I sNederlands Volksherstel N ik Verschijnt eiken Vrijdag :n Zn EN No. 2 Vrijdag 25 Mei 1945 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Abonnementsprijs per kwartaal f0.75 bij vooruitbetaling. Bureau Regeerings-Commissaris uik en en, eid res né wij met ikt. De zorg voor den medemensch is en karaktertrek van het Nederlandsche olk. In tijden van voorspoed, in tij en van tegenspoed, steeds heeft hier e lande, de zorg voor den in nood eraakten landgenoot een vooraanstaan- e plaats ingenomen in het denken van ons volk. Het kon dan ook niet anders of allerwegen in het Nederlandsche volk, hoewel het nog zwaar gebukt ging onder den steeds gruwzamer bezetter, werden plannen gevormd, om na den oorlog de in noodgeraakte landgenoo- ten weder op de been te helpen. Vele waren de initiatieven op dit gebied, uit den aard der zaak alle illegaal. De bezetter duldde zulke ge- •dachten niet. Teneinde al deze voorbereidin gen in samenwerkende, geordende ba lpen te leiden, benoemde de Regeering te Londen, op voorstel van Vertrou wensmannen, ondergeteekende tot Re- geerings-Commissaris. Zoo ontstond Nederlands Volksherstel. Nederlands Volksherstel beoogt de overkoepeling, beoogt het in samen werkend verband brengen van al die organen, lichamen, organisaties, ver- eenigingen en particuliere personen, die zich tot doel hebben gesteld, de materieele, physieke en geestelijke wederopheffing van allen, die door den oorlog zijn getroffen. Een schier onbegrensd arbeids veld En toch begrensd In de eerste plaats zullen de ma terieele nooden voorop gaan, de an dere volgen. De materieele hulp zal begrensd worden door de mogelijkheid of liever gezegd de bijna onmogelijk heid deze hulp te verleenen. Er is nog maar zoo weinig. Er werd reeds zooveel geholpen. En toch zal er geholpen moeten worden en goed. Hiervoor is noodig een grootsche samenwerking, een geweldige krachts inspanning, een nog nooit gekende op offeringsgezindheid. Laten wij er goed aan denken. Dit maal is het niet alleen een plicht van ons, ditmaal is het een recht van van onze getroffen landgenooten. Nederlands Volksherstel zal niet rusten voor en aleer aan dit recht, aan dezen plicht is voldaan. Nederlands Volksherstel rekent op het Nederlandsche Volk. Mr. E. E. Menten. Wij vernemen, dat hoogstwaar schijnlijk begin volgende week, door Canadeesche troepen in of nabij Gouda een show zal worden ge houden van alle mogelijke bewape ning van een legercorps. In de nieuwe Carrosseriefabriek van de N.V. »Verheul« aan den Henegouwerweg zal de groepeering plaats vinden. Weekblad voor Waddinxveen n

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1