Verschijnt eiken Vrijdag No. 7 Vrijdag 29'Juni 1945 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Abonnementsprijs per kwartaal f0.75 bij vooruitbetaling. Officieële Mededeelingen, Blik bewaren. De burgemeester van Waddinxveen ver zoekt de huisvrouwen met nadruk en zulks in het belang van de Nederlandsche Blikin- dustrie, om alle, thans zoo rijkelijk aanwezige leege blikken, niet weg te gooien, doch deze afzonderlijk te bewaren en af te geven aan den Rijksophaaldienst (L. Rip), die geregeld om de 2 k 3 weken o.a. ook de lompen komt ophalen. Waddinxveen, Juni 1945. De Burgemeester, ALBARDA, fung. Burgem, Waarom het zoo langzaam gaat. Een mensch hoeft geen profeet te zijn om met zekerheid te kunnen voorspel len dat het met den wederopbouw van ons land heel wat langzamer zal gaan dan wij eigenlijk hadden verwacht, en zeker eindeloos veel langzamer dan wij hadden gehoopt. Wie koesterde in deze afgeloopen jaren niet de verwachting in zijn hart, dat de bevrijding als bij tooverslag het einde van alle ellende; en kommer zou brengen Het was natuurlijk een onredelijke verwachting en niet allen zullen er even vast op hebben gebouwd. Wat de Mof in vijf jaar heeft verwoest en geroofd is im mers niet zoo maar in een handom draaien hersteld. Keulen werd niet in één dag gebouwd, zoals haar inwoners nu eindelijk zelf eens aan den lijve zullen ondervinden, wanneer zij eraan beginnen moeten dat zaakje op te ruimen. Maar toch, ook al zal misschien niemand zoo onvoorzichtig zijn geweest te den ken, dat hem op den dag na de bevrijding de gebraden kippen weer in de mond zouden vliegen, vrijwel iedereen zal zich toch, bewust of onbewust, in min dere of meerdere mate met de hoop hebben gevleid dat het vanaf den eer sten dag na de bevrijding eiken dag een beetje beter zal gaan. Hopelijk doet het dat ook, en zoowel van Nederlandsche als van geallieerde zijde is zeker alles in het werk gesteld om er voor te zorgen, dat het dat doet. Maar het kan tegenvallen, zoo als het in het Zuiden is tegengevallen. Er kunnen zich honderd en één on verwachte omstandigheden voordoen, waardoor zelfs de beste plannen in de war worden gestuurd. En dat althans sommige van die honderd en één om standigheden zich zullen voordoen, dat er bepaalde plannen in de war ge stuurd zullen worden, dat het met een heeleboel dingen na de bevrijding nog niet dadelijk eiken dag een beetje be ter zal gaan, dat alles is zoo vast als een huis. (Wordt voortgezet) Vrijdagavond vergaderde het Centraal Oranje Comité in Hotel „de Unie". De avond werd geleid door den voorzitter, den Heer Mastenbroek. Eerst werd de contributie afdracht ge regeld. Hierna volgde de vaststelling van het feestprogramma. Als feestdagen werden vastgesteld 30 Augustus, 31 Augustus en 1 Sep tember. Het programma wat opge steld werd droeg de geheele goedkeuring van alle leden van het C.O.C. weg. Circa 11 uur sloot de Voorzitter deze welgeslaagde vergadering, waarin hij alle aanwezigen hartelijk dank bracht voor hun prachtige eensgezinde samen werking en zeide als ieder die in de gekozen Commissies zitting heeft op deze wijze doorwerkt, het een Oranje feest zal worden, wat uniek in de ge schiedenis van Waddinxveen zal zijn. Weekblad voor Waddinxvee

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1