Vier waardevolle premies ff een wn, Mok Wn, Uijwid, f* Wie zich nu voor ten blad, kan een der i 2000 "i PGemengd nieuws] Schoonhoven 1 I ons Vrijdag Zie voor verdere inlichtingen van nummer ons minste drie maanden abonneert op volgende premies ontvangen: -■■■ Naaimachines J.K. Snoei EIAIIIJ ZOMERTIJ» Een „Magneet” Rijwiel Een „Ideal” Naaimachine beide uit de magazijnen, van den heer J. K. Snoei, Stadhuisstraat 7-9 en Lopikerstraat, 43, Schoonhoven (met volle garantie). Een Klok Eén Schilderij EEN DOMINO-STEEN VALT. TIEN BLADZIJDEN MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 |fo. 7887 éM TAARGANt». 'TEMBER 1937 V. B°« 6 Copenhagen ze en feuEP DOODELIJKE AANRIJDING BIJ ELST. Automobilist reed door. Een kaar valt, „DE MAZE” OP BEZOEK. Zaterdagmiddag hebben de leden het steen en de het De bank huis. de en SI AANVARING OP DE DONAU. 36 personen omgekomen. Op de Donau is het Roemeensche schip „Libya” in aanvaring gekomen met een ander schip, waarvan de naam nog niet bekend is. Zes-en-dertig personen, pas sagiers en leden van de bemanning, zijn omgekomen. De machines van de „Li- bya” zijn kort na de aanvaring ontploft. N M n H Veertien perso- zwaar gewond. Twee hun- o’p weg naar het ziekenhuis A BONNE’S, die neb *an Gulden by l«- ongeechrktheid. Op de rijksweg Arnhem—Nijmegen in de nabijheid van café „De Klomp” onder Eist is Zondagavond een wielrijder door een personenauto aangereden, die links van de weg reed en bestuurd werd- door O. uit Arnhem. De wielrijder werd fwaar gewond door voorbijgangers gevonden, de automobilist was doorgereden. De politie van Eist trof den automobilist bij een café aan, waar hij werd gearresteerd. Een geneesheer liet het slachtoffer, wiens naam nog niet bekend is, naar het ge meenteziekenhuis te Arnhem overbrengen Kort na aankomst aldaar is hij overle den. Stadhulsslr.7-9 Loplkerstr. 43 Schoonhoven NIEUWSBLAD VOORZUIDtiOUANO EN UTRECHT 1 SCH00NH0VEN5CHE COURANT I J Telef. 20. Tel.-Adres: Vannooten S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN, HAVEN 25. Postrekening 13763. 1 lie zomertijd eindigt in de nacht van Zondag 3 op Maandag I Octobèr. rr, A. Scheij- •chivaris van van historisch genootschap „De Maze” onder leiding van prof. dr. Z. W. Snel ler, hoogleeraar aan de Nod. Handels- hoogeschool te Rotterdam, onze stad be zocht. Te ongeveer half drie kwam het ge zelschap, dat uit ongeveer 20 personen bestond, voor het stadhuis aan. Burge meester Nleuwenhuisen heeft de gasten ontvangen en welkom geheeten. Prof. Sneller dankte voor de ontvangst. Daar na heeft de gemeente-archivaris, de heer Gerh. J. Lugard, het een en ander uit Schoonhovens rijke historie verteld. Vervolgens werd de thee gebruikt en de oude Zilversmldswerkplaats bezich tigd. Ook had de heer Lugard in de se cretarie een aantal belangwekkende oude stukken tentoongespreid en gaf daarbij de noodige toelichtingen. De beiaardier, de heer Lensen, bracht eenige liederen op het carillon ten gehooren. Voorts werd de Groote Kerk bezich tigd. Het gezelschap verliet te ongéyeer vier uur zeer voldaan onze gemeente en ver- velgde zijn excursie met bezoeken aan Haastrecht en Reeuwijk. Onder de aanwezigen waren de heeren gedrongen. De sergeant, die er verdwaasd bij stond, jammerde aan één stuk door: „Dat kan ik niet gedaan hebben De militaire politie heeft den overspan nen jongeman urenlang In verhoor geno men, waarna hij in het politiebureau van Naarden is opgesloten. Betreffende het gebeurde had de onder- afdeelingscommandant, de militaire- en de civiele politie en de dokter de streng ste geheimhouding opgelegd. Zelfs de fa milie, bij wie het meisje diende, werd on kundig van haar dood gelaten. Het onderzoek heeft intusschen geen enkel motief opgeleverd voor de verden king, dat deze daad met opzet gepleegd is. De sergeant is een oppassend militair en de commandant achtte hem niet tot een dergefijke daad in staat. Ook is er geen aanleiding om aan bepaalde betrek kingen tusschen de jongelui te denken. Het meisje was drie weken geleden In Deventer geweest en zou Dinsdag verlof krijgen om haar daar wonenden broer te bezoeken. Het meisje was wees. Zij had een verloofde te Deventer. Van eenige re latie tot een ander had men niets be merkt. Dat zij voor een sergeant zou wasschen is ook nimmer gebleken. Het meisje is Zaterdagavond na halfzeven weggefietst; het was haar ultgangsavond. Van O. is ter beschikking van de mili taire justitie gesteld. Waarschijnlijk zal hem doodslag ten laste worden gelegd en overtreding van het dienstvoorschrift, daar» geen vrouwen tot het wachtlokaal mogen worden toegelaten. In verschillende soorten en prijzen vanaf55gulden worden ook gerepareerd onder garantie bij per 3 1.50 Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prijs bil vooruitbeta- ine voor richoonboven naanden 1.25 p- P0,t Met verzekering 15 centa meer TRAGEDIE IN EEN KAZERNE. 23-jarig meisje het slachtoffer. In het wachtlokaal van de Promers- kazerne te Naarden heeft zich «-u-vAiag- avond een raadselachtig geval afgespeeld. De 23-jange Rika ten Elzen uit Deventer, die als dienstbode in het'F"’-"- villa- kwartler werkzaam was, bevond '-•"h in het wachtlokaal van de Promerskazerne. om den sergeant van de wacht, den 22- jarigen A. van Os uit z Den Haag, het waschgoed te overhandigen. Een kwar tiertje later hoorden eenige soldaten, die aan de kazernepoort stonden, een schot in het wachtlokaal. Men vond het meisje dood op de grond liggen, een kogel was door het linker neusgat in de hersens Avondschool buksvakschool. Voor de nieuwe cursus der avondschool van de Rijks vak- en Kunstnijverheids school bestaat hedenavond gelegenheid tot inschrijving der leerlingen en wel van half acht tot acht uur in het schoolge bouw. De advertentie in ons vorig num mer vermeldt de vakken van onderwijs. FAILLISSEMENT. In het faillissement van den heer E. H. Brink, schilder en bioscoopexploitant, is in plaats van mr. O. G W. Schrijver tot curator benoemd mf. C. Jonker te Gouda. RUIT VERNIELD. Vanmorgen’ omstreeks 4 uur hooide de familie Heerens, wonende aan de Al brecht Beilinggracht, glasgerinkel in woning. Men toog op onderzoek uit toen bleek, dat een vensterruit aan de straatzijde vernield was. De oorzaak van deze vernieling heeft men nog niet kun nen vaststellen, maar vermoed wordt, dat een wielrijder thn de straat in de lager gelegen stoep voor deze huizen is gereden en zoodoende met de ruit in conflict kwam, welke meenlng versterkt wordt, door het feit, dat men een flets- pompje op de plaats des onhells heeft aangetroffen. De politie stelt een onder zoek in. De schuldige wordt In zijn eigen belang aangeraden, zich op het politie bureau te vervoegen. A. W. Engelbrecht en dr. Llchtenauer, resp. voorzitter en secretaris van de Ka mer van Koophandel te Rotterdam, dr. J. Smit, dr. C. R. Vermaas, ar. grond en mr. Hazewinkel, are. Rotterdam. RACE AUTO’S RIJDEN OP PUBLIEK IN. Vele zwaargewonden, twee dooden. Zondag zijn tijdens de in de nabijheid van Brunn (Tsjecho Slowakije) op de Masaryk-Ring gehouden laatste Euro- peesche auto-wedstrijden, twee ernstig» ongevallen gebeurd. Bij een ren der kleine wagens reed de Cech Pohl op het publiek in. Drie per sonen liepen ernstige verwondingen op. Van twee hunner moest een voet geam puteerd worden. De gewonden werden snel per zieken auto weggebracht, de baan werd vrijge maakt en de wedstrijd ging verder. Tijdens de race der zware wagens raakte de Duitsche coureur Hermann Lang, die drie ronden aan de kop ge legen had, in de vijfde ronde na een serpentinebocht vermoedelijk de macht over zijn stuur kwijt en vloog met groo te snelheid op het publiek in. De gevol gen waren ontzettend, nen werden ner stierven BEDANKT. De heer J. H. Kok heeft bedankt als diaken der Ned. Herv. Kerk. ONTSLAGEN BIJ DE REEDERIJ OP DE LEK. Een verdere tijdelijke inkrimping van de dienst heeft de N.V. Reederij op de Lek genoopt to 'n nieuwe noodmaatregel De dienst, die tot nu toe des zomers op Wijk bij Duurstede en In de wintermaan den slechts tot Culemborg werd onder houden, zal thans met ingang van de winterdienstregeling voorloopig geheel vervallen. In verband daarmede is aan acht leden Jan het op de Lek varend personeel met ingang van 9 October ontslag aangezegd. Het betreft hier twee conducteurs, een stoker, een machinist en vier man dek personeel. Naast deze ontslagen is, naar wij vernemen, een bezuiniging bereikt, doordat eenige personer^ in een lagere functie zijn verplaatst. De mogelijkheid, dat de volgende zo mer de nu opgeheven dienst zal worden hervat, schijnt niet uitgesloten. DE JEUGD. Het werK aan de Haven heeft 'reeds meenigeen bij het In oogenschouw ne men der werkzaamheden aard ge tijd- dooding gebracht, en daar is niets op te gen. Men kan het echter ook te bont maken, zooals een aantal jongelieden van 10 a 12 jaar Vrijdagavond deed. Zij waren bij de Dam, die in de Oude Ha ven is gelegd, aan het spelen en ontdek ten, dat de klei, die daar ligt, uitne mend geschikt was voor werpmateriaal. Een object was spoedig gevonden in de School met de Bijbel (hoofd de heer De Leeuw) en het bombardement nam een aanvang. Er werd met enthousiasme geko geld en de vooraad was onuitputtelijk, zoodat al spoedig de ramen en muren van het gebouw met een modderlaag be dekt waren. Ook de straat werd er niet schooner op. Op het hoogtepunt van de pret kwam de chef van politie, de heer W. Stuive, een kijkje nemen. D& jeugdige delin quenten moesten mee naar het politie bureau, waar ze een hartig woordje te slikken kregen. Vervolgens moesten thuis emmers, bezems, alsmede een ra gebol en een trapleer gaan halen, voorzien In deze artikelen ging het weer in optocht naar de school, dte onder toe zicht van den heer Stuive grondig ge reinigd wérd. De straat kreeg eveneens een goede beurt. Het werkje, dat e«>n dik uur in beslag nam. zal wel afschrikwek kend gewerkt hebben. CONCERT „T.A.V.E.N.U.”. muziekvereeniging „T.A.V.E.N.U.” Zaterdagavond het zomerseizoen met verchroomde wijzerplaat en verchroomde rand form. 10 x 10 cM. met een jaar schriftelijke garantie in zilveren lijst form. 23 x 29 c.M. onze adminiBtraUe opgeren voor de verzekering, zijn tolgena de rwt-gestelde bepaliogeu tegen ongevallen verzener 1 voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van bij levenslange AA A Gulden by QAA Gulden by verlies OAA Gulden blJ verl‘e* 1AA Gulden bii ’erlieB AA Guldeo by verlies van De verzekerde moet in het vUV overlyden. JUU van hand oi voet, <UV V van een oog. 1 VU van een m. UV een anderen vinger. bezit xfjn van een polis Advertentién 1-6 regels f 1.30 elke regel meer f 0.20; derde plaatsing halven prijs. Adver- tentien worden gratis ge plaatst in „De Gorcumer”. De heeft besloten met haar laatste openbaar con cert in de muziektent op de Dam. Ze trof daarvoor buitengewoon gunstig weer en had dan ook niet te klagen over gebrek aan belangstelling. Gretig profi teerde het publiek van de gunstige ge legenheid. om het corps nog eens te hooren en men genoot van het reeds vermelde 'programma, dat onder leiding van den heer B. A. Hoon met zorg werd ui Uivoer (L bied geen risico’s meer aandurïde, daar om haar gegeven credieten moest ver minderen, waardoor ook de plaatselijke bank tot haar groote spijt gedwongen was tot maatregelen over te gaan en aan onzen zakenman onder hernieuwde be tuiging van leedwezen, verzocht er re kening mede te houden, dat over acht dagen het crediet zou worden opgezegd. Acht dagen is de -eerlijke zakenman bezig geweest crediet te vragen bij deze en gene, acht lange nachten heeft hij gepiekerd, boe hij mogeiyke geldschie ters tevreden zou kunnen stellen, heeft allemaal niet mogen baten, opzeggingstermijn verstreek, de verkpcht „noodgedwongen” zijn kreeg zelfs maar ten deele het verstrek te crediet terug. De nieuwe huiseigenaar ging eens met den gedupeerden zakenman praten. Hij wilde het pand graag zoo spoedig moge lijk betrekken, hij had andere plannen. Resultaat.... de zaak werd voortgezet, alleen is zij van eigenaar verwisseld. De man, die over eenige duizenden gulden beschikte, kreeg door omstandig heden het eigendomsrecht van een be langrijk hoogèfe waarde, de arme drom mel. die alles opzette en eerlijk den grondslag legde van een gezonde zaak, verloor door omstandigheden buiten zijn schuld zijn bezit, omdat hij geen crediet kon verkrijgen. Weer is een domino-steen omgetikt en met dien «teen vielen vele anderen, we derom ligt er een reeks tegen de vlakte. Er volgen meer! Wie, waar, wanneer? Kijk om u henen en u ziet de rijen, die door de noodzakelijke steun van de ander op wankelen staan. Wij vormen een noodzakelijke samenhang, een sa menhang echter, die juist daardoor kwetsbaar is in leder van ons. Oplossing kan geven een goed georga niseerd Middenstandscredlet! :pt. Groenten- prijzen waren: ■s f 2.20—2.60, i.5O, groene sav. tand) f 8—20, f 33.60, roo- 2—5, staaksui- id f 13—17.80, 0, stamsulker- n (enkhulzers) onen f 4.408, 100 KG.; an- le soort f 8.20 ;e komkommers ie komkommers loenen f 8—13, Iselderij (1 bos roten f 0.70—1, adijs iwltpunt) .50-—4.70, alles 9—12. per 100 l per 100 krop; lozijn; tomaten .20, C f 2—2.40, tan Donderdag» rij dominosteenen staat naast el- moeilijkheden op de internationale markt opgesteld. Een tikje, een steen dé grootere zusterinstelling op, bankge- hij valt tegen een andere en de l hiod aonn riaihn’c maar onntinrlAa Aaar- geheele rij valt. Kinderen kunnen zich vermaken met dit spelletje, onwetend van het feit, dat dit spelletje later, in het leven voortdu rend terug zal komen en dan minder onschuldige gevolgen achterlaat. Is niet in het tijdperk, waarin wij werken, iedere zaak min of meer met el kaar verbonden, hetzij door financiën, hetzij door grondstoffen-contracten, het zij door uitwisseling van gedachten en Ideeen? Vormen wij niet allen tezamen een lange rij van opgezette objecten, die van elkaar afhankelijk zijn in vele, ver scheidene opzichten? In tijden van bloei hebben de men- Bchen geen tijd zich met spelletjes bezig te houden, maar in een periode, waarin wij thans leven, en het zaken doen tijd te over laat, worden door hen, die aan het einde van de opgezette reeks domino- Bteenen zitten duwen, uitgedeeld, die de heele lange rij van zaken, door welke redenen ook, met elkaar verbonden, doen omvallen en gelijk maken met de grond. Op de hoek van een straat bevindt Bich een groote winkel, een pand, waar op iedere zakenman met een zekere trots zou kunnen wijzen, indien hij de eige naar van deze mooie verkoopsruimte zou zijn. Het gaat er goed, men wordt er prettig geholpen, de verscheidenheid van artikelen is groot, wat men levert is van primd kwaliteit en in verhouding tot wat men krijgt, zeer laag in prijs, het publiek reageert zooals de zakenman verwachtte, ja zelfs meer dan dat. Een crediet werd hem verstrekt op het mooie winkelpand, dat zijn eigendom is. moei lijkheden met zijn crediteuren kent hij niet, omdat hij eerlijk werkt, logisch en met resultaat. De plaatselijke bank, die hem het cre diet gaf, stuurde eenige weken geleden een beleefde brief, waarin hem werd medegedeeld, dat door de flnancieele

Schoonhovensche Courant | 1937 | | pagina 1