaar zag zich gaarae geplaatat al» Hulshoudster Hef *t bij heer alleen Br. onder letter B aan den Agent van dit blad, A. LANQERAK, Oosterstr. no, 19, Krimpen a.d. Lek. HUWELIJK. Jongeman wenscht kennismaking met jongedame, £.0. Leeftijd 20 tot 30 laar. Brieven onder no 2130, bureau van dit blad. Een mooi puim Te bevragen O. v d. G R A A F, VoorhaVen 10, Schoonhovci.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2