wollen Deken NIEUWS uit onze manufacturen BICO WASMACHINE radio levensmiddel -m De collecte, gehouden door de Herv. Meisjesvereniging „Draagt el kanders lasten" ainier, bracht 56ö,3U op, welk bectrag bestemd is voor het uitreiken van kledingstuk ken aan behoeitigen. Dinsdag kon aan 84 leerlingen der lagere scholen hier ter plaatse het jeugd Venteers diploma woraen uitgereiKt. De heer B. van Zonne- vera, voorzitter van V.v. spraK de geslaagde jongelui toe, terwijl de heer xi. jenne tot een twaairtai „uitblinkerseen speciaal woord richtte. Albert van Noort en Kees van Gils kregen voor hun prestaties een rijwieiscnild en een insigne van Veilig Verkeer. De examencandida- ten, aie een lout maakten, nl. Her man van Egqom, Kees Scnouten, Antoinette van Zanten, Maria van Tilburg, Emma den Hertog, Arie Boonstoppel, Bern. Versluis, Anton Hoogendoorn, üornelis Olieman en Albert Bron, kregen een veilig ver- keers-insigne. 112 Beeringen gaven zich voor het examen op. 28 kregen het diploma niet. Van de school met de Bijbel aan de Oranjelaan slaagden 9 can didates van de K.K. school 10, van de Herv. scholen 17 van de Chr. Mulo-school 21, van de o. 1. school A 12 en van de o.l. schooi B 15 leerlingen, Dinslag werd door een dertig- tel Deense meubelfabrikanten een bezoek gebracht aan de N.V. Kemp- kes' Meubelfabrieken, alhier. Deze fabrikanten, op rondreis door West- Europa, toonden grote belangstel ling voor de productie-methoden en gebruikte machines van genoemde labriek, Vrijdag jl. was het op de re petitie van het fanfarecorps „Con cordia" weer een heugelijke avond, daar dje ere-voQrzitter, de heer P- van der Baarse Br., in deze week zijn 45-jarig lidmaatschap van d,e vereniging herdacht. hi a een korte repetitie nam de voorzitter, de heer J. de Knecht, het woord en sprak tot de jubilaris U bent wei geen werkend lid meer zoals vroeger, en wij zouden kunnen zeggen wat doet u elke Vrijdag nog op onze reptitie-avond? Doch daardoor bent u een lichtend voorbeeld voor ai de anderen en wij kunnen wel zeggen nog steeds het trouwste lid van allen. Spreker sloot zijn betoog met de aanbieding van een prachtige taart en de hoop dat hij nog vele jaren in het midden van zijn jongens mag verkeren, als mid|delpunt waar alles om heen ge schaard staat, als een vader met zijn kinderen. In zijn dankwoord memoreerde de jubilaris dat „Concordia" nog steeds, zoals dat altijd geweest is, een stuk van zijn leven is en zal blijven tot in lengte van dagen. Spreker meende, dat dit van avond niet nodig geweest was en hij had het ook stil voorbij willen laten gaan doch dje boeken hebben het weer verraden en hij is dank baar dat u hem nog niet vergeet, hij dankt allen voor de prettige verstandhouding en vriendschap waarmede U hem nog steeds om ringt. De samenwerking met de te genwoordige voorzitter en bestuur is voorbeeldig en u kunt op mij re kenen zo lang ik leef. En hier ben ik dan meteen aan mijn oude punt gekomen en wel het concours aldus de heer van der Laarse. De heer Versluis zie ik al kijken en hoor ik al zeggen, ja hoor daar komt het concours weer. En natuurlijk moet het mij van 't hart. Wij gaan naar Zoelen heren, dus studeren en nog eens studeren, zodat wy weer met succes uit de strijd komen en spre ker drukt de leden nog eens op 't gemoed. Hóuden jullie uw voorzit ter en bestuur in ere voor het vele werk d(at zij steeds maar weer ver zetten voor de instandhouding van ,»Concordiaf'. Spreker bejsloot (met de wens nog vele jaren met de voorzitter de Knegt en dirigent van Gent als toeziend voogd te mogen fungeren. Wij sluiten ons hierby aan, ook met de woorden: Van harte gefeli citeerd en lang leven. Dinsdagavond hield de open bare school B haar jaarlijkse ouder avond in het gymnastieklokaal. Na dat er van 6.30 uur tot 7.30 uur druk gebruik was gemaakt van klasbe- zoek, opende de voorzitter van de oudercmmissïe, de heer C. Rietveld, deze zeer goed bezochte avond. Een bijzonder woord van welkom sprak voorzitter tot de heer en mevr. Jen- né, alsmede tot de vertegenwoordi ger der B.P.M., de heer Vries In een zeer uitvoerig jaarverslag liet voorzitter het afgelopen jaar de revue passeeren. Wij merken hieruit onder meer op, het zeer geslaagde uitstapje dat de jongens hebben ge had naar Tricht, waar zij deelnamen aan een schoolvoetbaltournooi, en het uitstapje van de meisjes naar het kamphuis Biaricum. Ook de successen van de Waddinxveense sportweek door schooi B benaaid, mogen genoemd worden. Verdetr werd met goed resultaat deelgeno men aan verscnillende wandelfestij nen. uok de kleuterscnooi was m belangstelling groeiende; verder werd genoemd de zeer geslaagde nerfsiiten toonstelling,. veel uaim Draent isprener aan de oeiangioze medewerkers van onze schooi, ioi slot ging de voorzitter nog even dieper in op net nuisoezoek. net is jammer aldus spr. oat er nog men sen zijn aie nun kinderen niet naar onze scnooi willen sturen om z.g.n. principieie redenen, xviaar, zo ging ue neer ruetveid. verder, 'laat men toen deze gedaenten op zy zetten, en deze aizondering over boorn werpen, want ais de kinderen groter worden, moeten ze toen ook met iedereen omgaan, wil men tenmin ste wat bereiken En juist op onze school wordt cte onderlinge band verstevigd, daar hier plaats is voor iedereen, jyiet een opwekking om steeds op de bres te staan voor onze school, waar geleerd wordt, Ver- Naasteliefde, sloot de voorzitter zijn Naasteiieide, sloot (voorzitter zijn prachtig jaaroverzicht. De penningmeester, de heer J. A. Kwaak, bracht een accuraat jaar verslag. Als nieuwe leden van de oudercommissie werden gekozen de heren A. Xwigt en Er. Knaapen. Vervolgens kreeg het hoofd der school, de heer X. H. Blonk, het woordj Deze gaf op zijn bekende wijze een uiteenzetting over het nieuwe onderwysbestel, en wees er op dat goed gefundeerd onderwijs de jeugd steeds ten goede komt. Ver schillende plannen voor het komen de jaar bracht hy naar voren. Ook stond de heer Blonk nog even stil by het verkeersexamen, waarbij al de leerlingen waren geslaagd. Ver der noemde hy nog het moderne projectieapparaat en het handwerk- onderwijs. Na de pauze sprak dje heer de Vries, vertegenwoordiger der BPM, over de verschillende facetten van aardoliewinning in Nederland en daar buiten. Na deze toelichting werden de prachtige films „De Opsporing van Aardolie" en een kleurenfilm over Venezuela, met dje steeds groeiende stad Caracas, van de bekende ci neast Hecht Haanstra, vertoond Een dankbaar applaus bewees wel dat het gebodene zeer in de smaak wajs gevallenf In zijn slotwoord dankte de heer Blonk de BPM voor het grote aandeel, dat zy gehad heeft in het welslagen van deze avondi. Tot slot sprak de heer Riet veld enkele woorden van dank aan de scheidende bestuursleden. De openbare school B kan op een geslaagde ouderavond terug zien. B. Een woordvoerder van Jeho va's Getuigen deelde ons mede dat er plannen zijn gemaakt om een spe ciale boodschap aan de wereld be kend te maken. De heer Zweere alhier, de plaatse- ïyke presiderende dienaar van de Gemeenten Zevenhuizen, onthulde enige bijzonderheden over deze spe ciale veldtocht, hetgeen onder ande re het aankondigen omvat van de openbare lezing getiteld „Christen heid of Christendom Welke is, het licht der wereld V' De heer Zweere zal deze toespraak hier ter plaatse houden waarvoor het publiek harteiyk wordt uitgenodigd. Ze zal wordjen gehouden in het ge bouw Centrum Zondag 3 April om 3 uur nam. (Zie advertentie). Na de lezing zal aan elkeen die aanwezig is, een nieuwe brochure van 32 bladzijden, welke buitenge wone inlichtingen bevat, gratis worden verstrekt. De heer Zweere vertelde, dat de inhoud van deze speciale gereedge maakte brochure tot op heden nog niet was openbaar gemaakt, maar dat de boodschap er van uniek was en van speciale belang zou zyn voor de mensen van welke geloofrichting ook. Hedenavond te zeven uur komt de gemeenteraad bijeen, ter behandeling van de navolgende agenda 1. Mededelingen, ingekomen stuk ken enz. om daarop zonodig te be sluiten; 2. Verzoek van de Chr. wo ningbouwvereniging ,;Ons Begin" om bouw- en grondvoorschotten 3. Voorstel tot definitieve vaststelling van een onteigenïngisplan 4. Rond vraag. Ds. J. van der Haar ontving de toezegging van beroep naar de Herv. Gemeente te St. Maartensdijk (Tholen). CONCERT WADDINXVEENS MANNEN- EN DAMEKOOR. Zaterdagvond gaf het Waddinx- veens Mannen- en Dameskoor „On- vermoeidl Vooruit" een populair Panter dessins De modernste 125 x 185 cm 14.50 150 x 200 cm 17.50 Zeer mooi als Antoplaid of Divanplaid te ge bruiken A.Brouwer Nesse46 De in kwaliteit nog steeds aan de spits en laag in prijs. Het type standaard reeds voor 179- en de vlotte service bij Van Eyk Kerkweg 171 Met Pasen JUBILEUM ADVOCAAT nu nog per fles Van Eeuwen Zuidkade 3 Het was Dinsagmiddag in de Stationsstraat bijzonder druk. Deze drukte stond in verband met het gouden jubileum van de Coöp. Boe renleenbank hier ter plaatse. Het was dan ook een in- en uitlopen aan het Jeugdgebouw, waar genoem de instelling haar receptie hield. Deze receptie trok veel belangstel ling, zowel van de zyde d|er gelijk namige instellingen uit omliggende plaatsen, als wel van de zijde der leden en andere autoriteiten. Het bestuur en de leden van de Raad van Toezicht hadden dan ook veel handen te schudden. Een groot aan- De heer Bunnik vertegenwoordigde zowel de Goudse Coöp. Boerenleen bank als de ring Gouda en omstre ken van deze banken. Van de vele andere autoriteiten en verenigingen, die hun gelukwensen kwamen aan bieden, noemen we de heer J. A. van Berkel namens het bestuur van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, de heren J. F. Hij koop en G. Bos na mens de Holl maatschappij van Landbouw, de heren Van Tol, Schel lingerhout en Lamens namens de Coöp. Handelsver „De Eendracht'.' {Namens liet gemeentebestuur kwam burgemeester Warnaar sa- tal bloemstukken spraken hun eigen taal. Allereerst sprak de heer H. H. Schroder, namens de Centrale Bank te Utrecht en bood een fraaie klok aan voor de hal van het Bankge bouw. Vervolgens spraken de vertegen woordigers van de Boerenleenban ken van Berkenwoude, Gouderak, Polsbroek, Vlist en Stolwijk en werd aangeboden een coromandel-hou- ten sigarenkist met zilveren beslag. men met de gemeente-secretaris, de heer H, Jenné, het bestuur van de „gouden" bank complimenteren. Voorts merkten wij op de besturen van de polders „Bloemendaal", „Achterof en de Putte" en van de Zuidplaspolder. Ook de beide mid- depstandsvereniigingen gaven blijk van belangstelling. Een aardig moment was wel toen de heer A. Jonkheid, een der beide nog in leven zijnde oprichters, het bestuur complimenteerde. concert in de cantine van de Fa. Dobbelmann. Onder de vele aanwe zigen merkten wy o.a. op burge meester Warnaar, wethouder Oudijk en mevr. Oudijk en vele leden van zusterorganisaties. De avond) werd geopend met he| „Slijtut Servius" van H. Altink. Dit was als begin- nummer minder juist gekozen, het was wat te zwaar als openingsnum mer, wat vooral de zuiverheid niet ten goede kwam. Maar de „Twaalf Rovers" maakten alles weer goed. Ook het verdere gedeelte van het mannenkoor werd vrij behoorlijk gebracht, waarby wy speciaal wel mogen noemen „het Jagerskoor" uit die Freischutz van Carl M. Weber met zeer goede tenoren, en „Old Blacko Joe" van Forster en „Hol lands Glorie" van R. Hol. Jammer dat het „Halleluja koor uit Messich" van G. F. Handel te zwaar voor dit koor was. En al hoorde het bekende „Wandellied" in speciale bewerking van de heer v. d. Beek, niet zo pre cies in dit programma thuis, het was tóch een aardige afwisseling. Het nog zeer jonge dameskoor bracht op zeer verdienstehjke wijze een 6-tal goed gekozen nummers. Speciaal magen wy wel noemen het eerste nummer „Oisis en Osirius" van Mozart en de wals uit „Dïe Chardas Furstin" in speciale bew. van de dirigent, maar ook „Panis Angelicus" van Secar Frank, met prachtige bariton soli. Het beste kwam het koor echter uit in „Glük Würnchen-Idyll" van Paul Lincke. Het geheel werd voortreffelijk door beide koren besloten met de „Jubilate Deo" van C. Greif Op. 16. Het was een buitengewoon goed geslaagde avond, waaruit bleek dat deze koren onder emiente leiding van haar dirigent, dp heer Ge v. d. Beek, met sprongen vooruit gaat. Ook dient vermeld te worden de zeer goed gezongen sopraan- en ba- ritonsoli's door mevr. van 't Slot en de heer Bosloper, vooral dp laatste beschikt over een zeer goed ontwik kelde stem. De muzikale begeleiding was dit maal in goede handen by de heren A. Klein en J. J. Kooien In het slot woord dankte de voorzitter, de heer J. Jong, allen, maar wel speciaal de dirigent, die op meesteriyke wijze dit zware concert had geleid. Na de pauze 'bracht de toneel groep van die zangver. „Zang en Vriendschap" uit Moercapelle op vlotte wijze de klucht „Knoflohia" van H. v d. Veer. Met dit vrolijk stuk werd een prachtige avond be sloten. TENTOONSTELLING AVONDTEKEN SCHOOL Aan het eind van de cursus van de Chr. Avondtekenschool zal ook dit jaar een tentoonstelling van het gemaakte werk worden gehouden. Deze tentoonstelling zal D.V. plaats hebben op Zaterdag 2 April van half drie tot vijf uur in de grote cantine van N.V. Louis Dob belmann. Ook dit jaar werd deze zaal weer geheel belangeloos voor dit doel afgestaan. Men zal hier allerlei tekenwerk kunnen bezichtigen, dat in de afge lopen winter door de jongens is vervaardigd, op het gebied Van Bouwkunde, Werktuigbouwkunde, Meubeltekenen en Modeltekenen, benevens een collectie boetseerwerk Ongetwyfeldl zullen alle ouders aanwezig zijn, om zo van hun be langstelling biyk te geven, terwyi ook verschillende personen ui't het bedrijfsleven worden verwacht. Voor jongens, die niet op een technische school zijn, vooral voor hen, die pas de lagere school heb ben verlaten, biedt deze tentoonstel ling een ideale gelegenheid om eens te zien, wat er voor een bepaald vak geleerd moet worden. Vooral oofc voor deze jongeren is deze ten toonstelling bedoeld. Het is te ho pen, dat er velen een kijkje zullen nemen. Iediere belangstellende is van harte welkom, de toegang is vrij. Voordat de eigenlijke tentoonstel ling begint, zullen de uitslagen van bevordering en einddiploma wordlen bekend gemaakt, en tevens de be- SPROETEN komen vroeg in 't voorjaar Koop tijdig SPRUTOL Donderdag 24 Maart hebben de christelijke Houtbewerkers hun jaarvergadering gehouden in 't Centrum. Voorzitter van dpn Hoek opende op gebruikelijke wijze deze verga dering, 'met een by zonder woord van welkom aan Hoofdbestuurder Holmer. De jaarverslagen van de secreta ris en penningmeester, werden met een woord van dank van de voorzit ter goedgekeurd. Daarna was dje beurt aan de heer Holmer, om in een principiëel betoog het recht van arbeid uiteen te zetten. Aan de heren Minnes en de Gier werd het gouden C.N.V. speldje uit gereikt, vanwege hun 25-jarig lid maatschap. Van de afdeling werd hun een sigarettenkoker aangebo- djen. Na de pauze werd door de To neelvereniging T.O.G.' het toneel spel „Als het koren rijpt" opge voerd. Een stuk, prachtig van in houd, dat uitstekend werd, gespeeld. Het was kwart voor twaalf toen de heer van der Ben deze gezellige en alleszins geslaagde avond sloot. Woensdjagavond kwam de Herv. Schoolvereniging in jaarver gadering by een. De voorzitter Ds. J. van der Haar opende deze vergadering met gebed en het lezen van Spreuken 15. De notulen der vorige vergadering werdten zouder enige opmerking met dank aan de secr., de heer W. Bui telaar, goedgekeurd^ eveneens het jaarverslag. Het financieel verslag van de penningmeester, de heer P. Rehorst gaf een optimistisch beeld voor de toekomst. By de gehouden bestuursverkie zing werd de voorzitter Ds. J. van der Haar, met algemene stemmen herkozen. De heer G. van Tilburg stelde z«n zetel ter beschikking van de verga- djering, daar hij geen kinderen meer had dïe deze scholen bezochten. In zijn plaats werd de heer J. Boon gekozen. De voorzatter bracht na mens de vergadering dank aan dp heer van Tilburg voor het vele werk dat hy voor de vereniging in dit zeer moeilijke jaar gedaan had. Ook het jaarverslag van de kleu terschool, welk gebracht werd door de heer A. de Vries was gunstig en* gaf een duidelijk beeld van de werk zaamheden over het afgelopen jaar. Tot leden der kascommissie berden benoemd de heren Kooijman en van den Bosch. De aandelen no. 9 31 - 56 - 88, werden uitgeloot, dteze zullen per 1 Mei betaalbaar gesteld worden. Voordat met de rondvraag begon nen werd deeld|e de voorzitter me de, dat het bestuur de vergadering eens wilde peilen over een te stich ten Herv. Muloschool hier ter plaat se. Nadat die voorzitter een beeld ge geven had Van de gejstadige groei der Herv. scholen meende hij dat de tijcl thans gekomen was om tot op richting van een Herv. Muloschool te komen. Thans zo vervolgde de voorzitter, gaan 12 of 13 kinderen van de Herv. scholen over naar de (Vervolg Tweede blad.)

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 2