Elegante Binnenland. Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. laken. n. De Broeders des verderfs. door WILLIAM HOLT. OameKÏnderWe^ Er was eens... «2* jaXrgano EMBER 1880. S. W. N. VAN NÜOTEN. ICHOONHOVth HAVEN 28 Postrekening I'wi nd roa Vonn ooien *1 “Inf 2d INIEZONDEN MEDEDEELING 3Bali1mi Hoeden en Pelterijen end 'hoeveel kun- ■i DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. i» B'C*’ gouda Gulden by verlies van een anderen vinder. Opening van lael (Seizcen Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kannen verschaffen groote heer per In een klein tig een 25-ja- lap aan. dat vleesch. vier 1 brood ach- >e boer won laarde thans i zijn leven te maal was Als soldaat eerst in de schotel met toen hij die kwamen de» lat hij voor ten. iren verdwe- ander huis er was reeds ?aan. dat er oor meer te Onze Prijsvraag. Tot a.s. Zaterdag kan men nog oplossin en inzenden van de Prijsvraag, voorko mende in ons nummer van j.l. Vrijdag. .Blijft gij hier,'’ zei hij, „ik zal gaan.” m$ar dat dan zijn dit deed, viel stevig béves- heweging on gewerkt had, Ver«ohHnt Maandag, Woensdag en Vrijaag. Prüs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden ƒ1.25; o. pont f 1.5ü, Met verzekering 15 cent» meer. dit blad, in het bezit van one Bericht vim Inschrijving, zijn volgens de dan in vaetgrutelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, ven 1AAA Gulden bil QAA Qulden bÜ verlieB QAA Gulden bU verlies 1AA Gulden bU verlies - luvv overlijden. JVV van hand of voet. 4vv van een oog. Ivv vim een duim. UV ROEVEN. n in IndiP. ip 3 October even teSche- rdzee herha- in circa 1000 jstorl Dit ijs één drie-mo- zee-motorigen twee toestel- f F Vll-type e vliegtuigen Soesterberg eelnemen zal een film en. ten einde blijvend vast derheid kan dat ditmaal stallatie van een gedeelte 1 zal worden as den tocht ;nige uiteen dank zij ge- illalie tot ver zullen zijn, eraart voor- inden Maart Java Tegen houden ten he cultures, in een onzer s ook t. De ir Indië No. 5789WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1930 NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT SCHOONHOVENSCHE COURANT I •i.f 2ii lei ndrw Vonnooten 8. W. N. VAN NOOTEN. ICHOONHOVEN HAVEN 25 PoMreMoiug 18708 BATAVIA—MEDAN. Opening van de luchtlijn. De proefvluchten der K.N.I.L.M. op de lijn BataviaMedan op 22 September j.l zijn geslaagd. Zaterdag 27 dezer wordt de lijn Batavia—Medan in aansluiting op de mailbooten der Stoomvaartmaatschappij „Nederland” en van de Rotterdamsche Lloyd officieel geopend. Deze lijn heeft ’n ARBEIDSBEMIDDELING. Aan het bureau voor Intercommunale Arbeidsbemiddeling te Gouda staan vol gens het jongste overzicht de volgende werkzoekenden ingeschreven: 2 afwerkers, 2 gieters, 3 garneerders, 3 glazuurders, 6 aardewerkers, 2 pijpma- kers, 21 plateelschilders, 5 letterzetters, 2 grondwerkers, 2 beiers, 2 opperlieden, 3 timmerlieden, 2 aut. lassohers, 2 sme den, 3 reizigers, 4 meubelmakers, 2 beitsers, 2 ijzerwerkers, 2 machinisten, 3 stokers, 3 broodbakkers,, 2 tuinders, 2 textielarbeiders, 19 pakhuisknechts, 3 suikerwerkers, 38 sigarenmakers (11 ged.), 2 schippersknechts, 5 kantoorbe dienden, 2 koetsiers, 4 boekhouders, 49 transport- en fabrieksarbeiders, 4 chauf feurs, en voorts van verschillende be roepen elk één werknemer. ABtJNNÉ'8 v.n q ri AA Gulden bij levenslange ZiV V v ongeschiktheid. BAGGEREN BODEMSPECIE. Ouderkerk a.d. IJssel. Onze vele zand- schippers zullen met blijdschap verne men, dat de nieuwe regeling van de prij zen voor bodemspecie, die hun bestaan met ondergang bedreigde, niet op 1 Oc tober a.s. zal ingaan. De uitvoering toch is opgeschort tot een nader te bepalen tijdstip. t Ouderkerk «.d. IJssel. Eenige jonge- ‘lui hebben hier een voetbalclub opgericht. Door den heer A. J. Boogaard werd een mooi terrein aan den Kerkweg gelegen, tegen billijke vergoeding beschikbaar ge steld. Zoodra dit terrein in orde ge bracht is, zullen de oefeningen beginnen. De torenspits der Ned. Herv. Kerk ondergaat een duchtige reparatie. Den laatsten tijd vielen telkens leien af, waar door de toren een minder gunstig aan zien verkreeg. Thans wordt overgegaan tot een geheel nieuwe leibedekking. Voor dit doel werden een paar dagen geleden onder groote belangstelling de eerste toe bereidselen gemaakt. Een dochtertje van De R. zou voor haar moeder de theepot schoonmaken. Zij kwam hiermede te vallen en bezeerde zich met de scherven ernstig aan haar rechterhand. De wond werd door Dr. Van Onnne gehecht. Reeuwijk. De voordracht ter benoeming van een hoofd aan de Openbare Lagere School B in de afdeeling Sluipwijk, be staat uit de volgende heeren: 1. A. J. van der Velde te Zuid-Beijerland; 2. L. Touw te Dirk aland; 3. K. Jager te Stol wijk. Er was eens in zeker land een aantal kooplieden, die elkaar felle concurrentie aandeden. Oogenschijnlijk leefden zij als goede buren, maar in werkelijkheid haat ten zij elkander ten doode. Daar zij wel begrepen, dat het den een of anderen dag op ruzie en vechten zou uitloopen, bereidden zij zich daarop voor, door wapens en knechten in huis te nemen. Als John één knecht nam, dan nam Jean er twee, en als Michiel er twee nam, dan nam Iwan er 3, en zoo voort, tot zij allen vele knechten en vele wapenen hadden, wat hun jaarlijks han den vol gelds kostte. Op zekeren dag gebeurde, wat ieder sinds lang wist, dat gebeuren moest Een der kleine kooplui kreeg ruzie met een groote, de nadere vlogen met hun gewar- pende knechten uit hunne huizen en er ontstond een bloedig gevecht, dat zeer lang duurde. Misschien zou het nog steeds voortduren, als niet uit een ander land een rijke en sterke oom was geko men, die men algemeen oom Sam noem de, met vele knechten en vele wapenen. Hij koos partij voor een groep van vech ters en sloeg er op los. Toen was 't gauw uit. Er lagen een aantal dooden en gewonden op het veld, de huizen der kooplieden waren voor een groot deel verwoest, hun koopwaren be schadigd of vernield en hun zaken wa ren totaal in de war. f De overblijvenden krabbelden zoo n beetje op de been en keken elkaar nog verwoed aan. „Michiel is de schuld van auesl nep er een. „Ja, ja!” schreeuwden ze toen alle maal. „Michiel alleen is de schuld. Hij heeft het gevecht uitgelokt, aangestookt. Hij wilde met ons allen vechten.” Michiel keek onthutst rond en vroeg verbaasd: „Maar jullie hebt toch allemaal even goed meegevochten als ik, en jullie hebt toch mijn koopwaren gestolen en mijn za ken in de war gestuurd?” „Daar hebben we niets mee te makeni gilden de anderen. „Jij bent de schuldige en jij moet alle schade betalen. Is ’t niet waar, oom Sam?” Oom Sam knikte en zei: „Zeker, Mi chiel alleen is de schuldige. Wij ande ren. die gevochten hebben en koopwaren gestolen en bedorven, wij zijn allen on schuldig als lammeren, maar Michiel is een groote boosdoener. Hij heeft al dat kwaad over ons gebracht.” Toen namen ze alles, wat ze gebruiken konden, van Michiel af en zonden allerlei brutale en onbeschaafde knechten bij Mi chiel in huis, die hun do kost moest ge ven, zoolang als de anderen dat wilden. i ren-vete eni- allor vooruit- oor zou zor- bepaalde ren aar het drup- ïtje, niet erg, in in gebreke :f. dat hij het als wiMe toonen. maar nalhleet is uit vertoefde - jsten. Waar- iem betaalde Igens Dr Sy- ten der Unie ii.j daar de eter kent en den.” „Zeker, en tevens zullen wij de raad *elen oplossen, die zich voordoen. Wij zullen weten, aan wie gij uwe redding te danken hebt, wie ’t arme stomme meisje is en nog vele geheimzinnige dingen meer,” sprak de graaf de Tournet „Ja,” voegde baron de Linar er bij, „dood aan de Broeders des Verderfs, dat zij de leuze van onze driemanschap.” Advertentiën: Van 1 tot 6 re gel» ƒ1.80', elke regel meer fO.ÏK). Bij 3 maal plaatsing 8e maal ƒ0.10 per regel. Tuiichsn den tek«t drievoudige prij». Gouda. Bij Kon. besluit is nog tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S, Dr. H. J. Tiele alhier. Tot leeraar is benoemd de heer J. J. Bruokwilder, thans tijdelijk leeraar aan die school. Krimpen a.d. IJssel. Zaterdagmiddag heeft in de zaal van Wesaelo een tom bola plaats gehad, waarvan de opbrengst komt ten bate van de Gemengde Zang- vereeniging „Juliana”. In de afgeloopen week zijn bij de arbeidsbemiddeling nieuw ingeschreven 9 personen en geplaatst 12 personen, waar van 10 in Drente. En staan thans 57 per sonen ingeschreven. Leerbroek. In ons vorig nummer zijn onder Leerbroek 5 berichten geplaatst. De laatste twee echter behoorden onder Streefkerk. lengte van 1600 K.M. Ze gaat over Pa- lembang Pakanbaroe en wordt gevlogen in c.a. 11 uur. EXAMEN POLITIEDIPLOMA. Onder voorzittenfchap van den heer Jac. van Waning, burgemeester van Ouderkerk a.d. IJssel, hield de examen- commissiej bestaande uit veertig oommis- sajrissen, hoèfdinspecteurs en inspecteurs van politie, uit verschillende streken des lands, te Amsterdam zitting van 9 tot 13 en van 17 tot^O September j.l. Voor haar verschenen 1262 candidaten, waarvan slechts. 117 het diploma met aanteeke- ning en 374 het diploma van den Alg. Ned. Politiebond verwierven. Afgewezen werden 771 deelnemers VALSCHE BANKBILJETTEN VAN f20. De kenmerken. Er zijn reeds sinds half Juli valsche bankbiljetten van twintig gulden in om loop. Zij zijn aan de volgende kenmerken te herkennen. De valsche biljetten voelem gladder aan en zijn dikker dan de echte biljetten. Voorzijde. Bij de echte biljetten is de beeltenis van den zeeman aan het stuur rad prachtig graveerwerk. Bij de valsche biljetten is deze grof afgewerkt, wazig en oppervlakkig weergegeven, vooral het ge laat. Naast de beeltenis een sierfiguur, waarin de letters N. B. in monogram- vorm. Tusschen deze letters zijn bij de echte de tusschenruimten zeer opvallend donker van tint, daarentegen ontbreekt bij de nagemaakte biljetten deze donkere tint en is deze even licht als de kleur rond de letters. Achterzijde. Serieletter en nummer rijn op de valsche biljetten steeds B- 4930. Bij een der in beslag genomen biljetten is daaraan toegevoegd het cijfer negen; de mogelijkheid bestaat, dat bij verdere falsificaties nog andere letters en cijfers worden toegevoegd. Op de blanco strook staat bij de val sche biljetten „Amsterdam 1927” op één regel. Bij de goede biljetten treft men twee regels aan, op den eersten regel het woord Amsterdam en daaronder op den tweeden regel datum, naam en jaar tal, zoodat datum en maand bij de val sche biljetten ontbreken Het watermerk, dat zich bij de echte biljetten in den blancostrook bevindt, i ziwaw aIVoaw en duidelijk zichtbaar is, indien men het bil jet tegen het licht houdt, ontbreekt ge heel bij de valsche biljetten. Woninggebrek. Bergambacht. Hoewel in deze gemeen te veel nieuwe woningen worden bijge bouwd, bestaat er toch nog woningnood. Voor sommige personen, die zich hier wil len vestigen, is geen geschikte woning te vinden. De machinale houtbewerker P. van B., kreeg op de timmerfabriek „De Con current” een wond aan zijn hand, waar door bloedvergiftiging ontstond. Door spoedig ingrijpen van den dokter, kon er ger worden voorkomen. De heer D. Schouten heeft het bou wen van een burgerwoonhuis in Tusschen lanen gegund aan de laagste inschrijvers zijnde de Gebrs. G. en B. van der Wal voor de som van f 8575. Bergambacht. Wegens het maken van een nieuwe brug in den Benedenberg- schen Huisweg, zal deze weg van af he den tot 3 October a.s. voor alle verkeer met rij- en voertuigen, zijn gesloten. Alhier wordt voor le soort kaas be steed van f 4348 en voor 2e soort van f 3742 de 50 K.G. Voor vette varkens wordt besteed tot f 31 de 50 K.G. i VELDWACHTERS MISHANDELD. Capelle a.d. IJssel. In de buurt van Keten fietsten Zondagavond twee perso nen, een met een een zonder licht. Veld wachter Wouda hield den persoon zon der licht aan. Beide personen vielen daarop den veldwachter plotseling aan en namen, na hem mishandeld te hebben, de vlucht. De in het dorp surveilleerende veldwachter Manui, onbekend met het ge beurde, hield daarop eveneens den zon der licht rijdenden persoon aan. Deze reed evenwel door, doch werd door den veldwachter achterhaald. Toen hij zijn naam vroeg, werd de veldwachter omver- gereden door den met licht rijdenden per soon. Beiden zijn toen ook op dezen veldwachter aangevallen en namen, na hem mishandeld te hebben, de vlucht naar het Kleine Veer Daar de motorboot aan den overkant lag, namen zij een roeiboot van den veerman. De veerman heeft hen evenwel op de rivier gedwongen terug te koeren. Zij heben zich daarop verstopt op de scheepswerf van de fir ma Vuijk en waren onvindbaar. ’s Nachts om half één heeft de politie, in samenwerking met die van Krimpen a.d. IJssel, de beide personen aangehou den. Het bleken te zijn W. J. en P. V., heiden 21 jaar, en wonende te Krimpen a.d. IJssel. [ÏLOSE- »’G. onderzoek. campagne ersche kaas tubercu- BRht en de tuberkel-ba- e heeft de ii prof. So- iversiteit te De Graaf verdwenen. De aanslag op den graaf de Tournel was mislukt, hoe meesterlijk deze aanslag ook beraamd mocht zijn. Maar de Broeders des Verderfs hadden zich daarbij niet blootgegeven en men had niets ontdekt, wat tot de opsporing der misdadigers kon voeren. Hierop hadden de drie edellieden genoopt. Was er een sluipmoordenaar, gewapend met dolk en pistool, op de Tournel afgezon den, dan had men, nu men vooruit ge waarschuwd was, die persoon in handen kunnen krijgen, om door hem op het spoor der misdadigers-organisatie te ko men. Want dit stond wel vast, dat de Broeders des Verderfs een yereeniging vormden, waarin eenige leden zeker in de hooge kringen verkeerden. Hierover waren de drie moedige man nen, die zich verbonden hadden tegen de Broeders des Verderfs, het wel met el kander eens, toen zij eenige dagen na het voorgevallene beraadslaagden over de vraag, wat hen thans te doen Stond. .Wij moeten,’* zei baron de Linar, weer trachten met de misdadigers in aanraking te komen. Alleen zoo toch kunnen wij hen op het spoor geraken.” (Wordt vervolgd). „In de hand,” antwoordde de Linar, die het onnoodig vond haar te zeggen dat niet de Tournel, doch lord Nibbling- ton getroffen werd. „U zegt, mevrouw, dat hij te redden is. Spoedig, vertel mij, wat wq doe*’ moeten.” „Gij stelt vertrouwen in mij,” zei zij, „welnu, hier heb ik een flacon, laat daar van uw vriend 10 druppels in een glas water drinken en hij zal geen gevaar loopen. Gebruikt hij deze druppels niet, dan is hij verloren en sterft binnen vier en twintig uren. De doktorèn zullen dan zeggen, dat een hartverlamming hem trof.” „En uw tegengif zal hem redden?'’ vroeg de Linar, ,*,Ik zweer het u. Gij zult hem dus het middel toedienen?” De Linar zag haar aan. „Neen, mevrouw,” zei hij, „dat zal ik niet doen. U is op de hoogte met al de geheimen van de Broeders des Verderfs, daarvan hebt gij de bewijzen gegeven. Dit evenwel is geen aanbeveling.” „Gij wantrouwt mij dus?” „Moet ik dit niet doen. Wie verzekert mij, dat dit flacon geen vergif bevat, in slede van een geneesmiddel. En zou ik dan dit mijn vriend mogen toedienen?” „Maar,” riep de dame heftig, „ik meen bé^-ijzen gegeven te hebben, uw vriend te willen redden.” \,Geen bewijzen genoeg om u voldoen de'te vertrouwen. Mijn God, mevrouw, u begrijpt toch, dat wij in onze omstandig heden, bedreigd van alle zijden, door de geheimzinnige Broeders des Verderfs, wel voorzichtig moeten zijn.” De dame boog het hoofd. „Het is waar,” antwoordde zij, „gij" moet voor zichtig rijn, maar laat dit u bewijs ge il den nacht g is te Ber- met beroo- ■isbergstrasse ar in hout groot huis en fier uur :ker van la gedraaid was er drie man- Deze dwon en de sleu- e overhandi- nd bedreigd, u doodschie- ichteloos en n hulp wor- Irie teiefoon- zijn, waren kers stalen Reeds beginnen zich verschijnselen te vertoonen. Nibblington schijnt als ver lamd. Hij ligt stil en zwijgend in zijn stoel en de dokter constateerde, dat het hart zwakker werkt.” „Hij zal niet sterven,” antwoordde de Linar. Hier is het geneesmiddel, dat hem zal redden.” „En zou het helpen?” vroeg de Tour nel. „Ik twijfel er niet aan, antwoordde de Linar. Lord Nibblington sprak niet, hij viel in slaap en slechts fluisterend spre kend bleven de drie anderen bij hem De dokter voelde hem nu en dan den pols en erkende, dat deze niet verder ver zwakte. En des morgens, toen het ochtendlicht doorbrak en lord Nibblington, dien men op'de canapé gevleid had, verkwikt ont waakte, constateerde de dokter, dat het hart weder geregeld en normaal klopte „Het is ongelooflijk,” zei hij, „en toch is het waar Gij zijt zeker vergiftigd ge- I weest door een mij onbekend gif, dat sterk op het hart werkt. Maar die drup pels hebben die werking belemmerd en tegengegaan. Het weinigje, dat er van dit tegengif overbleef, mag ik zeker wel behouden om het te onderzoeken.” „Zeker,” zei de Tournel, „doch zwijg van dit alles.” De dokter beloofde dit en vertrok. De drie vrienden waren weer alleen. „Welk een nacht van verschrikking, zei de Tournel huiverend. „Dat was bet,” antwoorde de Linar, doch wij mogen God voor den goeden af loop danken „En wij hebben Zijne hulp noodlg in den strijd, die ons nog te wachten staat.” sprak Nibblington plechtig. „Wij weten nu, met welke gevaarlijke vijanden wij te doen hebben. Maar wij zullen zeker niet versagen en hen tot het uitente bestrij- KONINKLIJK BEZOEK AAN DE MANOEUVRES. De Koningin en Prinses Juliana wo nen heden de legermanoeuvres in de om geving van Venlo bij. DE KONINGIN NAAR HET LOO. - - - De Koningin tal 29 dewr haar verblijf O’V «IJw gïblMtsle bijen in het Koninklijk Paleis Het Huis ten Bosch beëindigen en het Paleis Het Loo weder betrekken. WEER EEN VERBODEN RADIO- LEZING. Maandagavond zou Mr. J. H. Schultz van Haegen voor den Nederlandschen Omroep, algemeen programma, dat deze week verzorgd wordt door de V.A.R.A., spreken over het onderwerp: „Noodzake lijke verbeteringen in het gevangenis- en reclasseeringswezen”. Deze lezing heeft niet plaats gehad, daar de uitzending is verboden door de „Algemeene Program- ma-Gommissie”, die deze voordracht niet voor het algemeen programma geschikt achtte. noeg zijn, tenminste hiervoor, dat deze drank geen vergift bevat.” Dit zeggend, had zij zich uit de karaf, die op tafel stond, een glas half vol wa ter geschonken. Zij liet daarin een twaalftal droppels uit het fleschje vallen en nam toen het glas op. Zij lichtte den sluier weg van haar ga laat en dronk het water. De Linar had haar bewegingen ge volgd en terwijl zij dronk, bewonderde hij haar schoon, regelmatig gelaat, dat de sporen van zielelijden vertoonde. Reeds viel de sluier evenwel weer voor het gelaat en zij reikte nu het fleschje aan de Linar. „Zult" gij het hem toedienen?” vroeg zij bijna smeekend. „Ja,” antwoordde deze, nu overtuigd, „en zoo uw middel hem het leven redt, o, hoe dankbaar zullen wij u dan zijn. Maar zeg mij, wie zijt gij?” „Gij moogt het niet weten, ik ben een ongelukkige, dit zij u genoeg.” „Maar kan ik niets voor u doen, nen wij uwe hulp niet vergelden.” „O, neen, neen, ik breng die slechts uit dankbaarheid. Uw vriend, graaf de Tournel, heeft meer voor mij gedaan, dan ik hem ooit vergelden kan. Meer mag ik niet zeggen, laat mij thans gaan.” „Ik eerbiedig uw stilzwijgen, mevrouw, hoewel de geheimzinnigheid mij leed doet.” Eenige minuten later kwam de Tour nel in de gang om te zien, waar zijn vriend zoo lang bleef. Hij zag nog juist, dat deze een dame uitliet. Hij stond juist onder het ganglicht, toen de Linar zich omkeerde en hem in het gelaat zag. „Mijn God,” riep deze, „wat ziet gij bleek, wat is er gebeurd?” ,Ach, Linar, hij zal er aan iterven. Bovendien moest de arme Michiel ko lossale sommen betalen aan de andere kooplui, die van zich zelf hadden gezegd, dat zij geen schuld hadden aan het ge vecht. Oom Sam, die heel erg rijk was, kreeg eerst niet veel, maar dat vond hij niet pleizierig, want, hoe rijker men is, hoe meer men hebben wil. Dus ging hij aan 't peinzen, hoe hij ook Michiel kon dwin gen om ook aan oom Sam te betalen. Hij vond een voorwendsel. Tijdens het gevecht, zeide oom Sam, waren er stee nen en stukken hout in zijn koffer geko men en die konden natuurlijk alleen door Michiel daarin zijn geworpen „Ja zeker, ja zekef,” riepen zijn vriendjes, „dat heeft Michiel gedaan. Hij moet betalen.” Toen gingen ze naar het Vredespaleis om uit te maken, hoeveel Michiel nog aan oom Sam moest betalen. Dit is een korte geschiedenis van den oorlog en wat er op volgde. Men zal de personen gauw herkend hebben, Michiel is Duitschland; John is Engeland, Jean is Frankrijk; Iwan 4s Rusland, en Oom Sam is Amerika. De Vereenigde Staten hebben een eisch tot schadeloosstelling ingesteld jegens Duitschland, wegens een aantal aansla gen tijdens den oorlog in Amerika ge pleegd, en nu is er een commissie in het Vredespaleis bezig, om uit te maken, hoe veel Duitschland ook nog aan Amerika moet betalen. De geheele wereld heeft 4 jaren oor log gevoerd, er zijn door alle deelnemen- dpn aanslagen en andere misdaden ge pleegd, maar Duitschland alleen krijgt van alles de schuld en Duitschland alleen moet betalen aan de andere schuldigen. We gelooven niet, dat dit de goede weg is om te komen tot een betere verstand houding tusschen d® naties. 4 „Een nieuwe valstrik,” zei lord Nib blington, die rustig in een fauteuil zat, „Maar wie is zij?” vroeg de Tournel weer. „Ik weet het niet, maajr' zij zeide dat baron de Linar haar kende.” Eensklaps liep deze naar de deur. „Blijft gij - «i 'j;, De Linar wist niet waarom, eensklaps stond het bij hem vast, die dame niemand anders kon zijn zij. die hem reeds gebeden had \riend te waarschuwen. Hij liep naar de kleine spreekkamer, naast de hoofadeur en vond daar inder daad dezelfde dame. Hoewel zij zwaar gesluierd was, her kende hij haar terstond aan haar ge stalte. Toen de dame hem zag, slaakte zij een lichten kreet van verrassing. „U hier, baron de Linar, des te be ter. Goddank dat ik u tref. Gij zult ver flouwen in mij stellen.” z „Uwe waarschuwing, dat mijn vriend gevaar liep zijn leven te verliezen is tenminste waar gebleken,” antwoordde de Linar. „Mijn God,” steunde de dame, van schrik wankelend, „hij is toch niet dood, da* kan niet. Maar getroffen! Door een pijl niet waar. Zeg mij, waar werd hij wraakt?”

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1