Weekblad voor Waddinxveen IDKU66I1. Houdt Ucfyd&c^oiVGfid 24 Augustus* uuj Verschijnt eiken Vrijdag Dankt allen, p No, 14 Vrijdag 17 Augustus 1945 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0,75 bij vooruitbetaling Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Officieële Mededeelingen, Brandstoffen Zij die coces wenschen te betrekken van de gemeentelijke gasfabriek alhier, moeten de bonkaarten 43 en 44 BV van de brandstoffenkaart inleveren aan de gas fabriek vóór 1 September 1945. Afleve ring kan plaats hebben na 3 September. Sluiting Slagerswinkels Het gemeentebestuur heeft een veror dening vastgesteld, waarin is bepaald, dat alle slagerswinkels in deze gemeente op Woensdagmiddag na 13 uur voor het publiek gesloten zullen zijn. De burgemeester, ALBARDA, fung. burgem. Volksherstel Waddinxveen Maandag-en Dinsdagavond j.l. werden de goederen voor Duiven en de materialen voor Limburg ingezameld. Een twintigtal leiders met een goede vijftig jongeren hadden zich bereid verklaard om huis af huis aan te gaan. Voor het transport hebben velen hun auto's en wagens beschikbaar ge steld. De postdirecteur, de heer Gu- sinklo zorgde voor het verspreiden van de circulaires, 't Is één stuk bereidheid geweest om te helpen. Het binnenbrengen der goederen was een pracht demonstratie, 't Liep ons alweer „over de kop" maar dat verhoogde de geestdrift. Tenslotte zorgde een actief groepje deskundigen dat alles weer gere geld en geordend werd en alles „op z'n pootjes" terecht kwam. 't heeft de verwachtingen overtrof fen We mogen Limburg helpen. Dat stemt tot grote voldoening. Er wordt gewerkt om de juiste aantallen hamers enz. te publiceren. Ook grotere gereedschappen kwa men binnen. We denken aan de boerenwagen, een tweetal ploegen, een paar eggen, een windas, tal rijke hooivorken, harken, spaden, enz. Waddinxveen - gij deedt Uw plicht op een eervolle wijze. Wij zijn er trots op Waddinxveners te zijn. De bereidheid om te offe ren voor onze getroffen mede mensen is op onbekrompen wijze getoond. Hulde! Nieuws uit onze woonplaats Vrijdag 10 Aug. hield de R K Volksbond haar heroprich tingsvergadering. De voorzitter, de heer J. Bresser, sprak een kort openingswoord, waarin hij de tal rijke opgekomen leden welkom heette, vooral de jongeren, waaruit bleek het groote nut van de or ganisatie. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Keezen. Spreker zeide ons waarvoor de confescio- nele organisaties niet tot een een heids-vakbeweging zijn over ge gaan. Maar dat door nauwe samenwerking tusschen N.V.V., C-N. V. en R.K.W.V. een stichting van den arbeid is tot stand ge komen. Aan het einde van zijn rede wekte spreker alle leden op om zich te organiseeren in de voor hen geschikte organisatie om zoo doende een hecht blok te vormen waar wij op voor kunnen bouwen in de komende tijd. De hierna volgende bestuursverkiezing had tot resultaat dat de heeren H. Gerts, A. J. van den Berg, F. van der Klauw, J. Droog en B. Oorschot in het bestuur wer den gekozen. Een 60 tal leden gaven zich op. Hierna sluiting met gebed. Ingaande Maandag 20 Aug. zal voor de kom der gemeente een middagpostbestelling worden ingevoerd- Voor de a.s. feestelijkheden van de Oranje Vereeniging „Dorp" is het programma gepubliceerd. De nummers met gemerkt worden uitgevoerd in samenwerking met het C.O.C. Het programma is als volgt samengesteld Woensdag 29 Augustus 's avonds *8 uur een Interkerkelijke bijeenkomst in de loods van de Houthandel Alblas. Donderdag 30 Augustus *7 uur v.m. Reveille, *8 uur Kransleg- ging voor de gevallenen op het Kerk hof, *9 uur Overdracht van het Gedenk- teeken op het Raadhuis, *9 uur Groote optocht, opgeluisterd door muziek van „Concordia" en „Excelsior" uit Bos koop, 2-4 uur n.m. Groot Concert op het Dorp door de muziekvereeniging „Excelsior" van Boskoop, 2-3 uur Ring- rijden per rijwiel op het Dorp, dames en heeren vanaf 14 jaar, 3-4 uur Wip Wap of Chineesch hardrijden op het Dorp, deelname vanaf 16 jaar, 4 uur Kinderspelen op het feestterrein Noord einde (Voetbalveld), Stoofsteken voor jongens en meisjes van 5-8 jaar, Hoeden en pettenrace voor jongens en meisjes van 9-13 jaar, Hindernisloopen voor jongens tot en met 14 jaar, 6-7 Het feestterrein gesloten, 7 uur Zak loopen voor heeren en dames, *18.30 uur Orgelbespeling in de Geref Kerk door den Heer W. Mudde uit Utrecht, 8 uur Tandemrace (zonder tandems) voor dames en heeren vanaf 15 jaar, 9 uur Lampionoptocht van de Openbare School Dorp naar het feestterrein. Vrijdag 31 Augustus *8.30 uur Kinderzang bij het Raadhuis en daarna kinderspelen, 9-12 uur Con cert afgewisseld met zang door het Mannenkoor op het Dorp, 10-12 uur Hoeden en pettenrace voor dames en heeren vanaf 14 jaar, *2.30-5 uur Zwemfeest in het zwembad, 2 uur Sprietloopen en touwtrekken bij de Witte brug. Noordeinde, 3 uur Ring- rijden met paard en tilbury in het Noordeinde, Mastklimmen, Hindernis loopen voor heeren vanaf 15 jaar, Kinderwagenrace voor dames en heeren vanaf 16 jaar op het feestterrein, 6-7 uur het feestterrein gesloten, 7.30 uur Gecostumeerd voetballen, 9.30 uur Filmvoorstelling, 11* uur Groot schit terend vuurwerk op het feestterrein. Voor verdere bijzonderheden zie men de aanplakbiljetten. VOLKSHERSTEL WADDINXVEEN die, op welke wijze dan ook, hebben medegewerkt aan de ma teriaal- en goedereninzameling. Dat deze zo goed slaagde is te danken aan Uw aller spontane bereidheid, welke door ons op hooge prijs wordt gesteld. Het Bestuur. Gebrek aan de nodige materialen maakt het voor vele buurtvereen. erg moeilijk om hun buurten zoals gebruikelijk was geworden te versieren en verlichten. En toch moet onze ge meente er op de a.s. feestdagen waarlijk feestelijk uitzien. Daarom heeft het C.O.C. besloten een wedstrijd in gevelversiering uit te schrijven. Een jury is bereids gevormd en voor de fraaist versierde gevels zijn geldprijzen beschikbaar gesteld. Deel nemers gelieven zich vóór 27 Aug. a.s. aan te melden bij den Heer J. J. C. Mastenbroek, Kerkweg 228. Gevelversieringen, welke niet vóór die datum zijn ingeschreven, kunnen niet mededingen. Het C O.C. beschikt over 112 fraaie prijzen voor de kinderspelen Op 31 Aug. Willen jullie ze alvast eens be kijken, jongens en meisjes? Gaat dan maar eens neuzen voor één der etala ges van de firma Verbakei aan de Zuidkade. De Heer Verbakei was na melijk zo bereidwillig een grote etalage voor dit doel af te staan gedurende de week van Maandag 20 tot en met Zaterdag 26 Augustus a.s. Naar wij vernemen, zou het aantal inschrijvingen voor de allegorische optocht ongeveer een 40-tal bedragen. Dat lijkt niet slecht, maar als men nu weet. dat er onlangs in Pijnacker een allegorische optocht was met een deel name van ongeveer 120 nummers, dan blijkt Waddinxveen achteraan te komen. En dat mag niet! Niet achteraan, niet middenin, neen, vooraan, nietwaar da mes en heren Wij wekken u dus op, iaat u nog dadelijk inschrijvenWat denken de heeren middenstanders van een gezamelijke deelname? Bijv. een prachtige wagen van de verenigde kruideniers, een heerlijke dito van de verenigde slagers, een van de verenig de bakkers, de melkboeren, de tuinders, enz. enz. Samenwerking, herenSlaat de handen in elkaar! Het gaat om de glorie van onze bevrijdingsfeesten en onze eenheid in oranje Het ondergedoken bestaan schijnt de meeste verenigingen erg goed te bevallen Er zijn er tenminste maar 4, zegge en schrijve vier, die opgedoken zijn voor deelname aan de optocht Wil men nu naar oud-vaderlandse trant eerst de kat eens uit de boom kijken Ofis er nu werkelijk geen animo Komt, dames en heren De gelegen heid voor inschrijving voor de optocht is verlengd tot uiterIijk22Augustus a s. Meldt u nog than3 aan Een nieuw onderdeel van het feest programma vormt de vliegerwedstrijd op Vrijdag 31 Augustus des middags om half vier op het feestterrein. Dat is wat voor jullie, jongens en meisjes Er zijn fraaie prijzen voor de mooiste vliegers en voor de vliegers, die het beste staan Gaat dus maar gauw aan de slag! Opgeven, op de dag vart het feest op het terrein. Zaterdagmiddag 18 Aug.4uur zal er een groot Kringwaterpolotournooi worden gehouden. Er zal niet zooals ge woon is een winnaars- en een verlie zersronde zijn, maar alle vereenigingen krijgen gelijke kansen, doordat in iedere afdeeling in een halve competitie ge speeld moet worden. Dinsdagavond werd de wedstrijd Waddinxveen I tegen the Artillery Boys gespeeld, welke eindigde ineenEngel- sche overwinning van 2—1. Heden avond 7 uur zal de revance wedstrijd worden gespeeld. Dat niet altijd veel voorbereiding noodig is, om iets te doen slagen, is gisteren wel bewezen, met de zoo onver wachts opgekomen nationale feestdag. Geheel onvoorbereid is in enkele uren een programma uitgestippeld, in hoofd zaak volksspelen en optochten, waarvoor als gewoonlijk veel belangstelling bestond. Het buitengewoon aantal vlaggen, de aardige straatversiering op het Dorp, de vroolijke kinderoptocht en de muzikale medewerking van Concordia, brachten de echte feeststemming er spoedig in. Vooral in de avonduren was het bijzonder druk en uitte de feestvreugde zich op zulk een ongekunstelde, spontane wijze als nog nooit werd gezien in onze gemeente. Dit tot voorbeeld voor volgende feestelijkheden. De uitslagen der volksspelen zijn Zakloopen met paren1 Marinus Monster en Martha Buitelaar, 2 Jan Dulle- meijer en Jansje Both, 3 Cor Asscheman en Betty Hoogendoorn, 4 A. Verweij en Ali Rupken. Hardloopen met kruiwagens voor paren 1 Arie Hofman en Corrie van der Starre 2 H. van Mourik en Jany van der Linde 3 Verduin en Mej. Jaspers, 4 Frans Los en Sonja Appel. Tandem-race: 1 Karei den Hertog en Ina Olie, 2 C. Borg en Gré Hofman 3, G. Molenaar en N. Verheul. Nagelaten betrekkingen van illegale werkers, die door oorlogshandeling of terreur, ten gevolge van hun illegaal werk zijn gevallen, kunnen zoo noodig onder steuning aanvragen bij de „stichting 1940- 1945 p.a. den heer W. Klein, Oranje laan 19. Voor deze instelling zal einde dezer maand een collecte gehouden worden. Zaterdagavond geeft de muziekvereen. „Voorwaarts" een concert aan het Dorp.

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1