Sportnieuws EE 2000 ongeacht No. 7808. NIE lie pr. M. Hen- aan 1 i i I Groot-Ammers haar in het Vereeni- B.V.L. Maandagavond hield van den jaarlijk- een een een strafschop zoo dat de „Sportclub”- wegwerken. In „The New-York MiMer, dat hjj opdrs GEORGE VI GEKF DE GROOTSCHE WESTMIN LONDEN, 12 Mei, Koning George Greenwichtijd, E< LONDEN, 12 Mel heden, de dag van ning George VI tot het Britsche we zonder dat men ei schap van heeft gi dag zonder begin, rust, die gedurende nacht intreedt, en den anderen schelt broken. Voor de velen, d straat begaven, bit de Dinsdag ongemi Coronation Day. et rlsche beteekenis z Britsche wereldrijk. Kroningsc Londen moet h dag Inderdaad zor In de conferentie van het autobuspei van de werkgevers men verworpen. Dc eisch inzake een niet prijsgeven. De staking van duurde dus voort, het niet tot een st heete verkeer op d langdurige besprek het bestuur der transportarbeiders king van het buspe tot de trams en tn drie vakvereeniginj Werkloosheid stijgt weer. Reeuwijk. Den laatsten tijd nam de werkloosheid in deze gemeente geregeld af. Hieraan is thans een einde gekomen en deze week is het aantal werkloozenin deze gemeente met 5 gestegen. Bij de ar beidsbemiddeling stonden ingeschreven 121 werkzoekenden tegen 116 in de vori ge week. Voetbaluitslagen. Groot-Ammers. De Hemelvaartsdag is voor de sportvereen. „Geel-Zwart” wel een overwinningsdag geweest. Des mor gens speelden de Junioren een wedstrijd tegen die van Ammerstol en wisten niet gemeepe vergadering van - cent” heeft de hqer A. van Wijnen zijn functie als directeur neergelegd, omdat zijn drukke werkzaamsheden als voorzit-’ ter van de Nederlandsche Zuivel Centra le, hem te zeer in beslag nemen. In zijn plaats is de heer W. van Wijnen tot di recteur van- „De Producent" benoemd. Moordrecht. De heer M. J. Groeneveld, Nieuwerkerkscheweg, is failliet verklaard. Curator is mr. C. Jonker. over 1937 van den ten deele onder deze gemeente teert, is geraamd op f 33367,31. Vergadering met een slecht slot. Nieuwerkerk a.d. IJssel. In de zaal van den heer Boerop hield de N.S.B. een openbare vergadering. Als spreker trad op jhr. mr. Van der Goes v. Naters. De opkomst was zeer slecht. Na afloop der vergadering, welke een rustig verloop had, deed zich een incident voor tusschen den eigenaar en de huurders van de zaal, daar de laatsten weigerden de zaal- huur te voldoen. Tenslotte verklaarde een aanwezige N.S.B.-er zich bereid, de huur voor zijn rekening te nemen. Oudewater. Tegen P. B. alhier heeft de gem.-politie proces-verbaal opgemaakt wegens schennis der openbare eerbaar heid. ABONNE’8, die wen ,w. nachts als overdag volop gewerkt. Er is een dag- en een nachtploeg en bij het licht van groote schijnwerpers rijden ook de zandtreinen den geheelen nacht door en gaat men verder met het storten van de zandbaan. Dit vindt in hoofdzaak zijn oorzaak hierin, dat het zand nu vanaf groote afstand aangevoerd moet worden en, Indien men alleen overdag zou wer- keq, de zandschepen niet tijdig leeg zou den zijn. De nachtarbeid geeft een on gewoon schouwspel in den anders zoo stillen polder. Directeurswisseiing bij „De Producent”. Gou^da. In een Zaterdag gehouden al- 1 terdam ?meene vergadering van „De Produ- den do< De motorcarrier werd zwaar becchadigd terwijl een gedeelte van de melk verlo ren ging. M. kwam er met de schrik af. Voetbal op Hemelvaartsdag. Ammerstol. AW I speelde thuis vriend schappelijk tegen een GSV-combinatie en speelde na een aardige kamp met 1-1 gelijk. Het doelpunt dat G. Zanen voor AW scoorde, was het doelpunt van den dag. Voor de 3e klasse C, G.V.B. trok AW2 met 10 man naar Gouda 6 en leverderde fraai werk door met 2—2 gelijk te spe len. Voor de 3e klasse D speelde AW 3 thuis tegen G8V 5 en beschikte ook slechts over 10 spelers. De 13 neder laag is dan ook zeer eervol. de melkboer J. Marells, wonende te Rot- 1 met een motorcarrier aangere den door een vrachtauto uit Gouderak. Rijksontvanger. Oudewater. De heer Padmos, rijksont- vanger der directe belastingen is met in gang van 1 Augustus benoemd tot rljks- ontvanger te Leek (Gr.). Tot plaatsver vanger alhier is benoemd de heer G. A. Schot, thans commies te Rotterdam. Nachtwerk. Reeuwijk. B(j den aanleg van den nleu- rïjksweg wordt thans zoowel des ULB.0. Reeuwijk. De Reeuwijksche Red dingsbrigade organiseert een zomercur sus in E.H.B.O. Voor dezen cursuri zullen de oefeningen eenmaal per maand wor den gehouden, de eerste op Woensdag 12 Mei. Groot-Ammers. de afdeeling Bijz. Vrijw. Landstorm, schen schietwedstrijd gingsgebouw. De uitslag was als volgt: le prijs C. v. d. Wolf, 97 punten; 2e pr. P. v.d. Graaf 96 punten; 3e pr. K. Hakkesteegt, 94 p.; 4e pr. G. Spelt 92 p.; 5e pr. H. den Boer 90 p.; 6e pr. J. den Besten 90 p.; 7e pr. H. Broer, 90 p.; 8e pr. B. van den Berg, 89 p.; 9e pr. W. Bieshaar, 89 p.; 10e prijs W. van Wijnen, 89 p.; driks, 88 p.; 12 pr. C. de Vos, 87 p.; 13e pr. J. van Buren, 87 p.; 14e pr. F. Bik ker, 87 p.; 15e pr. K. Schep, 86 p.; 16e pr. Ch. van den Hoven, 84 p.; 17e pr. F. Boer 83 p.; 18e pr. P. Mourik Pz. 83 p.; 19e pr. L. van Loon, 82 p,; 20e pr. W. v. Ringelesteijn, 82 p.; 21e pr. P. Witzier.’SO p.; 22e pr. J. van Sponsen, 79 p., 23e pr. B. Fredrikse, 78 p.; 24e pr. A. Verhoef. 76 p.; 25e pr. G. Kars, 75 p.; 26e pr. E.den Boer, 61 punten. Op Woensdag 5 Mei werd een bijeen komst gehouden met de leden der plaat selijke commissie, waarbij tegenwoordig waren de burgemeester, eere-voorzitter van de afdeeling, overste Linden, com mandant van het Verband Dordrecht, en luitenant Groenendijk, secretaris en pro pagandist van het Verband Dordrecht. De voorzitter der plaatselijke commis sie, de heer A. van der Werken, opende de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom. De eere-voorzitter dankte overste Lin den hartelijk voor zijn aanwezigheid, hoewel deze door drukke werkzaamhe den bijna geen tijd daarvoor had, en complimenteerde luitenant Groenendijk met zijn 12J/»-Jarig jubileum als secreta ris van het Verband Dordrecht. Overste Linden dankte den voorzitter voor de hartelijke woorden tot hem ge sproken en besprak daarna den toe stand. Hij zei dat er thans niet alleen een rood gevaar is, maar dat er nu ook een zwart gevaar bij is gekomen en. gaf een beschouwing over dit gevaar. Hij wees verder op hetgeen Oranje,, zoowel in vroegere tijden als thans voor ons land gedaan heeft en dankte God dat Oranje voor ons gespaard mocht blijven. Voor hij tot uitreiking der prijzen over ging, gaf hij eerst het woord aan Lt. Groenendijk. Deze bracht eerst den voorzitter dank voor de woorden tot hem gesproken in verband met zijn jubileum als propa gandist van het Verband Dordrecht. Op de hem eigen kernachtige wijze sprak hjj daarna zijn rede uit. Een hartelijk applaus beloonde den spreker. Overste Linden reikte eerst aan de scherpschutters P. Witzier en K. Schep het brevet uit, en ging vervolgens tot het uitreiken der prijzen over, welke beston den uit luxe- en huishoudelijke voor werpen. Verschillende onderwerpen wer den daarna nog besproken. Met het zingen van twee coupletten Van het Wilhelmus werd de bijeenkomst door den eere-voorzitter gesloten. Diphtorie. Krimpen a.d. IJssel. In verband met de heerschende dlphterie is de O. L. school UI aan de Oogterstraat met ingang van heden voor een week gesloten. De collecte voor het Tehuis van al leenstaande Blinden te Wolfheze, heeft hier f 38.23’/» opgebracht. Eierveiling. Aangevoerd werden 9000 eieren. Prijzen: kippeneieren f 2.35 f 2.80, eendeieren f 1.90—2.00. Voor kaas werd f 0J0 per pond besteed. Het aantal leerlingen aan de Cen trale Werkplaats bedroeg Zaterdag 54. Van hen zijn er 32 afkomstig van hier, 8 van Capelle a.d. IJssel, 11 van Krim pen a.d. Lek en 3 van Ouderkerk a.d. Ussel. Van deze 54 leerlingen bezoeken 5 de afd. administratie, 9 afd. timmeren, 18 afd, bankwerken, 11 afd. Ijzerwerken en 11 de afd. schilderen. Loop der bevolking over April. Het aantal inwoners per 1 April j.l. bedroeg 5604. Gedurende de maand April zijn 23 personen ingekomen en 6 naar elders vertrokken. 14 personen werden geboren terwijl 2 personen overleden, zoodat een vermeerdering van 29 personen valt waar te nemen. Het aantal inwoners per 1 Mei j.l. bedroeg dus 5633. Nieuwerkerk ad. Ussel. Bij de politie heeft de heer A. P. K. aangifte gedaan, dat van zijn aan den Ringdijk gelegen tuin een partij vellingskisten is ont vreemd. Eierveiling. Aan de eierveiling „Nut en Genoegen” alhier werden aangevoerd 14.000 eieren. De prijzen waren f 2.50 f 2.90 per 100 stuks. Nieuwerkerk a.d. Ussel. Woensdag morgen werd ter hoogte van de smederij - - van den heer L. Ton, aan de Hoofdweg, 1 aan primair verkeer. Politie-rapport. Sliedreeht. B. deed bü de politie aan gifte van mishandeling van zijn zoontje. S. gaf kennis, dat een kip en 16 kuikens vermoedelijk door een hond zijn doodge beten. Een zwerver, R., werd angeehou- dgn terzake landiooperjj. Hij is naar Dordrecht overgebracht. Sliedreeht. De 13-jarige zoon van de familie K. uit de Wilhelminastraat had het ongeluk, dat hij in de Kroon- straat struikelde. Hij kwam daarbij zoo raar terecht, dat hij een diepe kniewond opliep, zoodat hij eenigen tijd rust zal moeten houden. minder dan 9 doelpunten te scoren te gen Ammerstol 2. Om 1 uur 's middags speelde Geel-Zwart 2 tegen Hoornaar I. Hoewel Geel-Zwart 7 doelpunten maakte tegen Hoornaar 2, kan men toch zeggen dat dit een aardige vriendschappelijke wedstrijd is geweest. Hoornaar wist een goede partij te geven tot het laatste toe. Dit neemt echter niet weg dat Geel- Zwart 2 zich op zijn best toonde. Hierna volgde de wedstrijd Geel-Zwart I tegen het Neger-elftal Parimarlbo van Amsterdam. De eerste 10 minuten wordt er fel gespeeld, en gaat het spel vrijwel gelijk op, hoewel de Geel-Zwarten in de meerderheid sjjn. De rust komt met een gelijk spel (0-^-0). 5 minuten na de rust neemt Paramaribo de leiding (0—1). N - dat de bal op het middenveld is geweest krijgt men een aanval van Geel-Zwart te zien, waarbij uit een prachtige voor zet van den rechtsbuiten schitterend wordt ingekopt door Ten Wolde (1—1). Kort daarop volgt een tweede, doelpunt en Geel-Zwart neemt de leiding over 2—1 Hierna wordt de strijd feller. De negers zitten er flink op en het publiek komt meer in spanning. Toch weet Geel-Zwart de voorsprong te vergrooten door een ïout van den keeper der negers (3—1). Toch laten de zwarthuiden het er niet bij zitten, zij zijn een.poosje in de meer derheid, waardoor zij vijf minuten voor het einde de achterstand verkleinen 2). Met deze stand wordt het einde aangekondigd. ~KantonflerechtGouda (Zitting van Woensdag 5 Mei 1937.) Jehova’s jetuigen. De kantonrechter heeft vonnis gewezen in de zaak tegen de twaalf overtreders van het colportageverbod, zich noemen de „Jehova's getuigen", die te Gouda on langs op een Zondagmorgen tractaatjes hebben verkocht en tegen wie het OM. f 6 subs. 2 dagen had geëischt. Het von nis luidde: f 0.50 subs. 1 dag. Melkvervalschen uit Reeuwijk. Voorts werd uitspraak gedaan in de zaak tegen de melkhandelaren J. S. en C. V. te Reeuwijk, tegen wie door het O.M. f 60 subs. 15 dagen was geëischt wegens melkvervalsching. V. bracht toen het mysterieuze mon- sterfleschje in het geding, waarmede hij aantoonde, dat het hem mogelijk was, om met behulp van een spijker de stop van het fleschje te verwijderen, zonder het zegel te verbreken. De ambtenaar van het O.M. heeft toen bij den keuringsdienst navraag ge daan naar deze fleschjes en uit het rap port bleek, dat fleschjes als het door verdachte vertoonde en aan het dossier van het O.M. toegevoegde inderdaad voor de monsters worden gebruikt, doch dat de wijze van verzegeling niet door de wet is voorgeschreven. Het O.M. achtte de Crisis Zuivelwet overtreden en had f 60 boete subs. 15 dagen tegen elk der overtreders geëischt. De kantonrechter, vonnis wijzende, verklaarde den ambtenaar van het O.M. niet ontvankelijk in zijn eisch en sprak de verdachten vrij. Van den wal in de sloot Toen de Amsterdamsche schipper J. H. v. d. R. tusschen Bodegraven en Lange- ruigeweide fietste, werd hij daar aange reden door een vrachtauto, bestuurd door Joh. de K- uit Reeuwijk. Aan dezen laatsten was ten laste ge legd, dat hij niet voldoende rechts zou hebben gehouden en voor den wielrijder niet behoorlijk zou zijn uitgeweken. Het gevolg was, dat de wielrijder naar den kant gedreven werd en tenslotte van zijn karretje viel en in de Vliet tuimelde. Verdachte was doorgereden en had naar hij zeide niets gemerkt. De K. vertelde het iets anders. Hij reed met een kalm gangetje en heelemaal rechts van den weg. De wielrijder had voorover gebogen op zijn fiets gezeten met de hoed diep in de oogen. Waar schijnlijk is hij geschrokken, toen hij op het laatste oogenblik de vrachtauto ont waarde en in de Vliet gevallen. Gezien heeft verdachte dit niet, anders zou hij natuurlijk gestopt hebben. De getuigen J. G. uit Waarder en H. G. uit Langeruigeweide verklaarden, dat verdachte niet heelemaal rechts gereden heeft, zoodat het ongeval aan zijn schuld te wijten zou zijn. De ongelukkige wielrijder stelde een civiele eisch van f 40 schadevergoeding. De ambtenaar van het O.M. achtte de beide ten laste gelegde feiten bewezen en vorderde tweemaal f 40 boete subs. 2 x 10 dagen hechtenis met toewijzing der vordering. De kantonrechter sloot zich bij dit laatste aan, doch verminderde de straf tot 2 x f 15 subs. 2x5 dagen. Autobus contra handkar te Gouda. Op de Westhaven bestuurde C. B. uit Capelle ad. IJssel een autobus van den dienst Gouda—Rotterdam, toen hij bij het passeeren van epn handkar, bestuurd door A. L. uit la, niet voldoende naar links uithaalde en de kar omduwde, Verschijnt: Maa en Vrgdag Prij ling: voor Scho maanden f 1.2 Met verxekerin VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. „Sportclub II” besluit het sei zoen met een gelijk spel tegen „O.N.A. II”. Schoonhoven. Voor de tweede elftallers van „Sportclub” zit het seizoen 1936 1937 er weer op, en zij hebben dit beslo ten met een uitstekend gespeelden wed strijd tegen „OJN.A. II”, van Gouda. Het gelijke spel (22) gaf de verhouding goed weer, want beide partijen bleken volkomen tegen elkander te zijn opgewas sen, en ondanks, voor de spelers tenmin- „Huis vredebreuk" op het schoolplein. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De gemeente politie heeft tegen Z. proces-verbaal op gemaakt wegens huisvredebreuk. Z. wenschte de vorige week zijn dochtertje van de Christelijke School aan de On derweg te nemen. Hierover was 't hoofd der school blijkbaar zoo ontstemd, dat hij op'het verzoek van den heer Z. om het kind te laten roepen, niet inging, doch de politie waarschuwde. Daar Z. meende, dat het kind geroepen zou wor den, verwijlde hij nog even op het plein, waarna huisvredebreuk werd geconsta teerd door het hoofd der school en aan gifte bij de politie volgde. De opbrengst van de polderlasten Zuidplaspolder, die ressor- MAANDAG 10 MP 1937. zoodat de inhoud, bestaande uit appe- len, over de straat ging. De eigenaar vroeg f 10.50 schadevergoeding. Verdachte verweerdë zich, door op te merken, dat L. een gebaar met zijn band gemaakt had, waaruit hij opmaakte, dat L. wilde stoppen. Achteraf bleek dit niet het geval te zijn. Get. L. ontkende, een dergelijke beweging met zijn hand te hebben gemaakt en getuige A. G. K. uit Gouda, die de aanrijding gezien heeft, verklaarde, dat verd. niet voldoendo heeft uitgehaald. De ambtenaar was van oordeel, dat verdachte’s schuld is komen vast te staan, al achtte hij de omstandigheden voor hem gunstig. Spr. eischte f 6 subs. 2 dagen. Het vonnis luidde: f 2.50 subs. 1 dag met betaling van f 5 schadever goeding aan getuige L. Een gevaarlijke wielrijder* P. B. uit Stolwijk had haast toen hij zich per fiets huiswaarts begaf. Om den weg te bekorten, hield hij zich aan een auto vast, doch niet voor langen tijd, want een veldwachter hield hem staande en zette hem op de bon. Nu moet hij een rijksdaalder boete betalen of een dag gaan „zitten". De eisch was f 4 subs. 2 dagen. ste, warme temperatuur, is deze wed strijd in een flink tempo gespeeld, waar door deze voor het publiek het aankijken ten volle waard was. Het vierde elftal der Blauw-Witten moest weer een nederlaag boeken en nu met 51 tégen „Stolwijk II". Voor de rust was het een gelijk opgaand spel en de toen verkregen stand 11 geeft dit weer. Na de rust bleken de lichte „Sport- club”-8pelers niet opgewassen te zijn te gen de onstuimige aanvallen der Stol- wijkers en nog vier maal moest toen de „Sportclub”-doelverdedlger visschen. Over den gespeelden wedstrijd „Sportclub 11”—„O.N.A. II” nog het volgende: Onder leiding van scheidsrechter G. Waasdorp, van Leiden, ving de strijd aan, en al spoedig moesten beide doel- verdedigers in actie komen. Er was slechts vier minuten gespeeld, toen „O.N.A." een hoekschop forceerde en da ze werd onberispelijk genomen, want de linksbuiten der Gouwenaars behoefde slechts zijn hoofd onder den bal te zet ten, om er 01 van te maken. Na dit doelpunt kwam er gang in de strijd, met „Sportclub" iets gevaarlijker met haar aanvallen, maar „ON.A." zette den buitenspelval op, waardoor menige „Sport- club"-aanval werd onderbroken. Toch ge lukte het de „Sportclub”-voorhoede een goeden aanval op te zetten. Een combi natie tusschen rechtsbinnen en midden voor werd besloten met een hard laag schot, dat onhoudbaar was voor den „O.N-A."-doelman (11). Wel probeerde „O.N.A." toen het spel te verplaatsen, maar de verdediging der thuisclub was uitstekend op dreef en gaf de „O.N.A."-voorhoede geen kans om ge vaarlijk te zijn. De „Sportclub”-aanval- len bleven gevaarlijk en tien minuten voor de rust wist een Goudsche verdedi ger niets beter te doen, dan in het straf schopgebied den bal met de hand te verwerken, om het gevaar te keeren. De strafschop werd onhoudbaar benut door den linksmidden (2—1), waardoor de Blauw-Witten weer de leiding hadden en deze tot de rust ook wisten te behouden. De rust scheen de spelers juist geen goed gedaan te hebben, want het eerste kwartier werd er met een matheid ge speeld, waardoor vanzelf niet veel fraais te zien werd gegeven. Toen echter de spelers zich daarover heen wisten te werken, werd het weer een aantrekkelijk spelletje, nu met „O.N.A.” iets de meer dere. De kans voor den gelijkmaker liet zij onbenut, door slecht te nemen, doelverdediger kon wegwerken. Maar „O.N.A.” gaf het niet op, om althans de gelijkmaker te forceeren en ditgelukte haar na een half uur spelen op verdien de wijze, door een hoekschop, die weer zoo goed werd genomen, dat nu de mid denvoor kon inkoppen (22). Het verde re gedeelte van den strijd bleef verder gelijk opgaan, met een paar uitstekende doelpuntenkansen voor „Sportclub”, maar deze bleven onbenut, en zoo ein digde deze werdstrijd in een gelijk spel Ante te water. Reeuwijk. Een auto uit Polsbroek, waar in drie personen waren gezeten, reed op het dorp in de wetering. De drie Jonge lui wisten zich allen tijdig in veiligheid te brengen. De auto is later met een ta kel uit het water gehaald. Dammen. Reeuwijk. De uitslag van den door de damclub „OJJ.I." gespeelde competitie wedstrijd was als volgt: G. de BorstA. Hoogerbrug 0—2; P. Hoogerbrug—A. Vos 1—1; D. VerwoenJC. de Borst 2O; C. van KlaverenK. v. d. Heijden 1—1; J. van Wensveen—A. Hoogebrug 11; J. C. HoogerbrugA. Vos 20. Verkeersongevallen. Sliedreeht. Donderdag raakte vrachtauto tijdens het passeeren wielrijdster, met het gevolg, dat deze door een winkelruit viel. Zij bekwam echter geen letsel. Een 3-jarig kind van den heer W. wil de plotseling vóór een vrachtauto den weg oversteken. De Jongen werd door den auto gegrepen en ernstig verwond. Hij is door den geneesheer naar het zie kenhuis vervoerd. In beide gevallen onderzoekt de politie de schuldvraag. Sliedreeht. Donderdag had op het kruispunt Rivierdijk-Oosterbrugstraat een aanrijding plaats tusschen een autobus en een personenauto. Beide auto’s be kwamen schade aan het linker spatbord en linker portier. Geen persoonlijke on gelukken. De oorzaak is vermoedelijk eraan te wijten, dat geen voorrang werd verleend en geen voldoende aandacht geschonken Zcm bet groote woekeren? Zal mer ben te constateere onderling en teven zelfde natie? Het I op een deugdelijk geven. Want indien zulk vele kleine landen alleen een lager i een soort van o schiktheid, die tot name consequentie: Voor den wereldi land de economise gewezen. De groot seerden zich en vc tie in. De op den li den zorgden voor bouw- en veeteeltj wijze kwam een wi die de welvaart var De crisis bracht en men trachtte z redenen (werkvem maken van product nieuwen oorlog, enz.) onafhankelijk te maken. De groot het algemeen een een belangrijk deel tie te kunnen spuie houdingsgewijs kle het binnenland kan In den vreemde wc deel der blnnenlar gereserveerd voor t te lijden verlies. Mi met teveel product! ven op export war er door geschaad. H moeten de goederen dubbel nadeel; zfc verlies, maar zij kr de eigen bevolking ook deze juist ia ii Port. De groote lande een overmacht. Z landen dwingen ii Wenschte richting. 2 en zij zullen die mat bruiken naar gelar lang is. Hoe meer de auta hoe sterker die mac Worden. Overtreders van den weg. Verschillende weggebruikers hadden zich te verantwoorden voor allerlei over tredingen. Tegen Th. N. V. uit Waddinx- veen, die op een motor-carrier gereden heeft zonder rij- en nummerbewija, eischte het OM. 2 x f 3 subs. 2x1 dag hechtenis, wat de kantonrechter veran derde in 2 x f 2.50 subs .2x1 dag. C. L. uit Ammerstol reed 's nachts om kwart vóór éen met zijn auto, toen een lantaarnlicht je hem duidelijk maakte, dat de politie hem gelastte tot stoppen. Naar hij zeide, heeft hij geen handbe weging gezien, waaruit hij kon afleiden dat hij stoppen moest. Het lichtje had hij wel opgemerkt. Daarbij was het niet gebleven. Toen de veldwachter den volgenden morgen bij hem kwam, had htf hem onvriendelijk bejegend. De ambtenaar hield daarmede reke ning en eischte njn.l. f 10 boete subs. 4 dagen. De kantonrechter streek de hand over het hart en veroordeelde L. tot f 5 subs. 2 dagen. De Vlietdijk te Reeuwijk is voor mo torrijtuigen gesloten. J. Z. te Gouda moest daar echter voor zijn baas zijn, om er eenige klanten te bedienen. Een vergunning is wel aangevraagd, doch nog niet verkregen. De eisch voor deze overtreding luidde: f 4 subs. 2 dagen; het vonnis i 3 *ub& 2 dagen. A. E. de O. te Gouda maakte het wel erg bont. De majoor van de Rijksveld- wacht hield hem aan, toen hij op een motorcarrier zat, waaraan zoowat alles ontbrak wat er aan moest zittenlam pen, reflector, remmen, nummerbord, enz. terwijl De G. bovendien geen rij- en nummerbewijs had en met een veel te groote snelheid reed. Alles met elkaar niet minder dan zeven overtredingen. Verdachte merkte op, dat hij aan het „proefrijden" was. De ambtenaar van het O.M. eischte 7 x f 1.50 subs. 7 x 1 d. hechtenis. Het vonnis luidde: 7x11 subs. 7x1 dag. Te diep in glaasje gekeken. J. K. te Haastrecht heeft wat te diep in het glaasje gekeken, al wilde hij den kantonrechter doen gelooven dat hij „maar” een paar biertjes op had! Con form den eisch werd hij veroordeeld tot f 5 subs. 2 dagen. Voor Spanje gecollecteerd. G. de J. te Gouda stond terecht, om dat hij met een lijst langs de huizen ge- loopen heeft, waarin nij den bewoners verzocht te willen inteekenen voor hulp aan Spanje. Verd. verklaarde, niet over al te hebben aangebeld, doch enkel bij geestverwanten. Op een vraag van den kantonrechter, gaf verd. toe, van dezen ook wel adres sen te hebben gekregen, Wf^rdoor zijn rayon kon worden uitgebreid. De ambtenaar van het O.M. werwoog, dat de boete wel niet door verdachte zelf zal worden betaald en vorderde f 15 subs. 3 dagen hechtenis. De kantonrech ter hield rekening met den ideëelen achtergrond van verdachte’s handelen, die gelden verzamelde met de beste be doeling zonder eigen profijt Daarmede rekening houdende, werd De J. veroor deeld tot f 2.50 subs. 1 dag hechtenis. w Overtreders Arbeidswet Hierna verschenen twee overtreders der Arbeidswet. Het eerst C. den B. te Gouda, die voor het verbouwen van zijn pand verzuimd had een overwerkver- gunnlng aan te vragen. Dit is reeds de vierde maal, wat het OJM. aanleiding gaf, een principale hechtenis van 1 dag te vorderen. De kantonrechter Legde den man een hooge boete op, nJ. f 25 swbs. 5 dagen. De slager P. C. T. te Remrwfk, lek twee knechts overwerken, hoewel bij relf vertelde, dat deze buiten zijn opdracht nog in de zaak aanwezig waren. X werd echter overeenkomstig den eiseh ver oordeeld tot 2 x X 2 öppto 1 dag hechtenis,-

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6