De Broeöers fles verderfs i I SCHOONHOVENSCHE COURANT I I ju Nieuw feuilleton Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Kerk en School. ind. Stadsnieuws. Weinig beloften. BER 1930 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1830 No. 5786. I 82e JAARGANG NIEUWSBLAD VOOR ZUIDtiOLIAND EN UTRECHT Poevrekening „Onder Ons”, is »r De Gier I arzoek toe. tjpptn. OH NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. betrokken «oo uit te Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dusonne adverteerders xich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen MALAISE. Aan de Zilverfabriek der Firma De Pleijt De Wilde, is, wegens slapte in het bedrijf, het geheele personeel ont slagen. mal Jen A. Gouw. 1 12 j. )ok menschen smaken. On- loest een pa* schen gedaan ie hoepel-in- lat de weg rite wordt Iers geheel •aagt, of de rd worden, e en daar- en dan de pan N. J. Johannes, Ischut. enburg en Alida, d. Baati- G. Knoop, t en N, ■n Schone* iat het inko- tegenwoordig i. erkent den >ouwer door- il meer voor Q de 2e klas- ?t ook een laan bij het «werp. Hij 1 van B. en jaarne zien, «gen of in- .r geheel in p, dat voor- het voorstel In de naas- we systeem het geheele en. Op het stel van B. nen, aooals onderschrijft en tijd voor kan momen- >r voldoende ng door den brengt ter heffing van a eigendom- Thans wordt ting betaald, de onreoht- an opcenten lasting voor an. Hij durf- voorstel tot an alleen de en niet de indere door dat dit al- B. en W. ‘ijd te veel ing i.z. de irhouding. in hoever- j het teeren oorslag. dt, dat de i staat. Al- «taling be- e-werkman beperking, moet men dus niets verwach- vaa het terugloopen der wordt zon genomen. mdvraag. irmeert hoe menstelling In dit nummer begint een nieuw feuilleton, vethalend van den doode- lijken strijd die drie dappere mannen begonnen tegen een misdadig genoot schap. Voor onze nieuwe, abonnees, die de couranten met de eerste gedeelten van dit feuilleton niet ontvangen mochten hebben, zullen wij begin October een korte samenvatting geven van hetgeen dan reeds van het feuil leton zal zijn gepubliceerd. gmaals op q een doel leden des- DE KONINGIN NAAR KATWIJK AAN ZEE. De Koningin zal Vrijdagmiddag 19 September te Katwijk aan Zee ook te genwoordig zijn bij de onthulling van het monument door Prinses Juliana. J T«lef 20 Tel.-adres: Vaanooten. 8. 4 W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN HAVEN 25 Postrekening 18703 ABONNÉ’8 van dit blad, in het bezit van one Bericht van Inschrijving, zijn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd q/I/IGulden by levenslange 1000 ®u^en QOO dulden Ml verlies 5^00 ®u^en Ml verlies VVVongeschiktheid. IVVV overlijden. JUV van hand of voet. 4vu van een oog. ie kerel! Hij chat van m’n ffd. dat B. en W. r het oog heb, le gemeente ge- deelen. In de ischen, die het en. De tegen- lich niet alleen jeaamt, dat de heeft willen te in verschil- agen, doch hij wel het oog izo. Veeleer op verschillende ider zijn eigen in werking te doen stellen. Tegelijk wordt dan het gesprekkentarief inge voerd. patiënt individueel, is voorts noodzake lijk. Aangezien de ziekte echter zeer moeilijk is te herkennen en herkenning in haar eerste begin van het grootste belang is kan do hulp van specialisten hierbij niet worden gemist. In iedere ge meente heeft men evenwel niet de be schikking over bedoelde specialiste». Het ligt daarom in de bedoeling dis tricten te vormen ‘met als middelpunt een gemeente, waarin en van waaruit neurologische hulp kan worden verstrekt. In zulk een district worden één of meer specialisten aangewezen, die zich bereid hebben verklaard, in dezen hun mede werking te verleenen. Indien nu een ge neeskundige een geval van kinderverlam ming waarneemt, of het bestaan daarvan vermoedt, stelt hij zich onverwijld met den voor het district aangewezen, specia list in verbinding. Is de ziekte als zooda nig herkend, dan wordt ziekenhuisopna me overwogen en de patiënt van stonde af aan met het serum behandeld. DE AARDAPPELHANDEL Invloed der hooge vrachten. Het lid der Tweede Kamer, de heer Weitkamp, heeft den Minister van Wa terstaat de volgende schrift^lijke vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat de af zet van aardappelen in Overijsel en Dren te zeer gedrukt wordt door de hooge vrachten, die bij verzending per spoor in verhouding tot de geringe markt waarde, veel te zwaar op dat product drukken? Zoo ja, is dan de Minister bereid om de dezen zomer ter bevordering van den aardappelhandel toegestane verminde ring der spoorvrachten, welke gunstige bepaling echter al reeds per 15 Augustus werd ingetrokken, zoodat begrijpelijker wijze de thans betrokken, in zeer benar de omstandigheden verkeerende aardap- pelverbouwers daarvan weinig konden profiteeren, ook voor de aardappelcam- pagne van dezen herfst te doen gelden? Ds. J. Slot t Lekkerkerk. Gistermiddag kwam in onze gemeente de droeve tijding, dat haar vroegere predikant Ds. J. Slot, na Zondagmorgen nog de Godsdienstoefening in z’n tegenwoordige standplaats Steen bergen geleid te hebben, plotseling is overleden. De dokter constateerde hart verlamming. Met groote ontroering werd het be richt vernomen. Duidelijk bleek nu, dat dominé Slot nog in veler hart een groote plaats innam. Gedurende de 11 jaren, dat hij in onze gemeente gewerkt heeft, heeft hij zich doen kennen als pen eenvoudig werker, die leefde zooals hij leerde en in de maatschappij zich een plaats had veroverd, die hij met eere bekleedde. Hij bereikte den leeftijd van 57 jaar. De begrafenis zal Donderdag middag van uit Hoorn, in z’n geboorte plaats Twisk, plaats hebben. Nleuw-Lekkerland. Ds. J. P. Vis- scher, Predikant bij de Geref. Kerk al hier, mocht Zaterdag 13 September j.L den dag herdenken, waarop hij vóór 45 jaar in het ambt bevestigd werd. Ds. Visscher deed 18 September 1885 zijn intrede bij de kerk te Emlich (Bent- heim) en diende daarna achtereenvolgens de kerken van Baam, Voorschoten. Loos- duinen, Leeuwarden, Kockengen, Huizen, Herwijnen en dient sedert 7 October 1917 de Geref. Kerk alhier. Z.Eerw. is de oud ste predikant der classis Dordrecht, die hem diverse deputaatschappen heeft op gedragen, en is ondanks zijn gevorderden leeftijd, nog een ‘vurig prediker. toe, dat ook de stad een loch buiten is Raad is het dat er gevol de knecht of le en de baas bedrijfsraden, veiligheidswet en stuwa* doorswet. Uit! De regeering is begonnen met een voorbeeld te geven in de soberheid. Toch is er iets, wat we nog hebben overgeslagen en dat, hoewel niet nieuw, toch van veel belang is., namelijk de me- dedeeling, dat aandacht zal geschonken blijven aan de verbetering der wegen, „thans in het bijzonder aan den bouw van vaste bruggen over onze groote ri vieren”. Als de regeering dan onze streek daar bij niet vergeet en die dringende verbete ring van wegen en bruggen niet uitstelt, dan belooft deze, Troonrede ons toch veel goeds. Dat de regeering in dezen crisistijd als een van hare weinige maatregelen ook noemt de regeling van de collectie ve arbeidsovereenkomsten en van de be drijfsraden, lijkt ons zeer gewaagd werk. In elk geval toch zullen wettelijke regelin gen, als deze de bedrijven bemoeilijken en voor nieuwe uitgaven stellen. We wil len hopen, dat, als deze ontwerpen ter tafel komen, het blijken zal, dat er „wijs beleid” bij heeft voorgezeten, maar ons inziens zou het beleid nog wijzer zijn, als daarmee gewacht werd tot de bedrij ven weer eens wat vrijer kunnen adem halen. Nieuws vonden we dus in de Troon rede niet, beloften weinig en we moeten er uit opmaken, dat de regeering heeft willen zeggen: de tijden zijn te moeilijk voor belangrijke hervormingen, we blij ven alleen de loopende zaken afdoen. K. OUD-LEERLINGEN LANDBOUW- HUISHOUD ONDERWIJS. Dinsdag hield de Vereeniging van oud-Leerlingen bij het Landbouwhuis- houdonderwijs, gevestigd te Rotterdam, aldaar haar najaarsvergadering. Mej. A. van der Linde te Haastrecht opende om half 11 de vergadering met een hartelijk welkom. Hierna gaf zij het woord aan den heer A. van Wijnen te Gouda, die het onderwerp inleidde: Hoe een organisatie wel en hoe ze niet moet wezen. Spreker zette dit onderwerp zeer duidelijk uiteen Om half 3 ving de middagvergadering aan, die geopend werd door mej. N. A. Kars te Noordeloos, waarna het woord was aan mej. VeukenBakker. Deze vul de het programma aan met declamatie en zang, wat zeer in den smaak viel. Om 5 uur werd de vergadering gesloten en dankte mej. Kars allen voor de belang stelling. Een jubileum. Ameide. Voor een talrijk en aandachtig gehoor, zoowel uit deze gemeente als uit omliggende plaatsen, heeft Zondag in de afdeeling v. d. Ned. Protestantenbond al hier de herdenking plaats gehad van het 40-jarig bestaan der afdeeling. Deze godsdienstoefening stond onder leiding van Dr. A. Landstra, Ned. Herv. Predi kant van Haastrecht. Deze had voor deze gelegenheid tot tekst gekozen het woord uit Timotheus: „Bewaar hqt pand U toe- vertrouwd”. Aan de hand hiervan ging spreker van het verleden tot het heden, werd het mooie werk der vereeniging belicht en aangespoord hiermede met ijver, opgewektheid en offervaardigheid voort te gaan. Herdacht werden enkele personen, die zich in het bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt voor de vrij zinnig godsdienstige gemeenschap en oi|s door den dood zijn ontvallen en verder onze predikanten en leerkrachten voor ’t godsdienstonderwijs. Behalve door de aanwezigen werden nog door een zang koor enkele liederen gezongen. Onder den indruk van dezen herdenkingsmor- gen verlieten allen met een gevoel van dankbaarheid deze bijeenkomst. Waterleiding. Gouda. Thans heeft de Goudsche Wa terleiding Maatschappij besloten tot wa tervoorziening der gemeente Reeuwijk. Eenzelfde besluit nam de gemeenteraad ten opzichte van Voorwillens, waarvan de bewoners zich tegen aansluiting aan het buizennet hadden verklaard. Ze worden nu tot verplichte aansluiting genoopt. De Werkverschaffing. Gouda. Ingevolge besluit van den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid, geldt voor de berekening van het zieken geld als dagloon voor de bij werkver schaffing te werk gestelde arbeiders uit deze gemeente het bedrag van f 3. onge acht bij' welke werkverschaffing de arbei ders te werk gesteld waren, toen rij onge schikt tot werken werden. Gouda. De raad besloot, het auto matisch telefoonstelsel op 1 Januari Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrydag. Prijs, bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden ƒ1.25: p. post f 1.50. Met verzekering 15 cents meer. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer heeft gistermiddag op de voordracht voor voorzitter der Kal mer als eersten candidaat geplaatst Mr. J. R. H. van Schaik, met 85 van de 90 stemmen; op Mr. Heemskerk waren 2 stemmen en op den heer Schokking 1 stem uitgebracht; blanco 8 stemmen. UIT DE WATERSTAATSBEGROOTING. Onder de paragraaf 2 „Subsidiën en bijdragen” lezen we: Bijdrage aan de provincie Zuid-Hol- land in de verbetering van den vaarweg AmsterdamRotterdam, en van den obuw eener nieuwe sluis buiten Gouda. In aansluiting aan de toelichting, in de ze begrooting voor 1930 gegeven omtrent het toen voor het in de tweede plaats ge noemd subsidie uitgetrokken bedrag van f 50.030, kan nog worden vermeld, dat nader is toegezegd het beschikbaar stel len te bevorderen van een rijkssubsidie, groot 1/3 der kosten tot een maximum van f 467.000 voor de werken te Boskoop, totaal derhalve f 800.003. Óp den dienst 1931 kan thans voor dit doel van het sub sidie niet meer dan f 100.000 beschikbaar worden gesteld. De overige f 500.000 zijn bestemd voor subsidie voor de nieuwe sluis ter vervanging van de Mallegatsluis. Steigers voor het veer tusschen Vrees wijk en Vianen. Voor de verbetering er van wordt f 8500 uitgetrokken. BROOD MET AARDAPPELMEEL Thans is het Koninklijk besluit ver schenen, waarbij is bepaald, dat tot we- deropzeggens toestemming wordt ver leend voor het gebruik van aardappelzet meel als grondstof voor dé bereiding van brood onder de navolgende voorwaar den: a. de hoeveelheid aardappelmeel, bij de bereiding te gebruiken, mag niet grooter zijn dan 1/10 gedeelte van eht te gebrui ken meel; b. het brood, waarin aardappelzetmeel is verwerkt, moet worden aangeduid met den naam „brood met aardappelmeel”; 0. deze aanduiding moet op onschade lijke en deugdelijke wijze in ieder zooda nig brood zijn aangebracht met behulp van een ouwel, met een doorsnede van ten minste 40 milimeter, waarop de aan duiding is vermeld met Latijnsche hoofd drukletters van ten minste drie milime- ters hoogten en met een lijndikte van ten minste 1 milimeter; d. overigens zijn op dit brood alle be palingen van het Broodbesluit van 1925 van toepassing. DE KINDERVERLAMMING. Bestrijdingsmaatregelen. Op de begrooting van Arbeid, Handel, en Nijverheid, is een bedrag van f 30.000 uitgetrokken voor bestrijding der kinder verlamming. Kwamen vroeger, zoo zegt de Memorie van Toelichting, slechts sporadisch ge vallen van deze ziekte voor, in 1929 steeg het aantal tot 500. Ten einde uitbreiding van deze in haar gevolgen zoo kwaadaar dige ziekte te voorkomen, is het ge- wenscht, dat de ziekte in het eerste sta dium wordt herkend, opdat zoo spoedig mogelijk therapeutisch kan worden inge grepen. Afzondering der zieken en een systematische behandeling van lederen voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van 1AA ®u^en Mi verlies AA Gulden bij verlies van IvU van een duim. Uu een ar deren vinger. AdvertentiënVan 1 tot 6 re gels ƒ1.30: elke regel meer ƒ0.20. Bij 8 maal plaatsing 8o mn 0.10 per regel. Tusschen di tekst drievoudige prijs. worden. In verband hiermede heeft het gemeentebestuur deze badgelegenheid in oogenschouw genomen en naar wij ver nemen blijkt deze inrichting aan alle te stellen eischen te voldoen. In de eerst volgende raadsvergadering zal dit punt nader besproken worden. In verband met het bedanken van den secretaris van het leesgezelschap „Onder Ons”, is een ledenvergadering bijeengeroepen teneinde in deze vacature te voorzien. Moordrecht. „Moordrecht I” speelde Zondag te Rotterdam haar eersten wed strijd voor de 3e klasse van den K.N.VJB. en wel tegen „Transvalia I”. „Moor drecht’’ verloor den strijd met 6—<3. In verband met het op 25, 26 en 27 September in het jaarbeursgebouw te Utrecht te houden Nationaal Congres over de Huiselijke Ziekenverpleging en de gezinshygiëne, uitgaande van „Het Groene Kruis”, heeft het bestuur van de afdeeling te dezer plaatse beslóten, ge zien het nut van dit congres, hieraan publiciteit te geven. Er kunnen hierover inlichtingen ingewonnen worden bij den heer M. Goedhart. Been gebroken. Streefkerk. Maandagmiddag geraak te het ö-jarig zoontje van den heer J J. van Aartrijk, spelenderwijze on der een met hout geladen wagen (mallejan! Dr. Roelink constateerde beenbreuk en adviseerde den pa tiënt naar het ziekenhuis te Rotter dam te vervoeren. Maandagavond kwam de heer K. N. met zijn invalide-wagentje in botsing met een wielrijder. Het wa gentje sloeg om en N. kwam daar bij te vallen. Met eenige hulp kon de schade in zooverre hersteld wor den, dat de wagen weder kon rijden, zoodat het ongeval met eenige mate- rieele schade afliep. Op stap. Stolwijk. De minderjarige G. K.. die meermalen wegloopt, was weer aan den wandel gegaan, doch is door de politie te Harmelen aangehouden. Hij is vandaar onder geleide naar zijn ouders teruggebracht. Dat het achter een auto hangen, terwijl men op een rijwiel gezeten is. gevaarlijk blijft, ondervond Maandag de heer'j. U. Hij raakte op den Tent- weg op een gegeven oogenblik het stuur kwijt, waardoor hij kwam te vallen. Hij liep daarbij eenige ontvel lingen op aan beide armen en aan zijh hoofd en bezeerde zich vrij ernstig. Toch liep het ongeluk nog bijzon der goed af. Hoog-Blokland. De collecte, in deze gemeente gehouden ten behoeve van de Christelijke Actie in de Weermacht, uit gaande van het Ghr. Militair Tehuis, de Christelijke Nat. Onderofficieren vereeni ging en de vereeniging „Pro Rage”, beeft opgebracht f 17.77 >6. het leesgezelschap een ledenvergadering Er is een ondeugend rijmpje, dat zegt, wanneer men veel belooft en weinig geeft, men op die wijze de gekken in vreugde laat leven. De regeering schijnt het nu eens andersom te willen beproe ven en te probeeren, of het ook waar is, dat, als men weinig belooft en ook wei nig geeft, de menschen, over wie zij ge steld is, ook in vreugde zullen leven. De Troonrede, die gistermiddag de Koningin heeft voorgelezen, bevat ten minste bar weinig beloften, zoo weinig, dat men eigenlijk zoeken moet naar iets, wat den lezer niet reeds lang bekend is. Dat er een crisis is, weten we, dat land- en tuinbouw moeilijke tijden door maken, weten we helaas nog veel beter, en dat „groote krachtsinspanning en wijs beleid noodig zullen zijn om met Gods hulp naar betere tijden te voeren”, dat zal zelfs voor het eenvoudigste verstand geen openbaring zijn. Dan komt er in de Troonrede, welke men onder Binnenland in haar geheel vindt opgenomen, de mededeeling, dat hervorming van de economische voor lichting noodig is. Ja, dat is nu hééle- rnaal niet nieuw, want over die hervor ming wordt sinds jaar en dag geschre ven en nog pas is daarover in 't rapport van de betrokken staatscommissie het noodige gezegd. Hetgeen dan verder volgt over de in ternationale verhoudingen, is louter franje. Weer een nieuwe alinea, en weer met niets nieuws, ’s Lands geldmiddelen zul len er treurig gaan uitzien. We geloo- ven het onmiddellijk en we kunnen den Minister van Financiën niet verwijlen, dat hij de bevolking niet tijdig gewaar schuwd heeft. Want het is niet de eer ste maal, dat Minister De Geer ons dat mededeelt, o neen, hij heeft dat al héél dikwijls gedaan.... zonder dat het ge beurde, maar nu riet het er naar uit, dat inderdaad de geldmiddelen minder vlot zullen binnenkomen. De Minister wil streven naar zuinigheid, „naar versobe ring en buitengewone beperking”. Dat is eigenlijk een treurig geval met die zuinigheid. Elk jaar nemen de Mi nisters zich voor, om nu eens heel erg zuinig te doen. Maar dan komt‘hun be grooting en ieder van de negen Ministers denkt daarbij: Komaan, deze kleinigheid kan de geheele begrooting niet veel hoo- ger maken. En bij een volgenden post, die Zijne Excellentie er graag door wil hebben, denkt hij’ evenzoo. Dan komt de begrooting in de Kamer en velen der 100 leden doen desgelijks en verhoogen verschillende posten of maken er nieuwe bij.... omdat zoo’n enkele kleinigheid geen verschil maakt op het groote to taal. Zoo gaat het niet alleen bij de begroo- tingen, naar het geheele jaar door, en als dan de Rekenkamer aanmerkingen maakt op verspillingen, krijgt ze geen antwoord of wordt zij voor den gek ge houden. Van de versobering en buitengewone beperking, moet men dus niets verwach ten, doch wel van het terugloopen der inkomsten. I’M Nu gaan we verder op zoek naar nieuws in dit belangrijke staatsstuk. In Indië, lezen we, zal uiterste zorg ver- eischt worden, enz. We gelooven het, we weten het en we wisten het al heel lang voor den betrokken Minister deze para graaf in de Troonrede liet opnemen. Dan komt het nieuwe, de nieuwe wet ten, het gedeelte, waarnaar ieder met do grootste belangstelling uitziet en waar van men dit jaar, waarvan men in dezen tijd van crisis en moeielijkheden aanzien lijke verwachtingen mocht hebben. We lezen: een wet voor handelsreizigers, een cursuswet, herziening lager onderwijs- wijswet, een wet betreffende de rechts positie der militairen, een aangaande Oranjevereeniging. Gouderak. Maandagavond is in café Ooms een vergadering gehouden met het doel den jaardag van de Ko ningin als nog feestelijk te herdenken. De vergadering mag wel geslaagd heeten ,want er is een Oranjcvereenl- ging opgericht met aanvankelijk 31 leden, een voorloopig bestuur is ge kozen. Tegen hedenavond is weer den ver gadering aangekondigd voor verdere besprekingen. De gymnastiek- en athletiekver- eeniging „T.H.O.R.” gaf Zaterdag avond in verband met het winnen van den singelloop te Gouda, een gezelligen avond aan hare leden en genoodigden. Voor de woningen en het motor- gemaal van den poldpr Stolwijk wordt een ijzeren afrastering gemaakt Het werk is opgedragen aan de sme den J. de Bruijn en M Ooms en de metselaar W. de Knikker. Concert. Krimpen a.d. Lek. Bij gunstig weer zal „Grecendo”, directeur de heer G. Horsman, Zaterdag een concert in den tuin van den heer Schippers geven. duif” hield een wedvlucht vamaf Biltho- ven. Afstand 60 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: le, 5e, 13e, 20e en 23e prijs J. Versluijs; 2e, 6e, 8e, 17o en 19e prijs J. H. Roelofs; 3e en 12e prijs M. de Hon; 4e en 22e prijs H. A. v. Krimpen; 7e en 14e prijs M. Westbroek; 9e en 25e prijs G. Liedorp; 10e, He en 21e prijs G. Rodenburg; 15e prijs A. Nobel; 16e prijs G. Stout 18e prijs A. van Meijeren; 24e prijs P. D. de Jong. De eerste duif kwam aan om 8.43.8 uur en de laatste duif om 9.12.35 uur. Aan den aannemer L. C. Groene- veld, is het verbouwen van een woon- en winkelhuis opgedragen voor den bakker Joh. van der Wal. Lekkerkerk. De rederijkerskamer „Jan Nieuwenhuijzên” hield haar 58e jaarver gadering. De penningmeester deed reke ning en verantwoording, waaruit bleek dat een flink batig saldo in kas was. Als secretaris werd herkozen de heer J. C. den Oudsten; als penningmeester de heer J. van Limborg Pz.; als bibliothe caris de heer A. E. de Vos. Voorts werd besloten met de eerstvolgende uitvoering op te voeren: „Er staat geschreven....” tooneelspel in 4 bedrijven. Op da gymnasliekwedstrijden welke te Krimpen a.d1. Lek gehouden zijn, heeft de gymnastiekvereeniging K. D. O., di recteur de heer J. C. Boon alhier, de volgende prijzen behaald: meisjes van lü—-14 jaar le prijs; id. van 14<16 jaar le prijs; jongens van 1416 jaar 3e pr. Zwemwedstrijden. Lekkerkerk. Onder begunstiging van vrij goed weer werd Zaterdag in hel Zwembad ,.Schu^gt” het aangekon- digde zwemfeest gehouden De uitsla gen der verschillende wedstrijden zijn als yolgt: Polo-wedstrijd tusschen Vlaardingen en Schoonhoven, door Schoonhoven gewonnen met 4—0. Estafette wedstrijd tusschen een vier tal uit Vlaardingen en Schoonhoven, door Schoonhoven gewonnen in 1 m. 323.5 sec. Snelzwemmen meisjes: le prijs mej C. v. Sieren berg den Boer uit Schoon hoven in 24 2-5 sec.; 2e prijs mej. A. Kruit uit SQhoonhpven in 26 sec. Snelzwemmen jongens: 1. A. G. Bruggemans. Schoonhoven in 231.5 sec. en 2. R. Heerens uit Schoonho ven in 23 4.5 sec. Popduiken heeren: 1. M van den Bergh uit Schoonhoven in 261.5 sec.; 2. B. C. Verwey uit Vlaardingen in 28 sec. Popduiken dames: 1. Mej. C. v. Sierenberg den Boer uit Schoonho ven. Het feest werd opgeluisterd door muziek van de hannonievereeniging „Crescendo” uit Krimpen a.d. Lek. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen ooor den Voorzitter van de stichting Zwembad „Schuagt” met een toepasselijk woord uitgereikt. Molenaarsgraaf. Maandagavond ie in den tuin van Dr. Burggraaf geheel uit geput gevonden een postduif, ring: drie hoekje 9 25 3554 N. Het dier wordt goed verzorgd en is ter beschikking van den rechtmatigen eigenaar. Badinrichting. Moordrecht. De kans bestaat dat de ingezetenen dezer gemeente binnen af- zienbaren tijd een bad zullen kunnen ne men in een zeer goede badinrichting. De directie der Kon. Ver ’’’apijtfabrieken heeft onder den watertoren een twintig tal badkamers, die nog wachten op de aansluiting aan het buizennet der wa terleiding. Van voornoemde directie is nu bij het gemeentebestuur een aanbod bmnengekoraen, waarbij deze badinrich ting onder zekere voorwaarden ter be schikking van de gemeente gesteld zal

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1