Weekblad voor Waddinxveen ONZE OPRUIMING Boekh. „Veldwijk" begint WOENSDAG 2 JANUARI 1952 A. BROUWER lagazjin „DE GUAST" Oudejaarsavond- en Nieuwjaarsnummer Raadsvergadering van Vrijdag 28December Zakagenda's Bureau-agenda's Week- en Maandkalenders Succes agenda's NIEUWJAAR INGEZONDEN No. 342 Maandag 31 December 1951 (tweede blad) 7e jaargang De raad kwam voor het laatst in 1951 bijeen ter behandeling van een agenda van 27 punten. Na opening door de voorzitter, burgemeester A. Warnaar, had de beëdiging plaats van het nieuw benoemde lid Mevr. F. T. van der Torren-Veendorp (V.V.D.). In enkele hartelijke woorden heeft de voorzitter het nieuwe lid wel kom geheten en er zijn vreugde over uitgesproken, dat Mevr. van der Torren, ondanks haar vele werkzaamheden op velerlei ge bied, de benoeming tot lid van de gemeenteraad had aangenomen. Spr. hoopte op een zeer harte lijke samenwerking en sprak het vertrouwen uit dat zij zich spoe dig geheel thuis zou gevoelen. Bij de ingekomen stukken deed de voorzitter de heugelijke mede deling, dat van de minister van Fi nanciën bericht werd ontvangen dat de uitkering wegens onder nemersbelasting over 1950 nog met f 28752.is verhoogd en en gebracht op f 190.092.Dit voordeel geldt bovendien nog voor de jaren 1951 en 1952, zo dat de gemeente een meevaller heeft van ongeveer een ton. Goedgevonden werd aan de Vereen, van Nederl. Gemeenten een bijdrage te verlenen van een halve cent per inwoner, voor de aanbieding van een geschenk in het nieuwe gebouw dat binnen kort wordt geopend. Hierna volg de de samenstelling van de di verse raadsconfmisies. Na zeer vlotte stemmingen werden geko zen in de commissie van bijstand in het beheer der gemeentebe drijven de heren J- A. Modder kolk, M. Schouten en Ir. J. P, H. Venema. In de financiële com missie J. Berghoef, voorzitter, H. van Egdom en W. C. Slob, in de bouwcommissie C. E. G. Okkerse, voorzitter, A. Noor- lander en S. Pille en in de ver ordeningen-commissie mevr. van der Torren, S. Pille en S. C. J. van Tol. Tot voorzitter van het burger lijk armbestuur werd herkozen de heer W. Buitelaar, wethouder en heren Ming en van Tol wer den herkozen tot lid van de com missie tot wering van schoolver zuim. Zonder enige discussie werden aangenomen de voorstellen tot vaststelling van een toelagebe- sluit voor de-ambtenaren, alsmede een voorstel tot het geven van een compensatieuitkering. Het ambtenarenreglement werd ge wijzigd in dier voege, dat amb- tenarenleden van de communis tische partij en aanverwante or ganisaties worden ontslagen. Vast gesteld werd een spaarregeling voor de arbeidscontractanten. De heer W. van der Laak werd tijdelijk benoemd tot fa brieksbaas aan de gasfabriek in verband met het verleende eer vol ontslag aan de heer E, Lam- mertse, die van zijn pensioen gaat genieten. Besloten werd verder een geld lening uit te geven van een f 500.— aan een ingezetene, die als gevolg van een plaatselijke verordening niet aan bepaalde verplichtingen kon voldoen. Een door de heer Scheer te Boskoop ingediend beroepschrift tegen een aanschrijving van B en W tot woningverbetering werd ver worpen. De nodig geachte ver beteringen zullen aan debetrokkken woning aangebracht moeten wor den. Een verzoek van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam om subsidie werd afgewezen. Het voorstel van B en W om meer subsidie te geven aan de kleuterscholen, waaromtrent in een vorige vergadering een toe zegging was gedaan, vond in de raad geen voldoening. B en W stelden voor f 150.— te geven voor elke werkzame gediplomeerde kracht en f 75.— voor een on derwijzeres, die een cursus volgt. De heer Pille wees er op, dat de kleuterscholen in zeer moei lijke omstandigheden verkeerden en deze verhoging te gering vond. Spr. was van oordeel, dat de vergoeding eerstens op het ge middelde van gelijksoortige ge meenten behoorde te komen, het geen f 3.— per leerling meer betekent en daarboven wilde hij het voorstel van B en W. over nemen. De heer Venema sloot zich bij dit betoog aan. De heer Okkerse zag in het verlenen van een vergoeding voor diploma's het gevaar dat de leerkrachten om verhoging van salaris zouden komen, hetgeen ook niet de be doeling van het voorstel van B. en W. is. Spr. vond het juist dat er door de schoolbesturen een stimulans zou zijn er voor te zorgen gediplomeerde krachten te krijgen, maar hij stelde ten slotte voor de vergoeding met f 5 te verhogen. Mevr. van der Torren waar schuwde tegen het al te gemak kelijk verlenen van overheidssub sidie en zij vroeg of de ouders op dit punt wel voldoende dili gent waren. De voorzitter en wethouder Oudijk bestreden de ingediende voorstellen. Zij waren van me ning, dat de gemeente een sub sidie voor de kleuters behoort te geven gelijk aan het gemiddelde van andere gemeenten en dit te bereiken door meer subsidie te geven voor gediplomeerde en stu derende krachten. Wethouder Buitelaar gevoelde zeer veel voor het voorstel van de heer Pille en hij zag zich ge noodzaakt zich van het voorstel van B. en W. los temaken. Het voorstel van de heer Pille, zijnde van de meest verstrekkende aard, werd het eerst in stemming ge bracht en aangenomen met 9-4 stemmen. Tegen mevr. van der Torren en de heren Oudijk, Modderkolk en Noorlander. De kleuterscholen krijgen nu f 15.50 per leerling en f 150.— resp. f 75.— voor een gediplomeerde kracht of een onderwijzeres, die een cursus volgt. Deze laatste vergoeding wordt van maand tot maand beoordeeld. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van het salaris van de boekhouder-kassier der be drijven werd goedgekeurd. Ook de ontwerp-overeenkomst voor de levering van gas door de ge meente Boskoop werd goedge keurd. De levering van gas door Boskoop zal wel niet meer zo lang meer op zich laten wachten. Vermoedelijk kan in 1953 de overeenkomst daadwerkelijk uit gevoerd worden. De woningbouwvereniging kreeg een bouwvoorschot van f 330000.voor de bouw van 33 woningen in de Meidoorn straat, terwijl de benodigde grond werd verkocht. De Chr. land- en tuinbouwschool zag het subsidie verhoogd met f 10.per leerling tot f 20.— en de stichting voor maatschappelijk werk in Zuid- Holland zal f45.— subsidie ont vangen. Als gevolg van de stijging der kolenprijzen worden de tarieven voor electriciteit met ingang van 1 lanuari a.s. verhoogd met 1 ct per kwh. Na behandeling van enkele belastingreclames werd de ver gadering gesloten. in voorraad bij Na de korte donkere dagen Van de eind-December-tijd Wacht ons met Silversteravond Oudejaars-gezelligheid. Weer voorbij een jaar van vreugde Zorgen, voorspoed, tegenslag 't Oudejaar ruimt nu een plaats in Voor de blijde Nieuwjaarsdag! E. v. E (buiten verantwoordelijkheid der redactie) Over ietswat tot op heden uw aandacht waarschijnlijk voorbij ging. In de huidige omstandigheden zal uw aandacht wellicht meer gebaseerd zijn op de vele brandpunten die de Verenigde Naties te behandelen hebben, of laten we meer in onze naaste omgeving blijven, Gemeente politiek, Annexatieplannen, de ver richtingen van de sportverenigingen, kortom deze allen zijn punten, die dagelijks in het teken der belang stelling staan. Maartoch is er hier ter plaatse ook nog wel iets, waar u misschien wel eens van gehoord heeft doch tot op heden uw intresse nog niet had n.l. de Postduivenvereen. „De Zwaluw", aangesloten bij de Nederlandse Bond van Zaterdags vliegers. Bij het lezen van „postduiven" zult u een weinig uw schouders ophalen en denken, is 't anders niet? En toch geachte lezer(es) schuilt er meer in een Postduivenvereen. dan u denkt. Want wist u, dat door genoemde verenigingen zo ontzag gelijk veel charitatief werk wordt verricht. Het klinkt ongelooflijk maar dit jaar werden reeds meer dan honderdduizend guldens bij elkaar „gevlogen" voor Rode Kruis, Groene Kruis, diverse Sanatoria, etc. etc. De duivensport, is mooi vooral als deze op de juiste wijze wordt beoefend. Immers niet minder dan Z.K.H. Prins Bernhard heeft zich op het terrein der duivensport bege ven en draagt deze een zeer warm hart toe. Om nu de duivensport ook eens onder uw aandacht te brengen heeft de duivensportvereen. „De Zwaluw" gemeend op Zaterdag 5 Januari a.s. in de zaal van Lunchroom Van de Water, Dorpstraat alhier een grote duivenshow te moeten houden welke zeer zeker de moeite waard is om deze met een bezoek te vereren U zult versteld staan van de vele prachtige vogels die hier tentoon gesteld zullen worden. Tijdens deze expositie zullen nog diverse attracties u borg staan voor een aangenaam verblijf. Mag de Waddinxveense post duivenvereen. op uw belangstelling rekenen? Zij zijn u er zeer erken telijk voor! Moge dit wat dus tot heden uw aandacht niet had, nu uw volle aan dacht hebben. Zie ook de raambiljetten. W. v. Fr.

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 3