No. 6 Vrijdag 22 Juni 1945 le Jaargang Verschijnt eiken Vrijdag Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Abonnementsprijs per kwartaal f0.75 bij vooruitbetaling. Opgedragen aan Arie van de L.O. Wie stond er in de oorlogstijd Geregeld op de bres Wie zorgde voor 't verbergen van Een mens, geweer of mes Wie maakte, zij 't ook illegaal Voor ons eigen volk een goed journaal Dat deed de ondergrondsche, onze eigen [Ondergrondsche. Wie durfde in deez' oorlogstijd Die onderneming aan Wie heeft met kans op eigen dood den mof veel kwaad gedaan Wie bracht zijn nachten dikwijls zoek Bij munitie op een weilandhoek Dat was de ondergrondsche, onze eigen [Ondergrondsche. Wie redde veel menschen van den dood Door t schrikbewind der Heren Wie hielp ook velen uit den nood Met bonnen, geld en kleren Wie hielp, al wat. hij helpen kon Hoewel hij zelf er niets bij won Dat deed de ondergrondsche, onze eigen [Ondergrondsche. Maar weten alle menschen nu, Waarom dat is geschied Vv ij dulden toch op eigen erf Zoo n vreemde heerscher niet Wij wilden hier geen dwingelandij Ons land behoort aan U, aan mij En aan de ondergrondsche, onze eigen [Ondergrondsche. Wij gaan dus allen aan de slag Voor de opbouw van ons landje. Wij willen Vrede, Vrijheid, Recht En helpen elkaar een handje. Alleen door Eenheid krijgt men macht En daardoor ook weer nieuwe kracht ZieDat wil de ondergrondsche, onze [echte Ondergrondsche. Officieèle Mededeelingen De Burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat hij te beginnen op 27 Juni 1945, des Woensdags van 11 tot 12 en des Donderdags van 2 tot 3 uur, zooveel mogelijk, voor het pu bliek te spreken zal zijn. Gemeentelijk bureau van roerende goederen van vijanden en landverraders. Door den Militairen Commissaris voor Gouda e.o. zijn benoemd als leden van het bureau Roerende goederen van vijanden en landverraders in deze ge meente de heeren D. B. van der Most, J. J. van der Loo en C. G. J. Stoop. Het bureau is gevestigd Kerkweg 165. Inlevering Vuurwapenen. De Chef Staf Militair'Gezag heeft bepaald, dat alle vuurwapenen en mu nitie, die zich nog in het bezit bevin den van burgers vóór 24 Juni a.s. moeten worden ingeleverd op het dichtsbijzijnde politiebureau. Op grond van het bepaalde in de Gemeente verordening is het zwemmen in de Gouwe ver boden. Thans is bovendien door het Militair Gezag het zwemmen in de openbare wateren verboden binnen een afstand van 2 km vanaf de grens der bebouwde kom. Ingevolge bovenstaande verbodsbepaling wijs ik er nadrukkelijk op dat, vooral met het oog op besmettings-gevaren, het zwemmen in de Gouwe en andere openbare wateren in deze ge meente verboden is en ik waarschuw er voor dat vanaf heden hiertegen door de Marechaus see streng zal worden opgetreden. Gelegenheid tot zwemmen bestaat er iederen dag volop in de Gemeentelijke bad- en zwem inrichting aan de Kanaaldijk. de fung. burgemeester, ALBARDA Goederen van vijanden en landverraders. De Militaire Commissaris voor Gou da en omstreken heeft een aantal Weekblad voor Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1