Christel, siaalhunds Heukefl-ttierhmeisiB IMA. DE ME Timmermanshnecht Bekendmaking. SCHOUW OOK UW ADRES Stadsnieuws. Telegrammen. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Weerbericht. Nieuws in een paar regels. Sportnieuws. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Huibert van Buren Arie Ms. Booy Ci. A. C. Neven Jannetje den Held 55- jarige Echtvereeniging, K. L. V0LKER. LEKKERKERK Een Halfwas Met Kéntmis gevraagd BOERENKREOHT, Gevraagd tegen Kerstmis: B 0 U W M E I D B0ERENDIENSTB0DE, Polder Stolwijk SCHOUW I 6UAD NIEUWSBLAD VUOR ZUTP*ffPEE1Wfr €N UTRECHT^ gthomfrpvtrmilft CBOTCTt MAANDAO 10 NOVEMBER 1030 De Gemeentelijke Ziekenauto. Waddlnxvaan. De aan bet begin, ran dit jaar aangeachafte gemeentelijke zie- kenauto bfijkt in een aeer groote behoefte te Toornen. Vanaf dat tijdstip tot 81 Oct., dit is circa 8H maand, werden 120 pa tiënten naar en Tan Leiden en Gouda gratis verroerd. Geen wonder dan ook dat deauto war gewaardeerd wordt. Vroeger waren de te verroeren patianten altijd aangewezen op een gewone personen auto of in erge gevallen op een zieken auto van een naburige gemeente, terwijl thans bijna onmiddellijk nadat de dokter overbrenging naar een ziekenhuis noodig oordeelt, het vervoer kan geschieden, Wijngaarden. Donderdagavond hield de ring ,31eskansgraai en Omstreken'" van de Herv. Jongelingever. zijn 4e jaar vergadering in een lokaal der Chr School. De 2e voorzitter, de heer G. de Boer, opende de vergadering op de ge wone wijze, waarna de heer A. van Vliet, van Bleskensgraaf het onderwerp „Naa- man de Syriër" besprak. Hierna volg den de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. De le voorzitter, heer Van Kooten, werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. Vervolgens leverde Siebeling, uit Wijngaarden een onder werp over „Verhouding van J.V. en Kn. V. Op beide onderwerpen volgde goede bespreking. De vergadering werd door den heer T. Koorevaar met dankge bed gesloten. Waterschap „De Enge IJssef". IJsselsteln. Tot voorzitter van het wa terschap „De Enge IJseel" ie benoemd de heer C. L. van Kippensluis alhier, in de plaats van den heer J. G. van Ame- rongen te Utrecht, die bedankt heeft. De lepzlekte. Usselstein. Op verschillende wegen worden zeer1 vele iepenboomen aangetrof fen, welke gestorven of lijdende zijn aan de iepziekte. Vooral langs den Poortdijk en op 't Ju- lianawijk worden zeer veel doode en zieke boomen aangetroffen. De collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft in deze gemeente f 44,80 opgebracht. De opbrengst van den verkoop van het Sobriëtasbloempje bedroeg f-77. In de ledenvergadering der Maria- vereqniging werd in de plaats van mej. R. vim Vliet, die bedankt heeft als cretaresse, gekozen mej. M. Goes. Wijkgebouw. Usselstein. Het Groene Kruis, afd. Usselstein, heeft op de Hofkamp een stuk land aangekocht met de bedoeling aldaar een wijkgebouw te bouwen. De politierechter te Utrecht heeft den los-wcrkman van D. te Usselstein veroordeeld tot f 40 boete of 40 dagen hechtenis, terzake mishandeling van Van D. Gswstsnsgsld. Zevenhuizen. Bij den gemeente-ontvan ger is Zaterdag het aanzienlijke bedrag van f 8800 aan gewetensgeld binnenge komen. Uit den Raad. Zevenhulzen. De gemeenteraad heeft Zaterdagmorgen de beslissing op het verzoek van de Holl. Mij. van Land bouw, om de bewoners van den Knibbel- weg te voorzien van water, met vier te gen drie stemmen, voor een jaar opge schort. Verder heeft de raad het ver zoek van 18 bewoners van de Lange Zijde, om een breede brug ter plaatse te verkrijgen, met algemeene stemmen aan gehouden. De begrootingen werden goed gekeurd. Mej. B. V. van de Rotte is bij den heer Bontenbal op het dorp zoodanig ge vallen, dat zij zich onder behandeling van Dr. de Jongh moest stellen. Taraardbestslllng J. 8. Koen. Krimpen a.d. Lek. Vrijdag had hier op de begraafplaats de teraardebestelling plaats van den heer J. G. Koen, die op zoo noodlottige wijze om het leven is ge komen. Een buitengewone belangstelling was er op den doodenakker om aan dezen geaohten dorpsgenoot de laatste eer te brengen. In den stoet waren vertegenwoordigd mede-arbeiders van den overledene van de N.V. v.h. Wed. M. Boogaerdt en En., en het bestuur der Woningbouwvereeni- ging „Ons Belang", waarvan de overlede ne jarenlang het penningmeesterschap met nauwgezetheid had vervuld. Door le den dier vereeniging werd hij graf waarts gedragen. Ds. Enkelaar, van Ouderkerk a.d. tJs- sel, voerde aan de grafkuil het woord. Met dit slachtoffer is een braaf en op passend werker voor zijn patroon, voor zijn gezin en familie heengegaan. De perceelen van wijlen den heer T. Kort, welke Vrijdag door notaris Meijer in het Sociëteitsgebouw werden .verkocht, zijn door den heer Hk. de Ja- Krimpen a.d. Lek. De Hengelvereen- niging „Kijk naar je Dobber" hield hier een wedstrijd. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs D. Deelen; 2e prijs J. Langerak; Se prijs A. Niemantsverdriet 4e prijs G. de Rooij; Be prijs J. Sala. Een cadeau, geschonken door den heer Van Meurs, werd gewonnen door H. van Lom merden. Aangenomen: hst beroep naar Middel burg (Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden) door Dr. JL Landstra te Haas trecht. Bedankt: Voor Genemuiden, Ds. Schimmel te Ameide en Tienhoven. CHR. GEREJ. KERK. Bedankt: Voor Nieuwpoort Ds. J. Riekel te Sliedrecnt. GEREF. KERKEN. Bsrospsn: te Giessen-Oud- en Nieuw- kerk, D. Zwart te Oudemirdum. Moois Oogstcollsets. Polsbroek sn VllsL Gisteren werd van den kansel der gemeente medegedeeld, dat bij gelegenheid van den Dankstond voor het Gewas, Donderdagavond gehouden, voor de Diaoonie was gecollecteerd een bankbiljet van f 10, terwijl bij de collec te voor de kerk waren gevonden 8 bank biljetten van f 10, tvtee van f 20, maken de met verschillende kleinere gaven in zilvergeld een totaal bedrag van ruim f 100.—. Langerak. De,Dankdag-collecte heeft in de Gereformeerde Kerk opgebracht: voor de kerk f 278 en voor dé armen f 70. Wijngaarden. Tot consulent der Ned. Herv. Gemeente is aangewezen Ds. Petri, te Dordrecht. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. voor RIJwlaien an Onderdeelen Zaklantaarns, Batterijan enz. J. K. SNOEI SCHOONHOVEN H. J. KUYPER. t Te Wassenaar is in den ouderdom van 41 Jaren overleden de heer H. J. Kuyper, chef van de gemeentelijke waterleiding, die tot voor enkele jaren reercommissaris was alhier. Vier jaar Statenlid. Morgenavond zal de heer J. Kortland in het Nuts- gebouw uiteenzei len welke belangrijke zaken (wegenplan e.d.) er gedurende de vier laatste jaren in de Provinciale Sta ten behandeld zijn. ERNSTIGE'BOTSING. Een ernstig verkeersongeluk heeft Za terdagavond plaats gehad op de Fran- sohe Kade. Een vrachtauto van den steenkolenhan delaar der Gebrs. Van Bruinesse te Gou- dat, reed in de richting van die stad en ontmoette voor op de Fransche Kade een motor, bestuurd door den heer W. Kok, een dansleeraar uit Gouda. Op de duo was de pianist S. van Wilgen gezeten. Door een nog niet opgehelderde oorzaak zijn de auto en de motor met el kaar in botsing gekomen. Deze kwam zoo hevig aan, dat de heer Kok met een gat in het voorhoofd sn een ernstige beenwonde, bewusteloos werd opgenomen. De bakker P. van den Dool, die in de nabijheid woont, bracht het slaohtoffer per auto naar hotel a la Station, waar Dr. Groesbeek werd ont boden. Nadat deze de eerste hulp had verleend, ia de beer Kok per ziekenauto van „Nosokomos" naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda overgebracht. De duorijder heeft geen verwondingen opgeloopen en ook de bestuurder van den vrachtauto bleef ongedeerd. Van dit voer tuig is slechts een spatschenn ingedeukt. Ernstiger werd echter het motorrijwiel gehavend Niet alleen werd dit door de botsing zelf leelijk toegetakeld, doch doordat daarbij de benzinetank werd lek gestooten, vloog de wegvloeiende benzin in brand. De vlammen, die hoog op laaiden, waren op verren afstand te zien. Met een kraanwagen is de motor weg gehaald HOOG WATER. De sterke was van het Rijnwater heeft Zaterdagmiddag en gisteren het peil van de Lek voor onze gemeente zoodanig doen stijgen, dat buiten de Velrpoort de beide plantsoentjes bijna geheel onder water stonden. Ook de kade langs ds vluoht- haven stond geheel blank. Bij het lossen der schepen stonden daar Zaterdag de auto's zelfs tot de assen in het water. Ook het grasland langs den veerweg was geheel ondergeloopen. De groote watervlakte trok heel wat kijkers buiten de poort en op de wallen. In den loop van Zondag is het water weer tot binnen de oevers teruggeloopen. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Kockengen en te Sluip wijk de heer E. de Looze, oand. te Wad. dinxveen. Te Leerdam Ds. Joh. Enkelaar te Ouderkerk a.d. Ussel. Beroepen nou Gouderak Dl. F. van Al te Randwijk, DE DO X VERTROKKEN. AMSTERDAM, 10 Nov. Hedenmorgen ia de DO X naar Engeland vertrokken. Om enkeleminuten over tien werden de boeien losgegooid en de DO X 1«-ng7»mm naar het kamp gesleept. Tor hoogte van Burgerdam werd de vliegboot verder voor den start gereed gemaakt. Uit de Oranjesluizen kwam een motor boot met 60 man van de Poetharmonie en speelde verschillende, voornamelijk Duitsche muzieknummers. Daarop werden achtereenvolgens do motoren op gang gebracht en toen deze voldoende warm geloopen waren, is de vliegboot tegen half elf vlot gestart. Nadat slechts zeven minuten gevlogen was, keerde het vliegtuig onverwachts te rug, vloog weer in de richting van de Zuiderzee en daalde nabij' Pampus. Naar later bleek, was er een kMn de fect aan een der motoren. Om kwart voor twaalf startte de vlieg boot voor de tweede maal. Zij vloog eén eindweega langs het Noordzeekanaal, keerde met een grooten boog nogmaals naar de Zuiderzee terug en vloog toen ongeveer 10 minuten boven bet ruime water om ds motoren goed ts laten aait* loopen. Om 12 uur verscheen de DO X opnieuw boven bet kamp en was thans binnen enkele minuten uit hel gezicht verdwe nen. DE DIPHTHERIE TE OUDE PEKELA. GRONINGEN, 10 Nov. Nog steeds heerscht te Oude Pekela de diphtheric in ernstige mate. Er zijn thans 18 geval len. Eén der patiënten, een jongetje van 6 jaar, is Zaterdag overleden. BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN COMMUNISTEN. HILDEN, 10 Nov. Ts Hilden aan den Rijn vond gisteren een ernstigs botsing plaats tusschen politie en communisten, die ontaardde in een bloedig straatge vecht, waarbij een groot aantal perso nen werd'gewond. Hedenmorgen vroeg rijn in het BI Jo zef-ziekenhuis twee zwaar gewonden overleden. In den toestand van den zwaar gewonden politie-commissaris Bute van een meisje, dat niets met de onlus ten had uit te staan, doch ernstige hoofd wonden opliep, is een zoodanige verbete ring gekomen, dat men hoopt, bedden la leven te kunnen bonden. ERKENNING VAN DE BRAZILIAAN SCHE REGEERING. BERLIJN, 10 Nov. De Duitsche regee ring heeft haar gezant te Rio de Janei ro Opdracht gegeven, de nieuwe Brazili- aansche regeering mede te deelen, dat Duitschland de regeering erkent. SLACHTOFFER VAN IIAAR ZUINIGHEID. Een vrouw beroofd. De 44-jarige mejuffrouw R. O. uit de Hendrik Sorchstraat te Rotter dam l(jdt aan een soort „geldziekte" Zij doet voor verschillende families boodschappen en lichte werkjes en verdient hiermede een bepaald bedrag. Zij leeft uiterst zuinig en wisselt, wat zij overhoudt, in voor nieuwe zilveren guldens of rijksdaal ders. Het vreemde is, dat zij alles, wat zij bij elkaar gespaard heeft, overal mee naar toe sjouwt in een rieten taschje. Zoo deed zij ook eiken Zaterdag voor een dame in de Aert van Nes- straat boodschappen, waarvoor zij een belooning ontving Eenigen tijd geleden is die dame echter gestor ven, doch juffrouw O. bleef er aan huis komen en deed nadien bood schappen voor een zoon van de over leden dame en voor een kostganger Zaterdag bleken de heeren uit te zijnf op tafel lag een briefje, waarop ver meld stona, welke zaken Juffrouw O. moest Inslaan. Zii zette het taschje op «en kast in ging de boodschappen halen. Toen zij terugkwam, stona het er *nog. Even veriwijderd zij zich opnieuw nu om melk te halen, doch voor de tweede maal in de kamer gekomen, ontdekte zij tot haar schrik dat de tasch weg was Zij deed aangifte bij de politie en deelae mee, dat in het taschje geborgen waren een pakje .met 300 zilveren guldens en één bank biljet van f 10; een pakje met 20 rijksdaalders en 3 briefjes van f 10: een pakje met 100 zilveren guldens, benevens een spaarbankboekje bij de Rijks Postspaarbank, waarop een bedrag van f 330 en één bij het NuL waarop een bedrag van f 127. VALSGHE MUNTERS. Een werkplaats ontdekL Reeds sinds het begin der vorige maand was de Amsterdamsche poli tie op zoek naar valsche munters. Toen werden n.1. bij de Nederland- sche Bank eenige valsche exemplaren van rijksdaalders onder het gewone binnengekomen geld ontdekt Langzamerhand kwam de politie op het spoor van de daders, doch Za terdagavond werd de te verwachten ontknooping verhaast De slijter N. van Nes, kreeg bezoek van een man, die een ei kocht en met rijksdaalder betaalde. De melk- slijter gaf wisselgeld terug, doch toen de man den winkel uit was, bekeek hij het geldstuk en zag dat bet valsch was. Hij was door een waarschuwing van de politie argwanend geworden. Hij volgde den man. Een tweede persoon stond buiten te wachten en de melkslijter zag, dat een hunner, in een chocoladezaak bonbons koéht Een korte informatie deed hem welen dat de man ook daar met een rijks daalder had betaald. De melkslijter wachtte tot een agent voorbijkwam en liet het tweetal arresteeren. Dit werd overgebracht naar het politie bureau Raampoort Dien avond nog heeft de politie zich toegang verschaft tot de werk plaats in de Bloemstraat. De heeren bleken te werken vol gens een fijne en ietwat wetenschap pelijke methode. Een hunner had aanteekeningen s bij zich, $e dat bevestig de werkplaats werden be halve apparaten voor de fabricatie ook nog drie niet geheel afgewerkte en ongepolijste rijksdaalders aange troffen. Al de werktuigen werden in be slag genomen en toen werd een on derzoek Ingesteld bij de moeder van de arrestanten in de Graaf Floris- straat. In een brandkast werden hier drie valsche rijksdaalders in beslag genomen. Het tweetal ontkende Iets van val sche munterij af te weten, doch wel heeft een hunner toegegeven, dat hij in de werkplaats aan de Bloem straat „proeven" nam. Maar de fei ten staan onomitooteUjk vaat. HET GEVONDEN KINDERLIJKJE. Zooal» gameid, vrae in verband met het vinden van^een kinderlijkje te Nieuw- Borgvliet (Bergen op Zoom), hetwelk be graven waa onder een varkenshok, de dienstbode J. v. H. gearresteerd, onder verdenking het kind te hebben vermoord. Als voorloopig resultaat van een deskun dig onderzoek is rij thans in vrjjheid ge stild. DE HOOGE WATERSTAND. Zaterdag is de was van de Maas, na dat deze te Grave een stand had bereikt van 10.80 -f N.AJ?. (juist het peil dat de Besraehe Maas in werking treedt) tot staan gekomen. Sedert is er een kleine val ingetreden. Te Wijk bij Duurstede was Zondag het water In Rijn en Lek nog 3 c.M. ge wassen. Zondag was de stand B.83 M. -f N.A.P. TE SNEL GEREDEN. Door de politie te Zwammerdam is procesverbaal opgemaakt tegen den ju welier D. uit Schoonhoven. Deze reed met zijn auto in zeer snellen vaart over den Rijksstraatweg aldaar en ofschoon door den veekoopman S. door het opat», ken der, handen en het aich midden op den weg plaatsen gewaarschuwd daar S met den veehouder N. juist op dat mo ment met enkele kalveren naar 'den over kant van den weg voerde, bleef D. met zulk een snelheid doorrijden, dat de vrij heid en veiligheid van het verkeer al daar ernatig in gevaar werd gebracht. ONFORTUINLIJK MOTOHDIEF. Een agent van politie, die op den Bergwqg bij de Ceintuurbaan te Rot terdam bn een gat in den weg stond om berijders van voertuigen daar- voor te waarschuwen zag een mo- - WU Ult/" torrüder aan komen. Hij stak zün hand op, om hem op het gat op merkzaam te maken, doch, inplaats vap zijn snelheid te verminderen, gaf torrijder gas en reed na- M(Url"k. ^.,het «at 'ilo val sloeg hij met zijn motorrijwiel over den kop en bekwam vrij ernstige verwon- dingen aan den rechterarm, zoodat de agent hem naar het ziekenhuis aan den Bergweg wilde brengen, om nem daar te laten verbinden. Vlak bij,, het ziekenhuis vluchtte de mo torrijder echter plotseling weg en verdween over het open Tand in de richting van het Lischplein, den agent met weinig verwonderd achter latende. Daar hü vermoedde, dat het ino- torrywlel van diefstal ofkomstig was nam de Jjolitie het ln beslag. Korten tijd hierna deed bij de po litie van het bureau Wille de With stand de 2Warlge restaurateur H. r. ,van de Kruiskade aangifte dat men zijn motorrijwiel, dat hij onbe heerd voor de woning der familie B aan den Hooidrift had laten staan, had gestolen. Hij herkende het In beslag genomen rijwiel als het zijne. WINKELJUFFROUW BEROOFD. Wydagavönd is een winkeljuffrouw van de Coöperatie Onè Dageltfksch Brood te Spekjiolzerheide vlak voor de marechausseekazerne door een man die haar blijkbaar had opoe- wacht, aangevallen en van haar acte- tasch, die zij onder den arm droeg, beroofd. De dief wist te ontvluchten en kon tot dusver niet worden opge- SPi°i) tasch bevatte een som gelda van ongeveer f 500. Marechaus see en gemeentepolitie hebben on verwijld een uitgebreid onderzoek in gesteld, doch zonder resultaat. Alle electrische trams in de richting Heer ion en Kerkrade werden nauwkeurig onderzocht naar verdachte personen. De dief moet blijkbaar op de hoogte geweest zijn met het feit, dat de winkeljuffrouw iederen avond naar haar woning ln Heerlen terugkeerde en dan het geld uit den winkel mee nam om het des morgens weer mee te nemen, DOODELIJKE 'AANRIJDING. Vrijdagavond heeft op den Utrecht- schen wqg tusschen Utrecht en De Bilt ©en ernstig ongeluk plaats ge- rS?t>m6 Jïtaal' architect in De Bilt, stond nabij de Kloosterbrug op het rijwielpad op de tram naar ttx wachten. Toen de tram uit Utrecht, de halte naderde, wilde de neer Staal van het rijwielpad over den weg naar de tram gaan. Hij werd toen door een aut0, komende uit de richting De Bilt, gegrepen en kwam onder den auto terecht. De heer Staal werd ernstig aan het hoofd ge wond en zijn armen en beenen wer den ernstig gekneusd. Nadat de eer ste hulp was verleend, is hij in zeer zorgwekkenden toestand naar de rijksklinieken te Utrecht overge bracht, waar hij, zonder tot bewust zijn te zyn gekomen, is overleden. DIEFSTAL VAN SOO.OOO SIGARETTEN. „JSJ1®"1™ lit een fabriek jjODOOO sigaretten ter waarde van 25.000 mark gestolen. .De inbrekers drongen des nachts de fabriek bin- nen, laadden de sigaretten op een vrachtauto van de firma en reden daarmede weg. De wagen werd later onbeheerd gevonden. Van de daders geen spoor. DE DO X NAAR ENGELAND. Zondagavond waren de weerberichten van dien aard, dat er op gerekond werd, dat de Do X hedenochtend om 10 uur naar-Southampton zou starten. Aan boord bevindt zich de bemanning van vijftien koppen, waarvan tien Duit- schers, twee Zwitsers en drie Amerika nen. Voorts nemen aan de vlucht deel 21 passagiers, waarvan acht Duitschers, drie Amerikanen, een Engelsohman, zes Hollanders, een Joegoslaaf en twee Ita lianen. Naar waarneming in den morgen vu 10 November. Hoogste barometerstand 774,8 te Clermont Laagste barometerstand 733,0 te Ing$. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest matige, N.-W. tot W. wind. Ge- deeltelijk bewolkt. "Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Watsrhoogta: Keulen, 8 November, 6.22 Meter of 4 e.M. lager dan den vorigen dag. ï&t Calshot zijn alle voorbereidingen voor de ontvangst getroffen. Er werd op gerekend, dat de vliegboot om circa 2 uur te Southampton zou aan komen. Aan boord bevinden zich twee ton reserve-onderdeelen, zoodat alle re paraties eventueel onderweg kunnen worden uitgevoerd. De vliegboot heeft 10.000 Üter benzine geladen en 300 liter olie, hetgeen genoeg is voor een vlucht van circa 9% uur. Zaterdagavond heeft één' van de poli- tiebooten, die bij de Do X de wacht had, een lek gestooten in een van de beide landingsgestellen. De bemanning heeft den geheelen nacht aan de reparatie van dü lek gewerkt. Zondagóchtend waa de schade weer hersteld. TYPHOON OP DE CHINEESCHE ZEE. Vela slachtoffers. Donderdag heeft een buitengewoon he vige storm de eilanden Poulo en Condors in de Chineesche Zee, geteisterd, vfaar geweldige schade werd aangericht. Alle huizen zijn onbewoonbaar geworden. De electrische centrale is totaal verwoest: de telegrafische verbindingen zijn verbro ken, tal van sloepen, booten en landings vaartuigen zijn gezonden. De regeering heeft hulp gezonden. Naar verluidt zouden op het eiland Condore meer dan 130 personen om het leven zijn gekomen. Men beschikt nog slechts over enkele berichten uit eenige districten. De bemanning van het stoom schip „Gouverneur-Génóral Roume", dat het eiland had aangedaan, bevestigt dat men reeds een honderdtal dooden heeft geborgen. Het juiste aantal slachtoffer^ is echter nog niet "bekend. Ook de streek van Caman in bet Zui den van Goohin-China heeft zwaar ge leden. DE MIJNRAMP IN OHIO. tAan den dood ontsnapt. Van de Arbeiders, die bij de mijnramp te Millfield in Ohio (Amerika) er het le ven hebben afgebracht, hadden velen zware brandwonden, terwijl anderen door de inademing van het verstikkende gas geheel paars waren. Een twintigtal mannen, die, toen men ze vond, nog in leven waren, hadden zichzelf in een hoek van de mijn opge sloten en werden in totaal uitgeputten toestand naar boven gebracht. Een hun ner had zijn redding te danken aan een schort van zijn vrouw. De lucht van de mijn was sinds langen tijd reeds zoo slecht, dat hij een schort van zijn vrouw had meegenomen om er zijn gezicht mee te» bedekken. Toen de ontploffing plaats had, doopte hij het scüort in de koude koffie, die hij* bij zich,had en bond het voor zijn mond, waardoor hij een ver stikkingsdood wist te voorkomen. NA DE RAMP VAN DE R 191. Belangrijke rapporten btf het onderzoek. Bij het voortgezette onderzoek naar de oorzaak van de ramp met de R 101, heeft Vrijdag Sir John Si mon twee belangrijke verklaringen voorgelezen; het onderzoek was ge vorderd tot de lekken in de gas houders, die reeds bij de eerste toch ten waren opgemerkt. Sir. John 'las nu een brief voor van den ontwer- tut UEll UULWCl - per, kolonel Richmond, aan majoor Scott den bestuurder van de R 101, van 2 Juli jl. Kolonel Richmond er kent in zijn brief, dat er in de gas houders (die buitenboord ter weers zijden onderaan het luchtschip hin gen) kleine lekken zijn vastgesteld van vier tot vijf vierkante centimeter die in den loop van een proeftocht van 12 uur Aiettemin vijf ton ge wicht hadden «doorgelaten. De kolo nel verzocht een grondig onderzoek naar de oorzaken in te stellen en in- tusschen de lekken te stoppen, waar na geen gevaar kon blijven bestaan. Niet luchtwaardig. De tweede brief was van den des kundige F. M. Wade, die een rap- port nopens de luchtwaardigheid moest afgeven. Wade verjdaart in zijn brief, dat hij dit niet doen kan. omdat de gashouders z.i. verkeerd aangebracht waren en dit gebrek al leen op afdoende wijze door een gedeeltelijke verbouwing te verhelpen zou zijn. Kolonel Richmond antwoordde op ■dit rapport, dat het onmogelijk was de geheele structuur van het ge raamte te veranderen en Jiij vond hierin steun bij majoor Bishop, die ook van oordeel was, dat de gaatjes door deskundig opvullen weggewerkt konden worden. De heer Wade, wien naar aanlei ding van dit rapport door Sir John om nadere inlichtingen wAs verzocht heeft nu nader verklaard, dat hij ln geen geval verlof voor een zoo lan gen tocht als dien naar Indiê zou gegeven hebben. V Na deze belangrijke verklaring ver daagde de commissie de bijeenkomst tot heden. 1 i i Sir John Simon heeft tljdena de zitting op scherpen toon gevraagd, waarom de voorgelezen rapporten niet eerder wr ingediend. ggRSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Sehoonhovanifcfw CoWanl VRIJGEZELLEN-BELASTING. v. ^pdt in Zuid-Slavië een belaating .„«Mteld op den ongehuwden staat. De ffitorraad h»loot, dat ongetawdm ÏÏT WderlBt kanna Mn «urplu. aan lw- 'flioVmllen moetan betalen. Daartegea- jollen gezinnen met meer dan negen yjderen van alle betaiting aijn vrijge- ■ttld. MARCONIST van DE R 101. n, marconist van de R 101, de heer li die uit het brandende luohtiohlp 3! i ontkomen en eerst de verMhil- 5. autoriteiten omtrent de ramp tele- fa&h bÏÏ» Sgdioht, alvorens hij rijn brandwonden door een medicus S behandelen, verkreeg dezer dagen de medaiUe van de orde van verdiensten. het vergiftigingsproces te H AUGSBURG. I„ het proces tegen mevrouw Lutsen- tar™r te Augsburg, die beschuldigd „ÏHt haar ouders met arsenicum te Cbben vergiftigd, is onder anderen de jarige zoon van de beklaagde gehoord Kit eenige kind, da. getuigen,, afleggen, daar alle anderen dit ge- „igerd hebben. Zijn verklaringen wer- Z, on aarzelenden toon afgelegd. De jongen sprak zich herhaaldelijk tegen. M vertelde, dat hij na de tweede eoep- «rziftiging langen tijd het bed moest houden en dat iu dien tijd een vreeee jijke verdenking logen zijn moeder bU hem opkwam. Arsenicum gelooide hij in huis nooit te hebben gezien, maar de in beslaggenomen flesoh met arsenicum ge- lwk veel op een fleech, die hij ln de eet- kamer had geziflU- Tan gunete van de beklaagde «prak J kelnerin uit era hotel te Augsburg u,ar vader deed zaken met den vergif- tizden paardenhandelaar Zcrle, den stiefvader van de bekl. Toen hij hoorde dat Zerle dood was, zei hij zonder dat Iemand hem er naar had gevraagd: „Och de man gsbruikte altijd arsenicum tot heil ven zijn gezondheid. Dat weet ik beslist. Mevrouw Lutzenberger zal daar aan wel geen schuld hebben". Deze verklaring veroorzaakte een groo te opschudding onder de toehoorders. De getuige bleef, ondank» Ue vermar ning van den president, bij haar ver klaring. Tsr dood vsroordssld. In de zitting van Vrijdag verklaarde de deskundige, dr. Seldmeyer, dat hij een hoevelheid melk en aardappelkruim had onderzocht. In 100 gram melk had hu 0.38 milligram arsenicum gevonden. Ook in het lichaam van de slachtoffers »lf waren arsenicumtfporen gevonden. Bij onderzoek was gemeken, dat het gif in kleine hoeveelheden gedurende een lange periode was toegediend. Van de beide ge vonden fleschjes bevatte de een 27 gram arsenicum, terwijl het tweede een arse- Bicumhoudende vloeistof bevatte. Ket O.M. eischte wegens twee gevallen via moord de doodstraf en levenslang nriiés van burgerrechten en wegens acht prullen van poging tot moord, acht maal zei jaar gevangenisstraf en verlies van burgerrechten. De jury heeft de vtouw wegens ver giftiging van haar schoonvader Zerle ter dood veroordeeld. Zij hoorde haar vonnis volkomen onverschillig aan .en herhaalde ten slotte nog eens onschuldig te zijn. Van de andere ten laste gelegde feiten is zij vrijgesproken. ROOF-OVERVAL. Een bestelauto uit Potsdam, die aan een coöperatieve vereeniging behoort, gaat geregeld de dorpen in den omtrek af om de klanten te bedienen. Vrijdagavond vond de chauffeur van de auto op den terugweg dwars over den weg een personenauto staan. Hij gaf sig nalen, doch er kwam geen beweging in de andere auto, zoodat hij moest stop pen. Op hetzelfde oogenblik sprongen twee gemaskerde mannen uit het kreu pelhout aan den* kant van den weg en sprongen op de treeplank van de auto. Een van hen wilde den chauffeur met wn stalen roede op het hoofd slaan. De chauffeur verloor zijn tegenwoordigheid van geest niet en bukte zich snel, waar door hij sleohts óp den rug werd ge raakt. Hij zag, dat de ander een pistool in de hand hield, waarop hij vol gas gaf en de aanranders van dén wagen vielen. De chauffeur slaagde èr in langs de andere auto te komen. Voor zoover hij kon zien moet de andere auto een Horch-limousine zijn voor vier of zes personen. Het nummer kon hij niet zien Tegen het bandietis-no. lp do buurt *an Cuernavaca, in Mexico, nebben sol daten drie struikroovers terecht gesteld. Daarna Werden de lijken naar de stad gebracht en op een der pleinen neerge legd, zoodat iedereen ze zou kunnen tien. Het heet dat deze roovers er hun werk van maakten, automobiel-rijders aan te houden en te plunderen. school te Oasenitaa (Zeeuwsch-Vlaan- deren) niet bereiken. De school is nu tijdelijk gesloten. De belde mannen, che gearres teerd waren in verband met den poat- trommeidiefstal uit de postauto in de Saxen Weimarlaan te 's .Graven- hage zijn op vrije voeten gesteld wegens onvoeldoende bewijzen. Bij den bouw van een villa te Velsen is de timmerman B. G. uit IJ muiden van een stelling ter hoogte van tien meter gevallen. In zijn val kwam hii driemaal op een bintlaag terecht. Zwaar gewond werd de man naar het SL Antoniusziekenhuis over gebracht. Te Chiemgau in Duitschland is een nekkrampepidemie uitgebroken onder schoolkinderen. Een jongen van tien jaar is reeds aan de ziekte gestorven, vijf kinderen te Inzeil zijn in levensgevaar. - Een kaslooper aan een der groo te baiikinstellingen te Antwerpen, die een half millioenn francs moest in nen, is met dit bedrag spoorloos ver dwenen. Vrijdagmiddag is het 7-jarig dochtertje van M. Goorden te Nis pen op weg van school naar huis door aen auto van den heer H. te Wouw overreden en gedood. - Uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort zijn Vrijdagavond twee jongens ontvlucht de 16-jarige J. L. uit Gronau en de 17-jarige W. S. uit Deventer. Zij zijn blootshoofid en in manchester gestichtskleeding. - Op 31 Oct bedroeg het aantal werkloozen in Duitschland 3.253.000 of 136.000 meer dan in het midden dier maand. Bij de werkzaamheden aan de hetonbrug over de spoorlijn te IJmui- den is een arbeider tusschen twee wndzakken bekneld geraakt. Tljdêns' Q*t overbrengen naar het ziekenhuis tfe man overleden. Zaterdagmorgen is een autó be- •tuurd door J. A. J. Trip, directeur }jn de schelpkalkfabriek nabij Grams börgen aldaar in een slaat gereden ®n over de kop geslagen. Ernstig ge jond werd de heer Trip per ziekpn- *uto naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Ten gevolg» van het hooge wa nt kunnen de leerlingen de r.-k, de prijs eenige eenten pev stuk hooge* ia (opvallend). Wat nu betreft het de veiling van Maandag 8 Novwabea- J i, kreeg ik nota bene voor verache raooie eieren ruim 0 cent, waar nog de veilingskoeten al moe ten. De vorige week wae de prijs dubbel zoo hoog, dat weet ieder. Begin Novem ber wing dat op een ederveiling niet voor vallen. Als er geen voldoende koop kracht is, moet daarvoor gezorgd wor den, al werd alles opgehouden, immers. Zie de veilingen de afgeloopen week over al flauwer, maar geen halven prijs. Nu zal wel gememoreerd worden begin November de belasting op de invoer in Duitschland (ik weet niet eens, wanneer dat in zal gaan). Maar gesteld, dat is im mers maar pl.m. een halve cent per ei, dus, dat kan nooit zoo'p val teweeg bren gen. Laat ik eens de Marktberichten uit het Nieuws van den Dag van 7 Novem ber j.l. nemen, dan lees ik: Middelburg 10 cent, Assen 10% cent, Barneveld van 10 tot 12.25 en Naaldwijk van 9H tot 10.70 per 100 stuks .terwijl nergens een bericht van 5 of ruim B cent voorkomt, het is Zomerprijs. Ik meen, dat de Pluimveevereenigin- gen op deze wijze niet zullen bloeien, te meer, daar bij „Nut en Sport" absoluut niets wordt gedaan voor het belang der vereeniging. Meip ziet wel eens een ten toonstelling, maar ware het niet beter, te zorgen om coöperatief goed voeder te koopen en turfstrooisel, grit, kaf of an dere dingen? Wat men ook bij naburige Pluimveevereeniginen aantreft. De ben goed ingelicht te Haastrecht, enz. Volgens mijn meening i» ook de Go- rinchemaohe eierenveiling solider, daar waren de prijzen den laatsten tijd hoog, terwijl bovendien de veiüngskoaten daar voor niet-leden de helft rijn; bij Grootr Ammers voor leden. UJ Mijnheer de Redacteur beleefd dan kende, EEN LID VAN „NUT EN SPORT". „Schoonhoven I"—wCoal I" 2—S. Schoonhoven. Op een vrij goed, doch glad terrein, wordt om hall drie begon nen. „Schoonhoven" speelt met den stormachtigen Westenwind tegen. De Rot terdammers, geholpen door den sterken wind, houden het spel meest op de öohoonhovensche helft. Maar wanneer de snelle Lamoree aan zijn bewaking ontsnapt, ontstaat door zyn voorzet een dpelworsteling, gevolgd door een corner, lpenburg weet uit den hoekschop een goal te forceer en op fraaie wijze. Doch de Rotterdammers brengen het Sohoon- kovensche doel met hun vlugge aanval len m groot gevaar. Stalenburg zuivert wel eenige zijn doel, maar wan neer Schoonhoven een corner tegen zich ziet genomen, werkt de doel verdediger onvoldoende dén bal weg, door tegen een der aanvallers te gooien, waardoor de 8 tand op gelijken voet komt. Dan brengen de vleugelspelers van Schoonhoven tel kens den bal goed op, maar het binnen- trio der blauw-witten ontbreekt op het juiste moment. Een vrije schop even bui ten het strafschopgebied wordt door Schoonhoven hoög over de doellat ge schoten. Een prachtkans gaat daarmee verloren. Weer geven de vleugelspelers Lamoree en Lankhorst door goede voor zetten Van Wijk een mooie kans. Deze kaait den bal wel verdienstelijk over, maar de doalverdediger van „Coal" is op zijn post. Dan begaat de rechtshalf van „Schoonhoven", een groote fout door ver keerd terugspelen op de achterhoede. £en der „Goal"-spelers rent door een groote gaping in de blauw-witte verdediging, de keeper loopt te laat uit en de bal ver dwijnt in het net. Stand 2l^in het voordeel der Rotterdammers. Na de thee zit „Schoonhoven" er geweldig op. Maar het blauw-witte binnentrio is steeds een onderdeel van een seconde te laat. Het wacht den bal af, inplaats'van dezen te gemoet te snellen. De aanval vka „Goal' zit niet stil en weet door vlug corabinee- ren en goed laag spel een derde doelpunt te forceeren. Dan wordt een strafschop genomen tegen „Goal" en Kr ins ziet dan kans, recht op dep keeper te schieten. Wel wordt „Coal" Weer ingesloten, maar door veel te hoog spel fen totaal gemis aan samenspel van het hinnentrio weet „Schoonhoven" niet te 4oelpunten. Plot seling ontsnapt Lamoree aan zijn bewa king en doelpunt op verren afstand met een keihard schot. Hoe „Schoonhoven" dan ook zwoegt om den gelijkmaker, niets wil gelukken. Als de scheidsrechter inrukken blaast, weet „Schoonhoven zich geslagen, op eigen terrein, met 32. Het tweede elftal van „Schoonhoven" deed het béter, door in Gouda spelend to gen „Gouda 4" met een verdiende B2 overwinning huiswaarts te koeren. Stand bij de rust 2—2. Deze wedstrijd geldde voor de le klasse van den G.V.B. De' wedstrijd voor het derde elftal is niet doorgegaan, wegens afkeuring van 't „O.N.A."-terrein. Moercapelle. „Moercapelle II" speelde Zondagmiddag op haar terrein een wed strijd tegen „Gouda V". De uitslag was 14i in het voordeel van „Moercapel le H". Krimpen a.d. Lek. Zondag speelde hier het le elftal van „De Zwervers" te Capel- le a.d. IJssel een wedstrijd tegen „Dilet tant I". Onze plaatsgenooten wonnen met 1—0. De wedstrijd tusaohen „Gouderak" en „Dilettant II" kon wegens afgekeurd terrein niet doorgaan. t EIERENVEILING EN EIERPRIJZEN ,Meerkerk, Nov. 19ftJ. Mag ik een klein plaatsje in uw veel gelezen blad, Mijnheer de Redacteur, waarvoor mijn hartelijken dank. Het betreft de Eerste Alblassefwaard- sche Eierveiling te Groot-Ammers. Er is mij persoonlijk als lid van de Pluimvee- vereeniging „Nut en Sport" te Ameide— Tienhoven en Omstreken, gebleken, dat de prijs soms zeer laag was, sn dat ik aan iemand last gaf, dt eieren op zekeren prijs op t# houden l& dat julit dint km ten 70—78 per K.G. slachtgewicht; 70 melk- en kalfkoelen i 280880 per «tuk; 61 vette kalveren 2e kwal 88#4, 8e kw. 7686 per K.G. levend gewicht; 42 nuch tere kalveren f 14—20, 122 schapen f 86 —40 per etuk; 890 varkena, vleeechvar- kena (90—110 K.G.) 646B; zware var kens 6168; vette varkens B860; 77 paarden f 120290 per ztuk. AMSTERDAM, 10 Nov. (Draadloos). Aardappelmarkt van heden. Aanvoer 3 ladingen, 3148 H.L. Prijzen onveranderd GORINCHEM. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 238 runderen, 4 nuch tere kalveren, 3 varkens, 816 biggen, 162 overloopers. De prijzen waren ale volgt: Zware kalf- koeien f 350400, melkkoeien f 250 325, kalfvaarzen f 225350, guiste vaar zen f 140220, stieren f 100—200, gras kalveren f 40100, nuchtere fokkalveren f 1820, nuchtere exportkalveren f 12 15, drachtige varkens f 140160, natte zeugen f 50—70, overloopers f 25^-35, biggen f/1020; eieren f 1112 per 100 stuks. Handel matig. MAANDAG 10 NOVEMBER 1M0 OUDEWATER, 10 Nov. (Telefonisch). Kaasmarkt van heden. Aanvoer 101 DW- tijen, 4546 stuks. 28726 K.G. Prijs: Met le soort met Rijksmark f 44—45, Se aoori idem f 4048, zonde* Rijk smuk f 86 41. Handel matig. UTRECHT, 8 Nov. Aan de veemarkt waren Zaterdag aangevoerd 2706 stnka vee. De prijzen waren: 8tieren 4061 ct., per half K.G.; kalfvaarzen f 200300, pinken f 130—200, melkkoeien f 240 360, kalfkoeien f 260—390, varekoeien f 150310, slachtkoeien 46—62 cent, 42 45 en 3841 cent per half K.G.; ma gere kalveren f 65—110, nuchtere kalve ren f 15—22, magere varkens f 2447, schrammen f 1524, biggen f 814, ma gere schapen f 8141, lammeren f 26— 30, alles per stuk. GROOT-AMMERS, 8 Nor. Aan de kaas markt alhier waren Zaterdag aangevoerd 25 partijen met te samen 753 stuks ka zen, wegende 6271 K.G. Prijzen: met rijksmerk le soort f 4447, idem 2de soort f 4043; Ongestempelde f 38. Han del matig. HÈKENDORP. November. Geboren: Antje, d. van A. 0. Griffioen en J. J. de "Wit. Ondertrouwd: M. Slingerland en J. Dullemond. Overleden: Levenloos aangegeven kind van H. W. Dekker en E. van den Akker. KmMPEN a.d. LEK. October. Geboren: Gornelis, z. van A. van der Stelt en G. van Dam Cornelia, d. van J. D. de Jong en W. Bouter Wouter Pieter, z. van A. M. Rombout en T. Eer- land Margaretha, d. van H. de Jong en E. H. Bietau Ernst, z. van P. Hoo- gendijk en G. E. Ruhe Maiia, d. van P. Broere en M. de Ridder Johanna^ d. van J. Krijgsman en A. Otterspeer. Daniël Willem, z. van J. Eerland en M. J. van Zoest. Getrouwd; S. M. Busé, oud 25 j. en J. M. de Groot, oud 25 j. B. Baars, oud 30 j. en M. van Vlijmen, oud 30 J. Vleggeert, oud 26 j. en M. C. Groen, oud 24 j. Overleden. E. Hoogendijk, oud 1 d. MOORDRECHT. November. Geboren: Pietertie, d. van M. y. d. Tang en L. E. van Tol Dirkje, d. van N. Blom en D. Dullemeijer. Wouter, z. van W. van Leersum en J. de Jong Aeltjen, d. van M. Oosterom en W. Nij- huis Henrica, Geertruida Petronella, d. van B. J. de Bruijn en M. de Beer Aart, z. van H. Fluit en M. Stam Pie ter, z. van P. Brandwijk en L. Heijkoop Aleida, d. van G. K. Timmerman en Cl. van der Bas Sijgje, d. van J. de Wilde en W. Verboom. Getrouwd: E. van der Ruit en W. den Besten J. M. Peels en M. E. Carlier. Overleden: G- N. van Jeveren, oud 16 j. T. Heuvelman, oud 66 j. echtge- noote van C. van Blitterswijk. E. Kooijman, oud 65 j., echtgenoote van A. Bogaart. G. van Vliet, oud 40 j., echt genoote van A. Boom. PAPEKOP.' November. Geboren: Hendrik, z. van A. H. K. Vernout en N. Visser. USSELSTEIN. November. Geboren: Theodora Geertruida, d. van H. F. Barten en D. Klomp Theodorus Maria, z. van L. J. Koppers en A. f. Pel Junie Adrianus, van E. Peele ei£ H. Wagensveld Sophia, d. van C. Haaksman en S. Hak Adriana, d. van A. v. d. Veer en A. van Laar Mari- nus Antonius, z. van J. van Montfoort en G. van Doorn. Overleden: M. Vermeulen, oud 82 j., weduwnaar van C. Breuness^ ROTTERDAM, 10 Nov. (Draadloos). Aardappelmarkt. Bnelsche eigenheimers f 3.10—3.70, Zeeuwsche blauwen f 2.90— 3.75,Zeeuwsche eigenheimers f 2.80— 3L Zeeuwsche bonten f 2.90—3.75, Eigen heimers (drielingen) f 1.902.40. Blau we eigenheimers f 3^20; Westiandsohe Schoolmeesters 7—8 cent; Bravo'» f 4— 4.25.; Eerstelingen f 2.402.70. ROTTERDAM, 10 Nov. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 466 runderen, 220 vette kalveren, 1834 scha pen of lammeren, 1137 varkens. Prijzen: Koeien le kwal. 5255, 2e kwal. 4648, 3e kwal. 35—38; kalveren le kwal. 85 90, 2e kw. 12%-lVA, 3e kw. 02X—67è, schapen f 3540, lammeren f 2732, zuiglammeren f 20—26; varkens le kwal. 27, öe' kwal. 26Vi; 3e kwal. 26. Overzicht: Koeien en ossen stroeve handel, prijzen van vorige week; vette kalveren flauwe handel, lagere prijzen; schapen en lammeren slechte handel, la gere prijzen; varkens bevredigende han del, lagere prijzen. AMSTERDAM, 10 Nov. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 560 vette kgeisn lt kwal. 110—116, 3a kw. 00104, 8a kwal. 8008, mindtra «aar- Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondig en smartelijk tijden, onze innig geliefde Pchfgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 61 jaar en 4 maanden. Uit aller naam, Wed. H. VAN BUREN- VAN OlNDEREN. Kinderin, Behuwd* en Kleinkinderen. Oroot-Ammers, 7 Nov. 1930 Oraafland C 8a. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig ge dragen tijden, onze innig geliefde, zorgzame Vader en Behuwdvader, de Heer in den ouderdom van 70 jaar en 3 maanden, in leven be stuurslid van den Polder, Heemraad te Streefkerk, en kerkvoogd der Ned. Herv Kerk Streeikerk, Cs. BOOIJ Az. IJ. BOOll—Groeneveld. Lekkerkerk, P. DEELhN—Booy. P. DEELEN. Rijswijk, C. DE JONQ-Boov. S. DE JONO. Streefkerk, 8 November 1930 Heden overleed na een korte, ernstige ongestelheid mijn goede Vrouw en der Kin deren zorgzame Moeder, geb. Broere in den ouderdom van 54 jaar en 7 maanden. Lekkerkerk, C. A. NEVEN. Medan, Sumatra, A. NEVEN. t. neven-bos en Kind. Lekkerkerk, A. NEVEN. C. NEVEN. Aa. NEVEN, j. M. NEVEN. Sa. NEVEN. O. C. NEVEN. Lekkerkerk, 9 Nov. 1930. Heden overleed na een langdurig en geduldig gedra gen lijden, onze liev* Vrouw en Moeder in den ouderdom van ruim 72 jaar. Uit aller naam, W. v. WOERDEN. M. v. WOERDEN EN ECHTOENOOT. Ammerstol, 9 Nov. 1930. Voor de zeer vel» blijken van belangstelling van Familie, Buren, Vrienden en Kennissen ontvangen bij onze betuigen wij onzen oprechten Ank. W. SPEKSNIJDER M. SPEKSMJDER—de jono. Ouderkerk a d IJssel, 10 Nov. 1930. gevraagd HAial Oaoll Doorn Mijn hartelijken dank aan allen, die mij op eenige wijze op den dag van 1 Nov. van hunne belang stelling blijk gaven. Noordeloos, Nov. 1930. YRIJZINNIfl-DEMOGRATISCHE BOND AFDEELINfl SCHOONHOVEN. VIROADIRINO van Leden en Oeïntroduceerden op Dinsdag II Nov. I960, des avonds acht uur in de Koffiekamer van het Nutsgebouw. De Heer J. KORTLAND zal spreken over: „4 Jaren Statenlid", waarbij eenige van de belangrijkste zaken zullen worden behandeld, welke in de Provinciale Staten van Zuid- 4 Holland gedurende 1927/1930 aAn de orde zijn geweest. V Kom ter vergadering en brengt Uw geestverwanten enz. - welke vrije toegang hebben - mee. In verband met de verkiezingen In 1931 zal de Anti-Revolution- naireKiesvereenlglng de propaganda beginnen door als spreker te laten optreden op a.t. Woensdag 12 November: van den Haag, lid van de Tweede Kamer der Staten- Qeneraal met het onderwerp: Aanvang 7.45 uur In de Chrlatelijke School KOMT ALkEM OP Terilond gevraagd: bij A. F. MAU.EN, Stolwijk, Beierschen. l>9 (goedig mogeljjkgevraagd: Fan nat R.-K. MEISJE als huip in de huishouding, met geheel huiselijk verkeer. Brieven N. v.d. Sprono, Café Karnemelksl. 8, Oouda. EEN goed kunnende melken en met boa- ren werk bekend, bij A. TEEUWEN, Oud-Alblas. Een goed kunnende melken, bij GEBRS. VAN DER LINDEN, Krimpen &.d. IJssel. Ingevolga Art. 22 der Keur. HET BESTUUR van den maakt bekend, dat op 15 November 1930 zal worden gedreven over de SLENKEN en PUTTEN der WEDEN, waarbij de aandacht van de be langhebbendeonderhoudsplichtigen wordt gevestigd op Art. 6 van de Keuf van den Polder Stolwijk, waarin is voorgeschreven dat alle putten en gaten in de Wegen moeten worden opgevuld met PUIN. Het Bestuur voornoemd, M. VERDOOLD Czn. Voorz. H. A. SCHIPPER Hzn., Secr.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2