Verschijnt eiken Vrijdag Het lied van Volksweerbaarheid. Goedereninzameling Nederlands Volksherstel. No. 5 Vrijdag 15 Juni 1945 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Abonnementsprijs per kwartaal f0.75 bij vooruitbetaling. Schettert klaroenen, met krachtige stooten, Zonen van Neerland, het rusten gestaakt. Kondigt, bazuinen, den dag aan, den grooten Heerlijken dag, dat mijn Holland ontwaakt. Op dan, gij mannen, bezield met nieuw leven, Machtig door geestdrift, die nimmer versaagt, 't Vaderland roept, niemand achtergebleven, Krachtige inspanning wordt ons gevraagd. Niet meer geweifeld, weg kleinmoed en suf- [heid, Wijk, onverschilligheid, die ik verfoei Lentewind ruisch, en verdrijf al die mufheid, Klink onze leus, frisch als stormengeloei: Alle man weerbaar, geoefend, strijdvaardig Krachtig door tucht, vroom en vroed, [onbevreesd, Trouw aan Oranje, den vaderen waardig, Kloek van karakter, doortastend van geest. Vruchten desvredes, ontkiemen en groeien, Brengen ons voorspoed en zeeg'nen het land, Geestkracht ontwaakt, idealen ontbloeien, Weerbaarheid brengt ook dat alles tot stand. Vrijheid,mijn hoogste goed, weet ik dan veilig, Want als een vijand ooit pogingen deed 't Land te betreden, mij dierbaar en heilig, Voorwaarts dan mannen, hij vindt ons [gereed Dinsdag had de goedereninzame ling voor Nederlands Volksherstel te Waddinxveen plaats. Zonder meer kunnen we zeggen dat het de stoutste verwachtingen verre heeft overtroffen. Waar nog maar kort geleden de plannen werden uitgebroed om in Den Haag of in Wageningen de Ne derlanders te gaan beroven van have en goed rijzen vandaag hoog op de bewijzen van de vaste wil tot herstel en de uitingen van innig mededogen met de beroofden. We zullen hier geen opsomming trachten te geven van 't aardewerk, textiel, keukengerei, kleding, schoenen, meubilair, enz. enz. Een volledige inventarisatielijst zal worden gepubliceerd en bekendgemaakt. Dit moet ons van 't hart Waddinx veen is weer trouw gebleken aan zijn schoonste traditiën op een ontroerende wijze. Deze machtige demonstratie van hulpverlening aan dat deel van ons volk dat alles verspeelde, is een his torisch moment in het geschiedboek onzer gemeente. Het Zuidkade-schip met zijn schijn baar oneindige voorraad, de weggaande en aanrollende wagens, de geestdrift van allen die hielpen, Concordia dat zijn eertijds „verboden" klanken deed schallen, het vlagvertoon en de intense blijdschap van hem, die zijn enigste winterjas naar binnen zag dra gen, omdat hij niets anders had te geven. Zowel als van hem die, twee volle wagens nodig had om 't geen hij ter beschikking stelde, weggewerkt te krijgen dit alles is onvergetelijk, schoon en machtig. Dit geeft ons de moed, om ondanks teleurstelling, gekanker en gedruktheid voort te gaan. Weekblad voor Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1