StittUckUes P FRED. J. KEMPER REINIGT ALLES Openbare Vergadering a numt kcast fst nooit Gemengd nieuws ~Kerk erTl^oolj Plaatselijk nieuws Sportnieuws J Rechtszaken WEERBERICHT. Predikbeurten [~Kerk en Schoof"] r Marktberichten Cornells Oskam Cz. DR. TEN CATE zitting Tarief heel gebit f 30.- Rotterdamsche Diergaarde. Beide Pinksterdagen verlaagde prijzen JOHNSON" Hooi- en landbouw gereedschappen Ter wside gevraagd Pinken of jong Vee 't Troctatiemannetje toont zijn goede hart M E R K E S J. HERKHOF HORLOGER Reparaties KINDERWAGENS WANDELWAGENS H. A. v. BAAREN —2nu». I Ingaan, aangezien dit een zuivere be- stuursaangelegenheid betrof, die boven dien in eën bestuursvergadering afge handeld waS. De voorzitter gaf daarop een uiteen zetting vanjdë feiten, waarna de pen ningmeester, de heer A. Moes, er tegen protesteerde, dat bestuurszaken op de le denvergadering wef-den gebracht. De heer Se ton meende, dat de poli tiek in de vereeniging werd betrokken, hetgeen hij niet dienstig vond. De heer Deerenberg bleek het eensdeels met den heer Seton, anderzijds met den secretaris eens te zijn en zeide, door den eere-voorzitter gemachtigd te zijn tot de verklaring, dat het niet in diens voorne men gelegen heeft „Gemeentebelanguit te sluiten van deelname aan een bespre king. Na nog eenig debat sloot de voorzitter de diócussie over dit punt. Daarop bracht de secretaris, de heer A. J. I. Visser, het jaarverslag uit, waar- fa herinnerd werd aan de viering van ^1 Aug, 8 en 12 September. Het verslag eindigde met de mededeeling, dat deze Junctionaris ontslag nam. Uit de rekening van den penning meester, den heer A. H. J. Moes, bleek, ëat de ontvangsten en uitgaven f 506.23 bedroegen. Aan het einde van het ver een. jaar was er een batig 3aldo van L 47.06. Het ledental begon met 187, daalde daarna tot 165 en bedraagt thans weer 202. Voor het nazien der rekening en be scheiden werden aangewezen de heeren A. van Iperen en Joh. Seton. op wier ad vies besloten werd, het onderzoek niet tijdens de vergadering te doen plaats hebben, doch daarover later rapport uit te brengen. Bij de daarop volgende verkiezing van een voorzitter werd bij tweede vrije stem ming de heer Joh. Seton gekozen, die Zijn benoeming aannam. Eenige beroe ring ontstond over de mededeeling, dat nu een stemming zou plaats hebben voor acht bestuursleden, aangezien ook de overblijvende leden hun mandaat ter beschikking van de vergadering wensch- ten te stellen. Uitvoerig werd over de rechtmatigheid deze handeling gespro ken, waarbij de heer Moes zijn ontstem ming erover uitsprak, dat van de 202 le den regelmatig slechts een 20-tal ter vergadering komt. Tenslotte ls besloten hl twee bestaande vacatures te voorzien en binnen t weken een nieuwe leden vergadering uit te schrijven, waarin de dan nog vacant zijnde bestuurspiaatsen zullen worden vervuld. Bij eerste stem ming werd gekozen de heer C. Hoogen- boezem en na herstemming met den heer P W. Woudenberg de heer A van Iperen, die beiden hun benoeming aanvaardden. Daarop volgde sluiting. GOUDEN BRUILOFT. Temidden van stroomenden regen, heelt gisteravond „T.O.A.G.E.N.Oeen serenade gebracht aan het echtpaar A. Hoefnagel—Murk op den Ouden Singel, dat zijn 50-jarig huwelijksfeest vierde. Uit den aard der zaak was onder deze omstandigheden de belangstelling van het publiek gering, doch het jubileerebd echtpaar stelde de huldiging zeer op prijs. GESLAAGD. Dinsdag slaagde me}. A. C. de Vreugt voor het verpleegstersdiploma A, afge nomen in het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda. HET GROENE KRUIS. Het bestuur van Het Groene Kruis heeft tot voorzitter gekozen den heer Hugo Scheer, die zijn benoeming heeft aangenomen. EEN REISONDERNEMING. Er is iets nieuws in Schoonhoven, voornamelijk op het gebied van reizen. En omdat het reisseizoen in aantocht is, mag verwacht worden, dat dit nieuwe veler belangstelling zal hebben. Wij hebben het oog op de instelling van de „Holland—Utrecht—Reisonderne ming", die zich per advertentie in dit nummer aankondigt. Ze zal haar deelne mers de gelegenheid bieden om gratis reizen in binnen- of buitenland te ma ken, doch wat zegt een naam? be paalt zich niet tot dit terrein: inplaats van gratis reizen, kan men ook gratis inkoopen doen, namelijk bij zaken, wel ke zich bij de onderneming aansluiten. Een en ander geschiedt door een systeem van korting in den vorm van uit te geven spaarzegels. De advertentfc ver meldt daaromtrent meer. BOTERMARKT. iOp de hedenmorgen gehouden Boter markt bedroeg de aanvoer .80 K G Prij zen: Goéboter f 0.70, Weiboter f 0.65, beide per half K G. EIER VEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 5500 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 2.50—f 2.85, eendeieren f 2.50, beide per 100 stuks. Lopikerstraat. Prijzen: Kippeneieren f 2.55—f 2.75, eendeieren f 2JL0—2.40, beide per 100 stak* EEN KWADE KOE. Moeder en kind aangevallen. In een weide te Beek en Donk wilde gistermiddag de vrouw van den land arbeider Van der Heyden de koeien gaan melken. Haar driejarig dochtertje liep met haar mede. in de weide gekomen, werd het kind door een koe tegen den grond geworpen, waarna de moeder zich haastte het kind overeind te helpen. De koe liep evenwel ook de vrouw omver, trapte haar en stootte haar met de ho rens. Een onmiddellijk ontboden ge neesheer liet moeder en kind naar het r.K. gasthuis te Hemond vervoeren. De toestand van de vrouw is zorgwekkend. Het kind brak een beentje. NOG STEEDS DREIGT MIJNWERKERS STAKING. Vergeefsche onderhandelingen. De onderhandelingen inzake het con flict in het mijnbedrijf van Notting hamshire zijn op een mislukking uitge- loopen. De mislukking is het gevolg van de weigering der mijneigenaren en van de industrieele unie van mijnwerkers om onvoorwaardelijk toe te stemmen in een bespreking met den bond van mijnwer kers. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. NED. BERV. KERK. Beroepen: te Wijngaarden cand. C. Streefkerk te Ameide. Bedankt: voor Groot-Ammers D6. L kievit te Baam. BOUWWERKEN VERWOOEST. Hfet oude zeer kostbare klooster van wydubez bij Kiew in Rusland, is door de Sovjets met den grond gelijk gemaakt. Het vermaarde gebouw stamde uit het jaar 1070. Op de plaats komt een botani- sche tuin. Ook het naburige Jonirusche klooster wordt afgebroken. GODLOOSHEIDSATT ACHE'S. Moskou heeft volgens een bericht uit Riga (van de Roomach-Katholleke pers- agentuur) een primeur op diplomatiek gebied. Er komen volgens dit bertcht aan alle bultenlandsche gezantschappen der Sovejts speciale godioosheidsgezantschaps attache's, die, opgeleid in het instituut voor godloosheid te Moskou, den stand van atheïstische propaganda in Ieder land te bestudeeren zullen hebben. Alblasserdam. De vereeniging «De Postduif" hield een wedvlucht vanaf Roozendaal. In coucours waren 108 vo gels. De uitslag was: Fr. Bakker 1, 18. 25, W. v. d. Rhee 2, 3, 26; Gebr. Rikxoord 4, 8, 11; A. H. Recourt 5, 12, 27; J. Stout 6; J. Wolters 7, 10, 14, 10; Klip—'t Hoen 8, 20; A. Veen 13, 22; P. Bas 15; Jaarlink 16; W. Ruiter 17; Van Wingerden—Stout 21; gebr. Steenis 23; gebr. Den Boef 24. Losgelaten 13.45. Aankomst eerste duif 2.11.23, laatste 2.22.5 uur. Donderdag wordt ingekorfd voor de vlucht Soignies. Tot voorzitter van den polder Alblas serdam is gekozen de heer J. J. Blom. De Rijvereeniging „Beyaert" doet po gingen tot het houden van een concours op den dag van de paardenmarkt alhier. Bergambacht. De postduiven vereen. „De Gevleugelde Bode" hield een wed vlucht uit Mons over 175 K.M. De uit slag was: A. Bouter 1, 2, 5, 6 en 19, J. Brand 3. 4 en 16; G. v d. Berg, 7 en 17 G. Brand; 8 D. v. d. Velde; 9 en 15 C. Burger; 10, 13 en 20 W. Kroone; 11 en 18 I. Verhoek 12 en P. de Graaf 14. Gevonden, een ijzeren rong van *n vrachtauto, te bevr. bij P. Kok, Lekdijk; een blauwe alpino, te bevr. bij P. Spek snijder, Burgem. Uilkensstr. Onderwijs-inspectievergadering. Gorinchem. De j aarlij ksche inspectie- vergadering van onderwijzers (essen) aan openbare en bijzondere scholen uit de 45 gemeenten, behoorende tot de inspec tie Gorinchem, wordt dit jaar gehouden op Donderdag 27 Mei onder voorzitter schap van den heer Th. Brouwer, rijks-r inspecteur van het L. O. Daar de vergadering gecombineerd wordt met een boottocht naar Loc ve ste m, is het bezwaarlijk, het groote aan tal werklooze jonge onderwijzers, in te genstelling met vorige jaren, vrij te stel len van contributie. Voor deze kweeke- lingen met akte is de contributie op 25 cent bepaald. Chr. Nat. Actie. Giessendam. Maandagavond werd, uit gaande van de afd. Papendrecht, in het gpboiur jaehoboth" een <*>enbare ver gadering gehouden voor de Christelijke Nationale Actie. Na het gezamenlijk zingen van vers 3 en 7 van Psalm 119. werd gelezen Hoséa 2, waarna in gebed werd voorgegaan. Als spr. trad op Ds. Vroegindeweij, Ned. Herv. predikant te Waddlnxveen. Spr. zette uitvoerig uit een, waarom de nieuwe politieke partij zal deelnemen aan de komende verkie zingen voor de Tweede Kamer Een sa mengaan met de A.R. partij is naar spr.'s meening niet mogelijk, omdat daar de belangen vooropgesteld worden en niet het beginsel. Aan het einde van de redevoering maakten de heeren Schaafs- ma en Haring gebruik van de gelegen heid tot het stellen van vragen, welke daarna beantwoord werden, waarna de predikant sloot met dankgebed. De zaai was slechts matig bezet. Haastrecht De heer J. P. Oskam, di recteur van de „Zangvogeltjes" maakte met eenige medewerkers en kinderen 'n reisje naar de bloembollenvelden en 't strand. Het was voor de kinderen een heel mooi uitstapje, dat wederkeerig den heer Oskam en zijn medewerkers groote voldoening gaf. Krimpen a.d. Lek Op 24 en 25 Mei zal in het Sociëteitsgebouw de ijk en her ijk van maten en gewichten plaats heb- ben. De muziekvereeniging Crescendo, directeur de heer C. Horsman, zal op Maandag 17 Mei deelnemen aan het con cours te Capelle a.d. Ussel in de supe rieure afdeeling. Maandag 17 Mei zal de Roei- en Zeil vereeniging De Hollandsche IJssel een zeilwedstrijd houden vanaf het Sociëteits gebouw naar Bergstoep en terug. Gevonden: Een rijwielbel. merk. te bevr. gem-veldwachterdop van een autowiel, te bevr. B. Verwaal, Breekade 4'_ Vrijdag 14 Mei. v.m. 10 uur, zal op het terrein bij de o.l. school no. 1 de trekhondenkeuring plaats hebben. Een zeldzame ontmoeting. Lekkerkerk. Als een groote bijzonder heid verdient vermelding, dat bij aan komst van de „Belawan" te Medan op Sumatra, uit onze kleine gemeente rijf personen, allen geboren Lekkerkerkers, bijeen stonden. Het waren de dames: M. Streef land—Schenk. N. Quik—Schenk, en de heeren: A. de Jager C.Ez., P. A. Streefiand en A. Neven Cs.z. Van dit zeldzame samentreffen is een foto genomen. Lekkerkerk. De nieuwe provinciale weg is thans zoo ver, dat te zien is, waar hij heen loopt. De toegang vanaf den Kerk- weg is met twee bochten Oost- en West waarts voro het dhelverkeer zeer gemak kelijk. Op «Het groote Nest" is de grond slag gelegd voor kantoor, teekenkamer enz. De einden van de perceelen zijn door demping van de slooten tot een geheel gemaakt, zoodat langs de Boezem een groot stuk land is gekomen. Nieuwerkerk a.d. IJsseL De postduiven- vereeniging „De Reisduif hield Zondag 9 Mei een wedvlucht van Mons (afstand 181 K.M.), met als uitslag; A. de Groot 1; J. Kauffeld 2, 7, 11, 21; P. Verhoef 3, 16; W. Wijnen 4; I. van Rijswijk 5, 12; H. Kleljbeuker; 6 N. de Man 8. 9, 19; C. A. de Koning 10. 23; J. C. van Herk 13, 21; E. D. van Vliet 15; H. Sterk 17; P. Heukoop 18; J. Ames 13; A. Verhoef 20; gebr. Heuvelman 24. Aankomst eerste duif 2.43.51; laatste 3.48.07. „De Luchtbode" hield een wedvlucht vanaf Lhone, 307 KM. Losgelaten 9 uur. Aankomst eerste duif 11.58.40, aankomst laatste 12.35.22. De prijzen werden als volgt toegekend: 1 en 2 D. d. Ham; 3 en 6 Joh Edeling; 4 en 9 Gebr. Muit; 5 en 7 J. van Vianen; 8 A. Streef. Ook de postduivenvereeniging „De Roo- de Leeuw" nam deel aan de vlucht vanaf Lhöne. Losgelaten 7 uur 20 min. Aan komst eerste duif 12.20.51, laatste 12 54. 30. De prijzen werden als volgt behaald: 1 A. Groenendijk; 2 en 3 Schutter; 4 Hoogendoorn; 5 F. Bouwen, 6 Van Vliet. Uit het politie-rapport. Nienwpoort. Terzake overtreding van de Leerplichtwet (het gedurende de schooltijden een kind, dat nog leerplich tig is, in het veehoudersbedrijf arbeid doen verrichten) werd proces-verbaal opgemaakt tegen de veehouders J. H. en D. S. J. B. uit Dordrecht sag zich be keurd wegens het venten zonder de daartoe vereiachte vergunning. Ais gevonden werd aangegeven: een koperen gewicht. Inlichtingen verstrekt de gem.-veldwachter. Laagste inschrijver. Ouderkerk a.d. Ussel. Bij de door Dijk graaf en Hoogheemraden der Krimpener- waard gehouden aanbesteding voor het maken van 900 M. dij kverhooging in 3 perceelen onder deze gemeente aan den Groenendijk, was van 19 Inschrijvers de laagste: Firma J. Beenen te Haarlem voor f 16.948. Stolwijk. Voor de betrekking van hoofd aan de le o.l. school op het Dorp, hebben zich 45 sollicitanten aangemeld. De Emmabloem-collecte ten bate van Het Groene Kruis, heeft f 103.99 op gebracht, zijnde f 12 24 meer dan het vo rige jaar. Bij het nieuwe schooljaar zijn voor de oJ. school 46 nieuwe leerlingen inge schreven. terwijl 29 de school verlieten. Bij de bijzondere school zijn 16 nieuwe leerlingen ingeschreven en hebben 7 leerlingen de school verlaten. Twee jongens reden Maandagmid dag per fiets op onverklaarbare wijze in de Bovenkerksche wetering. Mej. K., die het ongeluk zag gebeuren, wist het twee tal op het droge te trekken. De voetbalvereen. viert Woensdag haar 5-jarig bestaan, welk feit men des avonds op eenlgszlns feestelijke wijze wil herdenken. In de zaal van den heer Noomen zullen twee tooneelstukjes wor den opgevoerd. Poldermachinist. Waddinxveen. De machinist van het gemaal van den Bloemendaalschcn pol der, de heer De Graaf, heeft wegens pen sioengerechtigden leeftijd ontslag uit zijn dienst genomen. Als zijn opvolger is be noemd de heer Van Vliet, werkman aan dien polder. Bij de door notaris K. Zeevat ge houden verkooping van vijf perceelen bouwgrond, liggende aan den Bodegraaf- schenstraatweg, werden koopers de hee ren G. van Hofwegen alhier en Ph. D. Boot te Gouda voor f 1080. De gemeenteveldwachter heeft te gen W. van der O. proces-verbaal opge maakt, daar hij in staat van dronken schap een motor bereed. Van d. O was daarmee niet erg ingenomen en hij riep den politiedienaar verschillende beleedi- gende woorden toe. Wegens het beleedi- gen van een ambtenaar in functie is der halve nogmaals proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De scholier J. wierp spelenderwijze aan de Dorpsstraat een steen tegen de etalageruit van den heer Meiderwijk. De ruit werd aan de bovenzijde stukgegooid. De schade wordt door verzekering ge dekt. Waddinxveen. Bij het nemen van den bocht op den hoek van den Kerkwcg en de Dorpsstraat, reed de chauffeur B. uit Benthuizen met de achterzijde van zijn auto tegen een scharenslijperswagen van K. uit Alphen aan den Rijn. De houten opstand van dien wagen werd gedeelte lijk vernield. De schade ls onderling ge regeld. Ussetatein. Wegens het opgeven van een valschen naam is tegen K. D. te Lo- pik procesverbaal opgemaakt, terwijl te gen H. van Z„ wegens openbare dron kenschap, tegen C. S„ uit Haarlem, voor het venten zonder vergunning, en tegen D. R-, uit Oudewater, voor het rijden over den provincialen weg met een rij wiel procesverbaal werd opgemaakt. Tot lid van den raad in de vaca ture van den neer P. M. Overbeeke is benoemd verklaard de heer R. van der Paauw, die de benoeming heeft aan vaard. De collecte met de Emmabloem heeft In deze gemeente f 68 opgebracht. Zevenhuizen. 1 Mei zijn op de openbare school 22 nieuwe leerlingen toegelaten. De muzlekvereenigmg «De Kleine Trompetter*' behaalde op Hemelvaarts dag te Capelle a.d. Ussel in de eere-af deeling een eersten prijs met 350 pun ten, zijnde het hoogste aantal punten, dat behaald werd. a NIEUW NEDERLANDSCH ZWEM- RECORD. Jopée Waal berg verbetert het record 200 M. schoolslag. Tot vreugde van sportlievend Neder land en tot eer van onie zwemsters, die den laats ten tijd menige zegepalm aan haar Deensche sportzusters hebben moe ten afstaan, heeft Joplé Waalberg het wereldrecord 200 M. schoolslag her overd. Vroeger was dit record in handen van Jenny Kasteijn en sindsdien stond het op naam van de Japansche Mayehata. Gisteravond in het Sportfondsenbad te Amsterdam zwom Jopie Waalberg de 200 meter schoolslag in 3 min. 2/10 sec« dat is 2/10 sec. sneller dan de wereldrecord tijd van de Japansche. DIEFSTAL TE LEKKERKERK. De reiziger M. A. uit Lekkerker* heeft fan 1935 tot 1937 als reiziger van den koekfabrikant C. d. Werke te Lekker kerk, uit een lade van een bureau, dat op het kantoor stond, een aantal blanco kwitantieformulieren weggenomen. Wan neer aan verdachte bij bet bezoeken van de afnemers eenige kwitanties ter in ning werden meegegeven, dan schreef hij op een der blanco formulieren een origineele kwitantie na, welke hij dan p.o. C. v. d. Werke teekende. Bij zijn be zoek aan den klant gaf hij de nageschre ven kwitantie af en het ontvangen geld stak hij in zijn zak. De verklaarde, een WOENSDAG M MEI 1937. Het dunne pijltje geeft de stand van den vorigen dag aan. Naar waarneming in' den morgen van 12 MeL Verwachting tot Donderdagavond: Meest zwakke wind uit veranderlijke richtingen; nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken met nog kans op regen- of onweersbuien; weinig verandering in temperatuur. Waterstand Schoonhoven hg. water 6.20 uur, 1.60 M. Keulen stand 3.45 M., val 0.02 M. Maastricht 11 Mei 42.35 ML, was 0.05 M. Lucht tempera tu ur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw; 60 graden Fahrenheit, Woensdag 12 Mei: Op 5 26. onder 310.27. Eerste Kwartier Maandag 17 MeL schade te hebben geleden van f 1500. Het OM. eischte tien maanden gevan genisstraf met aftrek van de preventie ve hechtenis. G. D., graanhandelaar te Lekkerkerk, die terecht gestaan had ter zake van het aan zijn« onvoorzichtig rijden te wij ten hebben, dat op den Op perduit, on der Lekkerkerk, de door hem bestuurd© motorfiets in aanrijding was gekomen met den 6-jarlgen D. Dogterom, tenge volge waarvan deze zijn rechceronderbeea had gebroken, werd vrijgesproken. In de zaak van K. S., 24 jaar, bakker te Capelle a.d. Ussel en A. J, grondwer ker Je Rotterdam, die terecht gestaan hebben terzake van oplichting beid© verdachten hadden den melkslijter A. Verkerk bewogen tot de afgifte van f 375, door het te doen voorkomen, alsof zij tezamen met den melkslijter een smok- kelzaak in sigarettenpapier zouden be drijven heeft dé rechtbank K. a ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, mei aftrek van den tijd, in voorlooptge hech-< tenis doorgebracht, terwijl de zaak van A. J. voor nader onderzoek naar den rechter-commissaris teruggewezen werd. DIEFSTAL TE CAPELLE A.D. USSEL. In den nacht van 26 op 27 Nov. hebben de meubelmaker A. H, de bankwerker P. N„ de losse werkman J. C. Z. cn de aanhouder D. T. te Capelle a d. Ussel in gebroken in de machlnefab-ies van Marckmann aldaar en 80 K.G. ünlegee- ring wegegenomen. Het metaal was ver kocht aan A. v. S„ die wegens heling wordt vervolgd. Behalve D. T. bekenden allen. D. T. echter zegt onschuldig te zijn aan deze zaak, hoewel hij aan de politie nn aan den rechtercommissaris bekend had. Het O.M. achtte de schuld van allen bewezen en eischte tegen A. H. 1 jaar tegen P.fl. en J. C. Z. 1 jaar voorwaar delijk en tegen D. T. 8 maanden met af trek van de voorloopige hechtenis. HELING. De grondwerker A. v. S. te Nieuwer kerk ad. Ussel, verdacht het metaal van bovenstaande diefstal te hebben gekocht stond hierna terecht. Tegen hem werd 4 maanden gevangenis geëischt, met af trek der voorloopige hechtenis. Tegen B. J. S., die het metaal van A. t. 8. gekocht had, werd 6 maanden ge ëischt. NED. HERV. KERK. NIEUWERKERK a.d. USSEL. Donder dag 13 Mei, n.m. 2.30 uur, Ds. A. C. K Volleweider. Huwelijksinzegening. NIEUW-LEKKERÜAND. Donderdag 13 Mei, n.m. 2 uur, Da Joh. van Dorsseo. Huwelij ksinzegening GEREF. GEMEENTE. STOLWIJK. Vrijdag 14 Mei, *s avond» 7 uur, Ds. Stuivenberg, van Benthuizen. GEREF. GEMEENTE H.V. GIESSENDAM. Woensdag 12 Mei» 's avonds 7 uur. de heer A. de Redelijk heid, Godsdienst-Onderwijzer te OikUjj kerk a^L UsseL WOENSDAG 12 MEI 1937. BEVESTIGING EN INTREDE DS. A. H. SONNENBERG. Molenaarsgraaf. Zondagmorgen had de bevestiging plaats van candidaat A. H. Sonnenberg van Ermelo als predikant van de Herv. Gem. te Molenaarsgraaf. Bevestiger was ds. J. J. Timmer van Er melo die als tekst had gekozen Jesaja6 1—7 en hierover sprak naar aanleiding van I De heiligheid Gods; II Diepe in druk van die heiligheid bij den Profeet; III Groote genade aan den Profeet. Be vestiger ging in een boeiende predikatie na hoe Jesaja een aangrijpend visioen ziet, wat beschreven is in zuiver Ooster- sche beeldspraak. Dit maakt op Jesaja zeer grooten indruk, waardoor hij zoo duidelijk de genade des Heeren ziet en die ook aan Israël verkondigt. Jeugdige dienaar des Woords, zoo wendt de be vestiger zich tot cand. Sonnenberg, dit is ook Uw groote taak. De gansche aar de is met Zijne heerlijkheid vervuld. On danks alle oorlogen, etc., vol heerlijk heid, doch de gansche schepping ligt on der het juk der zonde. Dit wist ook de profeet, waarom hij ook vraagt om be hoed te worden voor zonden der lippen. Dit is ook voor u. jeugdige leeraar, de bede. Iemand zeide mij eens dat er een tekst is waar hij het nooit mee eens was en het ook nooit zou worden, n.l. wan neer Paulus zegt: „Ik, de grootste der zondaren. Dat deze gedachte ook bij n heersche. Naast zonden van gedachten en daden, sociale zonden in de gemeen schap, volkszonden. Gelukkig is daar Gods genade. Maar genade wil niet zeg gen: Door de vingers zien. Het is heel iets anders: het edelste en beste geven voor iemand anders. Dit moet steeds het hoofdthema der prediking zijn. Er zal critiek op uw werk komen, wij maken ook allen fouten, maar de liefde van Christus zal in ons de liefde tot het herderlijk ambt versterken. Hierna had de bevestiging plaats. Aan de handoplegging nam mede deel de con sulent ds. L. Blok van Brandwijk. Hierna richtte ds. Timmer zich nog tot ds. Sonnenberg en zijn ouders. 's Middags was tje kerk evenals des morgens wederom geheel gevuld toen ds. Sonnenberg zijn intreepredikatie hield. Naar aanleiding van 2 Cor. 5 18. Het was in die dagen een tijd van wereld gelijkvormigheid, ook de gem. des Heeren was verre van rooskleurig. Er was een groote partijstrijd op elk gebied. Hier komt Paulus tegen op, hij wilde niet ge zien worden als partij-leider, maar als dienstknecht van Jezus Christus. Spr. wijst er met nadruk op, dat hij 'ook al leen Christus wil prediken. Misschien zijn er menschen in deze gem., die hem graag als 'n partijvoorganger zien. Spr. zegt dit echter nimmer te willen zijn, noch geestelijk, noch poljtiek. Hij wil alleen opzien naar het hoofd der kerk, dienaar zijn van Jezus Christus. Wij komen hier ook niet om te heerschen, maar om te dienen. Dit is onze roeping. De Chr. Kerk heeft het geloof aan een Almachtige Schepper niet uit zichzelf, het is geen product van menschen verstand. Tus- schen Schepper en schepsel is een zeer absolute scheidingslijn. De geloofsbelijde nis geeft dit terdege aan. God is ver ver heven. wij weten niet meer van Hem dan dat Hij aan ons heeft willen openbaren. Zoo is de absolute souvereinlteit Gods een der grondpilaren waarop de kerk rust. Wij redeneeren wel liever over de deugden van den mensch, maar Gen. 3 heeft aan de kerk haar levensbeschou wing gegeven. Qpk vanmiddag, aldus spr., zegt ons God, dat we leven in een van Hem vervallen wereld, maar te mid den daarvan staat de kerk als het li chaam van Christus, waarbinnen het le ven met God weer mogelijk is. Zoo is de Kerk een Scheppingsdaad Gods. Zoo is ook het leven mooi voor diegenen, die het als een Goddelijke gave weten, maar voor hen, die zoeken het genot van het leven, is het gevaarijk. Ook daar hopen we op te wijzen, door Christus in het midden te stellen. Hierna sprak de nieuwe leeraar toe zijn bevestiger den consulent, collega's uit den ring, leden van den kerkeraad, burgemeester en tenslotte zijn familie en de gemeente. Ds. Blok van Brandwijk sprak als con sulent namens de gemeente, Ds. Anker van Goudriaan namens den ring, Ds. Timmer en de heer Van Hoeven, respec tievelijk als bevestiger en als hoofd der Chr. School. Na een dankwoord van ds. Sonnenberg werd deze plechtige dienst beëindigd. AMSTERDAM, 12 Mei. Ter «veemarkt waren heden aangevoerd 280 vette kal veren, le kwal. 5864, 2e kwal. 5056, 3e kwal. 44—48 per K.G. levendgewicht; 75 nuchtere kalveren f 5—8.50 per stuk; 288 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 58—59, zware varkens 5758, vette varkens 55—56 per K.G. slachtgewicht. WOERDEN, 12 Mei. Kaas. Aanvoer 270 partijen kaas. Prijzen: met rijksmerk le kwal. f 1921.50, idem 2e kwal. f 17 —18.50. Handel matig. Heden overleed zacht en kalm, onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Weduwnaar van G. Rijkaart, in den ouderdom van 75 jaar en 4 maanden. Uit aller naam C. OSKAM Ca. Bergambacht, 11 Mei 1937. E 122. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 14 Mei a.s., tusschen 11-12 uur. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig lijden onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Hnibert van Beozekom, Weduwnaar van Geertruida van Beuzekora- van We verwijk, m den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam, P. VAN BEUZEKOM. Lopikerkapel, li mei 1937. De begrafenis heeft plaats op Vrijdag 14 Mei a*. te on geveer 12 nur. (Maag-, Darm-, Rhenmatische en Zenuwziekten), IS WEER TE CONSULTEEREN. Rotterdam Eendrachtsweg 65. Gevraagd wegens dienstplicht tegen 1 Juni: EEN 2< BAKKERSKNECHT, P.O., niet beneden 17 jaar. K. HAKKESTEEGT, Gr.-Ammers. Bloemenmagazijn „FLORA", Koestraat 88 - Schoonhoven, vraagt zoo spoedig mogelijk: ÉEN JONGEN. Die kennis heeft in t vak, geniet de voorkeur. Gevraagd: DIENSTBODE, «ls hulp in de huishouding; liefst R.-K niet ouder dan 18 jaar; in gezin met vier kinderen. L DUYVESTEIN, Tuinder, Ma- areg 10, Monster. Gevraagd: EEN NET DAGMEISJE, Wegens huwelijk ter tegenwoordi ge. Leeftijd ongeveer 18 jaar. O. A. WE8DORP - Veerstraat 13 Schoonhoven. Gevraagd: EEN HUISHOUDSTER, fa een gezin van drie volwassen personen. Adres: ADR. ROS, Middelweg B 243 te Nieuw- Lekkerland. Tandheelkundige Inrichting bwidt lederen Donderdag tot 11 oor Hotel Holland!*, Markt 40 CmuU pllw'o— trakkaa iabagrapen Christelijk Nationale Actie. te Brandwijk, op Vrijdag 14 Mei 1937, n.m. half8in'tVereenigingsgebouwv.J.Voorsluijs Sprekers: Prof. Dr. H. Visscher van Huis ter Heide en - de Heer J. Vroeg in de Wei, wethouder v. Middelhar nis Komt allen. Toegang vrij. Het Comité van Actie. Komt op één der Feestdagen met Uw kinderen de praohtige ditran- en plantencollectie bekijken. U hebt een dag van heerlijke ontspanning in den bloeienden lusthof. Alleraardigste jonge Dieren. Moderne attraoties op de Speelplaata. Autoritten door de tuin. Olifantrijden enz. JBbb geheel Mahonie toerboot vooralen van een Buitenboordmotoren ls een ideaal bezit voor gesonde volkomen rustgevende ontspan ning. In verschillende uitvoe ringen leverbaar. - Bezoekt onze Showroom zonder eenige ver plichting. alle modellen «JohnsonB. B. Motoren staan daar opgesteld. Schiedam Tetef«KK|H>m<3« Vraagt geheel gratés Prospectus H. J. SS Openbare Vergadering t# Goudriaan op D.V. Vrijdag 14 Mei a.t. in de O. L School S p re k e r D. van Leeuwen, van Alphen a. d. Rijn Aanvang 7 uur n.m. Ü.-I1 Plnkat«rd«g naar T. W. ?M den Houten Zes Foto-Brlofkaarton (bruin) voor slechts f 1.7 5 Haven 28 - gehoon hoven |j VOOR G. TROMPETTER Loplkerotr. 49 - Schoonhoven Blectr. Smederij ii 23 Min por advortontla ran 6 regel, (bi) vooruitbetaling) Xlka ragal maat 3 cant. Uit. lui tand worden opgcoomaa advertantida mat diana taan biedingen, vraag aa aanbod van 2aband.gordcr.il Sainlirhli. »»n hondaldM(vandae). «avondan an verloren saken an o» l boinlichtje tynda xakaa-edverteaUM vaa niet maar en niet mlader dan 10 W»rkt prachtig II... ragal. tegen f 1— por pUaulng Te koop: Een BERGHEEFT en een PLATTEWAGEN met kraam op coll. patentas. H. DE BORST, Benedenkerk, Stolwijk. Te koop gevraagd: EEN MELK- SCHOUWTJE, in goeden staat. Adrea: C. MAK, Bergambacht, Kadijk. Te koop: RALEIGH MOTOR voor de sloop en een RECERO MOTOR DUO, compleet, bij BAS. BLONK, A 86, Groot-Ammers. Te koop: Prima loopende F. N.- MOTOR, 3)4 PJK„ geheel com pléét, met Nat. Bewijs, Wegen kaart, Duo, Elecfcr. Licht. Te be vragen.. Postkantoor, Berkenwoade H.H. Landbouwers! HALT! Craa maaien mot tractor Ten zeerste aanbevelend, W. VISSER, Rozendaal, bij Oudewater (gem. Haastrecht) Te koop gevraagd: EEN KONIJ NENHOK, Adres: JAC KOOIMAN Bergambacht. Bovenberg. J. PONS Jzn. - Stolwijk. Tentweg MERKES' RINGEN BRENGEN GELUK All# modallon m 14-18 karaats. GRAVEEREN GRATIS Gravaur steads aanwezig HET RINGENHUlS Kipstraat 75 Rotterdam (ÖRSETBAND MOGEN WIJ ZWIJGEN? als wij weten dat de Suparba Corsetband zoo menige vrouw uitkomst gebracht heeft, toen zij door het dragen van een niet goed passend corset, de wanhoop nabij- was. Neemt één keer een Super be Corsetband en gij draagt nooit meer 'n ander Corset Suptrba Corsatbandan AaobeTolen door H.H. Doktoren Steunen de buikspieren. Geven steun in den rug. Kleed en V uitstekend. Wacht U voor namaak I Prfjzen vanaf f 4.90 ▼erkrijgbaar tyj de Firma STEKELENftUtG va «tolbr Mom Lepfkerstr. lO - Telef. 86 Seheenhovea i op aanvraag. Vakkundige Spaart plaüijts voor onze af hum*. U dat óók eens: tracteer thuis onverwachts op die verrassend-lakker* DROSTE-Pastilles. U kunt za per doos èn per ons koopen. En... ze zijn altijd welkom I ALTIJD WELKOM I Geijskgs' Banketbakkerij heeft v.de Pinksterdagen baarlijke kaakjes en diverse soorten prima gebak. Beleefd aanbev., Mej Qeijskesa Oud* Havan 22 - Schoonhoven OHviar v. Noortplain 10 «CHOOWHOVEII md lila soorten Uurwerken ondap garaotia Misdruk (Couranton) Firma VAN NOOTEN BOERDERIJ IH HUURKOOP OF PACHT. Voor eenige j. landbouwers, hard© vakk. werkers, bedrijf beschik baar. Kapitaal geen vereisehte. Voor nad. inL schr. men No. 2150, Bureau van dit Blad. f RACHTCOLLECTIE NIEUWSTE MODELLEN SCHOONHOVEN Loophekken, Sulkeys, Hobbels.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 2