Rechtszaken Predikbeurten. Afloop Aanbestedingen Burgerlijke Stand. Binn Reclame dringt overal door en overal op. Zeilt op het Koninklijk Paleis te Amsterdam. 2000Xè.™„" Ingezonden Stukken Steun en i TWEEDE BLAD MAANDAG 10 NOVEMBER 1B30 No. WHO- NIEl en i T< te verklaren H. om een concuirent-tim- opzichter te benoemen. Ons blad Is aangeslc Publiciteitswaarde Adverteerders (l.b.. adverteerders zich urmen verschaffen. DIT NUMMEI TWEE schoollokaal te Polsbroek v.oor een cursus in eerst lukken, indien daartoe - wachten is een aanvraag binnenkomt. Daarna sluiting. Groot-Animers. Bij de aanbesteding voor de verbouwing van het woonhuis van. den heer D. Hendrikse is, wat het verfwerk betreft, ingeschreven: voor het binnenschilderwerk door den heer M. W. de Kater voor f 686,75 en voor het bui tenschilderwerk door den heer G. G. Slob,'voor f 400. Aan beide inschrijvers is het werk gegund. Verschijnt Maandag en Vrydag. Prijs bjj ling: voor 8choonl: ninnntlen ƒ1.25: p. Mot verzekering 15 Rondvraag. Da hoor Slingerland vraagt, of er een Bohrijyen,. is ingekomen van den A. N. W. B. om lid te worden. De Voorzitter zegt, dat dit ivR- zoek elk jaar binnenkomt. Wethouder Van Zolderen «egt, dat dit lidmaatschap f 25 koot Spr. vindt het bedrag te hoog. De heer Slingerland acht het erg nuttig, wat de Bond doet. Bij inwilliging van het verzoek bestaat de mogelijkheid, dat er handwijzers geplaatst worden. Wethouder Van Zolderen zou te gen f 10 subsidie geen bezwaar hebben. Een voorstel om f 10 per jaar bij te dragen, wordt aangenomen. Besloten wordt goed te keuren, dat het gebruikt wordt hulp bij onge- - wat te ver der andere wielrijders, een metselaar op. De metselaar riep den fabrieksarbeider toe, dat deze uitkijken moest, en inplaats van deze waarschuwing voortaan ter har te te nemen, liet de 20-jarige heethoofd den vrachtauto los, gaf hij den metselaar een klap op het achterhoofd,en trapte hem bovendien tegén zijn scheenbeen. De metselaar werd bloedend verwond. Ver dachte ontkende voor den rechter, maar er waren getuigen, die konden verklaren dat hij wel degelijk den metselaar mis handeld had. Een rapport van de politie over verd. deed blijken, dat deze zeer onverschillig is en tot alle dingen in staat. Verd. hoorde tegen zich eischen f 50 boete of <50 dagen hechtenis, waar na hij door den /echter conform dezen eisch veroordeeld werd. NIEUWP00RT. October. Geboren: Arnoldus, z. van A. Talmon en E. J. van den Borg Jacob, z. van A. van Zanten en A. J. van Mourik (won. te Beusichem). Getrouwd: G. Vorbeij, oud 24 j. (won, te Lapgerak en M. E. Vermeulen, oud 28 j. i GROOT-AMMERS. October. Geboren: Dingeman, z. van F. L. Ro- mijn en D. den Braven (won. te Pols broek). Arina Janny, d. van M. van der Vliet eh A. G. van der Wal (won. te Streefkerk! Cornelia Hendrika, d. van 0. Timmer en G. de Jong Johan nes, z. van C»' Mourik en B. de Jong Johanna, d. van J. Brink en G. Bocha- nen. Huibert, z. van J. G. van der Graaf en H. Benschop Maria Cornelia Merrigje, d. van J. Kuijl en C. Oosterom Jacob Marinas, z. van B. den Oudsten en J. den Oudsten. Gehuwd: D. Hakkestoegt, oud 28 j. (won. te Brandwijk) en M. de Vos, oud 27 j. Overleden: W. van den Hoven, oud 81 j., echtgenoot van D. van Duuren, we duwnaar van E. C. Witzier. LANGERAK. October. Geen aangiften. WADDINXVEEN. November. Geboren: Barendina, d. van H. J. Sjk- kema en P. G. Alblas Anna Maria, d. van A. Rijswijk en W. Hoogerdijk. t Overleden; M. Nieuwenhuizen, 65 j. H. K. Veenema, oud 79 j., wed. van L. Stek P. D. Oskam, oud 38 j. DE BELGI! „Het Dagblad v eens in België ga de hand is met d Nederlandsche gn bleken, dat de M wel de waarheid zeide, dat er geen i dubbeling der liji Nassau, maar h< g e h e e I e w&arhe licht niet verdubbe le« ten spoedigste VLIET. Raadsvergadering op Dinsdag 4 Nov. '80. vjn. 10.80 uur. Aanwezig vijf leden. Afwezig met kennisgeving de hoeren Stuurman en Van Dam. De Voorzitter, burgemeester Van Hamert tot Dingshuf, opent de vergade ring, en verzoekt den Secretaris de notulen te lezen, welke worden goedge keurd. Ingekomen is een mededeellng van den Commissaris der Koningin, dat de heer Hendrikse te Groot-Ammers is benoemd ale lid van de Gezondheidscommissie te Schoonhoven, in de plaats van den heer Mogendorff. Dit en eenige andere stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is daarop een adres van den Jongeren Bond van Landbouwers om steun van gemeentewege voor een cur sus in veevoeding. Wethouder Van Zolderen had graag gehoord, welk bedrag de adressan ten willen hebben. De heer Slingerland zegt, dal oorspronkelijk f 1 per keer betaald moest worden voor het lokaal bij de wed. Uit- tenbogaard, doch dit vindt de verhuurster te weinig, die op meer vertering gerekend had. De Voorzitter vindt dien cu<sus van groot belang voor de gemeente. Spr. stelt voor f 10 toe te kennen, welk voor stel wordt aangenomen. Aan de orde komt dan de gemesnte-begrooting 1931. Deze begrooting heeft bij de leden ge circuleerd. Dé heer Slingerland vraagt waar om het tractement van den burgemeester minder geraamd is. De Voorzitter zegt, dat een van zijn kinderen 17 jaar wordt, waardoor een kindertoeslag vervalt De heer Slingerland vraagt naar den post pensioensbijdragen. Spr. meent, dat die vroeger piet op de begroeting voorkwam. De Voorzitter antwoordt hierop, dat oorspronkelijk de burgemeester en de secretaris zelf hun pensioensbijdrage be taalden, waartegen zij destijds niet gere clameerd hebben, met het oog op den toestand der gemeente-financiên. Deze is thans veranderd, vooral door dat een hooge uitkeering aan de gemeen te gegeven wordt. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Voor de Uitgetrede- nen uit de Ned. Herv. Kerk hoopt Dins dag 11 November, ’s avonds 7 uur, voor te gaan de heer W. Blaak, van Gouds waard. BRANDWIJK. Donderdag 18 Novem ber, 's avonds 7 uur, Ds. W. Deur, van Schoonhoven. Rede voor de Herv. Mei», jesvereeniging Johan Bunjan”. CAPELLE a.d. IJSSEL. Woensdag 12 November, ’s avonds 7.80 hur, Ds. J. Booij. Dankuur voor het Gewas. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Woensdag 12 November, 's avonds 7 uur, Ds. J. En- kelaar, Dankstond voor het Gewas. Wijkgebouw aan den Lageweg: Don derdag 1 SNovemRor, ’s avonds 7 uur, de heer A. de Redelijkheid. Dankstond voor het Gekras. PAPENDRECHT. Woensdag 12 Not., 's avonds 7.30 uur, Ds. M. Ottevanger, van Kampen. Dankstond voor het Gewas. POLSBROEK en VLIST. Donderdag 13 November, 's avonds 7 uur, Ds. W- Rijns- burger. WADDINXVEEN. Woensdag 12 No vember, ’s avonds 7 uur, Ds. P. de Loo- ze. Dankstond voor het Gewas. GERÉF. KERKEN. NIEUW-LÈKKERLAND. Donderdag 13 November, Ds. J. P. Visscher, Dank uur voor het Gewas. VRIJE GEREF. GEM. WADDINXVEEN. Donderdag 13 Nov., ’s avonds 7 uur, Ds. ,B. Toes, van IJésel- monde. CHR. GEREF.'KERK. AMEIDE. Dinsdag 11 November, 's avonds 6.80 uur, Ds. J. Reesink, van Noordeloos. Dankuur voor het Gewas. NIEUWP00RT. Donderdag 13 Novem ber, ’s avonds 6.30 uur, Ds. J. Reesink, van Noordeloos. PAPENDRECHT. Donderdag 13 Nov., ’s avonds 7 uur, Ds. H. G. Binee, van Zaandam EVANGELISATIE. SCHOONHOVEN. Dinsdagavond 8 uur, Zaaltje koestraat. Bijbellezen. POGING TOT DOODSLAG. Tsgsn bslds daders 8 jaar ga slicht. w Vrijdag is voor de rechtbank te Win schoten behandeld de zaak tegen de ge broeders KI. en L. K. .arbeiders te Nieu we Pekela, verdacht van poging tot dood slag op den rijksveldwachter Ubels te Al- teveer, gemeente Onstwedde. De veldwachter had KI. met eenige ka meraden wegens overtreding van de Vis- scherijwet bekeurd. Op een nacht werd Ubels door een on bekende, die later L. K. bleek te zijn, uit het bed geklopt. Deze vroeg den veld wachter of hij even wilde meegaan, daar hij op weg naar Nieuwe Pekela door 'n woonwagenbewoner was lastig gevallen. Onderweg begon L. bij den veldwachter aan te dringen de zaak met zijn broer te laten rusten. Toen Ubels verklaarde, dat daarvan niet kon komen, schoot plotseling KI. van achter een boom te voorschijn en sloeg zijn armen om den hals van den veld wachter. Beiden rolden in een sloot, waar de worsteling werd voortgezet. L. sprong met een mes in de hand toe *en gaf den bovenliggenden veldwachter eenige steken in den rug, die later niet van ernstigen aard bleken te zijn. Do politieman wist aan de handen van de onverlaten, die beiden in beschonken toestand verkeer den, te ontkomen en nog denzelfden nacht werd het tweetal gearresteerd. De officier achtte ‘poging tot doodslag met voorbedachten rade bewezen eischte zes jaar gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. RAADSLID BELEEDIGD. T. B., correspondent van een dagblad te Dordrecht, stond voor do Rechtbank al daar tereoht ter zake, dat hij telkens op zettelijk de eer en goeden naam van K. van Wijngaarden, lid van den raad der gemeente Papendrecht, betreffende de rechtmatige uitoefening van zijn voormel de bediening heeft aangerand, althans opzettelijk genoemden persoon terzake van do rechtmatige uitoefening van die bediening heeft beleedigd, door opzotte lijk met het kenlijk doel om daaraan ruchtbaarheid te geven in het Dordtsch Dagblad en in 't Papendr. Nieuwsblad te doen opnemen en publiceeren een telkens door hem, verdachte, gesteld en voor ge noemden Van Wijngaarden beleedigend stuk. Do heer Van Wijngaarden als getuige gehoord, verklaarde zich door do ver schillende uitdrukkingen beleedigd. Verdachte B. zeido in het geschrevene niets beleedigends te zien en niet do be doeling te hebben gehad iemand te belee- digen. De officier van justitie echter achtte verschillende uitlatingen beleedigend en eischte wegens smaad subs, beleediging van een ambtenaar in de rechtmatige uit oefening van zijn bediening, een boete van f 25 subs. 25 dagen hechtenis. Als verdediger trad op Mr. A .de Ja ger. Hij betoogde, dat een gemeenteraads lid geen ambtenaar is en meende, dat in de gewraakte uitlatingen niets beleedi gends is te vinden. Verdachte, die de raadszitting zelf bijwoonde, had van die vergadering een eenigszins pikant over zicht willen geven, waarbij echter nooit r het opzet heeft voorgezeten, iemand te be- leedigen. PI. concludeerde tot vrijspraak. De officier van justitie merkte bij de repliek nog op, dat art. 84 Wetboek van Strafrecht een gemeenteraadslid tot amb tenaar maakt. Uitspraak 21 November. DIEFSTAL VAN MELKBUSSEN. De Arrondissements-Rechtbank te Rot terdam veroordeelde W. J. M., gedeti neerd, melkrijder, wegens heling van melk bussen, die bij „Aurore" gestolen waren, tot één maand gevangenisstraf (met last tot teruggaaf van de bussen aan de fir ma Aurore). C. van IJ, uit Krimpen a.d. IJssel, ver dacht van diefstal der melkbussen, werd vrijgesproken. EEN KLAP EN EEN TRAP. ’t Verkeer heeft al heel wat veroor zaakt en heel wat lieden ook voor het gerecht gebracht. Maar de 20-jarige fa brieksarbeider 'uit Usselstein, die voor den Politierechter te Utrecht moest ver schijnen kwam daar slechts gedeeltelijk door het verkeer. Hij reed op zijd fiets en hield zich vast aan een vrachtauto terwijl hij op weg was naar Utrecht. Een paar wielrijders kwamen van den ande ren kant en omdat er niet genoeg ruim te was voor hem om te passeeren, zich al maar vasthoudende aan den vracht auto, botste de fabrieksarbeider tegen één In de staatskwi nen moet, zullen o gekweekt, maar r scheidene jaren 1 leverbaar zijn. We krijgen dus ie. de staat gaat aan doen, zonder gebiedend noodig i tak van een bi doen, dat langs an den staat gesteun wil laanboomen h< vering, maar ki daarvan eenige je particuliere kweek gelden worden b overbodig en schai Dat zijn de raad stuur, waar een j kan. wel met minachtii hovensche praat wordt. In Ouderkerk a.d. IJssel leven we in de gelukkige omstandigheid, dat er nooit een verslaggever de vergaderingen büwoont. Ten huize van tante weet men niet wat daar besproken wordt. Dit is wel jammer voor onze goede raadsleden, want ze zouden ongetwijfeld van tante een pluimpje gekregen hebben als Jan maar zoo actief geweest was om op 24 October op de publieke tribune aanwezig te zijn er van z’n bevin dingen verslag te doen ten huize van tante. Omdat Jan op 24 October nu wat verzuimd heeft, wil ik wel zoo vrien delijk zijn eens wat te vertellen aan m'n Schoonhovensche vrienden en vriendin van wat er Alzoo 24 Oct. te Ouderkerk besproken is. We leven in Ouderkerk in de ge lukkige omstandigheid een wethou der te bezitten, die tevens is lid der Provinciale Staten. Nu was er een adres verzonden aan Ged. Staten van Zuid-Holland, onderteekend door vele ingelanden van den polder Kromme, Geer en Zijde mede onder teekend door den wethouder-staten- lid voornoemd, met verzoek den Tiendweg, gelegen in dezen polder, gesloten te verklaren voor vracht auto’s. Ged. Staten zonden dit adres aan den gemeenteraad om advies met ver zoek een uittreksel uit de notulen, zoodat Ged. Staten konden beoor- deelen hoe ieder raadslid over deze zaak dacht. Nu, dat er ernstig over gedacht is, zullen Jan en tante wel begrijpen wanneer ik him vertel, dat de wet- houder-statenlid thans tegen ad- haesie-betuiging aan dit adres stem de. Dit raadslid kwam eerlijk voor z’n gewijzigde overtuiging uit en trot seerde een - glimlach dien Ged. Sta ten ongetwijfeld niet kunnen onder drukken wanneer dezen z'n hand- teekening onder het adres zien tege lijk met het uittreksel uit de notulen en z’n argumenten tegen. Een partijgenoot van dezen wet houder, landbouwer, wiens handtee- kening onder het adres niet is ge vraagd, daar z n eigendom in een naburige polder ligt was ook tegen adhaesie-betuiging en wel omdat hij bang was, dat de Tiendweg-bewoners anders zouden denken, d^t hij wat tegen hen had. Nog zoo dom niet Wanneer Ged. Staten zulks onder 't oog krijgen, halen ze misschien hun schouders op, wegen ze de stem Van dit raadslid niet zwaar. Maar van m’n Schoonhoven- sche vrienden en vriendin zou ook <Üt raadslid ongetwijfeld een pluim gekregen hebben. U dankend voor de plaatsruimte. Met de meeste hoogachting: JAN KIJKUIT II. ABONNÉ’8 van dit, NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, ScBoonhovwnsche CootbttI B. en W. achten het nu billijk, dat de gemeente de pensioensbijdrage betaalt De heer Slingerland wijst er op, dat de toestand in den landbouw niet «oo schitterend is. De Provinciale Staten gaan ook meer opcenten heffen, waardoor de belastingen weer verhoogd worden. De Voorzitter zegt, dat dit niets met de gemeente-finanoiën te maken heeft. De heer Slingerland mist de be- drijfsbegrootmg. De Voorzitter zegt, dat de bo grooting komt, zoodra de ingenieur een en ander onderzocht heeft en rapport heeft uitgebracht. De heer Slingerland vraagt naar den post brandweer, waarop toch niets wordt uitgegeven. De Voorzitter antwoordt, dat de post niettemin op de begrooting moet voorkomen. De Voorzitter, terugkomend op de kwestie pensioensbijdrage, zegt, dat de billijkheid eischt, dat.de gemeente, waar ze financieel er zeer gunstig voor komt te staan, de pensioensbijdragen betaalt Het gaat om een bedrag van f 140. De post wordt gehandhaafd met 4 te gen 1 stem, die van den heer Slinger land. De begrooting wordt nu in haar geheel vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 11.012,18. Eenige af- en overschrijvingen worden goedgekeurd. de weg is. merman als De heer A. de Wi th zegt, dat wan neer Sprank Jz., het huisje had ge bouwd, dan toch ook zijn concurrent het opzicht bad gehad, dat was dus precies hetzelfde geweest. Den Voorzitter lijkt dit niet het zelfde, daar in dat geval Spronk Jz. niet onder het opzicht van een con- curreerend timmerman staat, doch onder dat van den gem. opzichter tevens architect van den bouw. De heer Bikker vraagt of ’t be slist noodzakelijk is, dat een andere opzichter wordt benoemd. De Voorzitter acht het beter geen opzichter te benoemen dan een concurrent. De heer Bikker is er dan voor heelemaal geen opzichter te benoe men. De heer G. de With is wel voor het benoemen van een opzichter, doch dan moet het de heer F. de Jong zijn. weth. De Heer vindt het geen bezwaar, dat dit werk van zulk een gering bedrag zonder opzichter wordt gemaakt. De Voorzitter is het daarmede eens, doch spr. is met zijn voorstel gekomen, omdat de Haad het in de vorige vergadering wilde. Spr. ge looft, dat de gem. opzichter du werkje goed zal uitvoeren, temeer daar hij niet verplicht is voor dit bedrag te bouwen; nu er niet is in geschreven, is deze belofte verval len en is het een goedheid van den gem. opzichter het er toch voor te zetten. Hij heeft trouwens nog ver zekerd, dat het goed zal worden af geleverd, ook al moet hij er geld bijleggen; daarom is het niet fair, om een concurrent van hem mht het opzicht te belasten. De heer D. J. Brouwer vraagt waarom er niet is ingeschreven. Spr. heeit hooren zeggen, dat de men- .schen niet inschreven, omdat de op zichter geen goed gespecificeerde op gaaf van het materiaal had gegeven. De Voorzitter vindt dit een voor wendsel, dat geen steek houdt. Het is de vorige keer, precies zoo gegaan, als nu. Ook toen Reeft de gem. op zichter mondelinge toelichting ge geven. Spr. gelooft, dat de oorzaak een geheel andere is. De heer A. C. den Hartog zegt, dat met zulk een bestek een andere opzichter nimmer kan vaststellen, welk materiaal moet worden gebruikt De Voorzitter ontkent dit. Hij zegt, dat er wel aanwijzingen zijn en men vooruit wéét, dat geen so iled werk kan worden geleverd, daar de Raad geen geld besteden wil hier voor. De heer A. de With zegt er niet om te geven of het gebouwtje er V j komt of niet, doch hij is er wel Li tegen, dat het er zonder opzichter of onder opzicht van iemand uit een andere plaats komt, daar dit voor de menschen in deze gemeente on aangenaam is. De Voorzitter brengt hierna in stemming zijn voorstel tot het aan stellen van opzichter F. de Jong, dat wordt verworpen met 6 tegen 1 stem de heer G. de With. voorstel van Weth. De Heer om geen opzichter te benoemen, welk voorstel wordt gesteund door Weth. Kok, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de leden D. J. Brouwer, A. de With en A. C. den Hartog. Hierna sluiting. KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitspraken van 7 November 1930. Wegens loopen over verboden hooi- en weiland: R. K., «wervende, f 1,50 subs. 1 week tuchtschool; S. den O. te Jaars veld, f 6 subs. 3 d. Wegens straatschenderij: B. B. te Ouderkerk a.d. IJssel, f 3 subs. 1 week tuchtschool; W. B. en 8. B., beiden te Ouderkerk a.d. IJssel, ieder een beris ping; C. L. te Lekkerkerk, f 15 subs. 5 d. Wegens loopen over verboden grondg A. .0. te Krimpen a.d. IJssel, aangehou den tot 21 November 1930. Wegens vissohen zonder vergunning: T. 8. te Ouderkerk a.d. IJssel, aangehou den tot 5 December 1930; P. W. te Rot terdam, f 2 subs. 1 dag, met verbeurdver klaring der in beslag genomen hengel; C. L. en E. K., beiden te Willeskop, ieder f 3 subs. 1 dag, met verbeurd verklaring der in beslag genomen wargarens. Wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement: C. J. H. V. d. R. te Gouderak, aangehouden tot 5 December 1930; C. J. H. v. d. R. te Gouderak, S. C. v. H. te Gouda, G. v. D. te Krim pen a.d. Lek; J. B. te Ouderkerk a.d IJssel; G. v. D. te Krimpen a.d. Lek, B. v) d. B. te Stolwijk; K. K. te Bergam bacht; P. B. te Hei- en Boeicop, ieder f 3 subs, ieder 1 dag; A. R. te Stolwijk; J. R. te Jaarsveld, F. R. te Bergambacht; H. den 0., A. den O., J. M. v. E., allen te Jaarsveld, ieder 5 subs, ieder 2 d.; L. G. te Nieuwpoort, f 1 sübs. 1 d. Wegens overtreding der Verordening op de Openbare Orde en Veiligheid te Ouderkerk a.d. IJssel: D. de B., huisvr. van W. V. te Ouderkerk a.d. IJssel, f 5 subs. 2 d.; G. C. V. te Bergambacht, f 7,50 subs. 3 d. Wegens pp den openbaren weg met een motorrijtuig of voertuig niet voldoende naar rechts uitwijken: A. J. A. te Ben schop, aangehouden tot 5 December; J. B. te Willige-Langerak, f 6 subs. 1 d. Wegens overtreding van het Reglement van Politie voor de Scheep- en Vlot- vaart op de Merwede, Noord en Nieuwe Maas: A. B., zwervende, f 4 subs. 1 d.; A. W. D. te Rotterdam, 2 overtr., beiden vrijspraak; A. v. V. te Raamsdonkveer, f 10 subs. 2 d. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht: S. v. d. K. te Bergambacht; 8. K‘. te Stolwijk, ieder f 5 subs, ieder 2 d. Wegens als ouder niet zorgen dat een kind, dat nog niet buiten de Leerverplich ting valt, geregeld de school bezoekt: H. H. te Lopik: G. D. M. te Bergam bacht, ieder f 2 subs, ieder 1 dag; D. v. d. H. te Krimpen a.d. IJssel, f 3 subs. 1 dag. Wegens overtreding van het Binnen- aanvaringsregelment: D. 8. te Capelle a. d. IJssel, f 5 subs. 2 d.; C. R. te Krim pen a.d. IJssel, f 3 subs. 1 d.; G. O. te Lopik, f 5 subs. 1 d. Wegens overtreding der Motor- en Rij- wielwet: L. H. te Rotterdam, f 6 subs. 2 d.; H. T. tf Ouderkerk a.d. IJssel, f 15 subs. 8 d.; G. v. D. te Krimpen a.d. Lek, f 6 subs. 1 dag; J. G. P. te Weeaper- karspel, f 4 subs. 1 dag. Wegens overtr. der Wet op openbare middelen van vervoer: F. 8. te Rotter dam, f 10 subs. 2 d. Wegens overtreding van Artikel 424 Wetboek van Strafrecht: J. K. te Haast recht f 10 subs. 2 dagen. Wegens openbare dronkenschap: J. R te Haastrecht, f 8 sube. 4 d.; C. W. F. H. te Gouda, W. B., «wervende, ieder f 10 subs, ieder 5 dagen. Wegens overtr. der Algemeene Politie verordening te Schoonhoven: A. A. P. en A. J. V. te Schoonhoven, ieder f 1 subs, ieder 1 dag; B. v. E. te Rotterdam, f 2 subs. 1 d. Wegens overtr. der Trekhondenwet: A. J. V. te Schoonhoven, f 0,50 subs. 1 d. Wegens overtr. der Politieverordening te Krimpen a.d. Lek: W. de B. te Rotter dam, f 2 subs. 1 d. Van Rondom. Met belangstelling volg ik de ge sprekken van tante Belje, Jan Kijk uit, ouwe Teun, dje ondanks zijn ouderdom nog een helder hoofd heeft in Uwe courant. De besprokenen vinden het dikwijls onaangenaam en zagen liever dat er bij tante wat minder gekletst werd, zoo zelfs, dat er in de gem. raden over. -de .Schoon- iken gesproken Wij gewone b slechts bij benader: motieven zijn van geeringsmaatregel. beoordeelen dien we er van weten wijls elkaar verba sluiten, waartoe de Zoo zijn er maal bij kunnen en daal sluit, om den lanc' lijken tijd steun te lijkertijd aan. een rentie aan te doen. Over den steun, zal gegeven worde al geschreven en w noemde commissie len we misschien j crisis begint te ei welke plannen dacht heeft. Op de de commissie vooi nog wel wat lange: den. We weten echte: geering er van di landbouw een moe dat hulp noodig is ring bereid is, om Nu komt er iets Tot den tuinb boomkweekers. A slecht gaat, gaat 't voor den wind en i len ook de boomk gen hebben. En n het voor ons onbej men, dat het nu d kweekers eens g' gaan aandoen. De overheid Amersfoort een gaan aanleggen en crediet van f 30.00 drag slechts een I de staat iets onde tijd schrikbarend i f 30.000 voor de i ker een gelijk be> de kosten voor pe: Hier is een die wone burger niet t zoo zal hij zich t dit? Is er zoo’ staatsboomkweekei doende particulier: zij hun werk niet behoefte aan een die de kweekers n nen teelen? Op al die vragi ontkennend luiden aan zoo’n kweeke zijn wèl voldoende werk zoo goed, boomen gaarne in. worden en bétreffi boomen kunnen w De staat heeft men, omdat door rijkswegenplan ve dig zijn. Eenige ja de kweekers daan steld en daarom waar er, gelegei kweekterreinen n aangelegd. Er zijn duizenden van zuil kele jaren gelevert

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 5