N.M. WERK H« P Burgerlijke stand j EEI Sportnieuws Loop der bevolking 2000 oi Ho. 7887. 10 WOENSDAG 23 JUNI 1937 NI o. n. v. uc H. te Moert C. de J. xi, u. v. vc H. W. V. te d. van dat Gijsbertus, SCHAKEL Potterstr. Kantongerecht Gouda Vanaf f 0.75 per 100 stuks» f 1,15 per 250 stuks. S. W. N. VAN NOOTEN Schoonhoven wordt dit open- irlijk weer in het indien er i gemeen- verholpen Hierna h. st. wordt be- icatie te verlee- swet: P. de V. te Reeu- F. T. S. te Rotterdam 1 van Heemstede; D. Oskam, van W. Ch. Korvei E B. Sigrist, f J. Aaldijk en H. Stout. B. Ambachtsheer. m Breejen. D. Kros 21 j.. en E. mg, 24 j., en en ep te haar part er aan betalei De heer MUILWIJK 1 vernomen, heeft, tot Verord. iveen f 2.50 tubs. 2 d. J. H. de van sven- 31 j., en T. van Brou- Xj. uv te Rotterdai J. B. K. te zich af, tijd een na d. vanJ. teeg. Pie- en jen, ie 1OO- bindei beschi daar vai ber ge- jrsoneel heeft nog al eens Mededeelingen van betreffende i i goedl toetreding Hoog-Blokland tot de L i sym- betoo- gemeenten in de daar maar geen De wedstrijd. Na de gebruikelijke drie hoera’s, werpt de arbiter de bal in het water, die het eerst wordt bereikt door den mld-voor der gastheeren, die terugplaatst, eenige combinatie volgt en dan wordt over het S.Z. P.C. doel geschoten. Onmiddellijk is hierna het Schiedamsche doel in ge vaar, maar het schot van den Schoon- Programma’s Convocaties 1 Strooibiljetten enz. enz. spreekt zich inder uit. de VOORZITTER s eens grond het polderbei te pleger z. h. st. zooals de jeugd zich vertoont langs we- kan pro- ieder f 3 ;erk a.d. verkla- LEKKERKERK. Juni. Geboren: Cornelia Annigje, d. van P. Gouwens en J. Roest. Ondertrouwd: A. Vermeulen, 29 j. (te Stolwijk), en S. Neven, 24 j. Eenige uitslagen. 3e klasse K.N.Z.B., afdeeling E: P.C.G.—V.ZC. 1—1. S.Z.C.—V.Z.C. 3—0. res. 3de klasse K.N.Z.B., afdeeling F; P.C.G. 2—R.Z.C. 2 3—1. van B. verordeni heden schendi langs te zitt Alg. Regl. Vervoer: IJmuiden f 25 subs. 10 Heinenoord f 7.50 subs. 3 d. Motorwet: J ,G. J. v. d. W. te Gouda f 3 subs, ld.; N. L. v. d. H. te Rotterdam f 5 subs, ld.; M. Th. v. d. W. te Utrecht f 5 subs. 2 d.; B. van V. te Moercr f 3 subs, ld.; P. B. te Rotterdam, te Rotterdai - - - F. G. L. K. Verachic en Vrij< iing: vo maande Met ve ring Rotterdai Delft f 5 voorwe Viss( ïijwielregl.: A. Z. te Reeu- lak; G. J. K .te Wassenaar S. A. V. te Gouda f 2 subs. capelle f 3 subs. .50 subs. 1 d W. J, v. d. G. te d L. van V. te af, of Den Haag dat de gemeente i polder om zoo- iderhoud der we- abon n B 48 j., echtgen. Mulder, 68 JM -jen. M. P. 34 j.» echtgenoote van G. J. >ver. eer AANEN is ook voor grondig >ek, om te weten, waar men mee jniging ir hem daar het Dit ge- van >aar W. De rijtuige der tot het stoep op den wilden de v schappen en dewater op; die het doel geven, wilde De passage kapitein Ver om, tot hel sluis, waar Genderen m gewacht. D schap uitste ses met hE van het vee; De reizige den landboi bracht, de t bewaakt en met troepen Na twee t men vier hf fensie, n.l. 1 Van Toulon, langdurig- o deelde de co haar niet 1< nacht in G zij verlangd dat de prin Toen prir stelde de cc schap zou t ven. De pri gaf te kenn den naar L De terugr gen wederoi ment ruiter Het was vorstin Sch binnenreed, plan en bes nachten. Men reed gebouw var recht) waai in de grooti aan de We. geheelen vc ses op eeni staten, mai Zij besloot het wachte genden och megen. Natuufftjl ses diep bel um aan de la, M. Jchie- M. W. te 23 j. J. de Winter, 29 j., ippelaar, 24 j. H. Visser, 83 J., weduwe van zóetermeer; A. Huizer naar ’s-Graven- hage; C. de Rooij naar Moordrecht; C. j. Rietveld naar Moordrecht; J. Alphe- naar naar Gouda; P. Drost naar Gouda; B. Hofman naar Gouda. goedge- Ikeuring ng der drink en en F. dei ier. ig van straf. Waddinxveen: A. 8. te f 3 subs, ld.; O. T. te NIEUWPOORT. Juni. Getrouwd: C. Ouwerkerk, 34 J-, en N, E. van der Hek, 25 j. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Juni. Ondertrouwd: H. Honkoop, v. d. Grond, 23 j. T. de Joi C. Heuvelman, 22 j. OUDEWATER. Juni. Géborén: Theodorus Gijsbertus, z. van W. H. van ’t Voort en J. A. van Mil tenburg. Overleden: L. Anholt, 77 J„ echtgenoo te van E. Veltman. H. Blakenburg, 79 j„ weduwnaar van J. Vergeer. REEUWIJK. Juni. Geboren: Johanna W., d. meü en H. C. Tijnagel. Volledige uitspraken van 16 Juni. Leerplichtwet: J. A. te Nieuwerkerk a.d. IJssel, schuldig zonder toepassing van straf. Trekhondenwet: K. V. te Krimpen a.d. IJssel 3 maal f 1, 3 maal 1 d. en f 1 subs. 1 d. h. HEKENDORP. Juni. Ingekomen: B. Jonkers en twee kin deren uit Oudewater; L. de Raad uit Gouda. SLIEDRECHT. Juni. Ingekomen: A. W. van Dijk en echt genoote, van Giessendam naar Emma- straat 10; C. Bouwman, van Wijngaar den naar C 158 inw. Vertrokken: L. Boer en gezin, van Ju- lianastraat 83 naar Schiedam, 5a; A. J. Wieringa, (geh. met A. W. Sta vast), van C 467 inw. naar Dordrecht, Riouwstraat 48 rd.; H. J. de Kuiper, van B 64 naar Zwijndrecht, Julianastraat 89; B C. Dicke, van C 16 inw. naar Dor drecht, Toulonschelaan 59 rd.; L. Leeu- westein van a.b. naar Dordrecht, Ree weg 48 rd. WADDINXVEEN. Juni. Gevestigd; A. I. de Vlieger van ’s-Gra- venhage; P. de Jong, van Zoetermeer; D. Gelderblom, van Utrecht. i Vertrokken: B. K. van den Hoek naar ieder f 0.50 subs. 1 d.; la f 0.50 subs. 1 d.; A. de H. te Gou da f 5 subs. 2 d.; G. M. van G. te Rid- derkerk f 5 subs. 2 d.; G. C. v. d. H. te Gouderak f 3 subs, ld.; C. J. G. te Gou- d. S. te Wad- C. H. te Gou- 29 j., en J. »ers, 22 j., en H. Gaai, 22 j. C. van Wijnen, 23 j., en J. de Heer, 20 j. Getrouwd: A. T. Schouten, 22 j„ en L. Gaal, 24 j. Overleden: B. Soeteman, 68 j., echtge noote van A. G. Rijkee. P. Pieterse 55 j. HARDINXVELD. Juni. Geboren: Adnaantje, en G. de Kreij. Lambert Leenman en C. van Ondertrouwd: A. van ’t Verlaat. - da f 3 sub subs. 1 d.; gen, kaden enz. Bij overtreding cesverbaal worden opgemaakt. De heer AANEN is in deze ook voor streng toezicht. Dit voorstel wordt eveneens z. h. st. aangenomen. Aan de orde is nog een wijziging der begroeting 1937. De VOORZITTER deelt hierom trent mede, dat vorig jaar en ook dit jaar een varkensfokdag is gehouden, uit gaande van de Varkensfokvereer «.nier, een instelling, die ook door toegejuicht, der veehouderij is. door deze vereeniging de gemeente als blijk i een medaille beschikbs Het college van B. en jmeend, dit verzoek niét te mo- en zoodoende ook hun deze vereeniging te L WATERPOLO. OOK IN SCHIEDAM JVORDT VERLOREN Een zeer sterk spelend S.Z.C. I klopt S.Z. P.C? I met 2—0. Schoonhoven. Maandagavond werd voor de competitie van den K.N.Z.B. in het prachtige Sportfondsenbad te Schie dam do waterpolo-wedstrijd S.Z.C. I S.Z. P.C. I gespeeld. Velen zullen zich S.Z.C. nog wel her inneren, de club die drie jaar geleden haar plaats in de tweede klasse moest afstaan aan de S.Z. P.C. Slechts de mid-achter van dat Schiedamsche zeven tal is nog overgebleven en mèt deze prachtige polo-speler heeft S.Z.C. dit sei zoen zes jonge krachten in het water ge bracht, van wie verschillende zich wat zwem-snelheid betreft kunnen meten met de allerbeste in den lande. Maar niet al leen in het snel-zwemmen toonden de menschen uit de jeneverstad zich mees ters, ook hun taalbehandeling en spel opvatting waren van dien aard, dat onze polo-ers hier tegen een overmacht kwa men te strijden, die zij, ondanks hun ge weldige inspanning onmogelijk vermoch ten te overwinnen. Er is door de S.Z. P.C.ers hard, zeer hard zelfs, gewerkt om de nederlaag zoo klein mogelijk te hou den en hun strekt tot eer dat tot vèr in de tweede helft de overwinning der S.Z. C.-ers nog niet zeker was; tot zoolang wist de Schoonhovensche achterhoede haar doel, waarin de keeper wonderen verrichtte, voor een tweede doorboring te behoeden en eerst toen deze werd gefa briceerd was S.Z. P C. I een geslagen team. Een extra pluim komt den drie achterspelers en den doelman toe voor hun kranig verdedigend spel. S.Z.C. toonde izich ’n zeer faire tegen partij, waarom het des te meer bevreemdt dat zij, toen een S.Z. P.C.-er wegens kramp het water moest verlaten, ook van hen niet zoolang een man deden uit vallen. Ir. W. Schoof van Rotterdam leid de tot ieders genoegen. Giessen-Hieuwkerk. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 18 Juni, n.m. 8.30 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na opening der vergadering met gebed richt de VOORZITTER zich aller eerst met een enkel woord tot den heer die na geruimen tijd ziek te jweest, voor het eerst weer ter aanwezig is. Spr. hoopt van %naf heden de heer ld zijn werkzaamhe- isgezin en ial mogen ivraagt zegt de heer RIET- v a u, ua.v, hoewel feitelijk de gemeen te Peursum hiervoor moet zorgen, de op rit bij de brug er vreeselijk slecht bij ligt. Wanneer het niet spoedig verholpen wordt, gebeuren er zeker ongelukken. De VOORZITTER belooft hier di- t.laken, want dit moet worden. sluiting der openbare zitting. hovenschen rechts-voor wordt gestopt en snel als torpedobooten trekt de S.Z.C.- vuurlinie weer ten aanval, haar links voor komt in vrije positie voor het doel der gasten, een hard schot, doch met een lulden knal slaat de keeper den bal op het water neer om vervolgens weg te werken. Slecht plaatsen is oorzaak dat de Schiedamsche voorhoede weer aan het werk wordt gezet, nogmaals komt de linksvoor moederziel alleen voor den doelman en nu treft zijn keurig schot de roos (10). Het is een lust voor het oog zooals wordt gezwommen en groote af standen worden in minimum-tljd door de spelers afgelegd, wat natuurlijk veel van hun ausdauer vergt. Nauwelijks is het S.Z. P.C. doel aan groot gevaar ont snapt, of het is onze links-voor, die met een verrassend achterwaarts schot geen geluk heeft: de kogel vliegt juist over het S.Z.C.-doel. S.Z C. geeft het tempo aan en de S.Z. P C.ers hebben een moeilijke taak dit te yolgen. Jammer is echter dat juist de eerste helft is verstreken en het fluitje van den tijdwaarnemer weer klinkt, als een S.Z. en P.C.-er op 5 Meter afstand gereed ligt den bal naar het doel van S.Z.C. te werpen. De tweede helft vangt aan met een prachtige aanval der onzen en een goed geplaatste bal grabbelt de rechts-voor uit de lucht en in één beweging schiet hij rakelings over. Hierna hebben de Schoon hovensche schutters geen kans meer ge kregen tot schieten; hun werd dit voort durend ter elfder ure door de schitterend spelende achterhoede der gastheeren be let, die hun voorhoede telkens weer op nieuw in staat stelde het doel der S Z. P.C.ers te bekogelen: vijf maal achtereen en er waren er bij van 3- a 4 meter afstand gelost ranselt de keeper er keiharde schoten uit, tot eindelijk hem het uitzicht op den bal wordt ontnomen en de S.Z.C.-midvoor heeft succes: in den hoek vindt het leder zijn weg naar het net (20). Korten tijd later wordt het einde aangekondigd. S.Z. P.C. I heeft thans de eerste helft van de competitie gespeeld en nu reeds helaas is voor hen de kans op de boven ste plaats practisch verkeken. Maar voor de eervolle tweede plaats belooft zich tusschen V.Z.C. en onze stadgenooten een strijd te ontketenen^ die zeer interessant kan worden. Hoe zit het met den polder? vraagt de heer DE JONG. De VOORZITTER antwoordt hier op. dat de weg van den polder is, doch dat het zeer billijk zou zijn, verbetering kwam, dat ool$ de A- --- -zou heeft al eens vernomen, dat de Overwaard plannen heeft, tot overname der wegen, zooals destijds de Nederwaard dit heeft ge daan. Ook de VOORZITTER heeft van deze plannen vernomen en wethouder RAUWERT BOER, tevens voorzit ter van Iden polder, geeft hieromtrent eenige nadere toelichting. Laatstgenoem de heeft echter vernomen, dat ook een adres zou worden gezonden aan het polderbestuur, doch tot op heden is er nog niets binnen gekomen. Spreker vraagt zich af, er in zou toestemmen, c gelden voteert aan den doende mede in het on< gen te voorzien. De VOORZITTER: Dat komt w In orde, zie maar de Nederwaard, maakt u zorg ove De he< onderzot af is. Wethouder DE GROOT s niet als een bepaald voorstal Tenslotte vraagt machtiging alles eens grondig te onder zoeken, en ook het polderbestuur te ver zoeken overleg te plegen met de Over waard, waartoe z. h st. wordt besloten. De VOORZITTER zegt tenslotte nog, dat in 1937 deze plannen niet ver wezenlijkt zullen worden. Hierna komt aan de orde een voorstel en W. tot wijziging der politle- ring, in dien zin, dat het vanaf verboden is, uit het oogpunt der ling van eerbaarheid, in het gras openbare wegen etc. te liggen of _tten. Als toelichting zegt de voorzit ter, dat het somtijds een schandaal is, ALBLASSERDAM. Juni. Ingekomen: H. Evers, L. Gaal, van Dordrecht; u. v>öku...., Nieuw-Lekkerland; M. de Beeld en ge zin, van Nieuw-Lekkerland; A. de Heer, van Noordeloos; C. H. van den Berg zoon, van Brandwijk; A. van der Vee van Rozenburg; C. Quakemaat, van Gorinchem; J. Luthart, van Utrecht; de Jong en gezin, van Papendrecht; Brouwer, van Hekendorp; W. A. Graaf, van Bergambacht; B. de. Bes, Ridderkerk; H. Nijenhuis, van De\ ter; F. Dekker en gezin, van Soerabaja Ned. O.-I. Vertrokken: E. de Roos en gezin naar Schiedam; H. Hopkoper naar Hilver sum; A. van der Rhee naar Rotterdam; F. Reeks naar Wassenaar; A. Visser en gezin naar Rotterdam; M. S. Timmer mans naar Eindhoven; P. Vroege naar IJsselmpnde; C. van Steenis naar IJs- selmonde; G. de Jong naar Krimpen a.d. Lek; W. van Halem naar Amster dam; E. C. ’t Hoen naar ’s-Gravenhage; J. Breedveld naar Dordrecht; B. J. ten Heggeler naar Haaksbergen; A. de Heer naar Den Haag; J. van der Rhee en ge zin naar Nieuw-Lekkerland. da f 1.50 subs. 1 d.; M. v. dinxveen f 0.50 subs. 1 d.; da f 2 subs. 1 d. Arbeidswet: H F. te Gouda f 3 subs, ld; H. J. v. d. V. te Gouda f 3 subs. 1 d. en f 2 subs. 1 d.; J. v. d. B. te Gou da f 15 subs. 3 d.; J. M. te Gouda f 15 subs. 3 d. Arbeidsbesluit: J. de G. te Waddinx veen f 9 subs. 3 d. Vleeschkeuringsi wijk, vrijspraak; I week hechtenis. Boterwet: C. de J. te Stolwijk f 20 subs. 4 d.; P. in ’t V. te Gouda 2 maal 2 maal 20 dagen; J. V. te 10 subs. 2d; II. V. f 40 subs. 8 d. •ijwet: H. C -v. d. B. te Rot- C. te Rotterdam, subs. 1 d.f E. F. D. te Ouderkc IJssel f 1.50 subs. 1 d., verbeurd 7; C. van B. en A. M. te Ier f 3 subs. 1 d.; G. V. te subs. 1 d„ verbeurd verklaring japelle lam, C. B. im, H. J. S. te Rotterdam, W. te Rotterdam, L. v. d. D. te Hillegersberg, leder f 1 subs. 1 w. t.; C. J. v. d. W., P. J. W., W. W., J. K„ L. J. B., L. M. K., allen te Rotterdam, J. van 8. te Hnlegerobeig, allen f 2 subs. 1 d.; K. V., J. G. en L. C„ allen te Rotter dam, ieder f 15 subs. 3 d.; N. S. te Wad dinxveen f 1 subs. 1 d. Motor en Rijwielregl.: wijk, vrijsprat - f 5 subs. 1 d.; 1 d.; J. van 1 d.; L. H. te Gouda f 0.1 V. te Waddinxveen f 2 subs, ld J. B. F. L. te Gouda f 10 subs. 2 d.; E. B. M. S. te Nieuw-Lekkerland f 20 subs. 4 d.; J. R. te Gouda f 3 subs. 1 d H. H. te Gouda f 3 subs. 1 d F. H. J. de R. te Schiedam f 3 subs. 1 d J. G. te Gouda, P. S. te Gouda en G. F. te «Waddinxveen ieder f 3 subs. 1 d.; J. A. te Gouds A. S. te Gouda en G .v. d. N. te S( dam, Goudi ALBLASSERDAM. Juni. Geboken: Pieternella Anna, d. van J. Koutstall en A. Vermeulen. Hendrik Leendert, z. van W. de Kloe en A. M Kooijman. Dirk Cornells, z .van C. N. Vissers en D. Lv Stap. Marrigje Pie ternella, d. van L. A. Stout en A. J. van Kleij. —Greta, d. van L. Stout en G. H. Dekker. Cornells Adrianus, z. van P. Roodnat en A. Bonman. Adriaan, z. van A. Boon en A. A. van Homoet. Jan Teunis, z. van T. Veen en T. Stout. Wouter Leendert, z. van A. van ’t Hof en J. Muller. Ondertrouwd. A. de Jong, van Herk, 26 j. P. C. Albe gaa: al hi ten zeerste wordt in het belang jaar was ook vraagd, waardeerinj wilde stelk heeft gen af pathie nen. Nu is ook van de Geitenfokvereeni- ging een zelfde verzoek binnen geko men. Aan dit laatste verzoek wilde de heer SCHAKEL eenige voorwaarden ver- •n, om namelijk deze medaille niet likbaar te stellen voor eersten prijs, deze meestal in het bezit komen van landbouwers, die ook geiten heb ben en deze in den regel betere exem plaren kunnen aanvoeren dan arbeiders. Zijns inziens moesten feitelijk boeren worden uitgesloten om aan zulk een ex positie te mogen meedoen. Geziend de groote bezwaren, welke hieraan verbonden zouden zijn, wordt besloten geen voorwaarden te stellen en de medaille gewoon beschikbaar te stel len. Het uitgetrokken bedrag op de be groeting hiervoor is bepaald op f 15. Daarna nog een voorstel van B. en W., om, gezien de nog dagelijks toene mende administratie op de secretarie, de heeren Can de Werken, Meilinck en Ver laat, respectievelijk een gratificatie te verleenen van f 40. f 20 en f 10. De VOORZITTER prijst zich lokkig, dat hij zulk goed pei want al is hij afwezig, wat gebeurt, omdat hij burgemeester is van drie gemeenten, dan kan hij alles met een gerust hart aan deze jongens over laten, omdat hij er van overtuigd is, dat alle werkzaamheden toch een vlot ver loop hebben. Gezien ook dat andere ge meenten nog heel wat duurder uit zijn met hun personeel, is het college er wel van overtuigd, uwe medewerking in deze te mogen hebben. Zonder discussie en z. sloten, hun deze gratifh nen. In de rondi VELD, dat, Grootenboei wershavei H. J. 23 j. Getrouwd: A. W. Stavast, 24 j., en A. J. Wieringa, 4 J- en K. F. K01 Overleden 1 P. Langeveld. IJSSELSTEIN. Juni. Geboren: Gerrigje Johanna, van der Voorn en C. P. Terstece, 1C- ternella Elizabeth, d. van Th. Kemp en J. D. van Vliet. Maria, d. van J. J. Balk en G. van der Kleij. Teunis Hendrik, z. van K. den Hartog en C. van Willigen. Jan, z. van Th. van Dopperen en H. van Zoelen. Antonia Helena, d. van C. Swanink en J. M. van Doorn. Ondertrouwd: M. G. van Vliet, 26 j, en E. A. Both, 24 j. G. de With, 44 j., en W. Ch. Korver, 26 j. (te Kamerik). E B. Sigrist, 28 j., en C. J. Blankensteen, 26 j. (te Doorn). W. Geurts, 26 j., en E. W. Boef, 23 j. (te Lexmond). Getrouwd: G. van Eijndt, 24 j. (te Jutphaas), en E. van Koten, 24 j. J. A .de Koster, 25 j. (te Utrecht), én C. O. Engel, 19 j. E. Ruven. 34 j., en E. M. Hellemans, ^8 j. (te Woerden). VOETBAL. A.V.V. 1Schoonhoven 1 Ammerstol. Na de aftrap gaat het spel vrijwel gelijk op, maar het blijkt spoe dig, dat de aanvallen der gasten ge vaarlijker zijn. Na 10 minuten komt dit ook tot uiting, als de S.-midvoor met een kopbal succes heeft (01). Dit doel punt had de keeper o.i. kunnen voorko men. A.V.V. werkt hard voor den ge lijkmaker, maar de voorhoede strandt steeds op de blauw-witte backs. De spil en midvoor van /t.V.V. verwisselen dan van plaats, wat voor de middenlinie een versterking is, maar voor de voorhoede een verzwakking. Bijna zoil de spil ge lijk gemaakt hebben, als hij vanaf zijn plaats een prachtig ver schot inzendt, maar even .fraai verwerkt de doelman der gasten den bal tot een corner, die niets opbrengt. Als de rust aangekon digd wordt is de stand nog steeds 01. Na de pauze speelt de strijd hoofdzakelijk op het middenveld daar beide verdedigingen langen meester van het terrein blijven. Bij onverwachtsche uitval weet A.V.V. 20 minuten gelijk te maken, als de mid- half op een voorzet van rechts toesnelt en fraai gelijk maakt (1—1). Nog geen 3 minuten later weet Schoonhoven ech ter weer met een laag schot de leiding te nemen (12) en als de A.-linksback even later zacht terugspeelt op zijn keeper, is de midvoor der bezoekers er vlug bij om er 1—3 van te maken. A.V.V. valt fanatiek aan en een schot van den rechtsbinnen gaat rakelings over. De thuisclub is nu even in de meerderheid; maar als 10 minuten voor het einde bij een Schoonhovensche aanval de bal van de binnenkant van de paal weer in het veld rolt en de scheidsrechter tot ieders verbazing naar het midden wijst, geeft zi> den moed op en speelt een verloren partij. Bovendien doet de vermoeidheid zich gelden. Met een verdiende, maar geflatteerde 41 zege voor Schoonhoven breekt het einde aan. A.V.V. had eenige invallers. Vooral de linksback, die eenl- gen tijd geschorst is, werd zeer gemist. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag speelde Excelsior I op eigen terrein tegen L.F.C. (comb.) van Lekkerkerk. Uitslag Schakel, zijn gev vergadering ganscher harte, dat vai Schakel geheel hersteld den voor het welzijn van huis gemeente nog langen tijd zi Vervullen. Hierna worden de notulen gelezen en Onveranderd goedgekeuid. Vervolgens deelt de VOORZITTER fnede, dat de herstellingen bij de open bare school, geheel gereed zijn gekomen, nadat vooraf het college van B. en W. een uitvoerig rapport van den gemeente- architect had ontvanger Aan de orde is een li Ven van de huurders van de grond, de heeren J. van der Haven, J. Rietveld en G. den Hartog (laatstge noemde bij mondeling verzoek), of zij in gelegenheid gesteld konden woi wederom onderhandsch te hi Het college ve m bezwat f 100 subs. Willeskop f Willeskop Visscheri. terdam en J. snhs 1 ri van J. Vogel L-amueftus, z. van A. ’t Verlaat. van Houwelingen E. van ’t Verlaat. J. C. A. Fischer J. A. van der Burg. W. Klop enA. van Houwelingen. Getrouwd: P. A. de Boon C. de Haas en D. Bakkt voorwerp; am, iedei 2 si rerp. 5cherijregl.: A. van S. te Bleiswljk f 3 subs. 1 d., verbeurd verklaring voor werp; Ph. J. van W. te Rotterdam f 2 subs. 1 d., verbeurd verklaring voorwerp. Openbare dronkenschap: H. B. te Bergschenhoek f 4 subs. 2 d. iLoopen op grasland: J. A. v. d. H. te Den Haag 2 maal f 1.50 subs. 2 maal 1 d.. voorw. verbeurd verklaard of f 0.50 subs. 1 d.; L. van E. te Den Haag 2 maal f 1.50 subs. 2 maal 1 d. h., verbeurd verkl. voorw. of f 0 50 subs. 1 d.; H. J. te Wormerveer f 2 subs. 1 d. Vaarwegen Regl.: P. G. W. van D. te Rotterdam. P. B. te Sliedrecht. G. A. H. te Sliedrecht, L. de J. te Giessendam, J. van B te Rotterdam, S. S. te Amster dam, J. B. K. te Gouda, allen f 3 subs. 1 d. Pol. Verord. Gouda: H. de K. te Gou- >ubs. 1 d.; E. B. te Deventer f 3 J. van L. te Gouda, schuldig zonder toepassing Pol. Waddinx\ Reeuwljk d. vanu T. Ver- Cornells J., z. van J. Verkalk en G. den Hollander. Evaline, d. van J. van Wensveen en A. P. van Bodegraven. Maria, d. van J. van den Heuvel en M. Huurman. Getrouwd: Th. van den Berg, 33 j., en A. H. Koster, 30 j. Overleden; G. J Brauns, van L. Marchand. K. echtgen. van M. van Rooyi Kompeer, 1 Straver. SLIEDRECHT. Juni. Geboren: Willempje, d. van KI. Klop en N. H. de Raad. Jacoba, d. van P. Kwakernaak en N. M. Stam. Leendert, z. van A. Mooterdijk en E. Klijn. Jan, z. van R. Vlot en N. Verspui]Basti- na Adriana, d. van P. A. Zegelaar en M. C. Visser. Jenneke Leentje, d. van W. Alblas en T. Hoogendoorn. OndertrouwdC. Bakker, 3T, 26 j. G. J. m, 23 j„ en A. J. de Koek, 21 j. Schagen, 32 j., en C. A. Gort, ?n, ingekomen schrij- gemeente- der Haven, en G. den Hartog (laatstg mondeling verzoek), of zij de gelegenheid gesteld konden worden alles wederom onderhandsch te huren tegen dezelfde prijzen. Het college van B. en W. heeft hiertegen geen bezwaar en stelt voor aan Ged. Staten toestem ming tot onderhandsche verhuur te vragen. Indien een der huurders afstand wil doen van zijn huur, komende gedeelte natuui openbaar verhuurd. Na eenige discussie wordt besloten het Voorstel van B. en W. aan te nemen. Ontvangen zijn: het Prov. bestuur, keurde raadsbesluiten en door hun college van de t gemeente waterleiding. Nog een schrijven van ditzelfde college betrekking hebbende op een wijziging die moet worden aangebracht in ar». 21 der wet op de besmettelijke ziekten, in zake de tariefstoepassing. Z. h. st. .wordt hiertoe besloten. Van den Keuringsdienst van Waren te Dordrecht het rapport over het tweede kwartaal 1937, waaruit blijkt, dat een procesverbaal was opgeniaakt. Vervolgens een adres van enkele inge zetenen, waarin verzocht wordt of ge meente en polder gezamenlijk pogingen in het werk willen stellen ter verkrij ging van een hard wegdek, teneinde van de stofplaag bevrijd te worden. De\ VOORZITTER geeft hierom trent een uitvoerige uiteenzetting en be toogt, dat de weg veel geld kost aan on derhoud en grint, welke kosten alleen betaald moeten worden door de grond eigenaren. Mocht echter in de naaste toekomst, aldus, spr., een verandering ten goede komen, als bedoeld in het voorge- le?«n adres, dan zouden ook de dagelijk- fiche weggebruikers in den vorm van straatbelasting, in deze kosten meebeta len, wat niet meer dan billijk genoemd moet worden. De heer VAN LOO had reeds enke le opgaven verstrekt, doch een nauwkeu rige uiteenzetting omtrent geraamde kosten enz. is er nog niet. Het college van B. .en W. is dan ook van meening, dat het geenszins op haar weg ligt, thans reeds voorstellen dien aangaande te doen, doch wil gaarm de meening van den raad nierover boo ten. De heer SCHAKEL verklaart zich voorstander, mits de Kosten draagbaar zijn. Echter, ook uit het oogpunt van gezondheidsredenen is het noodzakelijk, van de stofplaag bevrijd te worden. of ng Hen. gei ifwijzen, i voor

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 6