Landöoiiuiüeeieeil. VOOR DRUI na Nieuws in een paar regels. Veel en 2000X"» Rechtszaken. WOENSDAG M SEPTEMBER 1W0 Twero BURO NIEUWSBCAD VOOR ZU1D-HOU:AND EN UTRECHT, Sthoonhonnwtn Soutint No. WW NIH ver uit zeggen.” te INGEZONDI DIT NUMME VIER On» blad is aangesi pabliciteÜswaarde Adverteerders (1.6 adverteerders zich kannen verschaf Je KORTI TIEND den dag- Te Melfi in Italië zijn opnieuw aard- ’3e bevolking geraakt, den dag Verschijnt Maand en Vrydag. Prijs b ling1 voor Bobooi mannden ƒ1.25: i Met verzekering 1 rgebracht De bestuu heeft wfkrschijnlijk van :-- macht over het stuur verloren, autobus heeft op de spoorlijn vertraging van meer dan twee veroorzaakt To Sibyllenort in Silerifl rijn Za terdagavond een spoorwegbeambte en rijn twee jonge kinderen door een auto op den weg naar Gels overreden en gedood. Ten nadeelo van een Haagscho fa- mil i o had een 21-jarige Duitaohe dienst bode een briljanten ring gestolen en daar na verkocht. Na een verhoor op het po litiebureau heeft rij den diefstal bekend. De dezer dagen te 's-Hortogenbosoh gestolen nieuwe auto is terecht. Zo werd te Son onbeheerd langs den weg gevon den. Tengevolge van het zachte herfst weer, staan in de stad Sopron (Oedon- bur) in Hongarije de kastanjeboomnn voor de tweede maal in bloei. De 18-jarigo schippersknecht J. de Best, wonende te Katwijk aan Zee, is te Baesrode overboord van een motorschip gevallen on verdronken. In het dorp Chitino bij Minsk in Rusland, brak tijdens een kindervoorstel ling in eon bisosooop brand uit. Er wer den 27 personen zwaar en 45 licht ge wond. gend bewijs niet is geleverd kunnen worden, misschien omdat in het begin de zaak verknoeid is. Verdachte bleef zijn onschuld vol houden: „God zal wel ééns uitkomst ge ven”, zei hij. Daarna sloot de president het onder zoek en bepaalde de uitspraak op Maan dag 0 October, des v.m. te tien uur. POLDERKEUR. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Van Lier, concludeerde tot verwerping van het beroep van den of ficier van justitie te Rotterdam, tegen TT, R. te Waddinxveen, die door de rechtbank te Rotterdam ontslagen is van rechtsvervolging van do hem ten laste gelogde ovortroding van het Keur van den Oostpolder in Schieland. Op 20 October zal arrest worden ge wezen. DE VOORNSCHE „ZEEROOVER8". Dinsdag heeft do Rotterdamsche recht bank uitspraak godaan in do zaken van don 80-jarigen schipper on koopman D. d. H., diens 20-jarigen broer, den metse laar I. de H. en den 26-jarigen maohi- nalon houtbewerker J. v. L., allen ge detineerd, die in het tijdvak van half Maart tot half Mei de Zuid-Holland- sche eilanden hebben onveilig gemaakt, door herhaaldolijk in te breken. Do rechtbank veroordeelde D. de H. tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, I. do H. tot 2 jaar en 6 maanden gevan- L. tot 0 maanden ge- In don omtrek van Grenoble zijn bij oqp stuwdam groote rotsblokken omlaag gestort, waardoor drie arbeiders gedood en drie levensgevaarlijk gewond rijn. Op de Octoberfeesten te Munchon is een draaimolen ingestort. Hierbij werden zes menschen ernstig gewond. In Oost-Frankrijk heeft een snel trein op een overweg een auto met zes passagiers aangereden, van wie er vier gedood en zes zwaar gewond werden. Op de Internationale Postzegelten- toonstelling te Berlijn werd, naar de „Lok. Anz.” meldt, den filatelist Eicher, uit Charlottenburg, een boek met zegels van oud-Duitschïand, ter waarde van 7000 Mark, ontstolen. In den schouwburg te Lubeck is Zondagavond aan het einde van de voor stelling een slager gearresteerd, die twee dagen geleden te Preetz in Holstein een rentenierster had vermoord en bestolen. De man was nog in het bezit van de door hem gestolen voorwerpen. De gemeente-secretaris T Heler te Epe is op een kruispunt in het dorp door een auto uit Amsterdam gegrepen en. ge dood SCHEERMESJES. Een marktkoopman trachtte op hei Amstelveld in de hoofdstad rijn „AsraP* veilighoidsscheermeejes aan den man te brengen. Daar zou niets tegen rijn, maar do man hield er raro praktijken op na om zijn concurrent, die ook op het Amsteh veld schoormosjoe van het merk „Baard- af” verkocht, schaakmat te zotten. Hij gaf nJL bij elk pakje van zijn merk den kooper een pakje van het merk „Baard af” cadeau, nadat hij tevoren die mesjes bot of zeer slecht bruikbaar gemaakt hadl Verder had hij aan rijn kraam een bord gehecht, waarop te lezen stond: „Asra met naam en adres 50 cent per dozijn gegarandeerd”. Daar onder was ’n etiket geplaatst, met de woorden: „Baard- af 20 cent per pakje, zonder garantie, met bramen”. Bij het vertoonen van de mesjes, mork „Baardaf”, pep hij: „Hier hebt u het mork „Baardaf’, het mesje is niet te ge bruiken, het is afgebraamd!" „Hier hebt je het merk „Asra” van mij, wat goede snijkanten heeft en daar heb-je het moe- je „Baardaf”, ‘dat niets anders dan bra men heeft; kunt u zich scheren met zoo’n mesje? het lijkt wel een zaag!” enz. De marktkoopman van de „Asra’’- mesjes werd vervolgd en heeft zich voor de Vierde Kamer der Amsterdamsoho Rechtbank wegens oneerlijke concurrentie te verantwoorden gehad. Het feit bekende hij, maar, voerde hij aan, ik heb het publiek niet misleid, want het etiket bevatte de waarheid: het mes je „Baardaf’ kostte 20 cent en de mesjes, die ik vertoonde, waren bot. Het O. M., M. Van Dulleman, achtte dit verweer niet afdoende en vorder© ver- oordeeling tot f 200 boete of twee maan den hechtenis. Mr. Triesenberg, de verdediger, achtte het opzet om het publiek te misleiden, niet bewezen en vroeg vrijspraak of ont slag van rechtsvervolging. Uitspraak 8 October a.s. Diefstal van een regenjas. De Rot terdamsche rechtbank veroordeelde J H. W., 31 jaar, zonder vaste woon plaats, gedetineerd, wegens diefstal van een regenjas ten nadeele var A. <T. .T. Deilman uit de onenVare locs*aal te Een abonnee si gens gelezen had oorzaak was van loosheid en hij vi „Ik kan niet ge omdat naar mijne veel voorraad is, dalen en dat gel grijp ik niet, hoe groot aantal werk toch wordt er te kan dat? Wilt u j gen?” We willen gaa doen aan het ve. nee en omdat de: wel bij anderen we 't puttig de plaatee te doen. Hwf vraagstuk, zet, is veel omvat' eenigszins juist d den verschillend» Het ia evenwel vraagstuk in zijn bespreken en alk van te schetsen. Om den toestai het eerst wensche geven in den feil wereld. Er zijn c 80 millioen werk rentestandaard is worden weinig z hei, landbouw en sis. Tot nu toe ne zen nog geregeld naar uit, dat hit zal komen. Hoe komt het, zen Zijn? Het ant dat er geen werk ken enz. Maar v meer? Omdat voortbrengt er ve bestellingen meer Dus, zegt nu ook de prijzen een fabriek van nen heeft gemaal gen meer komen, veel schoenen zi, fabrikant den vc en den prijs ver Als er een jeu prijs van het ko brood, dalen. voorraad is, mo» Dat was index Nu niet meer! Vj nenfabrikant, eer bakker, alleen t» van de material» drijf noodig hs prijs, dan konde goedkooper leve: bij gekomen, dat er ook gebeurt elk jaar toeneen Dat „iets” 1 doelen, die tezam duet duurder mt betaald behoefde niet waren. Dat „iets” bes verzekering, zit contracten, inv< zekering, brandv kering, steun aai ten en maatrege arbeidsinspectie, ten, vacantie’s zijn stuk voor t mooi, maar ze n aangerien de fat betalen, als hij hoogt hij den p zooveel, als de i kosten. Dit bedi maar stijgt nog i prijs van de sch niet veel vermin De werklooshe langrijk deel i toestand der arb lijke, om een oj door dat goede de werkloosheid den. Dp geachte in.1 dus hieruit zien is, dat er werkl» te veel productie prijzen der artil dalen. Het kan voord eeliger vo< om zijn voorrad* ze te vervoeren zen, en dat toch niet veel lager genisstraf en J. vangenisstraf. „DE ZWARTE KAT*. Gisteren beeft voor de Rechtbank te Rotterdam terechtgestaan de drukker en uitgever F. T., 40 jaar, te Gouda, wien ten laste was gelegd, dat hij om ver spreid te worden, heeft vervaardigd dn in voorraad heeft gehad een aantal exemplaren van de nrs. 6 en 7 van den 9en jaargang van het blad „De Zwarte Kat", waarin afbeeldingen, bijschriften en advertentiën waren opgenomen, aan stootelijk voor de eerbaarheid. Subs, was ten laste gelegd, dat dachte de beide nummers om verspreid te worden, in vooraad beeft gehad, ter wijl hij ernstige reden had om te ver moeden dat afbeeldingen, bijschriften en advertentiën, aanstootelijk voor de eer baarheid waren. Op de gebruikelijke vraag van president, wat beklaagde op de vaarding had te zeggen, wenschte deze geen antwoord te geven. Er werden daarop verschillende ge tuigen gehoord, van wie de drukker P. Verbaaik verklaarde dat „Do Zwarte Kat” een jaar of vijf op do drukkerij van T. wordt gedrukt. De oplaag was 2 a 3000 exemplaren. Getuige heeft nooit stil gestaan bij de vraag, waarom zijn patroon zulk werk aannam. Op deze verklaring merkte de presi dent op, dat hij zich zou kunnen voor stellen dat iemand, die de Goudsche Courant drukt, zich niet daartoe zou leenen. Men wist toch, dat dit blad her haaldelijk in beslag was genomen. Bij het voor-onderzoek had verdachte toegegeven, dat hij den inhoud van het blad in ruwe trekken wel kende. Aangezien 2 getuigen niet waren ver schenen, vroeg het O. M. aanhouding van de zaak in verband mot het niet verschijnen van twee getuigen. De verdediger wilde zich niet verzet ten tegen dit verzoek, het zou hem waarschijnlijk toch niet helpen. Na raadkamer besliste de rechtbank, de zaak aan te houden tot 21 October. Er zullen dan nog 6 getuigen worden gehoord. BANDIETEN TE HAMBURG, In een kantoor te Hamburg is Zondag een brutale overval gepleegd. De chef had rich met een beambte in een vertrek bege ven om post af te doen. Plotseling kwam een man binnen, die een doek voor zijn gezicht hield gedrukt en de beide anderen mot oen revolver be dreigde. Hij werd gevolgd door vier even eens met revolvers gewapende mannen, die, evenals de eerste, hun gezichten be dekt hielden. De roovers bonden hun slachtoffers aan elkaar vast en knevelden hen met zakdoeken. Zij stalen een porte feuille en een beurs met 116 mark, drie Japansche bankbiljetten en ©enige brie ven, waarna zij de vlucht namen. Eerst daarna slaagden de aangevalle nen er in, hulp te roepen, De roovers, die goed gekleed waren, zijn naar schatting ongeveer 25 jaar oud. Slecht slot van een bokswedstrijd. Na afloop van oen voorstelling van een rondtrekkend gezelschap in de Turnhalle te Albornau (Ertsgebergte) boden twee jongelieden aan een bokswedstrijd te hou- den. Een van hen kreeg er zoo van langs,' dat hij bewusteloos bleef liggen. Een dok ter heeft ten slotte slechts den dood kun nen constateeren. Mllllosnen-erfsnls. In een plaatsje bij Boedapest hebben Maria Sebess, de vrouw van een leeraar, en hare drie broers on zusters, 5 millioen dollar ge ërfd van een oom, die na den opstand van 1848 met Kossuth naar Amerika was uitgeweken, te Chicago een groote fabriek gesticht had en die thans op 104-jari- gen leeftijd als vrijgezel is overleden. Brandstichting In het groot. Uit de provincie OoeteGalicië worden groote brandstichtingen gemeld, die, naar het oordeel der politie, het werk rijn van Oekrainers. In één dorp gingen vijftig boerenwo- ningen in de vlammen op; 22 scholieren van een Oekrainsche school voor Hooger Onderwijs werden reeds gearresteerd en men verwacht nog tal van arrestaties. Inbraak in het Lateraan. Te Rome is een bende inbrekers brutaal weg het Lateraan-Paleis binnenge klommen en heeft daar een waarde vol mozaïek-fragment en andere kost bare antiquiteiten gestolen in de zaal, waar Mussolini en Gasparri indertijd het Verdrag van Lateraan hebben ge- teekend. Het betreft hier voorwer pen van groote historische waarde. 'De politie van Vaticaanstad heeft 18 personen gearresteerd, die zij van de inbraak verdenkt. De dieven zijn het paleis binnengedrongen langs een lichtkabel. EEN CONTRA-RE VOLUTION AIRE SAMENZWERING. In Rusland. Te politie een sabotage- en op het gebied i en bevolking ABONNÉ’K van di DE MOORDZAAK-LANS. Twintig laar gavangenlutral geëischt. Bij do Maandag voortgezette behan deling van de zaak-Lans voor het ge rechtshof te ’s-Gravenhage. heeft de procureur-generaal, mr. De Visser, zijn requisitoir gehouden. Spr. wees er op, dat verdachte onge veer f 4800 per jaar verdiende. En toch heeft hij groote bedragen verduisterd. Het totaal-bedrag dat hij verduisterde was ruim elfduizend gulden. Elk jaar werd het erger; in 1928 heeft hij bijna vijf duizend gulden verduisterd. Waarvoor deze man zooveel geld noo dig had is niet gebleken. Hij bad een vertrouwenspositie. Op zichzelf reeds zijn deze malversaties zóó ernstig, dat de verdachte daarvoor een ernstige straf verdient. Daarop tot de kwestie van den moord komende, ging spreker in den breedo do aan hot licht gekomen feiten na. Spr. is van oordeel, dat verdachte den moord heeft gepleegd. Lans, als kantoorbedien de ^gonnen, was opgeklommen en had de zaak groot gemaakt. Maar een ge- wetenlooze procuratiehouder onder mijnde de zaak en bedroog hem. Lans is een verschrikkelijken dood ge storven en het is juist, dat de recht bank verdachte zwaar heeft gestraft. Meermalen heeft spr. gedacht of het niet beter geweest zou zijn, ook voor verdachte, als hij ruiterlijk had bekend. Mr. De Visser eischte vernietiging van het vonnis van de rechtbank te Rotterdam en veroordeeling van ver- dache wegens valschheid in geschrifte, vier maal gepleegd, verduistering en doodslag tot twintig jaar gevangenis straf. Toen de president verdachte vroeg of bij nog iets te zeggen had, antwoordde deze: ,Jk kan alleen voor God zeggen, dat ik onschuldig ben aan den moord; ik heb het niet gedaan, meer kan ik niet Volgens de verklaringen van zeven tien leden dezer organisatie had zij ten doel, in het land hongersnood te doen ontstaan, de ontevredenheid in Jjreede arbeidskringen op te wek ken en zoo aan te sturen op den val der dictatuur van het proletariaat. Aan het hoofd der organisatie ston den prof. Rjasantzew, een voormalig grootgrondbezitter en gen.-majoor, en Karatysin, die in de tijd vóór de re volutie hoofdredacteur der handel- en industriecourant was, het leidende blad der Russische bourgeois^ en ’t orgaan van het dept, van financiën. Leden der organisatie waren voor malige addellijkc officieren en adju danten voormalige vischhandelaars. fabrikanten en mensjewieken* Zij stond in nauwe betrekking met Wit- Russische emigranten en vertegen woordigers van buitenlandsch kapi taal, van wie zij geld en instructies ontvingen. De leider der organisatie, Rjasan- zevV, heeft reeds een bekentenis af gelegd, Hij verklaarde, dat in 1924 ’verte genwoordigers eener groote Engel- sche firma, die reeds vóór de revo lutie in Rusland koelinrichtingen lx> zat, nmir dat land waren terugge keerd ten einde te trachten, con cessies te verkrijjgen. Folerhill, de leider der delegatie, dien hij reeds van vroeger kende, had hem voorgesteld een contra-re- volutionaire organisatie in het leven te roepen om door vernietiging der vleesch- en koelindustrie de sovjet te bestrijden. Daarbij had Foterliill gezegd, dat de leden dezer organisa tie de sovjet vijandig gezinde vaklie den moesten zyn. die vroeger rela ties met de kapitalistische wereld hadden gehad. Om de werkzaamheden dezer organisatie te steunen had Foterhill hem om te beginnen 10.000 pond sterling aangeboden. Rjasanzew had dit voorstel aangeno men en de sabotagè-organisatie op gericht. 24 PERSONEN VERMOORD. Drie moordenaars terechtgesteld Thans heeft de Russische politie drie moordenaars kunnen aanhouden, die vooral de streek aipi den Moer- mans poor weg onveilig maakten en in t totaal 24 personen van het leven heb- ben beroofd. Na een kort proces, .waarin de drie bandieten alle door hen bedreven moorden op cyhische wijze bekenden, zijn zij dezer dagen te Leningrad terechtgesteld. De politie deed de eerste vreese- lijke ontdekking in een spoorweg- loods aan de Moerman-lijn, waar de lijken van elf personen wegwer kers, hun vrouwen en een klein kind van tien maanden werden aange- troifen Den vermoorden mannen wa ren de armen op den rug vastgebon- ir,. ,.n qUp rfers blek» n door it,’ ui e hven L rjn ge- SCHURFTZIEKTE ONDER HET RUNDVEE. Dezer dagen vermeldde „Hot Volk” ©en verontrustend bericht, over de uitbreiding der schurfziekte. Zelfs zouden er reeds dieren aan bezweken zijn on de riekte zou ook heele boerenfamilies hebben aan getast. Het blijkt echt*, dat do riekte roedg lang do aandacht van den Veeartsenij- kundigen Dienst beeft, die reeds ruim ©en jaar geleden oen onderzoek heeft ingo- steld. Aan den Dienst betwijfelt men, of ooit een dier aan de riekte bezweken is, en men acht het bericht van „Het Volk“ erg aan den overdrijvenden kant. Het onderzoek gaf den Dienst geen vrijmoedigheid tot ingrijpen, omdat in-» grijpen erger zou kunnen blijken dan de kwaal. Bovendien heeft feitelijk do vee houder ’t in rijn hand, de riekte te ver drijven door inroeping van den veearts en door het betrachten van de uiterste rein heid in stal en gereedschap Ingrijpen beteekent in de eerste plaats afzondering en vervoersbelemmering. Men denk© zich even in, dat b.v. de aanvoer op de Rotterdamsche Veemarkt ©en 2000 runderen per markt bedraagt; dat schurft alleen microscopisch is vast te stellen on dat dus controle vóór de opening der markt onmogelijk is. Daarbij komt, dat schier het eenige bedrijf, dat zich nog buiten de crisis kan houden, de veehan del is. Do allerbeste bestrijder van do sohurft- riekte is de boer zelf. De veearts kan met zekeren uitslag hem daarbij terzijde staan. Mocht het kwaad werkelijk een ernstigen omvang krijgen, dan zal de Dienst zeker ingrijpen. bracht In de rivier Kola, dlq dicht langs de genoemde spoorwegloods stroomt, werden denzelfden dag nog de lijken van vier andere spoorweg arbeiders gevonden, die eveneens door bijlslagen waren gedood. Ver dere nasporingen brachten aan hel licht dat de bandieten nog meer Slachtoffers nabij dan Moerman-spoor weg hadden gemaakt. Tusschen de stations Loparskaja en Sjangoej wer den namelijk in een spoorwegwach- tershuis de lijken van een man, vrouw en drie kinderen aangetroffen. Na hun gruweldaad hadden de misdadi gers getracht het huis ïn brand te steken. Van de Moerman-streek begaven de moordenaars zich op weg naar Sara- tof. vanwaar een hunner geboortig was' Nabji de stad Balasjof ontmoet ten zii in een bosch drie boeren, die zij door worging om het leven brach ten en met wier paarden zij zich naar Saratof begaven» Daar slaagde de politie er in hen te arresteeren en bij het verhoor bekenden zij 24 personen te hebben gedood, nl. de bovengenoemde 23 arbeiders en boe ren en voorts nog een medeplichtige, van wien zij vreesden, dat deze hen bij arrestatie aan de politie zou ver raden. ERNSTIGE SCHEEPSBRAND. Volgens een bericht uit Moskou, is het 600 ton meetende stoomschip „Ochotsk” bij Kamlschatka (Rusland) door brand verwoest Het vuur schijnt in de machineka mer te zijn ontstaan. Alle pogingen om ’t vuur te blusschen bleken ver geefs. Ten slotte ontstond nog een benzine-ontploffing, waarop, de be manning te water sprong. Het aan tal dooden is nog niet bekend. Zeven zwaargewonde leden der bemanning. die gered konden Worden, zijn met gebroken ledematen naar een zieken huis overgebracht. Bovendien slaag de men er in, nog vijf lichtgewonden te bergen. Familie-drama. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich te Karstula in Finland een vreeselijk drama afgespeeld. Er brak brand uit in het gebouw van de burgerwacht dat geheel afbrandde. Bij het oprui- ,mingswerk vond men onder de puin- hoopen de verkoolde lijken van den concierge, zijn vrouw en vijf kinderen Het politie-onderzoek wees uit, dat de man, die reeds eenigen tijd zenuw ziek was, zijn vrouw en kinderen had vermoord en daarna het huis in brand had gestoken. JACK DIAMOND GEARRESTEERD Maandag is Jack Diamond, de be ruchte bendeleider met de vracht boot Hannover uit Hamburg te Phi ladelphia aangekomen. Rechercheurs brachten hem naar het stadhuis, naar zij zeiden om te hooren, wat alles wat hem overkomen was bij zijn mis lukt bezoek aan Europa te beduiden had. Diamond schreef zijn moeilijk heden in Europa toe aan de cam pagne, die een Londensch dagblad tegen hem gevoerd had. Deze ca|p- pagne had ook zijn uitzetting uit Duitschland ten gevolge gehad. Kort na zijn arrestatie is Diamond weer in vrijheid gesteld op 'tijn be lofte den volgenden dag voor den rechter te zullen verschijnen. Toen hij aan die belofte voldeed werd Diamond medegedeeld, dat hij binnen het uur de stad moest ver laten. Hij is 4°or de politie buiten de stad gebracht De aanslag op den Italiaan. Maandag is de toestand Van Silvestro Aurilio, den te Rotterdam gevestigden Italiaan, die Zondag bij het Noor- derstation te Brussel door den anti fascist di Barbora neergeschoten werd, verergerd. In den loop van den middag hoeft hij de sacramenten der stervenden ontvangen. Door den rechter van instructie on dervraagd, heeft di Barbora zijn eer ste verklaringen herhaald en er tevens aan toegevoegd, dat hij uit Pola afkomstig is en den moordaan slag op Aurino, die het fascistisch insigne droeg, pleegde om zich tevens te wreken over de ter doodveroor- deelingen te Triest van vier anti-fas- dstische Italianen. Het gerecht is echter niet zeker, dat di Barbora wel de echte naam van den aanvaller is. Zekere op hem gevonden papieren zouden er op wijzen, dat hij zich een valsche identiteit toeeigende. Het fasdstisch insigne, dat Auruio op zijn jas droeg, is verdwenen en niet terug gevonden. DE SCHAT DER INCA’S GEVONDEN? Volgens de legende zouden, toen Pizarro, den laats Len Inca in 1533 gevangen nam, diens volgelingen een losgeld in goud hebben bijeenge bracht. dat de geheele kamer, waar in’de Inca was opgesloten, kon vul len. Pizarro echter doodde zijn ge vangene, voordat het losgeld compleet was en den Indianen hebben toen een groot deel van het bijeengebrach- i goud verborgen in een geheime grot Thans wordt uit Guayaquil in Ecuador bericht, dat de befaamde schatten thans eindelijk ontdekt zou den zijn. De leider van de expeditie, welke daar de schatten zocht, heeft de regeering van Ecuador verzocht hem een escorte soldaten te zenden, ten einde de schatgravers te bescher men legen de aanvallen der Indianen. De schatten moeten zijn ontdekt in het Indiaansche dorp Nizac nabij Alausi In het dorp Varaquis wonen nog rechtstreeksohe afslammelingen van den laatslen Inca-koning Atahualpa. terwijl ook de regeerlng van Vene zuela' w“l aansprasen zal maken op de vondst. HET VLIEGONGELUK BU STUTTGART. Een verboden füm. Bij de botsing van twee vliegtuigen bij Stuttgart in een Waarvan zich de luchtacrobaat Schindler bevond is door een film-operateur van uit een derde toestel een opname gemaakt. Deze film is thans voor de politie alhier afgedraaid en vertoont het ge heele drama. Men ziet hoe Schindler langs een ladder omlaag klimt en er af Wordt geslingerd. Daarna komen de beide machines met elkaar in bot sing. Een passagier, die het gevaar inziet springt met zijn parachute uit de machine. De parachute ontplooit zich geheel en reeds schijnt de man gered te zijn, als plotseling een val lende vliegmachine het doek ver scheurt en de ongelukkige omlaag valt Ook een tweede inzittende slaagt er niet in met zijn parachute den 1m> ganen grond te bereiken. De politie heeft de film verboden. Nieuwe aardschokken in Italië. Te Melfi In Italië zijn opn’ schokken geregistreerd. D» die in paidekslemming was bracht net grootste deel van in de open lucht door. In het aardl>evingsgebled zal de bouw der huizen met jden grootsten spoed worden voortgezet. Naar ver luidt zullen zij nog voor den winter gereed komen. Censuur op een grafschrift Te Praag hoeft zich het zeldzame geval voorgedaan ,dat het opschrift op een grafsteen gecensureerd is. Op den 80en verjaardag van staats president Masaryk heeft een défilé plaats gehad van militaire vliegtuigen bij welke gelegenheid twee machines tegen elkaar gebotst zijn, met het ge volg, dat vier menschen het leven ver loren. De ouders van een hunner, den pi loot Matejka, richtten op het graf van hun zoon een monument op, waarop gegrafeerd stond, dat de 22-ja- rige George Matejka op 6 Maart 1930 het leven had verloren als slachtoffer van de plechtige viering van den 80en verjaardag van den president der re publiek. Dp 11 Juni ontvingen de ouders een officieel schrijven met de mede- deeling. dat het opschrift binnen twee dagen verwijderd moest worden, daar het pen ophitsend karakter had. Een beroep daartegen werd verworpen met net betoog, dat het opschrift had moeten luiden: stierf als slacht offer van een vliegtuigongeluk ter ge legenheid van een plechtigheid ter eere van president Masaryk. Opium hi beslag genomen. Te Kairo is dezer dagen een groote hoe veelheid opium in beslag genomen verborgen m een lading geconserveer de levensmiddelen. De opium .bleek van Turksche herkomst te zijn, doch had Egypte via de haven van Ham burg bereikt Gevecht in een gemeenteraad. Maandag is het in de zitting van den gemeenteraad van Bayreuth na op gewonden debatten over de nieuwe belastingen tot een heftige vechtpar tij tusschen nationaal-socialisten en sociaal-democraten gekomen. Toén een nationaal-sodalistisch spreker een beleediging niet wilde terugnemen werd hij plotseling aangegrepen door een soaaal-deïnocratisch afgevaardig de. Het gevolg was, dat de raadsleden van beide fracties elkaar in de haren vlogen en een waren Tslag leverden. Een nationaal-socialist werd .zwaar gewond naar het ziekenhuis gébracht De zitting werd onmiddedlijk ge schorst Het publiek kon door de politie slechts met moeite buiten de zaal gehouden worden. Ernstig autobus-ongeval. In Denemarken is een gesloten autobus, waarin vijftien passagiers gezeten wa ren op den terugweg van den inter nationalen wedstrijd Denemarken Noorwegen bij het station Stange van oen helling gestort en op de spoor lijn terechtgekomen. Alle inzittenden werden gewond en zes moesten met ernstig letsel naar een ziekenhuis worden overgebracht De bestuurder van de auto heeft wj^rschijnlijk ten gevolge van pververmoeidheid de een uur De pleidooien. I Daarna vingen de pleidooien aan. Wat betreft de malversatie’s pleitte Mr. v. d. Meer. Deze wees er op dat bekl. op dit punt volledig had bekend en drong er op aan, verd. voor deze fei ten te veroordeelen tot een straf, gelijk aan zijn preventieve hechtenis, indien hij voor den doodslag mocht worden vrijgesproken. Mr Kokoskv hield daaron zijn plei dooi voor de moordzaak. Spr. oefende scherpe critiek uit on de wijze waarop her onderzoek was geleid en ging ver schillende punten na, welke hij zeer aan vechtbaar achtte. Men kan, zei spr., dezen man, die va der is en echtgenoot, niet op de aange- vnerde gronden uit de maatschappij b-riren Deze moet worden vrijge»- - - -u-.» - - ”c»-pn omdat het wettig w QYüïPijc I Gouda, fo‘ 4 maaadca govangeniietraf. Te Moskou heeft de contra-revolutionaire t spionuage-organisaLie der vleesch-, visch-, conserven groen ten voorzien i ng der ontdekt. Volgens de verklaringen yan

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4