KERSTVERTELLING e %ckt ayi cle sSt cG-ytec VERZIJDEN's iWiffthafidet Uit het Parlement Sport in 't kort Het diploma turnen van het K.N-G.V- vond zijn hoogtepunt voor T.O.O.S. in het bezetten van de eerste plaats. Dames eerste klasse door mej. A. van der Flier met 92V2 punt. dames 2e klas was het me:. T- Hilgeman, die met 92V2 punt de derde plaats bezette. Bij de heren in de 2e klasse was het H- van Geloven op de 4e plaats met 87 punten, op de 7e M- Dullemeijer met 833/4 punt en de 10e plaats de heren G. van Vuren en F.Dul lemeijer, beiden met 82'/4 punt. Voor T.O.O.S. een prachtsucces. Bij de voetballers valt de prestatie van Waddinxveen op, die op een verdienste lijke wijze Meerburg met 3 0 op eigen terrein wist te slaan. Jammer dat W.S.E. een veer moest laten door met 34 van Nieuwkoop 2 te verliezen. De strijd in de2e klassevande K.N.Z-B. wordt spannend, hieronder de stand geSp- gew. gel. verl, pnt HZCI 3 3 0 0 6 11-4 G Z C II 4 3 0 1 6 16-6 De Gouwe 1 3 2 0. 1 4 10-9 DeRobbenll 4 2 0 2 4 16-10 Brandenb. 14 1 0 3 2 716 BZCI 4 0 0 4 0 5—20 Het gaat hier om het bezetten van de derde plaats, de eerste drie gaan over naar de volgende ronde. Nog te spelen wedstrijden 19 Jan- Robben 2—de Gouwe 1 21 Jan. Brandenburg 1 G Z C 2 22 Jan, B Z C 1-H Z C 1 26 Jan. de Gouwe 1—H Z C 1 Damvereniging »Excelsior« 14e ronde C. Blonk D. la Grand 2-0 A. Zwanenburg C. W. van Dam 0-2 A. Blonk—C. J. Kortenoever 2-0 H. Troost—T. Twigt, afgebr. G- HerenW. van der Heijden 0-2 Eerstgenoemde speelde met wit. Maandag 24 Dec. clubavond. Tafeltennisclub »Kwiek« Kwiek 5—K B O 4 2-8 Vriendenschaar 6 —Kwiek 3 9-1 Schaakvereniging W.S.V. H. van Dijken—W. Verstoep 0-1 J. Vink-P- Broer 0-1 H. W. Schildt-A. Doornhein 0-1 J. Tol—J. Kleiweg 1-0 K. van de Gaarden—F. Koster 0-1 J. Scheele-H. W. Schildt 1-0 S. Versloot-C. Broer 1-0 Postduivenver. »De Zwaluw* Kampioenschappen 1951. P.V. de Zwaluw, Zaterdagsvliegers, Oude duiven Vitesse le Abr. Bruin, 2e C. de Lang, 3e D. la Grand. Oude Duiven Fond le C. de Lang, 2e P. Baan, 3e T. Boere. Jonge Duiven 1951 le T. Boere, 2e P. Baan, 3e W. Boon Oud en Jong le P. Loensrsloot, 2e S. H. Oskam. Generaal [3e'Abr. de Bruyn le P. Baan. 2e T. Boere, 3e C. de Lang De Winterdienstregeling der N.S. Wordt belangrijk gewijzigd Het is een ongewoon feit, dat de tweemaal per jaar verschijnende dienstregeling der N.S. midden in een lopende dienst zodanig wordt veranderd, dat de uitgave van een vele pagina's tellend wijzigingsboekje noodzakelijk is. Dit bijzonder feit beleefd men op 7 Januari 1952, als 22 tabellen van de officiële reisgids van 7 October 1951 vervangen wordt door 22 nieuwe tabellen, gebundeld in een wijzigingsboekje ven 104 pagina's. De aanleiding tot deze grondige verandering van de treinenloop op een aantal baanvakken is het in elec- trische exploitatie nemen van het 64 km lange dubbelsporige baanvak Amersfoort/aansluiting—Zwolle. De Directie der N.S. heeft met de electrische exploitatie van dit baanvak niet willen wachten tot de zomerdienstregeling 1952, die 18 Mei van kracht wordt en die het gereed komen van de electrificatie van de lijnen ten Noorden van Zwolle naar Groningen en Leeuwarden te zien zal geven. Door op de lijn Amers foort—Zwolle reeds op 7 Januari a.s. de electrische tractie in te voeren kon namelijk een belangrijke kolen- besparing en een aanzienlijke ver snelling in de treindienst tussen het Noorden en Westen des lands en in het locale verkeer Amersfoort— Zwolle worden bereikt. Het hazenlichaam hing zwaar langs het boswalletje neer. De kop was achterover geslagen, de ogen puilden uit, de bruine snijtanden kwamen bloot, een voorpoot was in laatste kramp geheven naar de plaats, waar de rood-koperen strik weg- kneep in de wollige hals. Een wrede geheimzinnige klauw, die het dier had gegrepen, toen het op voer wilde uit gaan naar de akkers. Rondom was de aarde omwoeld en besmeurd door de lange, wanhopige worsteling om het leven. Maar dicht bij de kop was een paddestoel opgeschoten in de nacht, een vergiftige Amaniet; die stond daar als een witte lamp bij een doodsbed. En de zon die bloedrood onderging boven de hei, wierp lichte glanzen over de bruine vacht en blonk in een dood oog als een spiegel. Daar stond Luut Willink bij, de handen in de zakken, kauwend zijn pruim, schijnbaar onbewogen. Hij moest geen goed jachtopziener en dierenvriend zijn, als hem deze moord niet door de ziel zou gaan. Maar hij kauwde slechts. Hij spoot een straal tabaksnat over zijn schouder en bespiedde de omtrek. Ér door ANNE DE VRIES was geen sterveling te zien. Hij onder zocht nauwkeuring de grond in de naaste omgeving. De regen had alle sporen uit gewist. Toen ging hij fluitend naar huis. Maar Luut Willink floot alleen als hij nijdig was. Waar een ander schold, daar floot Luut Willink. Binnen 't kwartier was hij terug. Hij sloop met een boog door de lage dennen bereikte de boswal achter de bocht, waar niemand hem kon zien toen hij overstak en kroop door de greppel nader. Een half uur zat hij gedoken dicht bij de haas achter een bremstruik, waaraan de rijpe peultjes rammelden zodra hij zich even bewoog, en schold in stilte op een late ekster, die schetterend om hem heen sprong door het hakhout. De schemering was nu zo zwaar geworden, dat hij de jeneverbos op twintig meter afstand voor een man kon houden. Toen was er licht gerucht achter hem. Daar kwam iemand door de greppel heen met een mes en een zak. Daar kwam Harm Oldengarm, die sneed hier en daar onder 't gaan een pol heide Meubel- en Woning-Textielbeurs te Utrecht De beurs voor Meubelen en Wo ningtextiel, welke van 4—8 Febru ari 1952 te Utrecht zal worden ge houden, belooft een groot succes te worden. Niet minder dan 175 fabrikanten hebben hun contract voor deelneming reeds getekend. De totale gehuurde netto expositieruimte zal een opper vlakte van meer dan 6.000 m2 be slaan. De beurs zal worden ondergebracht in de Jaarbeursgebouwen en hier beslag leggen op de gehele vloerop pervlakte van de gebouwen op het Vredenburg en van de Beatrix- en Irenehal. Gelijk bekend, wordt de Beurs voor Meubelen en Woningtextiel door de Jaarbeurs georganiseerd in nauwe samenwerking met de Cen trale Bond van Meubelfabrikanten. In de geschiedenis van de Jaar beurs vormt deze Beurs een novum, aangezien zij de eerste gespeciali seerde Beurs vormt, die door de Utrechtse Jaarbeurs wordt georga niseerd. De Beurs valt samen met het veertigjarig bestaan van de Centrale Bond van Meubelfabrikan ten, dat te Utrecht zal worden ge vierd. moet de inhoud van Uw glas zijn, wil zij U de komende Feestdagen ge noegen en gezelligheid schenken. Wij schènken gezelligheid I Komt U een dezer dagen even uitzoeken I Wij zijn ruim gesorteerd in wijn en gedistilleerd. Nesse 10-14 - Waddinxveen Telefoon 294 (Zolang de voorraad strekt ont vangt iedere koper gratis onze kalender voor 1952) Minister Mansholt kent zijn zaak jes. Hij heeft het dus niet moeilijk gehad in de Kamer. Het grote vraag stuk was bij deze begroting wel, hoe het prijsbeleid voor de melk moet zijn. Moet er een aparte prijs voor consumptie komen Thans hebben we een prijs, nl. 20 cent. Slechts de industriemelk kan meer opbrengen. De Kamer was het daar ook niet over eens. Hoewel de Minister in principe voor twee prijzen voelde, beloofde hij overleg te zullen plegen met het bedrijfsleven. Er zal een Nota komen, waarin het resultaat zal worden bekend gemaakt en aan de hand daarvan kunnen" de Kamerleden dan weer naar hartelust debatteren. Belangrijk was zijn mededeling over onze voedergranenpositie. Daaraan bestaat op de wereldmarkt een groot tekort. Dit jaar zullen we 200.000 ton interen. Wordt de eigen pro ductie niet aanmerkelijk opgevoerd, dan zal de pluimvee- en varkens stapel in 1953 beperkt moeten worden. Als de nood aan de man komt, zal de Regering een verplich ting opleggen om ongeveer 100.000 ha. grasland te scheuren. De begroting van Economische Zaken bracht belangrijk nieuws voor de middenstand. Minister Albregts kondigde nl. drie nieuwe crediet- vormen aan. Eén crediet voor be- drijfsuitrusting, één vestigingscrediet voor jonge middenstanders en ten slotte een crediet met Overheidsga- rantie. Deze laatste wordt gegeven voor de financiering van de oprich ting van organen, welke gezamenlijke belangen behartigen, zoals reclame. Het tweede crediet geldt alleen voor het overnemen van bestaande zaken. Het risico wordt voor een deel ge dragen door de Staat en voor een deel door de betreffende branche, welke daarvoor een waarborgfonds moet vormen. De werkloosheid in de woning bouw wordt veroorzaakt door de stijging van de arbeidsproductiviteit, het toenemen van het aantal bouw vakarbeiders en het minder uitgeven aan onderhoudswerkzaamheden. Over dit probleem heeft staatssecretaris van Rhijn interessante mededelingen gedaan. In tegenstelling met vele Kamerleden was hij niet ongerust over de werkgelegenheid. Het aantal werklozen bedraagt thans ruim 100.000, maar men moet niet ver geten, dat het de laatste jaren ab normaal laag is geweest. Noch in ternationale, noch nationale factoren wijzen op een debacle. De Regering heeft echter tal van maatregelen in voorbereiding om een ongunstige wending spoedig te kunnen opvan gen. af en stond telkens roerloos te spieden en te luisteren. En een klein ruig hondje dook plotseling op in de struiken en jankte van schrik, toen hij Luut Wil ling, de jachtopziener ontdekte. Luut stond zuchtend op en begon be daard een pijp te stoppen. „Jij bent ook nog laat op pad, Harm Oldengarm," zei hij. De man kwam grijnzend nader en tikte aan zijn pet. Harm was altijd zeer be leefd. „Ik kan van oe hetzulfde zeggen, as 't mij vergund is, Luut Willink," ant woordde hij. „Je bent toch werkeloos, dan heb je overdag toch wel de tijd om heide te plukken?" Och, wat zou Harm daarvan zeggen...? Ja, helaas was hij werkloos. Hij mocht vier dagen in de week in de werkver schaffing gaan en van die paar centen, die hij dan verdiende, moest hij een vrouw en een troep kinders de mond open houden. Hoeveel kinder had Wil link? Eén en een vast inkomen. Neen, dan wist hij daar niet van. Die andere twee dagen was Harm thuis, zeker. Dan had hij ook zijn iegen akkertje te ver zorgen en het was nou zo'n mooie lichte avond. Maar als Willink er wat op tegen had? Zijn voorkomende grijns behield hij voortdurend, maar zijn ogen fonkelden in het maanlicht, toen Luut hem fouil leerde. Hij deed, alsof hij niet begreep, waarvoor dit nodig was en hij droeg ook niets verbodens: geen strikken, geen wild, geen wapens behalve zijn mes. Ze liepen samen op naar het dorp en spraken over onbetekenende dingen, maar achter hun woorden broeide het wantrouwen. Daarna keerde Luut langs een omweg terug en tot de morgen lag hij tevergeefs op wacht achter de bos wal. Toen de zon moeilijk door de nevels brak, kwam hij stijf en rillend overeind, maakte de haas los en was een poosje zittend op de boswal bezig met zijn zak boekje en een stompje potlood. Toen bevestigde hij een briefje aan de legé strik. „Pas op, morgen vang ik jou," had hij daarop geschreven. En twee dagen later vond hij op de achterzijde in drukletters het antwoord: „Of ik jou s.v.p." Dat stond er: s.v.p. Deur sluiten s.v.p. Ik zal jou vangen s.v.p. Met mijn geweer s.v.p. Luut zag in gedachten twee ogen fon kelen recht in de zijne en hij twijfelde er geen ogenblik aan, wie de schrijver van deze oorlogsverklaring moest zijn. Dat beleefde s.v.p. was zo goed als een handtekening. Drie maanden duurde de stille strijd tus sen jachtopziener en stroper. Willink gaf al zijn tijd, al zijn energie aan de jacht op Oldengarm. Zijn tuin bleef onver zorgd, zijn gezin zag hem nauwelijks. Als hij nog naar de kerk ging, stond voortdurend het grijnzend gezicht van Oldengarm in zijn gedachten. Toen kwam de dag, dat hij, voorzich tig tegen de wind in sluipend, het grijze keffertje verraste, terwijl het een konij nenhol uitgroef. Zijn baas stond er bij en Luut Willink, die hem ogenblikke lijk fouilleerde, vond een patrijs tussen de kapotte voering van zijn jas. Waar hij die vandaan had? Van een paar jagers gekregen, omdat hij een poos mee had helpen drijven. Welke jagers waren dat? Ja, Willink moest het Harm maar niet kwalijk nemen, hij kende die kerels niet. Het was trouwens niet op Willink's ter rein maar in de staatsbossen, een uur Harm mocht gaan. Natuurlijk mocht hij gaan. Het ver voeren van een patrijs was geoorloofd in de jachttijd. Hij nam zijn pet af vroeger tikte hij er slechts tegen en liep weg. „Goeie vangst met de stropers", zei hij met een bittere lach, maar Willink merk te met Voldoening, hoe onzeker dat klonk. „Tot weerziens", riep hij smalend. De stroper keerde zich om en kwam twee stappen terug. „Nou, goed dan, tot weerziens!" zei hij met nadruk. Dat klonk als een bedreiging. In deze tijd solliciteerde Luut Willink naar de betrekking van jachtopziener ergens in het noorden van de provincie en omdat hij daar geboren was, begeer de hij vurig om benoemd te worden. Hij werd opgeroepen om zich te komen voorstellen en kreeg daarna bezoek van twee heren, die zijn jachtveld kwamen zien. Toen hij hen rondleidde was hij on zeker en verlegen van vrees dat zij een strik zouden ontdekken van Harm Ol dengarm. E Eri toen zij auto, stond post geleund, Toen voelde garm haatte, gevaarlijk r kans ontnam. Hij had nog Hij was er ernstig Christ Het weerzien Willink zat een bosweg. Oldegarm met het hondj ilnk probeerde te besluipen, ui schuwen en t kreeg, was de: sprokkelen. bos strikken, dat wist Oldei „Onvoorzichtii daar zomaar ii hij. „En on Willink, om ders as' mij 1 waarschouwe 1 „Wat bedoel streng. Er wanhoop ir Zijn handen sti „Ik heb een gi hebben," zei li daar al niet v Luut zweeg. E plotseling, het „Ik zeg niet, 1 streupen, heur Hij lachte ged „Maar waaroi vroeg hij dan bliksemde het link, ie moet hl het klonk niet hontien kon c er niet i één leven te 1 „Heb jij d'r ri drift. Maar Harm ze boog hij met hij wegging 1 hout. En na die da zame bospaad ren, dat plots besprong vooi rug. Hij raat beheersing ka Niet lang Willink sloop van kerstmor] bospad; toen achter de stro het pad, met knield met hel Zonder na te als een roofdii grotere los en zette 1 schreeuwde ti blijven staan, schoot hij. Het was de dat hij op een hij zichzelf ge uit hem wegvl als een konijn Hij liep wan! handen aan in zijn ene h^s De stroper kli kind. „Is dat nou w; maal heb ik c bosweg en ik i Luut beet zich zeggen. Hij en ijverig doen nam de hand zijn nek onder sloeg hij om 0 dragen, half meegevoerd, li ze over de sne omarming, als vriendschap ge ze aan het zo gingen ze vrouw, die bij de zich 1 toe. Tussen de bedsteden kwi ogen van kindi later kermden moeder mee. „Wat moet d „wij hadden huus!" Daar kon Lui haat kwam m aan. Maar hij door de sneeu halen. Zijn ambt, zoals h te kruipen, slui had fijn plicht om te schieten ook.. Het was een het dijbeen, 1 gaf Willink 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 2