Belangrijk bericht Boekh. Veldwijk A.R. Kiesvereniging NEDERLAND EN ORANJE Firma G. v. d. AKERBOOM Fa J. Verkade A. v. Vuuren net Winkelmeisje Fa C. DE REGT ZONEN Sport in 't kort PEN R. J. ZUIDEMA Prijzen V. V. Waddinxveen 330 2155 2957 4362 618 2157 3090 4471 730 2295 3246 4466 924 2409 3286 4767 1003 2420 3404 4755 1607 2527 3414 4771 2012 2726 4019 Prijzen afhalen C. Klein, Kerkweg 95 Predikbeurten op Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag voor GRATIS Watergolf en Onduleren Salon Doeleman Ballpennen Veldwijk heeft ze Mc» Cormick, Farmall, Tractoren, Schijfegge, Ploegen, Stalmeststrooiers, Oriam antie Slipkettingen, voor alle merken Tractoren» Ruime voorraad Onderdelen. Volledige service van Tractoren Nieuws uit onze woonplaats Door de heren H. K. van der Loo en K. H. van der Loo is dezer dagen opgericht de N.V. Machine Apparatenfabriek „VANDERLOO'' gevestigd te Waddinxveen met een maatsch. kapitaal a fl.' 150.000. Het geplaatste kapitaal a fl. 30-000.— werd door oprichters gestort. Als directeur der Vennootschap zal op treden de heer K. H. van der Loo, alhier. Donderdagmorgen 27 Decem ber arriveerden 2 jongens uit onze gemeente op Schiphol, met de be doeling te gaan emigreren. Het bleek echter dat hun papieren niet in orde waren, waarom zij maar weer huis waarts keerden. Maandagavond hield de Chr. Muloschool in het Chr. Verenigings gebouw een Kerstsamenkomst. Met grote aandacht luisterden de ouders naar het zingen en declameren van de leerlingen, onder leiding van de heer R. J. Zuidema. De heer R. Klun- der gaf een meditatie en het hoofd der school, de heer T. van Dam ver telde een Kerstverhaal. Een en an der werd afgewisseld met samen zang. De grote stilte gedurende de ge hele avond bewees, hoezeer het ge- bodene op prijs werd gesteld. Door de heer van Dam werd de samen komst met dankgebed gesloten. Nieuwe Telefoonaansluitingen: 247 Ch. M. van Hat turn, Bedr. Chef Louis Dobbelmann, Kerkweg 217. 326 S. Kerver, Ieplaan 41, Brood-, Koek- en Banketbakkersbedrijf. 342 Mej. J. Oudijk, 2e Bloksweg 8, Kraamverzorgster. De nieuwe brandspuit gearriveerd Donderdagmiddag arriveerde onder grote belangstelling van de zijde van het publiek de nieuwe motor brandspuit. De spuit geleverd door de fa. Kronenburg te Culemborg, werd in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur en verschillende raadsleden op de loswal gedemon streerd. De brandspuit, die gebouwd is op een Dodge-chasis, maakt een solide indruk en is in fraaie kleuren ge spoten. De pomp heeft een gegaran deerde capaciteit van 2500 liter per minuut bij een opvoerhoogte van 80 meter. Ook bij de demonstratie van het „waterkanon", kwam de grote capaciteit van het nieuwe materiaal naar voren. Op de brandspuit zijn de nieuwste technische snufjes toe gepast. De carrosserie is open ge houden. Er zijn zitplaatsen voor 10 brandweerlieden,die deze zitplaatsen bereiken via een portier aan de linkerzijde. Deze nieuwe brandspuit is onder gebracht in de brandweerkazerne bij het raadhuis. Aan de Dorpsstraat werd vorige week door de heer T. Ververs een modern ingerichte IJssalon geopend in het vroegere Sigarenmagazijn van wijlen de heer van Vuuren. De ver bouw van dit pand heeft dit een geheel nieuw aanzien gegeven, dit gevoegd bij de lekkernijen, daar ver krijgbaar, zal deze zaak allicht de zoete inval kunnen worden genoemd. De ondernemer succes toegewenst. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de polder Bloemendaal zich tot de gemeenteraad gewend met een gemotiveerd schrijven, waar in wordt aangedrongen op een bil lijker regeling van de straatbelas ting. Het bestuur wijst er op, dat de ingelanden de kosten van het onderhoud van de openbare weg door de polder zelf dragen en dat het daarom ongewenst is dezelfde per sonen nu nog bovendien aan te slaan in de straatbelasting op grond dat hun eigendommen aan die openbare weg zijn gelegen of daarop uitpad hebben. Voor de A.R. Kamerkieskring Leiden, zal Zaterdag 5 Januari a.s. te Leiden spreken Dr. Bruin Slot, redacteur van dagblad Trouw, over: Federalisatie. Men leze de advertentie. Donderdagavond kviam de heer T. v. K nabij de Carrosserie- fabriek „Verheuhwan zijn bromfiets te vallen, doordat de uitlaatpijp tus sen zijn wiel kwam. Met een hoofd wond werd hij naar Verheul ge bracht, waar hij door Dr. van der Linde werd behandeld. Waddinxveen I door hekkenslui- Gouderak op eigen terrein geslagen met 1-0. Door deze uitslag kan men 'weer zien dat een kat in het nauw rare sprongen kan doen. Geel-zwart let op uw saeck. W.S.E. wist zich in een uitwed strijd te herstellen door haar naaste concurrent N.S.V. met 1—3 te ver slaan. Ook Waddinxveen in de le klasse G.V.B., verloor van Bode graven met 20., terwijl Verheul met een 52 nederlaag door W.G.J. naar huis gestuurd werd. T.O.O.S. zal in de eerste helft van Februari een jeugd-uitvoering geven in de cantine van de N.V. Dobbelmann. Op de nationale tentoonstelling van konijnen, cavia's, sier- en post duiven te Boskoop wist onze plaats genoot, de heer P. Noordam een eerste prijs te winnen met zijn gele vlaamse reuzen. De heer P. de Jong kreeg een eerste prijs met de witte wenerram, terwijl de heer W. van de Water een bekroning ontving voor oude doffers van 100300 k.m. en de heer P. van der Kraats met oude doffers 300600 k.m. Jonge duiven 100—200 k.m. van de heer J. van der Zijden en die van de heer N. L. van der Zijden, boven 100 k.m., ontvingen een bekroning. Met enkele inzendingen jonge duiven en doffers behaalden de heren P. Vink en J. Sol enkele medailles. Door onze plaatsgenoot S. Kuipers werden op de Kanarietentoonstelling de volgende prijzen behaald Wisselbeker voor de meesterzanger eigen kweek 1951. Plaquette N.V. Sluis voor de mees terzanger 1951. Medaille voor de meesterzanger oude vogels. Medaille voor de meesterzanger ven de gehele tentoonstelling. Boekwerk le prijs 2 vogels eigen kweek 1951. Medaille als le prijs 1 vogel eigen kweek 1951. Boekwerk als le prijs 1 vogel open klasse. Medaille als 2e prijs 1 vogel open klasse. WADDINXVEEN IN DE ZEVENTIENDE EEUW In het begin van de achttiende eeuw verscheen te Leiden een boek onder de titel: Oudheden en Gestichten van Rhynland, en wel voornamelijk van de Stad Leiden of Beschryving van de Kerken, Kloosters en Gods huizen, die van tyd tot tyd zoo te Leiden als in Rhynland zyn ge sticht: benevens een verhaal van haare begiftingen, vrydommen, voorrechten, Oversten; mitsgaders van de geleerde of roemwaardige Mannen, die te Leiden of onder Rhynland gebooren zijn, of gebloeit hebben. Deze Beschrijving: Getrokken uyt de oude Handschriften van Kerken en Kloosters, en uyt veele andere gedenkstukken; ten meesten deele noit in 't licht gegeeven, uyt het Latijn vertaald, en door H(ugo) V(an) H(eUsden) met Aantekenin gen opgehelderd, vermeldt over Waddinxveen het navolgende: Waddingsveen word gedeelt in Noord-Waddingsveen en Zuid-Wad dingsveen. Mevrou Maria van Tie- nes, Gravin van Warfusé, Vrouw van Goudrfaan van de Zyl by Lei den enz. is niet lang geleden Vrouw van Noord-Waddingsveen geweest. Zuid-Waddingsveen komt de Graaf- felijkheit toe en behoort onder het Baljuwschap van Rhijnland. De Parochikerk van Waddingsveen waar onder zekere buurt de Goud- kaai genaamd ook behoort is inge- wijdt op den naam van de heiligen Victor. Deze gansche streek wierd even na het opkoomen der Reformaatzie door eenige Priesters uyt de Gees- telijkheit bedient; dewelke ter Goude woonende deze plaatzen van tijd tot tijd bezochten. Voor al heeft Meester Adriaan Bogaart, zijnen daar in getoont. Doch de eerste Pastoor die ter plaatze van zijne Pastory woonde is geweest Kornelis de Jager, uyt een aanzienlijk ge- slagt ter Goude gebooren; wiens vader Greffier op het stadhuis al daar was geweest. Wanneer dan de Pastory van Wad dingsveen den voornoemden Kor nelis de Jager door de Oversten toegeschikt was en zijn vader ten dien einde een kerk onder Wad dingsveen begon op te bouwen: is Kornelis daar op gevangen genomen en naar Leiden gevoert: en de vader om zijnen zoon ontslagen te krijgen heeft f 1500 moeten opbrengen. Kor nelis, weder in zijne Pastory geko men heeft om zijn godvruchtig voor nemen uyt te voeren een kerkje met een Pastoorshuis aan de Goud- kaai getimmert. Alle de menschen daar om streeks weeten noch van de heiligheiten deugdzaamheit van dezen Pastoor te spreeken. Eindelijk is hy na dat hy daar lange jaren gestaan had overleden den derden January 1673. Hy wierd in zijne bedieninge opgevolgt door Adriaan van der Goes, een Hagenaar: de welke in 't jaar op den 24 van December overleden is en tot nazaat heeft gekreegen Johannes Petrus van den Velde, een Bosschenaar. vanaf f 21.- Een „SWAN" pen laat U nimmer in de steek. Haar betrouwbaar heid is spreekwoordelijk. Ook in 1952 Gebruik steeds S^fTWMinkt Het Bestuur van de Kamerkieskring-centrale Leiden, nodigt alle leden van de A.R. Kiesver eniging te Waddinxveen uit, tot bijwoning van de BELANGRIJKE VERGADERING op Zaterdag 5 Januari 1952, in »De Vergulde Turk«, Breestraat te Leiden. Spreker: Dr. Bruins Slot OnderwerpFederalisatie Er wordt een zeer interessante bespreking verwacht. Namens het Bestuur der K.V. Vanaf heden is het BEDRIJF van GOEDEREN VERVOER en TRANSPORT van de Firma VAN RHIJN overgenomen door onderstaande Firma's: voor partijgoederen - Noordkade - Tel. 216 bodedienst, Julianastr. 17, Kerkweg 148, Tel. 289 Aanbevelend, DE ONDERNEMERS Niet afgehaalde prijzen verval len na 1 Maart aan de Vereen. Zo spoedig mogelijk gevraagd Fa. A- VAN EEUWEN Ned. Hervormde Kerk Oudeajarsavond n.m. 7-30 uur Ds- J. Moll. Nieuwjaarsdag v.m. 9.30 uur Ds. J. van der Haar. Gereformeerde Kerk Oudejaarsavond 7-30 uur Ds. J. Meijnen van Den Haag. Nieuwjaarsdag v.in- 10 uur Ds. W. J. Smidt van Naaldwijk. N. H. Evang. »Wet en Evangelie« Oudejaarsavond n.m. 7.30 uur Ds. A- Offeringa, Christelijk Afgesch. Gemeente Maandag 31 December, nam. 7 uur Leesdienst- Dinsdag 1 Januari, nam, 7 uur Ds. G. van der Breevaart. Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente Nam. 5 uur Ds. Duinker van Amsterdam. Gevraagd enige modellen Woensdagsavond's 8 uur Burgerlijke stand Aangiften van 20 t.m. 26 Dec. 1951. Geboren: Hendrik, z- v. K. H- van der Loo en C. G. Zwijgers. Gehuwd: D- de Waardt en M. Buitelaar. M- van den Berg en C. M. van Gelderen. IMF" De dienst op Nieuwjaarsdag wordt waar genomen door Dr. J. W. H. Helleman. B L E IS W IJ K (Tel. 4 M0ERCAPELLE)

Weekblad voor Waddinxveen | 1951 | | pagina 4