Weekblad voor Waddinxveen Verschijnt eiken Vrijdag No. 20 Vrijdag 5 October 1945 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Officieële Mededeelingen, Aangifte van vordering van rijwielen De Burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat zij, wier rijwiel destijds door of vanwege Duitsche instanties is gevorderd en die nimmer een rijwiel van de Duitsche instanties hebben terug ontvangen, schriftelijk aangifte van deze vordering kunnen doen. Een formulier voor deze schriftelijke aangifte kan worden aangevraagd ter gemeente-secretarie op Maandag 8 en Dinsdag 9 October a.s. tusschen 9 en 12 uur v.m. De directeur van het gasbedrijf deelt mij mede, dat uit technische overwegingen voortaan het buizennet gedurende dag en nacht onder druk zal worden gezet. Het publiek wordt echter gewaar schuwd er rekening mede te houden, dat geen rantsoenoverschrijdingen zul len worden toegelaten. De burgemeester ALBARDA, fung. burgem. Deblokkeering ingeleverd geld Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen brengen ter algemeene kennis, dat in de week van 8 t/m 13 October 1945, de mogelijkheid wordt geopend tot het verkrijgen van f 100.— uit geblokkeerde rekeningen. De uitgifte van het geld in de ge meente Waddinxveen geschiedt voor personen, wier geslachtsnamen begin nen met de letters A tot en met D op Maandag 8 Oct. '45 E tot en met H op Dinsdag 9 Oct. '45 1 tot en met M op Woensdag 10 Oct. '45 N tot en met R op Donderdag 11 Oct, '45 S tot en met V op Vrijdag 12 Oct. '45 W tot en met Z op Zaterdag 13 Oct. '45 Voorts vestigen zij de aandacht op de volgende voorschriften 1. De kantoren van uitgifte (d.z. het postkantoor en de coöperatieve boeren leenbank) zijn doorloopend geopend van 9 tot 17 uur. Zij zijn niet gehou den personen te helpen, die zich aan de uitgiftekantoren vervoegen op een dag, welke niet voor hen als dag van uitgifte is aangewezen. 2. Zij, die geld wenschen op te nemen moeten medenemende geldkaart A of B; de tweede distributiestamkaart. Indien de geldkaart een saldo aanwijst van minder dan f 100.heeft aan vulling tot dat bedrag plaats door afschrijving uit een eventueel tegoed van een bankboekje. In dit geval neme men het bankboekje mede, 3. Zij, wier geldkaart geen saldo aanwijst, moeten zich vóór 8 October 1945 schriftelijk wenden tot de bank instelling met verzoek een bedrag van f 100.— beschikbaar te stellen uit ge blokkeerde rekening. Bij het verzoek moet zijn opgeplakt Bon een van de geldkaart. De hou ders van een bankboekje bij de coöpe ratieve boerenleenbank moeten hun verzoek tot het bestuur dier instelling alhier richten. De houders van een spaarboekje bij de Rijkspostspaarbank moeten hun aanvraag richten tot den heer Directeur van het postkantoor te dezer plaatse, die tevens inlichtingen geeft, hoe men over zijn girosaldo kan beschikken. Waddinxveen, 3 October 1945 Burgemeester en Wethouders De Secretaris, De Burgemeester. H. JENNÉ ALBARDA fung. Burgem. Nederlands Volksherstel Afd, Textiel Nog 4 dagen! 8, 9, 15 en 16 October Wil ieder er goed nota van nemen dat men op de dag komt welke is aan gegeven Let op de dag: 8 October Züidkade (van Brug tot Burgem. Trooststraat), Burgem. Troost- straat, Kanaaldijk en Jan Dorrekenskade. 9 OctoberZuidkade (vanaf Burgem. Trooststraat tot Wilhelminakade), Wil- helminakade, 't Weegje, Kanaalweg en Zuidelijke Dwarsweg. 15 October: Heneg.weg, Emmastraat, Pr. Hendrikstraat, Kromme Esse, 16 OctoberBrugweg, Zwarteweg, Bloemend, weg, Bodegraver straatweg. Het einde van de narigheid? Het Ned. Volksherstel heeft sterke aan drang uitgeoefend om in Waddinxveen een agentschap te krijgen van 't Distri butiekantoor Kring 299. Er waren be zwaren. Geschikte personen om dit ver antwoordelijke werk waar te nemen, kan toorruimte, enz. Met medewerking van Burgemeester Albarda, is er kantoorruimte beschikbaar gesteld aan de Heneg. weg, naast de Gas fabriek, achterom. En dank zij de voortvarende ijver van den leider der Distributiekring, den Weled. Heer Hugo Otto, zal het agentschap zo gauw mogelijk draaien Hulde aan allen die dit bereikbaar hebben gemaakt. En de dank van alle Waddinxveense huisvrou wen die van veel narigheid zijn verlost Nederlands Volksherstelons compliment Nieuws uit onze woonplaats Uitslagen van de vijfde ron de onderlinge competitie van de damvereeniging „Excelsior" A. BlonkD. La Grand 2-0; A.v. RingelensteinP. v. d. Heijden afgebr T. Rietveld—H.H. Schoemaker 2-0; C. KrampL. de Graaf 2-0; A. Tol A.N. Littooij 0-2; J. de Beer— H.T. Troost afgebr.; M. v.d. Flier J.C. Toor 2-0; F.M. Jacobi—W. v.d. Heijden 2-0; H. v.d. BorC.M. Schouten 1-1; C. Blonk—C. van Dam 2-0. Wij maken onze lezers attent op de vergadering welke zal wor den gehouden om de vroeger be staande Gem. Zangvereen, „Excel sior" weer op te richten. Deze be kende vereen, door verschillende om standigheden toendertijd beëindigd, zal weer moeten herrijzen. En dat zal ook kunnen, indien oud-leden en geinteresseerden hier hun schouders weer opnieuw onderzetten. Men leze de advertentie in dit nummer. Boeren en Tuinders van chr. levensopvatting maken we opmerk zaam op de advertentie in dit blad, waarin zij worden opgeroepen naar een vergadering Zaterdagmorgen te Gouda. De plaatselijke artsen hebben zich, gelijk alle artsen in ons land, verbonden, om voortaan geen ver klaringen van ziekte of arbeidsonge schiktheid, meer af te geven, met uitzondering in die gevallen welke de wet eischt. Zij zullen ook niet aan eigen patiënten een gezondheids attest meer afgeven. Men vervoege zich hiervoor dus niet meer bij den huisarts maar bij een zijner collega's. Het tarief hiervoor is bepaald op f 5.00. Nog verschillende bepalingen werden vastgesteld o.a, verklaring politieke betrouwbaarheid, verstrek king levensmiddelen en kleeding, schoolverzuim, verstrekken van gas en electriciteit, enz. In voorkomende gevallen vrage men zijn huisdokter advies hierover. De Commissaris der Konin gin in deze provincie heeft, overeen komstig het advies van den Burge meester, benoemd tot leden van het kiescollege, bedoeld in art. 3 van het besluit Tijdelijke Voorziening Gemeenteraden, de heeren T. A. van der Hee, W. Buitelaar; A. Noorlander; F. Alblas; W.J. van der Kraats; H. Huizer; H. Olie; P. Re- horst; J. Hofman; T. deWaardt;A. Oudijk; A. Vis; Dr. D. van der Roest; A. Mulder; W. Roskam; G. Bos; G. A. Graveland; H. van den Berg; A. Bonefaas; J. Dullemeijer; H. van Eg- dom; K. van der Gaarden; P. Ha- gendijk; A. Heij; S. Pille; J.J. Slinger; M. Schouten; S.C. J. van Tol; C. J. de Vos; J. A. Hogenelst; H. M. Doe- leman; C. E. G. Okkerse; J. A. Luiten; N. E. Mulder; G. F. Haspels; J. F. Heijkoop; A. Kreupeling; J. Roobol; G. J. Wormmeester. Ter secretarie dezer gemeente hadden de volgende mutaties plaats De heer W. Kleijn, adj. comm., bevorderd tot commies; de heer W. F. Meijer, adj. comm., bevorderd tot commies; Mej. A. M. Loef, ambt. bevorderd tot adj. comm. en mej. M. van den Berg, volont., bevor derd tot ambten. Alles ingaande 1 Januari 1946. Onze plaatsgenoot, de heer M. Verzijden, werkzaam aan de weder opbouw te Arnhem, heeft vermoedelijk op een voor een huis liggende land mijn getrapt en werd door de explosie hiervan zoodanig zwaar gewond dat hij kort daarop is overleden. Woensdag zal in het R. K. Vereenigingsgebouw een vergadering worden gehouden voor de R.K. Middenstanders, waar als spreker zal optreden, de heer Jan Bakker, Direc teur van het Centraal Middenstands bureau. Deze spreker zal de nieuwe richtlijnen voor de R.K. Midden standers uiteenzetten. Overzicht van de werkzaamheden voor de Stichting 1940-1945 De propaganda voor de Stich ting 1940-1945 werd ingezet met de huis-aan-huis verspreiding van de be kende folders, waarin het doel en de werkwijze van deze uitstelling werd uiteengezet. Op het inlegvel werd de gelegenheid geopend ten gunste van de stichting zijn bankrekening te»de- blokkeeren, dan wel een bedrag per giro over te maken. De Burgemeester dezer gemeente heeft op origineele wijze zijn mede werking verleend in den vorm van het op zijn kosten doen drukken van een groote reclame-affiche, welke bij alle winkeliers alhier isopgehangen.Dit was een zeer aardige attentie, welke door de Stichting wel op prijs werd gesteld. Op de bijeenkomst van Nederlands Volksherstel, gehouden op 24 Augustus 1945 des avonds te 7.30 sprak de plaatselijk vertegenwoordiger, tevens lid van het Stichtingsbestuur rayon Gouda, de heer W. Klein alhier, een opwekkend woord ten bate van de collecten, terwijl deze ook voor de plaatselijke radiodistributiecentrale het verzetswerk memoreerde en de Stich tingscollecten aanbeval. Van diverse zijden is medewerking verleend. Zoo zegde het Centraal Oranje Comité toe op de Interkerkelijke bijeenkomst, waar de Waddinxveensche predikanten en de kapelaan het woord voerden, een collecte te houden ten bate van de nagelaten betrekkingen van de ondergrondsche werkers. Deze collecte bracht de som op van f 483.23. De huis-aan-huis-collecten werden vanaf de kansel van verschillende kerken warm aanbevolen. Eenige groe pen uit de op 30 Augustus 1945 ge houden allegorische optocht hebben ook de handen uit de mouwen gestoken en resp. een bedrag van f 43.— en f 296.04 bijeengebracht. Door den heer M. Zijderhand werd dit bedag aan de Stichting afgedragen. De Vereeniging „Wet en Evangelie" heeft de gecollecteerde bedragen op de avonden, waarop Ds. Zeijdner sprak over zijn ervaringen in het concentratie kamp, in totaal f 103.80 ter beschikking gesteld van de „Stichting". Het aantal toezeggingen per giro en mededeelingen van deblokkeering van bankrekeningen bedraagt f 710.—. De totale opbrengst der collecten beloopt een bedrag van f 7795.97. Het is inderdaad een zeer mooie opbrengst. Vanaf deze plaats willen wij allen, die aan deze collecte in welken vorm dan ook hun medewer king hebben verleend, recht hartelijk dank zeggen. Een speciaal woord van dank komt toe aan den heer H. A, M. V. Duijnstee, alhier, lid van de Landelijke Organisatie voor de hulp aan onder duikers, die een zeer groot deel van de organisatie voor zijn rekening heeft genomen. We gaan weer sparen Sparen is een nationale deugd, die wij allen weer met ernst moeten gaan beoefenen, aldus Minister Lieftinck. Alle na 26 September op een bank of spaarbank gestorte gelden vallen niet onder de blokkeering en kan hierover dus vrij beschikt worden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1945 | | pagina 1