Weekblad voor Waddinxveen MAAKT GÉÉNToüTENJ kiest: JAN SCHOUTEN! Nieuwe Bonnen. Verschijnt eiken Vrijdag iaac fydeden No. 50 Vrijdag 3 Mei 1946 le Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Abonnementsgeld per kwartaal f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk s Woensdagsavonds inzenden. 1945 - 5 Mei - 1946 De nationale feestdag, door onze Regering met het oog op de Zondag voor ditmaal op Zaterdag 4 Mei uitgeschreven, noopt ons vanzelf een terugblik te werpen op hetgeen een jaar geleden is geschied. Land en volk verkeerden toen in de grootste ellende. Terwijl het Zuiden van ons land reeds was bevrijd, en de geal lieerde legers tegelijkertijd met het binnenrukken in Duitsland ook het Oosten des lands trachtten te bevrijden, verkeerde heel het ..Westen, ook onze woonplaats, in de uiterste spanning en nood. Uitputting en honger had den reeds velen geveld. En hoezeer we verlangden, dat onze bondgenoten ook tot ons zouden komen, met vreze dachten we eraan op welke zware offers aan goed en bloed onze be vrijding ons te staan zou komen, als ook deze streken oorlogsfront zouden worden. Tot God het als een wonder ons deed zien, dat de zo vurig begeerde bevrijding niet zou komen uit het Oosten of uit het Westen, maar als verhoring onzer gebeden, gans on gedacht, als van Zijn hand ons ge worden zou. Grote blijdschap ver vult ons'aller hart, als we eraan denken, hoe de liegtuigen, die voorheen slechts dood en verderf zaaiden, ons nu het brood als uit de hemel deden toekomen. We mochten na bange druk weer herademen en onze nationale liederen weer doen schallen over onze pleinen en straten. H.M. onze geliefde Koningen, om wier troon we ons weer dankbaar schaarden, mocht met haar kinderen en kleinkinderen tot ons terugkeren, en de aloude band tussen Nederland en Oranje mocht weer worden hersteld. Wanneer we dit alles in de her innering terugroepen betekent dit geenszins, dat we thans alleen te roemen zouden hebben. We leven nog in een chaotische wereld. En ook ons volksleven bloedt nog uit duizend wonden. Er blijft nog zo veel te wensen op allerlei gebiedde aanvankelijke vrede bracht zo veler lei teleurstelling. Maar toch zou het van snode ondankbaarheid getuigen, wanneer thans door heel ons volk niet met dank aan God werd her dacht, hoe Hij ons na bange druk heeft bevrijd en het werk van opbouw en herstel voortgang moest vinden. En al zal dat, vanwege de vele offers die daarvoor moesten worden gebracht niet geschieden in uitbundig feest gedruis, toch past het met blijdschap en dank de nationale feestdag te vieren, allereerst in onze bedehuizen maar ook allen samen als vrije bur gers van ons dierbaar Vaderland. H. H. Winkelsluiting De Burgemeester der gemeente Waddinxveen maakt bekend dat op Zaterdag 4 Mei a.s. in verband met den Nationale Herdenkingsdag alle winkels vanaf 13 uur zullen zijn ge sloten. Waddinxveen, 2 Mei 1946. De Burgemeester voornoemd, MUMSEN. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden1 zwarte portemonnaie, 1 schoudertasch, 1 bruine dameshoed, 1 dameshorloge, 1 bos sleutels, 1 bruine portemonnaie. Verloren1 bos sleutels, 1 zilveren armbandje, 1 huissleutel en f 375.— Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Nieuws uit onze woonplaats Lezingen-comité Het Lezingen-comité organiseert tot besluit van het seizoen nog een bijeenkomst op Maandag 13 Mei a.s. des avonds 7.30 uur in het „Centrum." De bekende politie deskundige, de heer van Ledden Hulsebosch uit Amsterdam zal een lezing houden over toegepaste natuurwetenschappen bij het opsporen van misdadigers. Het gesproken woord zal door licht beelden van origineele photo's wor den aangevuld. Velen zullen den naam van den Spreker kennen uit de verslagen in de pers. Geen misdaad in Nederland of het onderzoek wordt geleid door den heer van Ledden Hulsebosch. Het kan niet anders of wij zullen weer van dingen hooren, waarvau wij het bestaan niet vermoed hebben. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Loef, die o.a. de slag in de Javazee heeft medegemaakt, hoopt naar wij vernemen, na een afwezig heid van ruim 6 jaar, a.s. Zaterdag in onze Gemeente terug te keeren. In verband hiermede wordt door het C.O.C de inwoners verzocht be slist vanaf s morgens 8 uur te vlaggen. Donderdag 9 Mei zal het gezelschap Dick van Peursen, reeds vroeger hier opgetreden met „Alleen op de wereld, een opvoering geven van „Zijn Kind gewroken." Dat dit gezelschap iets goeds weet te geven, blijkt wel uit een recensie in de Emmer Courant, waar o.m. wordt gezegd: „Onder ademlooze stilte werd geluis terd en aan het slot werd het een dave rende ovatie. Men zie de advertentie. In de gehouden vergadering van de Buurtvereenigingen „Brug" en „Oranjelaan werd besloten beide buurtve 'eenigingen te combineeren. Door deze fusie moesten de beide besturen aftreden en werd een nieuw bestuur gekozen uit de gecombineerde Buurtvereenigingen. Belangstellenden wijzen wij op de in dit nr voorkomende advertentie, spreekbeurt Ds Zandt, voor de St. Geref. partij en op de vergadering van de A.R. Jongeren-actie volgende Zaterdag te Gouda. Dinsdag, de verjaardag van Prinses Juliana, gaf de buurtvereen. „Oranje Trouw aan de kinderen een feestmiddag. Het hoofdnummer was wel de Poppenkast, met een keurig verzorgd programma en nette afwer king, afgewisseld door tractatie en het zingen van Vaderlandsche liederen. Dat de kinderen genoten hebben, is zeker. Wat ook voor de ouders een aangenaam gevoel is. Oranje boven De uitslagen van de laatste ronde van Damvereeniging „Excelsior". A. v. Ringelenstein- H. H. Schoemaker 2-0 L. de Graaf-G. Heeren 0-2 A. Blom-J. Terlouw 2-0 C. M. Schouten-C. Kortenoever 0-2 C. Kortenoever—H. v. d. Bor 0-2 H. v. d. Bor-J. Terlouw 1-1 C. Blonk- C. Kortenoever 1-1 De volledige stand na het eindigen van de onderlinge wintercompetitie volgt de andere week. Officieële Mededeelingen. Gemeenteraadsvergadering De Burgemeester der gemeente Waddinxveen brengt ter algemeene kennis, dat door hem een openbare vergadering van den tijdelijken raad dier gemeente is belegd op Dinsdag 7 Mei 1946 des avonds 8 uur ten raadhuize. Op 14 Mei a.s. vindt in de zaal „Centrum, alhier, een opvoering plaats vinden van het tooneelstuk „Het Wespennest" door de Boskoop- sche Tooneelvereeniging „Zwakken tot steun." Aan deze avond wordt eveneens medewerking verleend door ons Fanfarecorps „Concordia." Beide bovengenoemde vereenigingen stellen zich voor dezen avond, die in het teeken staat van de Stichting 1940-'45 en Herstellingsoorden, geheel belange loos beschikbaar. De baten van deze voorstelling komen ten goede aan genoemde Stichtingen, waarvan de eerste steen gelegd werd dooreen groep oud-illegale werkers, die de verplichting voelden de zorg op zich te nemen voor de nagelaten betrekkingen van hun ge vallen kameraden en voor hen, die tengevolge van hun verzetswerk in de afgeloopen oorlogsjaren dermate in hun gezondheid geschaad zijn, dat opname in één van de herstellings oorden noodzakelijk is. Wij wekken de lezers op het mooie doel van beide instellingen te steunen, door deze voorstelling, die ook op zichzelf een bezoek alleszins waard is, bij te wonen. Voor de aanvang van de Film voorstelling, vorige Zaterdag, raakten enkele knapen slaags met elkaar met gevolg dat de 5-jarige K. een steen door de ruit van Lunchroom Van de Water wierp, waardoor deze werd verbrijzeld. Van de zijde van de Glasverze- kering merkt men op, dat dit in 3 weken tijds reeds de derde verbrij zelde ruit is, reden waarom zij er bij de ouders op aan wil dringen, bun kinderen onder het oog te brengen, dat deze baldadigheid al te kostbaar is. Is een kinder-speelplaats mogelijk een oplossing Het is eens te over wegen. Door middel van een ruit uit snijden is in de nacht van Woensdag op Donderdag inbraak gepleegd in de goederenloods van het station. Een groote partij goederen, w.o een zending textiel en gedistilleerd, benevens een bedrag aan geld werd ontvreemd. Alhoewel de politie ijverig speurt is nog geen dader opgespoord. In een ander geval was de politie fortuinlijker. Tijdens de bezetting werd de auto van den winkelier S. gevorderd door de moffen, werd echter nadien gestolen. Na lang zoeken slaagde onze politie er in deze auto in Utrecht weer op te sporen en aan den eigenaar terug te geven. Ds L. Vroegindeweij heeft bedankt voor het beroep naar West broek. Na een opleiding van 5 jaar bij Drukkerij Veldwijk behaalde onze plaatsgenoot, de heer P. Valk. op het examen te Rotterdam, zijn bedrijfs- diploma in het typografisch bedrijf. Van 28 April t.m. 11 Mei zijn de volgende bonnen aangewezen Bonkaarten KA, KB en KC 604 221, 125 gram boter 222, 125 gram Margarine 223, 50 gram Thee 224, 250 gram Jam, Stroop enz. 225, 250 gram Waschpoeder Bonkaarten LA, LB en LC 604 118 vleesch, 100 gr. Vleesch A 29 Melk, 2 liter Melk B 29, C 29 Melk, 3'/2 liter Melk 112 Aardappelen, 2 kg. Aardappelen Bonkaarten KD, KE, 604 224, 250 gram Jam of Stroop enz. 725, 250 gram Waschpoeder Bonkaarten LD, LE, 604 D 29, E 29 -melk, 6 liter Melk 612 Aardappelen, 1 kg, Aardappelen Tabakskaarten enz, T 26, 2 rants. Tabaksartikelen T (geen import-sigaretten. J_ 1 rantsoen import-sigaretten V 26, 100 gram Chocolade of Sui kerwerken. X 26, 100 gram Chocolade of Sui kerwerken. X 35, 1 rantsoen import-sigaretten Uitreiking Schoenenbonnen Houders van tweede distributie stamkaarten met een volgnummer eindigende op 9 in het tijdvak van 1 t.m. 31 Mei a.s. in aanmerking ko- men voor een bon voor gewone schoenen naar keuze, mits zij sinds Januari 1945 geen bon voor gewone of beroepsschoenen hebben ont vangen. Kinderen geboren na 31 Mei 1944, die den leeftijd van 10 maanden be reikt hebben, komen, ongeacht het volgnummer van hun T.D. in aan merking voor een schoenenbon. Uitreiking der bonnen op de na volgende dagen err uren 3 Mei 9—12 de letters A t.m F o G t-m.' K "9 12 L t.m. R 9 2~4 S t.m. Z Voor kinderschoenen moet de ge- wenschte maat worden opgegeven. Meebrengen stamkaarten met in legvel GA-GE 605. Voor minder jarigen de stamkaart van gezinshoofd of diens echtgenoote. Ruiling van schoenenbonnen is niet toegestaan. 20 textielpunten geldig. De nummers 101 120 van de tex- tielkaarten VA, VB, VC, VD, VE zijn aangewezen voor het koopen van textielartikelen. Losse punten z'in geldig. Van de textielkaar- ten VF 605 zijn geldig de ns 101 —200 en zijn voorzien van de letter B.

Weekblad voor Waddinxveen | 1946 | | pagina 1