Weekblad voor Waddinxveen Verschijnt eiken Vrijdag Spod Ur 't Utot. No. 49 Vrijdag 26 April 1946 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk s Woensdagsavonds inzenden. Offïcieële Mededeelingen. Inenting tegen Pokken Op Dinsdag 14 Mei a.s. zal des voormiddags tusschen 8 en 9 uur ten huize van den heer J. W. H. Helleman, arts, Kerkweg 222, gele genheid bestaan tot kostelooze inen ting of herinenting tegen pokken. Men neme trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen mede. De Burgemeester voornoemd, MUMSEN. Waddinxveen, 25 April 1946. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden1 slot, 10 rollen kaft- papier, 10 kaartjes met haarspelden, 1 bankbiljet van 10.1 zwarte portemonnaie met inhoud. Verloren 1 kap van een kinder wagen, 1 strook van een kolenkaart, 1 bruine portemonnaie met inhoud Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Plechtige herdenking Mei '40 Op Zaterdag 11 Mei a.s. te elf uur v.m. zullen de onderdelen van het Nederlandse Leger der Meidagen 1940, die het 4e Regiment Infanterie als stamregiment hadden, een plechtige bijeenkomst houden in de aloude Pieterskerk te Leiden, waarin zij, die in de ongelijke strijd dapper vechtende het hoogste offer brachten, door hun kameraden herdacht zullen worden. Welkom zijn allen, die toen be hoorden tot en/of dienden bij het 4e Reg. Inf., het 28e Reg. Inf., het 4e Dep. Bat., het 4e Grens Bat. en de 4e Res. Grens Cie. De naaste familieleden (ouders, echtgenote, kinderen, broeder of zuster der gevallenen) worden uitgenodigd de plechtigheid bij te wonen, en door hun tegenwoordigheid de band te bevestigen, die steeds zal blijven be staan tussen hen, die vielen en hun gelukkiger kameraden. Binnen een sobere muzikale om lijsting zal het woord gevoerd wor den door den voormaligen Reg. Ct. de Luit. Kol. H. D. Buurman, den Aalmoezenier Pater J. de Boer OP van het 4e en Ds H. O. Molenaar," Veldprediker van het 28e Reg. Inf. Na afloop der kerkelijke plechtig- heid zullen te één uur deputaties der afzonderlijke bataljons vertrekken naar Katwijk, Valkenburg, Rijswijk en Dubbeldam, alwaar te precies drie uur een kranslegging zal plaats hebben op de representatie graven, t.w. Kat wijk (Cantineweg), Valkenburg (voor malige kerk), Rijswijk (begraafplaats Kleiweg) en Dubbeldam (gedenkteken). Door deze kranslegging worden sym bolisch geëerd de stoffelijke resten van hen, die door familieleden later naar een andere rustplaats zijn over gebracht. Verwacht wordt, dat velen zich geroepen zullen voelen deze krans- leggingen bij te wonen, ook indien beroepsplechtigheden hen verhinderen de morgenplechtigheid bij te wonen Verschillende C. Ctn. stellen zich voor in de middaguren reunis te or ganiseren van hun onderdelen, waar bij in intiemeren kring en op ge- eigende plaats (bijv. het vroegere gevechtsterrein) de Meidagen 1940 en de toemalige kameraadschap te gedenken. tsj'j1' ,a^e,n' die ook; nu weer in het Nederlandse Leger dient, maakt U Zaterdag 11 Mei voor enkele uren vrij en geeft ruimere bekendheid aan deze plannen onder hen, die bij het oude 4e Regiment hun vuurdoop nebben ontvangen. Correspondenties en aanmeldingen te richten aan Res. Maj. Dr. C H Hlns, Sterrewacht 8, Leiden. Nieuws uit onze woonplaats Het programma vóór de Natio nale Herdenking op 3 en 4 Mei, samengesteld door het C.O.C., luidt als volgt Vrijdag 3 Mei 's avonds 6 uur: uitsteken van de vlaggen (half-stok) 7.30 uur Herdenkingsdiensten in ver schillende kerken. Zaterdag 4 Mei 's morgens 8 uur De vlaggen uit. 11 uur 1 minuut stilte, deze wordt 3 minuten van te voren aangekondigd door de sirene s van de fabrieken. 3 uur bloemlegging op de graven. 4.30 uur orgelbe speling in de Gereformeerde Kerk door den heer W. Levinga uit Er- melo. 7 tot 9.30 uur Concerten aan het Dorp en aan de Brug. 9.30 uur worden de inwoners verzocht de gordijnen open te schuiven of licht in de ramen te zetten bij wijze van feestverlichting. 9.45 Lichtstoet, waar aan ieder kan medewerken, hetzij, vereenigingen of persoonlijk. Nader vernemen wij dat eenieder die Zaterdag enkele bloemen wil leg- gen op de graven, wordt verzocht om 3 uur op het Kerkhof aanwezig te zijn. Terwijl 's avonds de medewerking wordt verzocht van alle inwoners vanaf 9.30 zooveel mogelijk licht naar buiten te laten schijnen. De nationale herdenking staat ge heel in het teeken van eenvoud, laten alle medewerken, ook des avonds, in gepaste vreugde de bevrijding te hèrdenken. Men schrijft ons 1 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer C. Vink, Hoofd der Chr. lagere Landbouwschool te Gouda, zijn loopbaan bij het Chr. Onderwijs aanving. Verschillende scholen mocht hij dienen als onderwijzer en als Hoofd. o.a. Ridderkerk, Mijnsheerenland, Hornaar en Westmaas. Na Westmaas brak voor den heer Vink een nieuwe en gansch andere periode aan. Hij werd benoemd aan de nieuw opgerichte Chr. La< jere Landbouwschool te Ottoland. Meer dan 10 jaren gaf hij aan deze school zijn beste krachten, doch met het oprichten eener Chr. lagere Landbouw school te Gouda, deden wij als Kring- bestuur een beroep op hem, welke functie hij met 1 Jan. 1939 aanvaarde. In voortdurende groeien bloei der scholen, aan zijn zorgen toevertrouwd, werd voldoende bewezen, dat de Heer Vink zich geheel aan't onderwijs gaf. Ondanks zijn drukke arbeid op schoolgebied onttrok hij zich niet aan anderen arbeid. Dit bewijst wel de oprichting van verschillende afdeelin- gen der C.B.T.B. en het arbeiden in en vpor vereenigingen, die nauw bij de Landbouwschool betrokken zijn. Al dat werk heeft de liefde van zijn hart. En al draagt hij de sporen van den ouderdom met eere, wij zien in hem nog een krachtig figuur, die in Staat en Maatschappij opkomt, voor de zaak en Naam van zijn Zender. Zelfs is hem nog een plaats ge geven op de lijst der candidaten voor de Prov. Staten voor de A.-R. partij. Aan het eind van deze 40 jaren kan gezegd worden dat het leven van den heer Vink een zeer werkzaam \xr r''k 9eze9end leven is geweest. We hopen dit 40-jarig jubileum met genoodigden en familie te herdenken en den heer Vink op passende wijze te huldigen en gelooven dat hef bij de receptie niet aan belangstelling zal ontbreken. In de Chr. Muloschool aan den Kerkweg hield de C.H. Kies- vereeniging Dinsdagavond een open bare vergadering, waar de heer C. W. Cnossen uit Woerden een inleiding hield over het onderwerp„Wat wil de C.H.U. 7" Spr. wees er allereerst op, dat de nieuwe tijd, welken wij na den tweeden grooten wereldbrand zijn ingegaan, nieuwe partijen heeft gebracht. De C.H.U. is bereid samen te werken met ieder die van goeden wille is, doch zij eischt voor alles gehoorzaam heid aan het Woord van God. De heer Cnossen verweet de huidige Regeering haar slechte voorbeeld in zake de salaris-regelingen. Ook hef Regeeringsbeeld t.o.v. de Soekarno-regeering werd gehekeld. Na de pauze werden de gestelde vragen uitvoerig beantwoord. Donderdagavond sprak voor de A-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" de beer Chr. van den Heuvel, lid der 2e Kamer, over „De Slag om Nederland". In een van het begin tot het einde boeiend betoog besprak spreker de doelstelling van de A.R. in deze verkiezingstijd t.w. het verkrijgen van een zoodanige politieke constel latie waardoor invloed op het regee- ringsbeleid mogelijk is. Verde optrekken voor gezag en vrijheid het behoud van onze volks kracht n het sociaal recht. Het vraag stuk. -v an het gezag is premair, ge tuige de moeilijkheden in Indië. Nu overal een moreele inzinking is waar te nemen, helpen geen lapmiddelen en staat de A.-R.-partij vooruitstre vende politiek voor, alhoewel men deze partij bij voorkeur reactionair of conservatief noemt. Toch is ze allerminst conservatief, maar heeft open oog voor sociale ontwikkeling, is echter op het terrein van begin selen onverzettelijk. Sprekende over het overwoekerende bureaucratie-stelsel, toonde spr. met voorbeelden aan dat bijv. in een onzer departementen in'39 1000 ambtenaren m dienst waren en in 1946 11728. Een en ander zeer bezwarend voor s lands financien. De komende strijd is in hoofdzaak inzet tegen het kabinet Schermerhorn Erkennende dat haar taak ongeloo- relijk moeilijk is, moet de A.-R.partij tengevolge van de financieele politiek en het disputabel stellen van de een heid in het Koninkrijk der Nederlanden (onderhandelen met Soekarno, een onvergeeflijke fout) positie kiezen tegen het huidige kabinet. Spr. eindigde zijn rede met de aan wezigen op te wekken niet te stem men op de Partij, waarop de Regeering jtCUAf' m?ar Propagandist te zijn voor de A.-R. beginselen, tot heil van ons volk. Na deze rede was ruime gelegen heid tot het stellen van vragen, waar van een druk gebruik werd gemaakt. De uitslagen van de 7e ronde van Damvereeniging „Excelsior". A. Blom-J. C. Toor 2-0 H. H. Schoemaker-J. Terlouw afg. C. Kortenoever-C. Blonk afg. A. v. Ringelenstein-G. Heeren 2-0 A. v. Ringelenstein-F. M. P. Jacobi 1-1 Wees toch voorzichtig, bondag speelden eenige kinderen met een slaghoedje, met het gevolg dat dit ontplofte en een der kinderen deer lijk aan de hand verwondde. Maandagmorgen maakten een twee tal kinderen een buiteling uit een rijdende autobus, zoodat zij beiden op straat terechtkwamen. Dit ongeluk liep wonderwel goed af, maar had toch leelijke gevolgen kunnen hebben. Naar aanleiding van de in dit blad voorkomende advertentie be treffende De Millioenen Erfenis lijkt het ons niet ongewenscht aan onze lezers een kleine beschrijving te geven van de inhoud, de samenstelling en de bedoeling van dit stuk. De heeren auteurs verschaften ons bereidwillig de noodige gegevens, welke wij hier beknopt willen samenvatten. Traditiegetrouw willen de Boskoop- sche Revuespelers bij bijzondere ge legenheden iets goeds ten tooneele brengen tevens in moderne stijl en op smaakvolle wijze. Cocktail is revue, waarin begrepen Komiekenwerk, Show, en dans, maar evengoed Operette, door de samen zang, duets en Solo's. Het idee Veneti- aansche Cocktail schiep voor hen de .mogelijkheiddemooiemuzieknummers, zooals Tini Rossie, Benjamino Gigli en anderen, op dankbare wijze te verwerken. Decors en costuums zijn ditmaal naar eigen ontwerp teneinde de titel Millioenen Erfenis, wat be treft het uiterlijk, volkomen te bena deren. Hoewel onder deze titel eigenlijk verschillende takken van sport be handeld moeten worden, willen wij ons ditmaal eens geheel bezighouden met de groote sportieve gebeurtenis welke straks in Waddinxveen plaats zal vinden. Zooals U, waarde lezer, reeds be grepen hebt, bedoelen we natuurlijk de internationale damdagen, welke we straks op 6 en 7 Juli zullen be leven. De groote Nederlandsche dagbla den gaven de afgeloopen week reeds hun eerste aankondigingen en daar wij' dit reeds enkele weken geleden gedaan hebben, kunnen wij thans, dank zij ons nauw contact met den hoofdorganisator, de heer Hagenaars, in Rotterdam, U mededeelen wat op bovengenoemde data de diverse tegenstanders van elkaar zullen zijn. De 7e ronde, dat is de eerste wedstrijddag in Waddinxveen, is de paring al volgt: Keiler (Kampioen van Nederland) tegen Gesthem (Wereldkampioen) bpringer (Oud-Wereldkampioen) te gen Raichenbach (Oud-Wereldkam pioen) Roozenburg (was in '43 kam pioen van Nederland) tegen Vaessen (Kampioen van België). Deze ronde vermoedelijk een der interessantste van 't geheele tourno'oi, is geheel een buitenland-Nederland ontmoeting. De volgende dag komen tegen elkaar Raichenbaeh Gestem Keiler Vaessen Roozenburg Springer De eenige speler in dit gezelschap, welke geen internationale tournooi- ervaring heeft, is de 22-jarige, sym- pathieke Piet Roozenburg uit de Maasstad. Dit damphenomeen, welk in tegen stelling met b.v. Keiler en Springer, zich van alle theorie weinig of niets aantrekt, speelt 't spel met 'n durf en n inzicht als o.i. nog geen enkele Nederlandsche speler ooit heeft ver toond. Ondanks z'n ongeveer 1'/, jaar verblijf in de Duitsche hoofdstad, waar hij de slag om Berlijn in al 2.n ellende en droefheid meemaakte, zijn bij hem, tenminste uiterlijk, geen sporen van zenuwen te bekennen. Uit in tegenstelling- met de soms zeer nerveuse Springer. Het groote vraagteeken is voor Nederland Ges them, alle andere deelnemende bui- tenlandsche spelers zijn meerdere malen in Holland geweest, Gesthem echter nog nimmer. Bovendien komt hij tegelijk als wereldkampioen, wat de taak die hem wacht dubbel zwaar zal maken. Enfin, binnen 'n vijftal weken zien en hooren we hun eerste prestaties. Binnen die tijd hopen we U nog wel het een en ander te kunnen vertellen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1946 | | pagina 1