Avonturier Wat geelt de Radio? Weerbericht. Telegrammen. Stadsnieuws. Nieuws in een paar regels. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Afloop Aanbestedingen Rechtszaken. Predikbeurten. Marktberichten Advertentiën. ANION, S. NICOLAY, merrioie ouuieneei, yen. uan de Men, P. de Jong. G Besenier Cz. emn blad. NIEUWSBLAD VOOR ZUm-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhmmehs Courant MAANDAO 1 MAART i«H Dinsdag 9 Maart Hilversum. A.V.R.O. 8.01—9.60 Gramo foon; 10—10.16 Morgenwijding; 10.30 —12 A.V.R.O.-arkwt; 12.80-2 Orkest Aeta-Theater; 2—2.30 Halfuur toot de ■mmw; 8—4 Knipcursus; 4—4.80 Gra mofoon; 4.30—6 Piano-studiomuaiek; 6 uur Radio-Kinderrang6.30—6 Orkest Theater Tuschinaki; 6—6.20 landbouw lering, 6.207 Voortzetting Concert; 7 7.30 Engelsche les voor beginners; 8.018.30 Radio Volke-Universiteit; 8.309 Marek Weber en rijn orkest; 9 9.20 Dr. Ir. M. J. W. Roegholt over Asphaltwegen; 9.2010.16 Opvoering van „De Neurenberger Pop" van A. Adam; 10^16—10.30 Nieuwsberichten; 10.3011 Concert; 1112 Gramofoon. Hulzin. K.R.O. 8—^9.16 Concert; 10— 11.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdien stig Halfuurtje; 121.30 K.R.0.-trio; 1.302 Gramofoon; ,23 Vrouwenuur tje, 38.30 Knip-, naai- en stofversie- ringscureus, 46.80 Gramofoon; 6.30 6.45 Verbondskwartiertje; 6.46 7.15 Cursus in Schriftverbeteringt 7.10 —7.45 Pastoor Van Beukering over: Liturgie van het Huwelijk I.; 7.458 Gramofoon; 8—9.30 Lijdensmeditatie, te houden door Rector H. A. Bots, vanuit de kerk van de H. Petrus en Paulua te Amsterdam; 9.40—11 R.R.O.-orkest; en Louje Somar (viool); 41.1012 Gra mofoon; pljm.. ÖK0 uur Nieuwsberich ten. Woensdag 4 Maart Hilversum. V.A.R.A. 9 uur Gramofoon; V.P.R.O. 101IO.I6 Morgenwijding; V. A.R.A. 10.16 Orgelspel; 10.30 „Onze Keuken"; 11 Gramofoon; 11.06 Mevr. Riemens-Reurslag over: „Geestelijke Ontwikkeling en Opvoeding van den Kleuter"; 11.35 Gramofoon; 12.16 V.A. R.A.-orkest; 2.16 Vrouwenuurtje; 8.06 Gramofoon, 3.10 Oooperatiekwartiertje; 3.25 Gramofoon; 4.50 Voor de kinde ren; 6.16 Gromofoon; 6.30 Mandoline- cursus; 7 uur De heer A. F. J. Por- tielje over: „Instinct en ondervinding bij dieren"; 7.46 Joodsoh uurtje; 0 uur Uitzending vanuit Alkmaar; 9.30 Een Nieuwe Leus, Haagsch kluchtspel in 1 bedrijf; 10.46 Persberichten; 10.56 Gra mofoon. Huizen. N.C.R.V. 8-8.16 Schriftlezing; 8.15—9.30 Concert, 10.30—11 Zieken- dienst; 11—12 Harmoniumbespeling; 12—12.30 Gramofoon, 12.30—2 Gon- cert; 2—2.30 Gramofoon; 2.30—3 Ghr- Lectuur, 8—4.30 Draper-kwartet (le vioêl, 2e viool, alt, cello); 4.304.45< Gratoofoon; 5—6 Kinderuurtje; 6—7 Uurtje voor de Landbouwer®, 7-* 7.30 Op lust van den Minister afgestaan; 7.30—8 Halfuurtje v. d. rijpere jeugd; 8—10.45 Chr. Radio-orkest; 10 uur Peraberiohten; 10.46—11.30 Gramofoon. Van der Lindsn en luitenant Groenendijk Er bestaan hier plannen tot oprich ting van een vruohtboomencursusDe heer D. P van Donk die als leider op trad van den land- en tuinbouwoursus, zal worden aangezocht ook van dezen cursus de leiding op zich te nemen. Lekkerkerk. Dinsdagavond hield de Pluim veevereenigipg „Lekkerkesk en Omstreken" in ,,De Groote Boot een lezing met lichtbeelden, waartoe Dr. B. J. C. te Hennepe van de Rijksserumin- richting te Rotterdam was uitgenoodigd Spreker begon op zeer duidelijke en bevattelijke wijze het ontstaan der te genwoordige kuikenziekten, de Pullorum en Coccidios uiteen te zeten, waarbij hij tevens aangaf de wijze wfcarop deze ziekten voorkomen en somtijds genezen kuunnen worden. Verder wees hij op het streven van de groote pluimveehou ders om de Pullorum reeds bij de leghen nen te bestrijden, aangezien deze ziekte met de eieren wordt overgebracht. Hu raadde dan ook aan om broedeieren ol •endagskuikens bij deze fokkers, die een vereeniging tot bestrijding der Pul lorum hebben opgerioht te koopen. De bestrijding der Coccidios geschiedt te genwoordig met goed resultaat ,door de kuikens op gazen bodems op te fokken. Spreker toonde met ©enige voorbeelden het geweldige besmettingsgevaar aan van de genoemde kuikenziekten waar aan duizenden dieren jaarlijks ten offer vallen. Na de pauze werden de laantaarn platen vertoond. Hierdoor werd het ge sprokene zeer verduidelijkt en kreeg men een inzicht over de verschillende kippenziekten en de verschijnselen hier van bij de organen. Tevens was op deze platen de doel matige inrichting van het proefstation, dat onder sprekers leiding te Rotterdam werkt, te zien. Deze instelling is een bezoek ten volle waard. Tenslotte vertoonde spreker schitte rende 'platen over de tentoonstelling in Londen in het Crystal Palace en over zijn reis naar het wereldpluimvee-co«- gres in Canada. Ook verschillende groote pluimvee bedrijven in Amerika en Canada werden op het doek gebracht. Jammer, dat ec voor daken avond zoo weinig belangstelling bestond. Uit deze lering was voor de pluimveehouders veel te leeren. De heer W Verhoog, lid van den Gemeenteraad, zal ric-h bij de a s. perio dieke verkiezing niet meer candidaat stellen. Blijkens de voorloopige uitkomsten der volkstelling bestond de bevolking dezer gemeente op 1 Januari 1931 uit" 2224 mannan en 2144 vrouwen, zoodat het aantal inwoners 4868 bedroeg. Het slechte weer zal wel mede oor zaak zijn geweest, dat de filmavond, georganiseerd door den Lekkerkerkschen Bestuurdersbond in verband met het 36-jarig jubileum het N.V.V, soo slecht bezocht was. Zij die het weer ge trotseerd hebben, konden aanschouwen wat het N.V.V. heeft tot stand gebracht Nadat de voorzitter, de heer Burg- graai geopend had, draaiden allereerst een drietal filmpjes, n.l.: Een teeken filmpje, dat toonde hoe de verstandige arbeider aan zijn vacantie komt; de con gres film en de statistische film. Hierna was het woord aan den heer Visser uit Schiedam, die in een korte, kernachtige speech de totstandkoming ran het N.V. V. besprak. Met nadruk wees hij er op, dat de arbeiders zich zooveel mogelijk moesten ontwikkelen en zich gereed maken voor de taak, die hen in de nieu we maatschappij, die uit deze kapitalis tische chaos komen moet, te wachten staat. Ook drong hij er op aan, dat de ar beiders rich niet moeten laten, splitsen in verschillende groepen en partijtjes. Spr. had van den voorzitter gehoord, dat er in Lekkerkerk iets gebeurt, dat indruischt tegen het parool van het N.V.V., nL dat er hier een persoon is, die thans door het vonden van een eigen partijtje tweedracht poogt te brengen in de gelederen. Of dit partijtje gevormd is met het dodl eigerf belang na te streven, wist spr, met, doch het N.V.V. heeft door eenheid veel weten te bereiken en zal door eenheid den strijd voor de om vorming van het kapitalisch productie stelsel moeten bewerkstelligen, aldus spr. Men blijve daarom aaneengesloten om die taak mee te volbrengen. n Hierna werd de groote film „Triomf" gedraaid, die een welverdiende belang stelling genoot. Meerkerk. Donderdagavond trad voor de afd. Meerkerk der Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond ais spreekster op me vrouw 'Boon—Van der Starp, uit Den Haag. De zaal in hotel „Brughuie" was goed bezet. Het onderwerp der rede was: „Dt klop op de deur". De begaafde spreekster, zei, dat ze niet wenschte te behandelen het dikke boek i&n Ina BoudierBakker dat dezen titel droeg. Neen, zij wilde een politieke rede houden en had dit onder werp gekozen als een waarschuwing. Fr zijn immers verkiezingen in aantocht. Daarom roept ze de aanwezigen toe: Denkt om uw zaak, dodt uw plicht en weest vooral niet laksch, anders kunt ge uw idealen niet zien verwezenlijkt. De regeering der laatste jaren was in ons land zeer zwak, zegt spr. Vele oorzaken der 'tegenwoordige maatschappelijke mi standen en wanverhoudingen bleven on opgelost. De coalitie heeft van haar pro gram gedurende meer dan een kwart eeuw al bedroefd weinig tot stand ge bracht. Wat is er o.a. gekomen van het eedsvraagstuk, vaccinatie, staatsloterij, doodstraf, afschaffing van lijkverbran ding, opheffing van openbare leeszalen, Zondagswet en Zondagsheiliging? Alles bleef onopgelost. Goede wetten, zooals de kieswet, de leerplichtwet en persoonlijke dienstplicht, zijn van een liberaal bewind Uitvoerig behandeld® spr. het vraagstuk der ontwapening. Oorlog is iets vreese- lijks. Hij is een geesel en een ramp voor land en volk. Nationale of eenzijdige ont wapening maakt een land weerloos te genover andere landen en dat mag niet. Spreekster is voor internationale ont wapening Die kan ops gebracht worden door den Volkenbond te Genève. Zij hoopt dat de organisatie van den wereldvrede eerlang werkelijkheid zal worden Nog werd een afkeurend, woord v© sproken over gedwongen winkelsluiting. Ook kwam aan de beurt het radio vraag stuk. Spr. brak een lans voor het goed- recht der A.Vit.O. Tenslotte wekte ze op pal te staan voor de Liberale Staatspartij, de Vrijheidsbond. Voor het debat gaf zich op de heer W. Hoeijenbos, als behoorende tot de S.D.A.P., die zijn gedachten over som mige tooiale vraagstukken uiteenzette. Hem werd uitvoerig van repliek gediend. Damclub. Meerkerk. Er is hier niet, zooala wij Vrijdag meldden, een dansclub, doch een damclub opgenoht, onder den naam van M. D. V. (Meerkerkache Damver- eeniging). De Anti-Rev. "KTesvereeniging „Een dracht maakt macht" heeft voor de a.s. Gcmeenteraadsverkiering de navolgende oandidatenlijst opgemaakt: 1. C. Verhoef, 2 Joh. Boer, 3. G. M. Brakel, 8. W. J. Bensohop, 4. A. W. de Jong, 5. A. Boo gaard. - Mej M. J. van Arkel staat als no. 1 op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school te Bolnes. Dè heer P. Kortlever, tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. school, komt voor als no. 2 op een voordracht voor onder wijzer aan de open-b. school te Ridder kerk. Jubileum Chr. School. Ouderkerk a.d. IJssel. Ter herdenking van het 25-jarig bestaan der Ghr. Schooi II, a.d. Lageweg, heeft het bestuur der schoolvereemging bekers laten vervaar digen met het opschrift: „1905—1930 School met den Bijbel O. a.d. IJ.", welke Vrijdag aan de kinderen zijn Uitgereikt. De Vereen, tot Stichting en In standhouding van Scholen met den Bij bel, sloot haar financieel© rekening over 1930 met een nadeel ig saldo van f 881,88. maar met nog een tegoed van de ge meente van ongeveer f 1600. Tot bestuursleden zijn herkozen de heeren C. J- Hoogendijk 23—6, C. Eve- propa 24—4 en J. de Jong met 21—7 stemmen. Ouderkerk a.d. IJssel. Donderdagmid dag werd in de Chr. Sohool I, hoofd de heer K. W. van Dam een Openbare Lea gegeven. Zeer vele ouders maakten van deze gelegenheid gebruik om het werk hunner kinderen van naderbij te berien. Ouderkerk a.d. IJssel. De Commissaris der Koningin heeft 17 ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1932, voor goed vrijgesteld van den dienstplicht, we gens broederdienst, Ds veehouders sn ds landbouwcrisis. Qudewatar. Ds secretaris der Hall. Mij, Mij. van Landbouw, ir. T. P Huisman, te 's-Gravenhage, heeft in hotel De Rooi een lezing gehouden over: „De positie der veehoudersbedrijven in verband met de landbouwcrisis". De spreker wees er in de eerste plaats op, dat er van een crisis in de veehou derij feitelijk geen sprake is, die bestaat slechts in den akkerbouw (granen, peul vruchten en bieten). Niettemin verkeeren de veehouders in een ongunstige finan- cieele positie. De veehouders profiteeren feitelijk van de crisis van den akkerbouw door hun goedkooper veevoeder. Naar spr's meening steunt de regee ring de veehouders in ons land op geen enkele wijze. In het buitenland gebeurt dat wel. Het varkensstamboek en het voederbureau in Denemarken zijn voor beelden. Denemarken is onze grootste concurrent en daartegenover staat ons veehoudersbedrijf onbeschut, afhankelijk van de markt. Fnuikend zijn ook de sociale lasteü, welke de bedrijven drukken. De Holl. Mij van Landbouw heeft aan de regeering ge vraagd om den boerenstand te ontlasten van den druk, want bakkers, slagers, smeden enz. verhalen hunne lasten op hun afnemers, terwijl de boeren dat niet doen. Spr. wees op het groote nut van de organisatie. Na deze rede volgde een korte toe spraak van den voorzitter, die de ee'nige redding zag in het groote coöperatieve stelsel, als coöperatieve bakkerij, slagerij, smederij enz. Oudswater. De N.V. Carosseriefabriek v.h. H. de Haan, is in staat van faillis sement verklaard. Tot curator is benoemd jhr. A. M. G. H. C. Bowier, notaris. Oud-Alblas. Het faillissement van den heer J. Abbring is opgeheven. Polsbroek en Vlist. Bij de Vrijdag ge houden stemming voor twee notabelen bij de Ned. Ilerv. Gemeente, in de vaca turen G. Boer en J. T. van Vliet, werden gekozen de heeren L. van Zeideren en Jac Schep Az. Als kerkvoogd was aan de beurt van aftreding de heer J. van-Vliet, die met algemeene stemmen herkozen werd en deze herbenoeming aannam. Zanguitvoering. Stolwijk. Woensdagavond, half acht, geeft de Gom. Zangvercehiging „Eensge zindheid" een uitvoering in de Ned. Hei v. Kerk. Uitgevoerd wordt „De Blauwe Donau", begeleid door orkest. Voor na dere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Ouderavond. Waddinxveen. Aan de Chr. Mulo- school aan don Kèrkweg werd de jaar- lijksche ouder avond gehouden. Vooraf was gelegenoeid gegeven tot bezichtiging van het schriftelijk werk en de resultaten van het hand werkonderwijs der leerlin gen. Te ongeveer half acht opende de heer B. J. van Rhijn, voorzitter van het schoolbestuur, deze bijeenkomst met een toepasselijk woord. Vervolgens hield Je heer Tj. van Dam, hoofd der school, een mooi referaat over „Opvoeding en Guido Gezelle". Na de pauze voerde de heer A. Koffeman, onderwijzer aan genoemde school, het woord. Hij hield een interes sante rede over het onderwerp: „Iets- over onze kinderen". Hierna heeft met een'woord van waardeering de voorzitter namens heb schoolbestuur aan den on derwijzer Koffeman, die dezer da^en naar Utrecht vertrekt, een schemerlamp en wandbord aangeboden. Daarna bood mej. Frieda Broer met een leuke toespraak den scheidenden onderwijzer namens de leerlingen een parapluiebak tsji koper aan en een bouquet aan mevrouw Koffe man. De heer Krabbendam, vertolkende de gevoelens van de ouders der leerlin gen en der oud-leerlingen, bood namens hen den neer Koffeman een rooktafel met bijbehooren aan, waarbij gevoegd een al bum, voorzien van de handteekeningen van de gevers. Een en ander ging verge zeld van een luid applaus der aanwezi gen. De heer.Koffeman dankte voor zooveel ondervonden hartelijkheid, daarbij de verzekering gevende dat Waddinxveen hem steeds in herinnering zal blijven. Tenslotte had nog plaats de uitreiking van de prijzen aan' de leerlingen van ile drie hoogste klassen die daarvoor naar de uitspraak van de rury in aanmerking kwamen. De gezelligheid van dezen avond werd verhoogd door de rondgediende consumptie, door het gezang van de kin deren en de grooteren en door voordrach ten. Eerst na het nachtelijk uur keerden allen huiswaarts. „Eigen Haard". Waddinxveen. Het bestuur der ver eeniging „Eigen Haard'' heeft aan be langhebbenden een circulaire doen toe komen, waarbij men wordt opgewekt als lid van deze landarbeidersvereeniging toe te treden. Vooral tot de jonge landarbei ders is dit woord gericht. Indien een landarbeider, niet jonger dan 26 en niet ouder dan 50 jaar, de vrije beschikking heeft over een bedrag van f 400, kan bij door tusscbenkomst der vereeniging uit 's*Rijks kas en onder garantie van de ge meente, f 3600 bekomen voor den aan koop van grond en den bouw eener ge riefelijke woning. De Waddinxveenacjie Dam vereeni ging speelde een competitiewedstrijd te gen D.E.S. van Alphen a.d. Rijn voor het district Rijnstreek. De uitslag was: Wad dinxveen—D E.S. I 191; Waddinxveen HD.E.S. II 14—6. Wllllge-Langerak. Bij de landbouwers Gebr. van Mierlo te Zevender, heeft de vorige week een schaap vier lammeren geworpen. Voor de vlsschert. Zevenhuizen. In de Karpervijvers ls Vrijdagavond in het donker onder veel belangstelling pl.m. 1300 pond visch ge poot. Hier waren 100 Hollandsche kar pers bij, wegende 600 pond. Per stuk va rieerden zij van vier tot twaalf pond. Het was een lust deze visschen te zien uit zetten. Ook was er ongeveer 130 kilo baars van 1—234 pond per stuk. De rest was brasem, behalve een paar groote snoeken. Enkele visschen zijn geringd. Wanneer deze gevangen worden geeft dati een premie. Na deze belangrijke vischaanpoot zien de leden rijkhalzend uit naar 1 Juni. „Apollo". Zevenhuizen. De zangvereen. „Apollo" heeft Donderdagavond in de zaal van don heer Vos een welgeslaagde uitvoering go- geven. De voorzitter, de heer D Bakker, heette met een kort woord de aanwezigen welkom. De zangnummers zijn zeer goed uitgevoerd. „Jong Apollo" verraste de aanwezigen ook met een paar zangnum- mertjes. Deze zijn zóó gezongen, dat wij hier het spreekwoord toepassen: „Goede wijn behoeft geen krans". Alle eer aan den bekwamen directeur, den heer Vin- kenstein, van Den Haag. De afdeeling tooneel was goed ver zorgd. De tooneelstukjes „Onze jongen" en „Hoogmoed" zijn goed vertolkt, aoodat beide ptiikjes het publiek boeiden. Tot slot werd nqg een tableau gege ven, voorstellende „Apollo", de God van den zang. Ook dit viel bijzonder bij het publiek in den smaak. Daarna volgde nog een dansje. De heer L. de Koning sloot met een woord van dank den mooien avond. Gemeentesecretaris-ontvanger. Zevenhuizen. B en W. hebben het vol gende tweetal opgemaakt ter aanbeveling voor de functie van gemeente-secretaris ontvanger: No. 1 P. C. Bom, commies ter secretarie van Capelle a.d. IJssel, no 2 A. EL van Gelderen, ambtenaar ter se cretarie van Benschop. De opstelling is alfabetisch. Een afscheid. Streefkerk. Met ingang van 1 Maart heeft de gemeenteraad aan den heer P. de Jong eervol ontslag verleend als hoofd der O. L. Sohool II, aan welke school genoemde heer De Jong bijna 40 jaren is verbonden geweest. Het schoolhoofd heeft Donderdag, af scheid genomen van de leerlingen, bij wel ke gelegenheid den kinderen een feestje was bereid, waarbij een goochelaar t»t aller vermaak, de kinderen langen tijd bezig hield en hen vergastte met rijn toeren en het vertoonen van een poppen- kast. Vrijdag heeft het dagelijksoh bestuur der gemeente een oomité, bestaande uit eenige vooraanstaande ingezetenen en oud-leerlingen van de school, het bestuur der afdeeling van de Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis", het on derwijzend personeel der school en ver- Naar waarneming in den morgen 2 Maart. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende Z. tot Z.-O. wind Toenemen de bewolking, later weer regen of natte sneeuw. Temperauur des nachts om het vriespunt, later zachter. Waterstand: Keulen 5.63 was 1.49 M. Lek 1.77 was 0.23 M. Vaartsche Rijn 0.67 was 0.0<3 M. Maastricht, 28 Febr., 44.76, was 0.27 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de luoht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 88 graded Fahrenheit. 2 Maart, Eerste Kwartier, op n.ra. 2.42 3 on, dere belangstellenden, afscheid genomen van het algemeen geachte schoolhoofd. Als eet* te spreker sprak de burge meester liem zeer waardeèrande woorden toe, waarbij hij xeide dat het gemeente bestuur zich gedrongen gevoelde, nadat de Raad het ontslag op de meest eervolle wijze, met dankbetuiging van de lang durige en belangrijke diensten, had ver leend, hem bij zijn afscheid ook nog mon deling oprechten dank van de gemeente voor die diensten te betuigen. Hij stipte hi.arbij aan dat de heer De Jong steeds aio een plichtsgetrouw onderwijzer moer dan zijn plicht had gedaan, dat hij rich steeds met hart en ziel aan het onder wijs had gegeven. Voorts «prak hij eenige vriendelijke woorden tot mevr. De Jong, haar dank zeggend voor den steun diep.-rij haar echtgenoot ongetwijfeld had \Jn Tenslotte sprak hij den wensch den heer De Jong 't gegeven mo_ met zijne echtgenoot® nog vele jaren in\ goede gezondheid van de welverdiende rust te genieten. Vervolgens sprak de inspecteur i Lager Onderwijs in de Inspegtift- chem het scheidende hoofd op zeer har telijke en waardeerende wijze toe en liet hierbij uitkomen, dat het onder wijs in hem een uitstekende kracht ver loor. Hij dankte den heer De Jong vogr het geen hij voor het onderwijs had gedaan en wensuhte hem een langen tijd van welverdienden rust toe. Als derde spreker trad de heer H. Plomp naar voren. Deze sprak namens het comité op hartelijke wijze het schei dende hóófd toe. Hij bracht hem dank voor het uitstekende onderwijs door hem gegeven en voor den prettigen omgang waarmede de heer De Jong steeds zijn leerlingen tot zich trok zonder dat de orde en tucht er onder leden. Hij sprak o.a. met waardeering over de wijze, waar op hun hoofd steeds schoolreisjes kon or ganiseert. Namens het comité overhandigde hij den heer De Jong een in leer gebonden album, waarin de handteekeningen van leetling;en en oudleerlingen waren ge plakt en bood hem verder een rooktafel met twee feauteuils en een eohitterende bloemenmand aan. Hierna sprak de heer Anema als voor- ritter v<m de aid. der Zuid-Hollandache vereeniging „Het Groene Krui» net .scheidende bestuurslid toe. Hij bracht hem den dank der vereeni ging voor hetgeen hij als bestuurslid voor deze vereeniging had gepresteerd. Ook m.-vr. De Jong liet hij deelen in dien dank, wijl zij de avonden, waarop haar echtgenoot vergaderingen bijwoon de, in eenzaamheid had moeten door brengen. 134. De wilde snelde onmiddellijk te rug om zijn stamleden te waarschuwen, echter niet zoo stil, of Rob werd wakker en volgde hem. Hij begreep wat er ge beuren ging. Wanneer ze hier gegrepen werden, zojiden ze etellii op de offer plaats ter dood gebracht worden. 135. En inderdaad, na ongeveer een half uur de nachtelijke bezoeker- gevqlgd te hebben, kwamen ze op een open plaats in het woud, waar een aantal inboorlin gen vergaderd wae. En door de truiken zag Rob hoe het bericht, dat bij de heilige beelden sliepen, schudding verwekte. Haastig terug, zonder gezien 'te zijn. de blanken groote op kroop hij EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUfD.HOIA.AMP EN UTREC""*" Schoonhoven**» Courant. MAANDAG 9 MAANT 1931 Als blijk van waapdeering bood hij haar een palm aan en reikte den heer Po Jong een fraai uitgevoerde oorkonde mn rijn benoeming tot eere-lid der ver- ooniging over, waarbij hij er op wees, dat dit het hoogste was wat de vereeniging geven. Daarop sprak de heer J. J. Ooms, on derwijzer aan de school, namens het on- derwijzenr personeel en mevr. Both— van der Wouden, welke op 1 Oct. deze school had verlaten. Hij bracht dank voor den prettigen omgang, welke zij in hem al# hun superieur mochten hebben en bood den heer De Jong een fraaie in lijst gezette ets aan. Ontroerd 'dankte de heer De Jong de verschillende sprekers voor de waar deerende woorden. Kenmerkend voor de groote bescheidenheid van den heer Jong was wel zijn opmerking, dat hij met weinig gaven bedeeld was en da, daarom aan zyn werk heel wat ontbro ken zal hebben. Het was hem echter thans een groote voldoening te vernemen dat zijn werk gewaardeerd werd. Nog eenigen tijd hebben de heer en feaevr. De Jong zich aangenaam onder houden met de aanwezigen.Daarna be stond voor andere belangstellenden de gelegenheid afscheid te komen nemen. Bij de Vrijdag gehouden publieke verkoepmg van het winkelhuis van den heer W. Deelen ia de heer L. Groenendijk eigenaar geworden yoor de som van f 4300. Deze koop ia eohter dea avonds Wijk. JUBILEUM DR. T. BEEKENKAMP. Gouderak. Gouderak is vandaag in feest stemming, want er wordt een jubileum gevierd dat voor de inwoners van veel beteekenis is en waarvoor dan ook het geheele dorp groote belangstelling toont. Het is heden 40 jaar geleden, dat Dr. T. Beekenkamp zich hier vestigde. Gou derak was z(jn eerste praktik en Dr. Beekenkamp was Gouderak's eerste ge neesheer. En zij zjn eikander tot op heden trouw gebleven. Is het wonder dat de gemeente aan Dr Beekenkamp gehecht is? Toen h(j zich hier ve&tigde, beteekende dat een uitkomst voor de Gouderakkers, die voorneen steeds op den geneesheer van Moorurechf aan gewezen waren, een afstand, die4 vaak ■eor bezwaarlijk was. In de 40 jaren, dat Dr. Beekenkamp hier zyn practijk uitoefent, is hijon dol de dorpelingen steeds meer bemind ge worden. Zijn groote hulpvaardigheid, Ja offer vaardigheid, zijn nauwlettende zorgen voor de vele patiënten, die hij bedient, zijn aangename persoonlijkheid, en zijn be langstelling voor het veveenigingsleven in het dorp, zijn enkele der vele redenen voor het aanzien, dat de dokter hier geniet. Vandaag aal Gouderak's burgerij Dr. Beekeakamp huldigen. Zij is blij dat te kunnen doen naar aanleiding van het jubileum, zonder nog genoodzaakt te zijn afscheid te nemen van den geneesheer, want ondanks zijn 65-jarigen leeftijd ver- rieht deze zijn schoone taak nog met liefde en ijver als kapitein dienst doet, en nog eenige geëmployeerden van de Reederij ver zochten jhem Zondagmiddag aan boord te komen, waarop hij is gefeli citeerd en toegesproken door den heer Kortland, die hem namens het perso neel van de boot een barometer overhandigde als blijk vato dank voor den aangenamen omgang, gedt* rende "zooveel jaren Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een zilveren Broche. Een drijfriem. Een auto-^iil. Cocaïnesmokkelaars, HEERLEN, 2 Maart De politie te Heerlen heeft Zaterdagavond nabij de Oliemolen de Belgische vrouw B. T. en W, 8. uit Brunsaum aangehouden Deze personen trachtten aldaar aan derden een hoeveelheid cocaïne te verkoopen ter waarde van f 2600. Bij onderzoek bleek echter dat het geen cocaine was, maar een vrijwel waardeloos product. Vervolgens hield de recherche op den Molenwerf een auto aan, die stond te wachten op de aangehouden personen, In de auto vond de politie vier pakken tuto-cocajne even eens een verdoovingsmiddel. De chauffeur, de Duitscher V. V, 0 uit Keulen, werd gearresteerd. Hij moet een en ander over de grens hebben gebracht. De vrouw B. T. is op het gebied van den cocaïnehandel een goede bekende. ERNSTIG ONGEVAL IN ARGENTINIË. Twaalf militairen verdronken BUENOS AIRES, 2 Maart. De feestelijk, heden ter eere van den Prins van Wales zijn verstoord door een tragisch ongeval. Het eerste gedeelte van den tocht op Argentijnsch gebied was op -het Lantizi- meer. De I iHouruuur. ua geujetuiteraaa ver&ur ueri viubuaigauuuag urn A.óo uur, ua* lAturauaenug au uü voigcuiue ujjcuua. lugeaouieu siuaaen, jjeuoeumig i>euat uu^bcommissie njasinkouibteuueiab- tjjug, benoeming gemeen tegcneesneer, benoeming stembureau* voor Prov. biateu en Gemeenteraad, vaststelling konier bouueuoeuu.aststeduig pensioengrondslag van den gemeente veldwachter en vaststelling IjjsL vrije geuieebkujidige hulp De antirevolutionaire kiesver eeniging „Noder.and n Uranje" houdt Woensdagavond te half zeven ju de scliooi met den bijbel een vergadering De agenda bevat o.a. de panton, bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren E. Aanen, E. Slob en G. de Raad en opmaken van de groslijst voor de verkiezing van')eden vun den gemeenteraad. CANDIOATEN S.D.A.f. De afdeeling der S.D.A.P. heeft als candiddten voor den gemeenteraad gesteld de heeren: 1. P. J. van Harmeien (aftr.J; 2. 0. Peerbolto (aftr.); 8. A. de Groot; 4. Gov. v. Os v. d. Abeelen; 6. A. P. Koppenol; 6. J. w. F. V. Os v. d. Abeelen; 7. J. 0. de Jong •n 8. Ger. v. Os v. d. Abeelen. HET SOLISTEN-CONCOURS. Het Solisten-Concours dat hier met Paschen zal worden gehouden, belooft uitstekend te zullen slagen. Hoewel eerst op 0 Maart de Inschruvingstermijn sluit, hphhon wirtVv j_ i: - mOk/UI IJ YlligOlUl liilj "J DJ.UJ hebben zich reeds thans «0 solisten, duos, kwartetten enz. opgegeven, uit e deelen van het land. Daaronder zijn uoo X/JÜUUUUWI PIJ LI rvele Inschrijvingen voor de hoogste klassen, zoodat er ook wat goeds zal zijn te hooren. Als het zoo blijft doorgaan met de aanmeldingen, zal de commissie spoedig de inschrijving moeten sluiten aangezien anders de deelname te groot wordt om het concours in twee dagen behoorlijk te kannen afwerken. Binnenkort zullen per advertentie nadere ijzonderheden bekend worden gemaakt. EEN JUBILEUM Qa 1 'Maart was het 40 jaar geleden dat de heer Jacobus van Vfiet in dienst trad bij de N.V. Stoomboot Reederij oct. Lek. Het grootste deel van dit tijdperk heeft van Vliet dienst gedaan als kapitein op verschillende booten van de Reederij en zich doen kennen als een hoogst bekwaam en vakkundig kapitein. Deze dag is dan ook niet onopgemerkt voorbijgegaan.' r n vflT1 Reederij op de Nr> ii da tfeot, waarop van vliet boot met de Engelsche werd begeleid door verschillende vaartuigen op één waarvan zich de militaire kapel bevond. Joor een niet nader te verklaren manoeuvre werd de motorboot overvaren en 12 militairen verdronken. OVERSTROOMINGSGEVAAR LANGS DEN RIJN. KOBLENZ, 2 Maart. Tengevolge van het smelten van de sneeuw in de laatste dagen, is er wederom in het Rijngebied overstroomingsgevaar ontstaan. Zoowel de Rijn zelf als de zijrivieren zijn sterk gewassen De Moezelscheepvaart ia verboden en ook die op de Lahn is stopgezet. Men vreest nog verdere stijging van het wa ter in verband met den nieuwen sneeuw val. HET VLOOT-ACCOORD. LONDEN, 2 Maart. De tusschen Frank rijk, Italië en Engeland bereikte overeen komst ten aanzien van de bewapening ler zee, wordt in de Engelsche pers algemeen als een gebeurtenis van groote politieke beteekenis beschouwd. Ook de Amerikaan- sche bladen wijden er veel aandacht aan. Zij verkondigen eenstemmig als hun mee ning, dat de Londensche vlootovereen-. komst, die tot nu toe weinig practische beteekenis had, door het nu getroffen ao- coord plotseling waarde heeft gekregen De jongste besprekingen hebben vee, bj- gedragen tot zuivering van de vergiftigde Europeesche atmosfeer. daders van dezen moord in aanmer king kunnen komen. E«n ervan is de leidekkers patroon Maring, die alle schuld ontkend. De andere is de vroeeere meesterknecht van Maring n.l. wessendorp te Vught, die tegen zijn vroegeren patroon zeer bezwa rende verklaringen heeft afgelegd. Wie van beiden de werkelijke schul dige is,- zal het onderzoek ter Open bare terechtzitting moeien uitmaken. Deze zitting heeft vermoedelijk reeds in April a.s. plaata. MOORD IN EEN TREIN. Het lijk langs de lijn gevonden. Vrijdagmorgen vond„n spoorwegarbeiders nabij Borgworm langs de spoorlijn Brussel- Luik het lijk van eeu handelsreiziger uit Boedapest. Uit het onderzoek ia gebleken, dat de Hongaar in den eipresstrein Oostende - Keulen ls vermoord en uit den trein geworpen. In een eerste-klas coupé weEden een bebloede hamer ewbloedspatten gevonden. De Algerijn Moulay ben Ahmed is te Luik gearresteerd on ler verdenking den moord gepleegd te bobben Hu heef deze misdaad bekend. Deo h' mer, waarmede hij zun steehtoffer de hersei pan verbrü zelde.had hij in een warenhuis te Brussel gekocht. De kerel zegt 4e misdaad bedreven te hebben om zich meester te nfaken van het geld van den Hongaar. Hij loochende eerst den aanslag o(. 8 Februari op den Nederlander Rochman ia den sneltrein Keulen—Brussel eveneens te -'ebben be dreven, maar heeft later ook deze misdaad bekend. NED. HERV. KERK. Bedankt: voor ELoornaax da. G. der Wal te Dirk® land. DE RIVIEREN WASSEN WEER. De sterke regenval van de laatste da gen heeft de groote rivieren weer snel doen wassen en de yijfde hoogwater-periode in dit seizoen staat voor de deur. De Maas bij Grave stijgt onrustbarend. Gistermor gen teekende de peilschaal een stand van 10.20 M. plus N.A.P. met 44 c.M. was sinds den vorigen ochtend. Er is groote kans, dat voor de vierde maal in dezen winter de Beersche Overlaat in werking zal treden. Dit wordt verwacht in den nacht van Maandag op Dinsdag. In jaren heeft men met zulk een langdurigen hoog waterstand, gekend ais dit jaar het geval HET TORENDRAMA IN DE HOOFD STAD. Ernstige anwijzingen. Het onderzoek in liet bekende Am. st^rdamscUe iorendrama moet zeer ernstige lei ten aan het licht hebben gewacht. Onder leiding van den deskundige Dr. Huist heelt een onderzoek op het opgegraven lijk van het siachtr ofler Arkenbout plaats gehad. Dit onderzoek heeft tengevolge ge had, dat de deskundigen tot de con clusie zijn gekomen, dat er inderdaad sprake is van moord. Onomstooteiijk- is vast komen te staan, dat Arken bout is neergeslagen door een goed- gerichten slag met een leidekkers- hamer. Of het slachtoffer hierdoor direct gedood werd is niet zeker. Wel slaat vast dat de wond afkom- stig is van een leidekkershamer, daar de spitse punt duidelijk uit den vorm van de wond, was te herkennen, mede door de zeer eigenaardige wond zelf. Slechts twee pencmen zewden «I» Te Hoogeveen heeft de politie een kantoor bediende van de Eerste Drentsche Stoom trammaat8Chappij aangehouden, verdacht van verduistering van ongeveer f 15.000, ten nadeele van die maatschappij'. Zaterdag is te 's Hertogenbosch de 21-jarige chauff ur L. J. van Dyk" bij het manoevreeren met een truck met aanhang wagen té water geraakt in de haven en verdronken Te Kessel (L.) is hec 6-jarig dochtertje van den smid M. in een ketel met kokend water gevallen Het is gisteren aan de gevolgen overleden. De werkloosheid in de Ver. Staten is volgens de opgaven der yak.vereenigingen verminderd. In Februari zijn ongeveer 10.000 werkloozen minder geteld dan in de maand tevoren. Het kleine stoomschip „Comraercio" ia ter hoogte van de Kaap Pènas (in Spanje) in een storm vergaan. Zeven opvarenden zijn verdronken. De Japansche Kamer van Afgevaardig den heefi een wetsvoorstel aangenomen, dat aan de vruuwen kiesrecht voor de gemeenteraadsverkiezingen verleent. In een hoogovenbedrljf te Ville Rupt, (in BelgiS), werden bij hét transportet-ren \^n slakken, vier werklieden bedolven en gedood. Twee werden licht gewond. De arbeider H. 3. te Luinjeberd bfj Heeren veen, geraakte tusschen een stier en een muur bekneld. Met ernstige ver wondingen en een gebroken schouder is de man naar huis vervoerd. POGING TOT VERGIFTIGING. De rechtbank te Middelburg deed uit spraak in de zaak tegen vrouw M. T. B tegen wie twee jaar gevangenisstraf was geëischt wegens poging tot vergiftiging of poging tot ernstige benadeeling der ge- gezondheid van P. de Waard te 's-Heer Arendakerke, bij wien rij inwoonde. De rechtbank sprak de vrouw vrij en ze- lastte haar onmiddellijke invrijheid stelling. DE IJSSELSTEINERS ZIJN TE VECHTLUSTIG. De een en twintigjarige timmerman H. T. te LJsselstein moest voor den Po litierechter te Utrecht terecht staan we gens mishandeling. De politierechter leidde de zaak nogal komisch in en ving aan: „Naar IJsselsteinsche zede hebt u ver dachte, J. B uit Behschop, beknokt, zoo dat deze drie tanden verloop en een bloedneus bekwam. De timmerman gaf dit toe, hoe kon hij anders doen de drie kunsttanden, die op het oogenblik des Benschoppers mond sieren getuigden tegen hem Drie jongelui uit Benschop hadden in den autobus tegenover verdachte gezeten en de vuisten tegen hem gebald. En dat was voor den timmerman een reden ge weest om bij het stoppen van de bus te wachten en toen het drietal was uitge stapt een knokpartijtje te beginnen. Verdachte vond, dat „de vreemdelinge'' tever tegen hem waren gegaan. Het ge volg was geweest, dat J. B. uit Benschop bloedend verwond werd, zooals het in de dagvaarding luidde. De officier van Justitie was van mee ning, dat men in IJeselstein veel te gauw de vuisten tot vachten gereed heeft, en dat moet worden tegengegaan. Spr. eischte vijf en twintig gulden boete subs, 25 dagen hechtenis. De Politierechter vond, dat het tijd begon te worden, dat de Usselsteiners eens hechtenisstraf krijgen voor vecht- terijen, maar deze jonge verdachte was nog nooit veroordeeld en daarom, wilde spr een uitzondering met hem maken en legde hij hem f 30.— boete subs. 15 dagen hechtenis op. J. B. had twaalf gulden schadever goeding geëischt en ook daartoe werd de timmerman veroordeeld. Zoodat het voor hem een duur robbertje ia gewor den. OE MOORDZAAK-LANS. Mr. Kokosky vraagt vrijspraak. Nadat, zooiyls gemeld, de advocaat ge neraal van het Gerechtshof te 's Hertogen - boscb tegen den procuratiehouder v. O. wegens het voortgezette misdrijf van ver duistering, valsehheid ia gbschriftu* es doodslag op den heer Lans een gevange niastraf had geéischt van 15 jaar zonder altrek der preventieve hechtenis, heeft de verdediger, Mr. Kokosky, zijn pleidooi ge houden. Pleiter noemde deze zaak een urficum. Tweemaal is ze naar de instructie terug gewezen en godurenbe al dezen tyd is verdachte door zyn preventieve hechtenis gekweld. Daarmede achtte spr. verdachte zwaar genoeg gestraft voor de malversatie.s zoodat hij zijn invrijheidstelling mocht vragen wanneer de doodslag niet bewezen wordt geaont. Naar spr's meening ls dat bewys niet geleverd. Hij wees nogmaals op het gebrekkige vóóronderzoek, waardoor deiuiste sporen zfjn uirgewischt. Ten onrechte legde de Adv. Gen. een onverbrekelijk verband tusschen de mal versaties en den moord en nam verde; als zekerheid aan wat wel mogelijk was. Pleiter stelde allerlei andere mögelijkhed en omtrent de wyze, waarop de moord heeft plaats gehad, tegenover die waardoor de Adv. Generaal zich liet leiden en ontkende de waarde van de aanwijzingen, die als getui^enmateriaal tegen v. 0. dienden. Naar spr's meening kan de beklaagde den moord onmogelijk hebben gepleegd maar afgezien daarvan, moest z. 1. bekend worden dat hier twijfel bestaat. Zoolang die ontzettende twijfel er is, moet naar pleiter's meening vrijspraak volgen omdat er beter tien schuldigen vry kunnen zyn dan dat één onschuldtg wordt veroprdeeld. Mr. Kokosky besloot zijn pleidooi met de hoop uit te spreken, dat hij voor het laatst in dezö zaak had gepleit. Na een kort repliek van den advocaat- generaal en dupliek van den verdediger sloot de verdachte zich aan by het pleidooi en zag af van het laatste woord. De uit spraak werd bepaald op Vry dag 13 Maart des n.ra. 4 uur Onder de vele belangstellenden, die tot1 in ds gangpaden van de tribune stonden wm ook ds schtgsnoots van dsn verdachts, Alblaserdam. De architect H. Danser Jr. te Rotterdam heeft namens de Bouw vereniging „Beter Wonen" aanbesteed het bouwen van 24 woningen in plan Dam Er werden 18 biljetten ingeleverd. De uit slag was als volgt: A. v. d. Gijp en Zonen te Ridderkerk f 58.990; J. J. v. d. Plaat te Alblasserdam f 58490; N.V. v.h. Boëie en Van Eesteren te 's-Gravenhage f 59 400 J. C. van Engelen te Aïblasserdam f 58486 M. Roos te Bolnes f 61-260; K. Ooms te Bleskensgraaf en J. Holdemans te Oud- 'las f 52.488; H. Bakker te Giessen- dam f 59.285; Gebrs. Stam te Nieuw- Lekkerland f 49 987; Reus en Bouterse te Rotterdam f 51.650; B. Hoffman Fz. te Sliedrecht f 65.271; L. de Jong en Zonen te Ouderkerk a.d. IJssel f 57.700; L. Ponsen te Krimpen a.d. Usael f 62 674, H. Heibeek te Dordrecht f 61.460; J. Boer te Krimpen a.d. Ussel f 51300 3 biljetten waren van onwaarde. Gunning aange houden. B. en W. van Vlaardingen hebben aan besteed: het maken van een basaltbeton kaaimuur aan de Ooathavenkade, lang 246 meter, met inbegrip van de daarvoor benoodigde grond- en baggerwerken. Laagste inschrijver was D. Broer® te Sliedrecht, voor f 76.580. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Woensdag 4 -Maart, 's avonds 7 uur, zal voor de Uitgetrede- nen uit de Ned. Herv. Kerk voorgaan Ds Grisnigt, van Waddinxveen. BLESKENSGRAAF. Woensdag 4 Maart, 'a avonds 7 uur, Da. P. Zandt, van Delft. STOLWIJK. Evangelisatie. Donder dag 5 Maart, 's avonds 6.30 uur, Da. T. Lekkerkerker. Bidstond voor het Ge was. BRANDWIJK. Donderdag 6 Maart, 'a avonds 7 uur, de heer J. Kara.* STOLWIJK. Evangelisatie. Dinsdag 3 Maart, 's avonds 6 30 uur, Ds. Lamme- rink te Delft. Bidstond voor 't Gewas. WIJNGAARDEN. Woensdag 4 Maart, 'a avonds 7 uur, de heer Van Leeuwen, G. 0. te Schoonderwoerd. Biduur voor he tGewaa. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Dinadag 3 Maart, 's avonds 6 30 uur Ds. K. Groen, van Rotterdam. Biduur voor het gewas. NIEUWPOORT. Donderdag 5 Maart, 'a avonds 6.30 uur Ds. J. Reesink, van Noordeloos. NOORDELOOS. Woensdag 4 Maart, 's avonds 6.30 uur, Ds. J. Reesink. AMSTERDAM, 2 Maart. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 523 vette koeien, waarvan de prijzen wa-, ren: le kw. 92—102, 2e kw 80-90, 3e kw. 6878, mindere soorten 5666 per K.G. slachtgewiöht; 125 melk- en kalf- koeien f 280 per stuk, 97 vette kalveren, 2e kw. 86—95, 3e kw. 76—84, per K.G. levend gewicht; 121 nuchtere" kalveren f 6—12 per stuk; 800 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G. 50— 51, zware varkens 48—49, vette varkens 46—47, 199 paarden i 80--470 r*r stuk GORÏNGHEM, 2 Maart. Veemarkt van heden. Aangevoerd: 205 runderen, 10 nuchtere kalveren, 24 varkens, 704 big gen, 365 overloopers. Prijzen: zware kalfkoeien 275375, melkkoeien 200 325, kalfvaarzen 175300, gulste vaar zen 120200, stieren 100100, nuchtere fokkalversn 1215, idem export 810, drachtige varken» 6090, natie zeugen 3045, overloopers 1528, biggen 8 12. Handel matig. Eieren 5—5.50 per 100 stuks. OTTDEWATER, 2 Maart. (Telefonisch) Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 4 par tijen, 180 stuks, 900 K.G. Prijs: le srt. met R.M. f 35—38, 2e soort met R.M. f 32—34. Zonder R.M. geen aanvoer. Handel matig ROTTERDAM, 2 Maart. (Draadloos). Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsohe eigenh f 5,25—5.80, Zeeuwsche blauwe 5,206,80. Zeeuwse he bonte 5.20—5.80, Zeeuwsche bravo's 5— 5.30, BI. eigenheimers 44.50; Friesche eigenheimers 4.255 50, Red Star 4.50—6 ROTTERDAM, *2 Maart. (Draadloos.) Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 400 vette runderen, 239 vette kalveren, 238 schapen of lammeren, 1377 varkens. Prijzen per half kilo: Koeien 46—48, 34— 40, 27—31 ets.; kalveren 806—85, 67 72H, 52^—5734; schapen 20—35, lam meren f 20—26 per stuk; varkpna 21 Vi 2034—20 ct. Overzicht: Koeien vlugge handel, prij zen onveranderd, ossen en stieren tame lijke handel, zelfde noteer ing; vette kal veren handel «troef, prijzen stabiel; var kens levendige handel, prijzen gelijk. GR00T-AMMER3. Aan de markt al hier waren heden aangevoerd 6 partijen, met tezamen 184 stuks kazen, wegende 1288 K.G. Prijs: met rijksmerk le soort f 36 tot f 36, 2e soort f 33 tot f 34. Han- deUTOECHT ,28 Februari. Aangevoerd 3645 stuis vee. De prijlen waren: stieren 32—43 ct., slachtkoeien 41-47, 38-40, en 34—37 cent per hali K.G. Kalfvaar- zen I 1401—220, pinken 70—110, melk koeien f 230—330, kalikoeien f 250— 360, varekoeien f 160—250, nuchtere kal veren f 6—10, magere varkens f 2010, schrammen f 12—20, tiggen. 1 7—11, ma, gere schapen f 2040, alles per stuk. Geboren Zoon van QR1ETJE MI-bRKERK en ANTON BREEDVf LD. Lekkerkerk, 27 Febr. 1931 Adres: H. Meerkerk, Lange Achterweg. Heden ontvingen wij hit treurige bericht, dat te Lark N.D (Noord-Amerika) den llen Februari is overleden, in den ouderdom van 45 jaar en 6 maanden, onze Neef Echtgenoot van MARIA DE BOOM ADR.dochter, haar nalatende 4 nog jeugdige meiajes. Uit aller naam, A. VERDOOLD- de Boom. S. VERDOOLD. Oouderak, 28 Febr 1931 Heden overleed, tot onze groote droefheid-, na een. langdurig geduldig gedragen lijden, onze geliefde Vrouw en zorgzame Moeder, Zuster en Behuwdzuster in den ouderdom van 50 jaren. Uitvaller naam, J. OUWENEEL. H. OUWENEEL en Familie. Nieuwpoort, 1 Maart 1931. Ondergeteekende betuigt zijn har- telijken dank voor de groote be langstelling ondervonden bij het neerleggen van zijn betrekking als Hoofd der School No. 2 alhier, Streefkerk, 28 Febr 1931. Voor de zeer vele blijken van belangstelling betoond bij het over- x lijden van mijn innig geliefden Man betuig ik, ook namens wederzijdsche Familie, onzen hartelijken dank Wed. A. Q. BESEMER- Veth Papendrecht, 28 Febr. 1981. Voor de vele blijken van b< lang stelling, betoond bij het overlijden van onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed. J SCHILT-MUL, betuigen wij onzen Hartelijken dank Namens de Kinderen, J. LINDEMAN-SCHILT, Schoonhoven, Maart 1931.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2