ii 1 SCH00NH0VEN5CHE COURANT looo tand. Plaatselijk Nieuws. Binnenland. FEUILLETON. 'ERK ronboven De Broeders des verderfs. door WILLIAM HOLT. 4 Uit 18131 Anti-nationaal. 02e JAARGANG EMBER 1030 van Scho- i een l Zij 5 I opgesloten tusschen (Wordt vervolgd). tenminste nA dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. ember. W. de Jong I I waren zeker zouden oud 84 j., ber. J. van der Adriaan, i. ten. ma en L. J. en J. G. 0. Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.B.A waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen Oranjev^reeniging 294 theekast. zoo niet hebben, dit blad, in het bezit van ons Bericht ’ouwonderwijzer aan dezen cursus is benoemd de heer A. A. van Dommelen alhier ABONNÉ'S van Ofïfl A Gulden bij levenslange v v v ongeschiktheid. DE PRINSES ALS BESCHERM VROUWE. Prinses Juliana heeft zich bereid ver klaard het beachermvrouwachap van de Geldersch-Overijsselache Maatschappij voor Landbouw te aanvaarden. Aan komen vliegen. Goudriaan. Bij A. de Haan is postduif aan komen vliegen, no. 19329. Het diertje was geheel uitgeput. Het is voor den eigenaar terug te bekomen. Radio-centrale. Groot-Ammers. De minister van ar beid heeft thans aan den heer J. Mourik Czn machtiging verleend tot het in werking brengen van een radio-distribu- tie-centrale binnen het gebied der ge meente Groot-Ammers, alsmede in het gedeelte der gemeente Streefkerk, gelegen ten Westen van het percel Wijk A no. 72 thans bewoond door de wed. A. Alblas. Groot-Ammers. Een twintig-tal inge zetenen, bewoners van dat gedeelte van den Lekdijk, dat grenst aan de kom der gemeente, heeft tot het gemeentebestuur het verzoek gericht om verbetering te brengen in de straatverlichting aldaar, b.v. door het bijplaatsen van 2 licht punten. Groot-Ammers. De fabrieksarbeider A. Bouter, werkzaam bij de firma B. Minkema, kwam met zijn hand in de fraisbank, waarbij zijn pink gedeeltelijk werd ftfgerukt. Dr. Flohil verleende ge neeskundige hulp. Landbouwcursus. Jutphaas. Vrijdagavond is in de open bare school een le-jaarslandbouwcursus begonnen met 16 leerlingen, uitgaande van den A. B. T. B. Als hoofd en land- WIJNKOOP EN C.P.H. De heer Wijnkoop heeft gistermiddag in de Tweede Kamer een verklaring af gelegd, waarin hij van nu af aan als lid der fractie van de Communistische Par tij Holland, sectie der lilde (Russische) Internationale, in de Kamer zal optre den, nadat zij eigen partij is ontbonden. De verklaring werd met hoongelach ontvangen. DE UTRECHTSCHE GASKAMER. Het Utrechtsche gemeentebestuur heeft dezer dagen met den Minister van De fensie besprekingen gevoerd over het Suikerterrein aan den Leidschenwog en de vestiging daarop van de gaskamer. Dit terrein is eigendom van het Rijk en zal, wanneer de onderhandelingen met de gemeente een vlot verloop hebben, in handen komen van de stad Utrecht. Het ligt n.l. in de bedoeling van het gemeen- te-bestuur over dezen grond een weg te projecteeren, die aan zal sluiten op een over het Merwedekanaal te bouwen ver hoogde brug. Natuurlijk is bij deze besprekingen ook de kwestie der gaskamer behandeld, die het Rijk op het Suikerterrein wilde ves tigen en waartegen in Utrecht van alle kanten protesten zijn gerezen. Indien de onderhandelingen geen al te vlot ver loop hebben, bestaat er alle kans, dat de ze gaskamer er toch zal worden opge richt. Zoodra echter de grond in eigen dom aan de gemeente toekomt, kan het gebouwtje worden gesloten en naar een in de omgeving der stad gelegen terrein worden verplaatst. Mocht daarentegen de gemeente al heel spoedig eigenaresse worden, dan is de vestiging van een gaskamer op het Suikerterrein uitge sloten. DE ARBEID IN DEN WIERINGER- MEER-POLDER. In de arbeidsvoorwaarden van de to- werkgestelden in den Wieringenneorpol der was bepaald, dat om de acht weken eenige dagen verlof worden genoten met vrij reizen naar en van do woonplaatsen en met toekenning van een vergoeding. De tewerkgestelden hebben via de Land- arbeidersbonden aan do directie ver zocht, genoemd tijdvak terug te brengen op 4 weken. De directie heeft dat verzoek ingewilligd, echter met dien verstande, dat de tusschentijdscbo verloven geschie den op eigen kosten. ’breven (a is b iz schil- en Van Jo- 600; J. en P. ijn a f 13105, Hekendorp a i te Bergam- Lieehout en a f 12.400; ‘en a.d. Rijn Manieren te f 780; H. A. i f 12.127, b Hessendam a Fong te Berg- 5; Streefkerk a f 11.220, *ak b f 875. lur van Den graven van tusschen de che Kade en izende zand- kaaimuren, do N V. Mij. Water- en i te Gouda slechts een onduidelijke kreet kon sla ken. Tegelijk verhief zich de vuist van de rechterhand en met een gewoonweg ver- schrikkelijken slag kwam deze als een ijzeren hamer op de linkerslaap van den man neer, die als een stuk hout ineen zakte zonder eenjg geluid te geven. „Die is raak," mompelde de lord, maar gaf zich geen tijd den persoon, die hij zoo toegetakeld had, verder te beschou wen. Hij vloog terstond de trap op, vond het luik open en kwam in een donkeren gang. Toen hij dezen wilde ingaan, hoorde hij iemand naderen, waarschijn lijk degene die het ppwekkend middel was gaan halen. De edelman hield zijn vuisten klaar, drukte zich stijf tegen den muur achter de tr- deur. Daar bleef hij wachten met bon zend hart. Tot dusver was zijn plan uit stekend verloopen. hij wilde zich nu liever dood vechten dan zich weder ge vangen geven. De andere naderde intusschen, in zich zelf vloekend over do diepe duisternis. Hij bemerkte den lord niet, doch ging de trap af, op het schijnsel van de lan taarn. die in den kelder hing. Nog kon hij niet halverweg beneden zijn, toen de Iprd de deur dichtdrukte, tastend naar een grendel zocht en dadelijk vond en dichtschoof. De schurken waren in hun eigen val gevangen. Maar hij had» geen tijd zich daarover te verheugen, want voort moest hij, daar alle gevaar voorzeker nog niet voorbij was Hij liep nu den gang door tot hij bij een dwarsgang kwam, waarin hij een eind verder licht zag Dit licht kwam door een openstaande deur uit een vertrek, waarin meerdere personen aanwezig schenen te zijn. Lord Nibblington hoorde gelach en gepraat. Het was een gevaar- nog door een ander gevolgd werd, kwamen beiden naar beneden. De lord hield zich doodstil, maar van onder de half gesloten oogen volgde hij aandachtig de bewegingen der mannen gereed om ieder oogenblik op te sprin gen en zijn leven duur te verkoopen. Zij schenen er evenwel niet aan te denken hem kwaad te doen. Toen zij beneden waren, lichtte de een bij met de lantaarn en zij beschouwden den edel man, die daar op den grond lag. „Denkt ge’’ hoorde hij een onbekende stem zeggen, „dat hij spoedig bij zal komen?" „Hm,” sprak de andere „hij schijnt nog geheel bewusteloos, wacht even, dan zal ik een opwekkend middel halen en hem daaraan laten ruiken. Hij komt dan spoedig bij.” Lord Nibblington spande zijn zenuwen in tftt» het uiterste om zoo bewegingloos mogel^k te blijven. Zijn plan was ge maakt, hij wilde ontvluchten. Hij had ~?ffn tijd tot nadenken, wilde zijn kans niet verspelen, de daad moest onmid dellijk op de gedachte volgen. Hij hoorde een der mannen zich ver wijderen en waagde het nu zijn oogen een weinig te openen. De man met de lantaarn was bezig deze aan een spijker in den muur te hangen. Bliksemsnel richtte de lord zich op. hij wilde den man van achter aangrij pen, maar deze had de lantaarn reeds opgehangen, draaide zich precies om en daar stonden zij tegenover elkaar, een lid van de verderfelijke vereeniging der Broeders en de Engelsche edelman. Even wel niet het tiende deel van een seconde stonden zij aldus, want reeds had lord Nibblington met zijn gespierde linker hand den verrasten schurk bij de keel gegrepen, zoodat deze half gewurgd, te zich stijf tegen den (zaam schoof de practische Engelschman openstaande kelder- het raam op. Hij had zich nu een weg voor een overhaasten tocht verzekerd. Het veiligst zou geweest zijn nu ook ter stond te vluchten, doch dat wilde h<j niet. De gelegenheid leek hem te schoon, om de Broeders des Verderfs af te luis teren en zoo misschien hun geheimen te vernemen. En dan in dit huis wa ren nog gevangen zijn twee vrienden, die hij zoo mogelijk dadelijk hulp bieden moest. Dus besloot hij den gang weder in te gaan om te luisteren. Maar juist was hij aan de deur van de kamer, toen door den gang het geluid weerklonk als van een pistoolschot. Lord Nibblington bleef in de kamer met de deur in de hand. Hij hoorde, hoe verscheiden per sonen den gang insnelden en nu ward hem eensklaps duidelijk wat er voor viel. De man, dien hu had opgesloten, trachtte door te schieten zijn makkers te waarschuwen en te hulp te roepen om verlost te worden. Gouderak. De oude eorepoort is ter gelegenheid van het Koninginnefeest weer van den zolder gehaald en opge richt voor het raadhuis Deze eörepoort dateert nog van den jare 1813 en ver meldt de volgende spreuk: „Wij Gouderaksche Burgerschaar, Zijn nu verlost van ’t Fransch gevaar. Laat ons in rust en eendracht leven: Vorst Willem is ons weer gegeven. Triomp, mijn Holland is weer vrij, De Koopmanschap herleeft aan tij, Aan Maas en Merw en Lekkestroom, O! dat de lieve Vrede kooml” Verschnnt Maandag, Woensdag en Vryuag. Prns bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden ƒ1.25; p po** f *»5t>. Mot verzekering 15 cents meer. t v»ui Inschrijving, zyn volgen» de .m» in veelgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Gulden bij QAA Gulden bij verlies QHO Gulden bij verlies Guldpn bij verlies Afj Gulden by verlies van overlijden JvV van hand of voet. Z-iW van een oog. 1 vv van een duim. vv een anderen vinger. geslepen, in het zon der een goede reden daarvoor, welke die reden dan ook zijn mocht. Vu. get leefde nog en dus koesterde hij vog hoopnii op redding. En indien stoutmfcdigi^rf 1 tot redding koj< voeren, don mocht de lord zeker hofl^P koesteren, want stout moedig was hij en zonder vrees. Hij bepeinsde deze dingen nog. toen hij meende gerucht boven zich ts hooren en weldra was hij overtuigd, dat hij zich niet vergiste. Zonder precies te weten waarom, ging lord Nibblington weer op den kouden vloer liggen en bleef daar bewegingloos om af te wachten, wat er gebeuren ging. Hij hield intusschen zijn blik gericht op de sleenen trap, die uit den kelder omhoog voerde en bemerkte nu, dat het luik, dat boven de trap af sloot, werd opgelicht. Het licht van een lantaarn drong in den kelder. De lan taarn werd gedragen door een man, die aak Door hulpvaardige handen werd e u t haar netelige positie gered. Zondagavond viel een jongedame uit VI:st in de Kerkwegsloot. De persoon die haar vergezelde, had nog de hulp van voorbiivaande fietsers noodig om .’•aar te redden. Bazaar. Brandwijk. De vierdaagsche bazaar, voor de Muziek- en Zangvereeniging in het Vereenigingsgebouw, werd Zaterdag avond onder groote vreugde besloten.. De ontvangsten hebben ongeveer f 2200be- dra.gen.- Gorinchem, Zondagochtend reed een groote luxe auto uit Amsterdam tegen de leuning van de brug bij „Ceelen” aan i den Rijksstraatweg. De auto is zwaar beschadigd en de leuning is verbogen. De inzittenden bleven ongedeerd. De oorzaak van de botsing is onbekend. Kinderverlamming. Gouda. Opnieuw hebben zich twee ge vallen van kinderverlamming voorgedaan namelijk bij een jongeq van 20 jaar en bij een van 5 jaar. A lijk waagstuk, doch hij kon den lust niet weerstaan op zijn teenen naar die deur te sluipen, teneinde te trachten gewaar te worden wat daarbinnen voorviel en. de personen te zien, die er zich bevon den. Dus sloop hij naderbij. Even hield hij op voor» de openslaande^ deur van een ander vertrek, waarin geen licht brandde, doch dat door een raam uit zicht scheen te hebben op straat. De lord kreeg een goed idee, hij ging deze donkere kamer binnen en Uep naar het raam, schoof de gordijnen op zijde en zag nu uit op een stille straat. Het was blijkbaar reeds laat in den avond. In de straat brandden enkele gaslantaarns, die maar weinig licht verspreidden. Behoed- men de jeugd dat besef bij, maar door haar er op te wijzen, dat het Neder- landsche rijk in Europa en de beide Indiën een belangrijke staat is met vele stemverwanten in België en Zuid-Afrika. Niet door bij nationale feestdagen zich blind te staren op peutprig partijschap, maar door te begrijpen, dat bij al zijn verdeeling het volk toch één kan zijn in zijn nationalileitshesef. De opvoeders der jeugd zouden daarin zulk goed en noodig werk kunnen doen, doch inplaats daarvan blazen zij de partij-twisten feller aan, door protesten en weigering als bedoeld zijn in den aan vang van dit artikeltje. Dat is zeer te betreuren en zij, die zich daaraan schuldig maken, begrijpen blijk baar niet, dat de school, welke zij mee nen te verdedigen, op die wijze onder- mijnd en verzwakt wordt. Er zijn reeds ouders, die om die reden geneigd zijn hun kinderen ter schole te zenden, waar zij geen vrees behoeven te hebben, dat de jonge geest der leerlingen on tijdig het politieke of anti-nationale les sen wordt vertroebeld. K. AdvertentiènVan 1 tot 6 re gels 1.80: elke regel meer ƒ0.20. Bi’ 8 maal plaatsing 8e mai f 0.10 per regel. Tusschen de tekst arievoudige prijs. We kunnen zeggen, dat sinda het be gin der 17e eeuw, toen de partijstrijd tusschen Armuuus en Gomarua begqn, de partijstrijd in ona land met van do lucht is geweest. Zou in dio veelvuldige en scherpe splitsingen misschien de oor zaak te vinden zyn van ons gemia aan nationaal besef? Nu nog, zoolang al na 31 Augustus, bereiken ons voortdurend berichten van twisten, als gevolg van de feestviering op dien dag, of als gevolg van weige ringen om daar aan deel te nemen, in Den Haag hebben de openbare onderwij len geprotesteerd tegen de medewer king van onderwijzers aan de zang- hulds aan de Koningin en van een ge meente uit deze streek kregen we een afschrift toegezonden van een briefwis seling, gevoerd tusschen een afdeeling van den Bond van Onderwijzers en het feestbestuur, uit welke correspondentie eveneens blijkt, dat bedoelde heeren niet aan die feestvoering wensohten mede te doen. Vermoedelijk zijn deze opvoeders der jeugd dus tegen het koningschap en wachten zij meer heil van een republiek, hoewel de voorbeelden velen zijn, dat hët in do republieken niet beter, maar wel heel veel slechter gaat, dan in onze monarchie. Doch natuurlijk staat het in ons vrije land ieder vrij, om zijn eigen meening te hebben. Evenwel zou men toch mogen verwachten, dat zij, die een ander regeeringsstelsel verkiezen, ook oog zouden hebben voor de eenheid dea lands en dat zij zouden begrijpen, dat een koning, een koningin of een presi dent hoofd van den staat is, dat hoofd opk 't symbool is van de nationale een heid, zooals zij toch ook vermoedelijk in den leider van hun bond of van de internationale arbeidersbeweging zooda nig symbool zullen zien en eeren. Het is zoo jammer, dat juist een groot deel van do onderwijzers op die wijze denken en handelen, omdat het zoo hard noodig is, dat de jeugd wordt geleerd, wat men verzuimd heeft bij ta brengen aan hen, die nu volwassen zijn, namelijk het besef, dat Nederland groot en sterk zal zijn, zoodra zijn bewoners gaan be grijpen, wat dit volk kan beteekehen als het zich er op toelegde, om zijn gevoel van saamhoorigheid «enigszins te ont wikkelen. Niet op partijstrijd en scheuring dient men de aandacht van de jeugdige men- schen te richten, maar veel schooner en nuttiger zou het zijn, om hun een inzicht te geven in wat Nederland kan beteeke- nen in de wereld, door zjjn mannen en vrouwen vanbeteekenis, door zijn in dustrie, landoouw, scheepvaart, zijn ko loniën, zijn vrijheidszin, zijn geschiede nis, zijn afkeer van oorlog en oorlogs voorbereiding. Niet door minachtend te spreken van „ons klein landje” brengt 7 Toen lord Nibblington weder tot be wustzijn kwam, voelde hij het koud om rich heen. Diepe duisternis belette hem te zien waar hij was. Hij tastte rondom zich en bevond, dat hij op een sternen vloer lag. Moeizaam richtte hij zich overeind en schoof voetje voor voetje vooruit tot hij met zijn hnden den muur voelde, die vochtig was. Hij liep tastend langs den muur voort en bevond nu spoedig, dat hij hoogstwaarschijnlijk in een kelder was opgesloten en wat hij het ergste vond, gescheiden van zijn vrien den. Hij luisterde oplettend, maar geen ademhaling was er hoorbaar. Toch kroop hij over den vloer om te onder zoeken of de Tournel of de Linar soms nog bewusteloos nederlagen, doch hij ontdekte niets. Hij was alleen opgesloten tusschen vier naakte wanden Klaarblijkelijk had nien hem, toen hij bewusteloos op den grond gevallen was. naar hier wegge dragen en hem hier nedergelegd. Wat moest hij thans doen? Inderdaad, nu was hij, nu waren zÜn vrienden ook geheel in de macht van de Broeders des Verderfs Zonder Gapenen, van elkaar gescheiden, zou men zich niet verzetten kunnen en was men werkelijk weerloos tegenover de ge- yaarlijkste en meest gewetenlooze schur ken, Afstandsmarsch. Lekkerkerk. De G. V. „Kracht door Oefening’’ alhier houdt Zondag haar 5en en laatsten afstandsmarsch. Route: Ber- kenwoude, Stolwijk, Gouda en terug. Af stand 35 K.M. De heer G. Verkaik heeft voor de met Kerstmis te houden pluimveeten- toonstelling een beker geschonken. Veilingvereeniging „Lekkerkerk en Omstreken’’. AanVoer 1520 eieren. Prijs f 89,10 per 100 stuks. Een noodlanding. Moercapelle. Zondagmiddag ongeveer 5 uur moest de bestuurder van een Pandervliegtuig, de heer Hendriks, ko mende van Waalhaven te Rotterdam en gaande naar Schiphol te Amsterdam, wegens een defect aan de carburateur een noodlanding maken op het land van den heer Bac, welke landing zonder on geval of beschadiging van het vliegtuig is geschied. Maandagmorgen kwam van het vliegveld Waalhaven een monteur, die het vliegtuig heeft hersteld, waarna de instructeur, die eerst een paar- maal rondvloog, het naar het vliegkamp te Rotterdam bracht. Op hol. Moercapelle. Maandagmorgen schrok ken twee voor een drie-wielerkar ge spannen paarden van den landbouwer Schipper alhier van een melkauto, waardoor zij op hol sloegen. S.’s zoon, Adam, die de paarden bestuurde, viel met de kar omver, waarna de paarden het dorp inholden, zonder echter scha de aan te richten. De dieren liepen te gen den muur van het winkelhuis van den heer A. v. d. Lindo, Waar zij bleven staan. Eerste hulp bij ongelukken. Nleuwpoort. Dezen winter zal Dr. W. N. van Straten een cursus geven in „Eerste Hulp bij ongelukken”. Eenige deelnemers aan dezen cursus hebben tot Burg, en Weth. het verzoek gericht van een lokaal der O. L. School gebruik te mogen maken. Een oud gebouw verdwenen. Nleuw-Lekkerland. Hoewel hier in 't begin van dit jaar een ^nieuwe bouw- manswoning, genaamd „Hier in den tijd nooit volmaakt”, is gebouwd, was d® oude hofstede van dien naam, welke een der Oudste gebouwen van de gemeente was, nog steeds blijven staan. Thans is bet gebouw gesloopt en met den grond gelijk gemaakt. Op de plaats ervan zal voor rekening van de erven J. T. Heij- nis een groote landbouwschuurworden gebouwd. Bij onderhandsche aanbeste ding is het werk opgedragen aan de aan nemers E. Bakker en J. Stam Jz. alhier. Zondag is de oudste ingezetene der gemeente, de weduwe A. v. d. Dus- senv. d. Perk, in den ouderdam van 94 jaar overleden. Thans is de oudste inwoner H. Verkerk, wonende wijk D 176. Hij is 18 Nor. 1840 geboren en dus bijna 90 jaar oud. Verscheidene werklieden uit onze gemeente, die in dienst waren van de firma P. Smit Jr. te Rotterdam, zijn Dit stemde den lord ’n oogenblik moe deloos en hij gaf zich over aan sombere gepeinzen. Vat zou het einde van dit alles zijn? Waarschijnlijk de doodl Ver wonderen moest het hem eigenlijk dat de schurken hem nog niet reeds ver- moortj hadden. Om welke redenen zou den zij dit hebben nagelaten? En waren misschien zijn vrienden al door moor denaarshanden gevallen? Neen, het kon niet zijn. Dezelfde redenen, die de Broe ders des Verderfs er toe geleid hadden, hem te sparen, golden zeker ook tegen over hen. Ha, hij kon het denken, zij wilden do Tournel nog dwingen te ver raden, waar hij het stomme meisje ver borgen had en misschien zouden zij aan de Linar en aan hem zelf geld willen verdienen, door van hen een losprijs te eischen. De schurken dat zij hen loven gelaten Concert. Ammerstol. Zondagavond heeft de muziekvereeniging „O. K. K.” "met me dewerking van de zangvereen. .Aurora" haar laatste concert gegeven van dit sei zoen. Ondanks het slechte weer is het uitstekend geslaagd.. De zang- en mu zieknummers werden goed uitgevoerd „An der schónen blauen Donau" werd op verzoek nogmaals gezongen. De op komst was groot. Bazar. Ammerstol. Evenals do vorige jaren heeft de bazar-commissie besloten de zen winter een bazar te houden ten bate van ,,’t Gebouw”. De waarde der landerijen. Bergambacht. Als een bewijs, dat de prija>der landerijen 1 ndeze gemeente sederte«enkele jaren hard is achteruitge gaan, is, dat dezelfde holfstede met land, die de vorige week is verkocht voor on geveer f 60.000, vier jaren geleden in bod werd gebracht op ruim f 82.000. Alhier wordt voor ie soort kaas be steed van f 4348 en voor 2e soort van f 3742 de 50 K.G. Voor vette varkens wordt besteed tot f 29.50 de 50 K.G. Vrijdagavond zal het bestuur van de Volksbibliotheek weder aan vangen met de uitgifte van leesboeken, waarvoor om de 14 dagen zitting zal worden ge houden in eon lokaal van hotel ’t Cen trum. Bergambacht Op de voordracht ter benoeming eener onderwijzeres aan de 2e Openbare Lagere School zijn geplaatst de dames: A. J. E. Scheijgrond te Gou da ’no. 1; A. Stalenburg te Vreeswijk no. 2; en D. W. Herkhof te Schoonhoven no. 3. Bij den veehouder A. de .Groot is een koe gestorven, bij G. A. de Mik en W P. Verdoold elk een schaap, en bij P. Teeuwen een varken. Al deze cada vers zijn onder toezicht vernietigd en begraven. Verloting Oranje-veresniglng. Berkenwoude. Bij de verloting, uitge schreven door de .Juliana”, zijn de prijzei) gevallen No. 914 schemerlamp; 107 fruitschaal; 764 eetservies; 991 thee servies; 441 barometer; 432 theeblad; 311 electr. strijdijzer, 542 (als troostprijs) kop en schotel. Een paar dagen geleden reed een jonge dame uit Lekkerkerk aan het West- einde met de fiets in de Voorwetering. Het uitwijken voor een auto was de oor- No 5792WOENSDAG 1 OCTOBER 1930 NIEUWSBLAD VODRZUID HOLLAND EN UTRECHT I Ji I... tulrm V.ui»wMn s W N VAN NUÜFEN. SCHOONhuv. HAVEN 2b FoMnutening 18703

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1