DE [Plaatselijk nieuws Ingezonden stukken Loop der bevolking 2000 10 No. ToZÏ» WOENSDAG 16 JUNI 193X NI niet goed- Vogelesang Jong, J. F. te d. K. te Hillegers- Kantongerecht Gouda Regl BASKl DOOI --r-O. xjvv, Art. 444 idem; B, 4, da R. te Gouda, j uit dien strijd als één-manspartij straatver- dus voor- Zn. IJssel, In ove ela heeft Bilbao t( naar eei logszone Vier le te Bilba yerdedig Volgen .grens on ider SpaE ‘wegens s van den deelde V erscl Vrij i .mg i un( Met D. het De bez langrijke stand va gistemac Baskischi Bilbao zii Eenige honderd de dynai in de lu< gebracht De laa tigen, da stand bi> Voor Sai den de 1 de verde< rekent te over 50.0 men hee ten zijn menging dch late ABON NE’ toep. va 1 d h Bilbao met uitzo straatweg wel onder door de 1 De inn< sich de w naar Bilt woon beli bij hun i straten v Rechtschi vliegveld de buurt sche troe langs dei bso aanr ken zoud over de lucht hei Bilbao van de i van dè r partij zullen eke~* Schrijnw maand aai trachten u lende hout elkaar blij Nu eens onderdeel andere h juister in vroeger t( opnemen tot nu tx berichten deden we< nog geen overeind s Minister breede gre vrijzinnige Graeff en kwaamhei ren. gedui hun fun< Hiertegen dan een politieke waarmee men i 300 jaar Statenvertaling. Ouderkerk a.d. IJssel. In verband met het 300-jarig jubileum van den Staten bijbel zal in de Gerei. Kerk Zondag een collecte Worden gehouden, waarvan de opbrengst ten bate komt van het Nederl. Bijbelgenootschap. De gelden dezer ju- bileum-collecte, die over ’t geheele land wordt gehouden, ^zullen woiden besteed voor het overzetten der Heilige Schrift in de Ned.-Indische volkstalen. Oranjevereeniging. Capelle a.d. IJssel. De heer C. M. Roo- zemond heeft bedankt als penningmees ter van de Oranjevereeniging „Wilhel mina”. GOLDRIAAN. Over de maand Mei. Vertrokken: A. Teeuw, naar ‘s-Graven- hage en A. Terlouw. naar Groot-Ammers. SLIEDRECHT. Juni Ingekomen: H. Schortemeijer, van Rotterdam naar B 7; A. J. de Kock, van Gorinchem naar A 481 inw.; M. Jong kind, van Papendrecht naar B 845 inw.; J Blokland, van Giessendam, naar D 208 inw.; M. van Harten, (geh. met B. G. Smits), van Giessendam naar Stations weg no. 1; P. de Leur, van Dordrecht, naar Dr. Langeveldplein 7 inw. Vertrokken: K. de Wintergeh. metP. Verduijn), van Industrieweg 3 inw. naar Naaldwijk, Rembrandtstraat 18; E. Bouw man. van C 652 inw. uaar Rotterdam, Schippersstraat 52b; C. Schuller en ge zin, van a.b. woonark naar Rotterdam, Nicolaas Beetsstraat 46; A. Fioole (geh. met H. Koppelaar', van A 256 inw. naar Giessendam, C 271: J. Leenman, van A 605 inw. naar Dordrecht. Steegoversloot 62; G- J. Schuytemaker. van C 429 inw. naar ’s-Gravenhage, Dr. van Welyla^n 2; A. Prins, van B 227 inw. naar Apel doorn, Van Limburg Stirumweg 13; G. de Jong, van B 300 inw. naar- Staunton Gloucester Shire (Engeland); B. Lem- men (geh. met D de Ruiter), van A 963 inw. naar Giessendam, B 105. KM 9.30 uur. laatste Evangelisatie. Capelle a.d. IJssel. De Evangelisatie- vereeniging op G.G. „Rehoboth” stelt po gingen in het werk om de voormalige hoeve „Nooit gedacht", Nijverheidsstraat 55. in te richten tot gebouw, vaar Evan- gelisatie-samenkomsten kunnen gehou den worden. Loop der bevolking. Capelle a.d. IJssel. Het aantal inwoners dat per 1 Mei j.l. 9229 bedroeg (4694 m. en 4535 yr.) vermeerderde gedurende .Mei door vestiging’ en geboorte met 90 personen, in hetzelfde tijdvak werden af geschreven wegens vertrek en overlijden 28 personen, zoodat het aantal inwoners per 1 Juni j.l. bedroeg 9291 personen (4729 m. en 4562 vr.). Electriciteitsbedrijf. Capelle a,d. IJssel. De commissie van beheer heeft aan de betrokken gemeen teraden doen toekomen het jaarverslag 1936 van het in gemeenschap met Krim pen a.d. IJssel geëxploiteerde Electrici- reitsbedrijf. De rekening van baten en lasten wijst een bedrag aan van f 120.577,60, batig saldo f 28.591.85. De balans sluit in actief en passief met een bedrag van f 632.744.96; de kapitaalreke ning wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van f 21.073,34. nadeellg sal do f 2265,42. Het stroomverbruik nam in 1936 toe met 102415 K.W.U. of 13 9 De toename had plaats over de volgende tarieven: het vastrechttarief met 8 pCt.; licht en kracht over dezelfde meter met 1.7 pCt.; kracht over een dubheltarief- meter met 0.5 pCt.; straatverlichting met 10 pCt„ het nachtstroomtarief. met 61 pCt. en contractanten en groot-industne met 28 pCt. Extra hulp aan werkloozen. Krimpen a.d. Lek. Het plaatselijk cri- tis-comité B zal aan werkloozen voor (ie- I Moordrecht. Doordat de wegwijzers de richting Rotterdam alleen aangeven over den Rijksweg, volgt iedereen, die hier niet bekend is, dezen weg. Vooral voor wielrijders is het jammer, dat de weg naar Rotterdam ook niet wordt aange geven over den Usseldijk en 's Graven weg, daar deze tocht een mooi stukje natuurschoon laat zien en de weg nog ongeveer 2 K.M. korter is. Er worden pogingen aangewend om in deze gemeente een tennisclub op te richten. Voor de aanleg van een baan is het oog gevallen op een terrein, gren zende aan de kom der gemeente. Zaterdagavond viel een reiziger, die nabij de Kerkstraat op een autobus liep te wachten, in de groep, die zich na de dükophooging daar voor het hoekhuis oQfeit. Met een ontvelde arm en een buil op het hoofd kwam hij er af. Voor hen, dié hier niet bekend zijn, levert deze groep een gevaar op. Door het zeer drukke verkeer in de Zondagochtenduren nabij de spoor- overgang nabij het voormalige station Moordrecht, zal de politie daar die avon den eenige uren het verkeer leiden. Wedvlucht „De Snelpost”. Ouderkerk a.d. IJssel. De postduiven- vereeniging „De Snelpost” hield Zaterdag een wedvlucht met oude duiven vanuit Corbeil (Frankrijk), afstand 401 Deelname 36 duiven. Gelost Aankomst eerste duif: 3.05 uur; 3.21 uur. 1, 6 en 9 J. van Brandwijk; 2 Melgers en Mourik; 3, 4 en 8 G. Vis; 5 G. van Duyvendijk; 7 Van der Ham en Mourik, Krimpen a.d. IJsseL Woningbouw. Ouderkerk a.d. IJssel. Voor rekening van den heer J. Trouwborst zullen de heeren J. Kleibeuker en C. Spek, resp. timmerman en metselaar, een dubbel woonhuis bouwen aan de LJssellaan. In ons blad van Vrijdag stonden twee berichten, die onder Ouderkerk be hoorden, abusievelijk onder Oudewater geplaatst. Art. 39 Melkbesluit: A. kapelle, berisping. Motorwet en Motorbesch.: J. J. v. d. S. te Moordrecht f 5 subs. 2 d. h. G. de B. te te Kamer. Tot dat er beweging komt in de van- Gelderland. Het Groene Front, met Fikse als leider, vereenigt zich met Braat. Spanning in de gelede ren Fikse-Braat-Vervoorn. Resultaat: Braat niet gekozen. Vervoorn treedt op in de Kamer. De pogingen, aangewend door Braafs zijn vereerders falen Vervoorn blijft. Braat is intusschen litiek zoo dood als een pier. 1937. De bewuste dagen liggen allen nog versch in het geheugen. De stembus heeft gesproken. De plattelandersbond krijgt naam. Nationale Boeren-, Tuin ders- en Middenstandspartij en wordt geslagen met een miniem aantal stem men. Waar zijn de Volgelingen van Braat heengegaan? Naar de oude partijen of naar de NSB., onder de banier van Mussert? Velen waarschijnlijk wel. Mus- sert is geslagen, de democratie juicht. De boer, de boerin en de boerenarbei der werken lange dage», 80 uren en meer per week. Braat. Braat. zonneridder Braat, wat gaat gij doen in de eerstvolgende jaren? Je paskldar maken? Nog zijn de boeren- oogen op je gevestigd, de naam Braat leeft in het boerenhart. Jouw macht is niet gebroken. Je gesproken woorden le ven voort in het platteland. Gord je aan ten strijde. De nieuwe dag is komende, de toekomst is aan den boer, er is geen maatschappij denkbaar zonder een boe renstand. Als iedere boer zich bewust werd van de machtspositie van het boer- zijn, dan zou de boerenstand een partij zijn, waarmee men rekening moest hou den. De leuze is steeds gehuldigd: Ver deel en heersch. We hebben in ons land vele soorten van boeren: Roomsche, Antirev., Chr. Hist..Lib., Vrijz. Dem„ C. D.U., Staatk. Geref. en N.§ B. boeren. Ge- zen zomer zoo noodig extra-hulp verlee- j nen voor de aanschaffing van Weeding, i dekking en schoeisel. Voor deze steun- verleening komen alleen in aanmerking werkloozen, die hetzij ultkeering ontvan gen in gevolge een gesubsidieerde steun regeling, hetzij bij een van Rijkswege ge subsidieerde werkverschaffing zijn ge plaatst. Werkloozen die uit een werkloo- zen-kas trekken, kunnen, indien en voor- zoover zij daaraan behoefte hebben, even eens voor, de hier bedoelde extra-hulp in aanmerking komen. Indien zij voor deze extra-hulp in aanmerking meenen te ko men, kunnen zij een aanvrage indienen, vermeldende datgene, waaraan in hun gezin dringend behoefte bestaat. Deze aanvraag moeten ongeorganiseerden in dienen ter gemeente-secretarie en indien zij lid zijn van een gesubsidieerde ver- eeniging met werkloozenkas, moet dit ge schieden door bemiddeling van het be stuur dezer vakvereeniging. Poldervergadering. Langeruigeweide. Onder voorzitter- I schap van den heer A. Hoogendijk kwa men de stemgerechtigde ingelanden van den polder Lange Weide in vergadering bijeen. Aanwezig of vertegenwoordigd waren 15 ingelanden, uitbrengende 78 stemmen. De notulen werden vasbgesteld, even als de rekening over 1936. De ontvangsten waren f 9789.10. De uitgaven f 9735.41. Batig slot f 53.69. De begrooting over ‘37 werd vastgestejd in ontvangsten en uit gaven op f 15708.90. De omslag werd be paald op f 8 per H.A. Tot leden van de colnmissie van on derzoek der rekening 1937 werden door den voorzitter aangewezen de heeren D. Hoogendoorn, G. P. P. Boer en J. Lodder en tot plaatsvervangende leden de hee ren P. den Boer. A. den Boer en M. van Selm. Op de verzoeken tot onderhand- sche huur of pacht werd gunstig beslo ten. Hierna kwam in bespreking de over dracht van den Kerkweg. eigendom van den polder, aan de gemeente Langerui geweide. Na ampele bespreking werd met algem. st. besloten genoemde weg aan de gemeente Langeruigeweide af te staan. Bij de bestuursverkiezingen werden de heeren Hoogendijk en F. W. Oskam her kozen. Tijdens de beproeving der brand- bluschmiddelen is gebleken dat het ma teriaal, behoudens een slang, in goede toestand verkeert. De slang zal worden l gerepareerd. De heeren A. Hoogendijk en F. Oskam zijn herbenoemd respectievelijk als voorzitter en bestuurslid van den polder Lange Weide. Beiden hebben zich deze benoeming laten welgevallen. Tegen drie personen is proces-ver- baal opgemaakt wegens het venten zon der vergunning. Gezien het feit, dat ver scheidene venters brutaal en onhebbelijk optreden tegen de ingezetenen, zal de gemeente-veldwachter streng toezien. Tijdens de beproeving der brand- bluschmiddelen kwam de slangendrager F. v. d. Vlis zoodanig te vallen dat hij een hoofdwonde bekwam. Dokter Jfcühler die juist ter plaatse was, heeft de wond gehecht, waarna v. d. V. z’n werk weer kon verrichten. Veilig verkeer. Waddinxveen. In deze gemeente heeft zich een commissie gevormd om te ko men tot oprichting van een afd. Wad dinxveen van de vereeniging „Veilig Ver keer”. In deze commissie hebbenr zitting genomen de heeren P. A. Troost, burge meester, A. M. de Witte, R. de Haan. J. van Nielen, P. Zonneyeldt en J. Mulder. De heer Van B.^jiie een tuimelraam wilde sluiten, kreeg dit raam op zijn hoofd, waardoor hij tengevolge van het brekende glas vele en diepe verwondin gen aan het hoofd bekwam. Hij moest zich onmiddellijk onder doktersbehande ling stellen. Wijk, Capelle a.d. IJs- W. de DE BOERENSTAND. Ik sta in den polder en. overziet de landelijke vlakte. Boeren èn arbeiders zijn aan het werk. De hooioogst is in zijn beginperiode. Lange werkdagen zijn het die men maakt in het boerenbedrijf minstens met de Zondag erbij 80 uren en meer per week. De boerin is 'n slavin, zij moet voor haar kinderen zorgen en de huishouding doen. Zij is dus moeder en vrouw en daar bij komt nog de kaasbe reiding en gaat men aan het rekenen, wat de verdiensten voor de boer en de boerin per uur zijn, dan merkt men, dat die in een woord minimum zijn. Was is het loon van den boerenarbeider klein vergeleken bij dat van den stedelljken arbeider. Een steuntrekker uit de stad Amsterdam verkeert financieel in een betere positie dan menige boer en land arbeider. In denk aan het jaar 1921. Boer Braat in zijn volle glorie spreekt te Utrecht in het, gebouw van Kunsten en Weren schappen. Eivol is de zaal. Braat spreekt aldaar op Braatiaansche wijze, ontplooit zich als de zonneridder. Boerentijd dat is je ware. Een dichter, een boerenleeken- dichter uit Bodegraven ontplooit zich al daar, draagt op meesterlijke wijze voor een rijm getiteld „Boer Braat in de Tweède Kamer". Stormachtig applaus. De Boeren zijn in actie. Braat gaat le- zendejfloor het land, zijn roem stijgt met den dag. Braafs naam is op het platte land op aller lippen. De verkiezing na dert, de groote dag breekt aan. de stem bus spreekt. Braat wordt tweemaal ge kozen. De Boer uit Siddeburen, een boer uit het Noorden, neemt zitting in de Tweede Kamer. Het botert niet tussschen die twee. De spanning neemt toe. m*»n scheidt na heftige beroering. Het Noor den treedt zelfstandig op. Resultaat: de Boer valt. Boer Braat treedt zegevierend j in de f 2 subs. 1 d. h.< Art. 453 idem: A. P.lte Rotterdam f 6 dreven subs. 3 d. h. Art. 460 idem: M. v. en A. V. te Gouda, ieder f 1 subs. 1 d. h.; A. W. te Gouda f 0.50 subs. 1 d. h.; L. v. d. B. te Gouda idem; J. W. en J. C. te Gouda, G. W. te Waddinxveen en J. C. B. te Atphen ieder f 3 subs. 1 d. h. Art. 37 Alg. Pol. Verord. Gouda: W. Z. te Gouda f 150 subs. 1 d. h. Art. 52 idem: L. K. te Oudewater. be risping; J. D. G. te Rotterdam, f 1.50 subs. 1 d. h. Art. 79 idem: H. E. B. te Gouda, be risping; A. H. en H. v. d. T. te Rotter dam, ieder f 3 subs. 1 d. h. Art. 101 Alg Pol. Verord. Waddinxveen: N. J. B te Waddinxveen. f 1 subs 1 w. t. Art. 250 idem Oudewater: L. K. te Oudewater', berisping; N. V. en W. V. te Oudewater. ieder f 1 subs. 1 d. h. K. te Moer- Aanbesteding vier woonhuizen.. Ouderkerk a.d. IJssel. De architect Burger heeft Zaterdag aanbesteed bouwen van viqr woonhuizen .voor reke ning van denpheer A. I. Batenburg, a.d. Kerkweg alhier. Er werd als volgt inge schreven Metselwerk: Joh. Goiiwens, Krimpen a.d. IJssel, f 4150; W. Visser f 3953; Gebr. M. P. Pols f 3334; Abr. Omon f 3224. Timmerwerk: Van Vllst, Rotterdam, f 5750; S. de Deugd. Krimpen a.d. IJssel, f 5165; L. Neven, Krimpen a.d. IJssel, f 4300; J. Spruytenburg P. van Duy vendijk f 4236,50, A. H Doe ter s van Leeuwen f 4200, Mart. Blom, Krimpen a.d. IJssel, f 4193; A. C. 'Slappendel, Krimpen a.d. IJssel, f 4151.50. Schilderwerk: sel, f 775. A. J. van Vliet f 728; Jong, Krimpen a.d. IJssel. f 649. Smidswerk: C. van Duyvendijk f 86.26; T. Rook, Krimpen a.d. f 85. ElectrificatieVogelesang de Krimpen a.d. IJssel, f 176; A. Duim f 166. toep. Pol. Boskoop f 4 subs. 2 d. h. Pol. Verord. Hoenkoop: C. B. te Gin- neken f 2 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Schoonhoven: Uden f 2 subs. 1 d. h. Prov. Regl.: M. J. v. J berg f 3 subs. 1 d. h. IJkwet: N. G. B. te Gouda f 5 subs. 2 d. h. v.v. voorwerp; M. C. H. van E. te Gouda f 2 subs. 1 d. h. idem. Handelsreg. wet; P. G. te Ouderkerk ad. IJssel f 1 subs. 1 d. h.; P. G. te Ouderkerk ad. IJssel f 1 subs. 1 d. h. Leerplichtwet: A. W. te Waddinxveen f 10 subs. 2 d. h. voorw met proeftijd van 1 jaar; J. W. K. te Hoenkoop f 10 subs. 2 d. h. Jachtwet: A. V. te Ouderkerk ad. IJs sel en H D. S. te Rotterdam, ieder f 7.50 subs. 3 d. h. Binnenaanv. Regl W. R. te Papen drecht f 15 subs. 3 d. h. Drankwet: J. van V. te Haastrecht voorw. 8 dagen hechtenis met proeftijd van 1 jaar v.v. voorwerp. Visscherijwet en art. 5 Bijz. Visscherij Regl.: H. E. van D. te Gouda 2 x f 1.50 subs. 2 x 1 d. h. Winkelsl. wet: J. van M. te Gouda f 1 subs. 1 d. h. Rijnv. Pol. Regl.: W. H. K. te Amster dam f 5 subs. 2 d. h. deeld en verdeeld zijn, de boeren en daar om is de boerenstand als stand machte loos. Ze mogen de rorde kussen die hen geeselt en loopen in het gareel van de politieke partijen, die de boer als boer knechten! Zal dat zoo doorgaan, alle jaren door. Of zal het daadwerkelijk ge beuren, dat de boer zich bewust zal zijn: Wij boeren behooren één geheel te zijn’, nationaal, maar ook internationaal. De vrijmaking van den boer uit de kluisters van de politieke partijen en van den greep van Mussert, dat moet de leuze zijn. Professor Casmir heeft eens een arti kel geschreven in de Telegraaf over het agrarisch probleem. Waarin de zinsnede stond: Wanneer zal de fanatieke boeren leider opstaan? Hij gaf daarin niet weer wat boerenfanatisme is en de kenteeke- nen van het fanatieke boerenleiderschap maar wel voelde die professor aan, dat als de boeren werkelijk ontwaken en hun macht die ze ontplooien kunnen, besef fen en ze goed georganiseerd zijn, dat ze vormen, rekening moet houden. Zoo'n leider moet de boerenziel aanvoe len en weergeven, omdat die de kern van net boer zijn is. Is de boer in Nederland daadwerkelijk in zijn stand georgani seerd? Daarvan is geen sprake. Er zijn wel landbouwvereenigingen. maar daar gaat zoo goed als geen kracht van uit. Onderling wat confereeren en verzoek schriften richten en audiënties vragen, dat is al wat men kan doen en meer niet. Men is afhankelijk van degenen, die de touwtjes in handen hebben en de lakens uitdeelen De boer in Nederland moet zich niet laten deelen en verdee- len, maar zelf zijn eigen boontjes doppen en het roer in handen nemer, dat is zijn plicht, economisch en poli tiek. Blijft de boer wat hij thans Is, dan blijft hij de verdrukte, de zwoeger, die lange dagen mag werken. O, boer, ontwaak, besef toch wat ge zijn kunt: een macht, nationaal en in ternationaal. Met dank voor de de plaatsruimte. EEN PLATTELANDER. R..,.m. Openbare dronkenschap Oudewater f 5 subs. 2 d. h., Gouda f 6 subs. 2 d. h. Loopen op hooiland: J. van ‘t V. en C. B. te Den Haag, ieder f 1 subs. 1 d. h. Vaarwegen Regl A. C. van V. en J. L. te Sliedrecht. J. M. en W. de K. te Pa pendrecht. J. de J. te Dordrecht en J. B. te Ridderkerk, ieder f 2 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Zevenhuizen: C. C. in ’t V. en P. in ‘t V., J. R. te Rotterdam, ieder f 3 subs. 1 d h. Pol. Verord. Gouda: J. de R. te Gouda f 1 subs. 1 d. h J. N. te Gouda f 2 subs. 1 d. h.; I. J. van L. te Rotterdam schul dig zonder toep. van straf; N. C. O. te Gouda f 2 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Oudewater: G. Y. te Oudewater schuldig zonder toep. van straf; A. A. te Utrecht f 2 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Ouderkerk a.d. IJssel. W. v. d. B. te Rotterdam, schuldig zonder van straf. Verord. Waddinxveen: W. de W. te van het gemeentebestuur van Gouda voor kennisgeving aan. De lichting te Stolwijkersluis is loopig verzekerd. De begrooting nog gekeurd. Ged. Staten hebben de gemeente-be- grooting nog steeds niet goedgekeurd, doch haar opnieuw teruggezonden, voor zien van een aantal opmerkingen. Het is de wensch van ^Gedeputeerden, d,atd? totale kosten voor de leden van hpt. stembureau de f 4 per persoon en per dag en het totaal van f 24 yoor allps te zamen niet zullen overschrijden. De kos ten van het stembureau op 26 Mei zijn f 22 geweest, zoodat? het voorgeschre ven maximum toereikend is gebleken te zijn. A De raad ging dus met den wensch van Geq, Staten accoord. Voorts moeten de kosten voor bijdra gen aan de burgerschool voor 1937 wor den geschrapt. -De VOORZITTER merkte naar aanleiding hiervan op, dat van den mi nister van sociale zaken in November 1936 een circulaire is ontvangen met i machtiging om de bijdragen voor 1936 en 1937 tezamen uit tej,rekken Met verwijzing naar 3eze circulaire zal de raad ook met dezen wensch van Ged. Staten rekening houden. Ged. Staten hadden hun goedkeuring gehecht aan het besluit van den raad, betreffende de Ziekenhuisverpleging, -nadat met de maatschappij voor Zie kenhuisverpleging een voor de gemeente gunstige regeling was getroffen. De bednjfsbegrooting voor 1937 was goedgekeurd. Aan de orde kwam hierna een verzoek van den ^ond van Gemeente-Ambtena- ren om toetreding der gemeente tegen de contributie van f 10 of donatie van f 5 per jaar. B. en W. stelden in meerderheid voor, donatrice te worden tegen f 5 per jaar Toen het voorstel in stemming werd gebracht, staakten de stemmen met 3 voor en 3 tegen. Vóór stemden de hee ren Hofman, Huisman en De Bruyn. Te gen waren de heeren Boer, Noorlanderen Van Dam. In de eerstvolgende raadsver gadering zal de ra^d over dit voorstel opnieuw moeten stemmen. Op voorstel van B. en W. werd aan de Esperantoclub te Gouderak vergun ning verleend voor het nog eenige malen gebruik maken van een schoollokaal voor het houden van herhalingslessen tegen 20 cent per les. Alvorens de vergadering te sluiten, deelde de VOORZITTER mede, dat van A. de Groot bericht is ontvangen, dat hij de huuropzegging van de woning van den veldwachter intrekt. De ge meente heeft dit geschil dus gewonnen en de eigenaar eieren voor zijn geld ge kozen. De veldwachter zal in de woning kunnen blijven tegen de oude huurvoor waarden als met de gemeente overeen gekomen. De VOORZITTER sloot hierna .de openbare vergadering, waarna men over ging in geheime zitting. Volledige uitspraken van 2 en 9 Juni. Motorwet: N. H. te Waddinxveen, schuldig zonder toep. van straf; B. van G. te Alphen f 0.50 subs 1 d. h.; J. P. den T. te Rotterdam f 7.50 subs. 3 d. h. en f 15 subs. 5 d» h<; C. den U. te Jaars veld f 5 subs. 2 d. h.; A. A. de B. te Gou derak f 2.50 subs. 1 d. h.; A. de J. te Moordrecht schuldig- zonder toep. van straf; C. D. te Groot-Ammers f 5 subs. 2 d. h.; H. V. te Rotterdam f 6 subs. 3 d. h.; W. L. de J. te Gouderak en H. J. v. d. B. te Bleiswjjk, ieder f 3 subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement: N. V. te Bergambacht f 7.50 subs. 3 d. h.; A. G. H. te Den Haag f 15 subs. 3 d. h.; G. v. d. S. te Rotterdam f 8 subs. 2 d. h.; C. K. van H, te Waddinxveen f 1 subs. 1 week tuchtschool; ,A. C. O. te Waddinxveen f 1.50 subs. ld. h.; M. I. F. van L te Rotterdam, A. M. 8., M. v. W. en G. B. te Waddinxveen, ieder f 2 subs. 1 d. h.; G. B. te Stolwijk f 2.50 subs. 1 d. h.; C. v. K. te Schiedam, A. A. v. d. L. te Rotterdam, C. M. te Gouda, F. V. te Groningen, P. O. te Rotterdam, C. C. Th. H. te Gouda, A. J. I. te Rotterdam en J. H. H. v. G. te Utrecht, ieder f 3 subs. 1 d. h.; A. J. C. G. te Rotterdam en W. B. B< -te- Rijswijk, ieder f 4 subs. 2 d. h.; P. B.tte Gouda f 5 subs. 2 d. h.; W. B. te Deil f 7.50 subs. 3 d. h.; J. v. d W. te Reeuwijk berisping; S. R. te Gouda f 1.50 subs. 1 d. h.; F. V. te Jaarsveld f 1.50 subs. 1 d. h A. D. en J. de B. te Gouda, ieder f 1 subs. 1 d. h.; H. W. V. te Ze venhuizen, terugg. ouders z. t. y. straf; C. J. T. te Waddinxveen f 3 subs? 1 d. h.; B. de J. te Ouderkerk a.d. IJssel f 3 subs. 1 d. h.; J. F. K. te Gouda schuldig zon der toep. van straf; H. W., H. van HA. J. van H. en J. Th. van den B. te Rot terdam, ieder f 2 subs. 1 d. h.; J. C. van O. te Utrecht, K. V te Woerden, H. V. te Den Haag, L. J. H. O. te Hilversum en A. H. L. te Maartensdijk, ieder f 3 subs. 1 d. h.; J. H. te Harmelen, B. J. T. te Bleiswijk, B. J. A. te Den Haag en A. W. P. te Deventer, ieder f 4 subs. 2 d. h.; A. H. G. te Rotterdam f 5 subs. 2 d. h.; P. van E. te Benthuizen f 7.50 subs. 3 d. h.; C. J. V. te Hazerswoude f 25 subs. 5 d. h.; P. A. van H. te Rotterdam voorw. f 20 subs. 4 d. h. met proeftijd van 1 jaar; C. M. te Gouda f 3 subs. 1 d. h.; A. van D. te Goudk f 2 subs. 1 d. h.; D. K. te Langeruigeweide f 7.50 subs. 3 d. h.: W. de K. te Gouderak f 1.50 subs. 1 d. h.; C. W. B. te Gouda f 2 subs. 1 d. h. J. D. B. te Rotterdam schuldig zonder van straf; A. S. te Boskoop f 3 subs, G. S. L. te Rotterdam f 1.50 subs. 1 w. t.; J. de V. te Waddinxveen be risping. Art. 9 Motorr. wet, art. 16 Motorr. Regl. art. 9- Motorbesch.: P. R. te Gouda 2 x f 2 subs. 2 x 1 d. h.; C. van Sch. te Gou da, schuldig zonder toep. van straf. Art. 424 W. v. Sta-: A. B. te Bergam bacht, berisping.

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6