Weekblad voor Waddinxveen Verschijnt eiken Vrijdag Vrouwelijke medewerkers. No. 37 Vrijdag 1 Februari 1946 le Jaargang. Adres Redactie en Administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Officieële Mededeelingen. Controle bevolkingsregister en tweede distributiestamkaarten. Nogmaals wordt de aandacht ge vestigd op de publicaties betreffende de controle op het bevolkingsregister en de tweede distributiestamkaarten. Voor a.s. Maandag zijn opgeroepen de inwoners wier geslachtsnamen be gint meteen van de letters P, Q, R enS Voora.s. Dinsdag de letters T, U,en V Voor a.s. Woensdag de letters W, X, IJ en Z. De zittingen worden gehouden in de wachtkamer van het Raadhuis van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Gehuwde vrouwen en weduwen dienen op de voor haar meisjesnaam aangewezen dag te verschijnen. Zij die door ziekte ofanderszins verhinderd zijn of zijn geweest per soonlijk te verschijnen worden daartoe alsnog in de gelegenheid gesteld op Donderdag 7 Februari a.s. op de zelfde uren. Zij, die nalaten zich aan te melden znllen bij de eerst volgende uitreiking Van distributiebescheiden geen bonnen ontvangen. Zij, die blijvend door ziekte in vol strekte onmogelijkheid verkeeren zich persoonlijk aan te melden dienen.daar van schriftelijk kennis te geven aan de afdeeling Bevolking ter Gemeente secretarie. Bouwmaterialen voor Oorlogsschade Het volgende wordt ter kennis gebracht van belanghebbenden: Zij, die nog materialen noodig hebben voor herstelling van lichte oorlogsschade-gevallen, moeten hier van vóór 6 Februari a.s., via hun aannemer aangifte doen ten kan tore van den gemeentearchitect. Hetzelfde dient te geschieden voor de zwaar beschadigde, doch herstel bare objecten. Voor deze laatste groep moet de opgave zijn gesplitst naar: a. woningen (en kleine bedrijfsruimten) b. openbare gebouwen c. civiel technische werken. Voor industrieele objecten behoeft voorloopig geen aangifte te worden gedaan. Wanneer voor deze groep nog geen volledige opgave is te doen, moet dit eveneens worden medeae- deeld. Materialen, welke vrij zijn van distributie behoeven niet te worden opgegeven. Gevonden en verloren voorwerpen Verloren: 1 boodschappentasch, inh. 1 bril en 1 grijze want. Inlichtingen ter gemeentesecretarie Nederlands Volksherstel „Gezinsherstel brengt Volksherstel" Ziedaar het motto waarmede de gezinsweek, te houden van 3 tot 10 Februari a.s., geopend wordt. Gans ons goede arme land zal deze week staan in het teken van Gezinsherstel. Waarom zult ge zeggen - want we staan er eigenlijk niet bij stil en leg gen ons zo weinig rekenschap af van de werkelijkheid. En toch moeten we tot de werkelijkheid terugkeren om het „leven van vandaag" te zien zoals het is. Enkele punten: Ons volk is niet als een geestelijk weerbaar volk de oorlog ingegaan. Het schuilgaan in zelfgenoegzaamheid en het afwentelen van de schuld op anderen worde afgewezen. Het eigen verantwoordelijkheidsbesef dient ge prikkeld. Toch zal de morele ruïne waarin de Duitse oorlogs- en bezettings- practijken ons gezinsleven hebben gebracht, moeten worden uiteengezet. De demoralisatie hebben wij in Neder land op een speciale manier onder vonden. Al is dan de weerstandskracht niet berekend geweest, toch moet de kracht der invloed en dus van de verleiding worden erkend. De Duitsers stonden het werk van de Kerken tegen, pers en radio en film werden vergiftigd. De openbare ontspanningsoorden bezoedeld. De goede pers naar ondergrondse dreven gedrongen. De Engelse radio verbo den. De waarheid werd leugeri. De gezinnen werden door dit alles èn door bombardement, evacuatie, rouw, razzia, honger aan abnormale beproevingen onderworpen. De meeste leidende figuren waren bang als wezels en gaven geen voorbeeld. Gingen vaak nog voor in huichelarij, tracht ten hun hachje te redden door tot overeenkomst te komen met den afschuwelijken vijand. De toegenomen haat- en wraak gevoelens hebben allerwege een ge- prikkelende stemming gewerkt. Zij werkten een vermindering van de verantwoordelijkheidsgevoelens in de hand. Deze vermindering is het in gezin overal waar te nemen. Liefde en vriendschap zijn ver schrompeld en niet meer bruikbaar als de verheffende elementen in, het persoonlijke en sociale leven. Slechte gewoonten zijn dagelijkse, vanzelf sprekende gewoonten geworden. Daardoor begrijpen de meeste ge zinnen zelfs niet meer, dat zij in ont binding of reeds ontbonden zijn. A.s. Woensdag 6 Febr. zal in de Ned. Herv. Kerk gesproken worden door de WelEerw. H.H. P. D. van Roijen, L. Vroegindeweij en W. J. Smidt, respect, predikanten bij de Geref. Remonstr., Ned Herv. en de Geref. Kerk alhier over deze dingen. Echter kullen zij ook f wijzen op de weg terugGeloof, inkeer, schuld besef zullen de plaats moeten in nemen van al het ruwe en ontbinden de dezer tijden. Wij mogen li op wekken, kerkdijken en buitenkerke lijken, want voor ieder zal er iets te leren zijn. Voor 't overige mogen wij U ver wijzen naar de raambiljetten in de gemeente. Moge deze avond een waardig besluit zijn van al de arbeid van de afdeling Waddinxveen Nederl. Volksherstel Nieuws uit onze woonplaats In een bijeenkomst van den Bond van Plattelandsvrouwen afd. Wad dinxveen is f40.07'/2 bijeengebracht ten bate van „Nederland helpt Indië." Ingaande Maandag 1.1, zijnde vertrekuren der laatste treinen als volgt gewijzigd: Vertrek Utrecht 17.10 Alphen a.d. Rijn 18.06 Boskoop 18.14 Waddinxveen 18.21 Aankomst Gouda 18.30 Vertrek Gouda 19.00 Waddinxveen 19.10 Boskoop 19.18 Alphen a.d. Rijn 19.26 Aankomst Utrecht 20.15 Uitslagen der 21e ronde van de Damvereeniging „Excelsior" C. Kramp-ABlom 0-2 T. Rietveld-H. v. d. Bor 2-0 H. Troost-G. Heeren 2-0 D. la Grand-A. Tol 2-0 W. v. d. Heijden-G. Groen 2-0 F. M. P. Jacobi-A. N. Littooij afg. C. Blonk-J. Terlouw afg. A. Blonk-H. H. Schoemaker 2-0 M. v. d. Flier-J. d. Beer afg. De tooneelvereeniging „Morgen rood" zal Woensdag 20 Febr. in 't „Centrum een tooneelavond geven, waar opgevoerd wordt „Niet ieder paar hoort bij elkaar." De kampioen wedstrijden van het Goudsche Damdistrict zullen een aan vang nemen op Woensdag 6 Febr. en vervolgens eiken Woensdagavond te half 8 in Café Duinstee op de Markt te Gouda. Voor leden van de N.D.B. vrije toegang. Hiér zullen interessante partijen te zien zijn. Wedstrijdleider is de heer C. Mole naar van „Damlust" Stolwijkersluis, plaatsvervanger de heer J. van Wens- veen van Zet en Denk teReeuwijk. Voor een goed bezet kerk gebouw trad Vrijdagavond in de Geref. Kerk op voor de Geref. J.V. „Asaf" Ds. G. Meijnen uit Hilversum sprekende over „De groote opdracht in 's levens werktijd," Aan de hand van een gedeelte van het boek Prediker: Gedenk uw Schepper in de dagen uwer jongeling schap, teekende hij den eisch Gods ten opzichte van de jeugd, hierbij er op wijzende dat God ons vooral deze dingen zal doen komen in het gericht. Het grootste talent van den spreker kwam wel uit in het beantwoorden van een 20rtal schriftelijk ingediende vragen. Deze antwoorden waren van zoodanig humoristischen inslag, van zoo practisqhen aard, dat voor ieder, zoowel jeugd als ouderen, iets mee te nemen viel? Ongetwijfeld hebben de jongerën en ouderen hun beider gebreken en tekortkomingen aange voeld. Er viel ten dien opzicht voor beide te leeren. Voor de J.V. „Asaf een avond van bijzondere beteekenis. Op 22 Februari a.s. hoopt de Herv. Zangvereen. „Vox Jubilante" een Openbare Zangavond te geven in de Ned. Herv. Kerk. Donderdagavond hebben de Buurtvereen. „Brug" en „Oranjelaan" in samenwerking een Feestavond ge geven in 't „Centrum." Een groot aantal genoodigden hadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven, zoo dat de zaal eivol was. De heer de Wilde, als yoorzitter, sprak een openingswoord, waarna op verdien stelijke wijze enkele zangstukjes ten beste werden gegeven door een dameskoortje. Het verdere van dezen avond werd ■gevuld door het optreden van het trio Jesse uit Rotterdam en verschil lende voordachten door de leden, benevens een saxophoonsölo door den heer Ringelenstein. - In de pauze een verloting ën een tractatie, welke beiden niet het minste punt van de avond vormden. He< was reeds over middernacht, toen de voorzitter" deze geslaagde feestavond sloot. Rijwielen De Leider yan. den Distributiekring 299 brengt ter kennis van belangheb benden, dat thans op zeer beperkte schaal toewijzingen kunnen worden verstrekt tot het aanschaffen van rij wielen. Wegen plaatsgebrek moest het verslag van Kindervoeding blijven overstaan Hiervoor komen uitsluitend in aan merking: Artsen, veeartsen, verloskundigen, wijkverpleegsters, geestelijken, en pre dikanten, invaliden voor zoover zij werkzaamheden verrichten voor den wederopbouw en voedselvoorziening en met invaliden, die belangrijke werk zaamheden verrichten ten behoeve van den wederopbouw en de voedselvoor ziening mits zij niet in het bezit zijn van een rijwiel. Aanvraagformulieren kunnen worden afgehaald ten distributiekantore en aan de agentschappen van 4 tot en met 9 Februari a.s. Klompen In aansluiting aan vroegere publi catie kunnen thans ook de navolgende personen aanvraagformulieren afhalen voor klompen en wel van 4 Le.m. 6 Februari a.s. Arbeiders in Glasslijperijen, arbei ders op scheepswerven (Plaatwerkers en lasschers) slagers die zelf slachten, stokers en binnenvisschers. Tante Bertha Vervolg. Toen kwam ook de kleur terug op het gezicht van Tante Bertha' En zij speelde een van de beste comedies, die ooit op de planken vertoond zal kunnen worden. Ze kwam met de gas ten tot in de kamer waar de beide KP.'ers in de kast verborgen zaten en juist daar, juist op da't oogenblik, vonden de Duitschers, dat Tante Ber tha maar eens „doorgezaagd"' moest worden. En zij begonnen een verhoor, een verhoor, dat anderhalf uur duurde. De beide jongens van de K.P., in de kast, die waarlijk niet voor een klein gerucht vervaard waren, sloeg het klamme zweet uit. Zij durfden zich ternauwernood te verroeren en een van de twee, die verkouden was, heeft het aan zijn enorme zelfbeheersching te danken gehad, dat hij steeds op komende hoestbuien wist te onder drukken, in de wetenschap ook, dat een lichte kuch zeer velen de kop zou kosten. Tante Bertha manoeuvreerde door de eindelooze, onbeschaamde vragen reeks van de Duitschers heen. Ze wist zelfs een verklaring te geven van „het pakket", dat in de kamer lag en dat een weekrantsoen bevatte van een der K.P.' ers. Het begeleidende briefje: leege fust terugzenden, endosseerde zij naar een leverancier en zelfs de beide Hollandsche SS-lieden werden om den tuin geleid. Tante Bertha vond zelfs het verlossende woord„of de heeren misschien een,borrel lustten?" Aan die borrel is het te danken ge weest, dat een verdere huiszoeking achterwege bleef. Tante Bertha's di plomatieke missie ging bij het borrel glas ten einde. En toen de Herren de deur eindelijk uitgingen, met nul op het request, toen slaagde zij er in haar kind van vier jaar op de arm (het was van nature anti-Duitsch) te nemen en gezamenlijk voor het raam de gasten na te wuiven. Pas daarna zei Tartte BerthaPfffen liet de arme K.P.'ers uit hun schuilplaats komen. Dit was één van de vele avonturen, die dank zij mevrouw v. d. Hof tot een goed einde kwamen. Onze vorige advertentie waarin wij vrouwelijke medewerkers hebben gevraagd, schijnt eenig misverstand te hebben verwekt. Wij ontvingen een stroom van sollicitaties, maar hoofdzakelijk voor min of meer leidende functies. Echter ook het meisje, dat het meer eenvoudige werk. met lust en ijver verricht, waardeeren wij als onze „medewerkster," en wij hebben nog plaats voor haar. Zij moet echter van het goede soort zijn en behoorlijke levensopvattingen hebben en bereid zijn het werk opgewekt en met plezier te doen, Onzerzijds zorgen WIJ voor een beschaafde en prettige omgeving. Aanmelding persoonlijk of schriftelijk aan het Bedrijfsbureau van onze fabriek Noordkade te Waddinxveen. N.V. LOUIS DOBBELMANN

Weekblad voor Waddinxveen | 1946 | | pagina 1