SCHODNHOVEN5CHE COURANT Binnenland. Plaatselijk Nieuws ring. FEUILLETON Langzaam maar fijn. Sparen en rente. IBER 198Q dge 8. het «ag anvorhooren Tfttef. 20. Tel.-adres: Vannooten HAVEN 25 i uitspraak slagen. Ie maand zei zijn Einde. haar lippen be- maar eindelijk het van Spr. hun k, dienst- 3; Antho- dienstbo- i; Willem- bode, van De Visser wte leggin- tbank verd, overtuigend )t vemieti- ien van de ^verklaring diefstallen, erd bevesti- lienstbode, Issel, inw. an. ABONNÉ’8 van rjrv/x/X Gulden bij levenslange 4 V VU ongeschiktheid. On» blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dusonie adverteerders xlch gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. DIT NUMMER BESTAAT IHT TWEE BLADEN. ERS". i eiland, a April en ie veel in- er eenige brutaliteit, oeilijk om nen, maar Zuidland it, waarin en aange- het eiland m werden bij Êun aedig ver- gepleegd. de Rotter- itaan, ver- ak, dief- aand Aug, Ammers- Schoonho i a.d. IJs- iven; H, Soest, van skkerkerk; udde, van ozin, van Langerak; verd. afel. kans w m de hand lij tusschen aagdenbank iter hem g(^ kon verhin- wer- eon heele irpen. )k ter te- Uit het Engelsch van BEN JAMES WILLIAM. tinga, be- rschillende it te hoog., roordeeling ngenis te in dit wordt een dit blad, in het bezit van ons Bericht van Inschrijving, zyn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd IfïAfk Gulden bij Qfkfk Gulden bij verlies Qfïfi Gulden bij verlies IVW overlyden. OVV van hand of voet. faVv van een oog. d. Bergh ichten, ’t uitspraak Na. 5786 MAANDAG W SEPTEMBER 1U0 NIEUWSHAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT 8. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN HAVEN 2S Postrekening 18768 s eigenlijk i. iic-e U HET AMERIKAANSCHE TARIEF. De Kamer van Koophandel 'en Fa brieken voor Gouda en Omstreken heeft van bevoegde zijde vernomen, dat de Amerikaansche tariefcommissie, belast met het inwinnen van gegevens, nopens bepaalde artikelen voor eventueels ta riefswijziging ingevolge de „flexible ta riff provisions” haar werkzaamheden heeft aangevangen met het. houden van onofficieele bijeenkomsten met de be treffende importeurs. De bedoeling hier van is, dat de Commissie eenig idee krijgt van de positie van de importeurs en de moeilijkheden, welke onder do nieuwe tariefwet zich doen gevoelen, om zoodoende de zaken voor te bereiden voor de definitieve onderzoekingen. Het blijkt onmogelijk te zijn om de Neder- landsche firma’s bijtijds op de hoogte te stellen van data of andere bijzonderhe den van deze vergaderingen. Intusschen worden de importeurs door de tarief commissie rechtstreeks ter bespreking uitgenoodigd. Ofschoon deze commissie vergaderingen in geenen deele bedoelen van eenigen invloed te zijn op de nader hand te houden officieele '„haerings”, kan aan de Nederlandsche importeurs in overweging worden gegeven, zoodra mogelijk hun agenten in Amerika te in- stueeren en zoo noodig nog verdere bij zonderheden te verstrekken. TERUG VAN JAN MAYEN-EILAND. Het Marine-politievaartuig „Nautilus” is Vrijdag in de Amsterdamsche haven teruggekeerd van de reis naar het Jan Meyeneiland, waarheen het den gedenk steen heeft gebracht voor Ougert Jacobz. en zijn zes metgezellen, die in 1634 op het eiland zijn omgekomen. Do bemanning van het politievaartuig heeft een album ontvangen, ter herinne ring aan deze reis. HET CONFLICT BIJ DE KONINKL. LUCHTVAART MIJ. De staking opgshevsn. Nadat de Rijksbemiddelaar Mr. De Vries, eerst afzonderlijk met ieder der bij het conflict bij de K. L. M. betrokken partijen had geconfereerd, is Vrijdagmid dag onder zijn leiding in het Departe ment van Waterstaat een gemeenschap pelijke bespreking gehouden, als gevolg waarvan de piloten zich hebben bereid verklaard, tot dadelijke hervatting van den dienst op de vóór de staking gelden de voorwaarden. De directie heeft zich be reik verklaard, allen weer in dienst te ne men, een spoedige herziening van de dienstvoorwaarden te bevorderen en den rechtstoestand der piloten schriftelijk vast te leggen. De diensten zijn heden hervat. Thans zal ook de eerste Indië-vlucht op den reeds bepaalden datum, n.l. 25 September, doorgaan. De piloot Evert van Dijk, die thans nog in het buiten land vertoeft, zal vermoedelijk tegen dien tijd terug zijn, zoodat ook in do samen stelling der bemanning waarschijnlijk geen verandering zal komen. DE RADIO-CONTROLE. Het Congres van S.D.A.P. m N.V.V. niet uitgezonden. Zooals gemeld, zou Zaterdagmiddag de V.A.R.A. om half twee het demonstratie ve congres van S.D.A.P. en N.V.V., dat te ’s-Gravenhage wordt gehouden, uitzen den. In vervolg op de reeds gepubliceerde telegrammen-wisseling, ontving echter de V.A.R.A. het volgende telegram van de radio-omroep-coptrole-commissie: „Aangezien gij de radio-omroep-contro- le-commissie niet in de gelegenheid hebt gesteld uw programma te onderzoeken, kan op grond van art 7 van het radio- controle-reglement niet tot uitzending van het demonstratieve congres hedenmiddag worden overgegaan.” Onmiddellijk na ontvangst van dit te- was liger lan. met trokken, Onder de zeer ern- zerdachten niet min- De man ie schrik L len luidde voor den anden, te en gevan- twee jaar ik van den doorge- r 8choon-i iaat Leer- r-Ammeraj m; C. M, i de Wer- Q. Visser, naar Wil len, naar naar Par naar An> AdvertentiënVan 1 tot 6 re gels ƒ,1.80: elke regel meer ƒ0.20 BIJ 8 maal plaatsing 8e maal 0.10 per regel. Tusschen den teket drievoudige prijs. Moedercursus. Groot-Ammers. Onder leiding van mej. Hatfink, de cursusleidster der Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis”, is alhier van 112 Sept, een moedercursus gegeven. In tegenwoordigheid van het dagelijksch bestuur werd de cursus op 1 Sept, ge opend met 26 deelneemsters, die allen en inzonderheid de dames, den cursus trouw hebben gevolgd, zoodat het be stuur, bij monde van den voorzitter, den heer G. Zwart Voorspuij, hierover met recht zijn tevredenheid kon uitspreken. Dank zij de bekwame leiding, het bevat telijke onderwijs en de kiesche wijze, waarop het onderwijs in kraamvrouwen verzorging en zuigelingenverpleging werd SCHIETWEDSTRIJDEN. Lopik. De heer H. v. d. Weerd, voor zitter der A.T.L.O., heeft Dinsdagavond de prijzen, behaald met de schietwedstrijden te Lopik, in een feestelijken bijeenkomst te Gabauw uitgereikt. Spr. opende de bijeenkomst met een woord van welkom aan alle aanwezigen. Niet alleen nu, nu er „wat te halen was” kwamen de schutters in grooten getale op, doch ook op overige vergaderingen, waar de wedstrijden besproken werden, werd er steeds veel belangstelling ge toond Spr. wcnschte in de eerste plaats het korps Burgerwacht te Benschop ge luk met zijn behaald succes; hij spoorde da leden van de afdeeling „B. V. L.” Lo- pik (waarvan hij plaatselijk leider is) aan om toch trouw te oefenen, want door oefening kunnen resultaten bereikt wor den. Macht er dan later nog eens een Wie jaarlijks een gulden meer uitgeeft, dan zijn inkomen bedraagt, zal arm wor den, wie echter jaarh? 3 een gulden min der uitgeeft dan zijn inkomen bedraagt, zal welgesteld worden, heeft een wijs man gezegd. Dit is eigenlijk het beginsel van het ■paren. Als men maar eenmaal begint, beginnen kan, met een klein deel van zijn inkomen over te leggen, is de grondslag gelegd. Mi Ml Er zijn gelegenheden genoeg, om te sparen en een dor banken, die bij het pu bliek terecht veel vertrouwen geniet, is de Rijkspostspaarbank. De Staat toch, waarborgt zonder eenig voorbehoud de te rugbetaling van al het ingelegde geld. Wat er ook gebeurt, men kan er zeker van zijn ten alle tijde zijn geld terug te krijgen. Die zekerheid echter betaalt men tame lijk duur, want de rente, die de post spaarbank uitkeert, is beschamend laag, n.l. 2.64 pGt., ook voor langdurige beleg ging. Bij andere banken krijgt men voor langdurige belegging 4 of 5 pGt, ver schillende effecten geven zelfs nog meer rente. De regeering is tot inzicht gekomen, dat de rente wel wat al te laag is, en zij heeft een wetsvoorstel ingediend, om die rente te verhoogen tot.3 pGt. Eigen lijk niet eens, want het voorstel houdt in, dat het mogelijk zal zijn, om de rente op 3 pGt. te brengen, doch in geen geval hooger. Nu moet men weten, dat de postspaar- ank sedert 1925 een reserve heeft aan gekweekt van 46 millioen gulden. Het wetsontwerp stelt voor om een deel van /le jaarlijksche winst te besteden voor ver- hooging van de rente, maar wanneer niet een deel, doch de geheele winst daarvoor werd aangewend, zou de rente gebracht kunnen worden op 2.64 4" 1.88 4.52 pGt. Als men nu aan den veili- gen kant wil blijven, zou dus zonder eenig bezwaar de rente verhoogd kunnen wor den tot 4 pGt Nu kan men aanvoeren, dat er geen ro den is om de rente hooger te stellen dan 3 pGt., omdat zelfs bij een rente van 2.64 als nu wordt uitgekeerd, er nog ruim 2 millioen inleggers zijn en dat er verder genoeg solide instellngen zijn, zooals de Nutsspaarbanken, waar men een hoogere rente kan verkrijgen. Maar de postspaar bank is nog voor talloos velen de eenige bank, waaraan zij hun opgespaarde pen ningen durven toevertrouwen en er is voor die bank geen reden om haar groote reserve te blijven opvoeren. Het aantal in leggers zou nog zeer veel toenemen, als de rente op een behoorlijke hoogte werd gebracht De 2.1 millioen inleggers heb ben nu in de bank belegd 850 millioen gulden, wanneer de rente werd gebracht op 4 pGt., zouden beide getallen nog zeer zeker aanmerkelijk stijgen. De heer M. G. M. de Groot te ’s-Grar venhage heeft over dit onderwerp een circulaire rondgezonden, waarin hij er op wijst, dat het beste geneesmiddel tegen de werkloosheid is het sparen, dat de woeker en het koopen op afbetaling be streden worden door sparen, maar dat de Slaat dit belemmert door een onbehoor lijke lage belooning er van. Hij maakt in die aanschrijving o.a. deze juiste opmer king: „Onze Staat heeft in de spaarbank een organisatie, die rechtstreeks werkt bij 2.1millioen spaarders, dus vooruitziende, degelijke burgers, dat is gemiddeld 1.5 spaarder per gezin. Werkt voor de zede lijke en stoffelijke verheffing. Hoe kan de Staat verantwoorden daar te werken met halve kracht?” K. voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, 1 AA Gulden bij verlies 4x0 Gilden bij verlies van 1UU van een duim. UU een andlren vinger. Vewhijnt Maandag, Woensdag •n Vrijdag. Prijs by vooruitbeta ling voor Bohoonboven per 8 mannden ƒ1.25: p. past f 1.50. Met verzekering 15 cents meer. legram, heeft het bestuur van de V.A. R.A. hiervan mededeeling aan het con gres gedaan en tegelijkertijd een telegram gezonden naar den Minister van Water staat te ’s-Gravenhage, waarin kennis werd gegoven van bovenstaand telegram en waaraan was toegevoegd: „Onder verwijzing naar aan Uwe Ex cellentie toegezonden afschrift van tele grammen-wisseling, doen wij een. drin gend beroep op Uwe Excellentie deze be slissing ongedaan te maken. V.A.R.A.- bestuur heeft controle-commissie gewezen op in pers gepubliceerde resoluties, waar van de redevoeringen de toelichting zul len vormen, zoodat de geest, daarvan be kend mag worden geacht.” De omroeper deelde daarop mede, dat het natuurlijk niet mogelijk was op dit laatste telegram reeds een antwoord te hebben ontvangen, zoodat het congres niet aangesloten en uitgezonden kon worden. De V.A.R.A. heeft daarop haar tijd met een lezing van Willem van Gapelle en gramofoonplaten aangevuld. moeite deed niet te glimlachen. Die on derdrukte glimlach op dat witte, ver trokken gezicht was vreeselijk om te zien. Na een poosje probeerde hij te spre ken. Hij herhaalde alsof hij haar woorden niet gehoord had de vraag die hij bij zijn binnenkomen gedaan had. Waar is de jongen? Ze keek naar het bed en Hazen keek ook; en toen ging hij met onzekere stap pen op het bed toe. Ik volgde henl. Ik zag het kleine misvormde lichaam. De vrouw had het met haar lichaam warm gehouden. Ze moest het in haar armen gehouden hebben toen wij binnenkwa men. Hazen keek naar het kleine figuurtje. Hij raakte het niet aan, maar ik hoorde hem mömpelen: Flinke jongen! Na een poosje keek hij naar de vrouw. Ze scheen een beschuldiging in oogen te lezen. Ze rei; -—Ik heb alles gedaan wat ik kon. Hij vroeg; Wat'was het? i Hij hoestte, zei de vrouw. Ik wist dat het croup was. Je weet dat ik je vroeg medicijnen te halen en je zei dat het niet noodig was en toeh ben je weggegaan. 2 Ik vroeg: Kan je er door komen? Hjj lachte. Ik zal er door komen. Je hebt haast? Ik verlang naar mijn jongen, Hazen Kinch. Flinke jongen, man, flinke jongen 1 Ik ben klaar, zei ik. In het eerst hinkte de merrie nog, maar toen wij op den vlakken weg kwa men, ging het beter. Ze had er een goe den draf in. Hazen sprak op den. terugweg telkens over zijn jongen. Ik zei weinig. Van den top van den Rayborn Heuvel zagen wij zijn huis en hij legde de zweep over de merrie, zoodat wij het laatste deel van den weg in daverende vaart aflegden. Toen wij stilhielden lachte Hazen. gegeven, is deze moedercursus weer een groot succes geworden voor onze afdee ling. Bij het einde van den cursus werd aan mej. Hattink, bij monde van jnej. W. Blonk, namens de cursisten, onder woor den van oprechte waardeering, een prachtige koffer aangeboden en een ge schenk in couvert. Mej. Hattink betuigden haar bijzonderen dsnk voor de aangename verrassing. Zij deelde hierbij mede, dat zy aan het sparen was voor een projectielamp, waarvoor het ontvangen bedrag in geld (zijnde f 13,35) zou besteed worden. De heer G. Zwart VoqrsprjObracht na mens het bestuur zijn dankent voor de gegeven leiding en aan de cursisten voor het ernstig volgen der lessen. Hij hoopte dat de afdeeling hierdoor 26 propagandisten bad gekregen, die ook verder het werk der afdeeling zouden steunen en voorstaan. Mocht de afdeeling weder eens zoo’n cursus uitschrijven, welke geheel gratis is, dan hoopte spr., dat het getal cursisten zeker het dubbele van nu zou zijn. Wijkgebouw. Groot-Ammers. Blijkens een blad voorkomende advertentie het nu ernst met het bouwen van wijkgebouw van Het Groene Kruis. Het bestuur hoopt, dat in het begin van *t volgende jaaj, tegelijk met het 25-jarig bestaan der'afdeeling, eenigszins plech tig te openen. Bij den penningmeeMter, den heer G. Lagendijk, ligt de teekening vanaf Woensdag voor ieder Groene Kruis-lid ter inzage. Lekkerkerk. Woensdag 10 September hield de Onderlinge Brandwaarborgmaat- schappij Lekkerkerk en Omstreken, in het café „Het Bonte Paard” haar jaar lijksche algemeene ledenvergadering. Nadat de voorzitter, de heer B. Streef- land, de aanwezigen van harte had wel kom geheeten, werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris penningmeester, den heer Joh. W. Pruijt gelezen en onveranderd goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester werd, na de commissie van controle gehoord te hebben, goedgekeurd. Vervolgens bracht de secretaris een algemeen verslag uit, waaruit de gunsti ge gang van zaken der Maatschappij bleek. De aftredende bestuursleden, de hee- ren D. Dogterom èn W. Ooms, werden bij acclamatie herkomen. Tot commissarissen werden herbe noemd de heeren G. Bonter, ^Jac. Noor- dergraaf en Adrs. Dogterom. Tot leden van de commissie van con trole werden herkozen de heeren A. G. Streefland, A. de Vries Dz. en Js. van Ljmborgh Jz. De beproeving der brandspuit werd vastgesteld op Woensdag 17' September des voormiddags 11 uur, bij de hofstede van den heer J. van der. Graaf Jacz., waartoe de voorzitter de leden uitnoodig- de. Ha! zei hij. Kom nu binnen, man en warm je en kom naar mijn kleine jongen kijken. Flinke jongen! Hij ging voor en we gingen samen in de keuken: Hazen’s keuken was ’s win ters zoowel slaapkamer als woonkamer. Tegen den muur stond een bed. Toen we binnen kwamen stond een vrpuw stijf van het bed op en ik zag dat deze vrouw Hazen’s vrouw was. Maar er was een verandering over haar gekomen. Zij zag doodsbleek. Hazen blafte de vrouw ongeduldig toe' Zie je niet dat ik thuis ben. Waar is de jongen? Ze keek hem aan en haar lippen be wogen zich geluidloos, maar eindelijk vermande zij zich. De jongen, zei ze tegen Hazen. De jongen is dood! In de schemerige keuken was het een paar minuten doodsstil. Ik ademde diep, was het een soort opluchting? Datgene waarop ik gewacht hadwas geko men. En ik keek naar Hazen Kinch. Hij was altijd klein en mager geweest, maar nu was hij nog kleiner en mager der. Alleen zijn gezicht vertrok. Een spier op zijn wang trok; die trok en trok naar lijn mond toe. Het was alsof hij Alphen a.d. Rijn. De heer A. Kievit slaagde voor het politiediploma met aan- teekening. Arkel. Aan de N.V. Betondak zijn we der eenige arbeiders wegens slapte ont slagen. Klnderverlamrr'ng. Boskoop. Er doet zich hier in de afd. Middelburg een geval van kinderverlam ming voor by een 1H-jarig kind van den heer C. V. Bij beschikking van den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw is met ingang van den datum waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, tot 1 October 1931, benoemd tot leeraar aan de Rijks- tuinbouwschool te Boskoop ir. W. A. Nieuwdorp te Groningen. Brandwijk. Onze vroegere dorpsge noot de heer G. Verhoef Jz., thans on derwijzer te Rotterdam, is aldaar ge slaagd voof' de hoofdacte. Gorinchem. De heer G. J. Lovink is geslaagd voor het politie-diploma met aanteekening. Kinderverlamming. Gouda. Bij een 9-jarige jongen is kin derverlamming waargenomen. Hij is in het Van Iterson ziekenhuis opgenomen. Dit is hier het 39e geval van kinder verlamming. De heer J. J. iLeeflang heeft met gunstig gevolg h,et examen ter verkrij ging van het politie-diploma afgelegd. Verwarming Raadhuis. Gouda. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten tot den aanleg van een installatie voor centrale verwarming in het stadhuis; tot onderhandsche op dracht tot levering en aanleg dier in stallatie aan de N.V. Erven M. M. van Loon te Gouda, voor een totaal bedrag van f 5287 en tot beschikbaarstelling van een bedrag op den kapitaaldienst der ge- meentebegrooting van 1980 van rond f 8600 ter bestrijding van de totale kos ten. Ze keek uit het venster. Ik ben naar Anna Marshey gegaan om hulp. Haar kinderen hebben het ook gehad. Haar man ging naar de stad en zij beloofde dat hij de medicijnen mee kon brengen. 2Je zei niet dat het voor mij was, haar man zou het voor ons niet gedaan hebben. Hij wist niet voor wie het was. Ik heb haar een dollar gege ven; daarvoor zou hij de medicijnen koopen. Gisterenavond is hij in de sneeuw te ruggekomen. Het kind was er vreeselijk aan toe en ik keek telkens naar hem uit. Ik hield hem op den weg aan en ik vroeg hem of hij de medicijnen meege bracht had. Hij had ze niet meegebracht. De vrouw sprak op droefgeestigen toon. Hij zou bijtijds geweest zijn, zei ze. Maar pen paar uur daarna is de jongen gestorven. schietwedstrijd gehouden worden, dan zou deze afdeeling niet met een 4en prijs naar huis behoeven te gaan. Spr. hóópte alles te doen om volgend jaar ajt(jier den provincialen wedstrijd van den,,^. V. L.” te houden en ook den kringwedstrijd der Burgerwacht. Door sprekers vele werkzaamheden, verbondeji aan de tentoonstelling, heeft hij zich weinig kunnen bemoeien met de wedstrijden. Hij dankte de regelingscoin- missie voor hjin vele werk daaraan ver bonden. Daarna voerde het woord do comman dant van de Burgerwacht Löpik, die den heer Van der Weerd dankte voor de ge sproken woorden en zei ook, dat de be®r v. d. V/. de persoon is geweest, van wien het initiatief is uitgegaan, om deze wed strijden te houden. De heer Vermaat, commandant van da Burgerwacht Benschop, hoopte, ja be loofde, dat, wanneer er weer een schiet wedstrijd te Lopik gehouden werd, het korps Benschop zeker niet zal thuis blij ven. Gaarne zag hij dan de le prijs toe gekend aan het korps Lopik. Hij memo reerde den vroegeren commandant van de Burgerwacht Lopik nog, met wien hij zooveel wedstrijden had meegemaakt, doch die thans is overleden. Maar ook de tegenwoordige commandant kwijt KtoW uitstekend van zijn taak. Daarna werd overgegaan tot de prijs- uitreiking. De prijzen waren toegekend als volgt: Korpswedstrijden: le prijs Burger wacht Benschop 535 punten; 2e prijs Burgerwacht Polsbroek 530 punten; Se prijs Burgerwacht Lopik 525 punten; 4e prijs Afd. „B. V. L.” Lopik 492 punten; 5e prijs Burgerwacht Lopikerkapel 480 punten. De medaille voor dta besten korps schutter is toegekend aan P. de Jong te Polsbroek, die in den korpswedstrijd met de navolgende serie’s uitkwam: 11, 11,12, 12, 12, 12 is 58 punten; 11, 11, 11, 11, 12 is 56 punten, totaal 114 punten. Personeele wedstrijd: le prijs J. de Bruin te Polsbroek 58 punten; 2e prijs P. de Jong te Polsbroek 57 punten; 8e prijs J. van Rossum te Lopik 57 punten; 4e prijs A. Brokking te Jaarsveld 57 pun ten; 5e prijs F. van Kats te Lopik 57 punten; 6e prijs T. Verhoef te Benschop 56 punten; 7e prijs J. J. van Kats te Lopik 56 punten; 8e prijs H. Zuiderlaan te Polsbroek 56 punten; 9e prijs J. van Deltf te Benschop 56 punten; 10e prijs A. P. Brokking te Jaarsveld 56 punten; 110 prijs J. de Pater te Polsbroek 55 pun ten; 12e prijs W. van Kats te Lopik 55 punten; 13e prijs P. Schep te Lopik 55 punten; 14g pr. G. van Kats te Lopik 55' punten; 15e prijs Jan Zuiderlaan te Pols broek 54 punten; 16e prijs J. Overbeek Bz. te Lopik 54 punten; 17e prijs G. J. van Stralen te Benschop 54 punten; 18e prijs D. Boer te Benschop 54 punten; 19e prijs W. de Bruin te Polsbroek 54 pun ten; 20e prijs H. Vermaat te Benschop 54 punten; 21e prijs Jan Faaij te Lopik 54 punten; 22e prijs Jac. Brokking te Jaarveld 54 punten; 23e prijs J. M. Brea king te Jaarveld 54 punten; 24e prijs P. Versluis te Polsbroek 54 punten. De door den commandant van het Landstormkorps „Nieuwe Hollandiche Waterlinie” beschikbaar gestelde zilveren medaille voor den schutter, die in den personeelen wedstrijd met de hoogste se rie uitkwam, is toegekend aan F. van Kats te Lopik. Serie 11, 11, 11, 11, 12 is 56 punten. Deze medaille mocht alleen toegekend worden aan een lid van een afdeeling van do „B. V. L.w. Vrije Baan wedstrijd: le prijs T. Ver hoef te Benschop 59 punten; 2e prijs d Boon te Benschop 59 punten; 3e prijs Jan Zuiderlaan te Polsbroek 59 punten; 4e prijs J. M. Brokking te Jaarsveld 59 pun ten; 5e prijs Aelbers te IJsselstein 58 pun ten; 6e prijs A. P. Brokking te Jaars veld 58 punten; 7e prijs W. A. van Stra len te Benschop 58 punten; 8e prijs P. de Jong te Polsbroek 58 punten; 9e prijs B. Haaksman te Benschop 58 punten; 10e prijs A. Brokking te Jaarsveld 58 pun ten; lie prijs J. Overbeek Bz. te Lopik hey de medicijnen niet mee? vroeg hij schor. Zij zei langgaam; Ze vertrouwden hem niet..in den winket Zij mond vertrok en hij hief zijn han den omhoog. Het geld! zei hij. Het geld! Wat heeft hij daarmee gedaan? Hij zei, antwoordde de vrouw, dat hij het verloren had in jouw kantoor; daar heeft hij het geld ver loren. De man deinsde achteruit. Zijn lichaam kronkelde zich als in hevige kramp; zijn gezicht was verwrongen. Zijp droge mond wijd open. Hij gilde! De hartelooze woekeraar gilde! Halverwege den heuvel naar mijn huis bleef ik staan en keek om mij heen. De uitgestrekte heuvelen in hun sneeu wen. kleed keken uit over het omringen de land en over het huis van Hazen Kinch, stil en langzaam en ondoorgron delijk.... In dat moment begreep ik dat geluid van malende molens. En toen ik naar Hazen Kinch keek zag ik, dat hij ook begon te begrijpen: Gods molens malen langzaam maar fijn Waarom..waarom bracht Mars-

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1