Weekblad voor Waddinxveen Verschijnt eiken Vrijdag Nieuwe Bonnen. flinke Dienstbode W. F. Hardijzer No. 40 Vrijdag 22 Februari 1946 le Jaargang. I Adres Redactie en Administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. Gevonden en verloren voorwerpen Verloren: 1 sjaal, 2 vulpennen, 1 dubbeltjes armband, 1 bruine porte- monnaie met inhoud. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Nieuws uit onze woonplaats Uitslagen van de 25ste ronde van Damvereeniging „Excelsior: C. Kramp-C. M. Schouten 2-0 T. Rietveld-A. Blom 0-2 A. Blonk-C. Blonk 2-0 H. v. d. Bor-J. Terlouw afg. A. Tol-F. M. P. Jacobi 0-2 G. Groen-M. v. d. Flier 0-2 H. H. Schoemaker-G. Heeren 2-0 J. d. Beer-P. p. Joode afg. A. v. Ringelenstein-D. la Grand afg. Eenige weken geleden hebben wij abusievelijk vermeld, dat de heer Hein 's Gravgsande, uit Voorburg als directeur van de Chr. Zangver. „De Lofstem" was benoemd. Thans kunnen wij melden, dat in de vergadering van Maandag 18 Febr. j.l. tot directeur is, benoemd de heer M. Hoddenbagh, toonkunstenaar en zangleeraar te Rijswijk. Wij wenschen „De Lofstem" met dezen nieuwen directeur veel succes toe. Donderdagavond 8 uur zal in Hotel „De Unie" een ledenvergadering plaats hebben van het instituut voor arbeidersontwikkeling, waar o.a. be sproken wordt de avondschool, ont wikkelingscursus en vorming van 'n nieuw bestuur, Maandagavond hield de Zieken kas „De Werkman" haar jaarverga dering. Na opening door den voorz. leest de secr. de notulen en het jaarverslag. De rekening en verant woording van den penningmeester werden goedgekeurd en vastgesteld, nadat H. v. d. Berg jr, namens de commissie van controle, gunstig had geadviseerd. M. J. Poot nam afscheid van de vereeniging als penm., welke functie hij 21 jaar in activiteit had vervuld. Bij monde van van Oort zegt de vereeniging hem hartelijk dank en als blijk van waardeering overhandigde hij hem een mooie boekenkast en een lectuurbak. Poot dankte voor de goede woorden en het groote geschenk, bovenal prees hij de groote waar deering van de leden. Het voorstel tot loonsverhooging van de bode met 25 pCt, werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag werd besproken de propaganda om nieuwe leden te werven, wat voorloopig werd aan gehouden. Na een woord van dank sloot de Voorz. de vergadering. Uitslagen Wintercompetie van Schaakclub W.S.V. luiden: le tiental W. Verstoep-W. v. Vuuren 0-1 C. Tromp-P. Broer 0-1 2e tiental Scheele-R. Peterman 1-0 B. Appel-J. v. d. Plaat 1-0 A. v. Dijken-J. Vink 1-0 A. Doornhein-J. Kleiweg 1-0 J. v. d. Plaat-C. Broer 1-0 J. Vink-A. v. Dijken 0-1 J. Kleiweg-A. Doornhein 0-1 H. v. Vuuren-A. Breedijk 1-0 Het Waddinxveens Vrouwen koor is voornemens op 27 Febr. en 1 Maart a.s. een jubileumuitvoerinq te geven in de Rem. Kerk. Woensdag 27 Febr. 's avonds 8 uur zal in het „Centrum" de op voering plaats hebben van het oude bekende tooneelstuk„Alleen op de wereld." Ondanks het feit dat dit stuk een enorm aantal keeren is opgevoerd blijft het steeds een attractie. Voor bijzonderheden raadplege men de in dit blad voorkomende adver tentie. Kiesvereeniging Gemeentebelang Bovenstaande Kiesvereeniging hield j-1. Woensdag een vergadering, waarin de vraag werd besproken„Doet Gemeentebelang mee bij dé a.s. Raads verkiezing." Na een geanimeerde be spreking werd in principe besloten met een eigen candidatenlijst uit te komen, waarvan de definitieve samen stelling op de eerstvolgende verga dering zal worden vastgesteld. Onze Motorvoertuigen. Niet alleen onze Spoorwegen be vonden zich na de bevrijding in een droevige toestand, ook met de motor voertuigen was het treurig gesteld. Tallooze wagens waren door de Duitschers gevorderd, terwijl de over gebleven voertuigen in de vijf oorlogs jaren hetzij door oorlogsgeweld, hetzij door slijtage wel zooveel schade ge leden hadden, dat er niet veel meer van goed was. Slechts de wagen bezitters, die hun auto met succes hadden laten onder duiken, konden zich spoedig na de be vrijding weer behoorlijk redden voor zoover hun wagentje niet in beslag werd genomen door de toen heerschende overheidsinstanties. De eerste taak, die na de oorlog vervuld moest worden, was het vast stellen van het aantal wagens dat nog in ons land aanwezig was en van de verschillende soorten, waarover men nog de beschikking had. De nog aanwezige wagens moesten verdeeld worden onder de verschillende instanties en personen, die er het meest behoefte aan hadden, d.w.z. die van het meeste belang waren voor de wederopbouw van ons land. Het R D.M. stond echter voor een zeer moeilijke taak, en het is toch aan deze instantie te danken, dat we op het oogenblik weer overvrij betrouw bare gegevens kunnen beschikken. Over twee categorieën van motor voertuigen kunnen we tevreden zijn en wel over de motorrijwielen en over de vrachtwagens. c^J.939 reden er in ons land ongeveer 05.000 motorrijwielen. Momenteel zijn er al weer 30.000 van deze voertuigen aanwezig terwijl er nog 15.000 op banden en onderdelen wachten. De cijfers voor de vrachtwagens ze'*s een Sunstiger beeld. 37.000 zijn er weer in gebruik tegen over een vooroorlogsche hoeveelheid van 48.000. Deze bevredigende toestand is voor al te danken aan de belangrijke import. Door de slechte toestand, waarin de spoorwegen nog verkeren, zullen in de toekomst, als de industrieën zich steeds meer gaan ontwikkelen, mèèr vracht- Wa»?0ns noodig ziin dan in 1939. eS heeft de spoorwegen echter tijdelijk voorzien van vrachtwagens en autobussen. Na de motorrijwielen en vrachtwa gens moet de autobussen genoemd worden. Van dit vervoermiddel zijn in de lo6p der maanden in totaal 1000 rijvergun ningen uitgereikt. Vóór de oorlog telde ons land 4500 bussen. Het resultaat, dat men nu heeft we ten te bereiken, is zeker te prijzen. In October van het vorige jaar reden er nog maar 524 bussen in ons land. Onmiddellijk na de bevrijding waren er nog geen honderd vervoermiddelen van dit soort aanwezig. Toch heerscht erop toogenblik nog een tekort aan autobussen. Men heeft dan ook zijn toevlucht genomen tot de noodmaatregel om circa 1000 vracht wagens voor dit doel in te richten. Binnenkort hoopt men het personen vervoer uit te breiden door invoer van een aantal Fransche autobussen. Deze voertuigen hebben meer zit plaatsen dan men tot nu toe in ons land gewend was. De lengte bedraagt 10 meter en de breedte 2.50 meter terwijl met deze Chaussonbussen 44, personen vervoerd kunnen worden, In Frankrijk gebruikt men reeds 500 van deze bussen voor het vervoer van soldaten. Er rijden al enkele exemplaren in ons land Men verwacht, dat de Fransche fabriek binnenkort 5 van deze Chaus- son-bussen per maand zal kunnen leveren. Tenslotte nog de personenauto's, waarover men niet zulke optimistische klanken kan laten horen. Van de 100.000 wagens die vóór de oorlog in ons land gebruikt werden, rijden er nu nog 50 000. Dit aantal lijkt echter mooier dan het is, want vele van de thans rijdende personenauto's zouden in normale tijd reedsop 't autokerkhof gestaan hebben. Ook wat de toekomst van onze per sonenwagens betreft, ziet het er niet erg rooskleurig uit. Men vermoedt, dat er in de loop van dit jaar hoogstens 10.000 kunnen wor den aangekocht. Schaarsche deviezen ook hier de oorzaak, dat men geen zijn grootere bestellingen in het bui tenland kan plaatsen. Vele wagens zullen nóg gevorderd moeten worden om in de meest drin gende behoefte te kunnen voorzien. Er is een rangorde opgesteld, waar bij de medische verzorging, de nood- gebieden en de meest belangrijke overheidsinstanties bovenaan staan. Voor de medische verzorging zij'n in de laatste maanden ongeveer 1000 motorvoertuigen motorrijwielen ge reserveerd. De inspectie van de volksgezondheid bepaalt welke personen in aanmerking komen voor een toewijzing. Het zal voor vélen niet prettig zijn afstand te moeten doen van hun wagen, maar het möèt voor de opbouw van ons land, Uitreiking bonkaarten Deze kaarten worden uitgereikt tegen inname van bon 21 van het inlegvel G 508 en tegen overlegging van de 2e Distributiestamkaart uit gegeven in den Distributiekring 299. A Bonkaarten voor voedingsmid delen. Bonkaart KA 604 en LA 604 tegen inname van bon A 21 van het inlegvel GA 508 enz. B Tabaks- versnaperingen- en ge combineerde kaarten, a voor mannen geboren in 1928 of vroeger naar keuze 1 tabakskaart QA 604, of 1 versnaperingenkaart QB 604 of 1 gecombineerde kaart QC 604. b voor vrouwen geboren in 1928 of vroeger idem naar keuze. c voor personen geboren in 1929 of later 1 versnaperingenkaart QB 604. a Attentie: In iedere distributiestam- kaart moet aanwezig zijn een papiertje waarop gescheven staat welke kaart men wenscht te ontvangen, volgens bovenstaand schema. De uitreiking vindt plaats voor niet-zelfverzorgers van 9—12 en 1.30 4 uur. Te Waddinxveen in „Centrum" op Maandag 25 Febr. voor A t.m. I op Dinsdag 26 Febr. voor J t.m. R op Vrijdag 1 Mrt voor St.m.Z Voor zelfverzorgers te Wad dinxveen op Woensdag 6 Mrt voor At.m.M op Donderdag 7 Mrt voor N t.m. Z Het kantoor is geopend van 9 12 en 1 3 uur. Zelfverzorgersmapje medenemen. Van de zijde van het Algem. Ziekenfonds „Omstreken van Gouda" wordt onze aandacht er op gevestigd dat de aanvullende verzekering voor ziekenhuisverpleging van 42 tot 300 niet alleen geldt voor verzekerden boven 16 jaar maar voor alle gezins leden. Er behoeft echter voor gezins leden beneden 16 jaar geen premie betaald te worden. 25-jarig Jubileumfeest van de Middenstandsvereen. Donderdagavond vierde de Midden- standsvereeniging in het „Centrum'1 haar zilveren jubileum. Door de oorlogsom standigheden moest dit enkele jaren uit gesteld worden, zoodat de vereeniging in feite 28 jaar bestaat, De zaal was vroolijk versierd en tot in de hoeken gevuld met leden en ge- noodigden. De voorzitter, de heer H. M. de Wilde, sprak het openingswoord, waarin hij het verloop dezer 25 jaren releveerde. In 1917 is een bestaande Manufacturiers- vereeniging omgezet in een Middenstands- vereeniging, met aanvankelijk 39 leden. Deze ver. is uitgegroeid tot een gezonde Middenstandsver. De heer v. Nielen, secre taris, las nog de notulen voor van deze oprichtersvergadering. Hieruit bleek dat de heer de Wilde gedurende al die 25 jaar lid van het bestuur was geweest, voor welke reden hem en zijn vrouw een bloemenhulde werd gebracht. Van de R. K, Middenstandsvereeniging was als gelukwensch een bloemenmand ontvangen en van de Kon. Ned. Midden standsbond een schrijven met gelukwensch. Het Gemeentebestuur was door burge meester Mumsen en de beide wethouders vertegenwoordigd, waarvoor de Burge meester de gelukwenschen overbracht. Namens de Coöp. Boerenleenbank sprak de heer W. Verboom een woord, wij zende op de goede verstandhouding tus- schen de vereeniging en de Bank Voor het meer amusante deel van deze avond had het Bestuur de medewerking verkregen van het gezelschap Hoffman uit Amsterdam. Dat dit een goede keuze is geweest, zal elk der aanwezigen toe stemmen. Humor van de beste soort werd gegeven zoodat de zaal daverde van het lachen. Vooral de goochelaar en de sprekende pop August waren op z'n best. Een en ander werd afgewisseld door muziek fen het zingen van nationale liederen. In de pauze .werd door het Bestuur op buitengewoon royale wijze consumptie aangeboden, terwijl bij een verloting me nige fraaie prijs kon worden meegenomen. Middernacht sloot de voorzitter deze zeer geslaagde feestavond met een woord van dank aan allen die aan het welslagen hadden meegewerkt. Voor de eerste helft van de 3e periode 1946 (17 Febr. t.m. 2 Maart 1946). Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van Bonkaarten KA, KB en KC 603 051 250 gram Jam, Stroop enz. 052 100 gram Cacao 053 100 gram Koffie 054 pl.m. 112 gram huishoudzeep 055 2 doosjes Lucifers B 15 1 kg. Aardappelen Bonkaarten LA, LB en LC 602 A 08 Melk, 1' 2 liter Melk B 08, C 08 Melk, 3 liter Melk 018 Aardappelen, 2 kg. Aardappelen Bonkaarten KD, KE, 603 551 250 gram Jam of Stroop enz. 552 100 gram Cacao 553 pl.m. 112 gram Huishoudzeep 554 2 doosjes Lucifers Bonkaarten LD, LE, 602 D 08, E 08 melk, 5 liter Melk 518 Aardappelen, 1 kg. Aardappelen Tabakskaarten enz. T 14, 2 rants, tabaksartikelen (geen import-sigaretten) V 14, 100 gram Chocolade of Sui kerwerken. X 14, 100 gram Chocolade of Sui kerwerken. Gevraagd, een Zondags vrij. Zuidkade 186.

Weekblad voor Waddinxveen | 1946 | | pagina 1