De avonturen van Duimelot NIEUWS uil QWZt WMhfïtctfdS Bear. Braad Demonstratie VAN EEUWEN Weekagenda Predikbeurten Burgerlijke stand. Sport Ui koet. [/aUtHOMChaft in eigen land. POLITIE- de nodige gegevens tijdig ter be schikking hebben; voorts kunnen de consulenten er het hunne toe bijdra gen, dat het inzicht bij de midden stand) in- boekhoudkundige kwesties groeit. Ten slotte zullen de consulen ten de middenstanders kunnen voor lichten en van advies dienen ten aan zien van het gebruik van de admini stratie als „werktuig bij de bedrijfs voering'', zoals wij zoeven hebben aangeduid. Voorzover de middenstan ders bij de uitwerking daarvan zijn aangewezen op anderen, op bepaalde POSTDUIVENTENTOON STELLIN G. De postduivenvereniging „De Zwa luw" hield in lunchroom van de Wa ter de jaarlijkse postduivententoon- stelling, die zeer geslaagd is. Tevoren vond de keuring en de toekenning van de prijzen plaats. De keuring werd verricht door keurmeester Robbers uit Utrecht. De prijzen werden als volgt toegekend. Klasse 1: oude doffers boven 500 km: 1. C. de Lang. 2. J. Stubbe, 3. Abr. de Bruijn. Oude doffers van 250 t.m. 500 km; 1. A. Dodewaard), 2. T. Boere, 3. J. de Wit. Oude doffers t.m. 250 km: 1. T. Baan, 2. A. Dodewaard. Oude duivinnen boven 500 km: 1. H. Russcher, 2. C. de Lang; 3. T. Boe- re. Oude duivinnen t.m. 250 km: 1. T. Boere, 2. H. Russcher. 3. P. Loender- Oude duivinnen t.m. 250 km; 1. H. sloot. Russcher, 2. A. Dodewaard, 3. P. Loendersloot. Jonge doffers boven 150 km: 1. J. Stubbe, 2. P. Loendersloot, 3. W. Ta- merus, 4. A. Groenendijk, 5. C. de Lang. Jonge doffers t.m. 150 km: 1. C. de Lang, 2. C. Smit, 3. L. W. Versluis, 4. A. Groenendijk, 5. P. Loendersloot. Jonge duivinnen boven 150 km: 1. T. Boere, 2. Abr. de Bruijn. 3. A. Groe nendijk, 4. H. Russcher, 5. P. Loen dersloot. Jonge duivinnen tot 150 km: 1. A. Dodewaard 2. A. Groenendijk, 3. C. Smit. 4. T. Baan. Onbevlogen doffers; A. Groenendijk, Late jongen: 1. P. Loendersloot, 2. H. Russcher. De prijs voor de mooiste doffer ging naar A. Dodewaard: die voor de mooiste oude duivin naar H. Rus scher en die voor de jongste doffer naar H. Stubbe. T. Boere verwierf de prijs voor de mooiste jonge duivin, terwijl aan H. Russcher de prijs voor de mooiste duif van de gehele ten toonstelling werd toegekend. JAARVERGADERING VEILIG VERKEER. Maandagavond vergaderde de afd. Waddinxveen van de vereniging voor Veilig Verkeer in de Unie. De voor zitter, de heer van Zonneveld, liet in zijn openingswoord het afgelopen jaar de revue passeren, waarbij hij de nadruk legde op de zeer goedgeslaag de puzzlerit voor auto's, motoren enz. op 25 Juni 1955 in samenwerking met de motorclub uit Nieuwerkerk en de bromfietsencursus onder leiding van de heer Niezing met 34 deelne mers. Uit het verslag van de penningmees ter vernamen wij, dat de inkomsten f 554,91 bedroegen en de uitgaven f 48188. Het bestuur werd uitgebreid met de heer van Eijk, adjudant der rijkspoli tie en de heer G. Karreman. welke heren al veel medewerking hebben verleend. Ook van het gemeentebe stuur werd wederom veel medewer king ontvangen, vooral bij de ver- keerslessen op school. Ook dit jaar wordt er weer een gro te puzzlerit voor auto's en motoren gehouden, maar ook zal er een puzzle rit komen voor bromfietsers en gewo ne fietsen. Voor deze laatste rit zal1 samenwerking worden gezocht met de afd. Boskoop. Op 6 Maart a.s. 'worden de school- verkeersexamens afgenomen^ voorts komt er binnenkort een grote techni sche avond voor automobilisten, waar filmstrips zullen worden vertoond en toegelicht over het netelige probleem „Voorrang". Het was een vlotte ver gadering, die echter zeer slecht be zocht was. LEZING MET LICHTBEELDEN. Voor het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling zal de heer P. van Zon neveld een lezing met lichtbeelden houden op Dinsdag 17 Januari, over een reis door het Zwitserse bergland schap. CEFA-FILM. Bij wijze van proef werd vorige week in het Vereen, gebouw aan de Stationsstraat de Cefa film ,.ïk ben met U" van de Chr. Film-aeti'e ver toond. Het aantal bezoekers was be vredigend, zodat deze proef nog: wei eens herhaald zal kunnen worden. BENOEMD. De heer M. N. de Bas, leerling; monteur bij de gemeentebedrijven al hier, is benoemd tot lid van de be roepsbrandweer te Amersfoort. „MORGENROOD" De Arb. Toneelvereniging „Mor genrood" is voornemens op zaterdag; 14 januari a.s. een grote uitvoering te: geven in 't Centrum, Belangstellenden verwijzen we naar de advertentie voorkomende in dit. nummer. ANJERFONDS ZUID-HOLLAND. Het bestuur van het Anjerfonds Zi Holland bericht, dat de Anjeractie 1955 heeft opgebracht f 28.109,45, waarvan na aftrek der gemaakte on— instellinlgen of organisaties, zal de consulent him de weg kunnen wijzen. Het ligt geenszins in de bedoeling, dat de consulent gaat zitten op de stoel van de organisaties, de branche- boekhoudbureaua de particuliere kantoren of op de stoel van de mid denstandsondernemer zelf. Zijn taak is die van voorlichter, adviseur, weg wijzer, /waarbij het er in de eerste plaats om gaat de middenstander, voorzover nodige het grote belang van een goede administratie te doen in zien. kosten f 20.125,01 kon overgemaakt worden aan het Prins Bernhardfonds. Het deel dat in onze gemeente bij een gebracht werd, bedroeg f 205,25 of wel 2.211 ct per inwoner. JAARVERGADERING „VOX JUBILANTE" Maandagavond werd de Jaarlijkse Ledenvergadering gehouden van de Herv. Zangvereen. „Vox Jubilante". De vereniging telt thans 53 leden. Zo wel de prestaties van het koor, als de financiën van de vereniging gaven re den tot tevredenheid. Ook het meis jeskoor „De Zangvogels" mag zich in een bloeiende toestand bevinden. Dit koor telt 60 leden. Met enkele muziek- en zangstukken werd de vergadering besloten. VERLOTING. De Chr. sportvereniging „Be Fair" gaat een verloting organiseren. De op brengst hiervan is bestemd voor uit breiding van de accomodatie op het sportterrein. Het is ojtt. de bedoeling, dat er zit plaatsen voor het publiek worden ge maakt. VEILIG VERKEER. Wij vestigen nog even de aandacht op de bijeenkomst, die hedenavond door de Vereen, voor Veilig Verkeer wordt belegd in het verenigingsge bouw in de Stationsstraat. In samenwerking met Tyresoler worden enkele films vertoond op ver keersgebied. Voor deelnemers aan het verkeer zal er zeker weer iets te leren zijn. VERGADERING NED. HERV. SCHOOLVERENIGING. Onder voorzitterschap van Ds J. v. d. Haar vergaderde de vereniging tot stichting en instandhouding van Ned. Herv. Chr. Scholen met de belang rijkste agendapunt: de samenwerking met de vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs, om te komen tot stichting van een nieuwe u.l.o. school. De heer Buitelaar gaf een uiteen* zetting van de bereikte resultaten ten raadhuize onder voorzitterschap van Burgemeester Warnaar en hij deed vervolgens voorlezing van de ont- werp-statuten voor de nieuw op te richten stichting, die een volledige sa menwerking beogen. Na enige discussie ging de vergade- U kent misschien wel die verkoop ster, die op de vraag van een Ameri kaan om Nederlandse Enkalon-dames- kousen antwoordde, dat ze wel zeer goede importkousen uit de Ver. Staten in voorraad had. Verbazing bij de Amerikaan, want hij was juist in Em- men geweest en hij had gezien, met welk een deskundigheid vroegere veenarbeiders in de AKU-fabriek al daar het nylon voor de vaderlandse kousenmakers vervaardigen. Die Ame rikaan had het vakmanschap achter het product gezien, en daarom wilde hij het artikel ook kopen. Voor hem was het een grote teleurstelling, dat de Nederlander zelf nog te vaak be hept blijkt te zijn met het vooroordeel dat buitenlandse producten nu een maal beter moeten zijn dan die uit de eigen industrie. Die voorkeur voor het product uit het buitenland (bij gelijk blijvende kwaliteit) is inderdaad ten onrechte: Er is n.l. alle reden en trots te rijn op het vakmanschap van de Nederlandse mannen in overall. Hun vakbekwaamheid leidde er in 1953 reeds toe, dat een oplegger kon wor den gemaakt volgens een geheel nieu we „lichtgewichtconstructie". En ook deden zij vindingen ter vervolmaking van de aanhangwagenbouw. Het is duidelijk: het Nederlandse vakmanschap in de industrie is er. He laas echter is de huidige generatie Nederlanders zich daarvan niet volko men bewust. Wij weten bijvoorbeeld geen antwoord te geven op de vraag: wat is een modelmaker, een bankwer ker of een vormer? Eigenlijk weten wij, bewoners van een land, waar bij na de helft van de beroepsbevolking werkzaam is in de industrie, van dit werk of vrijwel niets of we hebben van het werk in de „fabriek" verou derde voorstellingen. Het is dan ook van de „Vereniging Nederlands Fabrikaat" een goede ge dachte geweest, voor vertegenwoordi gers van de pers een rondgang door enkele bedrijven in de metaalindustrie te organiseren en door deskundigen van voorlichting te laten dienen. Op ■die manier kunnen misverstanden om trent de industriële arbeid uit de weg worden geruimd, kan het aanzien van het Nederlandse vakmanschap wor den bevorderd en wordt ertoe bijge dragen dat het Nederlandse product op de binnenlandse markt de plaats krijgt die het toekomt, terwijl tenslot te de bereidheid om in de industrie krijgt die het toekomt, terwijl ten slotte de bereidheid om in de industrie een loopbaan te zoeken door goede voorlichting in de pers kan worden verhoogd. 101. „H-h-hier, 1-1-lees dat eens, agenjt!" Lange Jaap kon bijna niet meer praten zo was hij buiten adem. De agent pakte het briefje en las het aandachtig door. „Nou," zei hij, dat ziet er niet mooi uit. Vertel eens wat meer, Lange Jaap." Hijgend vertelde deze wat er met Duimelot was ge beurd. Hij trappelde bijna van onge duld. Waarom praatte die agent zo lang? Waarom ging hij niet direct mee. Wie "weet wat voor verschrikkelijke dingen er in die tijd in het bos ge beurden. „Nou daar moeten we maar eens op af" ,zei de man van de politie eindelijk. Wacht maar eens even jon gen. Als we gaan lopen duurt het te lang." De-fn^Hstcatie Hieuws Vandaag VRIJDAG 13 JANUARI en Morgen ZATERDAG 14 JANUARI met CHOCOLADECREME en OPKLOPROOM bij: Zuidkade Telefoon 305 ring met algemene stemmen met de voorstellen tot samenwerking ac- coord, waarbij echter uitdrukkelijk werd bepaald, dat de datum van in gang. behoudens juridische oogpun ten, 1 januari 1957 moet zijn. Het bestuur werd met twee leden uitgebreid door de verkiezing van de heren Jac. van Steijn en G. Weer- heim. Indien ook de ledenvergadering van Chr. Nat. schoolonderwijs de voor stellen aanvaard, hopen wij in staat te zijn volgende week enkele punten uit dé stichtingsakte te kunnen ver melden. Die industrie biedt kansen. Luistert U maar naar Dr H- J- van Doorne, di recteur van de DAF-automobielfa- briek te Eindhoven. Bij de beroeps keuze, aldus de heer Van Doorne, worden nog vele fouten gemaakt. De ouders menen veelal dat hun kinderen het best af zijn met een kantoorbaan, maar voor de helft van de jongeren, die met MULO. HBS of Gymnasium op kantoren terecht komt, is het vol gens de DAF-directeur een grote te leurstelling, dat ze niet verder komen dan geestdodend werk. „Met een tech nische opleiding zouden deze jonge lui veel meer promotiekansen heb ben". De mechanisatie in de bedrijven gaat voort. Maar alvorens zo'n machine er staat, is er heel wat veel voorberei dend werk gedaan. Door vaklui! De bediening van de kostbare machines stelt daarenboven hoge eisen aan de verantwoordelijkheid terwijl techni sche kennis hier goed van pas kan komen wanneer een eventuele storing de vaart uit het productieproces dreigt te nemen. Dr Van Doorne onderstreep te dan ook, dat in de moderne indus trie de voorbereiding van de produc tiemethoden en het fabricageproces zelf vaklieden vragen. „De besten zijn niet goed genoeg en de intelligentsten niet „bij" genoeg". Er zijn voor de toegewijde werker in de industrie) de man in de overall, dan ook veel kan sen op promotie. Het laat zich zelfs aanzien, dat er voor hem meer moge lijkheden zijn dan voor zijn collega met de witte boord. Daarom is het jammer, dat in sommige gevallen de jeugd op de lagere scholen in- het al gemeen nog te weinig voorlichting krijgt over het leven in de industrie, het leven dat "de helft van het aantal jongens in een klas straks ingaat. Maar. er zijn inmiddels ook initiatie ven, die de belangstelling verdienen, Bijvoorbeeld dat van Werkspoor, welk bedrijf sedert 1946 telkens een klas van het achtste leerjaar van de lagere school opneemt. Naast het ge wone onderwijs krijgen de jongens ook praktijk in de werkplaats. Daar kunnen ze bepaalde vakken leren en kennis maken met de verschillende beroepen. Op die manier wordt de beroepskeuze vereenvoudigd. Ook de overheid bevordert onze groei naar industrieland. Zo zijn er filmstroken gemaakt, fotoplaten ver vaardigd en is er een tentoonstelling ingericht. Met deze middelen dient men van voorlichting. De filmstroken laten het werk zien in de metaalin dustrie, in de chemische industrie, de wol- en katoenindustrie en het werk 102. Hij haalde zijn motor met zij span en zei tegen Lange Jaap; „Klim maar achterop, dan gaan we eerst je vader halen." Zo gezegd, zo gedaan. En toen ging het in volle vaart naar het bos. Oei, wat ging dat hard! Lange Jaap vond het heerlijk achter op de motor, maar vader Hand had het wel een beetje benauwd. Zijn hoed woei bijna van zijn hoofd. Met de motor fiets hadden ze het schuurtje in een wip gevonden. „En nu oppassen," zei de agent „Want misschien is het wel een heel gevaarlijke misdfadiger1!" Voorzichtig slopen ze op het schuurtje toe en eindelijk stonden ze er vlak voor. m het coniecueDearij t. jjeze stroxen, voorzien van texsiuoexjesi woraen graus aan ae scnoien aescmxbaar ge- sieiu. ue totopiaten, cue aoor ae Ver eniging „ïveaerianas ü'aorixaat" op de scnoien women verspreid, zijn even eens voorzien van een ooeicje, waarin ae aioeeiuangen naaer woruen toege- ücnt. lieioiogiuieera zijn ae giasin- strumentmaicer, ae moaermaxer, ae zanavormer, ae maciune oanx werxer ae stempeimaXer en ae lasser, ue ten toonstelling iaat een aantal nineties in ae metaaiaewerxing zien, zoals ae metaancunae, net construeren, ae vormgeving^ het Dewerxen van praten en staven en ae montage. Kr is ge- bruut gemaatct van originele weite st UKken en gereeascnap. en.... van ae geluiden van ae werxpiaats (opge nomen op een bana). ueze tentoonstel ling wijxt in opzet volkomen al van wat tot nu toe op het gebied van ae metaalindustrie is geexposeerd. Zij is tnans in Hilversum onaergeoraciit. Over enige tijd komt zij in nmster aam, waarna zg in tal van plaatsen zal woraen genouden onaer auspi ciën van V.N.r'. ue üverneid, in ait geval net Directoraat-generaal voor faa& aoet zoveel mogeujx in overleg de Industrialisatie en Knergievoorzie- met de bestaande instellingen,, zoals het Nederlands instituut voor Nijver heid en 'lechmek, net 'technisch Fümcentrum, de Nederlandse Unaer- wijslilm en de Vereniging „Neder lands Fabrikaat". Wat ae mannen in de overall pres teren? Kijkt U eens rond (bij btorlt in Hengelo) in de afdeling voor de vervaardiging van branastoipompen voor dieselmotoren. De persende slag van deze pompen wordt gegeven door een aantal zg. plungers, dat zijn ronde pennen, die met een speling van drie a vier duizendste millimeter in bus sen heen en weer kunnen bewegen. Vakmanschap in actie, die bewerking van pennen en bussen. Neem daar in Hengelo dat boorbankje, waarmee gaatjes van 1/3 millimeter in brand- istotverstuivers worden geboord. Dat boren op zichzelf is niet zo'n groot vakwerk, al moet het zorgvuldig ge beuren. Het belangrijkste vakwerk is hier gekristalliseerd in het bankje zelf, dat is ontworpen volgens ideeën van een vrogere baas in deze afdeling. De vormgeving van de verstuivers, met de juiste stand en diameter van de gaatjes om het juiste verstuifeffect te bewerkstelligen, is een ander aspect van vakmanschap, n.l. van de ontwer pers en de berekenings- en beproe vingsingenieurs. Wanneer U bij Heem- af kijkt naar de fabricage van tele foontoestellen, let dan op de matrjj- zenmakers. Eerste klas vaklieden! Wat het voorbereiden van het productie proces betreft, het vergde niet minder dan 3250 uren gespecialiseerde vakar- beid, waarvan 3000 uren in de gereed schapmakerij, eer het zover was, dat er om de vijf minuten twee telefoon handgrepen uit een machine komen! Ook bij de DAF zal U blijken, welk een mate van accent het vakmanschap heeft bij de voorbereiding van de pro ductiemethode en bij het op gang hou den van het fabricageproces. Zo treedt het vakmanschap van de Nederlandse industrie-arbeider naar voren. De bezochte bedrijven illustre ren dit, doch deze staan daarjn uiter aard geenszins alleen. Vakmenschap van eigen bodem. De Nederlandse vakman, die zeker niet behoeft onder te doen voor zijn -buitenlandse collega. Deze mannen in overall worden in tal van bedrijven in de gelegenheid gesteld zich verder te ontwikkelen door middel van subsidies op lesgel den of via bedrijfscursussen. Zij ver groten hierdoor hun promotiekansen. Ook aan de hygiene wordt meer zorg besteed. Er is een streven naar ruime cantines, was- en kleedruimten. De leuze „Geen vuil van de fabriek bij moeder-de-vrouw in huis" begint op gang te maken. Vakmanschap geeft het Nederland se product zijn goede naam. Het is van grote betekenis, dat het kopende Ne derlandse publiek zich beter ver trouwd maakt met de kwaliteit van het vaderlandse artikel. Het is daar naast van groot belang, dat de belang stelling en waardering voor het vak manschap in onze industrie worden verhoogd, want dat is dringend nodig voor de scholing van onze toekomstige vaklieden, van wie het welslagen van onze industrialisatie in hoge mate af hangt. Vrijdag 13 Januari 1956 Filmavond Tyresoles banden in samenwerking met Garage van Nielen in Vereen, gebouw. Stationstraat. Zaterdag 14 Januari Uitvoering „Mor genrood in 't Centrum. Zaterdag 14 Januari Receptie „Onver moeid Vooruit" in Vereen, gebouw, Stationsstraat. Dinsdag 17 Januari Ledenvergadering K.A.B. in R.K. Bondsgebouw. Dinsdag 17 Januari Demonstratie fa. K. van Ringelenstein, in R.K. Ver enigingsgebouw. Dinsdag 17 Januar i Instituut Arbei ders ontwikkeling. Lezing met licht beelden in Hotel „De Unie". Zaterdag 21 Januari Jubileum-uitvoe ring „Onvermoeid Vooruit" in can- tine Dobbelmann. Dinsdag 24 Januari Jaarvergadering K.A.B. in R.K. Bondsgebouw. Woensdag 25 Januari Ledenvergade ring N.K.J.B. in R.K. Bondsgebouw. Donderdag 26 Januari, Lezing voor Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in lunchroom van de Water. Vrijdag 27 Januari 1956 Grote Feest avond Damclub „Excelsior" in can- tine N.V. Dobbelmann. Zaterdag 28 Januari en 4 Februari Bazar Schaakvereen. W.S.V. in lunchroom van de Water. Maandag 30 Januari Jaarvergadering Geref. Mannenvereniging. Jeugdge- bouw, Stationstraat. Vrijdag 3 Februari Contactavond Voetbalvereen. „Waddinxveen" in cantine Dobbelmann. Zaterdag 4 Februari Uitvoering T.O.G. in „Centrum". PREDIKBEURTEN A.S. ZONDAG Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Dr G. Huls. Gouda. Nam. 6.30 uur Ds H. van Kooten, Genemuiden. Hervormd Wijkgebouw Esdoornlaan. V.m. 9.30 uur Ds G. H. van Kooten. Nam. 6.30 uur Eerw. Heer J. Henzen, Leiden. Gereformeerde Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur Ds J. Snoey. N.H. Vereen. „Wet en Evangelie". V.m. 9.30 uur Ds A. Offringa, Scheveningen. Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Dinsdag 17 Januari nam. 7 uur Ds A. Bijkerk, Sliedrecht. Rem. Geref. Gemeente. Nam. 7 uur Ds G. Ch. Duinker. De ZONDAGSDIENST Wordt waarge nomen door Dr P. van der Linde. Aangiften van 5 t.m. 11 januari 1956. Geboren: Pieter Leendert, z. v. J Scheurwater en J. P. Hofstede, Noord einde 71; Johan z. v. J. Verwey en A. Verhoef, Ieplaan 88; Catharina Neeltje, d. v. H. C. van den Berg en N. Koster. Lijsterbesstraat 13; Ondertrouwd: S. C. J. van Tol en Th. A. Smits; Overleden: de Joode, Aart oud 73 ja ren. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden; 1 herenrijwiel; 1 bandje van capuchon; 1 paar bruine want jes; 1 bruine trui; 1 wit deken; 1 ge bit; 1 blauwe want; 1 muntbiljet; 1 paar blauwe wantjes. Verloren: 1 hoofddoek; 1 paar witte wantjes; 1 paar zwarte wanten; 1 paar witte kinderlaarsjes; 1 paar bruine glacé herenhandschoenen; 1 bruine want; f 500,—; 1 gele want; 1 blauwe want; 1 portemonnaie met inh.; 1 wit deken; 1 rentekaart. BE FAIR. Het tweede elftal van Be Fair speel de zaterdag tegen Bodegraven 2 en verloor deze wedstrijd met 4-1. Doordat de tegenstanders werden onderschat was er met de rust al een achterstand van 0-2. Weliswaar wist H. den Hartog de achterstand tot 1-2 te reduceren, maar spoedig voegden de bezoekers nog twee doelpunten aan de score toe 1-4. Het programma voor a.s. zaterdag is elders in dit blad opgenomen. De training in het gymnastieklokaal aan de openbare lagere school B wordt a.s. woensdagavond hervat. Wij verwachten de junioren om 7 uur en de senioren om 8 uur. Voor zaterdag zijn vastgesteld: SportlustBe Fair 1, aanvang 3 uur; vertrek terrein 2 uur; SKG IBe Fair 2 aanvang 3 uur; Be Fair 3—ZW 2. CONTACTAVOND W.S.E. De dameshandbal afdeling van WSE organiseert een contactavond op don derdag 19 januari a.s. in het R.K. Verenigingsgebouw in de Burgemees ter Trooststraat. Aanvang 8 uur. Het belooft een prettige avond te worden en er zijn leuke prijzen te winnen. ZWEMKAMPIOENE VAN SURINAME Onze oud-iplaatsgenote en oud lid van de Zwemclub „De Gouwe" Mej. Ineke van den Berg. is als medisch-

Weekblad voor Waddinxveen | 1956 | | pagina 2