Weekblad voor Waddinxveen Verschijnt eiken Vrijdag Vrijdag 21 September 1945 le Jaargang No. 18 - I dVprclartpn etr. uiterlijk I Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Ofpcieële Mededeelingen, Inenten tegen pokken. Gelegenheid tot kostelooze inenting tegen pokken zal worden gegeven op 25 September a.s. bij den heer b. M. L. Hemminga, arts alhier, des voormiddags tusschen 8 en 9 uur. De burgemeester ALBARDA, fung. burgem. Inlevering van Bank- en Muntbiljetten en Zilverbons Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen brengen ingevolge de Tweede Uitvoeringsbeschikking Munt- zuivering" het volgende ter algemeene kennis De inlevering van bank- en muntbiljetten en zilverbons in de gemeente Waddinxveen, dient te geschieden door personen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters: A tot en met D Woensdag 26 Sept. 45 E tot en met H Donderdag 27 Sept. '45 1 tot en met M Vrijdag 28 Sept. '45 N tot en met R Zaterdag 29 Sept. 45 S tot en met V Maandag 1 Oct. 45 W tot en met Z Dinsdag 2 Oct. 45 Voorts vestigen zij de aandacht op de volgende voorschriften 1 De inleveringskantoren (d.z. het post kantoor en de coöperatieve boerenleen bank) zijn doorloopend geopend van 9 tot 17 uur. Zij zijn niet gehouden ter inlevering aangeboden bank- en munt- bil ietten en zilverbons te aanvaarden van inleveraars, die zich ten inleveringkantore vervoegen op een dag, welke niet voor hen als inleveringsdag is aangewezen. 2. De inleveraars moeten toonen: le, de geldkaart A of B. 2e, de tweede distributiestamkaart, De kassier vergelijkt of het op de geld kaart vermelde nummer overeenkomt met het nummer van de tweede distri butiestamkaart. 3e, een specificatieformulier (verkrijg baar op het distributiekantoor), waarop naam en adres van den inleveraar en een opsomming van de in te leveren biljetten en bons vermeld zijn. Het for mulier moet tevoren thuis worden inge vuld). 4e, Tenslotte moet het in te leveren geld behoorlijk gesorteerd zijn (de bil jetten moeten soort bij soort en met dezelfde zijde naar boven gekeerd) volgens de specificatie. 3. Met betrekking tot inlevering krach lens volmacht, geldt, dat de inlevering moet geschieden op den dag, die aange wezen is voor dengene of degene te wiens of te wier name de volmacht is gesteld. In afwijking van punt 3 zijn de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, de betaal meesters van de Ned. legeronderdeelen, alsmede hoofden van instellingen, bedrij ven e.d., die zich belasten met de centrale inneming van de bank- en muntbiljetten cn zilverbons van hun werknemers, wat de instellingen en bedrijven aangaat uit sluitend voor zoover betreft de aldus van hun werknemers ingenomen gelden bevoegd in te leveren op 1 en 2 October. Waddinxveen, 19 September 1945 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. ]ENNÈ ALBARDA fung. Burgem. Emmabloemcollecte De j.l. Zaterdag gehouden collecte, gepaard gaande met de uitreiking van de schildjes met het embleem der t.b.c.-bestrijding, is een waar succes geweest. De opbrengst, welke gewoonlijk met circa f 200.- ophield, bedroeg nu f 1460.35. Dit voor ogen is er reden tot grote dankbaarheid. De t.b.c.-vereniging, welke inmiddels aan een sober bestaan gewoon is geraakt en telkens met allerlei hulpmiddelen overeind moet worden gehouden, kan nu weer vooruit. En het verenigingsbestuur is dan ook werkelijk verheugd met dit mooie bedrag. Desondanks blijft grote voorzichtigheid en soberheid geboden, want de bestrijding van de ernstige ziekte, de tuberculose, is zeer kost baar en moet, wil men succes kun nen boeken, steeds intensief worden voortgezet en mag nimmer verflauwen. Verschillende inwoners waren Zaterdagmiddag - als gevolg van de luchtdemonstraties of om andere redenen - niet thuis. Zij, die daar door niet offerden en toch de vere niging een warm hart toedragen zouden hun bijdrage bij den penning meester, den heer Ph. Dijs, of diens vervanger Dr. W. van den Berg, kunnen afdragen. Er kan ook nog worden gestort op de postrekening der vereniging, nr. 63462. Elke gift, hoe gering ook, wordt gaarne en dankbaar aanvaard. Deze is meer welkom dan de „vriendelijk heid" van een „zwarte piet", die Zaterdag in een bus een bankbiljet van f 100.— stopte. Die „flauwe grap" komt in dit geval niet te pas. Had men maar een zinken dubbeltje gegevendaaraan had de kas nog iets Zou hij zijn gedrag nog niet wil len herzien Razziaduikers van Rotterdam moeten worden opgespoord 't Comité Leeflang-Lippens (C.L.L.) deed in de Rotterd. pers een oproep. C.L.L. wil Waddinxveen een blij vend aandenken aanbieden uit dank baarheid voor indertijd betoonde hulp. Een loffelijk streven, 'k Meen, dat Waddinxveen zoiets verdient. Eigen roem? Weineen, we deden allen meer dan verantwoord was. We hadden allzn in het concentratiekamp kunnen komen. En 't mooie was dat we voor t grootste gedeelte niet eens aan dachten maar ons spontaan gaven. Nu riep het C.L.L. onze hulp in om 't plan te doen slagen. Dat kan. Ieder geve zoveel mogelijk adressen op van razzia-onderduikers die hier in Waddinxveen onderdak vonden. De brood-koeriersters zijn opge roepen en ingeschakeld, 'k Doe ook een beroep op de contactpunten van de wijken. Tenslotte nog iets. Een controle commissie bestaande uit de H.H. C. P. Broer, C. Hoogendoorn, J. C. Rooymans en E. J. v. Beek hebben de boeken van den penningmeester (A. Vis Sr.) nagezien en in orde bevonden. Het batig saldo van f 346.68 werd indertijd overgedragen aan Volksherstel. De Voorzitter (A. v. d. Vusse) dankt mede namens 't ontbonden razzia-comité allen die, op welke wijze dan ook hebben medegewerkt. Speciaal de Landelijke Organisatie voor Onderduiker, met name Ary den Boon, die in moeilijke momenten de juiste oplossing aan de hand deed, komt een woord van hulde toe. Adressen opgeven bij de vorige week gepubliceerde adressen. Dinsdagavond kwam de Oranje- vereeniging „Dorp in ledenverga dering bijeen, bijgewoond door een 90-tal leden. In zijn openingswoord wees de voorzitter op het prettige verloop van de feestelijkheden. Niet een wanklank kwam het bestuur ter oore, iets wat de vergadering onder streepte door aan het bestuur dank te brengen voor het vele werk, dat in die dagen werd verricht. Vooral de penningmeester, de heer C. van der Linde, werd extra gehuldigd door het aanbieden van een pracht fruit mand. Bij de bestuursverkiezing werden alle zittende bestuursleden herkozen. Het financieel verslag toonde aan inkomsten f 4561.30 en de uitgaven f 3291.32, dus een voordeelig saldo van f 1269.98. J. BERGHUIS f Maandag overleed plotseling te Zeist, waar hij sinds kort werd ver pleegd, de heer J. Berghuis, Directeur van de N.V. v.h. fa Van Schaik en Berghuis, in den ouderdom van 70 jaar. De heer Berghuis was een der pioniers der Waddinxveensche Meu belindustrie en heeft zijn bedrijf, heel bescheiden begonnen, uitgebreid tot een der grootste fabrieken ter plaatse. Tot tweemaal toe werd zijn fabriek door brand vernield, maar telkens weer door grooter, moderner ver vangen, Buiten zijn drukke werkzaamheden als fabrikant, heeft hij jarenlang ge fungeerd als penningmeester van de Vereen, voor Chr. Nat Schoolonder wijs en als secretaris van de Wadd. Meubelfabrikantenbondterwijl hij bovendien vele jaren de Geref. Kerk diende als diaken en als penning meester. Donderdag heeft de be grafenis te Voorburg plaats gehad, waar de overledene zich de laatste jaren had gevestigd. Nieuws uit onze woonplaats Op initiatief van den Burge meester dezer gemeente zal getracht worden langs de wegen beplantingen aan te brengen. Terzake is reeds overleg gepleegd met een deskundige. Mochten deze plannen doorgang kunnen vinden dan zal onze momenteel groen-arme gemeente inderdaad een meer fleuriger aanzien verkrijgen. Woensdag 26 September zal vanwege het Centraal Verband van Hervormde Jeugdverenigingen een Jeugdsamenkomst worden belegd in het Verenigingslokaal. Het programma is samengesteld uit inleidingen en voordrachten, terwijl het Herv. Zangkoor voor afwisseling zorg draagt. De organisaties van werkgevers in de landbouw te Waddinxveen heb ben op verzoek van de werknemers organisaties besloten met ingang van Zaterdag 22 September a.s. de vrije Zaterdagmiddag in te voeren, met dien verstande dat het noodige werk als melken en voederen dient te ge schieden als op Zondag. De uitslagen van de derde ronde van de onderlinge competitie van de Damvereeniging „Excelsior luiden A. Blonk A. N. Littooij 2-0, D. Lagrand G. Groen 2-0, A. v. Ringelenstein -M. v. d. Flier 0-2, J. Verzijden H.H. Schoemaker 0-2, J. Rietveld C. v. Dam 2-0, C, Kramp P. v. d. Heijden 0-2, A. Tol C. Blonk afgebr., W. v. d. Heijden H. Troost 0-2. 29 September zal het Zwem bad voor het publiek gesloten worden, Uit het personeel van de N.V Carrosser'iefabriek „Verheul is een Mannenkoor opgericht, terwijl ook de mogelijkheid wordt, overwogen te komen tot oprichting van een Fanfare corps. Woensdagmiddag was Weimar nit Den Haag, die met twee wagens met supporters arriveerden bi) het Waddinx- veensche winkeliers elftal te gast. Nadat aanvoerder de Rooy aan zijn collega van Tilburg bloemen had over handigd en Mevr. Roller van Weimar den aftrap had gedaan, zette de Weimar- voorhoede onmiddellijk koers naar de vijandelijke veste waarbij de doelman van de gastheeren, die een uitstekende wed strijd speelde, vooralsnog niet thuis gaf. Allengs kwam Weimar in het offensief en toen van Schie een bal van Staallekker kreeg toegespeeld aarzelde hij geen oogen- blik de Hagenaars de leiding te géven Zoo verliep de strijd in de eerste helft zonder dat er meer gedoelpunt werd. Na de pauze kreeg Waddinxveen wmd- voordeel. Vrij spoedig had den links buiten, j. Minee van Waddinxveen succes, die een fraaie voorzet van hem, het leer achter doelman Nibbeling zag verdwijnen 1-1. Wie gedacht zou hebben dat Wad dinxveen zou blijven opereeren kwam bedrogen uit. Dit was voor Den Haag een stimulans energieker aan te pakken en met succes. Althof gaf Weimar op nieuw de leiding en uit een vrijen trap scoorde Staallekker fraai het derde doel punt. Hoe Waddinxveen ook zwoegde, de Haagsch defensie liet zich niet ver schalken. Tenslotte bracht Althof den eindstand op 4 - 1 De indruk van het Waddinxveensch elf tal is, dat wanneer er meer geoefend wordt, successen niet kunnen uitblijven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1