SCHOONHOVENSCHE COURANT VLUCHTELINGEN. - I Schoonhoven TWAALF BLADZIJDEN WOENSDAG 30 MAART 1931 Ne. 7947 1 MAART 1931 n F. de Jong en ONDERDEELEN en I. van A. Vlot i» 81 j., weduw- aar. Ua, d. van Th am, 38 J, echt» ut. K. Passetter 2S J, en O. a, j, on Q 71 j„ weduwe isteijn, 21 j, en was voor Afscheid mej. C. A. M. Wolthoorn. beëindiging; van de openbare les Keesmaat, 34 rt, 11 J„ echtge. - J. Zeedijk, 86 j. zoovele Joden en C. van der Jchefferlle en J. en P. A. CL do nest, 25 j. (te Klerk. 24 j. f. 20 J, en A van J. van Wil- •n en A. loodenburg, 30 j, aart. 25 j. en W. van enAarsgraaf laan, 27 j. en 9, er. 26 j., en P. e Jong. 23 J„ en r. d. Berg. 25 j, Voor Uw RIJWIELEN NAAIMACHINES - MONDORGELS GLOEILAMPEN altijd de ruimste keuze, de laagste prijzen bij J. K. SNOEI Stadhuisstraat 7-9 - Lopikerstraat 43 SCHOONHOVEN. ina, d. van L. doorn. Kla- van W. G. A ige- k, 71 j, echt- eerder wedu- ?6e JAARGANG. NIEUWSBLAD VDOR ZUID HOLLAND EN ÜIRÉEHT Telef. 20. Tel.-Adres: Vaunooten S. A W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN, HAVEN 25. Postrekening 13763 1 OPENBARE LES JAN KORTLAND SCHOOL. De openbare lessen welke Maandag- en Dinsdagmiddag in de Jan Kortlandschool werden gehouuen, hebben de belangstel ling van verscheidene ouders getrokken. De lessen, welke aantrekkelijk waren ge arrangeerd, vonden van de zijde der kleuters enthousiaste medewerking en meer dan eens hebben de genoodigden hartelijk geiachen om de zelfbewuste wijze van optreden van hun spruiten. De Maandagmiddag was voor de klein ste kleuters gereserveerd, terwijl gister middag de grooteren een beurt kregen. Toen werd het sprooltje van Asschepoes- ter gespeeld. De In sierlijke pakjes ge stoken kleinen wisten zich verdienstelijk van hun taak te kwijten, er waren leuke dansjes en vooral de hoofdpersonen, de prins en Asschepoester, hadden de belang stelling. Maar ook de anderen gaven hun beste krachten en zoo nu en dan maakte een opmerking of wenk van een jeugdige medewerker, die buiten zijn boekje ging, de algemeene vroolljkheld gaande. In de pauze werden de ouders en andere ge- noodigden op thee onthaald, waarna de kleuters In een der leslokalen met ringen gooien, tollen, touwtje trekken en henge len, gelegenheid kregen om een verras sing te pakken te krijgen, wat vanzelf ook weer niet onder doodsche stilte plaats vond. Toen alle kleuters van een pakje voorzien waren, werd het opgetogen troepje in een ander lokaal op melk en gebakjes onthaald. Mej. Wolthoorn nam daarna afscheid van de kleinen, die zie school gingen ver laten en reikte hen een boekje uit ttenbogaert, 34 Jong, 25 j. 65 j., echtge* Beren ts, 73 j. iên1-6 meer f ig halven worden .De irt enls, 11 mnd. [aart. a I stma, 35 j, en 8 j. 3EL. Maart 'an C. van dei tetyi, 23 j., en van den Berg, J. j„ en T. Ne- e, 27 j, en A. ila, d. van W. >n. er, 26 en T. -Langerak). 5 regels f 1.80 f 0.20; derde prije. Adver- gretis ge- Gorcumer 'an J. van der Ie, s. van M. v a Lent 26 j. en L M L Helden. ermeulen e Sinds eeuwen kent ohs werelddeel de ongelukkigen, die, gevlucht of verdreven uit eigen land, schuilplaats zoeken in een andere staat, waar zij om hun beginselen, geloof of staatkundige opvattingen met vervolgd worden. In vroegere eetiwen wa ren het de Hugenoten, de Waldenzen, de Geuzen, de Hervormden, de Fransche édelen, de Patriotten, de Bonapartistcn, in onze tijd de Grieken, de Armeniërs, de Russen, de anti-fasclsten en dan alle eeuwen door, ook nu nog: de Joden. Zij werden verjaagd uit Spanje, Portugal. Po len, Rusland, Roemenië en Op onmensche- lyke wijze uit Dultschland en weldra uit Oostenrijk. In Dultschland mogen zij nigt blijven en zij mogen het land ook niet verlaten, tenzij zij alles Willen achter laten, wat zij bezitten en als bedelaars naar den vreemde willen trekkën. Blijven ze, dan wordt het hun onmogelijk ge maakt in hun onderhoud te voorzien. En diezelfde benepen, kleine, wreede kwel zucht, welke de regeerlng van bet Dult- sche rijk toepast op haar Joodsche land- genooten, zal zij gaan laten drukken op de vele Oostenrij ksche Joden. Dat vraagstuk van de bultenlandsche vluchtelingen Is bezwarend en bezwaar lijk. Het medegevoel dringt om hen op te nemen en te helpen, het nuchter ver stand redeneert, dat men zelf al zooveel hulpvragenden en werkzoekenden heeft en daarom niet onbegrensed vreemdelin gen asiel kan verleenen. Kort geleden heeft onze regeerlng voorstellen gedaan tot naturalisatie van vreemdelingen, in totaal ongeveer 2000, zonder de Dij hen behoorende gezinsleden en een veel groo- ter aantal wacht op indiening van hun verzoek. Dit zijn, begrljpe men wel, vreem delingen die hier reeds geruimen tijd wo nen en die in hun onderhoud kunnen voorzien, maar wie zal net getal bereke nen van hen, die pas kort over de gren zen zijn gekomen of die er naar snakken in het vrije Nederland te komen? Steeds meer landen sluiten hun grenzen voor die vluchtelingen, van wie de opgejaagde Jo den het meerendeel vormt, met het on der het niet geheel te weerleggen motief, dat men niet ongestraft tienduizenden Advertentie elke regel plaatsing tentiën i plaatst ia woorden tot mej. Stuurman, de opvolgster van mej. Wolthoorn. Ook zij Is zeven jaar aan deze school verbonden geweest en al die tA)d was er een prettige samenwerking tusschen onderwijzeressen. Spr. was dan ook niet bevreesd of de nieuwe onderwij zeres zou ook goed met mej. Stuurman kunnen opschieten. Hij sprak de wensch uit, dat het nieuwe hoofd de voetstappen van haar voorgangster zou drukken. Mej. Stuurman dankte den heer De Haas voor zijn hartelijke woorden en het bestuur voor de benoeming en hoopte dat de samenwerking tusschen de verschil lende belanghebbende groepen steeds zoo zou blijven, als zij tot nog toe geweest Is. Hiermee was de plechtigheid beëindigd. JUBILEUMFEEST OP 1 SEPTEMBER. Deelname optocht en speL Zaterdag 3 uur zal In het Nutsgebouw een vergadering worden beleed blijkens de advertentie In dit blad, om zoo spoe dig mogelijk te kunnen bepalen wie aan het Hlstorlsch-Romantisch spel willen en kunnen mee doen. De opkomst dient zoo groot mogelijk te zijn en degenen, die verhinderd zijn, kunnen aan anderen mededeeling doen of zij wenschen deel te nemen, zoodatde commissie spoedig de verdeeling en het aantal costuums zal kunnen bepalen. nnez, z. van A en H. Vlot 1. van der Vel- jmells, z. vanj. der Plas. [aard en M. de Verschijnt:Maandag, Woensdag en Vrydag. Pry» bii vooruitbet*- ung voor Schoonhoven per 8 i.aandeu 1.25 p. post 1.50 Met verzekering 15 cent» meer A BONNE’S, die »<eh aan onae administratie QüAfi Gulden by levenslange LvUU ongeschiktheid. opgeven voor de verzekering, zijn volgen» de va«tge»telde bepalingen legen ongevallen veraecerl voor bedragen, gewaarborgd door de NLKUWK HAVBANK te Schiedam, van 4AA Gulden by QAA Gulden by verlie» 9 AA Gulden bij verlie» 1AA Gulden bij verhea zrr» Gulden by verlie» van De verzekerde moet ia hei VVV overlyden. jVv van hand ot voet, AiVU van een oog. 1W van een duim. UU een anderen vinger. bezit z.jn van een poli» Na nam de voorzitter van de Jan Kortand- school, de heer A. J. de Haas, het woord, in verband met het feit, dat het hoofd der school, mej. C. A. M. Wolthoorn, het kleuteronderwijs hier ter stede gaat ver laten. Vooraf hadden eenlge kleuters on der het voordragen van een afscheidslied aan mej. Wolthoorn namens de ouders bloemen en een geschenk, bestaande uit een zilveren vork en lepel aangeboden, waarvoor mej. Wolthoorn harte lijk dank zegde. Mej. A J. Stuurman hoopte nog dat 1 mej Wolthoorn In Rotterdam wel mocht gaan en dat zij de Jan Kortlandschool niet zou vergeten. Vervolgens bood zij haar een ingelijste foto van de school aan. De heer De Haas zeide zich nog goed te herinneren, dat zeven Jaar geleden de Jan Kortlandschool werd geopend. Uit de stroom van sollicitanten voor hoofd der school heeft men toen een goede keus ge daan. Het bestuur heeft zich nooit met de interne aangelegenheden van de school behoeven te bemoeien. Ook van de zijde der ouders was er niets dan lof voor het werk van mej. Wolthoorn. ZIJ gaat thans naar Rotterdam in verband met de ver betering van haar positie. Als het aantal bij deze school belanghebbende ouders driemaal zoo groot was. en ook de flnan- cleele bronnen toenamen, dan zou spr. zich met hand en tand tegen dit ver trek hebben verzet, daar men mej. Wolt- hoom dan een salaris zou hebben kunnen ultkeeren, dat In overeenstemming was met haar capaciteiten. Spr. had de over tuiging dat mej. Wolthoorn In Rotterdam succes zou hebben, daar zij. paedagogische talenten bezit en In toepassing brengt het mooie woord van Jan Ligthart, „De heele opvoeding is een kwestie van liefde, geduld en wijsheid". Namens het bestuur bood spr. mej. Wolthoorn een kunstaarde- werkbord aan, vervaardigd op de plateel- fabriek „Schoonhoven” en voorstellende de Jan Kortlandschool. Mej. Wolthoorn zeide, dat de afgeloo- pen zeven jaren steeds de mooiste van haar leven zouden blijven. Zij had het In dertijd zeer op prijs gesteld dat men haar op’nog zoo jeugdige leeftijd aanstelde als hoofd van de Jan Kortlandschool. Voorts dankte zij mej. Stuurman en mej. v. d. Houten, de dames van het bestuur en de moeders voor het voorbereiden van deze middag. Mej. Wolthoorn herinnerde er nog aan, dat de samenwerking tusschen bestuur, personeel en ouders steeds uit stekend was geweest en dat zij hier bui tengewoon prettig had gewerkt. ZIJ dank te nog mevr. Groesbeek en mevr. De Haas voor de medewerking en voorts alle be trokkenen voor hun steun en de mooie geschenken. De heer De Haas richtte nog enkele rk, oud 24 jaar iaar. A P. y. m C. de Ruiter, T. Bakker en Wlllempje, d. Meijwaard. en P. T. Boe- van P. A. van Nelly Ma an K. Juck en i P. van Hou- zer. Jan, z. S. Schaap. L. Korporaal •enhoven, 23 j, Schippers, 21 j m. 30 j„ en T - J. Voormolen, en A Rozen- BEVESTIGING MEJ. DS. H. C. LUIJT. De bevestiging van mej. da. H. O. Luljt als predikante der Remonstr. Geref. Ge meente zal Zondag 10 April, des morgens half elf, plaats hebben door prof. dr. G. J. Heerlng te Lelden. „SCHOONHOVEN VOORUIT". De derde poging om een vergadering Van de winkellersvereenlging „Schoonho ven Vooruit" te beleggen, kan als ge slaagd beschouwd worden. Gisterenavond, toen de vergadering plaats had, waren in hotel a la Station met het bestuur In to taal achttien personen aanwezig, toen de voorzitter, de heer C. de Gruyter, opende. Hij wees er daarbij op, dat, niettegen staande het de indruk wekte dat de ver- eeniging in het afgeloopen jaar niet veel gedaan had, er nog verscheidene zaken zijn behandeld en besproken. Dat het niet tot daden kwam, vond zijn oorzaak in het feit, dat de financieele toestand niet roos kleurig was. Verder was men van meening dat men zoo weinig mogelijk moest doen ten einde eerst financieel weer wat op adem te komen. Ook ten opzichte van de V.V.V. is in 1937 weinig gedaan, mede door het feit, dat van andere zijde geen medewerking werd verleend. Spr. meende evenwel, dat het op de weg der vereenl- ging ligt om het V.V.V. werk nog eens ter hand te nemen en merkte tenslotte op, dat de winkelweken bijna nergens ’n suc ces blijken te zijn, zoodat men zich op ander terrein zal moeten begeven. De notulen werden onveranderd vast gesteld. Uit het jaarverslag van den se cretaris, den heer A. van Iperen, bleek o.a„ dat het ledental vrijwel stationnalr bleef en ongeveer vijftig bedraagt. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer A. Elsenaar, meldde aan ontvang sten f 337,48, uitgaven f 258,30, batig sal do f 96,74. Het spaarzegelfonds had een batig saldo van f 828,93. Een aantal ingekomen stukken werd voor kenninsgevlng aangenomen. Inzake een schrijven van het Borgstel- JAARVERGADERING SCHOONHOVEN SCHE BESTURENBOND. Maandagavond werd in het Veerhuis onder voorzitterschap van den heer P. J. van Harmelen de jaarvergadering ge houden van de S. B. B. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Heijkoop, bleek, dat de S BB. thans 200 leden telt. Het bureau voor arbeidsrecht heeft 50 adviezen verstrekt. Na eenlge discussie werd het verslag van den secretaris goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer J. de Vaal, bleek, dat in 1937 een saldo aanwezig was van f 152,68; de inkomsten bedroegen f 193,25, de uit- gaven t 174,23, saldo 1938 I 171,70. flet I verslag van het St. Nicolaasfeest ver- I meldde een sluitende rekening. Tot leden van de controlecommissie werden aangezocht de heeren J. Koppe- nol en J. van Oostrom. Na mededeeling van eenlge ingekomen stukken werden als afgevaardigden naar het op 8 Mei te houden congres van be sturenbonden gekozen de heer J. Heij koop en als diens plaatsvervanger de heer S. Klein. Als afgevaardigde naar de jaar vergadering van de federatie van bestu renbonden werden een gedelegeerde uit de afdeellng Bergambacht en de heer S. Klein aangewezen. Naar de 3-jaarlijksche algemeene vergadering van het N.V.V. werd wegens de hooge daaraan verbon den kosten ditmaal geen afgevaardigde aangewezen. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren P. J van Harmelen en J. Heij koop, bij acclamatie herkozen. Tot lid In de commissie voor ontspanning en ont wikkeling van werkloozen werd in de plaats van den heer A. Kars, die geen deel meer uttmaakt van de SB B., gekozen de héér W. van Holten. Hierna werden de notulen van de vorige jaarvergadering gelezei). Er ontspon zich over deze notulen eenlge discussie over steun en medewerking, die zouden wor den verleend aan een zlekenhulïverple- gingsfonds. Nadat een en ander door den voorzitter was toegelicht, werden de no tulen vastgesteld. BIJ de rondvraag kwamen verschillende moeilijkheden en bezwaren ter sprake, die zich voordeden bij de steunverleenlng en werkverschaffing. ZIJ werden door den voorzitter beantwoord. Na de sluiting werd een tombola zonder nieten gehou den. JAARVERGADERING EN OUDER AVOND CHR. U.LO. Gisteravond werd in de Willem de Zwijgerschool de jaarvergadering gehou den der vereeniging, waarvan de Chr. UL.O.-school uitgaat. Als gewoonlijk was deze jaarvergadering weer mét ’n Ouder avond gecombineerd. Geopend werd met het zingen van Ps. 75 1 en 4, waarna de waarn. voorz., de heer H. Scheer, een gedeelte van Lucas II voorlas. In zijn openingswoord deelde de heer Scheer mede, dat de voorzitter der vereeniging, de heer W. Hooijkaas, hoewel herstellende van zijn ernstige ziekte, nog niet in staat was deze verga dering te lelden. HU hoopte dat de heer Hooijkaas binnen niet al te 'la^ge tijd hersteld zou zijn en u tte na een woord van welkom de wensch, dat deze avond de band tusschen school ep huis verster* ken zou. De heer Scheer richtte zich daarna tot een zestiental leerlingen, die bij het ein digen van de vorige cursus de school ver laten hebben en bood hen, namens het bestuur, met een hartelijke toespraak elk een bijbel aan. Aangezien de heer A. M. Valk later ter vergadering verscheen, las de heer J. B. Jansen notulen en jaarverslag. Uit dit laatste bleek, dat de resultaten van het onderwijs gunstig waren geweest. Van de 18 candidaten behaalden 16 het diploma. Het leerlingental bedroeg gemiddeld 100. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer S. van den Oever, bleek, dat de financiën zich gunstig ontwikkel den. Het bezit der vereeniging is thans ruim f 800. De heer Visser bracht, mede namens den heer Quack, een gunstig rapport uit over het nazien der rekening. Voor het nieuwe boekjaar werden als commissie voor het nazien der rekening aangewezen de heeren AC.Boogaart en C. de Goelj. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren J. B. Jansen en S. van den Oever herkozen. Belden namen hun herbenoe< ming aan. Na een pauze, waarin thee geschonken werd en waarin een ruim gebruik ge maakt werd door vele ouders van de ge legenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen en met het onderwijzend per soneel over de leerlingen te spreken, voer de de heer W. Ovaa het woord oven Voorlichting bij beroepskeuze. In deze inleiding wenschte de heer Ovaa te wijzen op enkele fouten, die bij de beroepskeuze door ouders en opvoeders worden gemaakt en op het voorrecht om de zegen te kennen, van met liefde en energie in het dageiijksch beroep te mo gen arbeiden. Fout noemde de heer Ovaa de veel voorkomende gedachte, dat de kinderen het verder moeten brengen dan de ouders. Ze worden daardoor veelal ge dwongen hooger te grijpen dan waartoe de aanleg gaat. Belangrijker is, dat men, wat men doet, met liefde doet. Spr. zette het nut der adviesbureau* voor beroeps keuze uiteen. Van enkele dezer deelde spre ker eenfge nadere bijzonderheden mee. Nadat een over dit onderwerp gestelde vraag beantwoord was, las de heer Scheer nog een stukje proza, een fijngevoelde schets uit het Vfaamsche leven. Voor de pauze had de heer Scheer dit eveneens gedaan. Na rondvraag en beantwoording werd nog een couplet van den Avondzang ge zongen. waarna de heer v. d. Oever in dankgebed voorging. DE VOGELWET. In verband met de nieuws Vogelwet verzoekt de politie ons hen, die In het bezit zijn van beschermde Inheemsche vogels, kooivogels, opgezette vogels enz., erop attent te maken dat hiervan zoo spoedig mogelijk kennis moet worden ge geven Aan het politiebureau, willen zij geen proces-verbaal oploopen. HEROPENING SCHOENMAGAZIJN. Van Meerkerk’s Schoenmagazljn op d« Haven W.-Z. heeft een belangrijke uit breiding ondergaan. De reeds modem in gerichte winkel is daardoor nog meer aangepast bij de laatste eischen en kan nu stellig tegen de beste zaken in de groote steden wedijveren. Zaterdag heeft de heropening plaats. Wij verwijzen naar de advertentie indif nummer en vestigen in het bijzonder de aandacht op de daarin aangckondlgde verrassing. KAPSALON WORDT HEROPEND. De heerenkapsalon Koestraat 79 is op nieuw van exploitant verwisseld. Zater dagavond zal de heer J. M. de Bruin, ge diplomeerd heerenkapper, deze keurig en modern ingerichte salon heropenen. Wij vestigen de aandacht op de desbetreffen de advertentie in dit nummer. 6 j. J tgen. ▼an K. ekhuijzsn, j. gezinnen kan opnemen, als In eigen land reeds tienduizenden vergeefs om arbeid vragen en onderstand behoeven. Het vraagstuk van de Joodsche vluch telingen is een wereldvraagstuk gewor den. Hen alle over te brengen naar Pales tina of een ander land is al lang niet meer mogelijk. Indien al niet in Palestina de Arabieren zich verzetten tegen het toelaten van zoovele vreemdelingen, dan nog zou het niet mogelijk aijn In dat land ar beid en brood te vinden voor duizenden, die, alleen omdat zij zijn, van alles beroofd mochten worden In hun eigen land. Voor andere landen, staten of koloniën iz het niet veel minder moeilijk. Men zuchtte wel hiterover, men be klaagde wel de ongelukkigen, voor wie men zijn deur sloot, maar deed niets. Roo sevelt, de president van Amerika, is de eenlge man geweest, die begrepen heeft dat men hen niet hielp met zuchten en beklag, maar die gezegd heeft dat men ook wat moet doen en het verheugt ons dat verscheidene regeerlngen van andere staten zich niet verborgen hebben achter voorwendsels, maar zich dadelijk bereid verklaard hebben daarover gezamenlijk te confereeren. Ook Nederland. Waarschijnlijk zal Amerika de toe lating tot de Vereenlgde Staten verrui men en dat zulks noodlg is blijkt uit de volgende cijfers. Het aantal Oostenrljk- sche landverhuizers dat in een heel jaar in Amerika mag worden toegelaten be draagt thans 1400; op één dag echter, na de Dultsche bezetting, waren er in Wee nen 1500 aanvragen meest van Joden die emigratie naar Amerika vroegen. Den volgenden dag kwamen er 1800 bij. Maar Amerika heeft zelf 13 mlllioen werkloozen! Wanneer evenwel de niet-faaclstische lan&en overleg gaan plegen en allen van goede wille zijn, zal er stellig op de groo te wereld wel asiel te vinden zijn voor de tienduizenden, die niets hebben mis dreven, die werkzaam, ordelijk en scherp zinnig zijn en onder wie ver uit het ge ringste aantal misdadigers voorkomt. K. lingsfonds voor Gouda Omstreken om een bijdrage, werd besloten eerst bij het fonds Inlichtingen In te winnen omtrent een geval In Schoonhoven, waarin een particulier die niet „safe” was, door het fonds was gesteund, ten koste van de middenstanders. In de kascommissie werden benoemd de heeren Van Kesteren en Baars. De bestuursleden, de heeren A. van Ipe ren, A. Elsenaar en C. de Gruijter. wer den herkozen. Als voorzitter werd herko zen de heer De Gruijter. Over het voorstel tot opheffing der koop- en spaarcampagne werd uitvoerig gesproken. Tenslotte werd besloten eerst overleg met de spaarders te plegen voor een definitief besluit genomen zou wor den. De contributie, het salaris van den se cretaris en het bodeloon, werden op de oude bedragen gehandhaafd. Uitvoerige besprekingen lokte ook uit de bestuursmededeellng inzake de orga nisatie van een middenstandscursus in Schoonhoven .Tevens werd hlefbij behan deld een schrijven van de Kon. Ned. Mid denstandsbond, waarin „Schoonhoven Vooruit" verzocht werd, zich bij deze bond aan te sluiten. Aanvankelijk was het bestuur van meening, dat men zich niet moest ttanslulten, daar dit moeilijk heden met zich zou kunnen brengen. Wanneer men zich namelijk landelijk ging organlseeren. zou een aantal leden er bezwaar tegen kunnen hebben om bij een neutrale bond aan te sluiten. Men ging er tenslotte mee accoord, dat het bestuur eerst Inlichtingen omtrent aan sluiting bij de bond en de middenstands cursus Zou inwinnen, om dan in een vol gende vergadering met een voorstel te komen. Eventueel zou dan ook een spre ker worden uitgenoodlgd om de vesti- glngseischen voor de middenstand uiteen te zetten. In de rondvraag deelde de heer J. B. van Driem mee, dat er weer een aantal aanvragen inzake het V.V.V. werk ontvangen. Men zal nu meer aandacht gaan be steden aan de onderafdeeling Vreemdelingenverkeer. Na een gratis verloting volgde sluiting. Maart. 'l in G. Koolhaas gje, d. van D. v. totje, d. van H. - Adriana Wll- ckay en J. van van C. J. Hoo- Cornells, z. uten. 1 Heukelotn, 65 H. van Zon, 22 10 j. J. Bud- igeneel, 20 j. j„ en J. Moes, 24 J„ en J. p. temer, 24 j„ en

Schoonhovensche Courant | 1938 | | pagina 1