SCHOONHOVEN5CHE COURANT I Plaatselijk Nieuws. Binnenland. 1 FEUILLETON. HET RAADSEL VAN TANBUOK HALL. O Hoofd-ën Kiespij^ MIJNHARDTS POEDERS b». Doos‘♦Set.P«r «tuk Bet. _T banden op tafel. No. «M. Me JAARGANG en ’s av. 7 INGEZONDEN MEDEDEELING. r en *v. ir, Da. B. J. la 7.90 uur, 0 uur, Do. Lvonde 7.S0 Curator Leee- erdoor r on aan- ar. 1 Mgfan," (WotiU VWTOlgd.) De journiUlt liet de gelegenheid niet Ons blad is aangesloten bij het bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (Lts.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. r.m. 10 uur, 7 uur, Da. V.m. 10.30 zonhoven; ’a •s, van Tuil Ev&ngelisa- avonds 7.30 Godsdienet- -artillerie té Een moment DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. kussens van den zette zich naast len maakte ruim i gleed zacht en richtend: dankbaar uur, de heer ter wijner te Da. Krijger, [Jaaelmond- i 'a avonds Gandidaat LIGE-LAK- avonda 6.80 uur, De. J. Bevestiging a. J. Snoek, ir en ar. I uur en ‘e lidt. ir en ar. Em.-Predi- .m. 10 uur n den Berg. uur en ’s r. Erdmann. 10 uur en iting. tur, IK. r en M. mat. uur, Da. H. Iravenhage. .80 uur en /iel engst. .80 uur, de rangeliaatie. •broek. uur en M. 0 uur en ‘e migt I. Kinderdijk 6 uur, de ur en ’sav. rin. 10 uur, an uur en Bij Uhvdrogiat 0 uur en ’s Looze. K) uur, Da. rt. r.m. 10 uur, *8 avonds 7 wvater. uur, Preek- Nioolai, van 10 uur. Da. r den Gerei ur en ’a aV. [otterdam. uur en ik. I uur en n avonds stemmen besloten het compromisvoorstel der directie alsnog te aanvaarden. De Pereoneelraad kreeg opdracht tot een nieuwe bespreking met de directie. Zaterdag is die bespreking gehouden en daarbij is tenslotte overeenstemming verkregen op de basis van het bovenge noemde voorstel der directie. L. V.m. 10 Warmen in Belgische voorstellen. We zullen nog niet zoover gaan als professor Burgez in zijn jongste brochure „De Nederlandsch- Belgische betrekkingen” (1), die zegt dat toenadering onmogelijk is, zoolang in België de Walen de Vlamingen blijven onderdrukken; zoolang de Walen steun zoeken bij Frankrijk en vijandig staan te genover Nederland. Te wachten tot die strijd tusschen twee gedwongen bumen- levende volken teneinde is, zou te veel verlangd zijn van het geduld van twee naties. Maar wel mogen en moeten we eischen van België, dat het ophoudt met openlijk en in 't geheim ons land te be- nadeelen en te dreigen. Openlijk door zijn kostelooze sleepdiensten van Dor drecht naar Antwerpen, door de vrijstel ling van opslagrechten, door den onbil lijke loodsregeling, door ongunstige spoorwegtarieven van Terneuzen en in 't geheim door Intrigues teneinde mede zeggenschap te bereiken op de Wester- schelde, tot het verkrijgen van een kana lenstelsel tegen Rotterdam, toewijzing van de Wielingen en verandering van de Antwerpensche haven in een oorlogs- haven. Als we met een ander aan tafel gaan zitten om met hem te onderhandelen, mogen we toch vragen dat hij de dolk los laat, die hij achter wijn rug verbergt en dat hij zijn handen op tafel legt K. thuiN brengen, juffrouw Verily," zei bij, „maar ik begeer volstrekt geen dank." „En toch zult u dien krijgen,’1 ant woordde het meisje met een glimlach, waarvoor de reporter alleen maar de kwalificatie „betooverend” had. „Maar de dogcartging het meisje voort „Daar zal Sir Reginald .wel voor zor gen," viel de apothekersvrouw baar in de rede. „Hij zal het paard wel naar de hofstede laten brengen en het karretje door een rijtuig-maker laten nphalen. Je kunt je vader wel gerust stellen, dat al les in orde komt.” „0, Phineas Verily zal si meer dan tevreden zijn, dat zijn oogappel veilig en wel weer thuis komt," beweerde de taet- looze apotheker lachend. Judith kuste haar gastvrouw nogmaals en met een vriendelijk knikje tegen den apotheker, ging ze den winkel uit. Wain volgde haar eri re bevonden zich weldra temidden van een volksoploop, die de détails van de botsingeen welkome afleiding tusshen de onuitput telijke conversatie over den moord uitploos en toekeek bij het opruimen van het wrak van de dogcart. Toen Judith vernam, dat het paard al op wej naar de hofstede was, stapte ze gerustgesteld in de statige Hispano Suiza, die de baro net te harer beschikking had gesteld. Een keurige chauffeur in livrei opende het portier en met de hand aan de pet maak te hij beleefd zijn excuses voor zijn deel aan de schuld van het ongeval. Verscheidene kijkers groepten om d e auto samen; Judith, die niet er van hield om de aandacht te trekken, stapte haastig in en liet zich met een zucht van verlichting in de molligte k luxe-auto vallen. Wetóa» haar, de menigte menMfie baan en de groote wégen ABONNÉ’8 van dit bind, in het bezit v«n ons Bericht van Inschrijving, zijn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd Ml leven81ftn«e IA AA G,,lrten bÜ QAA Gulden bü verlies 9 AH Qu,den verlieB UVUongeschiktheid. IVVV overlijden. JvU van hand of voet fcivv van een oog. ir en LOTING VOOR OE MILITIE. Het lot Bevallen op den naam G. W. Wouters. In de Weeskamer op het Ho&gsche Binnenhof, heeft Vrijdag de loting plaats gehad voor de dienstplichtigen der lich ting 1934. Getrokken werd nummer 6298, welk nummer in het register correspondeerde met den naam Woutere, Gerrit William. In elke gemeente of groep van ge meenten vangt de aanwijzing van de dienstplichtigen voor de lichting 1934 dus aan bij bovengenoemden naam in de voor die lichting bestemde registers en wanneer die naam daarin niet voorkomt bij den alfabetisch onmiddellijk daarop volgenden naam. DE LOONSVERLAGING BIJ HET SPOORWEGPERSONEEL Door het personeel vaard. Zooals gemeld, heeft de Personeel- raad bij de Nederlandache Spoorwegen dezer dagen aan de directie meegedeeld, dat de vijf vakorganisaties zich niet met het voorstel der directie konden vereeni- gen (waarbij de tweede korting van 5 voorloopig werd uitgesteld, doch de eer ste met ingang van 1 Juli gehandhaafd) Het personeel is op dit gesluit terug gekomen in «en Vrijdagmiddag gehouden vergadering der vijf vakorganisaties on der leiding van den Personeelraad. In deze bijeenkomst werd met algemeens JÖNI ISO. (1). Uitgave Ellerman, Harms Co., Amsterdam, f 0,20. Wie in een zeer kort bestek (15 pagina’s) een klare en afge- geronde samenvatting wil lezen over de Belgische kwestie, raden we sterk aan dit heldere en flinke betoog te lesen. 8 „Het paard ie ongedeerd,” stelde de eigenaar van de auto haar gerust. „Maar van het wagentje is niet veel overgeble ven,” ging hij aarzelend voort, „maar ik zal de schade betalen.” „Maar het was uw schuld niet,” pro testeerde Judith, die de oogen weer ge opend had. „Voor een deel wel. Thomas had in de drukte nog voorzichtiger den hoek om moeten gaan.” En zich daarop tot Wain „Juffrouw Verily zal u wel zijn, dat u haar leven gered heeft. Als u er niet was geweest.,..." „0, dat is niet de moeite waard," weerde de journalist bescheiden af, „De hoofdzaak is, dat alles betrekkelijk goed is afgeloopen. Maar een andere kwestie: hoe komt de jongedame thuis?" „Ik kan wel weer loopen,” zei en *s av- POLDERGELDEN VERDUISTERD. Alphen a.d. Rijn. In de te Ter Aar gehouden ingelandenvergadering van den Uiteindschen- en Middelpolder en de Uiteindsche Droogmakerij heeft de voor zitter medegedeeld, dat het bestuur den secretarie-penningmeester heeft geschorst in verband met verduistering van polder- gelden. De rekening over 1931 kon niet worden vastgesteld, daar de meeste be scheiden door de politie in beslag zijn genomen. Tclüf. 20. Tcl.-adrbs: Vuuuuolon. 8. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 25 Poslrokonlng 13703. van een woning aan den hoek van den Achterdijk en Paralelweg met bijbehoo- rende werken, voor den stationschef. Laagste inschrijver in massa was de heer C. de Jong, timmerman alhier, aan wien het werk gegund is. Aanrijding. Giessen-Nieuwkerk. Toen Donderdag avond de drogist S. uit Gorcum per motorfiets de brug aan het Pinkeveer wilde afrijden, kwam hij in botsing met een auto. Zelf kwam hij er goed af, doch het motorrijwiel was zwaar beschadigd. Ondeugdelijke vlsch. Gorlnchem. In de Lingewijk zijn vole personen ongesteld geworden na het eten van finten, welke visch dezer dagen van een venter was gekocht. Onderwijzersexamen. Gorlnchem. Voor het examen handen arbeid slaagden aan de rijkskweekschool voor onderwijzers van de 2de groep de dames L .T. Slob, A. M. Klein, G. Sa- gaaser, A. M. G. Steenwinkel, allen te Goricnhem, mej. J. J. A. Kempennan te Heukelum, W. A. de Waal te Gellicum en M. H. Verstegen te Rhonoy. Aanbesteding. Gouda. De Rijkswaterstaat heeft aan- beeteed het maken van een werkterrein voor den bouw van het Zuidelijk land- hoofd van de brug voor gewoon verkeer over de Waal bij Nijmegen. Laagste inschrijver was de N.V. Aan- nemings-Mij. v.h. Zanen en Verstoep al hier voor f 27.930. Geen werkloozen. Hal- en Boelcop. Een verheugend feit mag het heeten dat bij den correspondent der arbeidsbemiddeling de afgeloopen week geen enkele werklooze stond inge schreven. Roodvonk. Hsl- en Boelcop. Deze besmettelijke ziekte breidt zich bier uit. In twee ge zinnen zijn elk drie personen aangetast. Krimpen a.d. IJssel. De melkprijs is verhoogd tot 7 cent per liter. Vergunning tot het bouwen van wo ningen in de Steenbakkerstraat is ver leend aan de heeren G. van Wageningen te Rotterdam en A. van Buren te Krim pen a.d. IJssel (winkelpand). Moercapalie. Door het in brand gera ken van een kunstmoeder is brand ont staan in een kippenschuur op de boer derij van J. Heiboer op den Middelweg. De bewoners wisten den brand met em mers water te stuiten, izoodat het bleef bij eenige sohade aan de schuur. Deze was niet verzekerd. Middenstandevsresnlglng. Ouderkerk a.d. IJssel. Donderdag avond trad in de zaal van den heer Van Reeuwijk voor het voorloopig comité aer Middenstandsvereeniging op de heer F. L. van der Leeuw, directeur der Kon. Ned. Middenstands Bond te 's-Graven- hage. In een keurige, met aandacht ge volgde redevoering, pleitte spr. voor de noodzakelijkheid van middenstands organisatie in dezen tijd. Enkele perso nen stelden vragen. Er was mindor be langstelling dan yoor een voorgaande vergadering. In dit nummer zal men in de rubriek „Buitenland” vermeid vinden, dat de koning van België in een brief aan zijn eersten minister tot uitdrukking heeft ge bracht wat sinds lang ieder denkt en gevoelt, dat namelijk er nooit verbete ring zal komen in den economischen toe stand zoolang alle landen den invoer beperken en tariefmuren optrekken. Ko ning Albert verlangt „een gemeenschap- peluke actie der staten, ondernomen in een geest van internationale solidariteit”, omdat alleen zoodanige actie „de ernstige kwalen zou kunnen genezen, waaronder de wereld lijdt.” Men kan zeggen dat deze woorden de mefiachheid uit het hart gegrepen zijn, dat ieder van de juistheid daarvan ver zekerd is, dat alle volkeren snakken naar het einde van het nutteloos ge praat en dat men nu eens tot daden komt. Nederland, stellig niet in de laat ste plaats, is bereid om in een geest van internationale solidariteit deel te nemen aan zoo’n actie. Ook als het juist is wat men in Lausanne vermoedt, dat namelijk de woorden van koning Albert meer in 't bijzonder tot ons land zijn gericht, zijn we bereid daarnaar te luisteren en met België samen te werken. We mogen dan hopen dat na deze koninklijke woorden ook de houding van België jegens ons wat meer „koninklijk" zal worden en dat we niet langer met rechtmatig wantrouwen moeten beschou wen wat onze zuidelijke buren ons ko men voorstellen. Tot nu toe is de veelbe sproken „toenadering" tot België een volslagen mislukking geweest. Nederland naderde toe en België wees af. Wij nap men deel aan de (tegen ons land ge richte) onafhankelijkheidstentoonstelling, wij belegden intellectueel» toenadering, wij namen Belgische vluchtelingen op en gaven hun vier jaren huisvesting. België poogde gebruik te maken van de overwinningsroes, waarin bij de vredes besprekingen te Versailles de mogend heden verkeerden, om toegelaten te krij gen dat het een aanslag mocht doen op ons grondgebied en op onze souvereini- teit. Toen dat niet gelukte begon het een soort van afdreigingspolitiek, waarvoor minister Van K&rnebeek zsids te huive ren en nog steeds moeten we verwach ten nieuwe voorstellen van onze regee- ring om toe te stemmen dat wij Rotter dam zullen ruïneeren om Antwerpen voordeel te bezorgen. Als ons land met België zal onder handelen, zal het moeten zijn op voet van volkomen gelijkberechtigheid en vooral op voet van wederzijdsch vertrou wen. Zoolang dat niet mogelijk is, is het veel beter zulke onderhandelingen niet te beginnen. Op dit oogenblik is dat nog niet moge lijk! Ons land kan geen vertrouwen hebben uur, Da. Da. KJeijna, Ouderkerk a.d. IJssel. De inzameling van gelden voor den gewapenden dienst heeft f 22.61 opgebracht. Ernstige val. Peurtum. Toen Donderdagmiddag de dienstbode van den landbouwer H. K. op de vliering aan het werk was, hoor de de vrouw van K. plotseling een zwa- ren val. Zij dacht dat de dienstbode iets liet vallen, doch na enkele minuten hoorde zij kreunen. Zij haastte zich toen naar boven en kwam tot de ontdekking dat het meisje van de vliering was ge vallen en zich erg bezeerd nad. Dr. Ket- tenborg te Giessen-Nieuwkerk werd ge waarschuwd, die spoedig aanwezig wal en constateerde dat zij enkele ribben ge broken had. Per auto is zij later naar de ouderlijke woning vervoerd. Stolwijk. De heer J. Vink is m staat van faillissement verklaard. Curator is mr. M. de Mol te Gouda. Concert Waddlnxvssn. Woensdagavond gaf hot Ghr. Harmoniegezelschap uit Boskoop, onder leiding van den heer J. Noorda- nus te Leiden, hier aan de Oranjelaan een zeer goed geslaagde openluoht-uit- voering. Het korps bracht een dertiental nummers ten gehoore, welke zeer in den smaak van het publiek vielen. Er was zeer vee1 publiek op de been. Schoolreisjes. Waddlnxveen. Vrijdag maakten onder leiding van den heer Van Dam, hoofd der M.U.L.O.-school, de laagste klassen dezer school het jaarlijksohe schoolreis je, ditmaal naar Katwijk aan Zee. Bij mooi weer werd ’e morgens vroeg de tocht aanvaard per motorboot der N.V. Houth. v.h. Fa. Alblas naar Katwijk, waar de kleintjes zich kostelijk hebben vermaakt aan het strand, totdat men ’s middags den terugtocht begon; dit ge zelschap keerde des avonds laat in de gemeente terug. De leerlingen van de openbare lagere school maakten onder leiding van het hoofd, den heer Meiburg, denzelfdon dag oen uitstapje met autobussen. De tocht ging naar Arnhem en omstreken, waar de kinderen zeer veel genoten en gezien hebben. Aan de vroolijke gezichten des avonds bij den terugkeer kondon de ouders zien dat ook deze kinderen een prettigen dag hadden gehad. Waddlnxveen. Terwijl de heer C. v. E. Vrijdagavond op den Kerkweg kwam aanfietsen, schoot zijn lantaarn van den rijwielhaak en kwam in de spaken van het voorwiel terecht. Hierdoor sloeg de heer v. E. hals over kop op den grond Hij beliep aan zijn handen ernstige schaafwonden. Zijn rijwiel werd ernstig beschadigd; bijna alle spaken uit het voorwiel waren losgerukt en de voor vork was geheel ontzet. voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van 1AA Gulden bÜ verlieB AA öulden b« verliee van IVV van een duim. VU een anderen vinger. Óp een desbetreffende vraag deelde de voorzitter mede, dat het tekort in de kas ongeveer f 1400 bedraagt. De verga dering besloot daarop met algemeene stemmen om den secretaris-penning- meester te ontslaan. Ammoniak gtdronkan. Bsrgambacht. De rustend bouwman J. Potuijt dronk bij vergissing uit een flesoh gevuld met ammoniak. Plotseling viel hij bewusteloos neder. Nadat ge neeskundige hulp was ingeroopon, w<*rd hem een braakmiddel Ingegeven. Hoe wel het geval zich eerst ernstig liet aan zien, werd P.’s toestand later boter, zoo- dat men hoop heeft dat Je v.-rgissbig geen ernstige gevolgen zal hebben. Pacht reduct Is. Bergambacht. Het bestuur van den polder Bergambacht heeft -an de huur ders van landerijen voor 1932 on reduc tie toegestaan van 15 pCt. Bergambacht. De heer L. v. V to Hil- legersberg is met zijn auto togen de leu ning van een polderbrug gereden, waar door de leuning geheel is vernield De bestuurder heeft medegedeeld dat hij do schade zal betalen. Het 6-jarig dochtertje van den heer P. Blanken geraakte op do DykJuan met haar voetje onder de wielen van een geladen wagen. Deerlijk verwond werd het kind naar dr. Huisman gebracht, die de wonden heeft gehecht en een gebroken teentje heeft gehecht,. De collecte voor het gesticht voor alleenstaande blinden van alle gezindten te Wolfhezen hébft f 77,75 opgabraebt. D« ullkeerlng van malkveehoudirz. Bergambacht. In een advertentie In dit nummer kondigen B. en W. aan op welke dagen en uren deze week en onder welke voorwaarden de melkveehouders in deze gemeente de uitkeering van f 2,25 per koe ingevolge de crisis-zuivelwet in ontvangst kunnen nemen. Capslla a.d. IJmsI. Aan de kweek school Haringvliet te Rotterdam slaag de mej. J. K. Meijer voor de akte nuttige handwerken. Glssssndam. Voor rekening der Ned. Spoorwegen is aanbeateed het bouwen Vor*chiint Maandag, Woensdag on Vrijdag. Prü»* bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden f 1.25; p poet f 1.50. Met verzekering lö cents meer. I uur, Da. uur, Ds. W. Ad verten tiën: Van 1 tot f> re gels 1.80; elke regel meer 0 20. Bij '8 maal plaatsing 8e maai f 0,10 per regel. Tusschen den tekst drievoudige prijs. gezellin gewaar te’ worden. Hij vernam al spoedig, dat zij verloofd was en dat haar aanstaande man Ashton heette. „Ashton, Ashtonl” $ei Wain op na denkenden toon, „dat is de naam van den generaal, van wien de Hall vroeger hoorde." „Lancelot is zijn kleinzoon," vertelde Judith. „Lancelot?" herhaalde de journalist. „Ik heb een jongeman gekend, die Lan celot Ashton heette. Dat ia een jaar of drie geleden. Hij was advocaat of stu deerde voor advocaat. Een knappe jon gen, met bruin haar; intelligent en pret tig in den omgang, als ik me goed her inner. Maar ik heb hem niet vaak ge sproken; een wederzijdsche kennis heeft ons in Londen aan elkaar voorgesteld.’* „Ja, dat moet Lancelot zijn, over wien u het hebt,” riep Judith. Ze klapte op gewonden van plezier in de handen en er kwam een verrukkelijke blos op haar ge zicht bij deze vleiende beschrijving van haar verloofde. „Ik ben blij, dat u hem graag mag," zei ze op dankbaren toon. „Hem graag mag?” herhaalde Wain zacht-glimlachend. „Dat is, geloof ik, een beetje veel gezegd. U moet niet ver- geteiii dat ik hem eigenlijk nauwelijks ken 4n hem meer dan drie jaar geleden het laatst gesproken heb. Heeft hij euo- ces?’’ Er trok een schaduw over Judith’s ge zicht. „Neen, hij schrijft artikelen en no vellen om niet van honger om te komen, want hij bezit geen penny van zichzelf. Maar hij heeft nog absoluut geen prak tijk. Het is zoo moeilijk voor een jong advocaat zonder relaties, om erin te ko men. En zoolang hij geen behoorlijke practijk heeft, kunnen we niet trouwen,” voegde ze er klagelijk aan toe. „Dat is toch eigenlijk vreeselijk, als je bedenkt dat hij rijk zou moeten zijn.’’ „Hoe bedoelt u dtt?” Judith keek haar begeleider met groo« te, donkere oogen ernstig aan. „Wel. Lancelot moest eigenlijk eige naar van de Hall zijn. Ik vertelde u im mers, dat hij de kleinzoon is van Gene raal Ashton. Maar Pickering heeft den generaal schandelijk bedrogen en nu moet Lancelot met zijn oude nicht, juffrouw Merton, in een goedkoop, klein villatje wonen.” „Daarnet verdedigde u Pickeridg an ders!” herinnerde Wain haar. Judith knikte. Vader en moeder willen geen woord in zijn nadeel hooren,” zei ze op stelligen toon. „Ze ontkennen niot, dat hij verkeerd doet, maar zij houden vol, dat hij een heel goed hart heeft, of schoon de menschen denken van niet." „Hm. U bent de eerste, die ik een goed woord over Pickering hoor zeggenl" „Wacht met uw oordeel, tot u vader en moeder gesproken hebt. Maar daar zijn we er warempel al,” viel ze zich zelf in de rede, toen de auto vaart min derde. „Wat gaat het toch heerlijk vlug. En zoo zacht.hé, ik wou dat ik een auto hadl" „Dat komt wel," laohte Waln. „Als n eerst mevrouw Ashton bent.... en uw man Procureur-Generaal isI" Judith Verily sprong luchtig uit den wagen; ze scheen de gevolgen van het on geval alweer heelemaal te boven. „Dan zal ik wel oud en grijs zijn,” beantwoord de ze Wain's laatste opmerking op half- schertsende, half-weemoedigen toon. En zich daarop tot den chauffeur wendend: „Ik dank u wel, dat u me thuisgebracht hebt." „Volstrekt geen dank," antwoordde de man hofifelijk. „Het was wel het minste, wat Sir Geglnald kon doen, nadat we uw dogcart In stukken gereden hadden. Zal ik u mee terugnemen, meneer,” vroeg hij den journalist. „Ik kan wel weer loopen,” zei het meisje, wier gezicht alweer kleur begon te krijgen. „Geen sprake van," verklaarde de auto-eigenaar. „Thomas zal u in den wagen thuisbrengen. Ik zal ook zorgen, dat het paard en de dogcart naar de hof stede gebracht worden." „Dank u wel, meneer Dove, het is heel vriendelijk van u,” antwoordde het meisje. Wain zette groote oogen op, toen hij den naam hoorde. Dat was dus de zoon van den vermoorde. Dat verklaarde ook zijn rouw-kleeren en zijn rood-geschreide oogen. ..Je moet nu Sir Reginald beterde de apotheker. ’raat sr nisi ran, prut «r Bist MAANDA» V JUNt 18M NIEUWSBLAD VOOR ZUIDflOLIAND EN UTRECHT van!” mompelde de jonge man en verliet haastig de apotheek. „Ik dacht dat de titel van Sir Giles niet erfelijk was," zei Wain, toen Regi nald buiten was. „Neen, hij was baronet,” antwoordde de apothekersvrouw, terwijl ze haar tactlooze echtgenoot met een verwijten den blik aankeek. „Zijn zoon erft de ti tel en al het geld. En dat is niet zoo’n klein beetje. Het is toch verschrikkelijk, dat die ellendige Pickering den armen Sir Giles zoo maar doodgeschoten heeft, ofschoon,” de spreekster aarzelde even en ging toen op nadenkenden toon voort: „de oude Dove had een verschrikkelijk humeur. Wat 'n nijdige brombeer was hij toch....” „Ik geloof niet, dat meneer Pickering Sir Giles vermoord heeft," zei het meis je, terwijl ze overeind kwam. „Maar mijn lieve kind, hij...." „Ik weet wat u zeggen wil. Iedereen keert zich tegen den armen man.” De apothekersvrouw keek mln of meer geërgerd naar het mooie meisje, op wier gezicht een wanne blos was gekomen. „Ik dacht,’’ zei ze een beetje scherp, „dat jij ook wel bepaalde redenen zoudt heb ben om tegen hem te zijn.” „Ik heb geleerd, dat we onze vijanden moeten liefhebben," antwoordde Judith eenvoudig, zonder een zweem van aan stellerij. Daarop ging ze op de apothe kersvrouw toe en kuste haar hartelijk. „Ik dank u vriéndelijk voor uw hulp,” zei ze met klankvolle stem. „Ik zal moeder zeggen, dat ze u ook moet komen bedan ken. En ik hoop dat meneer-hier," ze gaf haar redder een dankbaren blik, die hem zoowaar een kleur deed krijgen, „met mij mee wilt gaan, om te hooren wat mijn vader en moeder zeggen." Het klonk zoo onuitsprekelijk Hef sn T w- oprecht, dat Wain zich «ven ontroerd bijna geruischloos weg. TOelde, De journalist liet de gelegenheid niet MIk sal u ost hst prootite fWifsn I voorbijgaan, om ists omtrent zijn moois

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 1