Verschijnt eiken Vrijdag No. 3 Vrijdag 1 Juni 1945 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Abonnementsprijs per kwartaal f0.75 bij vooruitbetaling. Officieële Mededeelingen, Bekendmakingenenz. Ingevolge de verordering dd. 12 December 1944 van den Chef van den Staf Militair Ge zag, waarbij de Besluiten betreffende den Wederopbouw I en II van 21 en 24 Mei 1940 benevens het Besluit betreffende de Bouw nijverheid van 24 December 1940 behou dens enkele kleine wijzigingen van kracht zijn verklaard, blijft het verboden met de uitvoering van eenig bouwwerk te beginnen, alvorens daarvoor de goed keuring van den Algemeen gemachtigde voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid is verkregen, onverschillig of men over het daarvoor noodige ma teriaal beschikt of niet. Een uitzondering bestaat slechts voor het uitvoeren van schilder-, behang- en witwerk waarvoor door den Algemeen Gemachtigde een algemeene goedkeuring verleend is. Hier onder valt echter niet het plaatsen of her stellen van glaswerk. Als bouwwerken worden aangemerkt alle boven- en ondergrondsche werken met inbe grip van bijkomende werken, onderhouds- en herstelwerkzaamheden. Voor het verkrijgen van een goedkeuring wende men zich tot het gemeentelijk Bouw en Woningtoezicht, Tevens worden aldaar inlichtingen verstrekt over hetgeen gedaan moet worden ter verkrijging van materiaal- toewijzingen. Alle loopende goedkeuringen en alle nog geldige materiaaltoewijzingen zijn met in gang van heden vervallen. Hij, die opdracht geeft tot de uitvoering van een bouwwerk zonder daartoe goedkeu ring van den Algemeen Gemachtigde te heb ben verkregen, wordt ingevolge artikel 8, lid 1, van het Besluit betreffende de Bouw nijverheid gestraft. Verordening rijvergunningen. De burgemeester van Waddinxveen brengt ter algemeene kennis, dat af kondiging is geschied van de veror dening Rijvergunningen en Autobus verordening. Verzoeken om rijvergunning (de for mulieren zijn ter secretarie verkrijg baar) kunnen worden ingediend bij de agenten en sub. agenten van den rijksautobevrachtingsdienst. Registratie motorrijtuigen. Op last van het militair gezag is afgekondigd de verordening registratie motorrijtuigen, waarin o.m. is bepaald, dat ieder houder van een motorrijtuig verplicht is daarvan aangifte te doen. Deze aangifte wordt voor de ge meente Waddinxveen opengesteld van Vrijdag 1 Juni t/m Donderdag 7 Juni 1945 ter gemeente-secretarie van 9.— tot \2X\2 uur. Men brenge alle beschei den, die op het voertuig betrekking hebben, mede. Waddinxveen, 30 Mei 1945 De burgemeester, Mumsen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, waren er in de oorlogs jaren veel melkbussen in omloop bij particulieren. Deze bussen werden ge bruikt voor het bewaren van tarwe, olie e.a. Nu van overheidswege de veehouders bevolen wordt al de melk af te leveren aan de fabriek, teneinde de melkdistributie goed te laten func- tioneeren, zou het in het algemeen belang goed zijn, wanneer die parti culieren die in het bezit zijn van melkbussen, deze ten spoedigste in leveren bij den P. B. H. Plasweg 8, dan kunnen verscherpte maatregelen uitblijven. Weekblad voor Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1