fote" """ff tn>°e£!ZL GRATIS PHILIPS" nieuwe Radio u kunt er vau op aan, dat het de beate artikelen en de beate zaken zijn, die regelmatig in deze courant worden geadverteerd. Uit ons Regeeringshuis n priizen vanaf f 89.- v Rjjwielkampioen Rijwielkampioen dkoop ACCOUNTANTS- EN BELASTINGCONSULTATIEKANTOOR C. P. DE HOOG Gemengd nieuws onverklaarbaar goedkoopè aanbieding!^^^^^ SeeienJ «n Sde ngrajlta Vliegers in den Spaanschen oorlog. FEUILLETON Om 15 millioen dollar. gen- Binnenland WOENSDAG 3 FEBRUARI 18» F geven kunnen wij het niet, maar onze prijzen zijn lager dan ergens andersII LAMPEKAPPEN vanaf f 1.95 MOOIE SCHEMERLAMPEN f 1.25 ÏVAKKUNDIGE REPARATIE-INRICHTING Vraagt prijs: het valt bij ons altijd mee! Nergens wordt gU zóó goedkoop ew goed bediend. 8 Groote sorteering Handkappen in prijzen vanaf slechts 29 cent Nog enkele gebruikte Rijwielen voor spotprijzen te koop. De De 9 Kerkstraat 81 Lopikarstraat 7 IJSSEL5TEIN SCHOONHOVEN per advertentie van 6 regels (bij vooruitbetaling) Elke 5 cent. Uitaloltend worden opgenomen advert en tién ■taanbiedingen, vraag en aanbod van 2e banda goederen kandeldrlivenden), gevonden en verloren zaken en om- M'n Ssinlichtja werkt prachtig 11 Te koop: Een in prima staat zijnde CARROSSERIE Master Coupé van Buiok '81. - a v. d. BUSSEN, E 60 Nieuwerkeri a.d. UasoL Te. koop «Mingeboden: Auto-onderstellen voor boerenwagens, tevens Banden en Onderdooien tegen billijken prijs Voorts te koop gevraagd: Tweedehands Auto's tegen den hoogsten prijs Auto-Slooperij A. J. O VERES, Zontmanaweg, Reeuwljk. Belastingconsulent N. I. v B. 60RISCHEIS - WISSCHEBSDIJK68 TEL. 978 Deskundige en saoeesrolle behandeling van te hoo|( beleettng- Stnilatea. Inrichten en bijhooden v. Fa brie ka-, WinkeU en Landbonwboekhoodingen. Balansmaken, Accoontantscontróle ▼raagt inHchtingen - dit verplicht U tot niets BflIJk terlef Stipte geheiinheadiat Vraagt eens, zonder eenige verbintenis uwen zijds, prijs aan van le klasse drukwerk en gij zult verbaasd staan over de 1 fflCBWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovsnsche Courant S'ijJregt Bar*, 22 Januari J837. Be Amerikaansche vlieger Bert Acosta, ie een maand in dienst is geweest bij de luchtvloot van de Spaansche regeering., Igeeft in de Parijsche pers bijzonderheden ©ver de samenstelling en de krachtsver houding der vijandelijke luchtvloten. Zijn ■cijfermateriaal heeft betrekking op de (tweede week van Januari, waarin zijn contract met de Spaanse be regeering af liep. De Spaansche regeringstroepen ver telt hij^ beschikken op het oogenblik over 200 Russische miltiaire vliegtuigen, waar van er zich 100 aan de fronten en de reet in reserve bevinden Bovendien bezitten zij verder iets meer dan 200 vliegtuigen van 6paan#chen, Franschen, Mexicaanschen en anderen oorsprong, die bijna allen actief «ijn. Het leger* van Franco beschikt over bijna 500 eenheden, deels Fiatjagers en Caproni-bommenwerpers, deels jagers van de nieuwste Duitsche productie. Acosta en drie andere Amerikaansche piloten kregen hun contracten eind Octo ber door bemiddeling van den Spaanschen consul in New York en wel onder de vol gende voorwaarden: Een salaris van 200 Engelsche ponden per maand; een bijzon dere premie van 100 Engelsche ponden voor elk neergeschoten vijandelijk vlieg tuig; een garantiesom van 300 Engelsche ponden voor het vliegtuig. Acosta beklaagt zich «bitter over het door de Spaansche regeering geleverde slechte materiaal jZTijn eskader bestond buiten zijn eigen Amerikaansche toestel enkel en alleen uit civiele vliegtuigen van allerlei soort, die niet eens met machinegeweren waren uitgerust. De bommen werden in een ge ïmproviseerde bergruimte medegenomen, die onder den romp van bet vliegtuig was bevestigd. Een va^i zijn kameraden, Fred Lord. Vertrok op den eersten dag met een oud Fransoh passagiersvliegtuig. Op 150 me ter hoogte brak een van de draagvlakken, hij kon echter dalen, zonder daarbij licha melijk letsel op te loopen. Het vliegtuig was eenige dagen tevoren door machine geweervuur beschadigd en men had geen t$d om het te re pa ree ren. De Russische machines zijn daarentegen uitstekend. Piloten en mechaniciens zijn in overvloed aanwezig. De Russen, goed ge-" disciplineerd en uiterst strijdlustig, zijn in geen enkel opzicht de minderen van hun Duitsche eb ltaliaansche tegenstan ders. Zij hebben aUe medegebracht, wat zij noodig hadden 'en namen van de Span jaarden niets anders aan dan onderdak. In de eerste week van Januari vertrok uit Valencia een eskader van vijf bom menwerpers, gevolgd door een aantal Rus sische jagers.' Zij stegen tot een hoogte van 260Ü meter en kwamen ongemerkt boven een nationalistisch vliegveld. Toen een der vliegers, de Engelsche piloot Hol land. echter zijn bommen neerwierp, werd hij omsingeld door zes Duitsche toestellen, die hem hevig beschoten, zoodat het toe stel binnen weinige minuten neerstortte Acosta, die aan den strijd deelnam, kwam er zonder ongelukken af. De Russi- sce jagers grepen in, de Duitschers ruim den bet veld en de Ruseen dekten Acosta'* aftocht. Een zeer belangrijke, soms beslissenden rol in den strijd spelen Op zekeren dag steeg Acosta, vergezeld door een waai nemer, op, om de stand plaats van een ten westen van Vittoria op gesteld kanon der Franco-troepen vast te stellen. De hemel was zwart van de wol ken en de in den omtrek cirkelenden Russiche jagers, verloren Acosta al spoe dig uit het oog. De tegenstanders bemerk ten hem echter en begonnen hem te ach tervolgen. Acosta's vliegtuig was echter snel ge noeg, om binnen weinige seconden het be schermende wolkendek te bereiken. De Duitschers gaven daarop de achtervolging op, wijl zij vreesden, in de diepe duister nis door de Russen omsingeld te worden. Toen het contract afliep, stonden de Amerikanen voor de vraag van opzegging of verlenging. Zij hadden in vier weken 20 bomaanvallen en een groot aantal observatievluchten uitgevoerd en „dank zij veel geluk en de Russen" zooals Acosta zegt, slechts één verlies te betreuren Maar hfcn strijdlust was gestild, zoodat twee van hen van de verlenging van hun contract afzagen. De beide anderen willen na eenigen tijd rust in Parijs te hebben genoten, naar het front terugkeeren. (Nadruk verboden. r GRONDWETSWIJZIGING. Vergadering op Dinsdag. Voortgezet werd de behandeling van de foorstellen tot wijziging van de Grondwet )en wel van het voorstel,dat mogelijk maakt leden van de vertegenwoordigende lichamen (de Kamers, de Prov. Staten en de Gemeenteraden) tuaschentijds van hun lidmaatschap vervallen te verklaren, „indien zij een streven tot Uiting brengen, gericht op verandering M door VIOLETTE CARR. Hij keerde zich behoedzaam naar alle kanten om en ontdekte toen een licht straal, die onder een deur vandaan kwam Hij ging er been en vond bij het schijn sel van een lucifer de deurknop en open de de deur. Voor hem lag een^ groote, ver lichte zeshoekige kamer met een gewelfd plafond. De zeldzaam kostbare inrichting en het ongewone licht verblindden hem even, toen Viel zijn oog op een jonge vrouw, die bij cijn binnentreden ontzet opsprong en hem vol vrees aanstaarde. „Goedenavond," zei Dean mechanisch, want hij was zoo geschrokken, dat hij bet eerste oogenblik niet in staat was iets anders dan een gemeenplaats te zeggen. Daarna voegde hij er aan toe: „Ik hoop, dat ik Ö^uet al te zeer heb doen schrik ken", en keek haar onderzoekend aan. Op eens viel hem een gedachte in en hij droeg: „Bent U Miss Lamont?" Zij antwoordde niet, kepk hem als ver lamd aan, doch Dean voelde, dat zijn ver onderstelling juist was. Na al de geheim zinnigheden, die hij in dit huis had mee gemaakt, vond bij het bijna, vanzelfspre kend, dat hij plotseling op zoo'n geheim zinnige manier tegenover het meisje stond Hij deed een schrede naar haar toe. Zij was tamelijk groot, had schitterend blond» haar. een klein neusje en prachtige, don kerblauwe oogen, die zoo dacht Dean in een minder eigenaardigen toestand beslist vriendelijk zouden kijken. De doo- deüjke bleekheid van haar gezicht paste niet bij het moedige beeld dat zij bood. „Wat wat wilt U hier?" vroeg zij bevend. Terwijl Dean naar een antwoord zocht, van de bestaande rechtsorde met toepas sing of bevordering van ontwettige midde len"; een voorstel tot vervallenverklaring kon niet worden aangenomen dan met de stemmen van twee derden van het aantal, waaruit het vertegenwoordigend college staat. De heer COOPS (1.) zei, dat, wat nu voorgesteld wordt, een straffe maat regel is, doch hij beantwoordt aan wat in het volk leeft, dat een eerbiedwekkend op- viel zijn Nik op een telefoontoestel en bliksemsnel zochten zijn gedachten ver band tusschen dit en het toestel naast het bed van Lamont. Wist zy reeds dat baar vader dood was? In ieder geval zou zij het schot wel niet gehoord bebben, want er heerschte hier een kloosterstilte, van buiten af drong er geen enkel geluid tot dit vertrek door. De angst, die in haar oogen lag, verhinderde Dean haar rustig op te nemen. „Heeft Mr. Littleby V bierbeen gezon den?" vroeg ze. „0, neen," antwoordde hij, in de hoop haar vertrouwen door volkomen openhar tigheid te winnen. „Ik ben een indringer, Littleby zou mij er dadelijk uitgooien of misschien laten arresteeren, als hij mij hier vond." Ze kpek hem onzeker aan, zij wist niet of zij hem gelooven of wantrouwen moest. „Hoe hebt U mij gevonden?" vroeg zij daarua. „Door een louter toeval. Ik had mij voorgenomen vandaag Littleby een beetje van dichtbij te besludeeren, noemt U het nieuwsgierigheid als U wilt dat doet er niet toe. Ik volgde hem en nu ben ik hier. Natuurlijk wist hij niet, dat ik hem op het spoor was. anders zou hij waar schijnlijk voorzichtiger zijn geweest." In haar oogen verscheen een Wik van „Verdenkt U Mr Littleby dan van?" „Dat nu niet direct, ik wilde alleen eens op zijn doen en laten letten." Even weifelde zij, dan vroeg zij met een lichtbevenden stem: „Weet U, wat er hier vannacht gebeurd is?" Dean knikte toestemmend. „Heeft Mr Littleby het U verteld?" Een zuchtend „Ja" volgde. ..Mijn arme vaderl Ik was wel op het einde voorbe reid. maar ik had toch niet kunnen ver moeden, dat het zoo erg zou zijn. Ik mag zelfs niet eens bij hem dat maakt alles nog veel verschrikkelijker." treden zijner vertegenwoordigers ver langt. Aangezien dikwijls j'uridische kwesties zich bij een dergelijke vervallenverklaring zullen voordoen, is de Hooge Raad het meest aangewezen lichaam. De heer A L B A R D A (s.d.) achtte het niet juist, om een door de Kroon benoemd college den Raad van State de recht spraak in deze op1 te dragen Spr. vond het heele voorstel hoogst be denkelijk. De bezwaren zijn te ernstiger, nu de vervallen zetel niet meer bezet mag worden. Spr en hun fractie waren niet bereid hun stem aan het voorstel te geven De heer SCHOUTEN (ar.) wees op de sterke preventieve werking van bet voorstel. De volksvertegenwoordigers zul len zich wel voor onvoorzichtige uitlatin gen wachten, nu zij weten, wat er voor hen en hun partij van afhangt. Als één man van een bepaalde richting wordt ge straft, kan dit voor de heele partij heil zaam zijn. Slechts op éen punt verschilde de heer Schouten van gedachten met de regeering |n.l. wat betreft de beslissing over de ver vallenverklaring Daarop zou hij bij de amendementen terugkomen. De heer De GEER (c.h.) sloot zich geheel bij de argumentatie van de regee ring en ook bij den heer Schouten aan Het prestige der Kamer kan er slechts bij winnen, als zelfs het verwijt van niet- onbevooroorfteeld te zijn niet kan worden gepit. Welke instantie moet beslissen, is een zaak van sucundaire orde De heer De Geer gaf intusschen de voorkeur aan den Raad va» State; de Hooge Raad moet buiten de politiek worden gehouden. Hij hoopte, dat de voorstellers der amendementen het met elkaar eens zouden worden. De heer DONKER (fid.) vond het nieuwe artikel te vaag en in strijd met het democratisch streven van den reoht- staat. De woorden „onwettige middelen" go- ven een veel te ruime omschrijving. Im mers. het wordt mogelijk iemand te straf fen zelfs als hij iet* zegt, dat in strijd is met welke futiele wettelijke bepaling ook, ofschoon hjj een wettig streven tot uit drukking brengt. Een groot bezwaar van den heer Don ker betrof verder het niet opnieuw bezet ten van den zetel; dit leek hem ondemo cratisch en in strijd met de Grondwet. Indirect worden de kiezers getroffen, diè immers niet meer evenredig vertegen woordigd worden. De heer GOSELING (r.k.) aeide, dat het hier gaat om het met onwettige mid delen tot uiting brengen van een staat kundig streven. Dat „onwettig" komt niet voor in de bepalingen omtrent het uni formverbod. Spr. vond de keuze der be slissende instantie niet gelukkig. Kiezend tusschen het college zelf, den Raad van State en den Hoogen Raad, gaf hij voorkeur aan het eerste. Hij betwistte, dat dit voorstel iets te maken heeft met het bedreigen van de geestelijke vrijheid. Integendeel, het fun dament daarvan moet tegen aantasting worden beschermd. Desnoods moet ook het recht van vereeniging en vergadering worden gewijzigd, zoodat de wet beter kan optreden tegen vereenigingen, die onwet tige doeleinden nastreven. Een geordende staatkundige samenle ving duldt Hij greep haar h,and en drukte die met het diepste medégevoe., haar groote blau we oogen brandden zonder tranen en haaf kleine, koude handjes heefden in de zijne. „U moet hier vandaan,zei hy zacbi, „gaat U met mij meel Durft U my te ver trouwen?" Haar droog gesnik hield op. „Ja, brengt U mij hier vandaan," smeekte ze, „ik kan bet bier niet langer uithouden. Er zijn hier zulke vreeselyke dingen gebeurd," zy kief haar gezicht op en bet was alsof een nieuw wantrouwen baar overviel, doch dit was maar een oogenblik, daarna ging wj voort; „Hehben zy hem al wegge bracht?" „Neen, nog niet!" „Ik zou hem zoo graag even willen zien een oogenblikje maar voor wij hier weggaan. Zou dat kunnen, denkt U?" „Natuurlijk," -beloofde Dean baar. Een kort bezoek aan het bed van den doode zou slechts enkele minuten opont houd meebrengen. „Een oogenblik," fluisterde hij, terwijl hij de kleine voorkamer binnentrad. Hij zocht naar het mechaniek om de deur te openen, die zich, nadat hij de kamer was binnengetieden. weer van zelf achter hem gesloten had. Ka eenig zoeken vond hij een kleine knop mi hield even een kleine in spectietocht in den gang, om te zien of de weg vrij Was. Toen liep hij weer terug. „Kom, ga mee...." hij hield op, toen hjj opeens een eigenaardige blik in haar oogen zag komen. Het was alsof zij gedu rende zijn korte afwezigheid weer aan zijn eerlijkheid was gaan twijfelen. „Mr. Littleby vertelde mij van vaders bekentenis," zei ze bevend. „Wat denkt U daarvan?" „Om U de waarheid te zeggen heb ik er nog niet over nagedacht, loog bij. „Ik weet oojt niet, Wdt ik er van gelo°" ven moet. Er zijn hier zulke vreese ijke dingen gebeurd, dat mijn gedachten heele- maal in de war zijn. Ik^ kan eenvoudig i niet helder meer denken." peen revolutionnairen in het parlement Be heer J0EKES (V.D.) achtte opruiing door leden van openbare licha men onduldbaar. Men moet echter niet tot de conclusie komen, dat op het oogenblik binnen de openbare lichamen opruiing is toegelaten. De voorzitter beschikt over de middelen om dit te beletten. De reohtei zou wellicht ontheffing van actief of pas sief kiesrecht moeten kunnen opleggen. Verder zou spr. niet willen gaan. Met maatregelen als door de regoering voorgesteld zal men uiterst voorzichtig moeten zijn. Voor het voorstel der regeering voelde spr. niets. De Kamer is voor rechtsple ging niet geschikt. Spr. was van meening, dat het voorge stelde aan onze democratische instellingen eer afbreuk doet dan dat deze erdoor ver sterkt worden. De heer DE VISSER (commken merkt het aanhangige voorstel als oen van reactionaire politieke scherpslijpers. Spr. tart den minister en al zijn tegenstanders te bewijzen, dat spr. ooit zich heeft schul dig gemaakt aan opruiing tot strafrechte lijk verboden feiten of daden De voorzit ter beschikt bovendien na de versctierping van het Reglement vaa Orde over de aoo- dige middelen om opruiing in het parle ment tegen te gaan. Tot tweemaal toe stond spr. tereebt en beide malen werd hij vrijgesproken, niet omdat hij zoo'n goed advocaat had, maar omdat het ten laste gelegde delict voor opruiing zoo'n vaag element is. Deze voorstellen zijn zoogenaamd tegen de communisten gericht, doch dezen zui len de regeering niet de kans geven, ze op hen toe te passen. „De minisier weet wel, dat men ons niet zoo gauw er in luist". (Vroolijkheid; de voorzitter hamert) Verwijzing van de beslissing naar den Raad van State, of naar den Hoogen Raad kan geen oplossing brengen. De hoogste rechtsgeleerden zijn het er over eens dat handelingen van het parlement slechts door het parlement zelf beoordeeld kun nen worden. En de voorzitter beschikt over voldoende middelen om de orde te handhaven. De heer WESTERMAN noemt het thans voorgestelde een wanhoopsop- lossing. Wat zijn onwettige middelen? Voor de regeering wordt deze term een caoutchouc uitdrukking, waarmee ze alles kan doen en in het bijzonder politieke te genstanders kan treffen. Men sla de zoo genaamde democratie niet te hoog aan. Zij heeft routine gekregen en is technisch de meerdere van de fagcisten. Een fatsoenlijke democratie roeit haar tegenstanders niet uit, doch tracht hen te overtuigen. Spr. ziet in deze grondwetsherziening de bedoeling, het ontwakend nationaal re veil te smoren. De heer V LIE G E N (S.D.) wil de Ka mer voor een blamage behoeden. In geen enkel democratisch, parlementair gere geerd land bestaan in de contitutie bepa lingen als de hier voorgestelde. Daaruit zou men moeten concludeeren, dat het re volutionaire gevaar hier te lande grooter zou zijn dan elders De heer Schouten heeft echter bevestigd, dat juist in ons land, omdat wij hier de Hervorming heb- WOENSDAG 3 FEBRUARI 1937 „Laten wij ons daar op het odgenblik geen zorgen over maken," drong Dean aan. „Eén ding staat vast, dat uw vader een man van eer is, wat hij ook heeft ge daan want hij deed het ter wille van de liefde, die hij voor U koesterde. Ver geet dat nooit. Kom, laten wij nu gaan." „Wacht even," zei ze. Een klein, vluch tig lachje kwam over haar lippen. „U hebt mij poe heelemaal niet verteld, wie U eigenlijk bent. AU U mijn beéchermer wilt zijn, moet ik toch minstens uw naam weten, nietwaar?" Hij keek haar een beetje ontstemd over dit oponthoud aan, maar hij zag in, dat haar laatste ervaringen haar hadden ge leerd, zich voor misdadigers in acht te nemen. „U hebt gelijk," gaf hij toe, „mijn naam is Thomas Dean." Toen hij zag welk een uilwerking zijn woorden op haar hadden, bleef hij aan den grond genageld staan. Haar oogen, die vol vertrouwen naar hem hadden op keken hem plotseling als ontgoo- aan, een oogenblik leek het hem, of zij in een stuk steen veranderd was, zoo was haar gezicht door angst verwron- „Thomas Dean," herhaalde zij met bijna toonlooze stem en week een paar passen achteruit. „Hoe durft U het te wagen hier te komen? Hoe hebt U den moed, zich voor mijn vriend en beschermer uit te ge ven gij gij misdadiger l" Dean stond geschrokken voor haar als de bliksem vlak voor zijn voeten in geslagen was, zou hij er niet hulpeloozer uit hebben kuneu zien. „Wat beteekent dit alles in 's hemels naam?" vroeg hij eindelijk. Onderwijl 'had Miss Lamont haar zelf vertrouwen weer een weinig teruggevon den en ging op kyuden toon voort: „Het was belachelijk van mij, U ook maar een oogenblik te vertrouwen, nadat U zich op een dergel ijken manier toegang tot my had verschaft. Ik meende heusch even, dat ik eindelyk eens met iemand kon Dra ben gehad, dit gevaar nunder U dan m andere landen. Spr. twijfelt zoowel aan de doelmatig heid van het voorgestelde als aan de aan wezigheid van voldoende aanleiding ertoe. Spr. herinnert den minister aan een machtsspreuk, die in anti-revolutionaire kringen zeer populair was. n.1. die van de souvereiniteit in eigen kring. Dat betee kent voor de Kamer, dat niemand zich met de zaken van de Kamer heeft te be moeien. Zij zal een beslissing dus m eigen hand moet en houden. De Kamer late deze zaken aan de demo cratie over, die altijd zich zelve corrigeert De heer VAN DIS (ST. GEREF.) heeft enkele bezwaren tegen bet ontwerp, maar staat op het standpunt dat revolu tionairen niet in openbare lichamen thuis hooren. Eenige jaren geleden heeft een communistisch lid van de Prov. Staten van Noord-Holland openlijk verklaard, de door hem afgelegde belofte aan zijn laars te lappen. Men ziet, hoe ver men hier te lande is gekomen door het verzaken der christelijke beginselen en door de coalitie politiek. De revolutionairen behooren te worden geweerd, niet alleen uit ddl'vertegenwoor digende lichamen, maar uit ons geheels staatsbestel. Het thans voorgestelde is een lapmiddel en spr. zal zijn houding nader bepalen. De MINISTER VANBINNEN- LANDSCHE ZAKEN zal heden 09 de beschouwingen antwoorden DUITSCHLAND EN ONZE NEUTRALI TEIT. Hitler's uitlating. De passage in de rede van den Duit- schen Rijkskanselier van 30 Januari, wel ke op Nederland betrekking had, heeft de vraag doen rijzen, of de Duitsche regee ring aan de Nederlandsche tevorMi rechtstreeks een mededeeling zou hebben gedaan inzake Duitschland's bereidheid tot erkenning té allen tijde van Neder- land's neutraliteit. Een dergelijke mededeeling werd ech ter, naar de Regeeringspersdienst van ge zaghebbende zijde verneemt, door de Ne derlandsche regeering niet ontvangen, zoodat zou moeten worden aangenomen, dat de uitlatingen van den Rijkskanselier betrekking hadden op vroegere openbare uitlatingen zijnerzijds. Teneinde dienaangaande alsnog afdoen de zekerheid te verkrijgen, is den tijdelij- ken zaakgelastigde te Berlijn opgedragen omtrentde strekking van de woorden van den Rijkskanselier nadere inlichtingen in te t OE Heel GEVALLEN, lot in handen van enn De hoofdprijs in de Nederlandsche Staatsloterij te gisteren gevallen op Na 10005. Het lot is in zyn geheel verkocht dooi den collecteur in Den Haag en de geluk kige bezitter is eveneens in die stad woon ach tig. ten. Wat een verachtelijke huichelaar bent U. Wat hebt U eigenlijk met mij voor? Hebt U nog niet genoeg misdaden op Uw geweten „Misdaden?" Troeg hij verwonderd. „Neemt U mij niet kwalijk, Miss Lamont, maar ik weet werkelijk niet waarover U spreekt." „Ach, wat een held bent U kwam hierheen onder het mom mij te willen redden en dan o, ik kan mij niet voor stellen, wat voor een vreeselijk doel U daarmede beoogde. Maar U hebt een fout in Uw veronderstelling gemaakt, toen U mij Uw naam noemde. Want, dacht U heusch, dat ik niet wist „Wat wist U?" vroeg Dean. „Dat U mijn vader verjnoord hebt?" Het scheen haar een ongelooflijke in spanning te kosten, deze woorden rustig uit te spreken „Ik Uw vader vermoord?" Dean keek haar totaal verbluft aan. „Wie heeft U een dergelijke leugen wijsgemaakt?" „Doet U maai niet, of U zoo onschuldig bent." zei i-e „U doodde hem, omdat U bang was, dat bij iets over U zou vertel len. voordat hij stierf." Opeens begreep Thomas Dean de sa menhang Dit was immers dezelfde theo rie, die Littleby in zijn gesprek met Dr. Ballinger had geopperd. „Zoo, die eer waarde heer Littleby heeft U dat du? verteld. Ja, dat verklaart alles." „Neen, niet Mr. Littleby, mijn vader zelf heeft het me gezegd." „Uw vader?" Dean vreesde, dat zij plotseling haar verstand verloren had. „Wanneer?" vroeg hij „Eergisteren." antwoordde zij. Dean keek haar vertwijfeld aan „Hoe kon hy U reeds eergisteren voorspellen, wat er eerst een paar uur geleden gebeurd is? Eb daarbij ik dacht, dat U nog niet bij hem was geweest." J,Wordt vervolgd),

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 3