1 Kerk en School Wat geeft de radio?' Plaatselijk nieuwd Rechtszaken Duivensport. Alle dorpsbewoners, met uitzonde _r!!"pen I,s?e.L 06 ultsla8 yan de ring van den heer Fl. Verhoef, hebben Concert. Ammerstol. Zaterdagavond hield de muziekvereeniging „Excelsior" een rond gang door de gemeente. Verschillende nummers werden ten gehoore gebracht. Eenige jonge dames verkochten, lootjes tot stijving van /de kas. De hoofdprijs was een tulband, 'dietften deel viel aan den heer A. Verschoor. Mede door het mooie Weer, bracht een en ander veel menschen op de^! been. Bergambacht. De heer J. W. A. Ver hoeven, onderwijzer aan de Oi. School alhier, is met ingang van 1 September in gelijke betrekking benoemd te Ter Borgh (gem. Wisch). Duivenvlucht. Bergambacht. De postduivenvereeni- ging „De (gevleugelde Bode" hield een wedvlucht uit Point St. Maxence over 325 K.M. De uitslag was: B. v. Zoest 1 en 7; A. Bouter 2, 5, 6, 9*en 10; C. Bur ger 3; P. Blanken 4 en A. Frederikze 8. Gevonden: een zakmes, te bevragen bij kapper Speksnijder. Wegens overtreding der Arbeidswet werden tijden.s een controle M. L., M. de W., J. M. K. fen Ji de B. bekeurd. Smokkelwaar. Bergambacht. De ambtenaar van de belastingen en de rijksveldwachter heb ben bij den-winkelier J. B. eenige boek jes cigarettenpapier, niet voorzien van een banderolle, in beslag genomen. Het papier werd voor J. B. gesmokkeld door den arbeider A. v. W. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt. GYMNASIUM GOUDA. Gouda. Aan het Stedelijk Gymnasium werden voor het eindexamen geexami- neer 11 candld'aten. Geslaagd voor diplo ma tA: J. Ewoldt, Bergambacht; S. F. J. Franken, Gouda; A. G. de Man, Gouda; A. S. Torensma, Gouda; geslaagd voor diploma B: J, H. Becking, Gouda; L. J. A. van Dantzig, Gouda; M. J. van Kleef, Boskoop; H. W. B. Michgelsen, Gouda; P. Nljhoff, Alphen aan den Rijn; G. Ringe ling, Gouda; J. G. Steijn, Bodegraven. Een eigen pastorie. Gouda. Naar ons uit betrouwbare bron Wordt gemeld, bestaan bij den Kerke* raad der Geref. Gemeente te dezer stede plannen om tot den bouw van een eigen pastorie over te gaan. Duivenvlucht. Groot-Ammers. De Postduivenvereeni- glng „Lucht Expres" te Groot-Ammers Streefkerk hield Zaterdag een wedvlucht van Corbeil. De duiven werden losgelaten om 9.30 uur. Aankomst eerste duif 3 j 37 uur. De uitslag was ais volgt: Joh. Streef 1; C. de Bruin 2; J. Donkersloot 1 en 8; M. L .de Jong 4; Simons 5; B. Burggraaf 6; Chr. Mourik 7. Ammerstxi. Toen mej. S. d. D. aan het zwemmen was in de Lek, verloor zij haar kunsttanden. Verschillende pogin gen werden ondernomen om ze terug te vinden, doch zonder resultaat. Bij den agent der arbeidsbemidde ling staan 8lj personen als werkzoeken den ingeschréven. Eenigen hunner zijn' geplaatst in de werkverschaffing. VERDRONKEN. Haastrecht. Dinsdagmorgen te uit den Ussel in het z.gm. Vischgat opgehaald het lijk van den 38-jarigen L. Lugters, wonende te Gouda. L. is Zondagnacht om half "twee op de kermis alhier, het laatst gezien. L. leefde gescheiden van zijn vrouw en had 3 kinderen. Het lijk is naar het haarhuis je op de Algemeene Begraafplaats gebracht en heden aldaar ter aarde besteld. De Haastrechtsche kermis is dit j.aar bijzonder druk bezocht geweest Vooral Zondagavond waren er vele bezoekers. Onderling ziekenfonds. Krimpen a.d, Ussel. Maandagavond Werd in de Chr. School I aan den IJssel- dijk een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een eigen Onderling Ziekenfonds. Het voorloopig comité had voor dezen avond den secretaris van de Landelijke Federatie van ziekenfondsen tn Neder land, den heer de Baay van Utrecht, uit- genoodigd om een lezing te houden over het Ziekenfondswezen. De opkomst voor deze bijeenkomst' was niet buitengewoon groot. De voorzitter van het voorloopig conflté opende en gaf het woord aan den heer de Baay. Deze spreker memoreerde in korte trekken het ontstaah van het Ziekenfondswezen en wees op het ver schil tusschen het Maatschappij Zie kenfonds en het Onderling Ziekenfonds. Hij wees op de groote fout van 't Maat schappij Ziekenfonds, waarbij de aange sloten doktoren geen overleg met de menschen plegen te'houden, wat bij een Onderling Ziekenfonds wel het g^val ls. Het doel van een Onderling Ziekenfonds te Juist om met én voor elkander hulp te verleenen. Na deze uiteenzetting wordt overwogen welke stappen er in de toekomst gedaan zullen moeten worden om de oprichting van een Onderling ZiekenfiÉóds in deze gemeente tot stand te brex^pn. kampioenscbapswedvlucht der postdui venvereen. „De Vriendschap" over de eerste africhting met oMe duiven tot en met Kustrin (Duitschland) luidt als volgt: 1 H. Braanker 2124 pnt., 2 J. de Jong 2122 pnt., 3. P. Koolmees 1916 pnt„ 4 B. de Groot 1829 pnt. en 5 C. Brusaee met 1745 pnt. Het gedeelte Usseldijk vanaf de Nieuwe Begraafplaats tot het Stoomge maal „Reinier Blok" zal toch' geteerd worden. Het verzoek van de in dit tra ject wonende ingezetenen zal op een en andervwql invloed uitgeoefend hebben. Krimpen a.d. IJssel. De postdulvenver- eeniging „De Vriendschap" hield Zondag een wedvlucht met oude duiven vanaf Quivrain (Belgie), afstand 182 KJtf. Deel name 193 vogels. Prijzen: 1 C. v. d. Wei de, 2 en 7 W. Heuvelman, 3, 22 en 39 A. Visser; 4, 40 en 44 J. Koolmees; 5. 32 en 38; C. d. Vreede, 6 en 16 P. van Buuren, 8 en 19 G. Schouten, 9 en 26 M. Human, 10 T. Krijgsman; 11 p. Butter; 12, 21, 27 en 47 P. Verschoor; 13 C. Brussee; U, 31 en 48 J. de Mik;. 15 Adrs. de Mik; W en 24 C. Twigt, 18 A. Droog, 20 en 41 KI. Visser; 23. 29 en 37 C. Heuvelman; 25 A. Human, 28 en 35 B de Groot, 30 en 34 M. Twigt, 33 en 42 P. Koolmees, 36 J de Jong, 43 en 46 J. Veer, 45 A. Treure. Aan komst 1ste duif 9.27.30 uur, laatste prijs winnende duif 9.54 25 uur. De Konings poule won de heer C. v.'d. Weide met den lsten prijs, terwijl hij eveneens 'n fruit- 'schaal won. Geslaagd. Krimpen a,d. Lek. Aan de Gemeente lijke Kweekschool aan de Veemarkt te Rotterdam slaagde mej. J. L. Ron bos al hier voor het eind-examen. Roelofa.. De heer B. Brandde zijn hand aan een ketel, met als gevolg, dat bloedver giftiging ontstond en hij zich direct on der behandeling van dokter von Lindem moest stellen. De koperslagpr 8werkzaam bij Wil ton te Schiedam, viel zoodanig, dat hij zijn Ag bezeerde en het werk moest sta ken om zich onder geneeskundige behan deling te stellen. Lekker kerk. De bouwondernemer B. Verboom heeft het land ten Westen van de Julianastraat gekocht om het bouw rijp te maken. Hierdoor en mede door de mede werking der vorige eigenares, is nu te vens de aansluiting van genoemden weg aan Polderstraat en Kerkweg verzekerd Op de veiling bedroeg de aanvoer 7822 eieren. De kipeieren deden f 2.85— f 3.10; eendeneieren f *2.402.50 per 100 stuks; postelein 22'/t ct. per k g., nieu we aardappelen 11 ct, ld. sla f 11.15 per 100 krop; bloemkool f 2 506 per 100 stuks; peen f 5.508.50 per 100 bos; prei f 11.15 id.; béter f 0.570.58 per pond. De uitslag van de wedvlucht van duiven, vanuit Point St. Maxence, afst. 324 K.M. en waaraan door 133 duiven werd deelgenomen, is als volgt: Los 7.25 uur, anelheid 1ste duif 1201 M. Prijzen: 1, 5, 18 en 24 A. de Groot; 2 E. Hofwe gen; 3 W. Bravenboer; 4 M. Hoogenboe- zem; 6 Adr. van Risp; 7 A. Deelen; 8, 9. 13, 15. 25 en 26 P. Slingerland; 10 J. J. Broer; 11 en 27 Ros en Verheij; 12 en 23 J. den Boon; 14 W. den Boer; 16 H. Burggraaf; 17 M Mudde; 19 Molenaar en Llgthart; 20 en 21 J. Graafland; 22 A. van Risp. Aankomst eerste duif 11.53 46 uur; laatste 12.14 31 uur. Eerstvolgende vlucht van uit Sabris (Fr.) 533 KM, De jongeheer Claus van Llmborgh, leerling van de U.L.O School alhier, slaagde voor een gemeentelijke H. B. S. te Rotterdam. Moercapell'e. De collecte tijdens de godsdienstoefening in de Ned. "Herv. Kerk heeft den vorigen Zondag f 47.99 opgebracht. Moercapelle. Zaterdagmorgen reed een meljcauto uit Gouderak, bestuurd door Van D., over de Breedeweg, toen plot seling de vooras brak en het wiel voor de auto uitrolde en in een sloot terecht kwam. De wagen reed op de remschijf een eind door en kwam zonder verdere schade tot stilstand. Gelukkig dat er op dat tijdstip geen ander verkeer op den weg was Zoterdagnacht reed een melkauto, bestuurd door H. te Waddinxveen, op de laan onder deze gemeente. Door tot nog toe onbekende oorzaak reed de bestuur der door de grasberm, waardoor hij de auto niet meer op den weg kon krijgen en deze in de naast dien weg gelegen sloot omsloeg. De wagen is met behulp van een kraan wagen op het droge ge bracht. Nieuwerkerk a.<L IJsseL De heer A. M. Dekker is te Utrecht geslaagd voor het examen bouwkundig opzichter. Openluchtsamenkomst. Nieuwfrkerk *.d. IJssel. Uitgaande van de plaatselijke evangelisatiecommissie x&l Zaterdagavond een openluchtbijeenkomst worden gehouden op het Dorp, tegenover het kaaspakhuis van den heer Den Toom aan den Onderweg. Het metselwerk voor het café met woonhuis, te bouwen voor rekening van de gebr. De Bruin, Kortenoord, is opge dragen aan de firma A. A_ aan Weelde. de benoodigde grond afgestaan voor den aanleg van trottoirs aan de Dorpsstraat. De weigerachtige houding van den heer Verhoef zal echter geen stagnatie ver oorzaken, daar men voornemens is dit stukje grond links te laten liggen. Luchtbescherming. Nieuwerkerk a.d. IJsseL De burge meester heeft ongeveer 40 personen uit- genoodigd tot bijwoning van een verga dering, waarin de heer J. H. van Riesen, adjunct-inspecteur voor de luchtbescher ming, een voordracht zal houden over de algemeene beginselen der luchtbescher ming en de organisatie hiervan. Het ligt in de bedoeling een plaatselijke vereeni- •gmg voor de luchtbescherming op te richten. Werkloosheid neemt af. Nieuwerkerk ai. UsseL Ten kantore van de arbeidsbemiddeling staan 91 per sonen als werkzoekend ingeschreven. Het vorige jaar Juni stonden 119 perso nen ingeschreven, zoodat ook 'in deze ge meente de werkloosheid afneemt. Het aantal steuntrekkenden is gedaald tot 31. Het vorige jaar Juni was het aantal ondersteunden volgens de rijkssteunre geling 54. Coop. Landbouwvereemging. Nieuwerkerk a.d. IJssel. In de zaal van het café „De Zwaan" hield de coop, land- bouwvereeniglng „Nieuwerkerk a.d. IJssel" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. v. d. Dussen, sprak een kort ope ningswoord, waarin hij zijn vreugde uitte over de zeer groote opkomst. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris b.eek, dat de toestand der vereemging zeer gunstig is; in het afgeloopen vereemgingsjaar traden wederom verschillende leden toe, terwijl in het begonnen vereenigingsjaar het ledental stijgende bleef. Na behan deling werden de balans- en de verliez en winstrekening goedgekeurd Uit de verslagen bleek, dat de omzet in het laat ste jaar gestegen was tot 3 720.000 K G. (vorig jaar 3.700.000 KG.) Na afschrij ving van de noodzakelijke posten tot een laag peil en na bijschrijving van een be drag op de reserve, bleef nog een winst van f 1477,36. Besloten werd pCt. van het vervoerde bedrag aan de leden terug te betalen. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren M. den Hollander en P. Verkaik herkozen; terwijl als commissaris werd herkozen de heer Jac. de Ruiter. Een obligatie a f 2.50 werd uitgeloot. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Gevonden: een autoband, A. van Vliet, Ringdijk; een autocrik, A. de Vlaming, Ringdijk 18. Asphalteering Lageweg. Ouderkerk a.d. IJsseL Het besluit van den polder „De Nesse", om over te gaan tot het asphalteeren van het wegdek van den Lageweg is door Ged. Staten goedge keurd. Zaterdag zijn de werklieden, be zig met het asphalteeren van den Ussel dijk, in „De Spreeuwenhoek" begonnen, nadat zij het gedeelte aan den Groenen dijk dat verhoogd wordt, hadden over geslagen. Als zij tot aan den Lageweg zullen genaderd zijn, zal men eerst de zen weg van een asphaltwegdek voor zien. _i L DE GIER OUDEWATER Blerbottelarij Limonade-fabriek Annex Wijnhandel. WOENSDAG IS JUNI lm. A. M. Mijnlieff L.Fjm Ouderkerk a.d. IJsseL Op t 73-Jarigen leeftijd overleed te 's-Gravenhage. de heer A. Mijnlieff L.Fzn. De overledene die gedurende vele jaren steenfabrikant was, en eigenaar van de steenfabriek „De Spreeuwenhoek" alhier, genoot de hoogachting van zijn personeel, dat hij steeds door woord en daad aan zich wist te binden. Ook bij de bewoners van Wijk A, waarin de fabriek is gelegen, was hi) een algemeen geziene figuur. Dinsdag werd zijn stoffelijk overschot van den huize „Spreeuwenhoek", door de ouderen van zijn personeel naar de laat ste rustplaats uitgedragen, en in het fa miliegraf op de alg. begraafplaats te Nieuwerkerk a.d. IJssel bijgezet. Tijdens de overtocht van de lijkauto, familie en dragers met de veerpont, was aan beide oevers der rivier van de zijde van het publiek vrij veel belangstelling. De baar werd door tal van bloemstukken gedekt. Met den heer Mijnlieff is 'één van de laatste steenfabrikanten der „oude garde" langs den HoiL Ussel heenge gaan. Geslaagd. Oudewater. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen gemeente-administratie de heer A. H. Derks. TEEC0 RIJWIELEN! Ondanks stijging der grondstoffen nog voor z a a r lags prijztn. Speciale verhuur-inrichting van Tandems, Rijwielen, Kinder fietsen en Autopeds. BILLIJK TAUEJT! Aanbevelend: 6. KROTTERS RijwialhaniM - Oudawatar Speciaal adres voor: BRUILOFTEN en PARTIJEN! BIJ LEVERING GRATIS VAATWERK. Sterk concurreerende prijzen. Wel goedkooper, maar niet beter dan bij ons! EERSTE KWALITEIT RUND- EN VARKENSVLEESCH henevens elle Iljne VLEESCHWARKN eigen fabrikaat. Steeds verkr. prima vet Kalfgvleesrh. M. DEURL0 - Tal, 31 Oudewater BRUILOFT OF FEESTAVOND! Engageer dan WILLT LENSEN HUMORIST - CONFERENCIER Succes verzekerd. HAVEN B 6 OUDEWATER Repertoir beschaafd. Zeer goede recensies held van den heer Van Holst aan den 's-Gravenbroekscheweg onder bekwame leiding een cursus „leeren zwemmen" en „zwemmend redden" worden gehouden. Reeuwijk. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer N. H. van Schelven Sr., is tot bestuursliè van de watersportclub „Elfhoeven" gekozen de heer M. J. Spek. Tot secretaris werd benoemd de heer Jaspers. Aan de jaarlijksche Bedevaart naar Den Briel hebben dit jaar 30 persone* uit deze gemeente deelgenomen. SIMPLEX RIJWIELEN SPARTA rijn niet duurder dan andere Rij wielen, maar zijn duurder uitge voerd en daarom beter! J. VAN DEN DOOL Rijwielhandel Tandem-verhuur OUDEWATER. Polsbroekerdam. De collecte voor de reclaaseering bracht hier bruto f 22 40 op. Ongeval bij het hooien. Polsbroekerdam. De veehouder A R. was Maandagmiddag met de hooihark op het veld werkzaam. Op een gegeven oogenbllk brak een der stangen van bet werktuig, waardoor het lemoen losraak te. Het paard bleef gelukkig onmiddellijk staan, doch de heer R. stortte van zyn zitplaats en werd met een gebroken been en andere lichte kwetsuren opgenomen. Nadat de ongelukkige naar huis was ge bracht, heeft dr. PasmooiJ een noodver band aangelegd. De heer R. werd ter verdere behandeling naar de RijkskLime-t ken te Utrecht overgebracht. Met de kaasbrik te water. Polsbroek. De veehouder W. v. O. reed Maandagmorgen met een partij kaas naar de markt te Oudewater. Aan den oprij van de Rolaf gekomen, schrok het paard van den elevator, die in werking was om een in den Ussel liggende schuit zand te lossen. Paard en brik geraakten ln de langs den weg liggenden sloot, doch de voerman kon zich tijdig ln veiligheid stellen. Het lemoen van de brik bekwam nogal averij en een 20-tal kazen liep wa terschade op. Sliedrecht. De heer Sunquest alhier is benoemd tot leider van de centrale vierkplaats voor jeugdige werkloozen, zulks in de plaats van den heer N. Lom* mers, die de gemeente gaat verlaten. Sliedrecht. Het verzoek van den heer A A. de Haas, wonende A 51, om ver gunning tot het oprichten van een lom penbewaarplaats op een perceel grond gelegen aan den Sliedrechtschen Dijk. hebben B. en W. ingewilligd. Benoeming. Stolwijk. B. en W. heböen tot waarne mend hoofd aan de le OL.S met Jngang van 16 Juni benoemd den heer Bos, wachtgelder te Bussum. Aan dhr.^j. van Es, tijdelijk onderwijzer aan gemelde school, wonende te Gouda, is op dezen datum eervol ontsfag verleend. Concert. Streefkerk. Het fanfarecorps „O.KJC." zal a.s. Zaterdagavond een concert ge ven in de muziektent op het dorp, onder leiding van den directeur, den heer A. de Vries te Rotterdam. Boslichting. Waddinxveen. Voortaan heeft de laatste buslichting aan het postkantoor voor de laatste briefverzending plaatsom 20.25, ln plaats van om 18.45, behalve des Zaterdags, waarop de laatste buslichting op 18.45 blijft plaats vinden. De buslich ting ten postkantore om 18.45 blijft be staan. De lichtingen der bussen hebben plaats om circa 19.30 en Zaterdags om circa 17.45. De aandacht wordt er nog op geves tigd, dat de openstelllngsuren van het P TT. kantoor zijn uitgebreid en nu zijn 8.30—12, 14—16.30, 18—19. Waddinxveen. Een kind van den heer De J. viel in diens woning van de trap en kwam voorover in den kelder terecht. Het kind kwam er wonder boven wonder zonder letsel af. Alleen had het aan het lichaam enkele onbeduidende schaaf wond j es opgeloopen. Doordat de voorvork van zijn rijwiel brak, reed de slager M. in de Plasweg te gen een boom. Hij liep een groote wond aan het oog op, welke de dokter heeft gehecht. JulianaBern hard boom. Reeuwijk. Om de door de Reduwijksche OranJevereemging aan het gemeentebe stuur geschonken Juliana-Bernftardboom, dië naast het gemeentehuis werd ge plant, is thans een keurig hekwerk aan gebracht. In een halve cirkel is een be tonnen voet^gegoten. Hierop zijn vijf ge metselde pilaren geplaatst, waartu^achen een stalen ketting is aangebracht. De ketting is verzilverd. In de middelste pi laar is de gedenksteen geplaatst met het opschrift „JB 7 Jan. 1937". Deze gedenk steen werd geschonken door burgemees ter L. J. Lucassë. Het geheel geeft een keurig aanzien en is vooral voor het ge meentehuis een verfraaiing. Brug hersteld. Reeuwijk. Toen de vorige week de Reeu- wijksche brug voor het drukke en zware verkeer bezweek, werden onmiddellijk tij delijke maatregelen genomen voor een veilige doorgang van het verkeer. Thans is de brug vernieuwd en geheel ver zwaard. In verband met het zeer drukke verkeer was de uitvoering van dit werk niet zonder moeite en geenszins zonder gevaar. Wegenverbetering. Reeuwijk. Nadat de Zwarteweg ln de afd. Middelburg ls geasfalteerd zal ook de afd. Tempel zoodanig worden behan deld. In verband hiermede hebben de be woners van Kaagjesland thans een adres gericht aan het gemeentebestuur om ook dien weg te doen asfalteeren, teneinde hen van de stofplaag te bevrijden. Na proefnemingen heeft de onder linge brandverzekering „Reeuwijk en Omstreken" thans vijf slangen met een zg.n. tromp aangeschaft teneinde bij j eventueele brand reeds direct met blus- schen te kunnen aanvangen. Deze slan gen, die eventueel gewoon aan de huis aansluiting van de waterleiding worden gekoppeld, zullen op verschillende plaat sen in deze gemeente worden gestation- neerd. Uitgaande van de Reeuwijksche Reddingsbrigade zal in de zwemgelegen- Negende Gemeented^g. Berkenwoude. Op Zondag 20 Juni valt de Ned. Herv. Gemeente van Berken woude de eer te beurt gastvrouw te mo gen zijn van den 9en Gemeentedag van de Krimpenerwaard, uitgeschreven door de Vrijzinnige predikanten, kerkeraden en afdeelingen. Ruim 200—300 afgevaar digden van Zuid-Holland en de Krimpe nerwaard worden dan om njn. 2 uir in de Ned. Herv. Kerk verwacht, waai de bijeenkomst zal plaats hebben. Het wijdingswoord en slotwoord zullen wor den uitgesproken door ds. P. A. H de Boer en dr. J. C. Wissing, uit de Bilt, secretaris van de Wereldbond der Ker ken, afdeeling Nederland, zal een rede houden „De Boodschap der Kerk in onze dagen". Verder opgeluisterd onder orgel muziek met zang dèr jeugdvereenigingen onder leiding van den heer K. M. Hai ling. Vrij entree. Het jubileum der St. Jozef-parochie. Nieuwerkerk a.d. UsseL Zooals Wf" reeds meldden, kon pastoor J. C. van der Loos te Uitgeest, die voor 25 jaar door den toqnmaligen Bisschop van Haarlem met de stichting der Parochie Sk Jozef werd belast, »niet bij de viering van het 25-jarig bestaan aanwezig zijn. Opdat echter stichter en parochianen in de gelegenheid zouden zijn, elkander met dit jubileum geluk te wenschen, was pastoor Van der Lx>os Zondag naar hier gekomen en heeft dit heugelijk feit herdacht met het opdragen van de Hoogmis te midden vaff zijn oude parochianen. Hierna hield de pastoor in de pastorie receptie, van welke gelegenheid velen gebruik hebben gemaakt om hun oud-pastoor geluk te wenschen. CAPELLE AD. IJSSEL. Herv. Geref. Evangelisatie. Lokaal Bermweg, Oosk Donderdag 17 Juni, 's avonds 7.3Q uur, de heer J. Kars. OUD GEREF. GEM. CAPELLE A.D. USSEL. Dacostastrnn, 's Avonds 7.30 uur Da. A. van Zon. Donderdag 17 Juni. Hilversum L 1875 M. 8.009.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11,30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoon; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoon; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO Orkest en Gramofoon; 2.00 Handwerkles; 2.55 Gramofoon, 3.00 Voor de vrouw; 3 30 Gramofoon; 3 45 Bijbelle zing, 4 45 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.15 Orgelspel; 6.15 Gramofoon; 6.45 Enkrateia-kwartiertje; 7.00 Berich ten; 7.15 Journalistiek weekoverzicht; 7.45 Reportage; 8 00 Berichten ANP; her haling SOS berichten; 8.15 Kamerorkest Ars Nova et Antlqua en Solist»; 9 uur Voorkomen is beter dan genezen, cause rie; 9 30 uur Vervolg Concert; 10.00 uur Berichten ANP; 10.05 Gramofoon; 10 45 Gymnastiekles; 11.00—12.00 Gramofoon; hierna Schriftlezing. Hilversum IL 301 M. AVRO-uitzending 800 Gramofoon; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoon; 10.30 Omroep Orkest; 11.00 Opening 17de Intern. Landbouw- congres; 12.00 Omroep Orkest en Solist; 1.00 Gramofoon; 1.15 Kovacs Lajos' Or kest; 2.00 „Frankrijk in de 17e eeuw", tau8erie; 2.30 uur Orgelspel, Ensemble J. Kroon en Gramofoon, 4.00 Voor zieken en thuiszittenden; 4.30 Ensemble J. Kroon; 4.50 Voor de kinderen; 5.30 Ko vacs Lajos' Orkest en Soliste; 6.30 Sport- praatje; 700 Orgelconcert en Zang; 7.40 Literaire causerie* 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen; 8 15 Omroep Orkest en Solisten; 9 00 Reportage; 915 Vervolg concert; 1000 AVRO Dansorkest; 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Gramo foon, Vrijdag lf Juni. Hilversum L 1875 M. Algemeen Pro gramma verzorgd door de NCRV. 8 00 Schriftlezing, Meditatie, Gewijde muziek (Gramofoon); 8.30 Gramofoon; 9.30 Gelukwenschen; 9.45 Gramofoon; 10.30 Morgendienst; 11.00 Orgelspel; 12.00 Berichten; 12.15 Gramofoon; 12.30 Ensemble Van der Horst; 2.00 Gramo foon; 2 30 Chr. lectuur; 3.00 Alt eh Pia no; 1.45 Gramofoon; 4.00 Trio Boute— ZepparoniHemerik; 5.00 *[CRV Orkest; InlichtingenT Prijzen? Afbeeldingen? JAN BROUWER'! RADIO SCHOONHOVEN. 6.30 Klimrozen, causerie; 7.00 Berichten; 7.15 Literair halfuur; 7,45 Berichten A HP; herhaling BOS berieÜiten; 8.00 Con cert m.m v. Solisten, Koor van de Ne- derlandache Bachvereenlglng en het Utrechtsch Stedelijk Orkest; 10.15 Be richten ANP; 10.20 Gramofoon; 10.46 „■HM. ami HET VERTREK VAN BURGEMEESTER W. ZEEUW. Afscheid Tan Hoornaar'» raad. Hoornaar. Vrijdag kwam de gemeente raad in openbare zitting bijeen. Aaawe- alle leden. Burgemeester W. Zeeuw opent de ver gadering, waarna wordt besloten de no- tulen aan te houden. Hierna neemt de voorzitter t woord ln verband met zijn a.s. vertrek naar Rijs- sen, wegens zijn benoeming tot burge meester aldaar. Het is spr. niet te doen om op te sommen wat er in de periode van 3>/t jaar, die hij hier als burge meester heeft doorgebracht, is gebeurd, doch om een woord van waardeering te spreken over de prettige wijze waarop de raadswerkzaamheden verliepen. Hier heerschte een algemeen begrijpen en men wist elkanders meening te respec teeren. Steeds heeft spr. den indruk ge had dat men trachtte gezamenlijk de taak volgens de afgelegde eeden te ver vullen. Dat God u nabij moge zijn, zoo besloot spr„ ls mijn oprechte bede en ik smeek den zegen des Allerhoogsten af voor u, uw huisgenooten en voor de ge meente. w Hierna hield weth. Aanen een rede. Spr. zeide, dat het vertrek van den bur gemeester zeker door geen der raadsle den was verwacht. Groote verwondering maakte zteh van ons meester, toen het gerucht werd vernomen, dat u ln een an dere gemeente tot burgemeester zou wor den benoemd. En het vermoeden werd bevestigd. Namens den Raad dezer ge meente. Ja, namens alle inwoners, moge lk u hartelijk feliciteeren met uw promo tie. Geachte burgemeester, u zult toch weldra aan het hoofd eener gemeente staan van ruim 10.000 inwoners, welke gemeente andere zorgen en behoeften beeft dan onze kleine plattelandsge meente. U zult daar een taak vinden die de volle mensch eischt. Hoe gaarne wij °«s ook in pw blijdschap kunnen vef- beugen, er te toch voor deze gemeente ee& groote schaduwzijde, namelijk, dat a* heengaan ons ten zeerste spijt Slechts 31/» jaar bent u hier burgemees- tSr CHaoot en a heeft uw uoorzfttecschap Gymnastiekles; 110012.00 Gramofoon; hierna Schriftlezing. Hilversum II. 301 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4 00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoon; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Declamatie; 10 40 Viool en Piano; 11.10 Vervolg Declamatie; 11.30 Orgel spel; 12 00 Kovacs Lajos' Orkest; 12.45 AVRO Dansorkggt; 1.15 Kovacs Lajos' Orkest; 2.00 tfoor tuinliefhebbers; 2 30 Gramofoon; 3 00 Plano-voordracht, 3 30 AVRO Dansorkest; 4.00 .Fantasia"; 5 00 Voor de Kinderen; 5.30 VARA Orkest; 6.30 Politiek Radio-journaal; 8.50 Gramo foon; 7.00 De negermessias „Father Di vine", causerie; 7.20 Gramofoon; 7.30 Be richten VGP.; 7.35 Lezen in den Bijbel; 8.00 Pianovoordr,acht; 8.30 Kerk, Volk, Staat, causeriei 9.00 Vroolijke voor dracht; 9.30 VARA Orkest, Vrouwenkoor „Vox Jubllans" en Solisten; 10.30 Be richten ANP; 10.40 Avondwijding; 11.(jO Jazzmuziek (Gramofoon); 11.30—12.00 Orgelspel. RADIO-CENTRALE. Programma C. Donderdag 17 JunL 8.00 Concert, 8 20 Berichten en „Kalen- derblatt", 8.30 Gymnastiek voor de vrouw, 8 50 Concert, 9 50 Gramofoon, 10.05 Berichten, 1020 Volksliederen; Pau ze 10.5011.06; London Regional 11.05 Het BJB.C. Orkest, 12.05 Granjofoon, 12.50 Cinema Orkest; Keulen 1.35 Concert, 2.20 Mededeelingen, 2.35 Allerlei von zwei bis drei; London Regional 3.20 Or kest; Deutschlandsender 4.20 Populair concert; National Programme 5.20 Gra mofoon, 5.35 Het BBC. Dans Orkest; Keulen 6.20 Populair concert; London Regional 7.50 Orgelconcert; Keulen 8.20 Nieuwsberichten, 8.30 Populair eoncert; Boedapest of Diversen 10.30 Dansmuziek. 11.10 Concert. Yrtydaf 18 JznL Keulen 8.00 Gramofoon, 8J0 Berichten en „Kalenderblatt", 8.30 Gymnastiek voor de vrouw, 8 AO Populair concert, 9 A0 Gramof. Pauze. 10.06-10.36 Parijs Radio; 10A5 Gramof. Pauze 12.0512.10 National Programme 12.10 Org el-reel tal, 12.50 Het B.B.C. Dansorkest; Keulen 1A5 Concert, 2.20 Mededeelingen, 2.35 Allerlei von zwei bis drei; London Regional 3 05 Piano-re- eltpl, 3.35 Hotel Orkest, 4.05 Lezing; Keulen 4.20 Kur-concert; National Pro- gramme 5.20 Gramofoon, 5A5 Het BB.C. Orkest; Keulen 6.20 Populair eoncert; London Regional 7 60 „Swing that music"; National Programme 8.35, Van Leeds: ..Between Hopses" of „Variété at Home"; London Regional 9.20 Het B B C. Orkest; National Programme 9.55 Inleiding tot de volgende uitzending, 10.05 Tweede bedrijf van Moeart's Opera „Cod van Tutte", 11.25 Dansorkest, 11.50 Gramofoon. met eere bekleed. Ut meen mij te kun nen herinneren, dat U bij uw installatie de toezegging deed, het gezag te zullen handhaven en hoog te houden. Met alle nadruk wil ik verklaren, dat handhaving van het gezag steeds uw parool was en dat a altijd als burgemeester boven de partijen heeft gestaan. Met vaste hand heeft u den voorzittershamer ln de Raads zittingen gehanteerd. Vele besluiten, waar onder zeer belangrijke, zijn in dit korte tijdsbestek onder uw leiding genomen. Wij danken u zeer voor de prettige ver houding in de periode die u bij ons waart, al was er soms wel eens verschil van meening. Uit den aard der zaak staan de wethouders met u in nauwer contact dan de raadsleden. De wethoudersvergaderin gen werden beheerscht door een aange name toon. Zeer geachte burgemeester, wees er van verzekerd dat we u noode zien vertrekken. We hadden u zoo graag in ons midden gehouden. Dit heeft niet zoo mogen zijn. Uw weg te anders be paald. De Heere God zij met u en de uwen op uw verdere levensweg. Hij ster ke u in uw nieuwe taak. Spr. eindigt met den wensch dat de burgemeester Hoor naar nooit zal vergeten. Hierna spreekt wethouder Aanen nog een persoonlijk woord tot den scheiden den burgemeester, waarbij hij hem van harte feliciteert met zijn benoeming te Rijssen. De voorzitter dankt wethouder Aanen voor zijn vriendelijke woorden en geeft de verzekering dat zijn werkkring in Hoornaar hem steeds bij zal blijven, want spr. voelt dat er iets aehter blijft in Hoornaar. Weth. VAN KLEEF spreekt daarna een felicitatie uit. Spr. zegt niet veel aan het gesprokene toe te voegen te hebben, daar hij zieh ten voile aansluit bij het geen wethouder Aanen gezegd heeft. De heer Van Beuzekom spreekt als oudste raadslid. Uw heengaan, aldus spr. tot den voorzitter, te voor Hoornaar ze ker geen verrassing, doch als een verlies te beschouwen. U hebt zich nog niet sterk kunnen ontvouwen., daarvoor "gras u nog te kort hier. Als u dacht dat het tot welzijn der gemeente was, had men er rekening mee te houden, dat u voor zitter was. Verschil van Inzicht is er al- tyd, want niet alle menschen, gaan een zelfde weg. U wist altijd de goede geest te bewaren. U stond boven de partijen juist daarom zien wil u ongaarne ver trekken. Het is nu echter eenmaal zoo ver en daarom zijn wij gekomen om u dank te zeggen voor hetgeen hier in belang der gemeente heeft gedaan. We zullen hopen dat de keuze van de ge meente Rijssen voor u een goede geweest mag zijn en dat u met Gods hulp in uwe nieuwe gemeente een aangename en ge zegende werkkring moge vinden, waar in u uw verborgen krachten meer kunt ontplooien dan in onze kleihe gemeente en dat u ook daar Gods zggen zal mogen vinden, niet alleen op uw werkzaamhe den, doch ook voor uw gezinsleven. De réde van beide laatste sprekers werd met een kort woord beantwoord. De heer Vink brengt namens de ar beidersklasse een woord van dank voor t geen de burgemeester voor deze cate gorie menschen heeft gedaan. De schei dende burgemeester draagt het hart op de juiste plaats. Mijnheer de Burgemeester, u heeft steeds getoond boven d« partijen te staan. Toen lk als SDA.P.-er en vervloekte hier twee jaren geleden mijn intrede in den Raad deed, werd ik goed ontvangen en veel van mijn verzoeken werden door den Raad ingewilligd. Spr. hoopt dat de bur gemeester in zijij nieuwe gemeente ook weer foor (de rechten der arbeiders zal opkomen. De heer Slob uit zijn spijt dat de bur gemeester heengaat en wenscht hem toe dat het hem en de zijnen in zijn nieuwe gemeente goed zal mogen gaan. De heer De Kuiper spreekt ten slotte nog een kort woord en hierna zichtbaar aangedaan dankt de voorzitter voor de wijze waarop de gemeenteraad hem ter zijde heelt gestaan bij de uitoefening van zijn functie. De gemeente Hoornaar, aldus spr., zal steeds in mijn geheugen blijven voortleven. Hierna sluiting. Hoornaar. De heer A. van Kleef te Za terdagavond gekozen tot 2en voorzitter van het geiten fokdagbestuur. De heer A. S, die aan den sloot kant zijn handen zat te wasschen, schoot voorover met zijn hoofd in den modder. Was niet toevallig zijn broer in de na bijheid geweest, dan zou hij zeker zijn verdronken. Als gevolg van den slechten weg ge raakte de 6-jarige W. Blokland met zijn flets te water. Op zijn hulpgeroep kwam de heer J. Slob Jzn. toesnellen, doch de Jongen had zich aan de overzijde van t water op t droge weten te werken. Hoor-Blokland. Deze gemeente te thans geheel zonder werkloozen. De eenige werkloosle, die nog voor steun in aan merking kwam, is thans te werk gesteld. Goudriaan. Zaterdagavond gaf de mu ziekvereeniging „Volharding" van Noor deloos een geslaagd concert op het plein bij café Baron alhier. Er was veel be langstelling. De bloempjesverkoqp bracht ruim f 20 op. Goudriaan. Bij besluit van den com missaris der koningin is de heer E. Vos, gemeente- en onbezoldigd rijksveldwach ter, met ingang yan 1 Juli eveneens als zoodanig aangesteld voor Ottoland. Giessendam. De postduivenvereeniglng „Stormvogels" hield een wedvlucht van uit Corbeil (Frankrijk) over een afstand van 3.96,461 kjn. De duiven werden losge laten des morgens om half tien met Zuid- Oostenwind en bereikten hun hokken ais volgt: Dubbeldam en Vogel 1 en 13; D. P. de Jong 2, 7 en 14; De Jong en Buijk 3 en 4; A. Verdonk 5; D. Vogel en G. Verspuij 6, 9 en 11; W. de Boon 8; J. Pot ters 10; T. Reza 12; J. Kamerman 15. Aankomst eerste duif 14 uur, 56 min. 43 sec„ laatste 15 uur, 21 min. 14 sec. Ta koop aangtbodan: 1 Chevrolet 2 deur» 1933 485.-. 1 Ford V 8 2 deurs 1933 385.-. 1 Chrijsler 4-deurs 1932 325.-. Te bevragen Bar. Robban - 6iess.-Nieuwkerk H. J. H A R R E W IJ N GIESSEN-NIEUWKERK UW ADRES VOOR HOOIBOUW-WERICTUIGEN Speciaal m de merken: KRUPP - CERES - CORMICK Tevens rakkundige Reparatie-inrichting Wegcnverbetering. Giessendam. Maandag is een begin ge maakt met de egaliseering van den Bin- nendamschenweg vanaf de spoorweghal te „Giessendam—Neder-Hardinxveld" tot aan Giessen-Oudekerk. Daarna zal met de asphalteering begonnen worden. Ook de Damscheweg tot aan den Achterdijk. waar de provinciale weg vanaf Meer kerk—Alblasserdam den weg zal kruisen, zal van een gesloten wegdek worden voorzien. Voor de bewoner» aan eerst- genoemden weg en de gebruikers der wegen, zal de verbetering een ware uit komst zijn. In deze gemeente komt onder de varkens van eenige veehouders de pest ziekte voor. Gelukkig is de ziekte niet van ernstigen aard. De iieer A. C. de Ruiter slaagde te Leeuwarden voor het eindexamen gym nasium. Gevonden: een rijwielplaatje, B 382; een ceintuur, B 134; een belastingplaat- Je, in etui, B 71. 8 Concert. Nleuwpoort. Hoewel ln enkele omlig gende gemeenten Zaterdagavond concer ten werden gegeven, was de belangstel ling voor Streefkerk's fanfarecorps, dat hier op den Dam concerteerde, zeer groot. Zeer velen uit den omtrek waren naar hier gekomen, zoodat dichte drom men van belangstellenden zich op den Dam bevonden. De nummers werden dan ook achitteréhd en correct uitgevoerd, zoodat velen van de muziek van dit corps hadden genoten. De speldjesver koop ten bate van de vereeniging bracht f 34 op. Tijdens het concert van Zaterdag avond is een vulpen gevonden. Inl. gem.- veldwachter. ConcefL Nieuw-Lekkerland. Onder groote be- lai gstelling gaf de muziekvereeniging „Apollo", directeur de heer C. Horsman, Zaterdagavond een concert op het plein vóór het secretariegebouw te Kinderdijk. Het concert slaagde uitstekend en werd door prachtig weer begunstigd. Zaterdag viel het vierjarig dochter tje van den heer G. v. d. P. tijdens het spelen met het hoofd op de straat, waar door het kind een ernstige verwonding bekwam. Dokter A. van Waasbergen heeft de wond met krammen moeten hechten. De landbouwersknecht A. B. kreeg Zaterdag bij het hooirijden een trap van het paard t&gen zijn beenen, waardoor deze bloedig werden verwond en ge kneusd. Hij moest naar huis worden ver voerd. Dokter H. Roelink uit Streefkerk heeft »geneeskundige hulp verleend. Oud-leerlingen huishoudonJerwija. Noordeloos. Met aanvankelijk 12 l?den is hier Donderdag opgericht een Chr. Vereen, van Oud-leerlingen bij 't Huis- houdonderwijs. In het bestuur hebben zitting de dames: L. Diepenhorst te Gies- sen-Nleuwkerk, M. Bikker Wd. alhier, J. Boer te Giessen-Nieuwkerk, M. v. d. Heuvel te Meerkerk en M. de Baat te Goudriaan. Na bespreking van eenige aangelegenheden werd besloten, binnen kort een excursie te maken. Op de te Gorcum gehouden vakbe kwaamheidstentoonstelling behaalde de bakker J. C. Hoe ij en bos met zijn inzen ding wittebrood een len prijs, luxe brood een 2en prijs en een 4en prijs met tsirwe- brood en tevens den kampioensprijs voor het hoogst aantal punten. Mislukt militair transport. Streefkerk. Maandagmiddag trok door deze gemeente langs den Zijdeweg een afdeeling der pontonniers van Dordrecht met enkele wagens, beladen met mate riaal voor het slaan van bruggen. Bij den Tiendweg gekomen, werd be sloten langs dezen weg door den polder Nieuw-Lekkerland te gaan. Dat deze weg op een dergelijk veiwoer niet is berekend, bleek al ras. Bij de tweede brug zakte namelijk een der zware wagens door het dek en viel met de manschappen in de wetering. In zijn val sleurde de wagen ook de vier paarden mede. Na veel moei te en met veel overleg werden man schappen, paarden en wagen weder op het droge gebracht. Een der soldaten moest zich onder dokters behandeling stellen, tot het verbinden van een hoofdwonde. De Tiendweg werd nu ver laten en men trok langs den Zijdeweg naar den Lekdijk. Boven aan de stoep maakte een der wagens een te korte draai, zoodat het voertuig tegen een huis botste, waardoor de wagen beschadigd werd. De paarden, die te water hadden gezeten, werden rechtstreeks naar Dor drecht gezonden, de beschadigde wagen werd afgeladen en de lading door een schip van het corps opgenomen, terwijl de wagen, die in de wetering was te rechtgekomen. werd gedemonteerd en ook per schip vervoerd. Na al deze weder waardigheden zette de troep zich weder in beweging en vertrok langs den Lek dijk naar Dordrecht. Landbouw en Veeteelt DE BACONVERGOEDING. Minister antwoordt de C. L. O. De Centrale landbouworganisaties had den den minister van landbouw en vis- scherij verzocht, de vergoeding voor de coöperatieve baconbereiding te herzien, opdat de wensch van den minister, na melijk het in stand houden van deze bedrijven, in vervulling kon gaan. Ver der verzochten zij het Inschrijvingsstel sel af te schaffen en het te vervangen doquf' een regeling van vergoeding met inachtneming van de overcapaciteit der baconbedrijven. Thans heeft de minister aan de C. L. O. geantwoord, dat aan laatstgenoemd bezwaar bij de Jongste inschrijving be reids is tegemoet gekomen, terwijl de veronderstelling, dat alle particuliere be drijven hun capaciteit voor 45 pot. kon den gehruikaty xtent iutefc te, WOENSDAG 16 JUNI 1937. Het bedrag te voor de coop, bedrijven voorloopig vastgesteld op f 1.15 per 100 k.g. geslacht gewicht. Aan den Crisis- accountantsdienst is een nader onderzoek bfj de coöp. baconbedrijven opgedragen; op grond van het resultaat van dit on derzoek zal worden overwogen of dit be drag nog gewijzigd moet worden. De Economische Raad heeft het ge- heele inschrijvingssysteem thans in stu die, waarvan de minister het rapport af wacht, alvorens zich over het inschrij vingssysteem nader uit te spreken. D. K ROODHUYZEN Co. nv. MAKELAARS SUKU - RUBBER KOFFIE - CACAO par contract Amiterdamsche Liquidatiekas N V. UMM. Mail. KOM» CACAO KAIOtK. ALU GRANEN IHZ TH MUUI VAN LONOIN. LAFfIFOOL. NEW YO«. CHFCA&O. WEIW6. INi DAM U TbMma M* J0012-31012 A MS TÏITO AM-C. Un Mb 2. TbIbI 10012 TilCAO.O&AMSIER0AM Ok DE INBRAAK TE SLIEDRECHT. Twee verdachten voor het Hof. Het Haagsche Gerechtshof behandelde in hooger beroep de strafzaak tegen den 41-jarigen rijwielhersteller H. L. B. te Rotterdam, die door de rechtbank te Dordrecht veroordeeld was tot vier Jaar gevangenisstraf wegens den inbraak in de Hugo de Grootstraat te Sliedrecht op 15 of 16 November. Een bedrag van f 1000 aan geld en f 6000 aan effecten werd daarbij gestolen. Zaterdags, den 14den November, was de 82-jarigft.' P. K. 8„ naar Rotterdam gegaan, zijn 74-jarige zuster, de wed. A. S. thuis achterlatend. De vrouw was Zondags naar de kerk gegaan en 's avonds laat weer thuisgekomen. Den volgenden morgen zag zij, dat de ach terdeur van de woning geforceerd was. Een nader onderzoek bracht de diefstal aan het licht. De politie nam al spoedig verdenking op tegen C. Th. N. te Sliedrecht, die vlak na het tijdstip van de inbraak buitenge woon veel geld op zak had, hoewel hij werkloos was. Het bleek, dat N. zelf den inbraak niet had gepleegd, maar hij. wist er wel een en ander van en wees H. L. B. te Rotterdam aan als den dader. Ook B. leefde die dagen vrij royaal. Hij werd gearresteerd, doch ontkende. Volgens zijn verklaring was dat geld afkomstig van de vrouw, met wie hij samenleefde en die een uitkeering van de verzekering had gekregen. Dit laatste klopte, doch de verdenking bleef op B. rusten, vooral door de bezwarende verklaringen van N„ diens nicht en haar echtgenoot H. Dezen vertelden, dat N„ die in Slie drecht woonde, een begeerig oog had (ge slagen op de spaarpot van de oude lie den, welke als het ware voor het grijpen lag. Maar hij durfde zelf de inbraak niet aan, omdat hij nogal ongunstig be kend stond. Daarom zou zijn neef H. het zaakje opknappen. B. en N. gingen nu samen naar Sliedrecht, waar N. het be wuste huls aanwees. Hij had reeds een valschen sleutel laten maken en dezen op een Zondag, toen er niemand thuis was, geprobeerd. Voor het overige beweerde N., dat hij later den sleutel, welken hij B. ter hand had gesteld, teruggevraagd had, doch da* dpze dit had geweigerd. Toen hij enkele dagen later hoorde van den inbraak, dacht hij: dat heeft B. gedaan. N. ging gauw naar zijn neef H. (bij wien hij B. had ontmoet) en vroeg hem een deel van den buit. Deze had, naar hij ver klaarde, inderdaad een bankbiljet van f 300 gehad, waarvan hij f 260 aan N. gaf Op N.'s vraag, of dat alles was, zei- de H., dat er maar voor f 1000 geld was gestolen. De rest waren effecten, die B. moeilijk kwijt kon. Tot zoover de lezing van N„ welke zijn neef H., diens vrouw en haar dochter bevestigden. De Dordtsche Rechtbank veroordeelde B. tot een gevangenisstraf van vier jaar; N. werd door de Rotterdamsche Recht bank veroordeeld wegens heling en me deplichtigheid tot twee jaar; H. tot an derhalf en H.'s vrouw, mej. N., die van bet gestolen geld reprofiteerd had in den vorm van cadeautjes en meer dan ma tig cafébezoek tot maanden. N. en H. hadden in hun vonnissen berust, B. en mei. N. waren in appèl gegaan. Voor het Hof. verklaarde B., dat hij aanvankelijk vte wat voor den diefstal had gevoeld, maar later was hij teruggekrabbeld. Hij had N. den valschen sleutel teruggegeven en eenige dagen later vernam hij het be richt van de inbraak. Dat hij juist in dien tijd verschillende uitgaven had ge daan, kwam, doordat hij wat geld had verdiend met cocaine-smokkelen. Na het verhoor van negen getuigen a charge en één a décharge, nam de pro cureur-generaal requisitoir. Spr. achtte het vonnis van de rechtbank juist gewe zen en eischte tegen beiden bevestiging van het vonnis van de reehtbank. De verdediger, mr. P. W. Steen, drong op vrijspraak aan. Eon verzoek tot onmiddellijke invrij heidstelling werd afgewezen. Ifltspraak 28 JunL i

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 4