Boerderij Schouw Werkmansgoederen HELPT 0NS| BOEREKKflECHT BoerendlenslM Boerendlenstbode Adam Plano. Bandijzer* Cornells narianus mmm Dienstbode een Dienstbode. Boerenknechtje Dienstbode Wei-en Hooiland VERGADERING H. W. FROWEIN „DUDICO" GRIND. BOELHUIS DE KLEINE WINST" Jan Brouwer, Hoven 63, Telef. 113, Schoonhoven Wat geeft de Radio? Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen. Afloop Aanbestedingen Afloop Verkoopingen. Nieuws in een paar regels. Burgerlijke Stand. Marktberichten ▼Rrjtnw n MBwrr twi. Advertentiën. 25-jarige Echtvereeniging Hendrik Schriek, Govert de With Cz. jan de Groot Tz Alida Schutte. 25* jarige J§jfchtvereeniging Baardtje Spek H. van der Graaf en Echtgenoote. Terstond gevraagd: Bakkersleerling Terstond gevraagd: Schippersknecht Gevraagd met Mei: Terstond gevraagd: vraagt gevraagd gevraagd. gevraagd Terstond gevraagd: Trekhond met Kar, Ta koop: Cabine en Laadbak Te koop: bii L. v. LOON, Uit de hand te koop: makBiaars- en AccounianisKanioor J. P. V. d. BAS a C. VCRHEIJ dii laar weder uerKrllooaar: Kuikens enJongeHennen D. P. VAN DONK, koop: Te koop: Algemeene Bijeenkomst «e OTTOLAND Sprcker; Dr. J. SEVERIJN uit Dordrecht Onderwerp: „De Ontwapeningsactie'' Vrijzinnige Kiesvereeniqing „Stolwijk" te Stolwijk GEVESTIGD TE POLSBROEK: Staat ter dekking: X. van der Breggen Polder Streefkerk met Kortenbroek aan te besteden: Voorloopig Bericht Te Lopik Leve r worst A. Bruijnel Couranten (misdruk) Korte Tiendeweg 22 Gouda temrre rn.no WHDVrSBLADVOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. OtmamHBT.TI«llt. CBOTimt tbi.w)wi 1» anrcwr w.. Zaterdag 14 Maart Hllvtrtum. V.A.R.A. 8 ntfir GramefeoE; V.P.R.O. 10—10.16 Morgenwijding; V. A.R.A. 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven; 12.15 V.A.R.A.- ortest en Gramofoon; 2.15 Gramofoon; BtëO De heer K. Polderman over het Instituut v. Arb. Ontw.; 2.45 Concert; 4.15 Cursus Duitach; 5 uur De heer W. Louwaars over „Onze groote kin deren en onze tijd"; 5.30 „Ons huis een tehuis"; 6 uur De heer A. van Geuns over: „De Algemeens beteekenia der Statenverkiezingen"; 0.15 Gramofoon; 0.20 Literair Halfuurtje; 7.05 Foto halfuurtje; 7.45 V.A-R.A.-Varia; 7.55 De heer S. Broekman over: „Het Pink sterfeest van den Arbeiders Sport bond"; 8.05 Het V.A.R.A.-orkest, voor dracht, zang en piano; 11 uur Gramo foon. Huizen. K.R.O. 80.15 Gramofoon; 10— 11.30 Concert; 11.30—12 Godsdienstig Halfuurtje; 12—1.30 K.R.O.-orkest; 1.302.30 Gramofoon; 2.303 Vragen- halfuurtje voor jeugdige personen; 3 4.0 Kinderuurtje; 50 Gramofoon; 0 uur Esperanto; 6.15—0.35 Weekover zicht; 0.350.45 Gramofoon; 0.45—7.15 Cursus Esperanto; 7.15—7.35 De heer W. H. Rijff over: „De verzorging van het Aquarium"; 7.35—8 Gramofoon; 8 —11 Vroolijke avond uit de Cantine der Genietroepen te ütfecht. In de pauze Nieuwsberichten van Vaa Dias en Gramofoon; 11—12 Gramofoon. Zondag 15 Maart Hilversum. V.AJLA. 8.50 uur Mededee- lingen van Voetbalbonden; 8.55 uur Tuinbouwhalfuurtje9.25 uur V.A.R.A.- Varia; 9.35 uur Concert; 9.50 uur Ge dichten voor te dragen door Martien Beversluis; 10.10 uur Concert; 10.55 uur Toespraak door den heer G. J. Zwert- broek; 11.10 uur Concert; A.V.R.O. 12 —12.30 Cursus „Film en Filmkunst"; 12.302 A.V.R.O.-Orkest; 2—2.30 Boe- kenhalfuyrtje; 2.30—3.30 Koren en Om roeporkest; 3.30—4 De heer M. van Santen over: Het leven van wijlen Lord Northcliffe, den Engelschen kran tenkoning; 44.45 uur Omroeporkest; 4.456 Sportuitslagen; V.A.R-A. 6 uur Kinderuurtje; V.P.R.O. 0 uur Jeugd- ihaifuurtje; 0.30 uur Kerkuitzanding. Spreker Ds. P. D. Tjalsma te Leiden; A.V.R.O. 9 uur Nieuws- en Sportbe richten; 8.1610.15 „De Barbier van Bagdad (Solisten, Spangen's Koor en het Utredhtsch Stedelijk Orkest); in de pauze de heer W. Vogt over: „1001 Nacht"; 10.1511.15 Vroolijk program ma; 11.15—12 Gramofoon. Huizen. N.C.R.V. 8.30—0.30 Morgenwij ding; KJR.O. 10.30 uur Hoogmis uit ihet St. Ignatiuscollege te 's-Gravenha- ge; 122 KJR.O.-Onkest; 2—4.45 Hor- djsnkingsvergadering van den Stillen Omgang te Amsterdam; 4.455 Gramo foon; N.C.R.V. 6.20 uur Kerkdienst. Voorganger Ds. 0. W. G. van Willigen van der Veen te Rhoon; K.R.O. 7.46 8.10 De iheer Dr. J. Haast over: „De Christelijke naastenliefde aan de School van Vlncentius"; 8.108.15 Voetbaluit slagen; 8.1510.40 K.R.O.-Orkest en Nieuwsberichten; 10.4011 Klein Koor. Maandag 16 Maart Hilversum. A.V.R.O. 8—9.50 Gramofoon; 10—10.16 Morgenwijding; 10.3012 A.V.R.O.-Orkest; 12.15—12.45 Orgel concert; 12.45—2 Gramofoon; 2.20—3 Loetafoon-programma; 33.40 Kamer muziek; 3.40—4 Voorlezen uit „De juf frouw van luut Jan"; 4—4.30 Gramo foon; 4.90—0.30 Kinderuur; 6.80—0 De heer Gasper Howeler over: De drie stijlen van Strawinsky; 07 Kovacs Lajos en zijn orkest; 77.30 Boeken halfuur; 7 45—8.15 Pales trin a-Koor; 8.150.15 OtmToep-Orkest9.159.45 De heer Eduard Veerkade leest Frag menten uit „St. Joan" van Shaw; 10.25 uur Nieuwsberichten; 10.3511 Om- roep-Orkest; 11—12 Gramofoon. Huizen. N-C-R®!#—8.15 Schriftlezing; 8.15—0.30 Concert; 10.30—11 Zieken- dienst; 11—11.80 Chr. Lectuur; 11.80— 12.30 Gramofoon; 12.80—4.45 Orgel concert; 1.452 Gramofoon; 22.35 flchooluitzending; 2.85—3.15 „Seizoen- borders en de mooiste planten voor de zomerborder" door den heer A. JHer wig; 3.10—3.45 Knippen en Stofversie- ren; 4—0 Ziekennurtje; 56.45 Han denarbeid voor de jeugd; 5.40—7 Haagsrih Trio (Viool, Cello en Piano) 77.30 De heer H. Burger over; „De verbetering van onzen kerkzang"; 7.30 8 Dr. F. J. Krop over: De Russische geloofsvervolgingen en de roeping der kerk": K.R.O. 8«11 K.R.O.-Orkest; 9 nur Nieuwsberichten; 9.109.30 De heer J. Hazewinkel over: „Alledaag- sche Zaken"; 9.30—11 Vervolg Concert; 11—12 Gramofoon. juist een der weinige plekjes, waarop we hierboven doelden. Die bocht vormt het natuurlijk verloop van den Singel, de weg langs het water buigt aioh daar in een bekoorlijke kromming naar de stad en als men van de zijde van de stad komt, heeft men dadelijk het vrije en ruime uitzicht op de onbegrensde polders. Daar, op dat punt, dat door eigen plaats en door zijn eigen omgeving onbe twistbaar vrij' en onbezet moesk blijven, heeft de raad nu toestemming gegeven tot het bouwen van een woonhuis. Er zal dus daar een pand komen te staan, dat hinderlijk is, niet voor het spaarzame verkeer op die plaats, maar hinderlijk voor het oog, omdat het staak op een plaats, waar geen gebouw geduld kan worden. We betreuren deze beslissing, omdat een mooi plekje daar geschonden zal worden. Hoe gezocht die plaats was, kon men des zomers zien, als ter plaatse, wftar het huis zal komen, een aantal banken ston den, die regelmatig met rustende hande laars bezet waren. Of de toekomstige bewoner wel opge togen zal zijn over de keuze van 'het ter rein, betwijfelen we, want aan drie zij den van zijn huis komen de voorbijgan gers storend dicht langs zijn vensters en tuin voorbij. EXAMINATOREN. De heeren D. Visser, gemeente-archi tect B.N.A., en H. Hendriks, hoofdopzich ter bij de kerkrestauratie, zijn benoemd tot examinator van het voorbereidend en definitief examen voor bouwkundig op- ziohter, welke examens worden afgeno men door de Maatschappij tot Bevorde ring der Bouwkunst, Bond van Neder- landsche Architecten B.N.A. te Amster dam. Ongelukkige val Mevrouw K., die gisterochtend haar woning op den Korten Dijk verliet, gleed bij het afstappen van den stoep uit en viel. Zij was neergekomen op den rand van den stoep en had bij den val haar dijbeen gebroken. Mevrouw K. is naar het Diaconessenziekenhuis te Utrecht ver voerd. Haar toestand is gunstig. DOKTER EN PATIENT. Gezondheid is een onschatbaar voor recht en het teruggeven van de gezond heid is ook min of meer onschatbaar. Woensdag werd voor het Kantongerecht een zaak behandeld, waarin dat tot uiting kwam. Dokter Barnstein, uit Rotterdam, had iemand uit Schoonhoven, G. genaamd, behandeld en die geneesheer bleek wel doordrongen te zijn van bovenbedoelde onschatbaarheid. Volgens G. hafi hij achtereenvolgens aan den heer Bamste n ■ruim f 8Ö0 betaald. Per visite rekende de medicus'f 35, f 50, f 55 en soms ook wel f 70. De laatste vordering van f 52 had de heer G. geweigerd te betalen en hier voor had de beer Barnstein hem gedag vaard, De eisoher zette op een nog al komi sche wijze uiteen, boe hij bijvoorbeeld den heer G. een onderhuidache injectie had NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep naar Zalt- Bommel door Ds. J. Lekkerkerker te Mo lenaarsgraaf; naar Papendrecht door Ds. Klomp te Ede. Beroepen te Benschop Ds. J. H. Koster te Montfoort. STADSSCHOON. Schoonhoven heeft niet veel grond en evenmin heeft zij veel ruimte, waar de wandelaar zidh kan vermeien in bewe ging en aanschouwing. Nu zijn die twee tekorten met elkaar in conflict gekomen en de gemeenteraad is voor de moeilijke keuze gekomen om daarin een beslissing te nemen. Er was een aanvraag tot het bouwen van een woonhuis op den hoek van den Nieuwe* Singel en den Opweg, en dit li toegediend. En dan vertelde hi] nog, dat hij alleen ter wille van G. een nieuw in strumentarium had aangeschaft. Bloed onderzoek had plaats gehad en dat kost te veel. Het kon ook wel gratis gebeuren aan de Rijkskliniek te Utrecht, maar daar was de dokter niet voor. De Kantonrechter gaf de twee heeren gelegenheid om zich met elkaar te ver staan, maar dat gelukte natuurlijk niet, integendeel bleken ze tijdens de schorsing elkaar geducht te hebben uitgemaakt. Toen beëindigde de rechter de zaak en zeide op den omineeuzen datum 1 April uitspraak te zullen doen. WINKELWEEK IN DE LOPIKER- STRAAT. Het m eerend eel der winkeliers in het gedeelte van de Lopikerstraat tusschen de Haven en de Lange Weistraat heeft besloten tot de oprichting van een Ver- eeniging „Lopikerstraat". Als bestuur dier vereeniging is gekozen het comité, onder welks leiding onlangs de verlichting van dat gedeelte der straat tot stand is geko men. Als eerste teek en van activiteit bereidt de veereniging „Lopikerstraat" een Winkelweek voor, die van 30 Maart tot en roet 0 April wordt gehouden. De betrok ken winkeliers zullen die week extra werk maken van hun étalages en de straatver lichting, die nu alleen des Zaterdags avonds wordt gebruikt, zal die week iede- den avond dienst doen. Voorts zullen een paar reolamedoeken worden uitgehan gen. CHR. U.L.0.-SCH00L Dinsdagavond werd de ouderavond en de jaarvergadering van de Chr. U.L.O. alhier in het Schoolgebouw gehouden. Niettegenstaande het ongunstige weer was de vergadering uitstekend bezocht. In een der lokalen was het werk der leer lingen tentoongesteld, zoodat alle ouders het konden bezien. De teekeningen en handwerken trokken de bijzondere aan dacht. Om 8 uur opende de voorzitter, de heer W. Hooijkaas, de vergadering met gebed, waarna /hij 'het woord gaf aan Ds. Kleij- ne, Predikant te Willige-Langerak, die in zijn openingswoord het gezin van Izaak en Rebekka uit het Oude Testament be sprak. De spreker putte uit dit zoo be kende verhaal rijke stof, ook voor de te genwoordige opvoeding, wijzend: le. op het gevaar van onwaarheid spreken der ouders; 2e. op het gevaar van onder scheid maken tusschen de kinderen, wat 'n verderfelijken invloed heeft op de een dracht in 'het gezin; 3e. op de.noodzake lijkheid van tucht in het gezin, vooral in dezen tijd zoo hoog noodig. De voorzitter bedankte Ds. Kleijne voor zijn schoone en leerzame rede, waarop het woord was aan den secretaris voor zijn jaarverslag. Deze wees op den groei der school. In 1928 gemiddeld 33 leerlin gen, In 1929 50 en in 1930 gemiddeld mia 64 leerlingen, «orwüi de tfgeleopen maand het Aantal tot 72 geklommen was. Het gebouw was nu niet all oen te bouw vallig, maar ook te klein geworden. In het aigeloopen jaar was het gemeentebe stuur reeds vemwoht in de talrijke gebre ken in de groote vaeantie te voorzien, maar Burgemeester en Wethouders ver anderden hat,véénjarig plan in een drie jarig plan. Daar een leerlingenaantal van 72 eed' vierde leerkracht eischt, moet er ook een nieuw lokaal bijkomen, wat een groote puzzle zal zijn voor den bouwkun digen dienst der gemeente. De pënningmeester klaagde in zijn ver slag over de financieele moeilijkheden, waaronder het bestuur gebukt ging, want door den sterken groei der school waren de voorgeschoten bedragen van Rijk en Gemeente steeds te klein. Tot leden van het bestuur werden ver volgens herkozen de heeren G. Bouwmees ter en W. F. Itjedhorst en gekozen in de vacature Boon de heer P. A. Versluis, die allen hun benoeming aannamen. In de pauze werd thee geschonken en werden ververschingen rondgediend, ter wijl de dames zich weer gingen vermeien in het bezichtigen der tentoongestelde handwerken. Na de pauze hield de heer W. Ovaa een inleiding over: „Het wiskundig on- j derwijs op onze school", hoeveel kinde- ren er mee tobden, doch hoe ook ver scheiden leerlingen het vak met groote ambitie volgden. Als een dar voordooien van de U.L.O,-School boven H.B.S. en Gymnasium noemde hij het feit, dat de wet toeliet, dat kinderen, dia totaal geen aanleg voor het vak hadden," er van vrij gesteld mochten worden op de U.L.O. Van groot nut achtte hij dit onderwijs voor het zuiver denken en do natheid dar leer lingen. De voorzitter bedankte den spreker voor zijn inleiding, waarover nog «enig debat plaats vond. De zeer genanimeerde vergadering, op geluisterd met orgel- en vioolmuziek, van twee onzer beste amateurs op muzikaal gebied, werd door het hoofd der school met dankgebed gesloten. over Deventer gelold en te ruim 0 uur kon het verkeer op de gestremde lijn weer geregeld plaats vinden. Men is druk beeig met het opruimingswerk. Persoon lijke ongelukken hebben aich niet roar- Weerbericht. Naai waarneming in den morgen van 13 Maart INGEZONDEN MEDEOEELJNG. Winterhanden PU ROL. Wintervoeten Winterteenen Doos 30 cent Bij Apoth. en Drogist FILM-AVOND. De Jeanne d'Aro Film, die gisteren voor de Nutsleden vertoond werd, gaf niet wat de mees ten verwacht zullen hebben: een voorstelling van Jeanne's kortstondig leven, maar bracht alleen het laatste deel van haar bestaan, namelijk haar proces en executie. Van dat proces kreeg de toe schouwer vrijwel uitsluitend te zien de hoofden der reohters, der soldaten en van Jeanne zelf. Die koppen waren zeer ka rakteristiek, zeer expressief en de daar voor gekozen typen, waren stuk voor stuk een vondst. De toesohouwer kreeg daar door een zeer sterke impressie van de persoonlijkheden uit dit beruchts proces dat zou voortreffelijk zijn geweest, wannéér de regisseur dat bedoeld had tot inleiding, doch nu was het geen inleiding maar uitvoering. Vijf of zes bedrijven lang kreeg men niet anders te zien dan achtereenvolgens deze koppen en dan weer van vooraf aan: koppen. Dat was te veel. Ten slotte kwam de executie, die wel bar realistisch was uitgebeeld. De lang durige kramptrekkingen, het van pijn wringen en kronkelen van het gefolterde meisje op den brandstapel, het was prachtig, maar vreeselijk. Men had het zelfde effect kunnen bereiken door deze scène veel korter te maken. Een der tafereelen, het aderlaten van Jeanne, dat ook weer brutaal duidelijk en gedetailleerd werd te zien gegeven, maok- dusdanigen indruk op een der bezoe kers. dat hij flauw viel. Na de pauze werden de schrikbeelden van de Jeanne d'Arc Film vervangen dooT mooie natuuropnamen uit Zwitser land, voornamelijk wintersport, en door 'n zeer komische film van Charley Chap lin. Bij deze laatste liep men gevaar het benauwd te krijgen, door hot onafgebro ken lachen. Er waren merkwaardig weinig bezoe kers. In een plnata, waar hst aantal open bars vermakelijkheden zoo sdhraal is als hier, zou men dat anders vérwaohten. AUTOBOTSING. De gladheid van de straat was gister morgen oorzaak van een autobotsing op den hoek van de Veerstraat en den Tol. Omstreeks half acht ontmoetten elkander daar de vrachtauto's van de heeren Hoogenboezem, van hier, en Versluis, van Goudriaan. De eerste wilde naar de pont rijden, de tweede kwam van het Veer en was op weg naar de markt te Gouda. Toen op den hoek van beide wagens door de gladheid de remmen weigerden, kon den de chauffeurs niet voorkomen, dat de auto's tegen elkaar gleden. Van die van den heer Versluis werd de vooras verbo gen en een spatbord ingedrukt. De vracht moest worden overgeladen. De auto van den heer Hoogenboezem kwam er onbeschadigd af. Naders bijzonderheden. ZWOLLE, 13 Maart. Van de one po ring van den goederentrein tussohen We- zep en Hattemerbroek, wordt de oorzaak gezocht in het feit, dat voorbij Wezep de twee achterste wielen van den tankwagen van de A.P.C. van de rails geraakten. Dit werd door het treinpersoneel niet be merkt. Door de enorme wrijving van de langs de rails sleepende wielen, is het onderstel tenslotte in brand geraakt. Bij wachtpost C, halfweg Wezep en Hattmerbroek, be vindt zich een wissel. Toen de brandende tankwagen dezen wissel passeerde, vlogen de wielen daaronder weg en werd de tank zonder achterwielen nog een 100-tal me ter meegesleurd, waardoor de rails ge heel werden vernield. Een ontsporing kon toen niet uitblijven. Vier wagons van den goederentrein ont spoorden, waarvan twee, tankwagens. De tank, die de oorzaak van het ongeval was, kantelde en sloeg lek, waardoor bijna de geheele inhoud wegvloeide Gelukkig vat- I te de uitatroomende petroleum geen vlam, zoodat verder© sohad© uitbleef. De andere tank kwam met den kop in het zand terecht. Spoedig was een hulp- trein uit Zwolle ter plaatse, die de noo- ddge assistentie verleende. AANVARING OP DE SCHELDE. Brand In een Fransch schip. HANSWEEiRT, 13 Maart. Hedenmor gen om half 7 werd op da Schalde hot Fransche schip „Poitou" aangevaren door een Fransche zeeboot. Het schip be liep averij en de schipper besloot naar de haven van Hansweert terug te keeren. Tengevolge van de botsing is in het achterschip een lamp of een kacheltje omgevallen, met het gevolg, dat er brand ontstond. Met levensgevaar kon de schio- per zijn vrouw, die daar riek lag, redden. 'Hijzelf liep lichte brandwonden op. STERKE AARDVERSCHUIVING. Twee gehuchten verdwenen. PARIJS, 13 Maart. Tengevolge van een sterke aardverschuiving zijn in Savove in een der Westelijke uitloopers van de Al pen, twee dorpen geheel van den aard bodem weggevaagd. PARUS, 13 Maart (later). Reeds gis termorgen za« men in het gehucht Chal- care, dat een gedeelte van het gebergte langzaam in de richting van hpt dorp af gleed. Gisteravond bewoog zich een stuk land met een oppervlakte van 40 H.A. in de richting van het dorp Granjen voort. Korten tijd later had de geweldige aard massa de eerste huizen van het dorp be reikt en deze als lucifersdoosjes in elkaar gedrukt en bedolven. De bevolking bracht zich met achterlating van have en goed in veiligheid. Intusschen ie de aardmasea voortgeechoven met een snelheid van on geveer 150 K.M. per uur. De plaatsjes Bergues en Michaud zijn met den grond gelijk gemaakt. Michaud is een buurt schap waar ongeveer 10 huizen stonden, die geheel zijn verdwenen. De geweldige aardmassa vervolgt nog steeds haar weg. Men wil trachten maat regelen te treffen, waardoor ze in de richting van een onbewoonde streek wordt geleid. Tot nog toe zijn geen menschenlevene te betreuren. V GOEDERENWAGONS ONTSPOORD. Tankwagen In brand. WEZEP, 13 Maart. Vanmorgen vroeg ontspoorden eendge wagons van een goe derentrein op de spoorlijn tusschen We zep en Hat tem. Een te Wezep woonach tige bakkersknecht nam in den. vroegen morgen waar, dat van een passeerenden goederentrein een tankwagen in brand stond. Kori nadat hij dit had» gezien, ontspoorde de brandende wagen, met het gevolg, dat ook nog drie andere wagens uit de rails liepen. Het verkeer op de beide lijnen van het dubbele spoor was hierdoor gestremd. In de aorgegum i» btt «uelvtmer SNEEUWSTORMEN IN SKANOINAVIE STOCKHOLM, 13 Maart. In de afge- loopen 24 uur heeft in geheel Zweden van het Noorden van Lapland tot in het uiterste Zuiden de hevigste sneeuwstorm gewoed se/Jert 60 jaar. Op vele plaatsen staat het spoorweg verkeer en ook al het overige verkeer ge heel stop. Men vreest, dat vooral voor den landbouw dit weder zeer ernstige ge volgen zal hebben. KOPENHAGEN, 13 Maart. Tengevolge van den hevigen sneeuwstorm ia ook in geheel Denemarken bijna alle verkeer volkomen ontwricht. Vele markttreinen konden hun reia niet voortzetten. De sneeuw ligt op sommige punten meters hoog. In de omgeving van Kopenhagen zijn in totaal ongeveer 800 auto's midden op de wegen blijven eteken. DREIGENDE VULKAAN.. MEN ADO, 13 Maart. De vulkaan Anoe op de Sangi-eilanden, vertoont een ver hoogde werking. De waterstand in het meertje is 20 meter hooger dan onder normale omstandigheden. Er stijgt op 3 verschillende plaatsen rook uit den berg op. De bevolking van eenige kampongs is uit vrees voor een uitbarsting, gevlucht. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond: Zwakke, later matige, Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind; toenemende bewol king; weinig of geen regen; later iets zachter. Waterstand: Opgave ran 13 Maart, run. 8 uur: Keulen8.72 rol 0 20 M. Lek2.22 ral 0.32 M. Vaartache Rijn 0.57 val 0.01 M. Maastricht, 12 Maart, 43.51; was 0.00 M. Luchttemperatuur. De temperatuur van de luoht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de sehaduw 40 graden Fahrenheit 13 Maart, Laatste Kwartier. Opkomst 4.40 uur v.m.; onder 11.9 uur n.m. INGEZONDEN MEDEDEELING Een das verwent Uw hef». Neem Wybert. Het beste' afweermiddel tegen verkoud heid en besmetting. richt op Réunion, waar een tiental per sonen werd gedood en velen werden ge wond. Schoonhoven. De architect W. v. d. Laan te Papendrecht heeft gistermorgen in Hotel a la Station alhjer aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den heer C A. Wesdorp-in de Veerstraat al hier. Er werd als volgt ingeschreven: Perc. 1 (Beton- en Metselwerk): H. Stout, Groot-Ammere, f 3000; J. Bunecho ten, Groot-Ammere, f 3250. Perc. 2 (Timmer- en Smidewerk): Jac &ron, Nieuwpoort, f 3750; A. van Mams. ren, Schoonhoven, f 3310. Perceel 3 (Lood-, Zink- en Mastiek- werk): J. van Raalté, Schoonhoven, f 545, Fa. J. Ponsioen Tz., f 510; JE. van Andel, Groot-Ammers, f 408. Perc. 4 (Vetf-, Glas- en Behangwerk): A. Vermeij, Schoonhoven, f 873. Perc 5 (Electriciteitawerk): Plomp, Schoonhoven, f 159, Fa. J. Ponsioen Tz.. Schoonhoven, f 132; J. van Raalte, Schoonhoven, f 125 Gomib. perc. 1 en 2. P. Bouter, Schoon hoven, f 8250; S. v. d. Oever, Schoonho ven, f 7330; Gebr. iHuizer, N.-Hardinx- veld f 7330; H. Bakker, Giessendam, f 6989; J. C. van Kleef, Brandwijk, f 0680. Comb. perc. 1, 2 en 3: S. v. d. Oever, Schoonhoven, f 7927. Comb. perc. 1, 2, 3 en 5: Datelfda, f 8000. Massa: Gebr Huizen, N.-Hardinxveld, f 8870; S. v. d. Oever, Schoonhoven, f 8740; H. Bakker, Giessendam, f 8404; A. van Mameren, Schoonhoven, f 8232: Jac. Bron, Nieuwpoort, f 8200; H. Stout, Groot-Ammers, f 8181; J. C. t. Klsef, Brandwijk, f 8100. In verband "met den moord op de actrice Vivian Gordon heeft de New Yorksche politie de woning van den be ienden misdadiger Jack Diamond on derzocht, doch toen de politie daar aan kwam, was de vogel reeds gevlogen. Een treiler uit Aberdeen, heeft ter hoogte van Shetland een wrak waarge nomen, dat vrijwel geheel onder water lag, zoodat het onmogelijk was te zien of men met een stoom- of zeilschip te doen had. j De (groplste order van één enkelen kooper van machine-onderdeelen is af gesloten tusschen de Engelache machine fabrikanten jen sovjet Rusland; de order vertegenwooidigt een waarde van een millióen pond sterling. De cycloon, die M&uritiui heeft ge teisterd, bsaft ook groote echidf nage- Nleuw-Lekkerland. Ten overstaan van notaris T. Anema te Streefkerk >had Don derdag j.I. in het café van P. van Vliet alhier de verkooping plaats van twee wo ningen, gemerkt B 182 en 183, en een woonhuis, gemerkt B 181, met erf en tuin, behoorende aan de erven van me juffrouw de weduwe C. Paardekoper. Van perceel 1, dat niet gemijnd werd, werd kooper de heer Joh. de Jong voor f 1450. Perceel 2, dat was ingezet voor f 3500, werd gekooht door den heer Andr. Verhaar voor f 4000. In combina tie werden beide perceelen gekociht door den heer W. Stain te Kinderdijk voor f 5600. ALBLASSERDAM. Maart. Geboren. Jacob, z. van M. P Lambi- non en G. H. de Lange Aria, d. van J. Bakker en J. van de Graaf. Getrouwd: W. de Bie, oud 28 j. en W. Groenendijk, oud 24 j. A. vah Dijk, oud 20 j. en G. Vogel, oud 25 j A. den Hartog, oud 31 j. en H. H. Slik, oud 21 j. iL. de Waal, oud 27 j. en A Lol- kus, oud 26 j. AMMERSTOL. Maart. Geboren: Wilhelmjna, d. van L. G. van der Vlies. Aartje Johanna, d. van Joh. Blom en A. Ooms. Gerrit, z. vut G. de Jong en L. de Jong. Overleden: A. Zaanen, oud 90 j-, duwnaar van A. Sterk, HOENKOOP. Maart. Geboren: Maria Petronella, d. P. 0. van Bemmel «n A. H. Borrtma*. EERSTE BLAD. LEKKERKERK. Maart. Geboren: Cornelia, z. van B. den Ouden en A. M. Mudde. Neeltjo Grietje, van D. de Bruijn en H. Mudde. Ondertrouwd: W. Bol en J. Anke*. A. Burger en N. van der Graat Overleden: A. Lingen, oud fl n. POLSBROEK. Maart. Getrouwd: C. Hoogenboom en G. den Hollander, (te Willeekop). GOUDA, 12 Maart. Coöperatieve Zuid- Hollandscrh© Eierveilisg O.A. (G.Z.H.E.) 50/58 K G. f 4.10—4.20, 68/00 K.6. f 4.20 —4.40, 00/02 K G. I 4.40—4.80, 02/04 K G. f 4.90—6.30. bruine 50/68 K.G. f 4.60 5.80, kleine eieren f 4-4.10, allee per 100 stuks. Aanvoer 1300 eendeieren. Prij zen: f 4.30—4.70 per 100 stuks. GOUDA, 12 Maart. Veemarkt. Aange voerd 2920 stuks, waarvan 405 slaoht- VWm ZUTIfcHOLLAND EN varkens. Vette 20—21H cent; Londen- ■ehe 17—18, soutere 12—20, allee per pond levend met 2 pCt. korting; 006 ma ger© varkens f 20—30; iSÊO biggen f 7 10; 9 runderen f 280—360, 674 nuchtere kalveren f 6—dl; 11 adhapen f 24—32. Handel matig. Algemeene markt 69 partijen kaas Prijzen le kwal. met rijksmerk f 39—42, 2e kwal. met rijksmerk f 36-—38, allee per 50 K.G. Handel vlug. 95.(XX) eieren. Kippeneieren f 4.20—5, Oburvm eendeleren f 4.306, beiden per 100 stuks. Handel matig. 1143 ponden boten, floêboter 70—80 et. per pond; weiboter 00- 70 pet pond Handel vlug. UTRECHT, 11 Maart. Vereen. Groen ten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Om>- etreken". Rhabarber f 524, Raapstelen f 2—4.50, Radijs f 1.50—3 50, allee per 100 boa; Prei f 0.603.30, Bloemkool f 12—23, Roode kool f 7-28, Savoye f 4 14, alles per 100 stuks. Zomerspinaaie f 20-57, Witlof f 15—39, Spruiten f 10 —33, Bieten f 3—>10, alles per 100 K.G.; Dunsel f 0.31—0.48 per bakje; Knolrapen 1 1.80—2.00, Winterwortels f 1.90-1.70, Uien f 24.00, allee per 100 K.G.; Aard beien 41 cent per stuk. ZEVENHUIZEN, 11 Maart. Veilinga- ▼ereeniging Zevenhuizen Z.-H. Aanvoer 41.800 kippeneieren f 4.056.50, 1220 eendeieren f 4.456.40, alles per 100 /ituks. Geborens Zoon van M. L. DEERENRERO Th. M. DEERtNBERO— v. Leeuwen. Schoonhoven, 12 Maart 1931. In plaats van kaarten. Ondertrouwd p. A. BOL it- en W. BONDERS Hd. Lekkerkc'rk, 12 Maart 1931. Ondertrouwd! JAC. MAAT en A. OSKAM Hekendorp, 11 Maart 1031. Bergambacht, De Huwelijksvoltrekking is bepaald op 26 Maart a.s. Getrouwd A. PONS en N. L DE JONG die, mede namens wederzijdsche Familie, hun hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van be langstelling, bij hun Huwelijk onder vonden. Bergambacht, 11 Maart 1931. Den 24 sten Maart a.s. I hopen onze Oudera i I. Hailing en 1. L Palsgraaf hun te herdenken, j F. HALLINO. A. HALLINO. Oouderak, 13 Maart 1931. Heden behaagde het den Heere, van onze zijde weg te nemen, na een langdurig lij den, onzen geliefden Vader, Behuwd, Oroot- en Over grootvader Weduwnaar van JOHANNA VAN ALPHEN, In den ouderdom van ruim 77 Jaar. Patn. SCHRIEK. Schoonhoven, 12 Maart 1931 Havenstr. Wal 5. Heden overleed zacht en kalm, na een oggesteldheid van eenige weken, mijn ge liefde Echtgenoot in den ouderdom van 69 jaar en 2 maanden, Zijn diepbedroefde Wed. O. DE WITH— Oroen. Hel en Boeicop, 11 Mrt. 1931 Heden overleed, tot mijn diepe droefheid, na een kort stondig, doch geduldig lijden, mijn innig geliefde Echtge noot, de Heer Hoofd der School te Oiessendam, In den ouderdom van 56 jaar en 5 maanden. Wed. M. DE OROOT- Beuzekom. Oiessendam, 12 Maart 1931. Heden overleed, na kort stondige ongesteldheid, zacht en kalm, onze geliefde Moe der, Behuwd-, Oroot- en Overgrootmoeder Weduwe van Anthonle van Houwsllnflsn, In den ouderdom van ruim 83 jaar. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. Uit aller naam, M. BOLL.— van Houwelinoeh O BOLL. en Kleinkinderen. Brandwijk, 11 Maart 1931. Voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden bij onze betüfgen wij onzen hartelijken dank A. ROOK. H. ROOK—de Kooel. Moordrecht, 14 Maart 1931. Voor de bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden vsn onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Qrootmoeder, MeJ. geb. Sleeuwenhoek betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. W. SPEK. Streefkerk, Maart 1931. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden op 6 Maart betuigen wij, ool^, namens de kin deren, onzen welgemeenden dank. Oroot-Ammers, Maart 1931. Ean flink* bij: KOVAN KOOTEN, Leeuwe- R ingerstraat, Oudewater. E*n bewaren op zand- en grfndmotor. Aanmelden bij: C. Trouwborst, Schans A 42, Ouderkerk a. d. IJSsel. Zondags niet aan te melden. Een goed kunnende melken,bij: W. SCHEP, JAARSVELD, Hoogendijk 271. Flinke voor dag en nacht; klein gezin, wasch buitenshuis. JAC. SCHAAP, Oroenendaal 63, Oouda. Wegens teleurstelling Mevr. E. SCHENK Haven 58, Schoonhoven Zoo spoedig mogelijk gevroogd zoo niet kunnende melken, dit ge negen te leeren en een aankomend goed kunnende melken. Adres D. A. VAN VU UREN, no. 48, Brandwijk. zoo spoedig mogelijk J. de Klerck, Bakker, Schelluinen. I Mei of eerder gevraagd Een leeftijd 14 of 18 jaar bij: P. BROUWER DE KONINO, Streefkerk. Tegen 1 Mei eea flinke Ooed kunnende melken. Bij J. HUYZER Tz. Krimpen a.d. Lek melken geen verelschte. Adres: NIC. v. d. DUSSEN, Hoofdweg 2, Capelte a.d. IJssel E«n Flink* P.O. goed kunnende melken, geen kaasmakerij, bij P. VISSER, (Hoeve Werkendam) Breedeweg, Moordrecht. Wegens verandering van bedrijf to koop; Vlonders, Menbruggen, Kant- en Sohouwbeugel en Kaasvaten: 1 van 6 K.G., 1 van 7, 2 van 8, 2 van 9, 2 van 10, 2 van 11, bij: P. BONOERS, Berkenwoude. Een zoo goed als nieuwe voor Chevrolet. Lang laadbak 3.80, breed 1.90 M, met neerslaande zij boorden. Te bevragen bij: S v. DOMMELEN fit Zn Carrosserie IJaselstein. SCHOUWEN uit voorraad. I Volière. 8 ijzeren Ramen 195 X 98 cM. I Land- hok Broelramen met of zonder glas I eiken Vlet 4.50 M. prachtmodel. 1 en ll/i duims eiken voor timmer lieden en meubelmakers. Vraagt prijs van eiken Varkenstroggen Schooibovensehe Veer 0 Tel.: Nieuwpoort 24 nel pl.n. 10 B.A. prima gelegen le Bergambacht Inlichtingen: Zeugestraat 40 A, 's avonds Zoutmahplein 5 0000A Barn. R. 1st. W. Legh. van goede afst. J. K. A. ANKER, Ooudscheweg 145 Stolwijk. Maandag 23 Maart aanstaande Trskking Nederlandsohs Staatsloterij. Steeds voorradig Va. Vi, Va Vii en Van M WITTI STAD OSLIG ATIEN Aan 't zelfde adres v. d. schoonmaak B«hangs*lpapl«r Vanaf 8 cant Linnen, Blaspapler, Verfwaren en Glas Beleefd aanbev., J. J. DE VREU8T Kerkplein 122, 8T0LWIJK. HET BESTUUR van de Tolnbonwyereenlging „Qr lol-Ammers en Omqevlng" maakt bekend, dat op Dinsdag 17 Maart a.s., des namiddags om 7.30 uur, dooi den Heer Tuinbouwleeraar te Langerak, ten huize van den Heer R. H.Jansen aan het eeno causerie zal worden gehouden •ver: I,Plantenziekten" en i.Schsrieliik gedierte voor den lalnbonw". TOEGANG VRIJ. Namens het Restuur, O. B. FORTUYN, Voorzitter. «ANKEIt-PAIN-EXPELLER" VROOLIJK EN GEZOND U HIBT TOCH ZKKBR OOK 01E aURiai BALS U M IN HUIE TIQKN VERKOUDHEID EN RHIUMATISCHS PIJNEN T HELPT DIRECT! DC APOTHEKER EN DROGIST HOUDT 'T IN VOORRAAD. •LEGMTE 96 CENT PER PLE8CH NUTTia HANDBOEKJE OVER ZIEKTEN VOOR AANVRAGERS ORATIE. N.V. P. A. RIOHTER ACir RILTHOVEN. voor elk aannemelijk bod, een partijtje sterk S. W. N. VAN NOOIEN Schoonhoven. r— MARIA WINTER de groote Duitsche propagan diste voor de belangen der vrouw, heeft voor gehuwde Dames een zeer belangrijke brochure geschreven, waarvan de Hollandsobe vertaling op aanvrage gaarne wordt toege zonden door: Fa. A HUFKENS Selder sfihekade 7 Rotterdam Een goed onderhouden zwarte met voorzet-apparait, ook af zonderlijk te koop. Café „VICTORIA" Markt 30, Oouda. KEUR- collectie NAAIMACHINES. Luxe inzinkbare Trapnaaimachineo 79 gld., loopt kogellager voor achteruit. GRATIS les. Degelijke garantie. H a nd naai mac h i n es, hagelnieuw, 39 gld. VERMEULEN's Naaimachinehandel Kipstraat 55 Rotterdam, Tel. 52176 Reparceren - Inruilen. MAKELAARSKANTOOR van G. VAN DER HORST Beêedigd Makelaar in Onroerende Goederen, - Hypotheken tot elk bedrag op Huizen en Landerijen tegén lage rente. Koop, verkoop huur en verhuur Huizen en Landerijen Korte Dijk 6 Schoonhoven Tel. 100. DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt hiermede z\jn dank aan P. V AN 11 EE8, te Bleskenagraaf, voor het fraaie Klokctel dat hij cadeau ontving op no. 800 van de gratia verloting. T). VAN EIJL te Wijngaarden. wan de Anti-Rev. Studieclub „In en om de Alblasserwaard11 op Dinsdag 17 Maart «931 n.m. J uur, in de Gereformeerde Kerk TOEGANG VRIJ. op 20 Maart a.s,, 's avonds 7 uur in Café „CENTRAAL" van den Heer J, No omen voor het op- makan van dan groalljat an dan oandldatanl||at «oop ladan van dan Qamaantaraad. Wenscht U lid te worden van onze K.iesvereenigingOee/t U dan vóór dien tijd op ais lid bij een van de bestuursleden of 's uvonds in de xual voor den aanvang der vergadering. HET BESTUUR MED. DOCT2 ARTS TEN HUIZE VAN Dr. BOSCH. De donkerbruine Oldenburger Slambeekhengsl Smalle bles. Beide achterbeenen witvoet. Voerende van Vaderszijde „Wilfrleds '-bloed en van moeders zijde „Reclame"-bloed. Dekgeld f 13.50 bi) le dekking Zuidpias Waddinxveen. HET BESTUUR v.n den maakt bekend, dat zal worden gevoerd op Waensdag 25 Maart 1931 over de Houtgewassen, in de nabij heid der watermolena (achouw windvang); Maandag 23 Maart 1931 over het uitdiepen van den Ach- terdijksloot en daarin en In de Broekwetering gelegen Bruggen hoofden, en het beschoeien en opmaken dier bruggenhoofden; Maandag 30 Maart 1931 over het opmaken van den Tiend weg; de doorvaarten in den Tiend- weg en de Bruggenhoofden in Oudewetering, alsmede over het stellen en leggen der bruggen over de doorvaarten van den Tiendweg. Streefkerk, 13 Maart 1931 DIJKOR\Ar en HOOOHEEM- RADEN v.d. ALBLASSERWAARD c.«. (e Gorinchem wenschen de levaring van 3360 M1. Orlnd en 20 M3, grol Biggel- zand. Inschrijvingsbiljetten worden Inge wacht vóór 23 Maart 1931. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Dijkopzichters en ten kantore te Oorinqjiem. O. SLOB, Dijkgraaf. J. A. OVERWATER, Secr.-Penningmeester. Benedeneind 319, op de Hofstede van Oebrs. VAN KATS op Donderdag 9 April 1931 H. C. KOOI, Notaris, Lopik. Alloen des Zaterdags verkoopen wif (eigen fabrikaat) altijd versch Probeert U ze eensl Kleiweg 14 - Gouda Haven 25 Schoonhoven VOOR EIGENGEMAAKTE NAAR Door steeds bij ons te koopen, wij maken de prijzen dan steeds jager. Een staal uit schilderstaalboek van 30 cent., kost bij ons slechts 18 cent. - Wij hebben 8600 rol voorraad nieuwe papieren. Prijzen van 8, 8, 8, II, 13, 18, 18 ct. per rol. Komt en overtuigt UI Bij iedere kamer behang of verf een pracht gravure Kastrandan 7 10 ct. Grondpaplar10 ct. baak Linnen - Spijkertjes - Plaksel 25 Grondverf35, 40 ct. pond verf 45 Japanlak 70 i - Balts - Politoer enz. enz.

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2