jWatgeëftderadio? Plaatselijk nieuws Uit de „Duizend-en-één-nacht" 4 MAANDAG 16 MD 1W». Dinsdag 11 Mei. Hilversum I. 1875 M KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoon; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten, i 12.15 De KRO Melodisten m.m.v. Splist en Gramofoon; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Modecursus; 4.00 Gramofoon. 4.15 KRO- Orkest en Gramofoon; 5.45 Peiicitatiebe- zoek; 6.00 KRO Orkest; 7.00 Berichten; 7.15 „De religie der primitieven in Ned - Indië", causerie; 7.35 Sporthalfuur; 8.00 Berichten ANP., Medëdeelingen; 8.15 Ste delijk Orkest Maastricht, m.m.v. Solisten; 9.30 Gramofoon; 9.50 De KRO Melodis ten m.m.v. Solist; J0.30 Berichten ANP, 10.40 Sportreportage; 11.1512.00 Gra mofoon. Hilversum II. 301 M. AVRO-uitzending. 6.25—6 55 RVU. 8.00 Gramofoon; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 10.30 Kovacs Lajos' Orkest: 11.00 Huishoudelijke wenken; 11.30 Het Lyra Trio. 12.15 Gramofoon; I.00 Het Omroep Orkest; 2.00 Gramo foon; 2.15 Het Omroep Orkest; 3.00 Knip cursus; 4.00 Pianovoordracht; 4.30 Kin derkoorzang; 5.00 Voor Öe kinderen; 5.30 Het Omroep Orkest; 6.25 Causerie „Ge dachten-complexen uit dezen tijd"; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Kinderkoor Zang- lust, 7.30 Engelsche les; 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen; 8.10 Gramofoon; 8.30 Hon te Dinsdagavondtrein; 10.15 Ac- tualitiitsflitsen; 10.30 Gramofoon; 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 AVRO- Dansorkest. Woensdag 12 Mei. Hilversum L 1875 M. NCRV-uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Morgendienst; 8.30 Gramofoon; 9.30 Gelukwenschen; 9.45 Gramofoon; 9.50 Reportage van de Kroningsplechtig heid te Londen; 1.30 Gramofoon; 2.00 Berichten; 2.15 Orgelspel; 3.00 Chr. lec tuur; 3.30 Gramofoon; 4.00 Sopraan en Piano; 4.45 Felicitaties: 5.00 Kinderuur, 6.00 Gramofoon; 6.30 Causerie over het Binnenaanvaringsreglement en Stoomma chines; 7.00 Berichten; 7.15 Landbouw- halfuur; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS berichten; 8.15 Duit- sche Evangelische Kerkdienst (Gram.- opn.); 10.00 Berichten ANP; 10.05 Herha ling van de reportage uit Londen (Gr); II.00—12.00 Gramofoon; hierna Schrift- H. 301 M- VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoon; (om 8.05 Toespraak); 9.30 Keukenpraatje; 10.00 Morgenwij ding; 10.20 Causerie over de geschiede nis der Nedenandsche Aroeidersbewe- ging (Gr.) en Gramofoon; 11.30 Voor de werkloozen, causerie; 12.00 „Melody Cir cle 12.45 Gramofoon; 1.00—1.45 „De Flierefluiters" en Solist; 2.00 Gramofoon; 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Voor de kinde ren; 5.30 VARA Orkest; 6.30 Gramo/aon; 7.00 Zang; 7.30 Vrijzinnig Protestantis me nationaal, causerie; 8.00 Herhaling SOS berichten; 8 03 Ber.chten'ANP. VA RA-varia; 8 15 „Musica"; 8 45 Radiotoo- neel; 10.00 Berichten ANP; 10.05 VARA Groot Orkest; 11.00 Revue-programma; 11.30—12.00 Gramofoon. RADIO-CENTRALE. Programma C. Dinsdag 11 Mei. Keulen 8.00 Concert; Pauze 9.05—9.50; Keulen 9.50 „Kindergarten"; National Programme 10.20 Orgelconcert; London Regional 10.50 Het BBC. Schotsch Or kest, 1L05 Cinema Orkest, 11.50 Dans muziek; Keulen 12.35 Concert; London Regional 1.20 Ensemble, 1.50 Engelsche filmmuziek, 2.20 Het Stedelijk Orkest van Torquay; National Programme 3.50 .Bondon Pie", Kronings-editie, Radio-re vue, 4.35 Ensemble; London Regional 5.20 Het BR C. Dansorkest; Keulen pl.m. 6.05 „Freude und Behagüchkeifc'. 7 05 Moment opname; National Programme 7.20 De BB C. Kroningsrevue van Douglas Fur- ber; London Regipnal pl.m. 8.30 Tweede bedrijf van de Opera „Carmen", 9.15 Tusschenspel; Brussel Vlaamsch 9.20 Ge sproken dagblad; Brussel Fransch 9 30 Gramofoon; National Programme 10.20 Orkest, 10.50 Dansmuziek. Woensdag 12 Met Keulen 8.00 Gramofoon. 9.05 Berichten, 9.20 „Kennt ihr die Musikinstrumente"; Pauze 9.50—11.20; Keulen 11.20 Concert, 12.20 Mededeelingen en Gelukwenschen. 12.35 Concert, 1.20 Mededeelingen, 1.35 Allerlei von zwei bis drei. 2.20 Voor kin deren; London Regional 2.50 Gramofoon. 3.05 Orgelconcert, 3.35 Orkest; Keulen, 4.20 Concert; London Regional 5.20 Or kest 6 05 Zang (Tenor); National Pro- gramme 640 „The Empire's Homage". Fanfares van Arthur Bliss. 7.20 ,.A. Mes sage to the Empire". Z.M. de Koning spreekt in Buchingham Palace. 7.35 „Co ronation Party". 8.50 Weer- en Nieuws berichten. Kroningsnieuws. 985 „Ye Tu neful Muses". 10 05 ..Britain dances". Ate onderwijzer aan de Zon- ir Heiw. Kerk treedt thans i de plaats van den heer Westre de heer J. van Dijk Gz. Gevonden; een lederen motorhand el. Inl. bij den gem.-veldwachter. ArkeL Woensdagavond werd in de o. 1. school een vergadering gehouden van ouders, onderwijzend personeel, ouder- eommissie .terwijl ook burgemeester Fol- kerts, dr. Spijkerboer en de secretaris van de crisis zuivelcentrale aanwezig waren, ten einde de verstrekking van melk aan schoolgaande kinderen onder het oog te zien. Tot een besluit kan men echter nog niet komen, doch besloten werd wel zoo spoedig mogelijk verder te onderhandelen. Frisch avontuur. Sen paar 16-jarige jongens, I J. N. en Jac. v. V., zouden Dins dagavond met de roeiboot van laatstge noemde een tochtje gaan maken op de Lek. In Tienhoven werd blijkbaar geen acht gegeven op de staaldraad vAn de nt, met het gevolg, dat het bootje op voer, waardoor beide jongens door schok uit de boot vielen. Gelukkig de zwemkunst machtig en konden behouden aan den kant komen. Het bootje werd ook weer bemachtigd en de jongens roeiden met een nat pak weer op huis aan. Donderdag hield de postduivenver- eeniging „De Snelvlucht" een wedvlucht met 22 oude duiven vanaf Tilburg, af stand 45460 De prijzen werden als volgt behaald: 1 Jac. Verheij; 2 en 3 G van Middelkoop; 4 en 5 H. de Gans; 6,7 en 8 H. Brokking, Lexmond Los om 9 uur; eerste duif om 9.44, achtste duif om 0.56 uur. Ameide. Rohda I speelt Zondagmiddag om 2 uur op haar terrein aan de Broek- scheweg een competitie tegen TOGO I, uit Utrecht. Letterkundige kring. Giessendam. Ter gelegenheid Van' de boekenweek hield de letterkundige kring Hardinxveld-Giessendam Dinsdagavond een vergadering in de zaal van den heer G. Trapman. De voorzitter, de heer A. J. Middag, opende de druk bezochte bijeen komst. waarna de bekende schrijfster Top Naeff een lezing hield met als on- „Over lezen en schrijven". Vol- spreekster is de taak van den lezer even groot als die van den schrijver. Ve le lezers verwerpen een bepaald genre, doch men vergeet, dat in elk genre een meesterwerk kan ontstaan. Het is ten- ftotte de stijl die eon geschrift voor de i vergetelheid bewaart. De sterkste litera tuur ontstaat uit verlangen en herinne ring. Van het heden gaat de zwakste in spiratie uit. De schrijver, die feitelijk zijn?joiaderwerp niet kiest, doch er veel eer door wordt gegrepen, is geheel aan zijn* lezers overgeleverd en zijn boek wordt op duizend verschillende manieren gelezen. De lezer moet evenwel trachten door te dringen tot wat de spreekster noemde het mysterie van het ontstaan van het boek. Na de pauze las mevr. Van Rhijn Naeff nog voor uit eigen werk. Schadepost. Giessen-Nieuwkerk. Toen de landbou wer W. v. H. Donderdagmiddag in het land kwam, om zijn koeien te melken, vond hij een der beste exemplaren dood liggen Kopziekte zal wel de oorzaak ge weest zijn. Giessen-Nieuwkerk. In café Verheul had plaats de afslag van de bouwmans woning met schuur, erf, grasland en wa teringen, te zamen groot pl.m. 12 H.A., 22 A* 29 cA., eigendom wijlen de heer M. Timmer te Peursum. Ingezet in to taal op f 21.300. Na combinatie was dit bedrag f 21.450, uitgemijnd f 550 door P. Schakel Adrz. te Glessen-Oudekerk. Totale koopsom is dus f 22.000. Door even tueele erfgenamen niet gegund. Giessen-Nieuwkerk. Gevonden: Een paardendek. Inl. gem.-secretarie. Holl. Mij. van Landbouw. Hoornaar. In de achterzaal van café P. Uittenbogerd had Dinsdagavond een drukbezochte vergadering plaats van de afdeeling Hoornaar, Noordeloos, Hoog- Blokland van de Holl. Mij. van Land bouw. De openingsrede werd uitgespro ken door den heer J. den Hartog. uit Hoog-Blokland. Deze sprak een woord van welkom tot de belangstellenden en inzonderheid tot ir. P. Verhoeven, rijks- veeteeltconsulent voor Zuid-Holland, die zou spreken over „Inkuilen van gras". De voorzitter gaf een korte beschou wing over zijn verwachtingen inzake de toekomst der veehouderij. Als de voor teekens niet bedriegen, meende hij te zien, dat thans voor dit bedrijf het diep tepunt van de depressie voorbij is, en dat men weer naar betere tijden gaat. Zijn verwachting was dan ook, dat 1937 beter zal zijn dan 1936. Nadat een en an der in t' midden was gebracht over de door de regeering getroffen crisismaat regelen, werd de vergadering voor ge opend verklaard. Daarna kreeg ir. Verhoeven gelegen heid te spreken. Deze spreker gaf een breedvoerige uiteenzetting over het gras- inkuilen volgens bepaalde methoden, o.a. het inkuilen met z.g.n. zuren, waarvoor wordt gebezigd karnemelk, zure wed en Voor de inkuiling met zuren was vol gens spreker de bodemgesteldheid hier minder geschikt, omdat men hier nog al gauw Ikst van 't grondwater heeft. De z.g.n. warme methode, zooals deze hier wordt toegepast, is aan te bevelen, mits een én ander met de vereischte zorg ge schiedt. Verschillende veehouders beste den er niet die Zorg aan, waardoor vele mineralen verloren gaan. Aan 't einde van de rede werden de kaasgebreken on der oogen gezien. Spr. zeide dat deze nogal eens worden geweten aan voede ring met kuilgras. doch veeleer gaf hij de schuld aan voedering met pulp en bus tel, welke op ondoelmatige wijze is be werkt. Hij beval thans aan om als goed koop wintervoedsel gras te kuilen, want niet elke lente is er zoo'n overvloed als nu. Ook gaf hij ernstig in overweging voederaardappels te koopen en deze in te kuilen Verschillende vragen werden nog beantwoord. De notulen werden vastgesteld. De re kening van den penningmeester, de heer de Bruin, werd nagezien door de heeren L. P. Zonneveld Piek en A. de Groot en in orde bevonden. Het batig slot was f 59.01. Herkozen werd als bestuurslid de heer C. de Bruin. De agenda der alge- meene vergadering te Rotterdam gaf stof tot discussies en tenslotte werd aan de heeren J. den Hartog en D. van der Ha ven als afgevaardigden mandaat ver leend. Bij de rondvraag werd besloten wederom medewerking te verleen en voor het organiseeren van een kaasdag op 13 October, tegelijk met de jaarlijksche fok- veedag. Ditmaal zal zoo mogelijk Mei- en Septemberkaas worden tentoongesteld. Hoog-Blokland. Dinsdagmiddag om 2 uur komt de gemeenteraad in openbare zitting bijeen. Hoornaar. Woensdagmorgen a^. komt de gemeenteraad in openbare zitting bij een. Meerkerk. Onder voorzitterschap van den heer G. Bikker vergaderden Vrijdag de stemgerechtigde ingelanden van den polder Bloemendaal. De heer O. Bikker werd met algemeene stdmmen herbe noemd. De rekening 1936 werd vastge steld in ontvangsten op f 1709,32, uitga ven f 1441.86, saldo f 267.46. De begroo ting 1937 werd vastgesteld in ontvang sten en uitgaven op f 1933,46. De te hef fen omslag van den polder werd be paald op f 4.50 per H.A. Het' bestuur werd gemachtigd tot het doen van on- derhandsche aanbestedingen en tot af- en overschrijvingen. Tot leden voor het nazien der rekening 1937 werden be noemd de heeren P. Schakel, A. Brakel en J. van MiddèHtoop en tot plaatsver vangende leden Öe heeren G. de Jager, G. Brakel en T. Pesselse. Raadsbesluiten. Peursum. Vrijdagmorgen werd een open bare raadsvergadering gehouden onder voorzitterschap van den burgemeester. Na opening der vergadering werden de notulen gelezen en onveranderd goedge keurd. Van de ingekomen stukken ver melden we een rapport van den keurings dienst van waren over het eerste kwar taal 1937; berichten omtrent goedkeuring van de wijziging der begrooting 1936 en van de gemeenterekening 1935. Voorts een verzoek van de Landbouwschool om subsidie voor 1937. Op voorstel van B. en W. werd besloten f 10 te verleenen. Hier na volgde de vaststelling van een con cept-besluit tot wijziging der begrooting 1936. Afwijzend werd beschikt op een voorstel tot aanschaffing van radio-tele fonische verbindingen voor bijzondere doeleinden. De heer Jac. Kooiman deelde vervolgens mede, dat de rekening van het Burgerlijk Armbestuur (afdeeling Peursum) Is onderzocht en in orde be vonden. Tot goedkeuring werd thans be sloten. Als leden van het stembureau werden benoemd de heeren A. van Hou- weling Plaatsvervangend voorzitter), H. Kloek Kooiman De rondvraag le verde geen bijzonderheden op, waarna sluiting volgde. Schelluinen. Op Hemelvaartsdag zou de voetbalclub „DOS." bij de eindwed- strijden van het voetbaltoumooi te Gies sen-Nieuwkerk uitkomen tegen de Hoor- naarsche club Daar Hoornaar niet was opgekomen, heeft „DOS" gespeeld te gen „De Gorcumsche Boys" uit Gorin- chem. Met 3 tegen 2 werd ..DOS" winnaar. Roode Kruis. Süedrecht. Voor het diploma als hel per-lid der transportcolonne der afd. Süedrecht van het Ned. Roode Kruis zijn geslaagd de heeren A. Batenburg. J. C. v. denderen. J. Kramer en A. Prins. De it. Bij de Gem. Arbeidsbeurs waren de vorige week ingeschreven 1083 personen. Nadien werden opnieuw inge schreven 23 personen, terwijl 58 werden afgevoerd, zoodat op heden waren inge schreven 1048 werkzoekenden. Op 4 Mei 1936 was dit aantal 1271. gedronken. t. Het 4-jarig kind van de fam. K. uit wijk A heeft in een onbe waakt oogenblik een klein beetje azijn- extract gedronken. Doordat spoedig me dische hnlp te ingeroepen, zal hoogst waarschijnlijk dit ongeval voor de kleine geen al te ernstige gevolgen hebben. DE NIEUWE RIJKSWEGEN. De A.N.W.B. meldt, dat 25 Mei zal worden aanbesteed het aanbrengen van verhardingen op de Rijkswegen no. 3 RotterdamBodegravenAmsterdam en no. 12 Den Haag—Utrecht, met bijko mende werken Deze wegvakken zijn gelegen bij het knooppunt van de nieuwe Rijkswegen no. 3 en no. 12 ten westen van Gouda, waar met vijf viaducten of bruggen de andere wegen, spoorlijnen, de C^juwe en Ring- daBoskoop zullen worden verhard met gemetselde klinkers van dik formaat op 'n betonfundeering en op de overige rij banen zal een bestrating worden aange bracht van klinkerkeien op een gewalste paklaag van hoogovenslakken of natuur lijk gesteente. Behalve langs de op- en afritten komt langs beide wegen een vrijliggend 3 M. breed rijwielpad .van betontegels. 'Het geheele werk zal uiterlijk 7 maan den na den datum van aanvang moeten Tl VLRHARbLH Hl W* KIM KUASW16 T»/2 uitsondering van de aansluiting it reeds voltooide gedeelte van den vaart van den Zuidplaspolder worden ge kruist. Met aan het weg naar Rotterdam en van de afritten van de viaducten over en ten westen van de Gouwe, welke slechts een rijbaan hebben, zijn deze wegen ontworpen met twee rijbanen gescheiden door een 2.5 M. breede berm. De rijbanen van het wegvak van weg le sp^rlijn no. 12 ten westen van Gou- zijn voltooid. De verharding van het gedeelte van weg no. 12 tot Zoetermeer, dat reeds In Maart j.l. werd aanbesteed, zal 14 maan den na den datum van aanvang moeteft zijn voltooid, zoodat mag worden ver wacht, dat de geheele weg Den Haag— Gouda tot de aansluiting aan den Pro vincialen weg aldaar ln den zomer' van 1938 voor het verkeer z&l kunnen wor den opengesteld. In het toumool verwierf „D.O.S." den derden prijs (lauwertak). De mondharmonicaclub „DOK." (directeur de heer R. M. Zwang, uit Dordrecht, behaalde op Hemelvaarts dag op een concours te Ede een eersten prijs in de afdeeling „uitmuntendheid". ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE DORDRECHT. (Zitting van 7 Mei). Meineed. In de zaak tegen mej. A. O., geb. H., te Gorinchem. die in een beleedigmgs- zaak voor de rechtbank te Dordrecht een meineed had afgelegd, werd na een in gewonnen rapport van den psychiater dr. Munk, een voorwaardelijke gevangenis straf geéischt voor den tijd van 2 maan den met een proeftijd van 3 Jaar en on der toezichtstelling. Uitspraak 21 Mei. Lichamelijk letsel door schuld. Aan J. M. D., monteur te Utrecht, werd ten laste gelegd, dat hij op 3 Maart in dienst van de Mij. Texaco een auto had onderzocht en goed bevonden, zoodat de ze auto in gebruik werd gegeven aan P. Stoppelenburg. Toen deze met den wa gen reed, geraakte de stuurinrichting onklaar en reed Stoppelenburg tegen de wielrijdster p). Baas en deze was ernstig gewóhd. Dit ongeluk gebeurde op den Ar- kelschen Dijk bij Gorinchem. Verdachte verklaarde, dat hem de tijd had ontbroken om den auto werkelijk nauwkeurig te onderzoeken. De getuige-deskundige G. van Twist vertelde, dat de stuurinrichting ln zeer slechte conditie verkeerde, de boel waa geheel versleten. Mej. P. Baas gaf verslag, hoe zij des avonds op den Arkelschen Dijk plotse ling door een auto was aangereden. Zij was bewusteloos geraakt, doordat zij een lichte hersenschudding had opgeloopen. De ziekte had circa een maand geduurd. Nu had zij geen last meer van het on geval. Get. Stoppelenburg, chauffeur bij de Texaco wist niet anders te vertellen dan dat hij plotseling de macht over 't stuur verloor; de auto was naar links uitgewe ken De man had niet bespeurd, dat hij mej. Baas had geraakt. Hij had niet snel gereden, p! m. 20 KM. Get. kon zich niet herinneren of hij geremd had. het duur de een moment eer hij gerealiseerd had, dat het stuur onklaar geraakt was. Hij was tegen een lage muur langs den weg gereden. De politieagent H. de Vries had de Chevrolet-auto, staande tegen een boom, gevonden; de stuurinrichting bleek versleten en defect. De heer A. van Loon. depothouder van de Texaco, zelde, dat de verdachte de wa gen naar eigen Inzicht moest controlee ren en bestreed, dat de verdachte geen voldoende tijd zou hebben voor een be hoorlijke controle. De heer Van Loon gaf toe. dat de man gewoon als chauffeur dienst deed. doch dat daarbij nog de taak van de controle op hem rustte. Hij zou er voldoende tijd voor hebben, anders moest hij maar da gelijks een half uur eerder ln dienst tre den. De officier van justitie achtte verdach- te's schuld bewezep, doch. rekening hou dend met het feit, dat de gevolgen niet al te ernstig waren, eischte hy f 40 boe te subs. 1 maand hechtenis. Uitspraak 21 Mei. Da Gouden Sleutel. 13. De oom van Aladdin haalde eenlge dadels en vruchten uit de zak en deelden die aan hem uit. Daarna wees hy hem op den grond en beval de verbaasde Aladdin de aarde weg te scheppen. De jongen deed wat hem werd opgedragen en zag tot zyn verbazing een deksel te voorschijn komen. 14. Nu beval zyn oom hem weer de deksel op te tillen. Met groote inspan ning kreeg Aladdin dat eindcfijk gedaan. „Nu zal ik verder zeggen, wat ge doen moet," zei de oom. „In deze kuil ligt verborgen een gouden sleutel. Je moet afdalen in deze kuil en daarna loopen door drie zalen. In de vierde zaal zult ge in een nis de sleutel vinden. Als be looning voor het halen van de sleutel moogt ge u zakken vullen met prachtige diamanten, die daar in overvloed zyn. Ga naar beneden en doe de boodschap t H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bemhard (in uniform) hebben zich Zondagmorgen te Hoek van Holland aan boord De bagage van het Prinselijk echtpaar, dat Zendag ter bijwoning van de kroningsplechtigheid naar Engeland vertrok, wordt aanboord van Hr. Ms. Gelderland" gebracht m tegenwoordigheid van vele Tsjechische autoriteiten en de ministers De Graett en Slotemeker de Bruine b Zaterdag het Comenius-Mausoleum te Naarden ingewijd Boven: de aankomst ven het gezelschap Onder: tijdens de rede van den Tsjechischen gezant, dr. Krno De start van de 200 meter borst-crawl tijdens Zater dag te Rotterdam g'fehouden zwemwedstrijden, waarin de bekende Deensche zwemster Ragnhild Hveger (2e van rechts) de overwinning behaalde Een radiografisch overgebrachte foto van het reddingswerk kort na den val van de „Hindenburg" op het vliegveld Lakehurst De brandende resten van wat eens het grootste luchtschip ter wereld was De heer G J W Putman Cramer, die benoemd is tot voorzitter der Neder- lendsch- Mexicaansche Kamer van Koop handel Spelmoment uit den om het landskampioenschap te Rotter dam gespeelden voetbalwedstrijd Feyenoord P.S.V. Door een éclatante 6 1 overwinning bleven de Rotterdammers in de „running' K*p'?*T de inmiddels een zijn verwondingen bezweken luchtschip-commandant —rijt kort na den vel ven de .Hindenburg- van het vliegveld Lakehurit weggeleid. (Een radiografisch overgebrachte foto) van Hr. Ms. „Gelderland* begeven voor hun reis naar Engeland ter bijwoning van de kronfngspleoMioheid

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4