De avonturen van Duimelot E SS 0NNEBRAND0LIE 0NNEBRILLEN ONSTICK (NIEUW) De man uit Chicago Muloschool 5 4 1 8 19-2 Openb. sch. B 4 3 1 7 18-2 Herv. sch. Onderweg 4 2 1 1 5 63 Openb.sch. A 4 2 2 4 16- 5 R.K. school 5 2,3 4 19-13 Oranjel.sch. 4 1 3 2 6-24 Herv.sch. brug 44 0 1-36 Programma komende wedstrijden. LET GOED OP DE VERANDERINGEN. Vrijdag 3 JuniOpenb. school A- R.K. school, terrein WSE, 7 uur. Z.V.V. Maandag 6 JuniOpenb. school A-Openb. school B terrein WSE 6.30 uur; Oranjelaanschool-Mulo- school terrein Verheul 7 uur; Herv. school Brug-Herv. school Onder weg terrein Be Fair 7 uur. Dinsdag 7 JuniOpenb. school B- Herv. school brug terrein Be Fair 6.30 uur; Herv. school Onderweg- Oranjelaanschool terrein WSE 6 uur. Woensdag 8 JuniR.K. school- Herv. school bru g terrein Verheul 6 uur. Donderdag 9 JuniMuloschool- Openb. school A terrein Be Fair 6.30 uur; Openbare school B-Herv. school Onderweg terrein WSE 6.30 uur. Vrijdag 10 JuniHerv. school Onderweg-Openbare school A ter rein WSE 7 uur; Oranjelaanschool- R.K. school terrein Be Fair 7 uur; Muloscholo-Herv. school Brug ter rein Verheul 7 uur. W.S.E.-NIEUWS. W.S.E. I speelt dit week-end uit tegen G.D.S. I een spannende wed strijd ,met kans op een gelijk spel. Het tweede gaat naar Nieuwkoop ra. Woensdagavond speelt WSE I te gen haar plaatsgenoot Be Fair I een nederlaag wedstrijd. AlblasserdamWaddinxveen. 10. Het is Waddinxveen gelukt om in deze wedstrijd de beide punten mee naar huis te brengen, hoewel de kansen er geweest zijn. Waddinx veen verscheen in een gewijzigde opstelling en daar was de linkshalf Schild met zijn harde werken een aanwinst. De eerste aanvallen wa ren voor Waddinxveen maar door het zeer effectvolle terrein gingen deze verloren, daar de voorhoede de bal niet onder controle kon krij gen. Het was na 11 minuten spelen dat van Gelooven een voorzet van Ringelenstein prachtig inkopte, maar Keeper Helderop was op zijn post en stopte op zeer goede wijze. Een schot van Hofwegen wist hij op mooie wijze te stoppen, ook de gastheren wisten enige aanvallen op te zetten, maar midvoor Croes liep steeds in de buitenspelval die Biesheuvel en Bonefaas voor hem openzette. Toch moest van Vuuren zijn talenten voor rust nog een maal tonen voor een schot van van Hof, maar dit deed hij goede wijze. Maar 5 minuten voor rust toen de linksbuiten van de thuis club voorzette, was het. van Hof die de stand op 1-0 bracht. Na rust speelde het spel zich het grootste gedeelte op het middenveld af. Wel kreeg Waddinxveen nog enige goe de kansen, maar deze gingen, door dat men teveel op zich zelf speelde, verloren. Waddinxveen 2 verloor door een ongelukkige beslissing van de arbi ter. Ook het derde dat met vele in vallers naar Moordrecht trok, kon geen succes behalen. De junioren zette hun overwinningen voort en^ de Benjamins zullen nu gauw kam pioen zijn. Er is voor de Senioren alleen een wedstrijd' voor het derde. De overi ge elftallen hebben rust. De Junio ren kunnen de punten weer bin nenhalen en zo een goede stand be- heiken BE-FAIR—SPORTLUST 2. 5—1. Woensdagavond ibegon Be-Fair aan haar nedprlaagwedsitrijden die zij deze zomer houdt. Als eerste te genstander fungeerde dan Sportlust uit Woerden. Na een paar minuten wist de Bruin het net te vinden, en was het dan 1—0 voor Be-Fair. Maar spoedig was het midvoor Pols die er 2—8 van maakte. Voor de rust was het Sportlust die een fout in de achterhoede afstrafte en er 2—1 van maakte met welke stand dan ook de rust i'n ging. Na de rust een steeds aanvallende Be-Fair met open aanvallen over de vleugels waar midvoor Pols dan gebruik van maakte en met een pracht van een kopbal er 3—1 van maakte. Maar de Bruin zorgde nog met een hard schot voor 41 en het was die zelf de speler die de eindstand op 51 deed staan. Be-Fair 3 speelde tegen Rijnstreek 2 en verloren eervol met 42. Programma voor dieze week. Zaterdag Be-Fair 3—Zwervers 2, aanvang 4 uur; Boskoop 2—Be-Fair 1, aanvang 4 uur. Woensdagavond Be-Fair 1W. S.E. 1, aanvang 7 uur. BE-FAIR—BODEGRAVEN De tegenstand, die Bodegraven in de wedstrijd tegen het elftal van de Chr. Sportvereniging Be-Fair uit Waddinxveen, aan de thuisclub bood was groter, dan de gastheren verwachtten. Het duurde zelfs tot in de tweede helft van deze voetbal wedstrijden, voor de bezoekers het eerste Waddinxveense doelpunt za gen scoren. Aan het getoonde spel was dan ook niet te zien, dat hier een kampioenspretendent en een club van het onderste deel van de ranglijst tegenover elkaar stonden. Gemakkelijke scoringskansen gin gen verloren en grote problemen kreeg de doelman van Bodegraven aanvankelijk dan ook niet te ver werken. Nadat de rust met een blanco-stand was ingegaan drong Be-Fair steeds meer op, maar door te kort spel kon het overwicht aan vankelijk niet in doelpunten wor den omgezet. Een kwartier voor het einde bracht Monster van Be-Fair met een hard en laag schot de stand op 10. Enkele minuten latex- bracht van Hoven de stand óp 20, wat ook de eindstand van deze spannende, maar niet op hoog peil staande wedstrijd werd. POSTDUIVENVERENIGING DE SPERWER. Wedvlucht vanaf Corbeil 412 km. Los 9.15 uur. Aankomst le duif 16.31.16 uur. Aankomst 58e duif 18.40.10 uur. Uitslag W. v. d. Water 1 5 12 16 17 38 40 54; W. Berkestein 2 15 20 32; Nïc. v. d. Zijden 3 18 19 26 27 28 29; W. v. d. Jagt 4 30 39; H. van Dijk 6 43; H. J. v. d. Berg 7 10 21 31 58; Jac. de Beer 8 23 45 50 53; Fr. Rip 9 47; Ringelstein Jr. 11 13 35; C. Versluis 14; A. P. v. d. Graaf 22 56 57; P. Bonefaas 24 25; Abr. v. d. Graaf 33 41 42; N. Rupke 34; P. Vink 36 44 49; L. P. Hoogerdijk 37 46 55; P. Boon 48; Jac. v. d. Zijden 51; Ringelstein Sr. 52. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Wedvlucht vanaf Quievrain 191 km. Los 14 uur. Aankomst le duif 18.40.58 uur. Aankomst 20 duif 20.43.06 uur. Uitslag Abr. de Bruin 1 9 19; D. Groenendijk 2 13; T. Boere 3 5 8 15; W. Boon 4 10; D. Lagrand 6; Loen- dersloot 7 12; C. de Lang 11 17 18; L. de Bruin 14 21; T. Baan 16; J. N. de Wit 20; H. Russcher 22. W.Z.C. DE GOUWE. De dames zijn dé competitie be gonnen met een 42 nederlaag te gen de dames uit Schoonhoven, de ruststand was 22. Het tweede heren zevental heeft in de res. 2e klasse van de N.K.Z.B. een klinkende 60 overwinning op het sterke S.V.H.S. uit Hillegers- berg behaald. Zaterdagmiddag zal het eerste van de heren deelnemen aan het monster-polo-Touroooi in Utrecht. Het zal niet meevallen om de suc cessen van verleden jaar, behaald op dat tournooi, te prolongeren. Het derde zevental van de heren heeft in Boskoop waar een polo- tournooi' gehouden werd, de 2e prijs behaald. Zij klopten A.Z.C. uit Al phen met 3maar verloren van Donk uit Gouda met 20. z Drog. A. V. D. HEIDEN Telefoon 335 - Zuid kade 1 VERGADERING „JEUGDNATUURWACHT". Onder voorzitterschap van de heer F. H. Blonk werd Donderdag avond een vergadering gehouden van de „Jeugnatuurwacht". Op deze vergadering werden 70 nieuwe leden door de burgemees ter geïnstalleerd, waardoor de ver eniging aanzienlijk wer<t uitge breid. De burgemeester wees de leden op de taak, die ze vrijwillig op zich nemen. Klachten over ern stige vernielingen komen in onze gemeente gelukkig niet heel voor, maar toch blijft er voor de natuur- wachters genoeg te doen. Laten we vooral ook de grasperken ontzien, die met zoveel moeite worden aan- 39. Nu had hij vier minuten gere den. Hy kon dus nog één minuut verder gaan en dan moest hij te rug. Anders werd Lange Jaap na tuurlijk boos. Nu had hij nog een halve minuutDuimelot reed stevig door en tuurde maar op de wijzers van het horloge.... maar het bord met de waarschuwing, waarlangs hij gekomen was en dat hij niet had gezien, was daar niet voor niets geplaatstprecies in de richling waarin Duimelot reed zat een heel groot gat in het ijs. Het water zag er donker, diep en verschrikkelijk koud uitPas toch op, DuimelotDuimelot paste niet op In eens verloor hij de grond onder zijn voeten 40. Hij viel in het wak, terwijl hij een afschuwelijke gil van angst gaf. op het laatste ogenblik had hij het horloge losgelaten. Het maakte een rare duikeling door de lucht en kwam op de rand van het ijs te recht, vlak naast een nieuwsgierige vogel, die eens kwam kijken waar dat jongetje zo plotseling was ge bleven. Duimelot vetrdween hele maal in het ijskoude water. Een grote ijsschots dreef in het wak rond, en de muts van Duimelot was alles wat er nog van hem te zien bleef. Hoe moest hij zich hier ooit weer uit redden. Ja, had hij nu maar beter op dat waarschuwings bord gelet. Verwoed spartelde Dui melot om weer boven te komen. Vijf jaren braken Neerland niet Maar wat een kommer, wat verdriet, Werd in ons land geleden. Bezetting, onrecht, diepe haat, Daarbij gevoegd nog laf verraad. Herinnert U 't zich, heden Maar Neerland worsteld' en [ontkwam. Een vonk werd tot een felle vlam. Voor opbouw werd gestreden. Nu staat de leeuw weer vrij en fier, Heerst vrede, vrijheid, welvaart, [hier In veld en dorp en steden. E vijf en vijftig, Rotterdam, Toont ons de vlucht, die Neerland [nam In tien jaar tijds, tot heden. Wij zien thans met gepaste trots, Een Nederland als vaste rots. Is nu de strijd gestreden Zeer zeker niet en hand in hand, Met vaste tred, gaan wij het land Der toekomst binnentreden. E vijf en vijftig heeft getoond, Dat onze arbeid werd beloond. Dus verder weer gestredten. Ieder lid ontving het bekende in signe en beloofde daardoor, te zul len meewerken. De Directeur van de Stichting „Jeugd en Natuur", de heer C. H. Voorhoeve, wees er op, dat de Jeugdnatuurwacht zich in Neder land sterk uitbreidt, zodat er nu een 30.000 leden zijn, die het goede voorbeeld willen geven het schone PREDIKEURTEN A.S. ZONDAG Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur Ds. J. v. d. Haar Nam. 6.30 uur Ds. J. Spelt, van Din- teloord Wykgebouw Bomenwük V.m. 9.30 uur Ds. G. Huls, van Gou da Nam. 6.30 uur Ds. J. v. d. Haar Gereformeerde Kerk V.m. 10 uur en nam. 6.3o uur Ds. J. Snoey N.H. Vereen. ,,Wet en Evangelie" Nam. 3.30 uur Ds. M. J. C. Visser, van Rotterdam Chr. Afgesch. Gemeente V.m. 9.30 uur en nam. 5 uur Ds. G. J. Zwoferink van Kampen Item. Geref. Gemeente V.m. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker in de natuur ongerept te bewaren, de plannen voor de komende zo- De commissie besprak uitvoerig mer en stelde tenslotte een werk programma op. UITSLAG PRIJSVRAAG NATUURWACHT. Jongens en meisjes, de twintig vragen waren niet alle even ge makkelijk. Dat een koekoek zelf niet broedt, wist iedere inzender. En dat je wilgestruiken niet moet beschadigen door de katjes er af te rukken, dat wist ook ijedereen. Maar dat de bollen van tulpen en hyacinthen al in het najaar in de grond gelegd worden om in het vol gende voorjaar te kunnen bloeien, dat wist niet elke inzender. Sommi gen wilden die bollen in Maart of April in de grond leggen Die wis ten dus niet, dat de „lege" plekken in de plantsoenen in najaar en win ter reeds bollen bevatten, dat je dus nooit kunt zeggen daar kunnen we gerust lopen, daar staan toch geen planten. Maar in 't algemeen wa ren de oplossingen zeer goed en daarom was het erg moeilijk de prijzen vast te stellen. Eigenlijk had iedere inzender een prijs verdiend. Jongens en meisjes, de commissie vindt het erg fijn, dat je i'n deze tijd van schóolvoetbal nog zoveel aandacht aan de Prijsvraag hebt besteed^, maar het gaat nu een maal niet om ieder een prijs te ge ven. De eerste prijs is voor Wim Hey, die zijn oplossing keurig illustreerde met gedroogde bladeren, tekeningen en foto's en alle antwoorden uitvoe rig omschreef. De tweede prijs is voor Josieu Bi'nnekade en de derde voor H. van Egdom. Nog twee inzen ders maakten geen enkele fout, Jan- ni'e Troost en Wout Huizer, zij ont-. vangen een troostprijs. We hopen, dat jullie allen veel ge noegen aan de Prijsvraag hebt gehad, we vertrouwen, dat je aandacht zult besteden aan alles wat er om je heen leeft en dat je de natuur zoveel mogelijk zult ontzien. Hier volgen nog enkele antwoor den 1. Linde; 3. Doom (Crataegus), 5. Vlaamse gaai 9. Esdoorn; 11. Vingerplant; 14. Essen; 15. Gloxinia; 16. Grijze (bonte) kraai; 20. Kap- meeuw (kokmeeuw). RADIO'S 15 'lo GOEDKOPER. Tussen de betreffende instanties is een acocord gevonden, en het ver vallen van de weeldebelasting, zul len de radiotoestellen 15 °/o goedko per wordten. BLOED-AFGIFTE. 10 »/o van de inwoners van Moer- kapelle, (1120) gaven hun bloed voor bloedtransfusie. Het grootste per centage in Nederland. FEUILLETON „Dat wordt een rampsteunde burgemeester Dikkenburg. Zijn bril trilde op zijn brede, rode neus en zijn handen speelden zenuwachtig met zijn vulpenhouder. „We maken ons oorverdovend belachelijk in heel het land knik te de droge apotheker Kruiderink, met een gezicht, alsof hij dat altijd wel had voorspeld. Inderdaad was het de heer Kruiderink geweest, die van stonde af aan tot voorzich tigheid, tot bezinning, tot kalmte had aangemaand. En men zou dat van hem hebben gewaardeerd, had- de hij niet heel z'n leven nooit an ders gedaan dan andere mensen vertellen, hoe ze de dingen moesten doen, waarmee men soms meer suc ces en aanzien bereikjt dan door zelf de handen uit de mouwen te steken en zéker geen fouten maakt. Want loopt het goed af, dan deelt men in de zege en loopt het ver keerd af, dan heeft men het im mers altijd voorspeld „En al dat geld uitgegeven voor niets steunde slager Speknek, die niet gewoon was een cent onnodig uit te geven, al behoorde de helft van de huizen in de Molenstraat hem toe. De man die niets zei, was de man die het hele zaakje op touw gezet had. De opmerkingen der an deren, al keken ze zorgvuldig een andere kant op, waren in de grond der zaak alle op hem gericht. Want zowel de burgemeester als de apo theker en de slager bedoelden met hun verzuchtingen niets anders dan „Wanneer die kwibus van een gemeente-opzichter ons niet het hoofd op hol had gebracht met z'n dwaze plannen, beleefden wij thans dit tragisch uur nietHij voelde het onuitgesproken verwijt nog die per, dan wanneer ze het hem rond uit naar 't hoofd hadden geslin gerd. Want hij was het geweest, die van een verslaggever van de Pro vinciebode het bericht vernomen had, dat de zoon van Huïbert Kla- renbos naar Holland zou terugke ren.. Huibert was al lang dood. De zoon had in Amerika met het geld van zijn vader geweldige zaken ge daan en was nu directeur van het bekenicte warenhuis Clarerabough met „chain-stores" in en rondom Chicago. Hij was het geweest, die op het Wee was gekomen meneer Clarenbough te schrijven, dat wan neer hij in Holland kwam, hij toch zeker niet het oude Meeldam moest overslaan. En meneer Clarenbough had via z'n privé-secretaris geant woord, dat hij zeer zeker gaarne naar Meeldam zou komen. En toen was het begonnen Met uitzondering van de apothe ker was ieder, die hij er over sprak, enthousiast geweest. De zoon van Huibert zou waardig ontvangen worden. Men zou er een groot feest van maken. Er moest een comité worden benoemd. De burgemeester werd voorzitter. Er waren erepoorten opgericht. De schooljeugd had liederen inge studeerd, en de hoogste klas zou het Amerikaanse volkslied zingen. En de oudste zoon van de boven meester zou een engels gedicht voordragen, want je kon nooit we ten of de zoon van Huib nog wel één woord Nederlands sprak De Provinciebode had er over ge schreven en in Kwardam, waar men sinds onheugelijke tijden met de Meeldammers, die daar „bloem- Een verhaal vol verwikkelingen zakken" werden genaamd, op voet van oorlog leefde, had men reeds allerlei minderwaardige en afgun stige grapjes verkocht. Het was de gedachte aan wat zijn ambtgenoot van Kwardam op de burgemees tersvergadering zou zeggen, die burgemeester Dikkenburg het bloed naar het hoofd joeg. Hij hoorde reeds dat winderige jonge jonk heertje, dat droomde van een mi- nissterszetel, met zijn kraakstem zeggen „En hoe maakt het uw vriend meneer ehu weet wel, die Amerikaanse winkelier Moest hij dan erkennen, ten aan- hore van alle collega's uit de streek, dat meneer Klarenbos niet meegekomen was met de boot, waarmee men hem verwachtte Dat de fijn opgepoetste Cadillac, speciaal voor de gelegenheid ge huurd en met de Amerikaanse vlag voorop, hem niet binnen Meeldam zou voeren Dat de erepoorten weer stiekumpjes zouden worden afge broken en de kinderen misschien 's avonds honend op de straat voor het burgemeestershuis het Ameri kaanse volkslied zouden zingen? Dat spullebazen van de draaimolen en de zweefmolen en de wafel kraam, die nu al stonden opgesteld op het weitje dat men het „gemeen telijk speelterrein" noemde, schel dend hun biezen zouden pakken en overal vertellen wat die „meeldam- sebloemzakken hadden uitge spookt Morgen zou de boot aankomen. Bij de Holland-Amerika-Lijn wis ten ze niets van een meneer Cla- i-enbough, en ook niet van een me neer Klarenbos. De burgemeester had persoonlijk de passagierslijst nagekeken en zulks tweemaal ach tereen. Maar geen Clarenbough of iets dat er op leek, stond er op vermeld. Het was Riek de Ruiter, de onderwij zeres van de ULO, die de geladen stilte verbrak. „Heren", Igprak ze, „we schieten er niets mee op te zuchten en boze blikken te werpen naar meneer de Gooyer, die tenslotte met uw in stemming alles heeft gedaan om er voor te zorgen dat Meeldam een zoon van de stad, die in het buiten land geslaagd is, waardig zou ont vangen. Ik stel voor, dat we naar huis toe gaan en morgenochtend weer bij elkaar komen. Misschien horen we vanavond nog wat. De boot komt morgen pas aan. Er kan nog van alles gebeuren". „Maar niets goeds, naar ik vrees", glimlachte de apotheker, die reeds voorzag, hoe hij in de komende da gen over zijn toonbank zou verha len, hoe men, ondanks zijn ver maan, dit alles had doorgedreven en nu de wrange vruchten plukte. „Wat mij betreft, ik heb nog iets anders te doen", ging ze voort, zonder op de opmerking van Krui- rink acht te slaan. „Gaat u zover meneer de Gooyer De opzichter was maar al te blij met ©en excuus om de vergadering te verlaten. En dus wandelde hij met juffrouw de Ruiter naar bui ten,' terwijl Krjuiderink achter de deur zijn verbazing uitsprak over de vrijpostigheid van de tegen woordige vrouwen en meesmuilend opperde, dat die juffrouw de Ruiter blijkbaar de moed nog niet opgege ven had. (Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1955 | | pagina 5