Weekblad voor Waddinxveen B. B„ B 458 Tandarts von DEifn Verschijnt eiken Vrijdag rand geen spreekuur. No. 39 Vrijdag 15 Februari 1946 le Jaargang. Adres Redactie ien Administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Öfficieële Mededeelingen. Brandalarm De alarmcentrale voor -de brand weer is thans geplaatst in het be- dieningshuisje van de provinciale brug over de Gouwe, telefoon no. 458. -• In geval van brand belle men dus uitsluitend 458. Waddinxveen, 14 Februari 1946 De Burgemeester, MUMSEN Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden1 alpinomuts, 1 kinder- want, 1 portemonnaie, 1 paar kinder schoenen. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Nieuws uit onzè ipoonplaats Uitslagen van de 24ste ronde van Damvereeniging „Excelsior: C. Kramp-P. d. Joode afg. H. Troost-T. Twigt 0-2 A. Blonk-G. Groen 2-0 W. v. d. Heijden-A. Tol 1-1 H. v. d. Bor-L. d. Graaf 0-2 D. la Grand-A. Blom af§. A. N. Littooij-G. Heeren 2-0 H. H. Schoemaker-M. v. d. Flier afg. d. Beer-C. Toor 2-0 T. Twigt-A. Tol 2-0 P. d. Joode-H. v, d. Bor 2-0 Onze plaatsgenoote Mej. J. Ketting, ambtenaresseten postkantore, slaagde bij de deze week te Den Haag gehouden examens voor het eerste gedeelte van het vakexamen in de post- telegraaf- en telefoondienst. Kunstmestdistributie Voor oogst 1946 werd een voor lopige kunstmest-toewijzing verstrekt. Deze toewijzing geschiedde op basis van het aanvraagformulier, Vermel dende het bouwplan 1945 of werd nog verder teruggegrepen, Door bij zondere omstandigheden zullen velen voor 1946 een geheel ander bouw plan hebben. Zijdie hun toe wij zing willen hebben op basis bouwplan 1946, geven dit bouwplan schriftelijk op aan Bureau Voedselcommissaris voor Zuid-Hol land, Anna Paulownastraat 22, Den Haag. Telers, die na 1 Jan. 1946 land huurden of pachtten, kunnen dit op geven onder vermelding van naam, adres en registratienummer van eige naar en eventueele vorige gebruiker van bedoeld land, benevens de datum, waarop dit in gebruik genomen, is. Vrijdagavond zal de Herv. Zangvereeniging „Vox Jubilante" haar eerste uitvoering geven in de Ned. Herv. Kerk. De Middenstandsvereeniging is voornemens haar 25-jarig bestaan 21 Februari a.s. feestelijk te herden ken in gebouw „Centrum." In de Geref. Kerk wil men door middel van fonds vorming de door de Duitschers geroofde luid- klok weer vervangen door een nieuwe. Wij maken onze lezetessen attent op de in dit blad voorkomende advertentie „Knipcursus. Dinsdagavond j.l. kwam de Buurtvereeniging „Oranje Boven" in een gezellige feestavond bijeen. De voorzitter, de heer Rooijmans, opende deze bijeenkomst met een kort woord. Spreker zeide dat wij niet een buurt vereeniging hebben speciaal voor het organiseeren van gezellige avonden, maar om de band te verstevigen tus- schen ons en het Huis van Oranje. Hierna werden achtereenvolgens eenige tooneelstukjes ten beste ge geven, waarbij de heeren Sikkema en Van der Zwaard een woord van lof verdiend hebben, eerstgenoemde was tevens conferencier en heeft de aanwezigen de heele avond doen schateren van de lach. Wat ook zeer in de smaak viel bij de aanwezigen was het hawaïan-trio gevormd door drie dames. De heer Pleun de Jode, pianist en de heeren De Knecht en Van der Graaf, saxophonisten, hielden de aanwezigen bezig met het spelen van aardige wijsjes die uit volle borst mee gezongen werden, vooral niet te vergeten het Trooststraatlied, ge maakt door een^van de leden. Ook werd er nog een verloting gehouden, waarbij vele leden zich een prijs wisten toe te eigenen. Het was de tweede feestavond na de bevrijding en de buurtvereeniging „Oranje Boven" kan met trots terug zien op deze „feestavond." Lang leve het Oranjehuis 111 De laatste uitslagen gespeeld in de eerste helft der Wintercompe titie van Schaakclub W.S.V. luiden S. Versloot-W. Verstoep 1-0 J. Scheele-H. Kinnegin 0-1 C. Tromp-B. Appel 1-0 C. Broer-J. v. d. Plaat 0-1 K. Kinnegin-H. v. Vuuren 1-0 S. Versloot-P. Broer '/j-'/z C. Trqpjp-A. Doornhein 1-0 J. Scheele-W. v. Vuuren 0-1 Na de eerste helft der competitie is de gehele groep in 2 tientallen gesplitst. Elk der tientallen speelt nu een halve competitie voor de totale uitslag. Uitslag le tiental: J. Tol-F. Koster 1-0 Het Mannenkoor „Onvermoeid Vooruit" zal op 6 en 7 Maart a.s. in een der zalen van Meubelfabriek „Matse" een jubileum uitvoering geven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van dit koor. Woensdag j.l. kwam de Land en Tuinbouw arbeidersbond in jaar vergadering bijeen. Na afhandeling der agenda werden de heeren J. Dullemeijer, Jac. van der Zijden en Monster als bestuursleden herkozen. Belangstellenden maken wij attent op de te houden vergadering van de Kiesvereen. „Gemeentebelang." Met 1 Maart is alhier bij de marechaussee benoemd de heer J. Wisse uit Brouwershaven. Dinsdag 12 Febr. hield de Chr. B.T.B. haar Jaarvergadering in „De Unie." De voorzitter J. A. van Berkel opendeop de gebruikelijke wijze de vergadering en wees er op dat het onze roeping is als Protes tants che Boeren en Tuinders aan te sluiten aan een Chr. organisatie, waar wij onze belangen onder biddend opzien tot Hem die alles bestuurt, met elkaar mogen bespreken. De aftredende bestuursleden wer den herkozen. Nadat de huishoude lijke zaken, zooals vaststelling van contributie en collectieve arbeids contracten waren besproken, werd ruimschoots gebruikgemaakt vragen te stellen over Regeeringsbeleid en verdere agrarische aangelegenheden, die alle op zeer juiste wijze werden bantwoord door den heer M. van Berkel uit Maasland, daarvoor uit- genoodigd. Uit het Jaarverslag bleek dat en kele nieuwe leden zich bij de afdeeling hadden aangesloten. Bon voor Schoenreparatie Bon 05 is aangewezen voor schoen reparatie. Deze bon blijft geldig zoodat hij in combinatie met de andere bon nen kan worden gebruikt. Verslag van het comité voor de voedselverstrekking „Waddinxveen" Wat is er nu in al de 16 weken verwerkt? 135 fl. pap, 288 pond honing, 1280 p. stroop, 210 p. suiker, 11.848 p. peulvruchten, 13.384 p. meel, 3953 •liter melk. 60.000 boterhammen, 254 p. zout, 264 eieren, 1344 pond vet, 120 pond gist, 864 pond vleesch en 338 pond aardappelen. Het spreekt vanzelf, dat alles niet gratis kón geschieden en dat voor het verwerken van' bovengenoemde hoe veelheden voedsel geld noodig was. Het comité ontving: aan particuliere bijdragen f 3375,— uit de busjes aan de uit- deelposten 1691,83 uit busjes uit de Roode Kruiswinkels 3079,72 In totaal f 8446,55 Hiervan werd betaald voor: melk f 605,45 peulvruchten 2210,56 suikerbieten 210, eieren 45,37 granen 444,— gist 27,— transportkost. 150, materiaal 330,— bakloon 541,01, vleesch 358,74 honing, jam e.d. 995,36 algem. onkost. 70,31 f £>87, Er is dus een batig saldo f 2158,75 Het comité heeft besloten dit saldo in drie gelijke deelen te bestemmen voor: 1. Nederlands Volksherstel, ter be strijding van de kosten verbonden aan de glasactie: 2. de afdeeling Waddinxveen van het Ned. Roode Kruis; 3. aan dezelfde afdeeling van de actie „Nederland helpt Indië". Uit deze verdeeling blijkt, dat het Roode Kruis 2/3 van bet saldo ont vangt. Dit wordt gedaan, omdat een be langrijk deel der inkomsten is ver kregen uit de busjes, die geplaatst waren in de Roode Kruis winkels, waar de levensmiddelen werden uit gereikt, die ons waren geschonken door Zweden en Zwitserland. Het comité heeft tenslotte een aan tal ingezetenen uitgenoodigd om van de bescheiden kennis te nemen, ten einde zich een oordeel te kunnen vormen over de juiste verantwoor ding en aanwending van de ontvan gen gelden en goederen. Wellicht dat ook die heeren t.z.t. van hun be vindingen rapport zullen opmaken, dat evenzeer aan de openbaarheid zal worden prijsgegeven. Wij meenen, dat wij met het vorenstaande zullen bereiken iedere belangstellende ingezetene een in zicht gegeven te hebben in de, buiten alle distributiebepalingen om, plaats gehad hebbende daden van ons comité. Het voormalig comité voor voedselverstrekking: A. v. d. Vusse, voorzitter. H. Jenné, secretaris. J. C. P. Janmaat, penningmeester. In plaats van kaarten. Ondertrouwd C0RNELIS JOHANNES DE BRUIN en MAAIKE VAN RINGELENSTEIN. Huwelijksvoltrekking D.V. op Woens dag 27 Februari a.s., nam. 2 uur, te Waddinxveen. Huwelijksinzegening in de Ned. Her vormde Kerk te Waddinxveen, qam. 2.30 uur, door den Weleerw. Heer Ds. L. Vroeg inde weij. Waddinxveen, 13 Februari 1946. Zuidkade 206. Zuidkade 48. Wegens ziekte geen receptie. Toekomstig adres Zuidkade 206, Waddinxveen. In plaats van kaarten. Ondertrouwd C0RNELIS DE WILD en WILLEMINA VAN RINGELENSTEIN. Huwelijksvoltrekking D.V. op Woens dag 27 Februari a.s., nam. 2 uur, te Waddinxveen. Huwelijksinzegening in de Ned. Her vormde Kerk te Waddinxveen, nam> 2.30 uur, door den Weleerw. Heer Ds. L. Vroeg indeweij. Waddinxveen, 13 Februari 1946. Noordkade 217. Zuidkade 48. Wegens ziekte geen receptie. heeft VRIJDAG en ZATERDAG Om tegemoet te komen aan den wensch van vele verzekerden heeft het Algem. Ziekenfonds te Gouda de gelegenheid opengesteld voor verplicht verzekerden boven 16 jaar, om door een aanvullende verzekering het aan tal verpleegdagen te brengen van 42 tot 300 dagen. Schoenen-leed en List Scheve, afgetrapte hakken, En in iedere zool een gat. Waren dagelijkse tekenen, Dat hij schoenen nodig had. Zeven van de veertien dagen Heeft hij staande voor 't loket, Aan de distributie-mensen, Zijn „geval" uiteengezet Och en evenzooveel keren, Kreeg hij 'n invul-formulier, Dat hij hoopvolmeenaarhuisdroeg Als het reddend stuk papier. Maar dat hem niet, tot op heden, Uit zijn schoen-nood heeft verlost, Doch alleen maar tijdverspillen, En slijtage heeft gekost. Want de heren ambtenaren, Waren óf alléén galant, Of zij wezen zonder aarzelen, Iedere aanvraag van de hand. t Laatste was soms meer te prijzen, Als het eerste, inderdaad, Want in allebei gevallen, Bleef het zonder resultaat Schoenen zijn nog niet gekomen, Steeds weer gingen anderen voor, En tóch moet hij alle dagen, Lopende nog naar kantoor! (Want zijn fiets heeft men gestolen. Toen hij die had weggezet. Om een formulier te halen. Binnen, aan het schoenloket!) Maar nu is er nog één middel, Dat hij toepast, 't is probaat, Dat hij op zijn blote voeten, SchoenToos naar 'tkantoor toegaat

Weekblad voor Waddinxveen | 1946 | | pagina 1