in .95 N 10 1.10 IJO WOTEF da 1832..» toch meden NERGENS Stadsnieuws. Kerk en School Plaatselijk Nieuws. «DAM 'ern JJ J. K. SnOEI - STftaHUISSTmaT 7-1 «CHOOnHOUEH Al I Buurman» gek. INGEZONDEN MEDEDEELING. van RDAM NEDERLANDSCH PROEFELFTAL. K. 61 jiïtuttdf mtt op de No. 6021. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. Gorlnchem. Hat faillissement van dan heer A. Gopier is opgeheven. PARIJS' POLITIEPREFECT IN ONS LAND. ZIJN DE RIJWIELEN ZOO GOEDKOOP NERGENS IS DE KEUS ZOO GROOT ALS BIJ GEMEENTERAAD. enbare vergadering van den Ge ul is be leg u tegen Donderdag 7 iiuuoaga 2 uur. <en van behandeling zijn; ^Minnen stuitten. Kirstel van B. en W. tot wijzi- de steunregeling voor werduo- Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Pabliciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.b.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. VRIJDAG 1 APRIL im84a JAARGANG NIEUW5BLADVDDRZUIDHDLLANDENUTRECHT 5CH00NHDVEN5CHE COURANT I J Tdol. 20. Tel.-ndri»; Viwinovlon, 8. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. HAVEN 25 Postrekening 18708. den weg verspreid. Met een takelwagen het Zanguitvoering. Stolwijk. Woenadagavond gaf de ge mengde zangvereniging „Eensgezind heid” te Stolwijk, directeur de heer K. J. de Beun uit Gouda, een uitvoering in <de groote kerk alhier. Het programma bevatte een 19-tal nummere, waaronder ook eenige solo’s. Medewerking verleen den de verschillende gemengde zangver- eenigingen uit Zevenhuizen, Lekkerkerk, Boskoop en Nieuwerkerk a.d. IJssel, te samen ongeveer 200 zangers. De zang nummers werden zonder uitzondering schitterend uitgevoerd, zoodat het voor de vele bezoekers een genotvolle avond was. Op veelvuldig verzoek werd bet zangstuk voor bedingen, gewnnrborgd door de NIEUWE H A VBANK te Schiedam, van Ifin Qul',en l,ü verlies Gulden by verlies van 1 vv van een «luim. vV een anderen vinger. Zijn opvolger voor de A.R. Partij, dc heer N? den Oudsten, heeft de benoeming aanvaard Aanleg sportterrein. Ammerstol. Reeds vermeldden wij Vrij- ag 1.1., dat hier waarschijnlijk een voet- al club zou opgericht worden. Inmid dels hebben eenige vooraanstaande per sonen in de gemeente het plan opgevat om te komen tot het inrichten van een sportterrein dat voor verschillende doel einden, ook voor athietiek en korfbal, beschikbaar gesteld kan worden en te vens tot ontspanning voor kinderen kan dienen, daar er in deze gemeente voor de kinderen in 't geheel geen plaats is dm zich vrij te bewegen en daar dringend behoefte aan gevoeld wordt. Heden zal een vergadering worden gehouden om te komen tot instelling van een commissie, die verder het plan zal ontwikkelen. Raadsvacaturs. Amalda. De heer L. Verheij, benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad, heeft deze benoeming niet aangenomen. De Parijsche prefect van politie, Ghiappe, die in ons land vertoeft, bracht een be zoek aan Den Haag, waar hij verschil lende gebouwen bezichtigde. De prefect op de trappen van het Mauritshuis. Het Nederlandsch proef elftal heeft op het Sparta-terrein te Rotterdam een oefen wedstrijd gespeeld tegen „Sparta" uit Praag, waarbij de Oranje-hemdan een 6—3 nederlaag leden. Een moment uit den wedstrijd. tres van diverse organisaties in- ►venbedoeiae steunregeling, mat van B. en W. iirijven van B. en W. aangaan- rmg; van a leun ui Uttering ingeval Kutuimg Y&n nuuo-toestellen. orsiel van Jb. en W. om een cre- niuujaar te stelten voor ontspan ning aan werjUoooen. bo, öcnryven van God. Staten omtrent de jaarweuue van de wethouders, met voorstel van B. en W» 7o. Adres van dpn heer J. Kooiman te W illige-lz&ngerak, houdende verzeeg toe te passen vermindering over 1931 van de pa on teom der weilanden, met voorstel van B. en W. bo. Voorstel van B. en W. tot gedeel- teltjULe kwijtschelding over 1932 aan beurt schippers van hgplaategelden. Uo. Voorstel van B. en W. tot terug name van den bouwgrond van H. Boei te Voorburg. IVo. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een kasgeldleening. Ho. Adres van het bestuur der Vei- lingevereeniging „N. O. S." alhier, hou dende verzoek om uitstel der verplichting een steenen gebouw te plaatsen, met wor stel van B. en W. 12o. Adres van A. Zijderlaan e.a. om .teruggave van rioolbelasting, met voor stel van B. en W. 13o. Voorstel van B. en W. inzake hef fing van gemeente-opcenten op de fonds belasting. 14q. Adres van G. Draaijer om schade vergoeding, met voorstel van B. en W. 15o. Voorstel van B. <jn W. tot voor- loopigo vaststelling van de rekening, dienst 1930—<1991 van het woningbedrijf. 16o. Voorstellen van B. en W. tot ver koop van bouwgrond aan: a. de heeren J. L. Stomps en J. Baron; b. den heer F. A. Hoogendijk. 17o. Voorstel van B. en W. betreffende betaling van rechten voor automaten. 18o. Voorstel van B. en W., waarbij een crediet gevraagd wordt voor het ver- grooten van het schuurtje van mej. de wed. A. Olree en verhooging van huur harer woning. lOo Rekening en begrooting bad- en zweminrichting. t 20o. Belasting-reelamee. GESLAAGD. Onze stadgenoot©, mejuffrouw G. W. de Heer, slaagde met lof van de jury, voor het getuigschrift Harmoniumspel, op-het examen, afgenomen door de Ne derlandse he Orgel-examencommissie te ’s-Gravenhage. Men zal in dit nummer, in de rubriek „Uit ons Regeenngshuia” een beknopte samenvatting vinden van hetgeen in de laatste twee dagen in de Eerste Kamer is gesproken over de nieuwe plannen met Belgie. Die plaaen zijn niet, zooals in België wel is gebeurd, officieel door de regeering medegedeeld aan de volks ver te- genwoorüigmg, neen, men heelt ze met stukjes en beetjes hier en daar moeten lezen in bladen, die toevallig in de gele genheid waren, daarover wat meer te vernemen. Als in de Kamers aan den mi nister verzocht werd nu toch sens ope ning van zaken te geven over deze uiterst belangrijke aangelegenheid, dan trok de beer Beelaerts van Blokland zich direct terug en antwoordde, dat 's lands belang hem verbood eenige mededeelmg te doen. Intusschen werden de berichten om trent de nieuwe plannen, welks de mi nister zou hebben aanvaard, steeds «ro ttiger en dreigender, en men heeft nu den minister nog eens nader het vuur aan de schenen gelegd. Nu moet men weten, dat de minis ter in 1929 een Memorandum heeft ge richt aan de Staten-Generaal over de kar naalplannen met België, waarin hij zei- de. „In het verworpen verdrag van 3 April 1925 was aan de nieuwe Rijn-Schelde verbinding de -welbekende vorm gegeven van een waterweg, uitgaande van het ha vengebied van Antwerpen en uitkomende in het Hollandsche Diep in de nabijheid van Moerdijk. Voor en na de verwerping van het verdrag van 1925 is in Nederland de overtuiging steeds vaster geworden, dat het toestaan aan Belgiëvan gezegden waterweg onvereenigbaar zou zijn met de bescherming van de essentieel© belangen van Nederland”. Maar als we nu het kaartje zien, dat de Belgische regeering aan den (Belgi schen) Senaat heeft gezonden, dan zien we, dat het nieuwe ontwerp toch weer de „welbekende vorm" heeft, waarvan de minister gezegd had, dat die onvereenig- baar is met de belaftgen van ons land. Deze welbekende vorm is een kanaal van het Hollandsche Diep of Moerdijk recht streeks naar .Antwerpen, waardoor dus de Rotterdamsche haven in een uithoek komt te liggen ten bate van Antwerpen, terwijl bovendien de afwatering van Noord-Brabant op de Schelde wordt af gesloten. Groote schade voor deze pro vincie, maar nog. veel grootere schade voor het geheele land. In de Eerste Kamer heeft gisteren de heer Blomjous gezegd, wat toch ieder eigenlijk weet, en dat de kern van de ge heele kwestie is: in 1830 zijn alle aange legenheden met België geregeld; dit land wil herziening, wij niet; Nederland wil België tegemoet treden, maar het kan toch geen eischen stellen en zeker geen eischen die de welvaart van ons land bedreigen Toch doet België dat en het wordt steeds aanmatlgender in zijn eischen, waarbij zich het onverklaarbare ver schijnsel voordoet, dat onze yerechillende ministers van buitenlandsche zaken in plaats van een flink en afdoend antwoord te geven op zulke drieste eischen, zich onderdanig schikken naar den opdringe- rigen buurman, die, nadat wij in den oor log zijn vluchtelingen hebben gehuisvest en verpleegd, niet heeft opgehouden ons te kwellen, lastig te vallen en zelfs te bedreigen en die nu van ons verlangt, dat wij om zijn scheepvaart en handel te helpen, die van ons zullen benadeelen en achteruit- zetten. De Belgen zullen toch ook wel het spreekwoord kennen: „Al te goed, is buurmens gek”. was - -een baggermolen in den Zuidplaspolder. Toer hij de goot losmaakte kreeg de molen een overwicht; de wind hielp daar aan medi «n de molen sloeg om en zonk. Hij is met een takelwagen gelicht, welk werk bijna twee dagen heeft geduurd. Noordsloos. De prijs van de melk is hier met 1 cent per liter verlaagd en be draagt thans 8 cent. Rljkswsrkvsrschafflng. Papsndrecht, Wij vernemen uit goede bron,, dat hoogstwaarschijnlijk op 11 April een 50-tal werkloezan uit deze ge meente naar Rhenen zal gaan, teneinde daar te werk gesteld te worden bij de rijkswerkverschaffing. Zaterdag zal hier de bekende jaar- lijksche Emmabloemcollecte ter bestrij ding der T.B.C; worden gehouden. Slisdrscht. De wed. A. B. van Galen is failliet verklaard. Curator is mr. D. Muurman te Gorinchem. Advortontiön: Van 1 tot re gels 1.80; elke regel meer 0 20. Dij 8 maal plaatsing 8e maal f 0.10 per regel. -Tueschen den tekst drievoudige pityi. Vorsohijnt Mnandrig, Woensdag uii Vising, l’rljs l»ü vooruit beta ling: vuur Schoonhoven per 8 inunnilon 1.2ö; p. post f 1XX). Mul verMikurliig 15 cents meer. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Papendrecht ds. B. N. B. Bouthoorn te Renkum en Heelsum. Bedankt voor Oud-Alblas Ds. S. Go- .erts te Gameren. ning op de winkelsluiting, vastgesteld door eten Raad op 1 Oct., niet goedge keurd. Waddlnxvsen. Aan de eierveiling wa ren aangevoerd 5341 kip- en eenige par tijtjes eendeieren. De prijzen waren res pectievelijk f 2,20—2,80 en f 2,40—2,80, alles per 100. B. en W. overwegen plannen om de werkloozen, die daarvoor in aanmer king komen, productieven arbeid te doen verrichten. De Kerkwegvaart, de Noord- e.ndervaart en de Alpherwetering, die nen n.l. te worden uitgebaggerd. De rekening van de Coop, Boeren leenbank sluit in ontvangsten en uitga ven met een bedrag van f 281.568,97. Hieronder komt een post voor van op reserve gebrachte winst van f 3503,71, terwijl er een winstsaldo is van f 550,29. De heer N. Breedijk heeft bedankt als lid van den raad van toezicht. I Jssslsteln. Vrijdag 1 April is het 12K jaar geleden dat de heer K. van Dam, nachtwaker dezer gemeente, als zoodanig werd aangesteld. Woensdagmiddag brak brand uit in de woning van den heer P. B. aan den Kamperdijk. Doordat de kinderen met lu cifers speelden geraakte een bed met toe- behooren in brand. Door leden van de vrijwillige brandweer werd het vuur met eenige bluschapparaten gedoofd. Op het terrein van den brand waren aanwezig de burgemeester en de opperbrandmees- ter, de heer B. G. Pompe, onder wiens leiding de brand werd gebluscht. Verze kering dekt de schade. In het buurtschap Beijersche ge raakte deze week het paard, dat voor een lijkwagen was gespannen* te water, door dat bet lemoen van den wagen losschoot. De wagen bleef echter op den weg. Ge lukkig gebeurde dit toen de koets naar 1 et sterfhuis reed. De begrafenis had nu met een lijkauto plaats. Voorofsche polder. Weddlnxvssn. Op ds begrooting van den Voorofschsn polder is voor 1982 ge rekend op een omslag van f 10 per H.A., evenals het afgeloopen jaar. Winkelelultlna. Waddlnxveen. Ds minister van arbeid, handel en nijverheid heeft de verorde- Ernetfg gebrand. Nleuw-Lekkerland. Een driejarig kind van den heer W. d enO., dat op een stoel was geklommen, viel er af en kwam tegen de brandende kachel terecht, waardoor het ernstige brandwonden bekwam. Dr. A. van Waasbergen heeft geneeskundige hulp verleend. De werkloosheid, welke hier en te Kinderdijk groote afmetingen heeft aan genomen, neemt nog steeds toe. Bij de tirma J. en K. Smit, waar reeds veel werklieden zijn ontslagen, zullen de ove rigen thans in drie ploegen gaan wer ken, iedere ploeg om de beurt een week. Aanrijding. Nleuwsrkerk a.d. IJsssl. Aan 's-Gra- venweg heeft een aanrijding jrtaala gehad tusschen een vrachtauto uit Rotterdam en een wagen van den boterhandelaar J. K. alhier. De auto’ nam een gedeelte van het onderstel van den wagen mee, kan telde en kwam in de wetering terecht. Van de lading lag een groot gedeelte over is de zwaar beschadigde auto op droge gehaald. Baggermolen gezonken. Nisuwerkerk a.d. IJssel. Dinsdag de heer G. de B. aan het werk met DE SCHEURING IN DE 8.D.A.P. Gouda. In tegenwoordigheid van don partyvoorzitter, uen heer J. Ouuegeest, ueeit woensdagavond de afdeeling der &.U.A.P. in een zeer druk bezochte ver gadering den toestand besproken, welxe js on.staan tengevolge van de afschei ding van den linkervleugel en de vorming van een Onafhankelijk Sosialistische partij. in a bespreking van het verloop van het partd-congres verliet een 4ü-lal per sonen, die zien met het optreden der S. U. a. P. niet konden vereenigen, de zaal, unaer hen bevonden zien ook eenige be stuursleden. Oud-wetnouder Van Staal was onge steld. De uittredenden, die een fuctie bezet ten, zullen, volgens Het Volk, worden uitgenoodigd deze ter beschikking te stel len der partij-afdeeling. Gouda. Het faillissement van den heer H. van Schip is opgeneven. Esrste Aiblasasrwaardschs Vsiiingsvsr- ssniging. Groot-Ammers. Woensdagavond hield de Eerste Alblasserwaardsche Veilings- vereemging, gevestigd te Groot-Ammers, haar 6e jaarvergadering in het café van den heer Janëè aan het Schoonhovansche veer. Aanvang waren 39 leden. Den eere-voorzitter, den burgemeester was verzocht deze vergadering te leiden. Hij riep den aanwezigen een hartelijk welkom toe, in ’t bijzonder hen, die uit naburige gemeenten waren gekomen om deze vergadering te bezoeken. Daarna wer den de notulen gelezen en zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Uit het daarna uitgebrachte verslag Van den secretaris bleek, dat de vereeni- ging zich, trots den moeilijken tijd, in goeden toestand mag verheugen. 52 le den bedankten door vertrek, terwijl 50 nieuwe leden zich opgaven, zoodat het ledental thans SOI is. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de financiën geen zorgen baren, alhoewel nog enkele posten zeer moeilijk zullen zijn te innen. Als be stuursleden werden de heeren A. Schep en D. Kooijman met meerderheid van stemmen herkozen. De heer J. W. Spek had als secreta- ris-penningmeester bedankt. De voorzit ter trachtte den heer Spek op zijn besluit te doen terugkomen, doch deze bleef wei geren. Met meerderheid van stemmen werd de heer J. Maat te Groot-Ammers als lid van het bestuur gekozen. Deze nam, na eerst eenige bezwaren geopperd te hebben, zijne benoeming aan. De voorzitter richtte hartelijke woorden tot den heer Spek en bïacht hem dank voor alles wat hij in ’t belang der ver- eeniging heeft gedaan. De ledem Da sen werdem do< Weer een Inbraak! Jutphaas. Gisternacht is hier opnieuw ingebrokeh en wel in de metaalindustrie „Heycop”. In het kantoor is een brand kast geforceerd en alles overhoop ge haald, doch er wordt niets vermist. In de brandkast was geen geld aanwezig. Tollsnwts. Jutphaas. De tolgaarder heeft hier met de Paaschdagen veel tolgeld in den vorm van halfjes ontvangen, waaromheen zil verpapier was geplakt en die werden uitgegeven voor dubbeltjes. Lsxmond. Als werkloozen staan hier ingeschreven 27 grondwerkers, 2 man denmakers, 4 fabrieksarbeiders, 8 tim merlieden. Lekkerkerk. Door het schrikken het paard ging de melkwagen van den heer J. Slingerland te water. De inhoud van 8 melkbussen ging verloren. Moordrecht. De heer P. Kruyt is be noemd bij het Politiekorps te Rotterdam, te ropleiding van inspecteur voor politie bij voornoemd corps. In drie weken zijn aan de spoor- wegverzakkingswerkzaamheden een drie honderdtal werklieden ontslagen. Mo menteel werken er nog ongeveer 75. Do melkboeren hebben de prijs van de melk in deze gemeente met 2 cent per L. verlaagd en daardoor gebracht op 7 cent. Baldadigheid. Bergambacht. Schooljongens hebben uit baldadigheid in de le openbare' school negen ruiten vernield. De gemeen tepolitie heeft de daders reads opge spoord. i Op de eierenveiling van de pluim- veevereenigingen V.Z.O.D. waren aange voerd 1600 kippeneieren. Besteed werd van fi 88,50 de 100 stuks. Bergambacht. Het 3-jarig dochtertje va nden heer P. Buijs geraakts bij de ouderlijke woning te water. De heer P. van den Heuvel kon het kind nog bij tijds redden. Capello a.d. IJasel. Tot tijdelijk onder wijzeres aan de openbare school op het Dorp is aangesteld mej. M. J. van Kem pen te Driebergen. De ooievaars hebben hun nest op het dak der Ned. Herv. Kerk weder in bezit genomen. De heer K. Asmus, godsdienston derwijzer aimer, die de benoeming tot voorganger der Evangelisatie te Moor- Oreuui aannam, cal per 1 Juni deze g» meente verlaten. A BONNE'S vim dit bind, in het bezit vnn ons Bericht van Inschrijving, sijn volgens de dtuinn vnstgeslelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd 2000GuI,le,l •ktilüVi°l,81,nge 1000 G,ll<i*d300 Qulden ferlieB 200Qul<len verlie8 Damsteegt en Van der Gie- -jor den voorzitter aangewe zen tot het controleeren van boeken en kas van den penningmeester. De heer Damsteegt deelde mede, dat alles in de ,»Naar Zee” herhaald, beste orde was bevonden, waarna den -7 In het buurtschi secretaris-penningmeester decharge werd verleend. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren Blokland, J. de Rui ter en A. v. d. Zouwe, terwijl als hun plaatsvervangers werden aangewezen de heeren A. Maat, G. Deelen en A. Boon. Van de daarop volgende rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Bij de gehouden verloting waren de ge lukkige winnaars: le prijs (50 sigaren) N. de Vos; 2e prijs (25 sigaren) C. Tuk ker, 3e prijs (25 sigaren) P. den Hartog, 4e prijs (10 sigaren) T. A. Heijkoop. Gevonden: Een duimstok en sen da meshoed. Inlichtingen bij den gsmeente- veldwaehttf, W MEANT 188}

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 1