1 s 1 SCHOONHOVENSCHE COURANT f i I Uit ons Regeeringshuis Binnenland. Plaatselijk Nieuws. 1000 300 van handmof voet 200 X" V1" Zonnewende. sH TIEW BLADZIJDEN MlJAARGANG WOENSDAG M DECEMBER 1«U IER 19» 0 uur on Couinoü; H. ran J. D. Hoek- 10 uur, W. J. IN VEILIGE HAVEN. 8. H. J. H i avonds uur, Ds. ii/'J ■rstfeest- de Zon- r.m. 9.30 Huurman, m. 9.90 nst. sdienst .30 uur 7 armen- ag: V.m. B. Brun- .m. 9.30 P. Kalk- dag:Vjn. H. van ilfeestvie- agsschool .30 uur, *ragt. 9.30 uur, Boodt. 10 uur, r. F. W. in. 9.30 J. Gris- Zondag: lur, Ds. ?rdam E-LAN- n ’s av. Kinder- n ’s av. Veenen- ontvingen overvol. V.m. 10 jnen. Leijnen. .30 uur dozen. ?.m. 10 W. J. m. 9.30 Smits. I Smits. n. 9.30 nst. sdienst. V.m. 10 J. van Bpr., doen zich echter schuchter de eer ste symptomen van een kentering gelden, de Er is een einde gekomen aan den val, die ons tot dusver heeft neergesleept. Wij zijn op een rustpunt aangeland en wij kunnen hiervoor niet dankbaar genoeg zijn. Want al blijft het waarschijnlijk, dat men om dit rustpunt heen schommelin gen ook naar beneden verwachten moet, het einde van den val draagt in zich de opduikende gelegenheid tot werken voor een verbetering. Voor optimistische bespiegeling ia het nog niet de tijd. De hoogere eischen, die de laatste jaren ge steld zijn, eischen van versobering voor ieder onzer en voor ons allen gezamen lijk, zullen voorloopig blijven gelden en alleen door aanwending van werkkracht, wilskracht en overleg zal misschien moei zaam herwonnen kunnen worden wat in korten tijd teloorging. Maar al willen wij ons hoeden voor te groot optimisme, ons geloof in de toe komst wijst ons: Vooruitl De Phohi gaat weer zenden, besloot spr. Zij zendt alq eerste bericht de woor den: Houdt goeden moed, het zal eens verkeeren! DE KWEEKSCHOOL VOOR VROED VROUWEN. Voortbestaan verzekerd. B. en W. van Amsterdam hebben zich aocoord verklaard mot do wijze waarop do regeering hot voortbeataan dor kweek school voor vroedvrouwen mogelijk wil maken. De school zal blijven functionee- ren onder een op te richten stichting. Den eersten tijd zal de gemeente door het verleenen van een voorschot stagna tie in het functioneeron dor kweekschool voorkomen. Na 4 maal 24 uur la ren awaran itorm I, hsbbsn geuren, ia bal Engalacha a.a. „CorlniW la Rottardam binnsngsloopsn. Hat whip rarkaarda la naar |a- havaata laaafaad. n. 9.30 lat Jan van ons Bericht van Inschrijving, zyn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, va» 1AA Gulden btf verlies Afï Gulden by verlies van 1 VV van een duim. VV een anderen vinger. Ds. A. J. Wormgoor, van ’s-Gravenhage, de oprichter van deze Zondagsschool. De onderwijzer Verhoef vertelde op be vattelijke wijze de Kerstgeschiedenis en Ds. Wormgoor vertelde een verhaal. Voorts werden de kinderen vergast op enkele versnaperingen. Het kerkgebouw was overvol. De kinderen van de Zondagsschool Kerkstraat vierden het kerstfeest in de Geref. Kerk. Ook daar was flink bezoek. De heer Brouwer trad dezen avond weer op met zijn kinderkoor. De onderwijzer K. Bak ker verteld de Kerstgeschiedenis «n de heer Jan Rouw deed op de hem eigen wijze een verhaal aan de kinderen. Aan het einde van het Kerstfeest werden den kinderen verschillende versnaperingen ter hand gesteld. De werklieden Jan Roodnat, T. Visser, J. Sterrenburg en M. Kloot her dachten het heugelijke feit, dat zij gedu rende 25 jaar werkzaam waren geweest op de scheepswerf „De Noord”. De direc tie heeft aan deze jubilarissen een gou den horloge geschonken. Amelde. Er zijn plannen in overweging tot het beschikbaar stellen van een lo kaal, waar de jeugdige werkloozen zich kunnen bezig houden met spelen en lec tuur. Berksnwoude. Op de laatst gehouden ledenvergadering van de Jongerengroep van den Bond van Kaasproducenten werd als secretaris herkozen de heer K. Dog- terom en gekozen als bestuurder in de plaats van den heer A. Rijkaart de heer Jac. van Vliet. Bij een bespreking over den algem. voorzitter werd besloten, de zen als zoodanig te blijven erkennen, zoo lang er niets op zijn handelwijze valt aan te merken. Voor een cursus in electriciteit was geen animo; die in boekhouden had meer succes. De contributie voor het komende jaar werd vastgesteld voor het eerste lid uit een gezin f 0,75, voor het tweede f 0,50 en voor het derde f 0,35. Als plaatsvervangend hoofdbestuurslid werd gekozen de heer H. G. van Erk en als afgevaardigde de heer J. C. Both. Na afloop werd nog 1 n(«uw lid inge schreven. F Bergambacht. Tot bode bij den Boe- renarbeidersbond is benoemd de heer Ik Bot. De heer P. G. van Lit heeft de be noeming tot kerkvoogd in de Ned. Herv? Kerk aangenomen en heeft derhalve moei ten bedanken als notabel. De nieuwjaarscolleote heeft opge- braoht f 420,24. Gevonden voorwerpen: Een rljwiel- belastingplaatje 1932—1983 en een strop van een grijze trui. Inlichtingen bij de EERSTE KAMER. Zitting van heden. Versohillende kleine wetsontwerpen worden z. h. at. aangenomen. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging ouderdomswet, radenwet, ziek tewet, en van de pensioenwetten. De heer De Savornin Lobman (o.-h.) betoogt, dat het geen verkapt amendementsrecht der Kamer zou rijn geweest, als de Minister aan haar be zwaren was tegemoet gekomen. De heer Dan® <s.-d.) «al met zijn fractie tegen stemmen. De heer De Gijzelaar (o.-h.) be pleit meer eenheid ten aanzien van ge meenten en provinciën. De heer Van Lansohot (r.-k.) be strijdt het oordeel van den heer Dana. De heer Gelderman 0.) zegt, dat de regeering geen voorzichtige financiee ls politiek voert. De heer De Bruijn (r.-k.) is erken telijk voor het gevoerde overleg, doch aantasten van de reserve van het invali- diteitsfonda brengt de positie der verze kerden in gevaar. De Minister van Economi sche Zaken betoogt, dat de voorzich tigheid is betracht en dat met een groots mate van waarwahijnlijkihedid rekening wordt gehouden. De Minister van Financiën ontkent, dat er sprake is van oen verkapt amendementsrecht. Hot wetsontwerp wordt sender hoofda lijke stemming aangenomen. Daarna kwam in behandeling het wets ontwerp tot verlengde opoohorting van den zijdelingaohen vaccinatiodwang. De Minister van Economi sche Zaken zeide daarbij in naam van zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Zaken, dat zoolang het enoephalitisgovaar dreigt van de regeoring geen voorstol is te wachten tot wederinvoering dar ver- pliohto vaccinatie. Hot ontwerp wordt s. h. st. aangeno men. VERMOORDE SCHAPEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben hier bloeddorstige honden ver schillende schapen vermoord. Te Noorde-* loos werden 2 dezer dieren bij dep heer G. de Jong en te Hoornaar 2 bij den heer A. v. d. Stelt het slachtoffer; te Hoog-Blokland bij de heeren A. van Hof en A. Buizer, ieder ook 2 stuks. Bij en kele der schapen hingen de ingewanden uit het lichaam, terwijl de dieren toch nog leefden toen men ze vond. Bij den heer Buizer konden bovendien 8 schapen nog tijdig uit de sloot worden gehaald. Het lijkt ons zeer twijfelachtig of men hier alleen met een kwaden hond te doen heeft. In denzelfden nacht zijn namelijk ook schapen doodgebeten of in de sloot gedreven te Arkel en te Goudriaan, zoo- dat de gevallen over een te uitgebreide streek voorkomen, dan dat een hond zon der begeleider van dat alles de schuldige zou zijn. Alblasserdsm. Evenals vorige jaren werd ook nu weer met de kinderen van de Herv. Zondagsschool in de Kerk het Kerstfeest gevierd. Voor d»*» was ovsrgskomen Re. «SB- NIEUWSHADV0DR2UIIH10LIAND EN UTRECHT M.t vsr» .ring 16 cot, mssr. Tdet K Vannoolon. I. t W. N. VAN NOOTIN, SCHOONHOVEN. HAVIN 2S Fctrokonlng «708. ABONNÉ’8 von dit blad, la het bsslt Q/Tï/IA Gulden by levenslange 4 VVV ongeschiktheid. .m. 9.30 nsL H. een inleiding over „Het geldwezen” door den heer Vink. Achtereenvolgens werd behandeld het geld als ruilmiddel en als waardemeter, het ruilmiddel in oude tijden en de plaats die thans het goud als zoodanig inneemt en de eigenschappen van edelmetalen. Ge schetst werd verder het Nederlandsch geldstelsel, functie en organisatie der Ned. Bank, de taak daarvan in het eco nomisch leven. Verder werd behandeld de inflatie, die als één der oorzaken van’t niet sluiten der staatsbegroting werd genoemd. De spre ker wees op de ernstige gevolgen van in flatie en de juistheid van de uitdrukking van man. De Geer, die zeide, dat een beetje inflatie een beetje ontsporing be- teekent. Tenslotte betoogde spr., dat versobering en ook salarisverlaging niet zullen kun nen uitblijven, omdat alleen goedkooper productie en verlaging van lasten ons onze plaats in de wereld zullen kunnen doen behouden. Versobering is noodig voor allen en daarbij kan het woord „In het zweet uws aansohijne zult gü uw brood eten", ons er aan herinneren, dat overvloed ons deel niet kan zijn, Nadat de voorzitter aan inleider dank had gebracht, werd besloten het rapport Wibbens in volgends vergadering te be handelen. Brandwijk. In de Geref. Kerk is tot ouderling gekozen de heer P. van Essen. Ontploffing. Cabauw. Schipper M. van Zuilen be gaf zich de vorige week des avonds met een lantaarn naar de machinekamer van zijn schuit. Juist enkele oogenblibben te voren was de motor gevuld met benzine. Men vermoedt, dat daarbij benzine op den grond is gemorst. Hoe dan ook, er ont stond eensklaps een ontploffing, die door de omwonenden op tamelijk verren af stand werd gehoord. De heer Van Zuilen liep een geheel ontveld gezicht en ont velde handen op, waaraan hij hevige pijnen leed. Niettemin ie het ongeval nog goed afgeloopen. „Volharding". Groot-Ammers. Maandag gaf de zang- vereeniging „Volharding” voor een stamp volle zaal in het cafié van den heer G. van As, onder leiding van haren directeur, den heer Oskam te Gouda, een uitvoering. De versohillende nummers werden zeer goed gezongen. Na den zang werden twee tooneelstukjes opgevoerd, n.l. „Verleden”, een drama en „Een mal geval”, een blij spel, dat de lachspieren danig in bewe ging bracht. Beide stukken werden zeer goed gespeeld. Een gezellig bal besloot den avond. Gevonden: een zoo goed als nieuwe veekoopersjas. Inlichtingen bij den ge- meente-veldwaohter. Klppsndlefstal. Jaarsveld. In den nacht ran Zaterdag op Zondag hebben onbekenden zich door verbreking van het slot eener deur, toe gang verschaft tot het kippenhok van don heer D. Kers en dertien flinke jonge hennen meegenomen. Van den diefstal Ie Zondagmorgen direct aangifte gedaan. lehlctwedefrljd. Molenaarsgraaf. Vrijdagavond hield de Burgerwacht een schietwedstrijd in de openbare lagere eohool. De uitslag ia als volgt: Groep A: ie prijs A. Eikelboom 60 p.; 2. W. Blom 418 p.; 8. P. Tas, 58 p., 4. A. Suiker 57 p., 5. S. de Koek 57 p., 6. P. Bons 57 p., 7. A. Brandwijk 56 p., 8. W. A. Brandwijk 56 p., 9. T. Prins 54 p., 10. A. v. Meeteren 64 p., 11. J. Bogers 53 p. Groep B: 1. H. G. Baan 56 p.; 1. Fr. v. d. Berg 55 p.; 8. H. Ijzerman 55 p.; 4. G. Terlouw 64 p.; 6. G W. Korevaar 51 p.; 6. A. Stam 50 p.; 7. J. P. Goedege- buur 48 p.; 8. M. v. Berg 47 p.; 9. A. Molenaar 47 p.; 10. G. Korevaar 84 p. Groep G: 1. A. P. Korevaar 58 p.; 2. D. van Dam 56 p.; 8. A. Korevaar, 55 p.; 4. J. Houweling 54 p.; 5. G. Verhoef 58 gemeente-polltle. Aan dé steuntrekkers, die vóór 5 December reeds werkloos waren, is een Ksrstgavs uitgereikt, bedragende 25 pGt. van het ondersteunde bedrag per week. Tweeden Kerstdag werd des na middags in de Ned. Herv. Kerk met de kinderen van de Zondagsschool Kerstfeest gevisrd, onder Hiding van Ds. Ewoldt. Tussohen het zingen van psalmen en liederen werden de kinderen rijkelijk ont haald op versnaperingen en hebben een leider van de Zondagsschool en ook het hoofd van de Ghr. School een verhaal gedaan. Bij het verlaten der kerk werd aan de kinderen een geschenk medege geven. De kerk was vrijwel geheel ge vuld met ouders der kinderen en andere belangstellenden. Oud-lserllngen landbouwwlntercursussen. Bleskensgrèaf. Vrijdagavond hield de Ver. van Oud-Leerlingen van Landhouw- wintercursussen haar 2e alg. vergadering in 1932 in de Ghr. School te Bleskans- graaf, onder voorzitterschap van den heer Joh. Bouman te Wijngaarden. s In zijn openingswoord concludeerde de voorzitter dat de omstandigheden, waar onder het bedrijfsleven gebukt gaat, zich nog weinig ten goede gewijzigd hebben, al moet men dankbaar zijn voor wat de overheid gedaan heeft. Wil men in de toekomst niet steeds met verlies blijven werken, dan moet men trachten het be drijf zoo goed mogelijk te beheeren en de productiekosten zoo laag mogelijk te ma ken. Spr. wekte op in de jonge jaren al les aan te grijpen wat mede tot bekwa ming voor die taak kan dienen. Daar voor biedt ook de Ver. v. 0. L. een mooie gelegenheid. Immers, hier wil men trach ten het geleerde in de practijk toe te passen en zoo mogelijk aan te Vullen. Do voorzitter richtte tenslotte een woord van hartelijk welkom aan den heer Vink, hoofd der landb. school, die steeds als adviseur de vereeniging met zijn beste krachten heeft bijgestaan. Besproken werd een voorstel van het bestuur om voortaan af te zien van den eisch dat het hebben van een diploma voor het lidmaatschap verplicht is en meer als afd. van den Ghr. Jonge Boe ren- en Tuindersbond op te treden, al moeten hierdoor de werkzaamheden niet veranderen. Een en ander wordt aange houden tot de volgende vergadering. De heer Vink deed mededeeling van de uitkomst der 80 proefveldjes, onder zijn leiding aangelegd en bewerkt. Hit hoofdpunt der vtrgadsrini wm p.; 6. G. Molenaar 51 p.; 7. H. van Zes sen 48 p.; 8. D. Hakkesteegt 44 p.; 9. A. Korevaar Mz. 41 p. Groep D: 1. M. de Ruiter 51 p., 2. G. Koorevaar 51 p., 8. M. Brandwijk 50 p., 4. N. Korevaar 48 p., 5. J. v. Kleij 48 p., J. W. Ooms 48 p., 7. B. van Zes sen 46 p., 8. F. Hakkesteeg 45 p., 9 N. Houweling 37 p., 10. J. Pruim 36 p., 11. M. Ijzerman 84 p., 12. X L Tukker 18 p. De prijzen bestonden uit luxe en huis houdelijke voorwerpen. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer Jac. Korevaar. Molenaarsgraaf. Maandagavond half zeven opende de voorzitter der Zondags- schoolvereeniging, de heer A. Molenaar, het Kerstfeest op de gebruikelijke wijze en sprak een openingswoord over Jes. 55 8-11. Spr. droeg daarna de leiding van dezen avond over aan den leider der Zondagsschool, den heer J. W. Ooms te Brandwijk, die de Kerstgeschiedenis ver telde. De heer A. Vonk verhaalde de geschiedenis van Simson, waarna de heer A. Molenaar een Kerstvertelling hield, getiteld: „Toch Kerstfeest”’, alles af gewisseld-door zang der kinderen en tractatie’s. Tenslotte sprak de heer Vonk een slotwoord. De voorzitter sloot met dankgebed dezen kerstavond, waarvoor goede belangstelling was. Een collecte bracht op f 18,67 H. Nleuw-Lekkirland. Maandagavond la in de Ned. Herv. Kerk Kerstfeest gevierd met de kinderen der Zondagsschool „Sa- mval". De belangstelling was vrij groot De heer De Vries uit Lunteren, gods dienstonderwijzer en de Zondagsschool- onderwijzer T. van Dam, voerden het woord, tot de kinderen. Dezen werden ruimschoots onthaald en ontvingen bij het einde een boekwerk. Nleuw-Lskkerkerk. De heer M. Rado- maker is benoemd tot directeur van de turnvereeniging „Sparta” te Streefkerk, in de plaats van den heer T. den Ouden, die ontslag heeft genomen. In een vergadering van de a.r. ki vereeniging „Groen van Prinsterer” tot voorzitter herkozen de heer B. Voor- sluijs en tot bestuurslid de heer J. Ie Jong As. - Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer A. den Ouden en tót diaken de heer Adr. de Groot. Noordelooa. De muziekver. „Volhar ding” gafMaandagavond 2en Kerstdag, onder leiding van den heer A. v. d. Hei den te Meerkerk haar winteruitvoering voor een stampvolle zaal. Het muzikale gedeelte van het programma werd keurig uitgevoerd, waarna optrad de tooneel- vereeniging „Kunst na Arbeid” te Gor- cum, met het tooneelstuk „De houten ham". Door zijn schitterend spel wiet dit ge zelschap van het begin tot het einde idle aanwezigen te boelen. Noordeloos. Als ouderling dor Ghr. Geref. Kork is herkozen de heer G. J. 0. Vermeer en als diaken herkozen de heer T. Hoek. De hoer H. E. Holl, ouderling der Geref. Kerk, heeft wegens hoogen ouder dom bedankt voor deze functie. In zijn plaats is gekozen de heer W. Slob. Noordoloos. Do opbrengst van den verkoop van de weldadigheidspostzogels en prentbriefkaarten ten bate van hot „misdeelde kind" was hier f 126. Ouderkerk a.d. IJ stol. Op Tweeden Kerstdag vierde het personeel der Zon dagsschool aan den Lageweg in het Wijk- gebouw kerstfeest met de kinderen. De heer Hagen vërtelde de aloude kerstge schiedenis, waarna de heer Vlasblom een kerstverhaal vertelde op boeiende wijze. Daarna ontvingen de kinderen boekwerkjes en versnaperingen. De kin deren, die de Zondagsschool verlieten, een bijbeltje. Het gebouw was •RAAF VAN LYNDEN VAN SANDENBURQ. t Zondag ia to ‘s-Gravenhage op 50-ja- rigon leeftijd, nadat hij nog kort te voren in schijnbaar volmaakte gezondheid een Kerstfeest viering in de Grooto Kerk had /bijgewoond, te zijnen huize tijdens *t Kerst diner tengevolge van oen hartverlamming overleden mr. dr. F. A C. Graaf van Lynden van Sandonburg, vlca-proMdont van den Raad van State, opperkamerheer van H.M. d” KonlnvU. Graaf van Lynden van Sandenburg werd in 1873 geboren. Hij ie o.a lid ge weest van de Prov. Staten, Gedeputeerde Staten van Utrecht on van de Tweede Kamer. Tien Jaar lang was hij Commis saris der Koningin in de provincie Utrecht en sinds 1924 was hij opperka merheer van H.M. de Koningin, later grootmeester ter beschikking van Prin ses Juliana. DE PHOHI WEER IN ACTIE. Rode van dr.Afen Aalst Zaterdag hoeft de Phohi de radio-uit- aendingon naar Nederlandsch—Indië her vat. Zij werden geopend met een rede van dr. G. J. K. van Aalst, president van de- Noderlandscho Handel-Maatachappij. Deze wees er o.m. op, dat do Phohi een non-actief van 2ü jaar achter den rug had. Het oplossen van problemen, veroor zaakt door verschil van inzicht; vergt veel tijd. Ook do Phohi is daaraan niet ontkomen. Do Jaren 1981 on 1982 sullen niet spoedig vorgeton worden. Thans, kM i Advertentiön: 1-6 regels <1.80; elke regel meer 0,20: derde plaatsing halven prijs, Adver- tentlën worden gratis ge plaatst in „De Goroumer". Den 21on December is de dag van nonnewende; het schaars toegemeten daglicht begint dan langzaam te ver meerderen. Langzaam; elke dag niet veel (neer dan één minuut, dan 8 minuten in 2 dagen en zoo geleidelijk sneller, maar het zal nog weken duren voor we eigen lijk kunnen waarnemen dat de dagen gaan lengen. Zóó moet men aich qok do overg&ng van de crisistijd naar de nieuwe toe komst voorstellen. Als de verbetering reeds begonnen is, zal men er aanvan kelijk weinig van bemerken, maar de ze kerheid dat het licht doorbreekt, zal dan meer kracht geven om vol te houden. Het licht breekt door, we zijn blijkbaar tot het diepste punt gekomen en kunnen ons gaan voorbereiden om den weg naar boven te zoeken. Hetgeen dr. Van Aalst bij de hervatting van.de Phohi-zendingen heeft gezegd, is van groote betoekenis, omdat het uit zijn mond komt, omdat de president van de Nederlandsche Handel maatschappij misschien wel het beste van allen in ons land in staat is om neer- en opgang te beoordeelen en omdat dr. Van Aalst niet voorbarig doch wel-over- wogen zulke woorden den aether zal in zenden. goddank doen zioh echter schuchter de eerste symptomen van een kentering gelden. Er is een einde gekomen en er zijn aanwijzingen dat het geen tijde lijk einde ia aan den val, die ons tot dusver heeft néergesleept. Wij zijn op ’n rustpunt aangeland en wij kunnen hier voor niet dankbaar genoeg zijn,” zeide de heer Van Aalat o.a. en alt om die woor den te staven werden op denzelfden dag, dat deze uitspraak door den aether werd voortgedragen, eenige berichten gepubli ceerd, die de blijde boodschap illustreer den. Wij noemen de opschriften van enkele tijdingen: .Jhiitsdbland is bereid met ons over een nieuw handelsverdrag te onderhandelen", „Frankrijk verleent ons bijzondere vergunningen voor kolen- invoer”, „Gunstige wending in het En- gelsch-Perzisch geschil”. Deze berichten uit één nummer van een dagblad, geven alle „een gunstige wending" aan, ze ver sterken de woorden van dr. Van Aalst en doen hoop en vertrouwen aangloeien. Het vertrouwen in de toekomst zal, lang voor we iets, van de vroegere welvaart hebban Uru„.wonnen, lün wewgekeerd, dat aal (aan aaniterkan aoodra man kan conatateeren dat ds taken vergeleken bij een vorige periode beter gaan. DaarMj badenka men vooral, dat wat verloren la. slechte op andere wijaa te- ruggebraoht kan worden het oude keert niet weer. Japan zal onze schoenen industrie «n onze textielinvosr in Indië blijven beconcurreeren, de Engelsche stroocartontabrlcage, de bacon-produotle daar te lande, do suikerfabrieken in Britsch-Indiö, de passagiersschepen van Italië en vele andere mededingers zullen blijven bestaan en onze strijd om iets te herwinnen moeilijk maken, maar daar tegenover staan uitzichten, die nieuwe banen kunnen openen: het dieper door dringend besef dat de tariefmuren ge slecht of verlaagd moeten worden, de on afwendbare noodzaak van de regeling der oorlogesohulden, de dwingende eisch tot vermindering der bewapeningen, die alle wel vertraagd, maar niet gestremd kunnen worden in hun loop. De zon is over haar laagste punt ge komen en begint haar klimming; wel licht dat ook In de economische ecliptica de zonnewende gekomen is. R

Schoonhovensche Courant | 1932 | | pagina 1